De oorlog op den Balkan. Huerta heeft met de infanterie het Na tionale Paleis bezet, Diaz heeft zich met een groot deel der artillerie op zijn landgoed, 30 mijlen van de hoofdstad, teruggetrokken. Dit minister van oorlog is in het bezit van de citadel, waar het andere deel der artillerie is gelegerd. In de laatste maanden zijn verschei dene Duitsche hotels bezocht door een vriendelijke logé, die op de minzaamste wijze praatjes maakt met kamermeisjes, liefst als zij bezig zijn de kamers schoon te maken. Later blijkt dan, dat hij die gelegenheid te baat nam om zich te oriënteeren en daarna aan die kamers een bezoek te brengen, ten einde de bagage van de bewoners te bestelen. De hoteldief vertrekt ook overal, zon der zijn rekening te voldoen. Zijn kunst grepen heeft hij reeds uitgehaald te Berlijn, Maagdenburg, Pforzheim, Wies- baden, München, Munster en Straats burg, in welke laatste stad bij een rech terlijk ambtenaar een belangrijk bedrag aan geld ontstolen heeft. Sedert is hij spoorloos verdwenen. De opening van de internationale tentoonstelling en van de bloementen toonstelling te Gent had Zaterdagmid dag plaats in tegenwoordigheid van den koning, de koningin en prins Leo pold. De menigte juohte de vorstelijke personen luide toe. Geen enkel incident had plaats. De bloemententoonstelling beslaat een groote serre van 12.000 vierkante meters met bijserres en een warme serre van 6000 vierk. meters. De bloemenpracht die daar is ondergebracht is haast met geen pen te beschrijven. Een lijkstoet uit Zwitserland naar Baden is aan de grens aangehouden. De doodkist, de kransen en de zakken van de treurenden bleken gevuld met saccharine. Dr. F. Gartner, een te Wiesbaden als vrijgezel gestorven praktiseerend ge neesheer, heeft de gemeente Wiesbaden tot erfgenaam van zijn vermogen van om en bij de 600,000 rak. benoemd, om met dit geld protestantsche ongehuwde moeders en hare kinderen te onder steunen. Binnen een jaar na den dood van den erflater moeten er 10 uitzetten van 1500 mk. elk aan zulke moeders, die gaan trouwen, geschonken worden, mits zij en hare toekomstige mannen zich niet aan eerlooze handelingen heb ben schuldig gemaakt. Voor het overige moeten de renten van het kapitaal ge bruikt worden om ongehuwde moeders en hare kinderen voort te helpen, tot ondersteuning van inrichtingen en ver- eenigingen die zich in de eerste plaats aan bescherming van de ongehuwde moeder en haar kind wijden enz. Het hoogste New Yorksche torenhuis, de z.g. Woolworth building, isdoorpresi- dent Wilson geopend. De President drukte in het Witte Huis te Washing ton op een knopje; en dit had tot ge volg dat in het New Yorkscbe reuzen- gebouw 80,000 electrische lampen aan gingen. Het gebouw is 750 Eng. vt. (2261/, M.) hoog. Men heeft er slechts twee jaar aan gewerkt. Na de opening van verre door president Wilson, had in het nieuwe gebouw een feestmaal plaats, aangeboden aan den architect, Gilbert. Het diner was aangericht in de mid delste, 27 verdieping, van het torenhuis, f De moordenaar van den voormaligen Chineeschen minister Soeng heeft in de gevangenis zelfmoord gepleegd. De Agence d'extrième Orient zegt echter dat de doktoren, die zijn lijk hebben onderzocht, niet gelooven aan zelfmoord. Dr. Friedmann, de Duitscher die een serum tegen tuberculose zegt te hebben gevonden, heeft zijn rechten indeVer- eenigde Staten' verkocht voor 1.925.000 dollars; welke som, op 125.000 dollars na, zal worden ingebracht in de 36 Friedmann-inrichtingen, die in de Ver. Staten zullen worden gesticht met een kapitaal van vijf millioen dollars. De meeste medische kringen toonen zich gereserveerd over de werking van het serum, maar het publiek heeft er de grootste verwachtingen van. De sedert een week vermiste luchtbol Ilse uit Kassei is in een bosch bij Witzen- hausen gevonden. Hij was geheel en al verbrand. Het lijk van den gezagvoerder Weyland lag er naast. De luchtbol moet op een hoogte van 700 M. door een bliksemstraal getroffen zijn. Hij is vermoedelijk Zondag voor een week maar anderhalf uur in de lucht geweest, want na verloop van dien tijd is er in de buurt van Witzenhausen een onweer losgebarsten. Vrijdagavond is in de Rue d' Anjou te Parijs een gedeelte van 9en huis, be woond door de familie Meurice, inge stort. Het oude echtpaar Meurice werd gedood, de kleinzoon, een achttienjarig student, zwaar gekwetst. Men vreest, dat 't ongeluk meer offers heeft geëischt. Een ooggetuige heeft nl. verteld dat een aantal personen, die op het oogenblik, dat het huis instortte, voorbijgingen, onder het puin bedolven werden. Oor zaak van het ongeluk was, dat een huis naast dat der familie Meurice was af gebroken, zonder dat het laatstgenoemde gestut was. Door de burgerlijke en militaire gou verneurs van Krangni is bij het Kabi net en het Parlement van China een aanklacht ingediend tegen den president der republiek, Joean Tsji Kai, wegens medeplichtigheid aan den moord op den oud-minister Sung, die den 28 Maart j.l. op het station te Sjanghai werd doodgeschoten. Zaterdagavond omstreeks 7 uur heeft een Annamiet te Hanoï, Indo-China, een bom geworpen, waardoor de com mandanten Chahpris en Mangrand, zes Europeanen en vijf inboorlingen gedood werden. De moordenaar is gevlucht. De gouverneur-generaal heeft een proclamatie gepubliceerd, waarin hij de Fransche bevolking aanspoort haar kalm te te bewaren. Zij, zoowel als de inboor lingen, geven een bewijs van de meest volmaakte bedaardheid, Zaterdag werd uit Cettinje gemeld: Kroonprins Danilo heeft met zijn gevolg zijn plechtigen intocht in Skoe- tari gehouden. De prins werd begroet met 21 kanonschoten, de militaire kapel speelde het Montenegrijnsche volkslied. De Montenegrijnsche troepen in twee gelederen geschaard bewezen hem mi litaire eer. De ontvangst van de be volking was hartelijk. De toejuichingen namen geen einde. Generaal Woekotits is tot comman dant van de stad benoemd, Plamenats tot civiel-gouverneur. De toestand van de bevolking van Skoetari is, tengevolge van het lange beleg, treurig. Er zijn ongeveer 8000 zieken. De Montenegrijnsche overheid zendt voortdurend mondbehoefte en ge neesmiddelen. De beschikbare doktoren te Celtinje zijn naar Skoetari gezonden. De Bulgaarsche regeering heeft dezer dagen een besluit uitgevaardigd, waar bij het eigendom, door Turksche vluch telingen in Macedonië achtergelaten, wordt verbeurd verklaard. Het besluit luidt aldus: Alle mobiele en immobiel© eigendommen, die door Turksche, uit Macedonië gevluchte, eigenaar» zijn ver laten, worden krachtens beschikking van het ministerie van landbouw en in ge volge art. 43 van de Bulgaarsche wet nopens het erfrecht, als eigendom van den Bulgaarschen staat beschouwd, waar over de Bulgaarsche staat de uitsluitende beschikking heeft. Alle transacties, die de bovengenoemde eigendommen be treffen, kunnen slechts plaats vinden door bemiddeling van het Bulgaarsche ministerie van financiën. De Turksche regeering moet reeds bij de mogendheden hebben geprotesteerd tegen deze verbeurdverklaring van het particulier eigendom van haar onder danen, welke indruischt tegen 't volken recht, alsmede tegen de bepalingen van de Haagsche conventie van 1907. De Daily Mail verneemt uit Belgrado dd. 27 April: Essad pasja, de verde diger van Skoetari, blijkt het met ko ning Nikolaas van Montenegro op een accoordje gegooid te hebben en trekt met 26,000 man op Tirana aan, waar hij zich, overeenkomstig een te Skoe tari uitgewerkt plan, tot Koning van Albanië zal uitroepen. Dzjawid pasja, de bevelhebber van het overblijfsel van het Turksche leger in Macedonië, zal minister van oorlog worden. Essad pasja heeft een overeenkomst met koning Nikolaas gesloten, ingevolge dewelke Montenegro den Tarabosj en de Bojana- vallei krijgt, terwijl de stad Skoetari bij Albanië blijft. Volgens berichten uit Elbassan heeft Essad pasja, in overleg met Dzjawid pasja, Albanië tot autonoom koninkrijk verklaard onder souvereiniteit van den Sultan. Van andere zijden wordt hierover gemeld Uit de nadere bizonderheden, die nu bekend worden, blijkt wel, dat de om standigheden van Essad pasja binnen Skoetari geenszins hopeloos waren, dat hij nog munitie had, dat ook de troepen niet uitgeput waren en bovendien het garnizoen van Skoetari in aantal de Montenegrijnsche legermacht overtrof. In verband met de geruchten, volgens welke Essad pasja zich tot Koning van Albanië zou willen laten uitroepen, worden de toespelingen van Montene grijnsche zijde waarschijnlijker, dat Es sad pasja reeds verleden Zondag of Maandag met den Koning van Monte negro is overeengekomen, Skoetari na een laatste schijngevecht te ontruimen. Essad pasja moet nu van plan zijn zich met Dzjawid pasja, die met 15.000 man bij Fieri, niet ver van Walona, gelegerd is, te vereenigen, om, in overeenstem ming met de plannen van het Alba- neesche comité te Konstantinopel, een Albanië onder Turksche soevereiniteit staand, met een mohammedaanschen vorst aan het hoofd, te stichten. De Albaneezen te Konstantinopel hebben by hun ryken stadgenoot Halim bei uit Kroja een vergadering gehouden en besloten om over Cettinje (zij ging daarbij dus van de veronderstelling uit, dat men te Cettinje met Essad pasja in verbinding stond) aan Essad pasja te verzoeken, de arglistige plannen van de aan het buitenland verkochte aan hangers van de voorloopige regeering te verijdelen en tezamen met Dzjawid pasja een mohammedaansch Albanië onder de souvereiniteit van den Soltan te stichten. Gelijk dan, naar het heet, Essad reeds heeft gedaan. Albanië, zoo heet het voorts in dat telegram, zou beter doen, lid van het Balkanverbond te worden, dan een vazalstaat en werk tuig van Oostenrijk te zijn. De verga dering besloot, om koning Nikolaas voor zijn ridderlijke en welwillende houding te bedanken, omdat hij, door Essad pasja toe te staan te vertrekken, der Albaneesche zaak een goeden dienst heeft gedaan. Te Konstantinopel gelooft men alge meen, dat Nicolaas daardoor Oostenrijk- Hongarije en ook de andere mogend heden een leelijke poets heeft willen spelen. Te Weenen hecht men ook geloof aan het bericht en men verheelt zich er niet, dat de Albaneesche kwestie door het optreden van Essad nog inge wikkelder geworden is dan zij al was. Essad, zoo meent men, wil Oostenrijks plannen met Albanië te niet doen en heeft daartoe tezamen met Dzwjawid pasja een aanzienlijke troepenmacht te zijner beschikking. Men herinnert zich nu ook weer een bericht uit Konstantinopel, dat Rusland werkte voor en Albanië onder de Turk sche souvereiniteit, om de Jong Turken weer in het gevlei te komen. In een onderhoud met een vertegen woordiger van het Servische persbureau heeft llartwig, de Russische gezant te Belgrado, verklaard dat Montenegro te klein is om zelfstandig te zijn. Het deed beter zich bij Servië aan te sluiten, om dan gezamelijk de „wacht aau de Adriatische Zee te betrekken". Als het daartoe overgaat, zal het, volgens Hart wig, Skoetari niet behoeven af te staan. •Maalsel|fk Uleuwi», Heusden, 30 April. De heer W. Knoop Jr. te Nederhemert, leerling der rijksnormaalschool alhier, mocht Zaterdag te Breda de acte van onderwijzer behalen. De kermis is in aantocht. De vol gende week kunnen de liefhebbers genieten. We vernemen dat er gelegenheid zal zijn zich te verlustigen in de Rolschaatsen baan, om daarna in de Danstent te gaan zwieren, vervolgens in een 'werptent zijn gelijkkans te beproeven, daarna met eene Reuzendame kennis te maken om vervolgens zijn in- koopen te doen in oliebol-, gebak-, koek en galanteriekramen en wat er nog meer zal zijn. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. prinses Juliana zal de Heus- densche Harmonie hedenavond een muzi kale wandeling maken met fakkellicht. Bij het 26 April j.l. gehouden over gangsexamen van de R. N. L. alhier, zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasseRuger te Aalst, J. Vis te Veen, Chra. Reas te Heusden, Fa. Straver te B.-Broek. Afgewezen 1. Van de tweede naar de derde klasse: J. Kuijpers te Nederhemert, J. Reas te Heusden, C. Zoon te Aalburg, J. Posthuma te Zui- lichem, (voorwaardelijk) Wa. Bouman, Ca. Bouman, Ha. v. d. Heuvel te Wijk, Aa. v. d. Beek te Dussen. Afgewezen 1. Van de derde naar de vierde klasse: F. Brune en M. H. Boll, Genderen. Werkendam. In deze gemeente zal de herijk van maten en gewichten plaats hebben in het oude schoollokaal van 10 tot 12.30 en van 1 tot 3.30 uur op: 3 Mei voor hen, wier geslachtsnaam met de letter A tot en met K begint, en op 5 Mei voor de overigen, terwijl 6 Mei voor de suikerfabriek is aangewezen. Tot bestuurslid van de Oranjever- eeniging is eergisteravond gekozen de heer Mr. J. A. van Tienhoven, terwijl de aftre dende bestuursleden herkozen zijn. Almkerk. Het ruim 3-jarig zoontje van C. K. alhier, is eergisteravond in een onbewaakt oogenblik achter de ouderlijke woning verdronken. A ii cl el De schoenmaker L. v. T., heeft het ongeluk gehad zijn pols te breken, waardoor hij voor eenigen tijd ongeschikt is zgne werkzaamheden te verrichten. Den heer J. den Dekker Dz., voor zitter van den polder „de Andelsche en Giessensche weide", heeft als zoodanig be dankt. Tot Sluis-Havenmeester te Helle- voetsluis, is benoemd de heer L. J. Geer- lings, thans Sluismeester alhier. *BesofJeil. Vrijdag j.l. slaagde de heer L. Klerkx voor de akte 1. o. Beneden-Langstraat. Vette kalveren worden thans lager verkocht en ook vette varkens worden billijker omge zet. Maar biggen, jonge lammeren en nuch tere kalveren staan op zeer hoogen prijs. Men besteedt voor vette kalveren 50 a 56 cent per kg. naar soort en kwaliteit, vette varkens 33 a 34 cent per i kg., biggen f 10,a f 16,per stuk, nuchtere kalve ren f 15,a f 25,en jonge lammeren f 8,— a f 13,—. 's-Gravemoer- Door het polder bestuur wordt in den Vaartschen en Straat- schen buiten polder een kunstduiker gelegd. Als deze duikers goed blijven werken, zal dit eene groote verbetering zijn voor de betrokken polders. Herpl In de Maandag gehouden ver gadering van den Raad der gemeente is met 6 van de 7 uitgebrachte stemmen benoemd tot secretaris der gemeente de heer F. van Liempt, ambtenaar ter secretarie te Waal wijk. De landbouwer Jac. van Oudheusden alhier, verkocht een vette stier die precies 1700 pond zwaar woog. Kaatsheuvel Werd verleden week vermeld, dat één der verdachte daders der ruiten vernieling bij H. v. L. alhier is vrij gesproken, thans kan worden medegedeeld dat no. 2, die zich onverwijld naar België had begeven, ook is vrijgesproken. De stakers aan de stoom schoenfabriek van J. Schoenmakers, hebben het werk hervat. De staking heeft 20 dag-n geduurd. De fabrikant heeft hetzelfde uniforme loon aanvaard. lAederhemert. Op de Vrijdag gehouden stierenkeuring werd de stier van Baron van Wassenaer, met een premie van f 50,bekroond. Dit dier, ofschoon slechts 18 maanden oud, heeft reeds een gewicht van 600 k.g. Raamsdonk. Zondagavond om kwart voor zes, passeerde alhier op groote hoogte een vliegmachine en verdween in Z.-O. richting. De heer W. Banting, commies le klas der posterijen en telegrafie, is met in gang van 16 Mei benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te R'veer. Het armenbrood is voor het Dorp aangenomen door den heer Piet van Aren- donk, en voor het Veer, door den heer Wierz. Naar wij vernemen heeft de onder linge vereeniging tot verzekering van paar den alhier, het opruimen van goedgekeurde doode paarden, opgedragen aan den heer Wijnands te Oosterhout, tegen f55,voor elk 2 tot 4-jarig paard, en f 30,voor elk paard tot 2 jaar. Sprang. In de vorige week had onzen vroegeren dorpsgenoot W. Chabot, op de schoenfabriek van de heer A. te Rotterdam, het ongeluk met zijn hand onder een der machines te komen. De ge volgen waren, dat hij drie vingers verloor. Waspik. Verleden week werd op de markt te Waalwijk de fietagestolen van den heer J. Verschuren alhier. Er is aan gifte gedaan bij de politie. Well. Vraag en aanbod regelen de markt. Tot voor verleden week lag de han del in aardappelen stil. De beste soorten werden verkocht voor f 1.20 den H.L. Thans komt er meer vraag naar dit artikel en stijgen de prijzen tot f 2,00 per H.L. Reeds zijn groote partijen afgeleverd Zaltbommel. De 4e en tevens de laatste voorjaarsmarkt van heden was we gens de dit jaar met Geldermalsen gelijk- vallende markt minder druk bezocht dan gewoonlijk. Aangevoerd waren 57 stuks rundvee, 48 schapen, 32 lammeren. De prijzen waren hoog met veel kooplust. Be steed werd voor guiste- en kalfkoeien van f 260 tot f 310, voor pinken van f 90 tot f 125, voor schapen met 2 lammeren van f 38 tot f 48, met een lam van f 22 tot f 27, voor guiste schapen van f 18 tot f 24. kerknieuw». emailleren. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, door ds. J. P. Paauwe te Bennekom. Binneiilaiid. De minister van oorlog ad interim minister van marine heeft bepaald: dat de zeemilicien kustwachters met groot verlof, die in 1911 voor eerste-oefening in werkelijken dienst zijn geweest, zullen moeten opkomen op Zaterdag 16 Aug. a.s. voor de herhalingsoefening geduren de den tijd van 5 weken. Hel Paleis „Hel Loo". We ontleenen aan de Telegr. het na volgende, dat ook voor onze streek in zonderheid interessant is, wijl de aan nemer is de heer K. A. van Rijswijk te Heusden en de uitvoerder diens zoon de heer A. van Rijswijk. Dezer dagen wappert van het hoofd gebouw van het koninklijk paleis „Het Loo", van de nieuwe bekapping, de driekleur als een bewijs, dat men zoo ver met de werkzaamheden 'is gevor derd, dat het hoogste gedeelte der kap is geplaatst. De ruim 150 werklieden kregen bij deze gelegenheid van hooger hand allen een extra-toelage en werden in groep gekiekt. Den laatsten tijd is men dan ook goed opgeschoten en weldra kan met de aftimmering van het laatste gedeelte van dit omvang rijke werk worden begonnen. Ook de tunnel is, nu de stand van het wel water wat lager is, voor het grootste gedeelte gereed. De watertoevoer is bij dit werk tot nogtoe zeer groot. De motorpomp pompt per dag uit 9 standpijpen maar eventjes 2500 kub. M. water op. De werking van deze pomp doet zich bij particuliere weiwaterpompen op een afstand van 150 tot 200 M. door eene geringere wateropbrengst duchtig gevoelen. Groot verschil vond men hier in den bodem op zeer korten afstand. Bij de eerste helft van den tunnel had men zeer veel last van de leem- en kleilagen in de tweede helft vindt men niets dan zand. Zaterdag is van een viermastschip, toen dit Walsoorden passeerde, een matroos te water gesprongen. Het was blijkbaar een deserteur, althans hij wei gerde een hem toegeworpen reddingboei te grijpen en zwom naar den wal. Dit %ou hem wel gelukt zyn als hij den kortaten weg genomen had, doch hij wend ie zich westwaarts af, geraakte in draaikolken en is nadat hij wel een half uur met den stroom geworsteld had, in de diepte verzonken. Een aantal men- schen hebben een en ander van den wal gezien, maar waren onmachtig hulp te verleenen, daar wegens laag water alle beschikbare roeibooten hoog op het droge zaten. De glasarbeider W., te Schiedam, is Maandagmiddag door den broeder van zijn meisje, den glasarbeider O., met een mes zwaar verwond. De dader is in hechtenis, zijn slacht offer in het ziekenhuis. Omtrent de misdaad, Vrijdagavond halfnegen in de Van Merlenstraat in Den Haag gepleegd, meldt men De doodgeschoten jongedame, de 19- W. H., was te halfacht een boodschap gaan doen in den banketbakkerswinkel van den heer Lempers, op den hoek van de Waldeck-Pyrmontkade en Wei- marstraat. Na een halfuurtje is zij wel gemoed thuis teruggekeerd. Aangezien haar moeder eenigszins ziekelijk is, huisde de familie op de tweede ver dieping. Toen er te kwartier over achten gebeld werd, heeft het meisje eerst uit het raam van het kabinet gekeken, wie voor de deur stond. Zonder iets te zeg gen is zij toen naar de straatdeur ge gaan, om deze te openen. Drie vier minuten later hoorde de oudere zuster een knal, onmiddellijk gevolgd door het dichtvallen van de straatdeur. Zij snelde naar beneden en vond daar haar zuster op den grond liggen. Terstond waarschuwde zij den benedenbuurman, den heer Teppema, meenende, dat haar zuster een ongeluk was overkomen. De heer T. beproefde het meisje op te tillen en zag toen bloed uit het hoofd vloeien. Dadelijk daarna zijn toen ge- neesheeren door de familie geroepen. Toen de doktoren verschenen, bleek het meisje reeds te zijn overleden ten ge volge van een schotwond in het achter hoofd Politie en justitie werden daarop ge waarschuwd. Geen der naaste buren kon eenige aanwijzing doen omtrent den vermoe- uelijken dader. Alleen een meisje, wonende in de Van Merlenstraat, had ongeveer kwart over achten een jonge man, met regenulster en sportpet, door het raampje van de voordeur van de verslagene zien kijken en onmiddellijk daarop den jongeman zien binnengaan. Mevrouw H. zond een telegram naar Leiden, waar de verloofde van het meisje, de student v. L., woont. Tegen twaalf uur verscheen de jongeman met zijn vader aan de woning in de Van Merlenstraat. De justitie heeft aanleiding gevonden den student des nachts onder voorloopi ge bewaking te stellen aan het politie commissariaat in afwachting van het resultaat van de sectie, die in het ge meente ziekenhuis op het lijk van de verslagene is verricht. Er werd veel waarde gehecht aan de vraag, of de kogel, die uit het hoofd van het meisje te voorschijn zou worden gebracht, overeenkomt met de kogels, die gevonden zijn in het bezit van den student, op wien mede een revolver is gevonden. De jongeman beweerde aan het feit volslagen onschuldig te zijn. Aan de familie is niets gebleken van onaangenaamheden tusschen de verloof den. De revolver verklaarde de student zich al eenigen tijd geleden te hebben aan geschaft om zich ermee te kunnen ver weren tegen eventueele aanvallen op zijn persoon. Nader meldt men uit den Haag: Naar men verzekert, heeft de student v. L. bekend, het feit te nebben ge pleegd. Motieven heeft hij voor zijn daad niet opgegeven. Omtrent deze misdaad wordt uit Den Haag nog het volgende vernomen: Bij den dader van Leeuwen moet reeds in de laatste dagen het voornemen hebben bestaan zijn verloofde van het leven te berooven. Het is niet onwaar schijnlijk dat hij zijn plan reeds Don derdag, toen hij met het meisje een fietstochtje naar den Deijl ondernam, heeft willen volvoeren, maar er toen, met het oog op het drukke verkeer op den Leidschen weg, heeft van afgezien. Vast staat dat hij voor eenigen tijd een revolver heeft gekocht in het Waren huis in de Spuistraat alhier; dat hij dien revolver bij zich heeft gestoken met het voornemen om het meisje te dooden, wanneer de gelegenheid zich voor hem voordeed. Van Leeuwen is Vrijdag om 7 uur uit zijn woning te Leiden gegaan en per Hollandsche spoor naar Den Haag vertrokken. Op het Stationsplein nam hij lijn 12, stapte op het Regentesse- plein uit en is toen regelrecht naar de woning zijner verloofde gegaan. Gelijk bekend is hij daar, door zijn meisje opengedaan, waarop hij haar plotseling neerschoot. De dader is na het plegen van zijn misdaad per spoor naar Leiden terug gekeerd, waar hij te half tien zijn vader in de ouderlijke woning aantrof. Eerst na een uur kwam een telegram uit den Haag, waarin „een ernstige ziekte" van het meisje werd gemeld met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2