tóoorrt lij let NifisislM tóot let VAN LEEÜWËN Co., Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij T. L VAN WANING Co., J. ELEKAN, De slang en haar prooi. ABDIJSIROOP, Wielrijders! T. JONKER Bondsrijwielhersteller - VEEN bij Heusden. Land van Men ei Altena van Zaterflat 12 April 1913, No. 3248. Kristel 308a, Tel. Int. 94, Mnciffl. Havenstraat 5 (nafeij liet station) 's-Boset Prima waar. Geen ongeregeld goed. De oorlog op den Balkan. Coöp. Stoomznivellabriek „OP HOOP VAN ZEGE N", Coimissioiairs in Effecten, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Smyrna Wijn behoeft geen krans. Alle werkdagen van 9 tot 3 nor. 5 J. C. WLMKEL, 3 5 Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Patten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. Voederpeeënzaad. Valère Colaert's „IDEAL", JAAPJESBIETENZAAD. Verkrijgbaar bij A. D. BAAIJENS te Herpt RECHTSKUNDIG ADVISEUB, ADVIES en BIJSTAND Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Evenals een slang zich kronkelt om het lichaam van haar prooi evenzoo kronkelt de asthma en de tering zich om den zieke. BUITENLAND. De kiesrechtvrouwen bereiden nieuwe verschrikkelijke dingen voor, maar nu niet alleen in Engeland. Een Duitsche stemrecht-amazone, mevrouw Dürren te Neurenburg, is er de aanstookster van. Zij raadt, volgens den correspondent van de Daily Graphic te Berlijn, haren Eogelschen zusters aan, om af te laten van de totdusver gebruikte middelen en haar doel na te streven door de in stellingen van een algemeene huis- boycott. Mevrouw Dürren verzekert, dat de Duitsche stemrechtvrouwen dat mid del reeds ernstig in overweging nemen. De huisboycott zal bestaan in de weigering van alie diensten, welke men van een goede huisvrouw mag ver wachten. Zelfs de kinderen moeten ver waarloosd worden, zoodat d9 mannen dan wel verplicht zullen zijn om de zeiven te voeden en aan te kleeden. Met zulk een huisboycott zullen wij, zoo verklaart mevrouw Dürren, de man nen dwingen tot die verdeeling van arbeid tusschen de seksen waarvan wij zooveel hooren. De mannen zeggen ons, dat vrouwen zich niet met de politiek moeten bemoeien, omdat de politiek een zaak van de mannen is en de zaak van de vrouw het huishouden is. Maar elke echtgenoot, die zijn vrouw buiten de politiek houdt, bemoeit zich met huishoudelijke aangelegenheden en han delt daarom in strijd met zijn eigen beginselen. Te Merlenbach in Lotharingen heeft een zware zuurstof-ontploffing plaats ge had in een sedert kort in werking ge stelde zuurstoffabriek. Er werd plotseling een sterke knal gehoord, die tot op ver ren afstand de vensters der huizen deed sidderen. De fabrieksgebouwen zijn door de kracht der ontploffing bijna geheel ver nield. Drie mensclien schoten bij het ongeluk hun leven in. Een meester knecht en twee arbeiders werden dood onder de puinhoopen van daan gehaald. Een vierde werkman kreeg een been breuk. De secretaris-generaal van den Nati onalen bond van Belgische mijnwerkers, Lombard, heeft zijne kameraden aange maand de algemeene werkstaking voor algemeen stemrecht op 14 dezer te be ginnen, maar zich aan geen daden van geweld over te geven, omdat zij daar door hunne zaak slechts zouden schaden. Warner B. Gernert uit Chicago heeft een maïssoort gevonden, de Zea ramosa, welke veel rijker is aan eiwitten dan alle andere maïavariëteiten en die daar door geschikt is om de tarwe als grond stof voor brood te vervangen. De maïs heeft ook nog dit voordeel, dat zij „ingemaakt" kan worden, iets wat geschiedt door de maïs in te kuilen, zoodat zij tegen atmosferische invloeden beschut is. Het meel dezer maïssoort wordt aan verschillende scheikundige bewerkingen onderworpen, waardoor de verteerbaarheid toeneemt en de smaak verbetert. Bovendien is de maïs goed- kooper dan tarwe; de opbrengst in hectoliters per hectare is veel grooter dus laat het zich aanzien, dat deze „kunsttarwe" zich als voedsel voor den mensch weldra zal inburgeren. Het nieuwste schip van de Cunardlijn, de Aquitania, die 21 April te Clydebank van stapel zal loopen, is het grootste schip dat ooit een Engelsche werf ver laten heeft. Men heeft, vóór de kiel op stapel gezet kon worden, de geheele werf moeten verbouwen en ook deClyde- rivier tegenover de werf moeten ver wijden. Aan den zuidelijken oever heeft men een stuk grond moeten weggraven en de rivier is over haar geheele breedte uitgediept. De Aquitania is grooter dan de Imperator van de Hamburg-Amerika- lijn, welk schip met 5000 ton de booten van Cunardlijn, de Olympic en de ver ongelukte Titanic, in grootte overtreft. Dit nieuw® gevaarte van meer dan 50 000 ton heeft een dek waarop drie voetbal wedstrijden dit zij vermeld om een voorstelling van de afmetingen te ge ven gelijktijdig gespeeld zouden kunnen worden. Voor voldoende red dingbooten zal worden gezorgd. Er zullen er zooveel zijn dat zij, achter elkaar gelegd, een lengte zullen hebben van anderhalven kilometer. Twee groote motorbooten zullen tevens aan boord zijn om zoo noodig deze vloot op sleep touw te kunnen nemen. De Konstantinopolitaansche corres pondent van de New York Herald ver neemt uit goede bron, dat Frankrijk en Rusland een oorlogsvergoeding aan de Balkanstaten willen toestaan en voorden afstand van Skoetari aan Montenegro zijn. Argyrokastro en Tepelini zouden zij bij Griekenland willen zien inge-| lijfd. Duitschland, Engeland en Oosten rijk zijn daartegen. Rusland en Frank rijk zullen nog zoo ver gaan, hare ge zanten uit Londen terug te roepen, in dien de overige diplomaten op hun stand punt blijven staan. Verscheidene buitenlandsche bladen zinspelen er op, dat de mogendheden zul len pogen, Montenegro door financieele schadeloosstelling en gebiedsuitbreiding te overreden van Skoetari af te zien. De Berlijnsche correspondent van de New York Herald beweert reeds den weg te kennen, die tot dat doel zal worden bewandeld. De mogendheden zullen, volgens zijn inlichtingen, Turkije verzoeken, Skoetari aan de belegeraars over te geven, opdat men rechtstreeks met de Balkanstaten kan onderhandelen. Servië zou, gelijk het in de laatste nota reeds heeft doen doorschemeren, bij die onderhandelingen aan de zijde van Europa staan en evenals Bulgarije zijn iuvloed aanwenden om koning Nikolaas ertoe te brengen Skoetari tegen een redelijke vergoeding op te geven. Zoolang Montenegro nog tegen de Turken strijdt, is Servië door het verdrag gebonden het bij te staan, maar kan van houding veranderen, als de Turken door de overgave zijn uitgeschakeld. Koning Nikolaas zou deze oplossing, naar de correspondent meent, niet on gaarne zien. Zijn prestige tegenover zijn volk zou gered worden door de vol doening, dat de maandenlang belegerde vesting toch eindelijk zich heeft over gegeven. De correspondent van de N. R. Ct. te Weenen schrijft: De Oostenrijksche Zuid Slaven heb ben aan den troonopvolger een adres gericht, waarin zij zeggen, dat zij in Servië het middelpunt vinden van hunne nationale wenschen, wier vervulling hun in de monarchie zeer bemoeilijkt wordt. In Zuid-Hongarije worden onze broeders onderdrukt, in Kroatië en Slavonië staan wij onder het despotisme van den Ban Cuvaj en in Bosnië komt het Zuid-Slavische element niet tot kracht, omdat het bestuur Duitsch is. Vandaar dat den 7 millioen Zuid-Slaven in de monarchie de inrichting van dit land niet bevalt. Wij ouden zoo wordt in het adres gezegd zijn de laatste vertegenwoordigers van een ge slacht, hetwelk de waarborgen van ons nationaal bestaan nog in het Donaurijk verwachten en daarom deze gelegen heid aangrijpen, om den toekomstigen Keizer mede te deelen, dat als middel om uit alle moeilijkheden te geraken, de in Oostenrijk en Hongarije wonende Zuid-Slaven in één gebied vereenigd moeten worden, met een eigen parle ment en administratie. Deze besluiten zijn op een Zuid-Sla visch congres in Albanië genomen en zulks op aandrang van dr. Sustersits, het hoofd der Zuid-Slavische partij in de Kamer, die, hoewel goed Oosten rijker, toch in Servië den beschermer van zijn natie ziet. De Times verneemt, dat er opnieuw cholera is uitgebroken onder de Bul- gaarsche troepen bij Tsjataldzja en het blad gelooft, dat dit er toe zal bijdragen om de Balkanstaten tot vrede sluiten te bewegen. Times en Daily Telegraph zijn het er over eens, dat de kans op vrede verbeterd is ook in Montenegro, doordien Servië vierkant verklaart heeft op te zullen houden met het zenden van versterkingen naar Skoetari ten bate van Montenegro. Volgens de St. Petersburgsche cor respondent van de Lokal Anzeiger heeft I de Tsaar een brief aan den Koning van Montenegro gezonden, waarin hij hem aanraadt toe te geven. j De Sudslavische Korrespondeuz ver- neemt uit Konstantinopel, dat Zaterdag nacht het paleis van Wahid Eddindoor geheime politie werd omsingeld en den prins het verlaten van zijn huis ver boden. Het Jong- Turksche Comité moet de bewijzen in banden hebben dat de prins opnieuw deeluam aan een samenzwering, met het doel om hem tot Sultan uit te roepen. De regeering is voornemens den prins thans met geweld uit Konstantinopel te doen verwijderen en dringt er bij den Sultan op aan, 't bevel daartoe te geven. BINNENLAND.j Het bericht dat de sigarenfabriek voor heen H. G. en H. Hagen te Utrecht Maandag het werk zal hervatten, heeft te Utrechi algemeen de aandacht ge trokken. Het U. D. verneemt omtrent de reden tot opheffing van de uitsluiting o m. het volgende: Sedert 1 Januari is de fabriek het eigendom van een vennootschap, met j den heer Hagen als directeur. Echter is de heer Hagen ongesteld geworden en op advies van zijn geneesheer naar het buitenland vertrokken, waar hij vermoedelijk geruimen tijd zal moeten vertoeven. Ziju plaats als leider van het bedrijf wordt thans ingenomen door den procuratiehouder van de vennootschap, die volkomen machtiging heeft om de directie in alles te vervangen. De heer Hagen was wèl lid van het Verbond van Sigarenfabrikanten, de procuratiehouder niet; deze laatste heeft zich niet gebonden geacht, de uitsluiting aan de fabriek, waar hij thans het ver antwoordelijke hoofd van is, te laten voortbestaan en is aldus tot het besluit gekomen het werk te doen hervatten. De heer Hagen staat door zijn afwezig heid geheel buiten deze beslissing. Men meldt van de zijde van het be stuur van het Verbond van Sigarenfa brikanten aan het U. D. o. m.: Met verontwaardiging en verwonde ring hebben wij gelezen, dat de fabriek van den heer Hagen, Maandag a.s. weer zal gaan werken, na buiten zijn ver- eeniging om, een overeenkomst te heb ben getroffen met de arbeidersorgani saties. De bewering in dat bericht, dat niet de heer Hagen, doch de vennootschap dat heeft gedaan, treedt in een eigen aardig daglicht, indien men er rekening mede houdt, dat de heer Hagen, na de omzetting van zijn zaak in een familie vennootschap (waarvan volgens de in de Staatscourant gepubliceerde statuten) de heer Hagen en diens moeder de eenige oprichters zijn, de vergaderingen van de Fabrikantenvereniging voor de Tabaksindustrie te Utrecht, waarvan de heer Hagen lid is, heeft bijgewoond en zich aan al hare besluiten heeft onder worpen. Immers de vennootschap is op 1 Januari 1913 opgericht, en de uit sluiting is den 17den Februari 1913 in werking getreden. In dat licht bezien schijnt de ziekte van den heer Hagen en het optreden van den aan hem ondergeschikten pro curatiehouder, allerzonderlingst. ADVERTENTIEN. Clenderen. ROTfiR. KAAS. Gerechtigdstot het voeren van het RRh «•holermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen Postzeudingen rembours door geheel Nederland. (■cvrtiagd: f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3^ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3£ pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte. /lan^cliodeii f 2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 9 f500 4 pCt. gem. Katwijk 98£ f6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 98 f1000 3 pCt. gem. Nijmegen 1895 84 5 f 500 3 pCt. Prov. Limburg 1896 82 f3000 3£ pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f4500 4 pCt. gem. Harderwijk 97A f82.000 4 pCt. gem. Utrecht 97| f13.000 4 pCt. gem. Nijmegen 97i f3000 4 pCt. gem. Vlaardingen 97 f2000 4 pCt. gem. Schiedam 1907 97| Vragen en aanbiedingen worden K0STKL00S geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. MI'ttüEklHE.V: Uitsluitend en Gros. 9 B E S O IJ E N. AGENT IN: Toiletartikelen. Parfumeriëu. Schoonmaakartikelen. Garen, band, enz. Staal waren. Kramerijen. enz. enz. enz. Uitgebreide monster collectie ter bezichtiging te mijnen kantore. Voor directe aflevering voor raad beschikbaar. Concurreerende prijzen. 9 k KI 2 2 ft •sn.i-> u.i i Rotterdam, Telef. 1097. Enschede'. TeDf. 339. extra zware gladde Roode- en Groenkraag. Origineel zaad van de wereldvermaarde Kweekerijen „Cultures de Graines de Bet- teraves" te Blandain (België) en Baisieux (Noord-Frankrij k). Per Kg. 80 rent. bij 5 lig. 77^, bij 10 Üg. 75 ct. Rosé du Nord (rosakraag) en Collet Vert (groenkraag) origineel Fransch zaad. Per Kg. 75 cent, bij 5 Kg. 73 ct., bij 10 Kg. 70 ct. Bestellingen worden ook aangenomen door HERMAN CLEMENT te Veen. P. STERKEN BURG te Dussen. C. VAN DER MOOREN te Aalst. KANTOOR VAN met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contracten, Requei- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking;. Kill (j ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. De zieke gevoelt zich, alsof zijn borst wordt samengedrukt. Vooral 's nachts kan hij tot stikkens toe benauwd zijn, dau hijgt hij naar lucht, snakt naar adem en vreest het ergste. En die hoestbuien, die dikwijls zijn borst vaneen scheuren, doen de rest. Weet gij wel, dat een bloedspuwing zich te allen tijde kan voordoen? Dan is het dikwijls te laat om nog genezing te verwachten en is een ontijdige, vreeselijke dood het einde. De Abd|j*iroop, Klooster ^anela Paulo, is het eenige geneesmiddel ter wereld voor alle horst-, keel- en longaandoeningen, Asthma, Bronchitis, S*leuris en Kinkhoest. De Abdijsiroop voorkomt en geneest de Tering. Tienduizenden mensehen in de geheele wereld z|jn door de Abdijsiroop genezen. Waarom zoudt gij dan niet genezen worden door de Abdij siroop „Gedurende 3 jaar leed ik aan borstbenauwdheid (asthma). „Ik had het immer zeer benauwd, mijn adem stokte, terwijl „van slapen geen sprake was. Dag en nacht gevoelde ik mij „rillerig en koud. Zelfs wanneer ik bij de kachel zat, voelde „ik mij net, alsof emmers water over mijn rug werden ge- „gooid. De slijm kon ik maar niet opgeven en wanneer ik „hoestte was het, alsof de stukken van mijn borst werden „gescheurd. Ik twijfelde ooit weer te zullen genezen, toen „men mij het gebruik van de heilzame ABDIJSIROOP aan raadde. Ik ging er toe over en zie, het eerste fleschje AB DIJSIROOP bracht reeds een groote ommekeer in mijn ge- „stel te weeg. Ik voelde, dat deze mij zou genezen, hetgeen „ook werkelijk gebeurd is, want 3 flesschen ABDIJSIROOP „hebben van mij, den zieken borstlijder, een gezond, sterk „man gemaakt." Klooster Sanela Paulo Prijs per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f2.van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening vau den Gene raal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T.Schouten: Aalst: G. v. d. Zalm; Aimkerk: S. van Drunenftudel: J. G. Schouten; Be- soijftt: D. van Heivoort; Druaen (N.-B L. v. d. Ijee, Wed. J. Sikkers Zoon Dussen: J. J. Paestienderen: B. de Graaflf; iSessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder): A. van der Pluijm; Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; ftienwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; WoudrichemG. Wilhelm; Wijk G. Versvelt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de mueste Apothekers. Wil U een Rijwiel van goede constructie, komt dan eens met mij onderhandelen. Nergens kunt u beter terecht. Onderdeden en ltanden, tegen sterk concurreerende prijzen. Oude Rijwielen worden tegen hooge prijzen ingeruild. Beleefd aanbevelend, Emailleeren per Rijwiel f' 3.ai. i V» Als bewijs publiceeren wy wederom eene verklaringditmaal van den heer Klaas Vinkwonende Keizerstraat 2i0 te Scheveningen, welke ons verklaarde

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 5