Van Houtcn's RONA Cacao PINK PILLEN Lentekuur. zuiveren het bloed. Het heeft zijn reden dat geneeskundigen in het belang der volksgezondheid aandringen op het dagelijksche gebruik van goede cacao in plaats van andere dranken. een goed en toch goedkoop fabrikaat, gefabriceerd in de wereldberoemde Van Houten's Cacaofabriek, neemt ook daarom voortdurend in gebruik toe. Smakelijk, opwekkend, voedend, lichtverteerbaar is het de Volksdrank bij uitnemendheid. dat de slagregens in het westen van Mis'sisippi zijn opgehouden, inaar in de dalen van midden-Mississippi en de streken van de meren is de regen in sneeuw overgegaan. Op de kust ran den Atlantischen Oceaan woedt weer een storm. Dinsdagnacht tegen 2 uur reed een electrische tram over de Schlesische Brüeke te Berlijn, terwijl van een an deren kant een huurauto in snel tempo aankwam. De chauffeur nam de bocht te kort en de auto reed met volle kracht tegen het voorbalcon van de electrische tram. Van de passagiers van de auto, met inbegrip van den chauffeur 9 per sonen, werden drie personen op slag gedood en vier zoo zwaar gewond, dat de geneesheeren geen hoop meer kon den geven. Twee personen werden licht gewond. Een later bericht luidt: De bestuurder van de auto was be schonken. Hij had zes menschen om niet in den auto opgenomen, om met hen een toertje te doen. Alle ooggetuigen verze keren, dat de auto een dolzinnige vaart had. De oud-president van Venezuela Castro is te Hamburg aangekomen en vandaar naar Berlijn vertrokken. Blijkbaar is hij te New York en op Cuba te scherp in het oog gehouden om itfts te kunnen ondernemen tegen Venezuela. Het Atheensche blad Patris, dat met de Grieksche regeering betrekkingen onderhoudt, deelt mede dat de Balkan- staten waarschijnlijk in beginsel de bemiddeling der mogendheden zullen aanvaarden, doch slechts onder voorbe houd. Zoo laten zij hun eisch tot be taling eener oorlogsschatting niet los en vragen waarborgen voor de erkenning hunner rechten. Dat laatste is zeer vaag, maar zal wel beteekenen dat de bondgenooten het niet eens zijn met de grondslagen voor vredesonderhandelingen, hun door de mogendheden voorgelegd. In dit verband is een passage uit minister Grey's rede in het Engelsche Lagerhuis van beteekenis. De minister zeide: „indien deze voorwaarden (nl. die, welke zijn uitgewerkt door de gezanten conferentie) niet worden aangenomen, indien de bondgenooten vasthouden aan een grenslijn, die onaannemelijk is met het oog op de quaesties van Konstanti- nopel, de Turksche zeeënten en Klein- Azië, dan zullen bij 't vaststellen der vredesvoorwaarden de mogendheden zich niet langer bepalen tot de rol van be- langlooze bemiddelaars, maar optreden als belanghebbende partijen." Daarom ried de minister nogmaals met nadruk de partijen aan, de vredesvoorwaarden, zooals die door de mogendheden zijn voorgesteld, als grondslag te aanvaarden. De Times juicht het toe dat de mi nister zoo onomwonden en ondubbel zinnig gesproken heeft. „Wanneer de bondgenooten een andere grens eischen dan de mogendheden willen toestaan, zullen een of meer mogendheden tus- scnenbeide komen" verklaart het blad, en verzekert voorts Turkije dat het niets te hopen heeft van verder uitstel, zoodat een spoedige vrede in het belang is van alle partijen. Nu Adrianopel is gevallen zal Turkije daarvan wel overtuigd zijn. Heusden, 29 Maart. De verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, zal dit jaar plaats hebben op 3 Juni a.s. In het kiesdistrict Waalwijk is aan de beurt van aftreding mr. J. A. Loeff. De verkiezing voor de Provinciale Staten heeft plaats op denzelfden dag. In het kiesdistrict Heusden zijn aan de beurt van aftreding, de heerenP. L. Hon- coop, Heusden; mr. P. H. Loeff, 's-Hertogen bosch J. Oerlemans, Drongelen, en Z. Snoek, Almkerk. De verkiezing voor leden van den Ge meenteraad heeft plaats den 24 Juni a.s. In de gemeente Heusden zijn aan de beurt van aftreding de heeren: Ch. de Jongh en en L. de Mol. Almkerk.- In den nacht van Zater dag op Zondag hebben alhier laffe daders bijverschillende ingezetenen ijzeren- en houten poorten vernield; ook hebben zij de aardigheid gehad om bij de Doornsche watermolen de zeilen voor te leggen. Zoo iets mag voor de politie toch wel een aan sporing zijn om goed wacht te houden, opdat zulke boosdoeners spoedig onschade- delyk zullen gemaakt worden. Babtiloniënbroek, (Hil). Op Vrijdag 4 April, 's avonds half zeven, zal ten herberge van Jac. Hijmans, een ver gadering worden gehouden van de onder- afdeeling Drongelen der V. P. N. Aldaar zal als spreker optreden de heer J. J. Kannegieter, directeur der Rotter- damsche eierenveiling, met het onderwerp „Het werken en streven der V. P. N. ge durende 12 jaar". Daarna zal een gratis verloting plaats hebben van broedeieren voor de leden der onderafd. Drongelen. Zij, die voor of tijdens die vergadering nog lid worden, hebben ook het rechtaan deze verloting deel te nemen. Leden der V. P. N. hebben ook het recht, om de internationale tentoonstelling, welke dit jaar gehouden wordt te 's-Gravenhage. voor den halven toegangsprijs te bezoeken. Capelle. Naar we vernemen heeft er 2e Paaschdag alhier nog een kleine vechtpartij plaats gehad, waarbij de strijd- lustigen niet konden nalaten het mes nog even te hanteeren. Anders is die dag in deze gemeente heel rustig voorbijgegaan. Dll§iCil. In de Raadsvergadering van Zaterdag 1.1. zijn benoemd tot telegraaf en telefoonkantoorhouder de heer Hoesen, brievengaarder en tot plaatsvervanger zijn echtgenoote, welke de benoeming hebben aangenomen. Het kantoor zal dan binnenkort van af het raadhuis naar het hulppostkantoor worden overgebracht. Cl en fleren. De muziekvereeniging „Excelsior" alhier, heeft wederom haar jaarlij ksche uitvoering gegeven, thans op den 2en Paaschdagde belangstelling was groot, zoodat de localiteit te klein bleek. De verschillende muzieknummers werden in volgorde afgewerkt, hoewel niet allen even correct, hoorde men van verschillende zijden opmerken, zfe hebben goed geblazen. De muzieknummers werden afgewisseld door komische voordrachten, welke zeer veel bijval inoogsten, vooral „de gebroken spiegel" viel zeer in den smaak. Gravemoer. In tegenwoordig heid van het bestuur der tuin- en land bouw vereeniging, de commissie van toezicht en eenige belangstellenden, werd deze week door den heer E. Snellen, rijkstuinbouw- leeraar te 's-Hertogen bosch, de alhier ge houden tuinbouwcursus gesloten. Uit de door de onderwijzers van dien cursus ge stelde vragen en de daarop door de leer lingen gegeven antwoorden op deze laatste les, bleek dat er op die winteravonden op dit gebied heel wat kan worden aangeleerd en zoo'n cursus van zeer groot belang is voor eene gemeente als deze, waar de tuin bouw in opkomst is. Daarom was het woord van dank, dat de heer burgemeester, tevens voorzitter der tuinbouwvereeniging, bij deze gelegenheid uitte aan allen, die tot het welslagen van dezen cursus hadden mede gewerkt, zeer zeker op zijne plaats. Onze dorpsgenoot Anton Beunis, die gedurende drie winters den dagcursus volg de aan de ambachtsschool te Tilburg, ont ving van den directeur dier inrichting een diploma als huis- en decoratieschilder. Voorzeker voor dien nog jeugdigen schil der eene prachtige onderscheiding en aan beveling tevens. Herpt. Donderdag Wird door de familie Wed. Van Grevenbroek, het zil- verenfee:3t gevierd, dat hun zoon en broeder fr. Gelasius (in de wereld A. v. Greven broek), voor 25 jaren werd opgenomen in de Congregatie van O. L. V. moeder van Barmhartigheid te Tilburg. Fr. Gelasius vertoeft thans op het In stituut huize Ruwenberg te St. Michiels gestel. Kaatsheuvel- Uit goede bron vernemen we, dat volontaire M. A. J. van Oosterveen, tot verplichte onderwijzeres be noemd is aan de school met den Bijbel a.d. Loonschendijk en wel in de plaats van G. H. M. Carel, die met 1 April naar Haar lem vertrekt. Een zekere J. v. d. L., mattenkoop- man, werd op den lsten Paaschdag door den scharenslijper C. v. B. zoodanig met een mes verwond, dat dr. De Both genees kundige hulp moest verleenen. De zaak is in handen der politie. Op Donderdag 27 Maart, hebben de schoenfabriekanten een vergadering gehad, in verband met hun contract,, dat de mees ten gesloten hebben met de R. V. S. en het artikel, die contracten betreffende in de pas opgenomen Invaliditeits- en Ouder- domsverzekeringswet, luidende: De arbeider die op 1 Mei 1911 verzekerd is, hetzij voor een pensioen of een rente voor zijn geheele leven, ingaande uiterlijk bij de vervulling van zijn 70ste jaar, hetzij voor een kapitaal- uitkeering, kan op zijn verzoek door den Raad van Arbeid voor altijd van zijn ver- zekeriugsplichten worden vrijgesteld. Dezer dagen begon het paard van den landbouwer J. P. alhier, onder het ploegen plotseling te slaan. Het dier werd zeer woest en sloeg op hol; toegeschoten hulp bracht het tot staan. Hierbij bekwam de landbouwer een ernstige wonde aan zijn hand. Geneeskundige hulp was noodza kelijk. Lage-Zwaluue. Dinsdag 18 dezer werd door den Ned. Hoepelmakersbond, te dezer plaatse in 't Café van den heer Van 't Geloof, 's namiddags om halfacht, eene vergadering belegd, welke zich ten doel stelde, onder de hoepelmakers alhier, eene vereeniging op te richten. Precies om halfacht werd de vergadering geopend door den heer C. van Dijk te Giessendam, die daarna 't woord overgaf aan den heer Goz. Pellikaan Jz. te Sleeu- wijk, Voorz. van den Ned. Hoepelmakers- bond. Deze hield een rede over 't onder werp „Vakorganisatie en 't nut derzelve". Spr. wees in duidelijke trekken aan, wat een organisatie is en wat voor nut er in zit voor patroon en arbeider samen. Spr. zei dan ook, dat er te Lage-Zwaluwe in geen geval een vereeniging mocht ge mist worden, dewijl men daar in vele op zichten nog ten achteren lag en dat dit slechts door een flinke organisatie uit den weg kon worden geruimd. Door onderlinge correspondentie en be sprekingen, zei spr., kan men geraken tot een beter doel en dat kan zonder organi satie niet. Met nog vele voorbeelden bewees spr. 't nut der organisatie. Van 't debat, 't welk volgde op deze gloedvolle rede, werd gebruik gemaakt door den heer J. D., die opmerkte, dat er langs de Merwede zulk slecht hout werd ver werkt, wat voor de patroons te Lage-Zwa- luwe een zware concurrentie gaf, daar zij hun volk tamelijk goed hout verschaffen en toch voor hun hoepels maar 't zelfde geld maken. Na afloop dezer besprekingen ging men er toe over eene vereeniging op te richten, onder den naam „Buiten Verwachting", waartoe zich 51 personen als lid opgaven. Tot voorloopige bestuursleden werden gekozen, Corn. Polak Mz., voorz.; C. de Vries, secr.; W. Polak, vice-secr., C. Polak Hz., tot penningm. en H. Polak Hz., tot commissaris. Te laat ontvangen voor het vorig no. Nieuwendtik. De fanfare „Cres cendo" alhier heeft besloten deel te nemen aan het concours, dat op 2e Pinksterdag te Hendrik-Ido-Ambacht zal worden ge houden. §prang. Bij den landbouwer J. Ha- verhals alhier, is een schaap geboren, met 5 pooten en 6 klauwen. De vijfde poot (ook van normale grootte) zit juist achter den rechterschouder aan 't lichaam gegroeid. Beneden de knie, hoewel tegen elkander gegroeid zijn het twee pootjes, die aan het einde weer gescheiden zijn en twee klauwtjes te zien geven. Toen j.l. Woensdagmiddag het 5-jarig dochtertje van C. v; D., nabij de Biersteeg voor de stoomwalsch van H. Boesewinkel van Zutphen uitweek, liep het onder de kar van den koopman L. De machinist der walsch die dit ongeluk zag aankomen zette de machine stop, sprong er af en haalde het kind onder het wiel vandaan. Werd eerst het ergste gevreesd, na onderzoek bleek dat het tamelijk goed was afgeloopen. Met den schrik en een gekneusd beentje kwam het kind vrij. Weeil. De heer S. alhier, welke zich per request tot Gedeputeerde Staten had gewend, met verzoek den Hoogen Maasdijk met eene auto te mogen berijden, heeftop dit verzoek een afwijzend antwoord ont vangen. Zooals men weet is den Hoogen Maasdijk voor dit middel van vervoer niet opengesteld. Op 2 April zal alhier Raadsvergadering worden gehouden, voorm. 10 uur. Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Kohier Hoofdl. Omslag 1913. 3. Wijziging begrootingen 1912 en 1913. 4. Termijn ontruiming veldwachterswo- ning. 5. Benoeming leden stembureau 1913. 6. Adres subsidie aan H. M. de Koningin. llauhvyk Op Donderdag 3 April, des voormiddags om 10 uur, zal in „Musis- Sacrum" alhier, een vergadering gehouden worden van het „Onderwijzers Gezelschap" onder voorzitterschap van dhr. G. van Zin- nicq Beigmann. Door J. C. Klein, zal „Kin dergedichtjes" behandeld worden, en door A. G. Laarakker, het rekenonderwijs. Ver der zullen mededeelingen gedaan worden omtrent art. 18 en art. 20 H. R. fWaspik- De door B. en W. alhier vastgestelde kiezerslijst vermeldt 387 kiezers voor de Tweede Kamer en Prov. Staten en 383 voor den gemeenteraad. De heer Van Zonhoven, surnume rair bij de Staatsspoorwegen alhier, slaagde dezer dagen voor het examen van ambte naar bij de S. S. H (|li. Den 2den Paaschdag gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" hare aangekondigde uitvoering voor een volle zaal. De muzieknummers werden goed ten uit voer gebracht en gaven blijk van goede leiding en degelijke studie. Vooral vol deden de Jubileum-Marsch 18131913 en de Oranjeliederen-Marsch, met hunne melodiën van verschillende volkeliederen. Ook La Cata lane, fantasie, L'Esponent en HeloÏ8e werden goed gespeeld en deden den directeur, de heer Baselaar uit Ammer- zoden, alle eer aan. Het komische gedeelte was toevertrouwd aan den heer Jos. van Herwaarden uit Lith. Oefen, en Uitsp. kon hem dit gedeelte ge rust toevertrouwen, want hoewel er van genoemden humorist een goeden roep uit ging, onze verwachting is nog verre over troffen. Hoe eenig was hij in zijn voor dracht De Ongelukkige Schoolmeester, Hans Pimpelmees op audiënsie, enz. Hoe uitstekend bleef hij in zijn rol. We hopen den heer Van Herwaarden nog meermalen te hooren. Kerknieuws. Heusden. A.s. Woensdag, des avonds ten 7 uur, hoopt in de Geref. kerk alhier voor te gaan in den „Bidstond voor het gewas", de Weleerw. heer ds. R W. de Jong te Werkendam. O en deren. Ds. R. Brouwer, pred. bij de Geref. k9rk alhier, is beroepen te Haamstede, (Zeeland 's-CJravemoer. A.s. Zondagmiddag zal bij de Geref. gemeente alhier, het bid uur voor het gewas gehouden worden. PREDIkBËUHTËl, 30 Maart. u. leesdienet. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. uit Nederhemert. Ger. kerk, vm. 9.30 u. ds. J. H. Donner, van Breda, (bevest. van Ouderlingen) en nm 2 u. lezen. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, geen opgaaf. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeengeen dienst. Nz. geen dienst. 2.30 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Keek uit Zai- lich9m, bed. H. Doop. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. 1 Voadrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral luist en in te zenden ^iuneiitHMd. Vanwege het ministerie van koloniën wordt het volgende medegedeeld: Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram heeft de door de Maatschappij tot bevordering van het natuurkundig onderzoek der Nederland- 8che koloniën uitgezonden 3e Expeditie naar het Oranje gebergte (Nederlandsch- Nieuw- Guinea) onder leiding van den kapitein der infanterie van het Neder- derlandsch Indische leger A. Granssen Herderschee, nadat zij den 23en Febru ari op het Wichmau-gebergte was aan gekomen, vandaar uit het hoogste punt (4700 M.) van den Wilhelminatop be reikt. Zij heeft een belangrijke weten schappelijke verzameling aangelegd en den sneeuwtop tot de sneeuwgrens topo grafisch gekarteerd en geologisch onder zocht. De gezondheidstoestand van de expeditie, die haar landtocht thans heeft beëindigd is gunstig; sterfgevallen zijn niet voorgekomen. Nadat de „Bond van Christen-Socia listen" op de jaarvergadering te Haarlem zijne houding inzake den politieken strijd bepaald had, is aldaar in eene bij eenkomst van afgevaardigden uit Gro ningen, Leeuwarden, Doetinchem en Haarlem een nieuwe groep van Christen- Socialisten opgericht. Die groep erkent de S. D. A. P. als de politieke vertegenwoordigster der arbei dersklasse en zal in Christelijke kringen voor het socialisme ijveren. Het uitvoerend comité bestaat uit En- ka (Mej. Van der Vlies) te Schiedam en de heeren M. Koornstra, te Haarlem, en Wijlenga, te Leeuwarden. Uit een aangeteekenden brief, op 3 Febr. uit Amsterdam door de firma wed. Tjeenk en Co. gezonden aan den buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minis ter van H. M. de Koningin te Tandzj er en in laatstgenoemde plaats aangekomen op 8 Febr., zijn ontvreemd tien Fransche bankbiljetten van 1000 francs. Dinsdagmorgen werd te 's-Hertogen- bosch bij den Muntelwal aan den rand van het water het lijkje gevonden van een pasgeboren kind. Het had een steen met een koord aan den hals bevestigd. Blijkbaar heeft men het wicht van den hoogen muur af te water willen gooien, doch door de duisternis niet gezien, dat het op den kant bleef liggen. De politie stelt een onderzoek in. Te Dinxperlo is ten huize van de wed. Maurik, een ernstig gevecht tus- schen eenige bezoekers ontstaan. De oude vrouw, die de vechtenden wilde scheiden, werd met een mes in het hoofd gestokenhaar toestand is ernstig. De dader ging op de vlucht. Daar zich sedert 9 dezer te Oldenzaal geen nieuwe pokkengevallen hebben voorgedaan, kan de ziekte aldaar als ge weken worden beschouwd. De in obser- vaiie gehouden bewoners van het Zie kenhuis en van een drietal woningen zijn ontslagen; de huizen zijn ontsmet. \LV3L IN E RSONNES ALUS De geneeskunde heeft'te allen tijde aanbevolen in de lente een lichte kuur te doen die tot doel heeft ons bloed te herstellen en het te ontlasten van alle onzuiverheden die er zich gedurende het slechte jaargetijde in hebben opgehoopt. Wij gevoelen allen door verschillende ongemakken die wij nu ondervinden dat die kuur zeer noodig is. Er is niet aan te twijfelen dat indien wij niet, langs de natuurlijke wegen, de onzuiverheden verwijderen die in ons lichaam een grooten getale aanwezig zijn, deze onzuiverheden op een abnormale wijze er zullen uitgaan, in den vorm van uitslag, roode vlekken, puisten en zweeren. Verkrijgbaar è.fl.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Ht usden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren nm. geen dieDst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgnm. 2. u. dr. Tjalma uit Veen. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardioijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhardt. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2. u. ds. Van der Hoff uit Drunen. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 9,30 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerengeen opgaaf. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Giessennm. 2 u. ds. Benders. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmengeen dienst. Wastnk, vm. 9 30 u. ds. JC. Locher. Wijk e.avm- 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2