De oorlog op den Balkan. Provineiale Electrische Centrale. weg was gelegd. De chauffeur was op slag dood, de inzittende dames bleven ongedeerd. Of men hier met misdadig opzet dan met zorgeloosheid te doen heeft, moet nog worden uitgemaakt. De Italianen hebben op Tripoli een uitval gedaan om rebellen en roovers, die zich voor Garian hadden genesteld, te verdrijven. Na een hevig gevecht werd de vijand op de vlucht, gejaagd, achterlatende 200 dooden en vele ge wonden. Aan Italiaanscben kant sneu velden 24 man en werden er 133 ge wond. Rusland heeft aan China een nota gericht, waarin het de volgende eischen stelt; lo. De schadeloosstelling voor den z. g. boksers-opstand van 1900 moet zonder verwijl betaald worden ;2o. Wijl de landstreken van Kirin en Heiloen- gkiang door rooversbenden onveilig wor den gemaakt,en deChineesche regeering niet bij machte blijkt de orde en veilig heid te verzekeren, moet zij Rusland's recht erkennen om gewapenderhand in Noord Mantsjoerije op te treden; 3o. Aangezien Mongolië zich onder bescher ming van Rusland heeft gesteld, moet China zijn oorlogstoebereidselen aan de grenzen van Mongolië staken. De te Londen uit New-York ontvan gen telegrammen geven een schrikwek kende schildering van de talrijke en groote verwoestingen, welke Maandag morgen vroeg in enkele centrale staten der Unie zijn teweeggebracht door een wervelstorm, bij welken honderden per sonen het leven moeten hebben verloren. Vooral in Nebraska heeft de ramp grooten omvang verkregen. Te Omaha zijn tal van woningen vernield, w. o. verschei den woningen van milionairs. Vele huizen raakten in brand, hetgeen een aanzienlijke schade teweegbracht. In Omaha zijn tweeduizend personen dak loos. Soldaten houden de wacht in de straten, ten einde te voorkomen dat er geplunderd wordt. Gelukkig hielpen zware slagregens het blusschingswerk. In de stad Lincoln zijn er twintig dooden, in de stad Sioux-City vijftien. De laatste rechtstreeksche berichten uit Omaha schatten het aantal dooden op 140, dat der gewonden op 240, dat der vernielde huizen op 350 en dat der beschadigde op 1250. In een schatting wordt de schade op twaalf millioen dol lar aangegeven. De wijk, waar de zaken worden gedaan, heeft niet de volle kracht van den storm ondergaan, maar niettemin aanmerkelijk schade geleden. Onder de vernielde gebouwen is een bioskoop, waarin dertig menschen ge dood zijn. Na den storm is er wat ge plunderd, maar de troepen herstelden spoedig de Orde. In de buurt van Omaha zijn eenige dorpen verwoest. Berichten uit andere plaatsen maken melding van 24 dooden in Terrhante in Indiana. In verschillende steden van Nebraska zijn enkele menschen om gekomen, o.a. te Berlinook in steden in Iowa en Illinois. Het geheele aan tal dooden wordt daarmede op meer dan 2ü0 gebracht. Er zijn verscheiden huizen te Chi cago omgewaaid. Volgens bericht zijn daar 2 menschen omgekomen en 50 gewond. Tengevolge van een wolkbreuk, die losbarstte na het voorbijtrekken van den wervelstorm, hebben er overstroomingen plaats gevonden. Men vreest, dat deze overstroomingen de ernstigste zijn, die gedurende vele jaren hebben plaats gevonden. Verschei den steden staan onder water. Er zijn vele menschen verdronken, tal van ge bouwen vernield en veel vee is in de weide omgekomen. Het te velde staande gawas is verloren. De bewoners van 't overstroomde gebied hebben de wijk genomen naar hooger gelegen terreinen. Porfirio Diaz, de voormalige president van Mexico, heeft aan den correspon dent der New York Herald te Rome verklaard, dat zoowel de politieke par tijen als het leger hem hebben ver zocht, naar zijn vaderland terug te keeren. Hij zal dat eerst na de ver kiezingen doen, zich in geen enkel op zicht met politiek bemoeien en rustend burger worden. De uitgever van de Nuova Era, het officieels orgaan van wijlen Madero, is te San Francisco aangekomen en ver zekert te kunnen bewijzen, dat Madero niet is doodgeschoten bij een poging om te vluchten. Hij en Suarez zijn in het paleis reeds vermoord, toen zijn de lijken in een automobiel gelegd en naar de gevangenis gereden. In Maart 1912 overleed in Engeland, op 72-jarigen leeftijd, aan ouderdoms zwakte naar het heette overste Charles Meeking, wiens nalatenschap op een millioen pond sterling werd geschat. Een jaar of zes tevoren was hij her trouwd met een heel jong6 Fransche vrouw. Nu is, met goedvinden van den minister van binnenlandsche zaken, zijn lijk opgegraven. Er zijn familieleden, die aan een andere dan de opgegeven oor zaak van den dood gelooven. ijs bij het lijk van den verongelukten Scott werden gevonden, bevond zich ook een brief van zijn gelukkigen collega Amundsen, geschreven aan Koning Haakon VIII van Noorwegen, toen hij aan de Zuidpool de Noorweegsche vlag geplant en zijn nederige tent had op geslagen. Scott, die zooals bekend is, later dan Amundsen de Zuidpool be reikte, had de tent gevonden en aldus gemerkt, dat deze hem voor was ge weest. Hij nam den brief mede om hem als het beste bewijs, dat zij beiden op den as der aarde gestaan hebben, naar Europa te brengen. De Engelsche bladen stellen thans voor de regeering in overweging te geven, zoodra de brief in Engeland zal zijn aangekomen, een slagschip met den historischen brief aan boord naar Christiania te zenden, om den brief uit de Zuidpool plechtig aan den koning van Noorwegen te overhandigen. Dit voorstel heeft in Engeland veel bijval gevonden. Volgens de Reichspost is Skoetari na een hevig bombardement van drie dagen, rijp voor bestorming, die eerstdaags zal plaats vinden. Koning Nikolaas moet hebben gezegd: Ik zal als veroveraar Skoetari binnentrekken, of niet levend terugkeeren. Koning Konstantijn van Griekenland blijft het opperbevel over het leger voeren. Reuter's agentschap heeft een tele gram uit Cettinje ontvangen, meldende dat Oostenrijk een ultimatum tot Mon tenegro heeft gericht, waarbij geëischt wordt de militaire operaties rondom Skoetari te staken, totdat de burger bevolking de stad geheel verlaten zal hebben. Wordt aan dezen eisch niet voldaan, dan zal Oostenrijk-Hongarije gewapenderhand tegen Montenegro op treden. De gezant van Rusland heeft op bevel zijner regeering er bij den minister van buitenlandsche zaken op aangedrongen de burgerbevolking van Skoetari te machtigen de stad verlaten. Hij heeft tevens gevraagd het bombardement te staken tot de burgerbevolking is weg getrokken. De gezant van Italië heeft een derge- lijken stap gedaan. De Bulgaren, die na den slag bij Tsjataldzja 50 K M. terug moesten, heb ben het Grieksche leger om medewer king verzocht. Er zijn vijf divisies toe gestaan op voorwaarde, dat koning Kon- stantijn opperbevelhebber van het leger der bondgenooten wordt. Volgens de „Gil Bias" beeft enkele dagen geleden een Albanees te Dzjanina een bom geworpen naar een groep, be staande uit den kroonprins van Grieken land, diens zoon en broeders. De bom ontplofte niet. De Albanees wist te ont snappen. PlaatNdllfk lleuw». Onder de papieren, die in het eeuwige Neusden, 26 Maart. Fluwijnen (een soort bunsing) komen zeldzaam voor, doch waar ze zijn, laten ze spoedig sporen van aanwezigheid achter. In het jachtveld te Oadheusden werden twee doodgebeten jonge hazen ontdekt, totdat het den onbezoldigd rijksveldwachter gelukte een fluwijn te bemachtigen, dat de ver moedelijke moordenaar was. Werkendam Van hier hebben aan de Ambachtsschool te Gorinchem het einddiploma behaaldC. A. v. d. Pol en E. J. Lammers voor het timmeren en H. P. v. d. Wiel voor het smeden. Van de 2de tot de 3de klasse zijn bevorderdA. Paans en A. de Gelder voor het smeden. Aan A. de Gelder is een 3de prijs toegekend voor gemaakte vorderingen. Toegelaten zijn D. Geerlof voor het smeden en A. F. v. d. Heuvel voor het schilderen. Door de stoombootrederij Fop Smit Co. zijn van en naar hier vervoerd Zaterdag 11. 453 personen, Zondag d. a. v. 166 en Maandag 11. 1501, samen 2120, on geveer 1000 meer dan verleden jaar op die dagen. Sleeuwflk. De op den 22en Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst bevat 643 kiezers voor de Tweede Kamer, 639 voor deProv. Staten en 518 voor den Gemeenteraad. Door de vrijzinnige kiesvereeniging is als candidaat gesteld voor lid van den Gemeenteraad (vac. A. Sigmond), de heer T. Cornet Jz. Vrfjhoeven-Cappel. Thans zijn ze met de verharding van den Hoogevaart- schen grindweg bezig, wat al menig krom paard te zien heeft gegeven, daar het bijna niet mogelijk is er over heen te gaan zoolang de circa 7 cM. dikke laag keislag er niet ingewalscht is. *CapeIIe. Mejuffrouw A. van Beek, vroeger alhier, thans leerling der Kweek school te 's Gravenhage. slaagde de vorige week voor de akte nuttige handwerken. J.l. Donderdag 20 Maart gaf het ge zelschap van den komiek Aug. de Laat te Tilburg in het café van A. van der Haart alhier een uitvoering. Slechts weinigen heb ben van dezen genotvollen avond geprofi teerd. Toch moeten we zeggen dat de heer De Laat zijn naam heeft weten te hand haven en bij het aanwezige publiek de lach spieren telkens zoodanig in beweging wist te brengen, dat een daverend applaus na elk nummer volgde. Een genoeglijk bal besloot dezen avond. A.s. Donderdag 27 Maart zal de zang- vereeniging ,,'t Rozeknopje" alhier in de zaal bij L. F. van Dongen, 's avonds 7 uur, eene uitvoering geven. Op het programma komen een 19-tal nummers voor, waaronder drie komische, zooals „Ons ideaal", komisch duet voor twee dames, en „Het paartje van Drumpt", komische voordracht voor heer en dame. Een genotvolle avond staat ons dus weer te wachten. Sprang. Naar wij vernemen heeft het schoolbesuur tot stichting eener chr. school alhier, een terrrin voor de te bouwen school aangekocht. Dat dit jaar met den bouw begonnen zal worden is nog niet zeker, daar het huia dat aangekocht is af gebroken moet worden en door twee ge zinnen bewoond wordt. Dezen zomer zijn als leden van den gemeenteraad aan de beurt van aftreding de heeren: C. C. G. H. Meijer, B. Verhoeven en M. Vos. kaatsheuvel- Verleden week werd door den zwaren vrachtwagen der firma Sneep ter hoogte van G. Smit een lantaarnpaal omgereden. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het niet werken der rem. Dezer dagen had een jongen, die zich per fiets naar Waalwijk wilde begeven, het ongeval tegen een lantaarnpaal te rijden. Het noodlottig gevolg daarvan was, dat hij bewusteloos moest worden binnengedragen. Door het voortdurend uit den neus bloeden, kon hij zijn reis niet voortzetten, zoodat hij dan ook per tram naar zijn woning werd gevoerd. 's-Cüravemoer. In den stal van M. Hoefnagel, aan de Vaart is eene koe tengevolge van miltvuur gestorven. Dit is binnen vier weken tijds het tweede geval reeds in deze gemeente. ltciieden-LaiiKStraat. De hooihandel blijft zich kenmerken door een goeden gang van zaken, en ook de prijs houdt zich op eene hoogte. Men besteedt voor het goede hooi f li,overjarig hooi f 12,a f 13,schraal pakhooi f 7, a f 8,en roggestroo f 10,50 a f 11, alles per 500 Kg. Verslag der vergadering van het Neder- landsch Onder wij zers-Genootschap, gehou den te Waalwijk. Voorstel I: De afdeeling Waalwijk van 't N. O. G. draagt aan het hoofdbestuur op, zoo spoedig mogelijk er bij de regee ring op aan te dringen, dat deze aan de gemeenten extra subsidie verleene voor 't aanstellen van een of meer surnumeraire leerkrachten, die als reserve onderwijzers kunnen dienst doen bij ziekte, of bij 't ver vullen van militaire plichten en door een of meer leden van 't personeel der school of scholen. Toelichting op voorstel IDe afdeeling Waalwijk heeft reeds vroeger een voorstel ingediend, dat tot strekking had er bij de regeering op aan te dringen reserve-onder wijzers aan te stellen. Het hoofdbestuur maakte toen de opmerking, dat voor 't aanstellen van reserve-onderwijzers wets wijziging noodig was,1 aangezien slechts de gemeentebesturen bevoegd zijn onderwijzers in hunne gemeente te benoemen. De af deeling Waalwijk is tan meening, dat, nu 't voorstel als boven is geredigeerd, geen wetswijziging noodig is in dien zin, dat 't onderwijs eerst rijks zaak zou moeten z^n, eer er sprake kan van 't aanstellen van reserve-onderwijzers. De afdeeling Waalwijk acht het van zeer groot belang, dat in elke gemeente een of meer leer krachten, boven het door de wet vereischte getal, aanwezig zij. Op de eerste plaats toch wordt de moge lijkheid geschapen, dat er aan scholen met onvoldoend personeel (wij denken aan scho len met een of 2 leerkrachten) een leer kracht bij komt. Ten andere zullen de surnumeraire leerkrachten dadelijk zieke of afwezige leerkrachten kunnen vervangen, zonder dat tijdelijke leerkrachten behoeven te worden opgeroepen. Ook bij bestaande vacaturen zullen reserve-onderwijzers goede diensten kunnen bewijzen. Voorstel 2: De afdeeling Waalwijk van 't N. O. G. verzoekt het H. B. krachtig te willen bevorderen, dat elk jaar in alle pro vincies van Nederland meetings worden belegd, waarop zal worden bepleit het goed recht van den Nederlandschen onderwijzer op een salaris, dat in overeenstemming is met de minima voorgesteld door 't algemeen salaris-comité. Toelichting op voorstel 2: Men moet het ijzer smeden als 't heet is. Over desalarieering der onderwijzers is in de Tweede Kamer veel gesproken en alle partijen hebben rui terlijk erkend, dat de materieele positie van den onderwijzer onvoldoende is. De belang hebbenden moeten nu zorgen, dat Regeering en Kamt rs er voortdurend worden aan her innerd, dat de Ned. Onderwijzers allerminst tevreden zijn met de inferieure maatschap pelijke posities waarin zij worden gelaten. Alleen de Regeering kan afdoende verbete ring brengen. De actie bij de gemeentebesturen heeft voor de zooveelste maal bewezen, dat wij van hen niets hebben te wachten. Een enkele collega heeft iets van de actie geprofiteerd, het overgroote deel der onderwijzers niet. Daarom alle krachten geconcentreerd op de actie, die gevoerd moet worden bij de hooge regeering. De vorige week vergaderde te 's-Bosch, onder voorzitterschap van den heer Com missaris der Koningin de commissie uit de Staten dezer provincie, aan welke het on derzoek is opgedragen naar de oplossing van het vraagstuk der electriciteitsvoor- ziening in Noordbrabant, ter bespreking van het voor enkele weken ingekomen rap port van de z.g. financieele sub-commissie. Dat rapport had, in verband met de te dezer zake ontvangen adviezen en de van diverse maatschappijen gedane offerten bij alle aanwezige leden de overtuiging gewek^ dat volkomen gerechtvaardigd was de ver wachting, dat eene behoorlijke exploitatie van een door de Provincie geconcedeerde electrische centrale voor de geheele provin cie, niet alleen geen geldelijk risico voor de ondernemers met zich zou brengen en aanzienlijke winsten zou moeten afwerpen, maar ook de inwoners dezer provincie en de bedrijven van verschillenden aard, die binnen haar gebied werkzaam zijn, op voor- deeiige wijze electrische energie zou kunnen verschaffen. Daar nu een exploitatie door de Provin cie, die niet op de eerste plaats winst be oogd, zooals particulieren dat doen, het meest in het belang is van bare inwoners en hunne bedrijven, werd eenstemmig het standpunt ingenomen, dat de Provincie de exploitatie c.a. aan zich zou houden voor zooverre zij daartoe bevoegd is in dien konden worden ondervangen de be zwaren die in den regel verbonden zijn aan een exploitatie door de overheid. Daarom werd besloten dat de financieele commissie met de z.g. juridieke commissie, en zooveel noodig met de andere sub-com- missiën zou trachten om zoo spoedig moge lijk een vorm te vinden, waarin de exploi tatie van een provinciale-electrische centrale zou kunnen geschieden, zoo zelfstandig mogelijk, d.i. onafhankelijk van de provin ciale administratie en met inachtneming van de belangen der inwoners en van hunne bedrijven zoo commercieel mogelijk. Nadere voorstellen van de commissie uit de Staten zullen weldra, zoodra deze vorm gevonden is, de Provinciale Staten bereiken. De overweging der voorstellen van de bovenbedoelde maatschappijen zal onder- tusschen worden opgeschort. gS^rKcrtljiti^ Mtand. Heusden, van 14 tot 21 Maart. Overleden: Petrns Johannes Dukino, 60 jaar. Waspik, van 1 tot 15 Maart. Geboren: Adrianus Petrus Bartholo- meus, z. v. P. P. de Graauw en C. M. Smits; Johanna Clotildis Maria, d. v. C. P. Gijsman en D. H. M. Langerwerf; Johanna, d. v. M. v. Etten en A. Rauwe- laar; Selikte, d. v. Ch. J. Buzink en K. C. Ruitenberg; Wouter, z. v. W. Donk en A. M. Okkers; Teunia, d. v. C. van Beek en P. van Eersel. Overleden: J. Wijne, 87 j.; C. J. Retters, 60 j. Ingekomen van: Bornhem (België) V. v. Assche. Vertrokken naar: Breda, J. C. en C. A. Hooymaijers; Zevenbergen, J. Lazonder en gezin. Drongelen, over de maand Febr. Geboren: Antonia, d. v. F. M. de Wind en D. van de Steenoven. Overleden: J. van Berkel 85 j. echtg. v. H. van Zanten; J. W. de Graaff, 71 j. wedn. v. A. de Wind. Brakel, over de maand Febr. Geboren: Ida, d. v. B. Schreuders en J. Schouders; Maria, d. v. H. Klop en C. H. Ermstrang; Elizabeth Regina,d.v. B. Willigen en W. van Dalen; Jan Hermen, z. v. M. Duijzer en A. van de Wetering; Arie, z. v. J. Versteeg en G. van der Linden; levenl. kind van 't vrouwelijk geslacht v. M Duijzer en A. van de Wetering. Overleden: Jan Willem Versteeg, 3 mud.; Maria Schreuders, 6 mnd. Pouderoijen, over de maand Febr. Geboren: Elizabeth Cornelia, d. v. J. Crielaard en E. van Veen; Hermina Adriana Gerredina Alida, d. v. J. W. Brienen en M. Verhoeven. Overleden: Jan Daggelder,58j. echtg. van J. van WaverenGouis Koolhaas, 27 j.; Aart Haasakker, 77 j. echtg. v. M. Verploegh. Wijk en Aalburg, over de maand Febr. Geboren Cornelis Pieter, z. v. D. Kolff en H. W. v. Wijk Maria, d. v. G. v. d. Pol en P. Roza Wilhelmina Helena, d. v. V. Honings en J. Mille- naar Mijntje Hermina, d. v. P. v. d. Pol en G. P. Straver. Overleden Alida de Waal, 1 m. Jantje Cardol, 76 j., echtg. van H. de Waal. Ingekomen vanAlmkerk, D. Kolff en N. van Oldenburg. Vertrokken naar: Engelen, J. A. C. Wolfensperger en H. II. W. Wolfen- sperger. Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 15 Febr. tot 1 Maart. Geboren: Johannes, z. v. G. Damen en J. KnippelsAntonetta Josephina Maria, d. v. Chr. H. Stassen en W. M. C. van WoenselMaria Helena, d. v. G. Gommers en P. Derksen Gerardus Petrus, z. v. A. Raaij makers en J. de Man; Wilhelmus Adrianus Walterus, z. v. J. C. v. d. Velden 9n J. Maas Pieternella en Hendrikus, d. en z. v. H. J. Verduin en M. Roomer; Johannes Josephus, z. v. J. Hendriks en J. van RielAdrianus Johannes Hendrikus, z. r. A. C. v. d. Nieuwenhuijzen en A. VerhoevenJohanna Hendrika, d. v. G. v. Dongen en H. P. Netten; Mar- tiaa Petronella Josephina, d. v. Chr. Versters en J. J. Piggen. Overleden: P. J. M. Stoormans, 9 m. Men seint uit Keulen aan de N. R. Ct. De Pruisische minister van landbouw heeft aan verschillende steden in de Rijnprovincie telegrafisch medegedeeld, dat wegens het uitbreken van mond en klauwzeer in Holland en het ge vaar, dat de ziekte van daar overge bracht zal worden, de invoer van levend slachtvee uit Nederland niet meer ge oorloofd is. Volgens de Avondpost wordt denieuwe leger-organisatie 1 April ingevoerd met dien verstande, dat dien datum de thans bestaande regimenten infanterie van 4 bataljons elk worden gesplitst in 2 re gimenten van 2 bataljons. De oprich ting ven de derde bataljons zal vóór 1 October geschieden. Uit Bergen op Zoom meldt men aan het U. D. van 21 dezer: Gisteravond is uit de postkar van hier naar Stavenisse uit een postzak, die óf uit de kar gevallen dan wel er uit gestolen is, een verzegelde geldzak verdwenen, inhoudende f 138. De po litie stelde heden een onderzoek in en arresteerde zekeren L., verdacht van dezen diefstal te hebben bedreven, daar bij ongeveer dien tijd op de plaats was gezien, waar de zak later is terugge vonden en een aanzienlijk bedrag aan geld op hem bevonden werd. Maandagavond werd te Nunspeet de 24-jarige ongehuwde H. M. P.zn. we gens dronkenschap door de politie in het arrestantenlokaal onder den toren opgesloten om aldaar zijn roes te kun nen uitslapen. Dinsdagmorgen, bij het openmaken van het arrestantenlokaal, kwam den politiebeambte een zware rook tegemoet. Het bleek verder, dat M. dood was; zijn lichaam was bedekt met ernstige brandwonden. Hoewel de rijks- en gemeente-politie beweert, den arrestant eerst terdege ge fouilleerd te hebben, veronderstelt men, dat M. nog een brandende sigaar in zijn zak geborgen heeft gehad, waardoor het ongeval zou hebben plaatsgevonden. De zaak is in onderzoek. De justitie, vergezeld van politie, heeft Vrijdagnamiddag een inval gedaan in de woning van de gediplomateerde des kundige mej. A. H., aan het Gedempte Zuiderdiep te Groningen. Het onderzoek was langdurig. Ten huize van den luitenant-kolonel Van Buren, commandant van het korps Kon. Scherpschutters, aan den Wester singel te Rotterdam, is inbraak gepleegd. Zondagochtend omstreeks halfzeven ging een der dienstboden naar de tuin kamer; maar zij kon de deur daarvan niet openen, omdat er aan de binnen zijde een tafel voor geschoven was. Er werd dadelijk aan onraad gedacht, de bewoners werden gewekt, en een onder zoek werd ingesteld. In de tuinkamer heerschte een wanorde van belang. Eeu antiek schrijfbureau van den heer Van Buren was met geweld geopend, even zoo een schrijfbureau van mevrouw Van Buren, en een buffet bleek mede door zocht. Uit het schrijfbureau van den heer des huizes, dat het ergst beschadigd is, wordt niets vermist. Al het daarin geborgen tafel- en ander zilver, voor een waarde van ongeveer f 1000, is nagezien, de étuis zijn geopend, maar er is niets van meegenomen. In het bureau van mevrouw Van Buren zijn al de vakjes en laadjes ook doorzocht, en daaruit zijn drie enveloppen met ruim f 206 en ©enig Duitsch geld gestolen. Onder dit geld, uit bankpapier en specie bestaande, is ook een dienstbodenspaarpot. In de kamer waren de meubels voor de deuren gestapeld, er was een electrische tafel schel afgeknipt, en hier en daar lag kaarsvet op den vloer, afkomstig van een kaars, door de inbrekers uit een kandelaar gehaald en aangestoken. In de serre, waarin de inbrekers van den tuin uit gekomen zijn door het verwij deren van een paar ruitjes en het weg breken van een sponning, waren meu belen en planten aan één kant gezet. Daar zijn op een paar stoelen en op tegels bloedsporen ontdekt, die er op wijzen, dat de daders zich verwond hebben. In den tuin toonen de voetsporen ten duidelijkste den weg aan, dien de in brekers genomen hebben. Zij zijn dade lijk langs de schutting gegaan, om zoo veel mogelijk uit het licht te blijven, en hebben de paden vermeden, opdat het loopen over het grind hen niet ver raden zou. Achter in den tuin aan den slootkant zijn zij over de heining ge klommen, waarvan gebroken klimop takjes getuigen, en over het erf der buren verdwenen. De politie, die gewaarschuwd werd, verscheen met den politiehond. Voor in den tuin bij de serre werd het dier lucht gegeven aan de voetstappen en even la ter apporteerde het een plantenschaar, achter in den tuin gevonden. Die schaar is van den heer Van Buren en was uit de tuinkamer weggenomen. De inbre kers hebben de schaar gebruikt om een geldkistje, eveneens uit de tuinkamer weggenomen en achter in den tuin te ruggevonden, te openen. Dit kistje hield alleen documenten en papieren in, voor de inbrekers van geen waarde, die ze dan ook hebben achtergelaten. Meer sporen zijn er van de inbrekers niet ontdekt, behalve eenige vingerafdrukken op deu-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2