Cacao Wat heeft die man gedaan? JANTJE S BESTE VRIENDEN ZIJN MOEDER, ZIJN COLLEY en ZIJN KOP VAN HOUTEN S Te Marseille heeft een 45 jarig ban- kiersbediende zijn vrouw en zijn drie dochtertjes van 13, 9 en 7 jaar den hals afgesneden en daarna zichzelf doodge schoten. De herhaalde verwijten zijner vrouw dat hij nog betrekkingen onder hield met een vroegere minnares hadden hem tot de misdaad geleid. De politie te Petersburg heeft eene nieuwe revolutionaire organisatie ont dekt welke zich ten doel stelde, de tegen woordige regeering omver te werpen 24 mannen en vrouwen zijn in verband daarmede gearresteerd. Tengevolge van de hevige regenbuien der laatste dagen zijn in Frankrijk de Seine en hare bijrivieren weer onrust barend gestegen en op sommige punten buiten hare oevers getreden. Dieudonné, de auto-bandiet, wiens doodvonnis door president Poincaré in levenslangen dwangarbeid veranderd is, heeft de gevangenis te Parijs verlaten en is naar Fresnes gebracht, waar hij blijven zal totdat hij met de eerstvol gende zending dwangarbeiders naar het eiland Ré wordt gezonden. Toen Dieu donné zijn cel verliet bedankte hij zijn bewakers voor de menschlievende wijze, waarop zij hem behandeld hebben. Dieudonné heeft in een brief aan zijn vrouw de hoop uitgesproken, dat zijn proces herzien zou worden. Te Fresnes wordt de bandiet niet meer in het bij zonder bewaakt. S*luat»el(fk ül«»uw«. Neusden, 26 April. De heer K. W. de Graaff te Aalburg, leerling der rijksnormaalschool alhier, mocht te Breda de acte van onderwijzer behalen. De heer H. J. van der Brugge, vroeger leerling der rijksnormaallessen alhier, thans te Tilburg, mocht op het de vorige week gehouden examen te Breda, de acte lager onderwijs behalen. ltabfjloniënbroek. Naar wij vernemen, hebben voor het herhalings- onderwijs aan meisjes, dat met 1 Mei a.s. zal worden gegeven, 6 leerlingen zich aan gemeld. Dussen. Het hulptelegraaf en tele foonkantoor alhier is heden overgebracht naar de heer Hoese, brievengaarder alhier. Herpt. Hoewel buitengewoon vroeg, werd gisteren door J. Fitters Mzn. reeds een nest met vier jonge Leeuweriken ge vonden. 3egunstigd door het schoonste voor jaarsweer, dat de landman maar wenschen kan, schieten de veldwerkzaamheden goed op. De aardappelen zijn zoo goed als overal in den grond. Thans begint men met het uitzaaien der zomergerst en het gereed maken der gronden voor de bietencultuur. Kaatsheuvel. Het voorstel door den heer Jos. Schoenmakers aan het hoofd bestuur van den R. K. Lederwerkersbond gedaan, inhoudende een hervatting van de werkzaamheden en dan een nieuwe loonsregeling, is van de hand gewezen. Mf-n eischt gelijke regeling met andere fabr.eken en éérst dan zal den arbeid her vat worden. In onze gemeente zijn 5 proefvelden aangelegd n.l. bij de landbouwers W. van Kuijk, J. Maas, P. v. Laarhoven, J. v. Rooij en A. de Kort. To-n dezer dagen een fabrieksarbei der der firma Van DordmondPennock thuis kwam bemerkte hij, dat hij zijn ge- heele weekloon had verloren. Alle onder zoek bleef zonder gunstig resultaat. Door onze politie is proces-verbaal opgemaakt bij J. v. G., L. H. en C. H., wegens het werken der stiksters na 7 uur, als zulks zijnde niet overeenkomstig de nieuwe Arbeidswet. Meeuwen. Door het departement Meeuwen, der maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" is benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering, welke in Mei a.s. te Amsterdam zal worden ge- houder), de heer J. Dammers alhier, tot zijn plaatsvervanger werd aangewezen de heer J. P. Sprang. Mederheinert, (Noordzijde.) De heer C. Maris, hoofd der school aan de Noordzijde, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Oct. 'a.s. eervol ontslag aangevraagd. Ruim 30 jaar was de heer Moris alhier werkzaam. Sleeuwijk. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Werkendam, op 2 Mei a.s. van 912 uur, voor deWerken en van 12,30—2,30 uur voor Sleeuwijk. Sprang, j.l. Maandag viel een der kinderen van zekeren L. v. O. achter zijn woning in een put met water. Door een meisje dat juist op het erf kwam werd dit bemerkt en redde het kind, van een anders wissen dood. Dezer dagen kreeg zekeren J. G. een onbeduidend wondje aan één zijner vingers. Een dag later zwol zijn hand zóó vreeselijk op, dat hij genoodzaakt was het advies van dr. v. d. M. in te winnen. Deze constateerde in hevige mate bloedvergif tiging. A.s. Maandag des avonds 8 uur zal in het café van J. Klis alhier, een verga dering, (welke voor alle belangstellenden toegankelijk is) gehouden worden. Op deze vergadering, zal door de weled. heer J. C. Winkel uit Besoijen, alg. secr. v. d. „Langstraat" van de mij. tot uitkee- ring bij werkeloosheid, gevestigd te Leiden, het doel en werken der mij. nader en in den breede uiteen gezet worden. Veen. Thans is de grootste drukte voor de arbeiders voorloopig afgeloopen en vertrekken er Maandag een 25-tal naar de Haarlemmermeer, om zich aldaar bezig te houden met het wieden van koren. Waalwijk. Op de Donderdag j.l. gehouden jaarmarkt, begunstigd door prach tig voorjaarsweder, was ook aanwezig de heer O. v. d. Werken van Nederhemert, met zijn Belgischen hengst „Helios". Spoe dig was hij omringd door een aantal be wonderaars, hoofdzakelijk paardenfokkers, 't Is dan ook niet te verwonderen, dat staande de markt zich een dertigtal eige naars van merries aanbood, hun paarden door dit prachtdier te doen dekken. Waspik- Door de scheepsbouw- werven alhier, werden in 1912 nieuw ge bouwd 4 sleepkanen, 2 klipperschepen en 1 sambreschip, gezamelijke inhoud 2698 tonnen, terwijl op 31 Dec. j.l. nog op stapel stonden 3 sleepkanen en 1 motorboot, ge zamelijke inhoud 1950 tonnen. Wök De heer B. v. d. Steenhoven, onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare school, is in een gelijke functie benoemd te Vreeswijk. Deze week is hier reeds een druk begin gemaakt met het uitzaaien van suiker bieten. Veel land is voor dat doel weer beschikbaar gesteld. Kerknieuws. Werkendam Donderdag a.s. hoopt in de Chr. Ger. Kerk, alhier, des nam. 7 uur, op te treden de WelEerw. heer Schou ten, predikant te Bussum. De WelEerw. heer Barth, predikant, te Slied recht, heeft een beroep ontvangen naar de Chr. Ger. Gem. alhier. Capelle. Beroepen naar Loonschen- dijk, ds. H. Jachen te Oudega bij Sloten, provincie Friesland. PREDIkBEIIHTEM, 27 April. 1 Mei, vm. 10 u. dezelfde Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. A. Brummelkamp uit Vrij hoe ven-Cappel. 1 Mei geen dienst. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 1 Mei, 6.30 u. dezelfde. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Bruinsma van Suawoude. Chr. Geref. Kerk, de heer Van Brummen, leer. ouderl. te Dor drecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeekerk. 1 Mei, 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. 1 Mei, vm. 9.30 u. dezelfde. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. 1 Mei, 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen opgaaf. Ger. kerk, vm. 9.30-u. leesdienst, en nm. 2 u. ds. Go ris van Zeven bergen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. '8 Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen, nm. geen dienst. 1 Mei, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. 1 Mei, vm. 9.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. 1 Mei, ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Herpt, geen dienst. Zz. geen dienst. ds. van der Zanden van Andel. Povderoijen, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well c.a. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en tiifli* in te zenden. Die man heeft gedaan wat velen nog niet hebben kunnen doen. Hij heeft zich van een kwaal genezen die hem sedert lang kwelde. Die man had, wijl zijne ziekte vele jaren heeft geduurd, verwaarloosd zich te verzorgen, zult gij zeggen. In het geheel niet, hij had zich nauwgezet verzorgd, maar men had niet het goede middel gevonden om hem te genezen. Hij heeft in den blinde ge zocht, vruchtelooze proeven gedaan, en eerst van den dag waarop hij de Pink Pillen heeft genomen, is de verbetering van zijn gezondheid snel en zeker be gonnen. Vele zieken zoeken in den blindezij zoeken het goede geneesmiddel dat hun gelukkige dagen zal weergeven, dagen zonder lijden. Dit voorbeeld moest ben verhinderen nog langer in den blinde te zoeken. Hoevele zieken konden door de Pink Pillen genezen worden. De Heer Antoine Bayon, industrieel, 100, rue de la Tête d'Or, te Lyon (Frank rijk), heeft ons geschreven: „Sedert langen tijd leed ik veel aan de maag en aan lendepijnen. Dat aan houdende lijden had op mijn geestes toestand invloed gehad. Ik had geen lust meer in werken, mijn karakter, gewoonlijk vroolijk, was gemelijk en treurig geworden. Ik was gemakkelijk prikkelbaar. Ik had nooit een oogen- blik van vreugde, het leven was mij eindelijk ondragelijk geworden. Ik had verscheidene middelen geprobeerd, maar ik gaf te vergeefsch geld uit om mij te genezen, mijn maag deed mij altijd even erg lijden. Een vriend had zeer bij mij aangedrongen dat ik de Pink Pillen zou nemen. Ik heb zijn raad gevolgd en ik heb mij wel bevonden bij die behandeling. Een gevoelige ver betering had zich reeds voorgedaan aan het eind van de eerste week der kuur. Ik heb nog de Pink Pillen geduronde eenigen tijd genomen en ben toen vol komen genezen." De Pink Pillen genezen de ziekten der maag en zijn eveneens onovertrof fen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek, algemeene zwakte. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Rur«:e»*lHke ^tand, Heusden, van 18 tot 25 April. Geboren: Abraham Antonie, z. v. L. Sluimers en M. Kamerman; Maria Dorothea Helena, d. v. C. J. M. Schreu- ders en A. B. Broeders. Werkendam, van 18 tot 25 April. Geboren: Levenloos kind van 't vr. gesl. van A. den Dunnen en M. Ippel. Dewerken en Sleeuwijk, van 18 tot 25 April. Ondertrouwd: Abraham Pieter van der Sluijs, 24 j. en Neeltje Margaretha 't Hooft, 29 j. Getrouwd: A. L. Paans, 24 j. en A. van der Stelt 23 j.; H. Kolf, 35 j. en M. C. Kallewaard, 28 j. Overleden: Bastiaan van der Vliet, 5 m.; Flora Slagmolen, 75 j., wed. v. M. Boot. Vertrokken naar: Werkendam, M. Verdoorn en gezin; Almkerk: M. C. Kallewaard. Waspik, van 1 tot 15 April. Ondertrouwd: H. L. J. van Irsel,24j. en A. A. Montens, 29 j.J. Otters, 21 j. en M. Schouten, 20 j. Getrouwd: M. v. d. Rijken en A. M. van Disseldorp. Geboren: Arnoldus Petrus, z. v. Ch. van den Hoven en C. M. Rollenbergh Marinus Pieter Antonius Maria, z. v. M. H. Leijten en M. C. A. van der SpekCornelia Clara, d. v. L. Rekkers en M. E. van der Meis; Cornelis, z. v. J. Pruijssen en A. Kerst; Maria Petro nella, Paneratia, d. v. L. C. Ramp en L. van Dongen. Overleden: P. H. Snoeren,22j echtg. v. H. Schellekens; A. C. Schilders, 55 j. echtg. v. C. Rekkers; J. G. A. Kuijten, 2 j.; E. M. Langerwerf, 67 j. echtg. v. A. v d. Born. Ingekomen van: Raamsdonk, J. Ch. M. Bossers, en H. Broeders en gezin Vlissingen, W. A. J. Doornink; Oss, H. Bergen; Rosmalen, Ph. Peters en gezin; Made, J. P. M. v. d. Heijden; Rotterdam, R. G. Klooster. Vertrokken naar: 's-Gravenhage, M. A. Kool; Sittard, B. J. A. M. Kamp; Heusden, A. M. Werther en gezin; Geertruidenberg, H. L. Bakx; Düssel- dorf, A. M. van Disseldorp. Rlnneitland. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het ontwerp-Ziektewet aangenomen met 58 tegen 22 stemmen. Rechterzijde en sociaal-democraten stemden voor, alleen de christelijk-historischen De Savor- nin Lobman en Bichon van IJsselmonde stemden met de vrijzinnigen tegen. De Staatscourant meldt: De minister van binnenlandsche zaken, overwegende, dat op Dinsdag 3 Juni de periodieke verkiezing van leden van de Tweede Kamer plaats heeft; heeft bepaald, dat voor deze periodieke verkiezing de stemming, zoo noodig, zal plaats hebben op Dinsdag 17 Juni en de herstemming, zoo noodig, op Woens dag 25 Juni d.a.v. Zooals bekend is hebben de heeren Vliegen c.s., leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, een wetsontwerp ingediend, dat beoogt eene wijziging Kieswet tot stand te brengen in dier voege, dat voortaan, en wel te beginnen met de aanstaande periodieke verkie zingen, de stembureaus in plaats van 's morgens 8 tot 's namiddags 5 uur, zooals tegenwoordig het geval is, zullen geopend zijn voor het inleveren van stembiljetten van 's morgens 8 tot 's avonds 8 uur. Naar aanleiding van een schrijven van den minister van binnenlandsche zakeD is, naar de Prov. Gron. Ct. meldt, thans de aandacht van de gemeentebesturen op dit wetsvoorstel gevestigd en zijn deze uitgenoodigd te willen berichten, tot welke beschouwingen dat voorstel hun aanleiding geeft inzonderheid voor zoover betreft de uit den langeren duur der stemming wellicht voortvloeiende moeilijkheid om een voldoend aantal personen te vinden, die geschikt en bereid zijn deel uit te maken van een stembureau. De correspondent te Batavia seinde Woensdag aan de N. R. Ct. De Locomotief meldt, dat de heer Soeters, administrateur van Seketjer in Kendal gisteren door een waker van Belgische nationaliteit is doodgeschoten. Over de redenen, die tot deze misdaad hebben geleid, worden verschillende lezingen gegeven. De Red. teekent hierbij aan. Het slachtoffer van dezen doodslag is de heer P. H. Soeters jr., administrateur van de 3 erfpachtsperceelen Seketjer, Soemoer Pitoe en Kedong Lesoong, alle behoorende tot de handelsmaatschappij Seketjer, en gelegen in de residentie Semarang, afdeeling Kendal, districten Selokanton en Troeko. 1912 en deD Regeeringsalmanak 1913 is er in Indië maar èèn nor. Kolff, n.l. mr. L. A. C. KolfF. waarnemend inspecteur van financiën. Naar het Huisgezin verneemt, is H.M. de Koningin van plan in dit jaar Breda en 's-Hertogenbosch te bezoeken. Maandag vierde de wielerclub te Af- ferden (Lhaar jaarlijksch feestje. Na een tochtje per fiets gemaakt te hebben, stapten de heeren bij den molen te Bergen af. Hier hadden eenigeu de aardigheid, den molen in beweging te breDgen, en deze had bij den sterken wind, spoedig een flinke vaart. In plaats van den eigenaar te waarschuwen, bracht een ander van het clubje den molen met een ruk tot stilstand. Een hevig gekraak volgde, de wieken slingerden weg, en de as brak. Men schat de schade op f2000. De vermoedelijke daders zijn aangehouden. Te Laag-Soeren wordt sedert Maan dagavond 5 uur de elfjarige Aaltje van Zeist vermist. Er is lang in de bosschen gezocht met een politiehond, die het spoor scheen gevonden te hebben en ruim anderhalf uur het bosch inliep; toen raakte het vermoedelijk door uit putting het spoor bijster. Woensdag hebben ruim 40 man de bosschen door kruist met een politiehond, doch zonder resultaat. Het vermiste kind is achterlijk. Volgens een later bericht is het meisje in de bosschen achter Ellecom terug gevonden. Het kind bleek verdwaald te zijn geraakt en steeds verder uit de richting van haar woning geloopen te zijn. Dinsdagavond omstreeks 10 uur zijn door onbekende oorzaak, misschien door vonken van een locomotief of een stoom boot, de dwarsliggen en het plankier aan de Zuidelijke spanning van de spoorwegbrug over den Rijn bij Ooster beek in brand geraakt. De trein, die te 9 u. 47 min. te Oosterbeek passeert, ging er nog over, maar die van 9 u. 53 min. moest aan den Betuwschen kant van de brug blijven. Van de Rijnoevers af was het een mooi gezicht, als van tijd tot tijd een van de dwarsliggers onder een regen van vonken in het water viel. Op de brug waren twee emmers aan wezig, met welke men ruim 10 meter diep het water uit den Rijn kon put ten, om het vuur te dooven. Ook werden op raad van den commandant der Arn- hemsche brandweer daarvoor natge maakte zakken aangewend, terwijl ver der door arbeiders, met een werktrein aangevoerd, de planken van het voet- pa i der. brug werden afgebroken, om den brand te stuiten. Te half één was de brand gedoofd. De materieele schade is nog al groot. Het opgaande spoor is vrij gebleven, zoodat de dienst langs één lijn onder houden wordt. De correspondent vau de N. R. Crt." te Batavia seint: Mr. Kolff is plotseling overleden. Het blad voegt daar bij I Volgens het adresblad van Ned.-Indië Door het schrikken van een paard, gespannen voor een boerenkar, is de heer Van Genderingen, uit Amsterdam, met zijn auto in de buurtschap Hier- den bij Harderwijk, tegen paard en kar opgereden. De heer Van G. kreeg door het springen van de ruit een zeer ern stige wonde aan oog en voorhoofd, zoo dat de gemeentearts dr. Kerssen het geraden achtte, hem ten spoedigste per huurauto naar Amsterdam te doen trans porteeren. Ook de chauffeur Bekendam, die naast den heer v. G. zat, werd zeer ernstig verwond, doordat een der hoo rnen van de kar in zijn bost drong. Hij werd naar het Piusgesticht te Har derwijk gebracht, waar bleek, dat een van de gebroken ribben in de long ge drongen was. De twee heeren, die ach ter in de auto zaten, bekwamen zoo goed als geen letsel. De auto is zeer beschadigd. Na verhoor door den rechter van in structie is op diens last in de gevan genis te Heerenveen in voorloopige hechtenis gesteld de 60-jarige W., kos ter van de R. K. kerk aldaar, verdacht van onzedelijke handelingen met een 7-jarig meisje. Te 's Hertogenbosch hebben de man nelijke arbeiders van de 's Hertogen- bosche Capsulefabriek het werk neer gelegd, omdat de directie als zoodanig is geschorst. Het gevolg is, dat de fabriek in welke ongeveer 200 arbeiders en arbeidsters werkzaam zijn, is moeten worden stopgezet. De commissarissen hebben in een proclamatie een uiteen zetting van het geschil gegeven, waarop het stakingscomité o.a. dit heeft ge antwoord: „Wij staken den arbeid om dat gij onze directeuren onrechtvaardig behandel!, of hen wellicht ons ontnemen zult, en wij gaan niet eerder aan het werk of u zult ze in hun eer herstellen. Wij gaan na hen de fabriek in." De rechtbank te Cuxhaven heeft den kapitein van den in beslaggenomen Nederlandschen stoomtrawler Luit.-ge neraal den Beer Portugael schuldig ver klaard aan het visschen in Duitsche wateren. De vangst, de netten en het vischgerei zijn in beslag genomen; de boot, wegens beschadiging van de haven werken bij het binnenloopen, aan den Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, nm. 2 u. ds. Paddenburg. Aalburg, geen dienst. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Oossew aarde uit Vlijmen. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blanckhart. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Meiske van Raams- donk. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. R. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethengeen dienst. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2u. ds. Eykman te Rossum. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink van Well. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. NieuwendijkGeref. kerk, vm. leeskerk, nm. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop, nm. geen dienst. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm.2u. ds. Gobius du Sart. De Heer A. Bay on,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2