Een Huisje met Erf Sen perceel Klaver Hooiland. 250 Hectaren HOOILAND, Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij l L YAN IMS i Co.. Mcopil BOOMS. llooigra§ Hooiland. VAN LEEUWEN Co7 Wielrijders een woord. Banden A. BAAIJENS, Heusden. :- LIMONADES Morale lij let NieiwslM yoor iet LaM Tan Heisiei es Altesa Tan Mat 24 Mei 1913, Ne. 3260. De oorlog op den Balkan. Notaris VAN GENDT veilen publiek verkoopen: De Notaris J. J. van der Kaaden, Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZEBWERKEN. Grootste voorraden Patten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. Notaris VAN GENDT te Heusden, publiek verkoopen: Onderscheidene perceelen Notaris Kerkhoven te Werkendam, FUBLIEK VERHUREN Notaris VAN GENDT te Heusden, Conisniairs in Effecten, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Eelaartine en Fraisola GROENTEN IN BUK en SOEPEN Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZE GEN'V Vereenigde Heusdenscfte Stoomboot-Maatschappij BUITENLAND. Een Russisch mijnwerker, in Opper- Silezië werkzaam, die gedurende de sta king daar onder de Russische mijn werkers te Nifka propaganda voor een solidariteitsstaking maakte, is daarvoor veroordeeld tot levenslangen dwang arbeid in Siberië. Woensdagmiddag om half zes is een stuk muur van een huis in aanbouw op den hoek van de Felix-Faure-laan te Parijs ingestort. Zeven werklieden geraakten onder het puin. Vier hunner zijn er zwaar gekwetst en een dood on der uit gehaald. In de sterrenwacht te Blackfordhill nabij Edinburg is een bom ontploft. Er is een gat van een decimeter doorsnee in den vloer van de tweede verdieping geslagen. Het gebouw is maar weinig beschadigd, maar de instrumenten heb ben vermoedelijk veel geleden. Men schrijft den aanslag toe aan kies rechtvrouwen. De staking der metaalbewerkers in het noorden van Italië breidt zich uit. Te Turijn is de staking algemeen, even als te Milaan, waar opnieuw onlusten hebhen plaats gehad. De Duitsche bond van metaalbewer kers heeft een millioen mark ter be schikking van de stakers gesteld. Te Washington maakt men thans den tekst openbaar van de verdragen, welke volgens het plan van Bryan den wereld vrede zullen bevorderen. De partijen komen overeen, zoo luidt die tekst, dat alle kwesties, waarover zij het oneens mochten worden, welke hun aard en wezen ook moge zijn, in geval dat de diplomatieke bemoeiingen falen, aan een internationale commissie (welke samenstelling nader zal worden overeengekomen) zal worden voorge legd, om ze te onderzoeken en er rap port over uit te brengen; de partijen komen voorts overeen, dat zij geen oor log zullen verklaren, noch vijandelijk heden zullen beginnen, voor zoo'n on derzoek is gedaan en er rapport o.er is uitgebracht. Het onderzoek zal na tuurlijk plaats hebben naar het zelf standig oordeel van de commissie, zon der de formaliteit van een wensch van een der partijen. Het rapport zal binnen een nader te bepalen tijd, na de ver wijzing aan een commissie worden uit gebracht; nochtans houden partijen zich het recht voor, nadat het rapport is uitgebracht, onafhankelijk daarvan in de kwestie van geschil op te treden. De Italianen hebben het te Bengazi weer hard te verantwoorden. In een ge vecht op 16 dezer hadden de Italiaan- sche troepen tegen negen uur de vij andelijke stellingen vermeesterd en namen rust, toen een deel der vijande lijke strijdmacht, geposteerd op naburige hoogten, een moorddadig geschutvuur op de Italianen richtten, die zich toen weer in de vlakte verzamelden. Terwijl de Italianen met veel moeite, een gevolg van het lastige terrein, hun geschut in stelling brachten, deed de vijand, nog talrijker dan te voren, een aanval en bracht vooral den linkervleu gel ernstige verliezen toe. Verscheidene Italiaansche officieren sneuvelden. Kolo nel Madalena werd tweemaal gewond. Generaal Manbretti liet de linkervleu gel opnieuw aaneensluiten en slaagde er in, den vijand tot staan te brengen, maar vier kanonnen die te zeer be schadigd waren, moesten in den steek worden gelaten en de troepen waren genoodzaakt terug te trekken op stellin gen, waar andere batterijen geschut waren opgesteld. Volgens de laatste inlichtingen zijn van den vijand meer dan 500 man bui ten gevecht gesteld. Te Madrid hebben de kapitein der reserve Manuel Sauchen en diens doch ter een aristocratischen speler, Garcia Jalon, vermoord om zich meester te maken van 5000 pesetas, die hij in zijn bezit had, en zijn lijk in stukken ge sneden en deze in eau privaat gewor pen. De beide moordenaars zijn gear resteerd. In de Belgische Kamer zijn Donderdag de interpellaties over de verdediging van Belgisch Luxemburg en van de streek tusschen de Sambre en de Maas gehouden,. De minister van oorlog zeiToen wij hoorden, dat men in het buitenland bij onze grenzen groote toebereidselen maakte, hebben wij een nieuwe militie wet ontworpen. Ik weet welke provincies het meest bedreigd worden, maar het is niet Luxemburg. Wy sullen twee nieuwe divisies in Bergen en Namen leggen. Wij trekken on9 nu samen over een uitgestrekt gebied en bewaken het heele land. De territoriale troepen van Luxemburg hebben geen ander doel dan de dekking der mobilisatie. België moet mobilisee- ren bij de minste dreiging van gevaar. De verdediging van het zuiden des lands zal het volgend jaar verzekerd zijn. De nieuwe wet zal ons veldleger met 30.000 mannen uitbreiden. Een soldaat van 't 6e bataillon pioniers te Kief verwondde een sergeant-majoor door een schot, omdat deze hem verlof had geweigerd. Daarna liep hij met gevelde bajonet naar de woning van den compagnie-commandant, dien hij door een steek in het onderlijf zwaar ver wondde. Nadat hij nog een soldaat had gewond, verschanste hij zich op het dak der kazerne, waar hij geruimen tijd door de gansche compagnie belegerd en be schoten werd, totdat tenslotte gendarmen hem van 't dak stieten en ontwapenden. Het pakhuis van de Westminster Wood Paving Company te Fulhain in Londen, bevattende een groote hoeveel heid fijne soorten hout, is gisterennacht verbrand. Een verdachte man, die in de buurt was, is in hechtenis genomen. Vlak bij is een vrouwenkiesrechtgeschrift gevonden. Sanders Walker, een millionair te Maton in den staat Georgië (V. S.), heeft een week geleden een sublimaat-pastille ingenomen, meenendedat 't aspirine was. Tot ieders verbazing leeft Walker nog, ofschoon de dosis groot genoeg is, om drie menschen te dooden. Walker heeft zich, toen de genees- heeren hem mededeelden dat zij hem niet konden redden, gelaten in zijn lot geschikt. Te Eberswelde, een stadje benoorden Berlijn, is een aarden pot opgegraven met 78 massief gouden voorwerpen. Geleerden schatten den ouderdom der voorwerpen op 2500 jaar, maar zijn het niet eens over de herkomst. Sommigen meenen, dat de oude Germanen de ver vaardigers moeten zijn geweest, anderen dat de voorwerpen van Phoenicischen oorsprong zijn. De Phoeniciërs dreven in de zevende eeuw voor Christus van de Oostzee uit reeds handel op Germanië, Een worstfabrikant te Rawitsch in de provincie Posen is het slachtoffer geworden van den bekenden Spaanschen schatgraver. Eenige jaren geleden ver dween zijn zuster, zonder dat men een spoor van haar kon ontdekken. Hoe de bedrieger in Spanje dat te weten is ge komen, is raadselachtig. Maar in elk geval kreeg de fabrikant kortgeleden een brief uit Spanje, om hem mede te deeleu, dat zijn verloren gewaande zuster gelukkig en rijk getrouwd was geweest. Nu was haar man gestorven, en om in in het bezit van zijn fortuin te komen, was het noodig dat haar zwager, die onschuldig gevangen zat, eerst met be hulp van een som geld bevrijd werd. De goedgeloovige worstfabrikant zond tweemaal 4000 mk. in bankbiljetten aan het adres van den Spanjaard, maar dit geld was, volgens het antwoord, nog niet voldoende. Toen hij weer moest opdokken, kreeg hij argwaan en stelde hij de politie met de zaak in kennis. De procureur-generaal te Brussel heeft aan de Belgische Kamer toestemming verzocht tot vervolging van het socia listische Kamerlid Léon Furnémont. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij een minderjarig meisje heeft aangezet tot ontucht. Het meisje in kwestie is 14 jaar en op verzoek van haar ouders te Luik aangehouden. Zij beweert reeds 3 jaar lang Furnémont te hebben gekend. Haar moeder, die zij beschuldigt haar te hebben bewogen tot haar slecht leven, is evenals zij zelf, in hechtenis. De Kamer heeft de gevraagde toe stemming tot rechtsingang verleend. Hoewel in het officieuse bericht over de bijeenkomst der vredesafgevaardig- den van de Balkanstaten werd gezegd dat de gedachten wisseling „vriendschap pelijk" was, hebben de Bulgaarsche ge delegeerden hun meening, dat het nu met het getreuzel gauw uit moet zijn, niet onder stoelen of banken gestoken. Danef heeft er ten slotte in toege stemd nog een paar dagen geduld te oefenen, maar dan moet de zaak haar beslag krijgen. Hij verklaarde dat het Bulgaarsche leger, vastgehouden als het wordt in Thracië, zich in een onmoge lijke positie bevindt. Na de bijeenkomst heeft Danef een onderhoud gehad met Osman Nizami, den eersten Turkschen afgevaardigde. Volgens het Berliner Tageblat is daar in gebleken dat Turkije bereid is het voorloopige vredesverdrag onmiddellijk ongewijzigd te teekenen. Hetzelfde blad verneemt uit Sofia, dat Turkije ook be reid is, afzonderlijk vrede met Bulga rije te sluiten als Servië en Grieken land niet spoedig tot een besluit komen. De Mir zegt, dat Bulgarije dat stellig zal doen. Het zal alleen nog driemaal Servië en Griekenland sommeeren het voorloopig verdrag te aanvaarden En ver bei is volgens een telegram aan de Neue Freie Presse, na uit zijn ge vangenschap te llademkeui te zijn ont slagen, te Konstantinopel aangekomen. Hij zal, naar verluidt, binnenkort met verlof naar Europa gaan. De Daily Chronicle verneemt uit Genève, dat vele Bulgaarsche studenten, onder wie officieren zijn, die den veld tocht op den Balkan hebben medege maakt, en die een maand geleden af gedankt zijn, onverwachts een aanschrij ving ontvangen hebben zich bij hun regimenten te voegen. Vermoedelijk houdt dit verband met de spanning, die er tusschen Bulgarije en Grieken land en Servië bestaat. la» bcatediiitfen. 26 Mei. Prov. bestuur van Zuidholland, het uitvoeren van baggerwerk in deLinge, tusschen Asperen en Arkel. Raming 1750 kub. M. 26 Mei. Prov. bestuur van Utrecht, het weder op hoogte brengen van een gedeelte van den oostelijken dijk van het Merwede- kanaal. Raming f 9990. 28 Mei. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van baggerwerk in de Botlek. Raming f15,000. 9 Juni. Prov. bestuur van Zuidholland, het verbreeden van den mond der buiten haven te Middelharni8. Raming f25,500. Afloop Aanbestedingen. 21 Mei. Min. van Waterstaat, het maken van werken tot voortzetting van der nor maliseering van den Amer, tusschen de kilometerraaien LXIII en LXVI. Raming f 75000. Minste inschrijver W. Volker, Sliedrecht, voor f 89,200. Bij de door het Prov. bestuur te 's Graven- hage gehouden aanbestedingen had 't laagst ingeschreven voor: het verzwaren van het aarden lichaam en van de boordverdediging der kaden van de le coupure van de Kromme Gouwe onder de gemeente Goudade heer W. Ooms Cz. te Ammerstol, voor i 17,640. Voor het uitvoeren van baggerwerk in het Merwedekanaal in de prov. Zuidholland (raming 9700 kub. M. gemeten in de middellijn van den oever voor de vast gestelde som van f 3000) had het hoogst ingeschreven de heer J. C. de Groot te Giessendam, die aanneemt 12,300 kub. M. baggerwerk uit te voeren voor genoemde som. ADVERTENTIEN. te Heusden, zal op Woensdagen 1 en lf Juni e.k., vm. IA uur precies, ten herberge van mej. G. VOS te Veen, bij inzet en toeslag te Veen, kad. sectie A no. 1146, groot 1 A. 40 cA., toebehoorende aan A. Mont- frooij. En voorts op A Juni e.k.., direct na gemelden inzet, voor de Diaconie van Veen, en voor A. Montfrooij vnd. te Almkerk, is voornemens om op Woensdag 28 Mei 1913, 's middags 1® uur, ten huize van T. VAN DER STELT op den polder Jannezand, onder Dussen, in het openbaar, voor het seizoen 1913, te behoorende tot de polders Oud en Nieuw Jannezand en Oud en Nieuw Middelland, onder Dussen, Made en Drimmelen, om één- en tweemaal te hooien, en in per- ceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Opzichter T. VAN DER STELT voornoemd. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé. Telpf. 339. zal op Woensdag 1 Juni 1913, des nam. om A uur precies, ten herberge van DE GRAAFF te Meeuwen van den Oudendijk, Schapenweide en Keukenkamp onder DussenGrootbosch, Molenkamp, Ossendijk, Paardenkamp, Dominé'swei en Singel met laan onder MeeuwenBreedekamp op den Bies heuvel en Keizershoel onder Genderen. Inlichtingen verstrekt L. v. d. STEEN HOVEN te Meeuwen. Zie biljetten. zal Donderdag 12 Juni 1913, nam. 18 uur precies, in het café „WINK", aldaar, 232 Hectaren Hooiland, om over het seizoen 1913 één- of tweemaal te hooien, op den Hoogenpolder, Borcharen- polder, Wilhelminapolder, Bloem plaat, bij genaamd „de Dood", Kraaienest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaienest, Binnen- en Buiten-Noord, respectievelijk onder Dus sen, de Werken, Made c.a. en Werkendam. Breeder bij biljet omschreven en in lich tingen te bekomen ten kantore van den Notaris. beiicht, dat de Onroerende Goederen te Genderen, Ingezet 14 Mei 1913, bij inzet en hooging zijn gebracht: Die van de Erven J. SaakesKoop 1 op f 1400.koop 2 op f 1300. dat van de Erven Wed. A. Treffers, op f 1350.—. De Toeslag blijft bepaald op Woens dag 28 Mei ek„ vm. li uur, ten herberge van G. BRANDERHORST, aldaar. Oevruagd f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3£ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Cretliet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3| pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte. Aangeboden f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 1 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 9 k f500 4 pCt. gem. Katwijk 97 f6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 97 f 1000 3 pCt. gem. Nijmegen 1895 84 2kf500 3pCt.Prov.Limburg 1896 81 f 1000 3£ pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f25.000 4pCt. gem. Utrecht 97f f3000 4 pCt. gem. Vlaardingen 96 f1000 4 pCt. Prov. Overijssel. 97£ 2 f 500 aand. N. V. Cinema Royal 110 Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. I V V- - Het beste is goed genoeg voor U. Dit geldt in het bijzonder voor de banden. kiest en U heeft het beste wat de moderne techniek schiep. 1 Hoogstraat, (hoek Nieuwstraat) Verkrijgbaar in verschillende smaken, als: Kersen, Frambozen, Sinaasappel, Citroen, Ananas, enz., per heele en halve flesschen. in luxe flacons. Smyrna Wijn, Lemon Squash, Boerenjongens op Sherry enz. enz. Voorhanden: der HeusdenscheConservenfabriek. Tevens verkrijgbaar: KAU Hli €OLOt;\E. in halve en kwartflesschen. Genderen. HOTER. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het RUk»botermerk, (vastgesteld krachtens de Wet wan 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.35 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours doc»r geheel Nederland. Bosch - Heusden- Gorinehent- Dwrdrecht-S&otterdani. fleusden-Goriueheni. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag, vm. *8,nm. *3,uur. laandag, vm. 1.30, 4,5.30, 6.30, nm. 1.4,15 uur. Overige dagen vm. 6.30, nm. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, vm. *10,15, nm. *6,30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Bosch-Grorlncheni. (1 April1 November). EXTRA VEEDUtfiSTi Woensdag: van Andel naaf Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Hemelvaartsdag geen dienst. Heusden-Rotterdam. Van lensden i Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en 2e Paasch- dag geen dienst. AGENT te Heusden: 6. laliagré. Directeur: L. DK BEER, Gorinchem. Voor Mevrouw de Wed. S. Verhagende Jong te Heusden en den Heer W. C. Wildervanck te Sappemeer. i 7°* - f Continental Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Có., Amsterdam. Minzaam aanbevelend, A. Baaijens. Dienstregeling 1 lei1 October 1913. Yrijdag, vm. 8,30, nm. 3,45, 6,30 uur. Overige dagen vm. 9.nm. 3.45,6.30 u. De dienst op Zondag vangt aan vanaf |1 Juli. Naak 's-Bosch. ltu.«dag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 7.45 uur. Zaterdags van Gorinchem v.m. 6.en n.m. 3.30 uur; van Heusden v.m. 7.45 en n.m. 5.15 uur. Naak Gobinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 nur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag, van 's-Bosch n.m. 12 uur; van Heusden n.m. 1.15 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 5