zullen worden aanvaard. Ik verzoek n, mij terstond mee te deelen, of uwe re- geeriug bereid is, de wenschen van de mogendheden te vervullen. bracht men in optocht een krans naar het graf van Alexander III, den trouwen vriend van Montenegro. Om beurten werd het Russische en het Bulgaarsche volkslied gespeeld en telkens klous het geroep „Weg met Oostenrijk". Men bracht een ovatie aan grootvorst Niko- lajewits, den schoonzoon van Koning Nikolaas van Montenegro en riep hem toe: „Voer ons aan tegen Oostenrijk". Volgens een telegram aan het Berliner Tageblatt heeft in het clubgebouw van den adel te St. Petersburg een betooging tegen Oostenrijk plaats gehad, waaraan 200 leden van de Doema en vele leden van den Rijksraad en hooge officieren deel namen. Over de mislukte bestorming van Skoetari worden de volgende bijzonder heden gemeld: Bij de bestorming van den Tarabosj werden de Montenegrijnen tweemaal met reusachtige verliezen teruggeslagen. Voor een derde bestor ming weigerden de Montenegrijnsche soldaten zich nogmaals te laten gebrui ken. Van de bataljons uit Cettinje en Wirbazar werd een derde gedeelte van de mannen gedood of gewond. Toen riep de minister van oorlog de vrijwilligers van kolonel Plamanats op; 710 man meldden zich voor de bestorming aan. Plamanats zette zich aan het hoofd van de troepen. De hoogte van den Tarabosj werd beklommen, maar plotseling open den de verdedigers een vreeselijk vuur uit een dal Plamanats viel door twee kogels in het hoofd en drie in de borst getroffen neer. De bestormers werden man voor man neergeschoten. Slechts 55 keerden er terug. De Albanische Correspondenz meldt over deze bestorming nog: Het gelukte de bestormingscolonnen twee heiningen van prikkeldraad door te knippen en de verdedigers te bereiken. Deze wierpen zich met een onhoudbare kracht op de bestormers. De strijd werd man tegen man uitgevochten. De Albaneezen waren ook in het bezit van machinegeweren, die zij met groote juistheid gebruikten. Intusschen kwam ook een bataljon uit Cettinje de Montenegrijnen te hulp en twee bataljons uit Njoegoesj en Wirba zar. De artillerie van den Tarabosj richtte onderhen verschrikkelijkeverwoestingen aan. De machine-geweren werden door de Montenegrijnen veroverd, maar ter stond door de Albaneezen hernomen. De Montenegrynsche bataljons werden geheel vernietigd. Te Podgoritsa en Cettinje komen onophoudelijk treinen met gewonden en ontelbare dooden en gewonden liggen nog voor den bestorm den Tarabosj. Andere troepen zijn reeds weer op weg naar Skoetari en Dinsdag zal de algemeene aanval plaats hebben. Tusschen Servische en Turksche troe pen (die van Dzjawid pasja) hebben op nieuw te Lioesme gevechten plaats ge had. Dzjawid pasja en de zijnen hadden, zonder het in ernst te meenen, aan geboden zich over te geven. De Turken waren 8 baltaljons sterk en beschikten over vier kanonnen en drie machinegeweren. Ook hadden zij enkele kavallerieafdeelingen aan hun zijde. De strijd was verbitterd, de Turken leden een verpletterende nederlaag en sloegen in verwarring op de vlucht naar Figeri. De Serviërs bezetten Lioesme en namen 1000 soldaten en 18 officieren gevangen. In het hospitaal bevonden zich bovendien 7 officieren, 60 officieren van administratie en 500 soldaten ziek. Zaterdagochtend zijn twee kiesrecht vrouwen, terwijl zij op het punt waren de groote tribune van de renbaan van Kelso (in Schotland) in brand te steken, aangehouden. Papieren in petroleum gedrenkt, waren reeds aangestoken, toen twee politieagenten de vrouwen grepen en voorkwamen dat schade werd aan gericht. De groote tribune op het wedren terrein te Ayr in Schotland is des nachts in brand gestoken en geheel vernield De schade wordt op 3000 pond sterling begroot. Papieren, op het terrein gevon den, duiden aan dat kiesrechtvrouwen den brand hebben gesticht. Vrijdagochtend heeft de Antwerpsche politie een vreeselijk drama ontdekt. Een weduwe, die eenige maanden gele den haar man door den dood verloren had, heeft zich en haar twee kinderen, resp. 3 en 5 oud, door verdrinking om het leven gebracht. Zaterdag werden de drie lijken uit de vestinggracht opge haald. De vrouw had aan de politie een brief gezonden, waarin zij haar vreese lijk voornemen te kennen gaf. Vermoei wordt, dat de arme vrouw, nog steeds treurend over den dood van haar man, in een vlaag van zwaarmoedigheid gehan deld heeft. Eenigen tijd geleden hebben wij mel ding gemaakt van den moord, die te Sjanghai was gepleegd op den oud minister Soeng. Men zal zich herinneren, dat later de daders gevat zijn en dat van zekere zijde getracht was de meening ingang te doen vinden, dat Soeng fei telijk bij vergissing was getroffen, want dat men aan het station waar de daad was gepleegd eigenlijk een anderen aanwezige had willen om brengen. Het blijkt nu achteraf, dat bij dezen moord wel degelijk het beoogde slacht offer gedood is. En er bestaat zelfs zeer ernstige verdenking, dat zeer hoogge- plaatsten in de regeeringskringen te Peking er de hand in hebben gehad. Onder de leden der revolutionaire partij in China wordt zelfs de opvatting ge huldigd, dat men te Peking met dezen moordaanslag heeft bedoeld, een duide lijke waarschuwing te geven aan de Chineesche revolutionairen, dat er een eind moest komen aan de oppositie tegen de huidige regeering. Het slachtoffer van den aanslag was de candidaat der nationalisten voor het presidentschap der Republiek. De partij, waartoe hij behoorde, is van oordeel, dat de klem van het gezag moet berusten bij het Parlement en niet zooals thans nog onder Joeansjikai het geval is bij president en centrale regeering. De landverhuizing uit Oostenrijk- Hongarije is, blijkens de officieele sta tistiek, in 1912 buitengewoon groot geweest. Meer dan een millioen inwoners hebben het land verlaten, 't Zijn voor 't meerendeel Slaven. Een geweldige storm uit het noord oosten heeft Zaterdag op de Engelsche kust gewoed en veel schade aangericht. Tal van schipbreuken zijn voorgekomen. Te Hamburg heeft de advokaat Lehman zelfmoord gepleegd. Achteraf is gebleken, dat hij 700.000 mk., die hij voor anderen beheeren moest, ver duisterd heeft. Het bureau van den Belgischen Se naat heeft het verzoek der liberale lin kerzijde om de eerstvolgende zitting op 8 April, alzoo nog vóór de algemeene staking, te houden, afgewezen. De Senaat zal 18 dezer, als de staking al vierda gen aan den gang is, vergaderen. Zaterdag werd uit Parijs gemeld: Gedurendé een wandeling op de bin nenplaats van de Santé-gevangenis maakte de bandiet Lacombe van een oogenblik van onachtzaamheid van zijn bewakers gebruik, om zoo hard hij kon naar een hek in de nabijheid te snellen. Daar klom hij op en sprong vervolgens op een muur, van welken hij een dak kon bereiken. Toen hij reeds op een ander dak was geklommen, begon men de vervolging, die voortgezet werd tot aan den dood van den bandiet. Lacombe hoonde de bewakers en smeet hun dakpannen naar het hoofd. Matrassen werden gebracht om de be wakers daartegen te beschermen. Toen Lacombe op het punt was van te worden gevat, wierp hij zich naar beneden en kwam vlak op zijn hoofd terecht. De hersens spatten in het rond. Lacombe was een zeer gevaarlijke kerel. Tot de bende der zoogezegde auto bandieten behoorde hij niet direct, hij was een type als Bonnot en Garnier met wie hij trouwens wel bekend was. Men herinnert zich hoe hij op 11 Maart door twee inspecteurs van den veilig heidsdienst is aangehouden toen hij rondslenterde over de kermis van la Villette, bij Parijs. Lacombe had ver scheidene moorden op zijn geweten en werd verdacht in nog tal van andere misdrijven de hand gehad te hebben. Bij zijn aanhouding had Lacombe twee geladen revolvers van groot kaliber bij zich en verschillende bommen. Tal van gevangenen waren achter de tralies van hun cellen getuige geweest van het einde van Lacombe. Toen hij viel werd er geroepen: Leve Lacombe, leve de anarchie Het bewakers personeel der gevange nis werpt alle verantwoordelijkheid voor het gebeurde van zich. Zij zeggen, dat zij maar met hun zes-en-tachtigen be wakers zijn en vijftien a zestienhonderd gevangenen moeten bewaken. Op 8, 9, 10 en 11 dezer zullen in België belangrijke troepenbewegingen plaats hebben naar de centra waar tij dens de algemeene staking voor on lusten gevreesd wordt. De leden der Kwo Ming Tang, de revolutionaire partij in China, beschul digen Joean-Sji-kai de hand te hebben gehad in den moord op den voormaligen minister van onderwijs Saeng. Die mis daad zou naar hun zeggen worden ge volgd door het dooden van een tachtig tal der invloedrijkste leden dier partij, waarvan Saeng een der werkzaamste leiders was. Naar de New York Herald uit Peking verneemt, is de revolutionaire partij nu van zins, Li-Joean-Hung (thans vice- president) tot president der republiek uit te roepen en Woetfjang tot hoofd stad te promoveeren. De overstroomingen hebben volgens opgaven van het Amerikaansche Roode Kruis, in den staat Ohio 453 slacht offers gekost; 77,000 menschen zijn er zonder of bijna zonder middelen van bestaan. Over de andere staten heeft men nog geen voldoende gegevens. Mevrouw Pankhurst, de leidster der Engelsche kiesrechtvrouwen, past inde gevangenis de hongerstaking toe. Haar gezondheid moet geschokt zijn en tot ernstige bezorgdheid aanleiding geven. Pogingen om haar kunstmatig te voe den stuiten op hevigen tegenstand. Plaatselijk Hieuw#, (leunden. 9 April. De heer Verhoeven alhier, is bevorderd tot kommies der belastingen le klasse. Vergadering van den Raad der Ge meente, op Donderdag 10 April, des avonds ten 7,30 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Verzoek van A. C. van ter Tooien, om eervol ontslag als hoofd der school voor m.u.l.o. 3. Verzoek A. Michaël te Aalburg, om vergunning voor een uitgang op den wal, voor nieuw te bouwen woningen. 4. Vaststelling kohier hoofdei, omslag 1913. Met het voorjaar komt er nieuw leven op verschillend gebied. Ook wat woning bouw betreft. Twee woonhuisjes in de Putterstraat zijn uit- en inwendig geres taureerd en komen zeer ten goede aan den weldra intredenden woningnood. In de Drie Trom potterstraat is reeds een nieuw en modern ingericht gebouw door den heer K. A. van Rijswijk verrezen en weldra verdwijnen in het Kikkerstraatje een rij van afgekeurde woningen, waarvoor de aannemer Michaël uit Aalburg twee bene den en twee bovenwoningen in plaats zal stellen. De laatsten (bij goedkeuring door den gemeenteraad) met een brug naar den wal verbonden. Zaterdag begon men reeds met voorbe reidende werkzaamheden, om Maandag met kracht het werk door te zetten aan de Tramhaven, (dat dezen winter moest worden uitgesteld door hoogen waterstand). Men had echter geen rekening gehouden met den springvloed, die alles weder op nieuw onder water heeft gezet. Dit is ech ter slechts eene kwestie van enkele dagen en weldra zullen nu ook de aanlegplaatsen gereed komen en kan dan de dienst Am sterdamHeusdenmet tram op Waalwijk Tilburg worden geopend. De heer H. J. v. Eggelen, secretaris dezer gemeente, is benoemd tot lid van den Raad van Beroep voor de vermogens belasting, zetel 's Hertogen bosch. Naar wij vernemen is de heer H. Ter- tooien, hoofd der school voor M. U. L. O. alhier, benoemd tot hoofd der school A te Werkendam.» Ouders van leerlingen zien hem ongaarne vertrekken, aangezien hij veel werk maakt van het onderwijs en door zijne leerlingen zeer geacht was. Ook kan het verwisselen van hoofd der school niet anders dan na- deelig op het onderwijs werken. Werkendam. Van de spaarbank, opgericht 1 September 1855, door het Depar tement Werkendam der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, kunnen we over het boekjaar 1911/1912 't volgende mededeeleD De spaarbank keert jaarlijks uit aan rente 3 pCt., het gezamenlijk bedrag der inlagen is geweest f 23509.20$, 't gezamenlijk bedrag der terugbetalingen f 27679.46, het kapitaal en de rente aan de inleggers verschuldigd op het einde van het boekjaar f 112623.81, de bezittingen der spaarbank vertegenwoor digen op het einde van het boekjaar eene waarde van f 131544.43, en bestonden in een huis en erf aan de Hoogstraat te Werken dam, geschat op f 6000, Staatsschuldbrieven, pandbrieven en gemeenteleeningen f 88600, onderhandsche schuldbekentenissen met borgtocht f 33950, rente te goed van schuld bekentenissen en effecten f 1343.90$, Contan ten in kas en van diversen te goed f 1650.52$, aan rente en huren ontvangen f 5357.19$, aan rente bijgeschreven f 3289.76, admini stratiekosten en voorschotten f 260.10, re servefonds f 18920.62. Aantal inlagen 363, aantal terugbetalingen 116, nieuwe deelhebbers 25, afgeloste reke ningen 30, aantal inleggers einde boekjaar 313, het gemiddeld kapitaal aan eiken deelhebber verschuldigd f 359.82. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. de Goede, is benoemd tot surnumerair bij de reg. en domeinen. De heer Verkerk, wordt einde April a.s. belast met de tijdelijke waarneming van het kantoor der registratie en domeinen te Maarssen. ln de afgeloopen 3 maanden is door de werkliedenvereeniging „Eendracht", al hier, ontvangen f 678,94 en uitgegeven f 736,09. De zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" is voornemens Hemel vaartsdag een reisje naar Cleef te maken. In de Vrijdag 1.1. gehouden raads vergadering heette, na opening, de voorzitter, den heer Bogers, die geruimen tijd ongesteld was geweest, welkom en deelde mede: le. dat bij de laatst gedane kasopname bij den ontvanger in kas was f 892.03 en bij den administrateur der waterleiding f 305.31; 2e. dat Ged. St. goedgekeurd hadden het besluit van den Baad, waarbij het salaris van het hoofd der o. 1. s. f 250 boven het wettelijk minimum was gebracht en de rekening over 1911 met een ontvangst van f 35037.35 en een uitgaaf van f 33834.29$. Vervolgens werden nog de volgende be sluiten genomen en wel: a. in vereeniging met de gemeenten deWerken, Woudrichem en Dussen een veearts op te roepen en daarvoor een bijdrage uit de gemeentekas te geven, groot f 150. (De landbouwvereeniging alhier, geeft, daartoe in staat gesteld door hare leden, ook een bijdrage van minstens f 150); b. een faecaliën tankwagen aan te schaffenc. het buizennet der waterleiding te verlengen tot aan de huizen onder de Werken, in de Kade; d. de benoeming van den heer A. C. van ter Tooien, hoofd der m.u.l.o. school te Heusden, met 8 van de 11 uitgebrachte stemmen2 stemmen waren uitgebracht op den heer Katoen, n. d. o. 1. school te Zandt en 1 op den heer Plaat, onderwijzer te Apeldoorne. tot lid van het stem bureau werd gekozen de heer M. J. Meijer en tot plaatsvervangend lid de heer W. Kieboomf. vastgesteld wordt een verorde ning regelende de lediging van benr- en bloedputten. (De prijs zal zijn voor Werken dam f 1 en voor deWerken f 1.50 per tankwagen of gedeelten daarvan.) Door H. M. de Koningin is thans toestemming tot het oprichten der Schiet- vereeniging „Prins Hendrik" verleend, zoo dat spoedig met de oefening zal kunnen worden begonnen. 's Gravemoer. Bij den slachter G. S. ontstond een begin van brand, door dien de vlam in een pot met kokend vet sloeg. De veldwachter, die juist ter plaatse was, wist door zijn beleidvol optreden erger te voorkomen. Bij A. Nederveen aan de Vaart, bracht een schaap niet minder dan vijf jongen ter wereld. Wel een bijzonderheid en een buiten kansje tevens! Sprang. Zaterdagavond kwam de afd. „Patrimonium" alhier, in vergadering bijeen. Nadat deze door haar voorzitter op gebruikelijke wijze was geopend, werd nog een gedeelte der agenda voor de op 14 en 15 April te Rotterdam te houden bonds- jaarvergadering besproken. Uit de gevoerde bespreking kon men bemerken, dat deze afdeeling met de grootste meerderheid der voorstellen sij m phatiseerde. Besloten werd tot bijwoning dezer jaar vergadering twee afgevaardigden te be noemen. Tot stemming overgaande werden K. Spierings en W. Dalmaij er gekozen, ter wijl zoonoodig A. Hoevenaars en J. C. de Roon als secundes werden aangewezen. Berichten wij onlangs dat door het bestuur der vereeniging tot stichting eener school voor „Christelijk Volksonderwijs" een terrein was aangekocht, daaraan toevoegend dat op dit bouwterrein een huis stond en door twee gezinnen bewoond werd. Thans kunnen wij berichten dat dezen koop niet is doorgegaan, daar dit terrein niet op den gestelden tijd kon worden afgestaan en het bestuur niet wilde, dat de bewoners door geweld zouden gedwongen worden, hun woning te ontruimen. Nu heeft men aan de overzijde, van de heer J. Haverhals een stuk bouwland gekocht, en kan alzoo de aanbesteding spoedig worden tegemoet ge zien. Itaaiiisdoiik. Aan de stoom- zuivelfabriek is in Maart verwerkt 274,063$ L. melk. Spaarbank postkantoor R'veer, over Maart: Ingelegd f 11897,66, terugbetaald f 13510,49. Laatste boeknummer 5141. Zaterdagmiddag miste A. Smeurzijn 3-jarig zoontje, 's Avonds te half acht vond de vader zijn kind terug te Capelle, waar het bij den veldwachter heel smakelijk een boterham oppeuzelde. lieert ruidenberg. Vrijdag is bij enkele candidaatstelling tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer S. G. Meijers. ltani'dwjjk. Maandagmiddag is uit de Lange Wiel het lijk opgehaald van den jongen Karei van Lint, die sedert het begin der vorige maand vermist werd. Kaatsheuvel. Dezer dagen heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen onze politie en de gebr. Van B. Aan weerszijden vielen klappen. Door de marechaussee werd proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagnacht werden bij A. B. de Breseer acht kippen en een haan gestolen. Daar den volgenden dag twee kippen en een partij har.enveeren in de omliggende tuinen begraven gevonden werden, denkt men met een hond te doen gehad te hebben. Verleden week ontstond in de groote boerderij van v. K. aan den Hill een begin van brand. Met groote inspanning mocht het den buren gelukken een grooten brand tegen te houden. Hooi, stroo, vee, enz. was reeds in veiligheid gebracht. Oorzaak was het spelen met lucifers. Dezer dagen is bij den heer P. B. te Loon op Zand het miltvuur onder het vee uitgebroken. Het cadaver is volgens de wettelijke bepalingen verbrand. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart 1913, in gelegd f 9199,18, terugbetaald f 7576,56. Er werden 11 nieuwe boekjes uitgegeven. Mederhemert. De hoenderfokkerij neemt gestadig toe. Elk inwoner is in 't bezit dezer nuttige dieren, die goed verzorgd een aardig duitje opleveren. De heer S. alhier, die ruim 200 kippen heeft, raapte de vorige week meer dan 1000 eieren, ter wijl de landbouwer B. van 't Eiland Zaterdag jl. 500 eieren aan een opkooper te Heusden afleverde. Vrijdag stroomde het menschen naar de woning van P. Struijk, die met zijn echtgenoote A. Ruijmschoot de gouden brui loft vierde. Door aanzienlij k en gering werd de krasse oude man en zijn vrouw hartelijk gefeliciteerd. Velen lieten het niet bij woor den maar verblijdden de oudjes met een ruime gift. Mogen zij nog jaren vereenigd blijven. Een juffrouw uit Heusden verloor een zilveren rozenkrans, voorzien van ver schillende medailles. Door een ingezetene alhier, H. van Rijswijk, werd een en ander onbeschadigd gevonden op den Singel, om het kasteel. De vinder slaagde er in de verliester te ontdekken en haar het ver lorene ter hand te stellen. Waspik. Door B. en W. is benoemd tot brandmeester voor wijk „Boven" de heer W. J. Kamp, landbouwer. Aan de N.V. scheepsbouw werven vh. P. en A. Ruijtenberg alhier, is vergunning verleend tot uitbreking van die scheepswerf en tot plaatsing van ten petroleum-motor. Bij de landbouwers P. Pruijssers en W. Schoenmakers, is een koe gestorven aan miltvuur. De cadavers werden onder politie toezicht verbrand. Door de firma wed. F. Roovers en Zn. alhier is bij inschrijving voor de som van f7480.aangenomen het bouwen van een heerenhuis te Raamsdonksveer, voor reke ning van den heer P. Ruitenberg, alhier. Naar we vernemen is onder Dordrecht drijvende gevonden, het lijk van schipper Van G alhier, die veertien dagen geleden op de Merwede overboord was geslagen en verdronk. kerknieuw». Werkendam. Vrijdag a.s. hoopt in de Chr. Ger. Gemeente alhier, des nam. 7 uur op te treden de weleerw. heer Barth, predikant te Sliedrecht. IBrakel. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ds. C. Bouthoorn te Dordrecht. Gameren. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier, is tot predikant beroepen ds. J. P. Pauwe te Bennekom. SS«er%r#-~*S3k#« Htxind. Heusden, van 4 tot 8 April. Overleden: Cornelis Jacobus Johan nes Verheij, 3 w., z. v. J. Verheij. Genderen, over de maand Maart. Ondertrouwd: Cornelis Verdouk, 28 j. en Hermina Colijn, 25 j. Geboren: JohaDDa Pieternella, d. v. J. H. van der Mooren en H. de Jong; Wilhelmina Antonia, d. v. C. van Mers- bergen en K. Bouman Jacobus Johan nes, z. v. A. Faro en G. van Enkhuizen. Overleden: Cornelia Branderhorst, 8 m. Herbert Cornelis Pieter Kramer, 71 j., echtg. van S. van Mersbergen Cornelia Aartje Bouman, 70 j., wed. van A Treffers. Ingekomen van DeWerken enSleeu- wijk, M. J. van Klaveren Rotterdam, A. M. Vos; Hurwenen, J. C. Macleane Drongelen, P. de Haan's-Hage, A. Bos en A. Z. Bos. Vertrokken naar: Dussen, D. Genet; 's-Hage, M. RedekerSliedrecht, N. Francken; 's-Gravenzande, C. Kleijn. Nederhemert, over de maand Maart. Getrouwd: W. van Bockel, 33 j. en L. Bruijgom, 25 j. Geboren Jan Kornelis, z. v. C. Oomen en N. van der Steld. Overleden: Aaltje van Ballegooijen, 2 maanden. Ingekomen van: Hurwenen, E. de Koning. Vertrokken naar: Driel, L. Bruijgom Arnhem, J. Troost. Dewerken en Sleeuwijk, van 21 Maart tot 4 April. Geboren: Elizabeth, d. v. J. van der Linden en M. van AndelPieter, z. v. L. Klootwijk en G. de Man; Adriana Johanna, d. v. H. Groeneveld en A. C. BakkerLeendert, z. v. G. Holleman en A. C. Rijkers; Johanna, d. v. J.de Keijzer en M. van Rijswijk. Vertrokken naar: Rotterdam, F. Ko- man; Sloten, C. Scheurwater en gezin; 's Gravenzande, A. G. van der Schuit. Geertruidenberg, over de maand MaartJ Ondertrouwd: C. Segeren, 32 j. en M. Dirven, 29 j.; A. C. Krooswijk,21 j. en A. M. Snellens, 18 j. Geboren: Laurentia AntoniaC., d. v. P. Scheepens en Ph. M. P. Berende; Albert, z. v. C. Teskens en J. de Geus Herman Jozef Maria Philippus, z. v. H. J. C. M. Allard en M. A. E. A. BargeMaria Johanna, d. v. H. A. v. Steenbergen en P. J. Broeders Christia- nus Antonius Mathias, z. v. A. Ros en A. GoossensRegardus Cornelis Nico- laas, z. v. J. J. Staal en C. Avontuur; Cornelia Maria Helena, d. v. J. II. v. d. Berg en C. M. J. de Rijke. Overleden: Joh. v. Dongen, 76 j., wedn. van E. Broers Jac. G. Beljaars, 3 w.Ant. Cornel, 3 m.Adr. J. van Schijndel, 78 j., wed. A. Heesters. Meeuwen, van 1531 Maart. Overleden: Eymeke Hendrika van der Beek, 10 uur. Vertrokken naarSchoonhoven, J. Daansen. Sprang, over de maand Maart. Getrouwd: C. van Tilborgh, 27 j. en P. A. de Bie, 23 j. Geboren: Arie, z. en AnnaGeertruida, d. v. K. J. Varossieau en M. van Iersel Arend, z. v. A. Smits en D. C. Vos; Maria Adriana, d. v. A. van Huiten en A. M. Beaart; Catharina Elisabeth, d. v. B. Timmermans en J. J. de Rooij Hubertus, z. v. H. Chabot en J. Kloot wijk Gerdina Johanna, d. v. B. Ophorst en F. van der SchansDingena Adriana, d. v. M. Nieuwenhuizen en A. A. van Beek. Overleden: A. van der Schans, 36j. wed. van P. Braspenning; C. G. Frings, 61 j. echtg. van P. Nieuwenhuizen. Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 16 Maart tot 1 April. Ondertrouwd: J. A. J. Vermeulen, 28 j. en J. v. d. Breugen, 28 j.; Th. A. v. d. Boech, 23 j. en G. de Kok, 21 j.; J. Th. Laros, 30 j. en E. M. Brekel- mans, 22 j.; A. v. Kuyk, 66 j. en P.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2