De keizer van Japan is ziek. De acht hofgeneesheereu hebben geconsteerd dat hij longontsteking heeft. Z. M. heeft hooge koorts. Een geheizinnige zaak is voor het hof van gezworenen te New-York behan deld, maar ook door die behandeling niet opgehelderd kunnen worden. In Juli van het vorige jaar verdronk gravin Rosa MaDsckiksbo door het omslaan van een roeiboot op het Greenwoodmeer, waarin zij zat met den notaris Burton W. Gibson. Kort daarop vertoonde Gib son te New-York een testament, waarin de gravin haar geheele bezitting ver maakte aan haar moeder en hem tot exe cuteur benoemde. De familie beweerde, dat haar moeder al twee jaren dood was en het testament dus valsch moest zijn, maar Gibson hield vol, dat de moeder nog leefde. In September werd bij ge arresteerd onder verdenking dat hij de hand zou gehad hebben in geheimzin- zinnige sterfgevallen van 2 of 3 zijner cliënten, maar in November werd hij aangeklaagd, de gravin vermoord te hebben, omtrent welke aanklacht nu de jury uitspraak had te doen. Na een beraad slaging van 15 uren verklaarde de jury dat de aanklacht niet bewezen, was zoo dat Gibson van rechtsvervolging werd ontslagen. Plaatselijk nieuws. Heusden, 24 Mei. He\isden gaat vooruit I De bekende Kon. Nederl. Sigarenfabriek, firma Goulby Baar te '-Bosch gaat met 1 Augustus a.s. alhier oprichten eene tabaksstrieperij, waarop 40 50 personen zullen kunnen werkzaam zijn. Ze heeft voor dat doel gehuurd het ge bouw aan het Wijksche eind, waarin destijds tijdelijk het postkantoor was gevestigd, toe- behoorende aan de heeren Gebr. Prins alhier. Bij een biljart-concours, in het koffie huis van de Wed. Broers alhier gegeven, werden de volgende prijzen in 10 stooten behaald le pr. v. d. Heijden, Haarsteeg, met 29 punten. 2e v. Weerts, Drunen, 28 3e Slow, Baardwijk, 27 4e L. v. Diem, Heusden, 19 De schutter J. Str.van het gilde „St. Blasius" had een patroon, waarvan de percussie weigerde. Hij zette er een tang op, om het voorstuk af te draaien en hield de huls in de hand vast. Door eene verkeerde beweging werd echter de percussie in werking gebracht, de hand sloeg met geweld open en de kogel vloog door het behang in de muur, gelukkig zonder iemand te kwetsen. Alleen was de hand van S. deerlijk geschroeid en kwam hij er verder met den schrik af. In het district Waalwijk (waaronder ook Heusden ressorteert), zullen behalve het aftredend lid mr. J. Loeff (Kath.), can- didaat worden gesteld: de heeren Kingma (lib.) oud-burgemeester van Almelo; H. Zeegers van de Poll te Waalwijk (vrij-kath.) en Vliegen, (soc.-dem.) te Amsterdam. (N. v. d. Dag). Werkendam. In de Woensdag 11. gehouden vergadering van de woningbouw- vereeniging zijn tot bestuursleden gekozen de h eren Ten Velde, Van Tienhoven, Bag german, C. H. Bogers en J. Visser Az. en is besloten om aan te vragen aan de Koningin om erkend te worden als vereeniging, werk zaam in het belang der volkshuisvesting. Andel. Tot Sluismeester aan de Wil- helmiuasluis, is benoemd de heer Mossel veld van Creveceour. Capelle. Een timmermansknecht van J. Quirij na alhier, werd de vorige week door de marechaussees gehaald en gevankelijk naar 's Bosch getransporteerd. Naar we ver nemen moet hjj thans in een Rijksopvoe dingsgesticht geplaatst zijn. Gameren. Een voor den tegen woor- digen tijd zeldzaam feit herdacht 13 Mei j.l. W. van Steenbergen, alhier. Na een onaf gebroken tijdvak van 35 jaar werkzaam te zijn geweest, voor het grootste gedeelte als kapitein op een bootje, vroeg v. S. zijn ontslag uit zijn dienst bij den heer H. van Anrooij, aannemer te Nieuwaal, wat door genoemden heer v. A. eervol werd verleend. Dat v. S. nog vele jaren van de welver diende rust moge genieten, wenschen wij hem van harte toe. kaatsheuvel Melden we vorige week, dat de heer W. G. van Dongen, on derwijzer aan de Chr. School a d. Loon- schendijk uit 98 sollicitanten als zoodanig werd benoemd aan een Chr. School te Apel doorn, nu kunnen we mededeelen, dat in zijn plaats is aangesteld de heer P. Plaats man van Hooge Zwaluwe, die zijn opleiding genoot aan de „Groen van Prinsterer Kweekschool" te Doetinchem. Mederhemert Toen d« koopman M. v. H. Woensdagmorgen op de Arkens- waard kwam, zag hij daar zijn eenigst stuk vee, een beste pink dood liggen, gestorven aan het vuur. Een eigenaardig maar schade lijk geval doet zich thans voor. Het beest was verzekerd, doch daar het in waarde gestegen was, uit de verzekering genomen, om het tegen een hooger bedrag te laten inschrijven. Vóór v. H. nu een nieuwe polis bezit, is het gestorven. De aansluiting van onze gemeente aan het telefoonnet maakt flinke vorderingen. Reeds is door den inspecteur een plattegrond aangevraagd, om een geschikte plaats te bepalen, waar de spreekcel kan worden opgericht. Een staaltje van vandalisme en brute baldadigheid is in den laten avond of nacht van Woensdag aan de oostelijke grens van onze gemeente uitgehaald. Van den vloer der weegbrug is een aantal planken met geweld losgerukt en van den dijk geworpen. De sierlijke kop van de dikke hardsteenen grenspaal is afgeslagen, terwijl een afge broken heining van den landbouwer E. Vos te Well boven op de paal lag. De politie doet streng onderzoek naar de daders. Nieu wendt] k. De heer Kuipers, onderwijzer aan de Chr. school alhier, heeft de benoeming als onderwijzer te Leiden aangenomen. Door het bestuur van het waterschap ,,'t Nieuwland van Altena" is tegen Woens dag 28 Mei een vergadering uitgeschreven van stemgerechtigde ingelanden. Onderwerpen ter behandeling: 1. Rekening dienst 1911/'12. 2. Begrooting voor den dienst 1913/'14. 3. Opmaken van twee aanbevelingen voor de benoeming van twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren A. Middelkoop en G. v. d. Koppel. 4. Ingekomen stukken. 5. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. Raani§donk. Onder groote be langstelling vierde het echtpaar C. van Kraaij en A. van Beek, deze week hun gouden bruiloftsfeest. Het woonhuis der familie was door de buren geheel versierd. Vroolijk wapperde de driekleur. Aan mon delinge en schriftelijke gelukwenschen en cadeau's, ontbrak het het gouden jubelpaar niet. Een groot aantal inwoners verzamel de zich voor de| woning en brachten Bruid en Bruidegom een ovatie, die luid door ons dorp weerklonk. Voorwaar een gelukkige dag in het leven van deze echt- genooten. De nieuwe machine, gemonteerd in de papierfabriek, onder toezicht van den heer Andrew Strathie, machine-ingenieur, is dezer dagen in werking gesteld. Deze machine dient voor het maken van fijne qualiteit papier. Sleeuwfjk.. Maandag 19 Mei 1.1., herdacht den" heer D. v. d. Nat en zijne Echtgenoote Maaike van Marsbergen, hunne 25-jarige echt vereeniging. Den ganschen dag werden zij door vele belangstellenden ge feliciteerd en hen tevens 'n stoffelijke blijk van hoogachting uitgereikt, waarna des avonds eenige gezellige uurtjes werden door gebracht met muziek en zang, afgewisseld door voordrachten. Ten slotte werd door den heer A. A. Kant van Uitwijk, namens allen eene gevoelvolle rede uitgesproken. Wij hopen deze brave menschen met de hunnen, die door 'n ieder gerespecteerd worden, eens het gouden feest mogen vieren. Sprang. J.l. Dinsdagavond hield de Coöp. broodbakkerij „De Broederhulp" al hier, onder leiding van haar voorzitter de heer B. Versteeg, haar jaarvergadering. De agenda die een 5-tal punten bevatte, werd afgehandeld. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de opengevallen vacatures van twee commissarissen van orde, de heeren A. Hofman en L. Versteeg be noemd werden. Naar aanleiding der gelezen notulen, bracht het lid A. v. d. Valk de nog aanhangige kwestie met den voorma- ligen penningmeester de heer W. ter sprake, en verzocht het lid G. v. d. Hoven, op grond van art. 14 van het huish. reglement den Commissaris v. H. uit zijn functie te ontslaan. Staande de vergadering nam ge noemde zijn ontslag. Om circa 12 uur sloot de voorzitter deze vergadering. Teen. Openbare raadsvergadering op Woensdag 28 Mei ten 10 ure v.m. Punten van behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2, Instructie con- gierge v. h. gemeentehuis. 3. Bijdrage win- terteekencursus Heusden. 4. Wijziging be grooting 1913. 5. Herziening verzekerings- waarde gemeente-eigendommen voor brand. Door den landbouwer T. werden deze week reeds een vijfkop nieuwe aardappelen gerooid welke vrij groot van stuk waren. Het waren zoogenaamde muisjes. Vr{jhoeven-Cappel. In de op j.l. Woensdagavond gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Binnenpolder alhier, is na uitvoerige dis cussie besloten aan den Binnenpolder van Capelle vergunning te verleenen water te doen uitvloeien in buizen van 10 cM. wijdte, en niet, zooals het bestuur van den Binnen polder van Capelle wil, in buizen van 20 cM. wijdte. Die zaak moet ook reeds bij de Koningin aanhangig zijn gemaakt. IVIjk. Er komt reeds eenige levendig heid in den kruisbessenhandeleen paar kleine partijtjes zijn reeds afgeleverd voor 14 ct. per KG. Het volgende wordt uit de Betuwe ge meld Nu zoo langzamerhand aan struik en boom valt waar te nemen, hoe het beschot der diverse fruitsoorten zal wezen, hebben de groote fruithandelaren aan hun commis- sionnairs reeds last gegeven den boer op te gaan, om contracten af te sluiten voor de komende fruitperiode. Zoo worden thans op verschillende plaat sen de bessen op het hout verkocht. Men besteedde voorzwarte bessen 1218 ct., roode bessen 7| ct., stekbessen 6ct. per half kilo. Enkele eigenaars van bessengaarden ver kochten niet; zij dachten aan vorig jaar toen bij voorkoop de vruchten beduidend minder in prijs waren dan bij de rijpe leve ring. De kersen blijken overvloedig te zitten, terwijl gemompeld wordt dat ook van deze vrucht reeds partijen in voorkoop werden verhandeld. Peren, appels en pruimen zullen er ins gelijks voldoende komen, terwijl fijnere vruchtsoorten als perzik en abrikoos hebben geleden van de nachtvorsten. Framboos en aardbei staan in bloei en ook deze soorten beloven veel. Over het alge meen staat een flink fruitjaar voor de deur. Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Woensdag 21 Mei 1913. Aanwezig 8 leden. Afwezig de heeren Van 't Sant, (wegens ongesteldheid) en Monshouwer. Een vacature. Wegens ongesteldheid van den Burge meester wordt de vergadering met gebed geopend, door den oudsten Wethouder, de heer B. van Krugten, waarna de Secretaris de notulen van de vorige vergadering leest welke onveranderd worden goedgekeurd. Daarna worden door den heer T. Cor net Jz., op den 28en Maart j.l. benoemd tot lid van den gemeenteraad, in handen van den Voorzitter, de bij de Gemeentewet voorschreven eeden afgelegd. Vervolgens doet de Voorzitter mede- deeling van de volgende ingekomen stuk ken, als: lo. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van schoolgelden, over het 2de kwartaal 1913. 2o. Een adres van het Bestuur der feest- vereeniging „Wilhelmina" houdende ver zoek om eene bijdrage in de kosten van feestviering voor 1913. 3o. Een adres van de Oranjevereeniging te Werkendam en deWerken, houdende verzoek om eene toelage van f 50,als bijdrage in de ko3ten van feestviering bij de 100 jarige onafhankelijkheid van Neder land, zijnde het de bedoeling om die gelden te doen strekken tot onthaal, zoowel van de kinderen bezoekende de openbare school te deWerken, als van de kinderen uit deWerken, die op de Bijzondere School te Werkendam onderwijs genieten. Wordt besloten op deze adressen afwijzend te beschikken, en tevens besloten om voor 1913 een bedrag van f 100.beschikbaar te stellen, voor de in deze gemeente wonende kinderen, welke eene openbare of bijzondere school bezoeken. 4o. Wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over 1912. 5o. Benoeming van een lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim te Dewerken, ter vervulling der vacature, ont staan door het overlijden van den heer O. Brienen. Wordt benoemd de heer L. B. van der Straaten. 6o. Wordt besloten tot onderhandsche verhuring van het huisje, voorheen bewoond door G. Sterrenburg, aan T. van Herwijnen, voor den tijd van een jaar voor eene som van f0.50 per week. 7o. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1912. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over ter behan deling van het kohier van den hoofdelij ken omslag voor 1913. Bericht aan de leden ran de Noordbrabantsche Maatschappij ran Landbouw. In den loop van het vorige jaar werd door het Dagelijksch Bestuur der Noord- brabantsche Maatschappij van Landbouw een bericht van den navolgenden inhoud aan de leden der Maatschappij gezonden: „In de hoop, dat een zoodanig werk de krachten van de Noordbrabantsche Maat schappij van Landbouw niet te boven zal gaan, heeft het Dagelijksch Bestuur besloten aan de zaaigranenkeuringen, die sinds eenige jaren achtereen gehouden worden, een keu ring van gewassen te velde vooraf te doen gaan, zulks in navolging van 't geen o. a. ook in Friesland, Groningen, Gelderland, Utrecht en Zeeland gebeurt. „De wijze, waarop deze zaak geregeld is, iB omschreven in een reglement, waarvan exemplaren kosteloos ter beschikking van de leden worden gesteld. Ze kunnen worden aangevraagd bij den heer C. J. J. Daniels, secretaris-penningmeester van de Noordbra bantsche Maatschappij van Landbouw te 's Hertogenbosch." „Het doel, dat met dit werk wordt be oogd, is het gebruik van goed zaaizaad en pootgoed te bevorderen, terwijl het Dage lijksch Bestuur dit tracht te bereiken door: „1. De personen, die, zooals bij eene keuring blijken moet, zich met zorg toe leggen op den verbouw van goed zaaizaad en pootgoed, behulpzaam te zijn bij hunne propaganda voor hunne producten. „2. De personen die behoefte gevoelen aan 't bezit van goed zaaizaad, in kennis te stellen met de noodige adressen voor het verkrijgen van deze producten." Het ligt in de bedoeling van het Dage lijksch Bestuur, om met deze werkzaam heden voort te gaan. Wie in 1913 en volgende jaren zullen optreden als leden van de Centrale Com missie is op het oogenblik nog niet met zekerheid te zeggen. In elk geval is er geen bezwaar tegen dat zij, die aan deze keuring wenschen deel te nemen, zich aanmelden bij een der volgende personenP. Dekkers te Wouw, H. Timaaers te Kruisland, Joh. Bastiaan- sen te Prinsenhage, C. J. J. Daniëls te 's-Hertogenbosch ol H. E. Huizenga te Te- teringen Deze aanmelding moet in 1913 geschie den vóór of uiterlijk op 10 Juni a.s., ter wijl de gewassen, die gekeurd worden, in dit jaar zullen zijn aardappelen, haver, tarwe en erwten. Reglementen voor de erkenning van zaai granen en pootgoed zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar bij den heer C. J. J. Daniëls, secretaris-penningmeester der Maatschappij te 's-HertogeDbosch, van Tuldenstraat 21. Het Dagelijksch Bestuur der Maatschappij G. J. van Poppel, voorzitter. C. J. J. Daniëls, secret.-penn. Boekaankondiging. In „het Vaderland" van 21 Mei 1.1. lezen we de volgende boekbespreking: Neêrland weer vrij. Zoo heet de titel van een alleraardigst boekje misschien wel het beste van de vele eeuwfeest boekjes, die ons onder de oogen kwamen van J. Stamperius en uitgegeven bij L. J. Veerman te Heusden, en geïllustreerd door W. K. De Bruin. Eigenlijk is de auteur niet de heer Stam perius, maar een zekere Gerritsen, een oude jeugdvriend van den heer S. Gerrit sen vertelde aan de jeugd van zijn dorp niets liever dan van den Franschen tijd, dien hij als jongeling had meegemaakt, meege maakt en meegeleden zooals weinigen. Uit Woerden afkomstig, woonde hij de plun dering van deze stad door de Franschen in 1813 bij en zag zijn ouders aan de wreed heid der Franschen ten offer vallen. Ook diende Gerritsen geruimen tijd in het Fransche leger en maakte o.a. den vreese- lijken veldtocht naar Rusland mee. Gerritsen had zijn levenservaringen in dertijd in een heel dik boek opgeschreven, maar tijdens zijn leven wilde hij niemand dit boek afstaan. „Als ik dood ben" had hij indertijd aan den jongen Stamperius beloofd, „krijgt gij het." En zoo geschiedde. Dit dagboek nu heeft de heer S. uitge geven. Het is een sobere, pakkende, boeiende beschrijving van de gebeurtenissen, welke wij dit jaar herdenkeD. De heer S. maakte er een kop en een staart aan. Binnenland. Ingekomen is de memorie van ant woord van minister Talma op het af deelingsverslag der Eerste Kamer, om trent de Ziektewet. Daarin komt voor deze zinsnede: Mocht de loop der politieke gebeur tenissen de uitvoering van haar program op dit punt mogelijk maken, dan zal ongetwijfeld spoedig na het zomerreces de wijziging van het tarief aan de orde komen. In de Woensdag te Amsterdam ge houden vergadering van den Nationalen Bond van Protestantsche kiezers werd o. m. op voorstel van ds. Hoogenhuyzen besloten lo. die candidaten te steunen, van wie op deugdelijke gronden kan worden verwacht, dat zij willen opkomen voor het Protestantisme en de vaderiandsche kerk. 2o. Bij ontstentenis eigen candidaten te stellen. 3o. Een oproep te richten tot alle Protestanten, zich wel bewust te zijn van den ernst der tijden, waar zij ge roepen zijn de heilige schatten, hun overgeleverd, te verdedigen. Op aanraden van ds. Van der Meulen stelde de voorzitter, de heer H. C. Dife- ree, voor, drie commissies te benoemen: een voor de redactie van vlugschrift en 't benoemen van sprekers in districten een, die de constellatie in de districten nagaat, en een, die zorgt voor propa ganda en geldmiddelen. De wen schel ij kheid werd uitgesproken van te komen tot de oprichting van een eigen dagblad, aangezien „De Neder lander" met een grootendeels „gerefor meerde" redactie, het eenige Christelijke dagblad voor de orthodox hervormden, een partijblad geworden is in den on- gunstigen zin van het woord. In de fabriek van koper- en autogene metaalwerken van den heer C. Th. Wol- ders, in de Cornelis Trompstraat te Rotterdam hebben werklieden teg9n het uitdrukkelijke verbod van den patroon, gewerkt aan een carbid-laschapparaat. Een hunner is toen vermoedelijk met vuur daarbij gekomen. Hierdoor werd een hevige ontploffing veroorzaakt, met het gevolg, dat den koperslager T. D., uit de De Ruyterstraat, de onderkaak werd verbrijzeldhij werd bovendien ernstig aan het voorhoofd verwond en zakte bewusteloos ineen. De 14-jarige J. V., uit de Cornelis Trompstraat, kreeg een schedelbreuk en overleed aan de gevolgen ten huize van dr. A. K. van Leeuwen, op de Maaskade. De bewuste- looze koperslager is ter verpleging in het Ziekenhuis opgenomen. Het laschapparaat werd vernield en in de fabriek is door de ontploffing eenige schade toegebracht. De vlieger Van den Burg is Donder dag om kwart voor achten met zijn vliegtuig uit Gilze-Rijen te Amsterdam aangekomen, waar hij landde op een weiland achter het Nieuwe Kalfje. Hij had veel last gehad van den wind, voor al boven het Merwedekanaal. Hij blijft eenige dagen te Amsterdam om, bij goed weer, boven de stad te vliegen. De volgende week keert hij naar Gilze- Rijen terug. Naar men aan de N. R. Ct. schrijft, vertoont zich in de Betuwe onder de kruisbessen weder de gevreesde Ameri- kaansche meeldauwziekte. Zelfs moesten in één kweekerij al de pas gezette vruch ten afgeplukt worden. Ook in andere groote kweekerijen is die ziekte uitge broken, wat temeer te betreuren is, daar de kruisbessen reeds in voorkoop tegen hooge prijzen verkocht zijn. Zooals gemeld is, is de 17-jarige D. O. B. te Nieuw-Lekkerland vorige week aangehouden, naar aanleiding van de vondst van twee bankbiljetten van f 100 in een akker te Kinderdijk. B. werd ver dacht schuldig te zijn aan den diefstal ten nadeele van Joh. de J. te Nieuw- Lekkerland gepleegd. Naar de D. Ct. ver neemt heeft hij een volledige bekente nis afgelegd. Te Bokhoven (N.-B heerscht volgens de Tel. een ware Meikeverplaag. Het is ontzettend hoe vol hoornen en heg gen zitten. Ze vreten totaal alles kaalj Alles wordt aangewend om de dieren te verdelgen. Er is op 't vangen een premie gesteld; ze worden per K.G, uitbetaald. Naar men mededeelde, zijn er in twee dagen tijds meer dan 200,000 K G. gevangen en vernietigd. Twee cadetten, met name J. R. G. en I. A. A., hebben eergisterenavond de Cadettenschool te Alkmaar verlaten. Met een auto hebben zij zich naar Haarlem laten rijden en zijn verder spoorloos verdwenen. Waarschijnlijk hebben de beide cadetten reeds eenig^n tijd het plan gehad om een reisje te maken; den 26en April kochten ze in een boekwinkel daar ter stede twee baedekers, n.l. van Noord-Italië en het Zuid Oosten van Frankrijk. Men ver moedt dan ook, dat ze naar het buiten land zijn vertrokken. Men meldt aan de N. R. Ct. Wegens zeer aanzienlijke en ingrij pende technische moeilijkheden, welke de voltooiing van de havenwerken te Semarang onmogelijk maken, hebben de aannemers, de heeren Ten Bokkel Huinink, Korthals Altes en Van Thiel de Vries aan de Nederlandsch-Indische regeering medegedeeld, dat zij genood zaakt zijn deze werken stop te zetten. Te Aerschot was een 22-jarige jonge man van onder de wapenen in het ouderlijk huis teruggekeerd. Bij een plot- selingen ruzie, die hij met zijn 20 jari gen broer kreeg, stak deze laatste hem in hevige woede ontstoken, een mes in de borst met het noodlottig gevolg, dat de gestokene in het hart getroffen ter aarde stortte en spoedig daarna over leed. De moordenaar gaf zich daarop aan de politie over. In de Ned. fabriek van koper- en metaalwerken in de Lauwerecht te Utrecht, heeft zich een vrij ernstig on geval voorgedaan. In de kopergieterij is bij het uitlichten van een smeltkroes de bodem er onder uitgevallen waardoor 80 kilo gesmolten koper op den grond stortte. De gloeiende vloeibare massa verspreidde zich over den vloer en vier arbeiders kregen de zengende vloeistof in hun klompen, terwijl tegen hun bee- nen do gloeiende spatten sprongen. Hun voeten werden deerlijk gewond, terwijl ze ook aan hun beenen brandwonden bekwamen. Drie der gewonde werk lieden zijn in de rijksklinieken opge nomen, één is er ernstig gewond, de overigen lichter. Verwacht wordt, dat zij binnen 4 of 5 weken de klinieken kun nen verlaten. De vierde werd slechts licht gewond. Te Hoorn zijn valsche rijksdaalders in omloop, die iets blauwer van kleur en van minder hard metaal vervaardigd zijn dan de echte. Ze wegen 5 gr. lichter dan de echte. In enkele dier valsche geldstukken, die gemakkelijk te her kennen zijn aan den doffen klank, staat de letter N in het randschrift op den kop. Te Vuren zijn gevangen,genomen en naar Dordrecht vervoerd vrouw B. en haar kostganger, verdacht van poging tot vergiftiging door loodwit, gepleegd op C. B., den echtgenoot van genoemde vrouw. Hechtzaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft W oensdag uitspraak gedaan in de zaak van G. S., landbouwer te Abbenbroek, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf wegens moord op W. H. Wester veld door dezen een kop koffie voor te zetten vermengd met morphine. Evenals bij de rechtbank was ook door het O. M. bij het Hof levenslange ge vangenisstraf geëischt. Het Hof bevestigde het vonnis der rechtbank. (Tegen dit arrest is cassatie aauge- teekend). De 4e Kamer der rechtbank te Am sterdam heeft een vrouw, die er een gewoonte van had gemaakt ontucht van anderen te bevorderen, door het geven van gelegenheid daartoe te haren huize, veroordeeld tot 4 maanden gevangenis straf. Geëischt was f 200 boete subs. 60 dagen hechtenis. kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz. op 22 Mei 1913. Openb. dronkenschapE. v. D., H. A. V., J. H. I., allen te Dussen en J. v. O., zwervende, ieder f 3 of 3 d. Paard onbeheerd laten staanG. S., Meeuwen, f 3 of 2 d. Overtr. IJkwet: E. S., Heusden, 12 X f 0,50 of 12 X 1 d- en verbeurd ver klaring. Overtr. ArbeidswetTh. v. D., Haar steeg en Joh. v. LHeusden, ieder f 2 of 1 d. Overtr. DrankwetM. J. V., Dussen, f 10 of 5 d. Honden te zwaren last doen trekken J. F., Capelle, f 15 of 5 d. BurengeruchtP. M., Dussen, f 5 of 3 d. Rijwiel zonder licht: C. den B., Alm- kerk, f 4 of 2 d. Overtr. Art. 459 S. W.: A. de W., Wijk c a., f 1 of 1 d., G. B., Heusden, f 10 of 3 d.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2