De oorlog op den Balkan. op hun auto, op het Elizabethskerkhof te Berlijn, is het tot pijnlijke tooneelen gekomen. Er was een groote menigte samengestroomd, die zoo opdrong, dat vrouwen en kinderen in de benauwd heid kwamen. In het gedrang werden kransen plat gedrukt en vernield, en bijna zou het volk handgemeen zijn geworden. De politie moest ruim baan maken. De New-York Herald ontvangt een telegram uit Puerto Plata, volgens 't welk Nouel, president van San Domingo, is afgetreden en zich naar Europa heeft begeven. De bevolking vreest voor een om wenteling. In Noorwegen is buitengewoon veel sneeuw gevallen. De spoorweg van Ber gen naar Kristiania ligt 25 voet onder de sneeuw, 't Verkeer is geheel gestremd, twee treinen zijn ingesneeuwd. Op tal van plaatsen zijn telegraaf en telefoon lijnen bezweken. Een Amerikaansche dame te Los An geles, mevr. Clare Baldwin Stocker, heeft de uitgaande wereld verbaasd door in de opera te verschijnen met een kleed, dat ongeveer een millioen gulden heeft gekost, 't Is geheel bezet met diamanten. Het blad Asaki Sjimboen verneemt dat de Japansche regeering een belang rijke vlootuitbreiding overweegt. Er zul len volgens het plan 11 dreadnoughts, 4 groote kruisers, 8 kleine kruisers en 40 torpedojagers worden aangebouwd. De kosten van dit program (dat intus- 8chen nog bescheidener is dan het oorspronkelijke) bedragen 450 millioen gulden. Een dynamietontploffing in de No bels dynamietfabriek te Ardee in Ayrs hire (in het Oosten van Ierland) heeft Maandag groote schade aangericht, ook in de naburige stad Irvine, waar de huizen op hun fundamenten wankelden. Tal van vensterruiten zijn gebroken, verscheidene gebouwen gedeeltelijk ver nield. Ook aan scholen en kerken is aanzienlijke schade aangericht. De men- schen en paarden op straat werden op den grond geslingerd. De ontploffing veroorzaakte onder de bewoners een paniek. De kinderen op school waren zoo buiten zich zelf, dat men ze vrijaf moest geven. Zelfs de stad Ayr ondervond de gevolgen van den schok. Zes menschen zijn gedood, zeven zwaar gewond. De schade wordt op verscheidene duizenden ponden ster- ling geschat. Aan de Daily Mail wordt uit Kon- stant.inopel gemeld dat een burgeroor log, naar uit alles blijkt, ophanden is. Mach moed Sjefket pasja, de grootvi zier, wil ongetwijfeld den vrede. Een gedeelte van de Jong-Turksche partij houdt geheime vergaderingen en dreigt den grootvizier weg te jagen als hij naar een vrede streeft op de voorwaar den van Kiamil. Middelerwijl tracht de liberale partij met geweld de teugels van het bewind in handen te krijgen. Nazim pasja's vrienden bij Tsjataldzja doen steeds vergeefsche pogingen van Machmoed Sjefket de bestraffing van Nazim's moordenaars te verkrijgen. De grootvizier antwoordt dat zulks eerst na het sluiten van den vrede kan ge schieden. Izzet pasja heeft uit Tsjataldzja ge meld, dat de ontdekking van het com plot tegen de regeering onrust onder de troepen verwekt. Izzet heeft de hem laatstelijk toegezonden vrijwilligers en 12 officieren teruggezonden, omdat zij oproer onder de troepen predikten. De Konstantinopolitaansche corres pondent van de Daily Telegraph meldt, dat het sluiten van den vrede weer ver daagd is, doordat het plan van de re geering, om Adrianopel af te staan, een hevig verzet in zekere militaire en bur gerlijke kringen heeft uitgelokt. Een hooggeplaatst Jong-Turk heeft den correspondent verklaard, dat de af stand van Adrianopel een duldelooze smaad voor het Turksche volk zou zijn. De correspondent van de Daily Mail seint in gelijken geest, verklaart echter, dat niet zoozeer de kwestie van Adria nopel, dan wel de eisch van de bond- genooten nopens een oorlogsvergoeding den vrede tegenhoudt. Volgens bericht uit Konstantinopel heeft de ministerraad besloten om liever den oorlog voort te zetten, dan toe te stemmen in het betalen van een oor logsvergoeding en aan Bulgarije een haven aan de Zee van Marmara af te staan. Er is sprake van, verscheiden leden van den generalen staf en andere of ficieren te vervangen. De groote meer derheid der troepen eischt de voortzet ting van den oorlog. In de Sultanié-moskee te Konstanti nopel is Zondag een treurdienst ge houden over den moord op Nazim pasja. Er werd heftige taal gehoordeen geestelijke moet o. a. gezegd hebben: „Hij die den sultan bedrogen en ons in dezen toestand heeft gebracht, zij voor altijd vervloekt." De verwensching kan tegen niemand anders dan tegen Enver bei gericht zijn. J Volgens inlichtingen van enkele bla den zijn de versterkingen om Adriano pel Zondag den geheelen dag door de Bulgaren hevig beschoten. Na een moorddadig gevecht hebben de Bulgaren het fort Heitan Tarla ver- meesterd en er 800 Turksche soldaten en vijf officieren gevangen genomen. De Turken poogden te vergeefs het fort te hernemen. Te Sofia verwacht men door het ver sterkte bezettingsleger een algemeenen stormloop op Adrianopel. De Zeit. verneemt uit militaire bron, dat Servië en Griekenland zich gereed maken om Durazzo te bezetten, ten einde Europa voor een voldongen feit te plaatsen. 3*laat»eltlk Uleuwi. lleusclen, 12 Maart. De afd. Heugden van den Nederl. Bond voor Vrouwenkiesrecht had aanvankelijk het voornemen, zooals wij destijds hebben medegedeeld, om in den loop van dezen winter nog een voordracht-avond te doen houden. Verschillende omstandigheden hebben echter medegewerkt, dat aan dit voornemen voor als nog geen gevolg kan gegeven worden waarom, naar wij vernemen, besloten is dit najaar een voordracht-avond met licht beelden te geven. Op de Maandag gehouden finale ver koop is het hotel „Het Wapen van Am sterdam" aangekocht door den hoogsten inzetter, tevens hypotheekhouder de heer L. Verhoeven alhier, voor den prijs van f 6000. Woensdagavond half acht zal een open bare raadsvergadering worden gehouden. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling ingekomen stukken. 3. Verzoek van A. J. Boeren en K. A. v. Rijswijk aankoop grond. 4. Verzoek van N. van der Maaden c.s., restitutie schoolgeld. 5. Benoeming stembureau verkiezingen 1913. 6. Wijziging begrooting 1912. 7. Machtiging verhuringen en verkoopin- gen. 8. Reclames hoofdei, omslag. liabiloiiiëiibroek. Tot ons ge noegen kunnen we vermelden, dat onze vroegere dorpsgenoote Mej. B. Straver, ge slaagd is voor de akte nuttige handwerken. llesotien. Herhaaldelijk werden in onze gemeente diefstallen gepleegd van aar dappelen, kippen en waschgoed. Ook wer den meermalen kolen vermist bij 't station KaatsheuvelCapelle. Dinsdagavond wer den eindelijk de dieven gesnapt. J. v. D. wist echter nog te ontkomen, doch J. F. werd vastgehouden en aan de politie over geleverd. Zij stelden hem des avonds weer op vrije voeten om hem den volgenden dag te halen, doch toen ze kwamen was de vogel gevlogenwaarschijnlijk heeft hij de wijk naar 't buitenland genomen. J. v. D. werd gevankelijk weggevoerd. Met groote belangstelling wordt de uitvoering der christelijke zangvereeniging „Hallelujah" op den 2den Paaschdag hier tegemoet gezien. Naar we meenen zal de uitvoering de bezoekers weer een genot vollen avond verschaffen. lleiiedeii-Kjaiigstraat.Dehooi- handel blijft boven verwachting zeer naar wensch gaan. In de persen bestaat steeds eene levendige drukte, zoodat er geregeld wordt gekocht en afgeleverd. Men besteedt voor het goede handelshooi f 14 f 14.50, afwijkende soorten f 10 k f 13, schraal pers- hooi f7 f 8, verpakkingshooi f 5 st f 6, stroo f 11 A f 11.50, alles per 500 k g. Drimmelen- In de maand Febr. j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 32 telegrammen, waarvan 13 werden verzonden en 19 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 862.50, en terugbetaald f 593.99. Husseii. In deraadsverg.van Zaterdag 8 Maart 1.1. is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school in wijk B alhier, mej. G. Koster te Nieuw-Helvoet. Zaterdag 11. is bij het aanbesteden van baggerwerken van het waterschap „Het Zuiderveld", voor hetzelfde werk als in 1911 f 313 meer besteed. Was het toen f 261, thans wordt er f 574 van gegeven. Een be wijs dat ook hier de arbeider rekening met de duurte der levensmiddelen houdt. Genderen. In de laatst gehouden vergadering van B. en W. is tot brand meester in de afdeeling Genderen benoemd de heer G. Haspels. 's-Gravemoer. Niettegenstaande het fanlare-corps „Euterpe" slechts 17 wer kende leden telt, bestaat het voornemen dat dit corps zich op 29 Juni a.s. zal gaan meten op een te houden concours te 'sHertogen- bosch. Moge het met zijn volijverigen direc teur ridderlijk uit den strijd komen 1 Kaatsheuvel- Dezer dagen werden op een drietal plaatsen de ruiten vernield, bij G V., Ant. H. en J. D. De zaak is in handen der politie. Zware vermoedens zijn er, doch degelijke bewijsgronden ontbreken tot nog toe. Het ware te wenschen dat zulke laffe daders goed gestraft werden. Zondag 1.1. overkwam mej. H. te Loonschendijk een ernstig ongeval. Terwijl zij van den zolder kwam brak de trap en liep zij ernstige kneuzingen op. Medische hulp was noodzakelijk. In de 8toom8choenfabriek van den heer H. K. wordt het acyteleenlicht door electrisch vervangen. Meeuwen. Door den heter Van Roosmalen, beambte der Ned. Pom. Ver een iging te Waalwijk, werd in de afgeloopen maanden, uitgaande van de afdeeling „Heus- den en Altena" der N. V. P. een cursus in fruitteelt gegeven, die zoowel uit practische als theoretische lessen bestond, waaraan jonge lieden uit het land van Heusden en Altena en uit de Langstraat ijverig deel namen. De laatste les in hoofdzaak bestaande uit eene generale repetitie van het geleerde, had plaats in tegenwoordigheid van de heeren Lijsten, dir. der N. P. Vereen iging, Snellen, tuinbouwleeraar in den Bosch, de leden van 't bestuur en eenige leden van genoemde afdeeling. Na deze laatste les bedankte de cursist De Rooij van Capelle, uit naam van al de leerlingen hun leermeester, den heer Van Roosmalen voor het onderwijs, de heeren Lijsten, Snellen en 't bestuur der afdeeling voor hunne samenwerking, om op deze wijze dezen cursus te doen plaats hebben, waarna hij een aardig cadeau, in den vorm van een vulpenhouder overhandigde aan den onderwijzer, met een schoone hierbij pas sende toespraak, waarvoor de heer Van Roosmalen zijn innigen dank betuigde. Hierna nam de heer Snellen het woord en wees vooral op het nut van zulke fruit- teeltcuisussen, die in zoo'n schoone streek als het land van H. en A. en ook in de Langstraat nog zeer veel goeds kunnen tot stand brengen. Laat ons, als één man, de handen aan den ploeg slaan en sturen in de goede richting, onverpoosd en ijverig voorwaarts, naar het schoone einddoel, al- zoo besloot de heer Snellen zijne toespraak. Daarna nam de heer v. Campen, voor zitter der afd. het woord, om eerst dank baar te erkennen den moreelen en finan- tieëlen steun der N. P. V., waardoor het mede mogelijk was dezen cursus te houden, dankte voor hunne belangstelling en mede werking in dezen, de heeren Lijsten en Snellen, en vooral ook den onderwijzer voor zijne eenvoudige en practische lessen, be tuigt de tevredenheid van 't bestuur voor de uitstekende verhouding, die immer be stond tusschen onderwijzer en leerlingen. In de hoop, dat dit onderwijs rijke vruch ten moge dragen voor de afd. Heusden en Altena in 't algemeen en voor de leerlingen in 't bijzonder, verklaarde de Voorzitter dezen cursus te zijn gesloten. In deze gemeente zullen dit jaar als leden van den Raad periodiek altreden de heeren s D. van Buuren en J. W. de Graaff. Mederheinert (Eiland). Bij de Zaterdag j.l. gehouden verhuring van wei en veulenscharen op de waarden van Baron van Wassenaer van Nederhemert was veel animo. Daar echter de vorige pachters de voor keur hadden, moesten velen onverrichter- zake huiswaarts keeren. De prijs der wei- scharen bedroeg f 54, terwijl de veulen- scharen f 60 golden. Tot voorzitter en secretaris der com missie tot wering van schoolverzuim aan de Zuidzijde zijn respectievelijk gekozen de heeren W. Knoop en H. Straver. (Nz.) Donderdag is men alhier be gonnen met het contracteeren van suiker bieten. De prijs valt geducht tegen. Be steedde men het vorig jaar f 13 per 500 kg., thans kon niet meer dan 1 11 worden be dongen. ^Raamsdonk, De heer P. Verschu ren is gekozen tot brandmeester van het Veefonds alhier, in de plaats van den heer A. C. Timmermans, die wegens drukke werkzaamheden bedankt heelt. Deze week vond de heer A. C. Tim mermans een best 1-jarig Belseh veulen dood in den stal. Wel een schadepost. Sprang. Zaterdag had zekere M. toen hij met zijn fiets voor een kar uitweek, het ongelnk met dit voertuig in botsing te komen. Persoonlijk bracht hij het er goed af, doch zijn stalen ros was bijna totaal vernield. Dat men over kinderen steeds het wakend oog moet laten gaan, bleek weer, doordat in een onbewaakt oogenblik het 3-jarig dochtertje van zekeren Z. terwijl het achter de woning bij een noosgat speelde, hier in viel. Bijtijds werd het nog bemerkt en wist men het kind uit dit vieze water te redden. Teeil. De zucht naar het vangen van mollen zal bij velen gaan verminderen. In de afgeloopen week werden door de rijks politie reeds een paar bekeuringen gedaan, tegen een persoon, welke zich te Dussen met deze vangst bezig hield. W aspik. In de op Vrijdag gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig, behalve het lid Van Son. Aan de orde was le beëediging armmees- ters. Deze legden in handen van den voor zitter den voorgeschreven eed af. Ingekomen was het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over het af geloopen jaar. Werd voor kennisgeving aan genomen. Het verslag volkshuisvesting werd door den voorzitter in zijn geheel voorge lezen. Hieruit bleek dat in 1912 twee aan schrijvingen waren gedaan tot verbetering van woningen. Vervolgens werden verschil lende af- en overschrijvingen op de begroo ting, dienst 1912, tot een bedrag ven f 1055, goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde een ontwerp-reglement voor het armbestuur. Na eenige discussie werd het onveranderd vastgesteld. Op voorstel van den voorzitter ging de vergadering daarna over in geheim comité ter vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1913. Tot pastoor alhier is benoemd de zeereerw. zeergel. heer dr. Van Heek, pro fessor van het seminarie te Haaren. De weleerw. heer Th. Lamers, assistent van den pas overleden pastoor dezer gemeente is benoemd tot kapelaan te Oisterwijk. Naar wij vernemen zijn J. Lange- mans, een jongeman van 22 jaar, op een werk in Duitschland door een wagen beide beenen afgereden. Wr|)k. Door den heer E. G. Vorssel- man, onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare lagere school no. 1 te Wijk c. a., is eervol ontslag gevraagd tegen 1 Mei a.s., wegens vertrek als hoofd der school naar Holysloot (gemeente Ransdorp). Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand Februari j.l. ont vangen 29 en verzonden 8 telegrammen. Zaterdag werd alhier ter aarde be steld de weduwe Kentie. De vrouw was de oudste inwoonster dezer gemeente en be reikte den hoogen leeftijd van 90 jaar en 6 maanden. MatÉimmn - R. N. L„ Heisieö, gehouden 1 Maart 1913. Voorbereidende klasse. Vertel met uw eigen woorden. Tijl Uilenspiegel'» list. Daar reisde eens door het Duitsche land 't Is jaren al geleden Een vreemde vent, een rare kwant, Men kent zijn naam nog heden. Tijl was de doopnaam van den man, En Uilenspiegel was zijn Van. Zoo arm als Job, zijn beurs was plat Maar opgewekt van zinnen, Stapt hij eens in een kleine stad Kordaat een herberg binnen, Waar hij op hoogen toon bestelt: „Geef mij een maaltijd voor mijn geld!" Hij laat zich wildbraad, brood en wijn En 't nagerecht goed smaken, En schijnt volstrekt niet bang te zijn, Diep in de schuld te raken. Hij roept den waard, geeft hem zijn geld: Drie stuivers, netjes voorgeteld. „Ho!" roept de dikke kastelijn, Dat zou mij kwalijk lijken, Dat heerlijk vleesch, dien duren wijn Maar rustig na te kijken. Je moet betalen, goeie vriend, 'k Ben van je grappen niet gediend." „Wel, wel," zegt Tijl, „daar ligt mijn geld, Daarvoor heb ik gegeten; Zoo heb ik toch mijn maal besteld, Dat kon je vooraf weten. Breng nu mijn groeten aan de stad; 't Is Tijl, die je heeft beet gehad. Om rede- en de onderstreepte woorden taalkundig te ontleden. Om in te vullen: Voor diarbeid was een geheeldag bestemtoch werd er slechts een halvdag aanbesteed. De eerstMei, mijn geboortedag, vinmen mij gewoonlijk thuis. DtweedMei wordt door mij meestal bij een vriend doorgebracht. Vóór vele honderdjaren vermoed-- men reeds, dat men noord- waartom Azië heen kon zeilén. Verleden jaar weiin die weiden verscheidene koeien. Dvriend, dimij zoo dierbaar was, en diik nooit vergeten zal, heeft ddood montroofWaarom kwgij gisteren niet, ik verwachzeker, doch tevergeefHet gebradvleesch is koud geworden en de overige spijzen zijn niet goed toeberWihadooit gedacht, dat hij dweldoener van het menschdom zou worden? Uw boeken heb ik op dezelfde plaats gelwaar ze steeds 1ggen en waar ze reeds geruimtijd gelhebben. Vul in: suist; ruischt; bruisen; kabbelt; klettert; knetteren; knarst; knalt; kreuntloeitbuldertram melt; Een ontredderd.. een gapende een schandelijke een dreigend een openhartige Iets kan aan onze ontsnappen, iets kan ons door gegaan zijn, iets kan koren zijn. Rekenen. 1. B koopt eieren tegen 3| ct. per stuk. Hij breekt er 5 en nu kosten de overige hem 4 ct. Hoeveel eieren kocht B 2. Een vader en zijn zoon zijn thans samen 50 jaar. Over 5 jaar kan de vader juist 4 maal zoo oud als de zoon. Hoe oud is de vader nu 3. Bereken, hoeveel het zevende deel van 3 weken, 6 dagen, 14 uren, 22 minuten en 9 seconden minder is dan 8 maal 2 dagen, 17 uren, 48 minuten en 45 sec., zonder eerst alles tot sec. te herleiden. 4. A en B bezitten samen f 1792. Gaf A aan B zooveel als deze reeds heeft, dan zou B evenveel rijksdaalders als B guldens be zitten. Hoeveel heeft ieder? 5. A, B en C deelen een som geld. A ontvangt daarvan 20 pCt. en nog f 14 15, B 162/3 pCt. en nog f 10.25 en C de rest of Hoeveel geld krijgt C? 6. A B en C geven op reis samen f 50 uit, B f 5 meer dan C, en A zooveel als B en C samen. Wat geeft ieder dan uit? 7. Een bak, binnenwerks 0.84 M. lang, M. breed, kan 50.4 L. water bevatten. Bereken, hoe diep deze bak is. Kerknieuws. Kaatsheuvel. Donderdag 13 dezer zal de jaarvergadering der chr. school alhier plaats hebben. Onze vroegere predikant ds. P. Zandt, thans te IJsselmuiden, komt over om de vergadering te presideeren en hoopt tegelijkertijd, 's avonds 7 uur, voor de gemeente op te treden. Wegens onvoorziene omstandigheden zal onze beroepen predikant ds. J. A. Broe- kers niet op 10, maar op 12 Maart, 's avonds 7 uur, voor onze gemeente optreden. Gameren- A.s. Vrijdag 14 Maart des avonds ten 7 ure hoopt in de Herv. kerk voor te gaan ds. P. Zand uit IJssel muiden, beroepen alhier. Drimmelen- Ds. M. A. van Pernis van Heerjansdam heeft voor het beroep der Gerefi kerk van hier (gecombineerd met Raamsdonksveer) bedankt. SleeuwUk. Ds. P. H. de Jonge al hier, heeft voor het beroep van de Geref. gem. te Nieuw-Weerdinge, bedankt. atimeiilH'id. Naar „De Maasbode" verneemt, zullen binnenkort door de posteryen jubilee postzegels worden uitgegeven, ter her denking van het 100 jarig bestaan van Neêrlands onafhankelijkheid. Het „Hbld." kan hieraan toevoegen, dat de bedoeling is, de zegels eerst tegen November iu omloop te brengen en ze voor een beperkten tijd geldig te doen zijn. De barbier M., te Brake, heeft, naar de Avpst. meldt, Donderdag zijn zes jarig nichtje bij ongeluk doodgeschoten. Hij meende, dat ziju revolver niet geladen was en rientte h^t wapen op het kind. Het schot ging af en doodelijk getroffen stortte het kind neer. M. is gearresteerd. Uit Simpelveld is naar de strafgevan genis te Maastricht overgebracht de 25- jarige J. G., verdacht van op 5 dezer te Simpelveld haar kind (16 dagen oud) aan het Zusterklooster te vondeling te hebben gelegd. Zondagnamiddag is er tijdens een godsdienstoefening in de Gereformeerde Kerk te Echten, welke geleid werd door ds. de Geus, brand op het dak ontstaan. Door het kalme optreden van den predicant werd een paniek voorkomen, en kon de schare het kerkgebouw orde lijk verlaten, zonder dat er een ongeval plaats had. De brand die zich tot een gedeelte van het dak beperkte, kon toen worden gebluscht. Te Oldenzaal is een geval van pokken vastgesteld bij B., verpleegde in het ziekenhuis. De patiënt is overgebracht naar een barak. De justitie te Roermond heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van het verdwijnen van den notaris C. te St. Odilienberg (Limb.), die zonder achterlating van zijn adres en zonder orde op zijn zaken te stellen is ver dwenen. Zaterdag was de bedoelde notaris failliet verklaard. Te Amsterdam is Vrijdag aangehou den de directeur voor Nederland van de Mutual Life Insurance Company of New York, verdacht van verduistering van f 43,000 ten nadeele van die maat schappij. De Telegr. meldt daaromtrent: De verduisteringen zijn gepleegd over een tijdsverloop van eenige jaren. Door het bijspringen van familieleden, die in financieele moeilijkheden verkeerden, was de betrokkene, die bij de desbe treffende levensverzekeringmaatschappij gunstig en. als een goede werkkracht stond aangeschreven, in geldelijken achterstand geraakt. Hij trachtte zich te redden door voor te geven, dat op loopende polissen door de houders voor schotten werden gevraagd. Deze sommen werden door het hoofdkantoor gezonden in afwachting van de polissen, waarop de voorschotten zouden moeten worden afgeteekend. Met de aldus verkregen sommen werden de tekorten gedekt. Het hoofdkantoor wachtte tevergeefs op de polissen. Toen die, na herhaalde aanmaningen niet werden gezonden, werd den te Amsterdam gevestigde hoofd accountant der maatschappij een onderzoek opge dragen. Hij ontdekte niets, want de administratie was in orde. De directeur deelde hem echter zelf mede, tot welke handelingen hij zijn toevlucht had genomen. Aan de hoofddirectie werd daarop bericht, hoe de vork in den steel zat. De rechtskundige adviseur der maat schappij, bekend metdeomstandigheden, die tot de malversaties hadden geleid, adviseerde om de zaak onder de roos te houden en den betrokkene in de ge legenheid te stellen, het bedrag van het tekort, in den ioop der jaren aan te zuiveren en hem als directeur te be houden. De hoofddirectie scheen niet ongeneigd, tot een dergelijke oplossing mee te werken en het personeel van het bureau, dat op den chef zeer was gesteld, verheugde zich in de gevonden oplossing. Plotseling schijnt er een kentering te zijn gekomen in de opinie der hoofd directie. Toen een der hoofddirecteuren uit het buitenland Vrijdag te Amsterdam kwam, had hij schadevergoeding verlangd van de verzekering maatschappij tegen fraude te Londen, waarbij de levensverzekering maatschappij tot een bedrag van f 25 000 geassureerd was. De assurantiemaatschappij wenschte de f 25 000 wèl uit te keeren, mits de fraudeur, als afschrikwekkend voorbeeld, werd gearresteerd. The Mutual Life Insurance Company of New-York heeft aan dien eisch toe gegeven, en de man is Vrijdagnamiddag gearresteerd, om voor den officier van justitie te worden geleid. Brutale dieven zijn erin geslaagd op het dak te komen van de graansilo's aan de Maashaven Z.Z te Rotterdam, op welk dak 16 bliksem-afleiders zijn ge plaatst. Van 11 dezer bliksem-afleiders zijn de platinapunten ontvreemd. Elke platinapunt kost f 4 per stuk. Vrijdagmiddag had te Velp de teraar debestelling plaats van een leerling der Bijzondere School aldaar. Aandegeopen- Den ganschen nacht had de bevolking van het vüschersdorp in de grootste onrust door gebracht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2