VAK LEEUWEN Co., Het Hooigras Hooiland „MALTHA". HOOILAND. HOOHiAND Fl. 307.406.00 Hooiland. HOOILAND. Uiterwaardsch Hooigras. Rijswijksche Waard. Hoeden- en Pettenmagazij n JAN WORM, Heeren-, Jougebeeren- en Hinder- MooraÉ tij het NiemrsM toof 'eet LaM van Hensften ei Altena ra Zaterdag 1 Jii 1913, Nd. 3264. CoinissioiÉs io Effecten, Notaris KERKHOVEN te ferWaï, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris Kerkhoven te Werkendam, PUBLIER VERHUREN Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris L. G. VAN GENDT, publiek verkoopen: publiek verhuren: verkoopen: eerste snede Hooigras, Hoogstraat, hoek Arkelstraat, GORINCHEM. BUITENLAND. Tachtig afgevaardigden van de op positie drongen Woensdag de Hon- gaarsche Kamer binnen, waar Justh een protest voorlas tegen het politieke stelsel van de Arbeiderspartij en tegen de be perking der vrijheid van het woord. Toen Lukacs de zaal der Kamer bin nentrad, werd hij door de oppositie met beleedigend geschreeuw ontvangen. Tisza, toegejuicht door de regeerings- partij, riep als voorzitter der Kamer de heftigste afgevaardigden tot de orde en verwees hen naar de commissie voor de boeten. Toen het rumoer voortduurde, werd de zitting geschorst. De parlementswacht werd, toen zij de zaal binnenkwam, met kreten van min achting ontvangen. De kapitein der wacht bracht den afgevaardigde Heder- vary twee slagen met het plat van de sabel toe. Hedervary werd buiten de zaal ge bracht en verscheidene lawaaimakers eruit gesmeten. Na heropening der zitting slingerde de oppositie graaf Tisza de heftigste verwijten naar het hoofd, als „schurk" en „moordenaar". Daarna verliet de op positie de zaal. Lukacs deelde toen mede, dat het ka binet ontslag heeft genomen. De zit tingen zijn tot nadere bijeenroeping verdaagd. Lukacs heeft Donderdag den Keizer de ontslagaanvraag van het geheele ministerie aangeboden. De Keizer heeft dit ontslag aanvaard. De bekende neger-bokser Jack John son de zwaargewicht-wereldkampioen is tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens overtreding van den blanke slavinnenhandel. De Fransche oud-minister-president Briand heeft Woensdag bij Evreux een auto ongeluk gehad. Briand was in ge zelschap van het Kamerlid Wilm uit Parijs vertrokken. De auto werd door Briand's gewonen chauffeur bestuurd en reed in een matig vaartje op ongeveer 10 K.M. afstands van Pacy-sur-Eure, toen een heel groote auto, die in vliegen de vaart den wagen van Briand pas- seeren wilde, dezen aanreed. De schok moet verschrikkelijk geweest zijn en het lichte rijtuig van den gewezen mi nister-president werd eenvoudig door het zware gevaarte van den weg ge smeten en tegen een boom verpletterd. Het mag een wonder heeten, dat Briand, Wilm en de chauffeur er met niet ernstiger kwetsuren afgekomen zijn. De auto was geheel omgegooid en Briand had een schouderbreuk en handen en aangezicht vol, overigens niet ernstige, kwetsuren van de scherven der raampjes. De chauffeur en het Kamerlid Wilm hebben zich minder ernstig bezeerd, hoewel de laatste enkele dagen bedrust zal moeten houden. De groote auto, die in zijn sneltrein gang den wagen van Briand aangereden heeft, zette, zonder van het door haar aangerichte ongeval eenige notitie te nemen, haar dollen rit voort. De pas gestorven Engelsc.he hoofd- rechter Henry Curtiss Bennett, die meermalen strafzaken tegen kiesrecht vrouwen heeft behandeld, is, naar thans bekend wordt, voor enkele weken bijna het slachtoffer geworden van die vrouwen. Hij heeft het geval destijds meege deeld aan een advocaat Harry Wilson, die 't nu heeft verteld aan The Standard. Toen Bennett op een goeden dag op het „North Down Cliff" te Margata wandelde, sprong opeens een vrouw op hem toe en greep hem bij een been, zoodat hij achterover tuimelde. Een andere vrouw poogde hem daarop van den steilen rotswand te gooien. Dat gelukte haar ook, doch Bennett viel maar enkele meters diep, kon zich toen vasthouden en weer naar boven krabbelen. De vrouwen hadden de plaat gepoetst. Sedert dien werd de rechter door ge heime agenten bewaakt. De secretaris van het Londen Hospital vond eergisteren op zijn werktafel een pak, gewikkeld in bruin papier en met touw stevig dichtgebonden. Nieuws gierig sneed hij de touwen door, maar eensklaps bedacht hij zich dat het wel eens een bom van kiesrechtvrouwen kon zijn, zoodat het voorzichtiger was het pak door bevoegde handen te laten openen. Hij deed dat met de meeste voorzichtigheid, maar in plaats van een helsche machine vond men 10.000 pond sterling in waarden aan toonder, een geschenk van een onbekenden gever. Men weet alleen dat het pak door een eenvoudig gekleed persoon aan het Hos pital is afgegeven. Woensdag werd uit Londen gemeld: Een voorval, dat geweldige sensatie verwekte, heeft heden de Derby-wed rennen gestoord. Tijdens een ren wierp zich een vrouw voor Anraed, het paard van den Koning, en wilde het bij den teugel grijpen. De jockey werd van het paard geworpen en gekwetst. De vrouw viel eveneens op den grond en is zeer ernstig gewond aan het hoofd. Zij is bewusteloos naar het ziekenhuis ge bracht. Onder haar blouse, om den middel, had zij een vlag van de kiesrechtvrouwen gewonden. Op haar kleeren stond haar naamEmily Davison. Zij is gepromo veerd aan de universiteit te Londen en tusschen de 30 en 40 jaar. Reeds meer malen is zij veroordeeld voor wandaden, die zij als kiesrechtvrouw bedreef. O. a. heeft zij destijds den baptistischen predi kant te Aberdeen, dien zij voor minister Lloyd George aanzag, geslagen. Naar het schijnt heeft zij het paard niet bij den teugel gegrepen, doch is er met opgeheven armen vlak voor gaan staan. Het paard steigerde en sloeg achterover, boven op den jockey. De vrouw werd op den grond gesmakt, toen het paard weer overeind sprong. De jockey, wiens voet nog in den stijgbeugel zat, werd enkele meters meegesleept; later verklaarde hij, dat de vrouw onder de afsluiting doorkroop en in bukkende houding op het paard van den Koning toeliep, dat haar als een kanonkogel wegslingerde over de ren baan. De chirurg van het ziekenhuis heeft geconstateerd dat mej. Davison een zware hersenschudding heeft gekregen. Zij is Donderdag weer bij kennis ge komen. De jockey is weer voldoende hersteld en uit het ziekenhuis ontslagen. In het Oostenrijksche Huis van Af gevaardigden hebben de christelijk-so- cialen een interpellatie gehouden over het hoogverraad van Redl, den kolonel van den generalen staf. Zij klagen er over, dat men Redl, in plaats van hem voor den krijgsraad te brengen en hem zijn gerechten straf te laten ondergaan tot de misdaad van zelfmoord gedreven heeft en het publiek door onjuiste mededeelingen over zijn zelfmoord op een dwaalspoor heeft willen brengen Deze manier van doen, zoo heet het verder in de interpellatie is weinig ge schikt om de eer van het officierskorps te beschermen, Het Huis moet volledig op de hoogte gebracht worden. Uit Weenen wordt geschreven, dat de manier, waarop de militaire commissie tegen Redl is opgetreden, miserabel is geweest. Redl, die van Praag uit spio nage gevoerd heeft, had niet naar Wee nen gelokt moeten worden. De inhech tenisneming van Redl in Praag had de aanhouding van alle agenten in die stad ten gevolge kunnen hebben. Nu hebben zij de gelegenheid gehad een goed heen komen te zoeken, terwijl men dan alle draden van de zaak in handen gekre gen zou hebben. Er schijnt in het zeer Slavisch ge zinde Praag een aantal Russische spion nen onder het mom van journalisten, aan het werk geweest te zijn en allen draaiden om Redl, die zooveel wist. Deze schijnt zich zoo veilig gevoeld te hebben, dat hij uitvoerige aantèekenin gen heeft gehouden, die in zijn woning zijn gevonden. Het geval zal de reorganisatie van den Oostenrijkschen generalen staf ten gevolge hebben. Een commissie zal daartoe worden benoemd. Men verwacht talrijke inhechtenisnemingen van perso nen in deze mysterieuse zaak betrokken. Door die zaak zijn in Warchau de Rus sische officieren bekend geworden, die voor Oostenrijk spionneerden, zoodat die zaak niet alleen hier, maar ook in Rusland gevolgen zal hebben. En ook in Duitschland, daar te Dresden na speuringen gedaan worden en daarbij ge bleken is dat Redl daar samenkomsten gehad heeft met Russische agenten. Woensdagochtend vroeg hebben kies rechtvrouwen een leegstaand landhuis bij Bradford aan de Avon in brand ge- Btoken. De waarde van het verbrande huis, toebehoorende aan een weduwe, wordt op 14,000 pond sterling geschat. Het Berliner Tageblatt heeft bericht uit Petersburg over een bloedig treffen, dat tusschen Mongoolsche en Chinee- sche troepen heeft plaats gevonden op Mongoolsch gebied. De Mongolen wer den verslagen en met een groot aantal gewonden op de vlucht gejaagd. Te Greeley, een plaatsje in Colorado, heeft zich een griezelige tragedie afge speeld. Een man en vrouw schoten elkaar dood met revolvers, na eerst hun eenig kind een dochtertje te heb ben doodgeschoten. Men weet niet wel ke beweegreden hen tot die wanhoops daad hadden gebracht. Dinsdagnacht is te Oxford de booten- loods van Rough, den bekenden boot maker, door kiesrechtvrouwen in brand gestoken. Meer dan honderd race- en plezierbooten zijn verbrand. De schade schat men op 3000 pond sterling. De politie heeft in de buurt een paar brief kaarten gevonden, opeen daarvan stond „Geen rust voordat de vrouwen bevrijd zijn." Op een ander: „Kiesrecht voor vrouwen, geef ons ons recht." In de haven van Belfast zijn Dinsdag middag 2000 nieuwerwetsche geweren, blijkbaar van buitenlandsch maaksel, aangehouden. Zij kwamen uit Manches ter, waren gepakt in kisten zonder adres en zouden afgehaald worden. Dit wek te den argwaan van de beambten van de haven. Zij braken de kisten open in bijzijn van de politie, waarbij bleek dat de inhoud valschelijk als electrische werktuigen was opgegeven. De geweren zijn niet in beslag genomen, daar open lijke verzending van wapens naar Ier land wettig en geoorloofd is, maar wor den bewaakt. Men vermoedt dat zij be stemd zijn voor wapening van de loya listen in Ulster bij verzet tegen Home Rule. De oorlog op den Balkan. Volgens de Tanin heeft de Turksche minister van buitenlandsche zaken over de kwestie der eilanden in de Egeïsche Zee gezegd: „Geen Turksche regeering zal ooit kunnen berusten in den af stand dezer eilanden, zelfs indien Grie kenland belooft, ze niet te versterken. Europa moest dit begrijpen en van Turkije niet het uiterste vergen. Indien de mogendheden ten gunste van Grie kenland beslissen, zal Turkije alles op het spel zetten om de Grieken weer van de eilanden te verdrijven." De Turksche regeering is zeer be zorgd over de houding van Italië in de kwestie der eilanden in de Egelsche Zee. Bij den vrede van Lausanne, na den Tripolitaanschen oorlog, is bepaald dat Italië de eilanden die het bezet had iu beslag zou houden zoolang nog Turk sche soldaten in Tripoli en Barka met de Arabieren meevechten. Den laats te ei tijd wordt echter tel kens verzekerd, dat Italië voornemens is deze eilanden aan Griekenland af te staan, als dat de kuststrook langs het kanaal van Korfoe prijs geeft. Daarmede zou Turkije voor een nieuwe crisis geplaatst worden en de regeering zou het volk niet langer kunnen wijs maken, dat Europa bereid is de weder geboorte van Turkije te bevorderen. Sedert Dinsdag zoo seint men uit Konstantinopel aan de Kölnische Zei- tung treft de regeering maatregelen om de orde in de stad te handhaven voor het geval de partijen der oppositie een aanslag tegen het kabinet in den zin mochten hebben. De wachten zijn verdubbeld en be trouwbare troepen in de kazernes van Stamboel gelegd. Intusschen gaat de Tanin, het comité blad, voort de Mohammedanen tot wraak op te hitsen. Het vergelijkt den toestand met dien van Rome ten tijde van Nero. De Tanin uoemt koning Ferdinand van Bulgarije: Nero. Het onderscheid van toen en thans bestaat alleen hierin, dat Nero Rome in brand stak, de Bulgaren geheel Roemelië hebben platgebrand. Steeds moet men het Turksche volk en vooral den kinderen dat voorhouden en hun de gruwelen, in Roemelië be dreven, plastisch voor oogen stellen. Het volk moet zwarte ringen dragen om zich voor altijd te herinneren, dat het zonder ophouden aan wraak en ver gelding moet denken en op een betere toekomst het oog gericht moet houden. Dergelijk geschrijf heeft vermoedelijk ten doel om de aandacht van het volk af te leiden van den binnenlandschen toestand. ADVERTENTIEN. Gevraagd f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3} pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3} pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden f 2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 A f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97} 9 k f500 4 pCt. gem. Katwijk 97} f 6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 97 f1000 3} pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 f 84 f 10.000 4pCt. gem. Utrecht 97} 2 f500 aand. N. V. Cinema Royal 110 f3000 3$ pCt. gem. Den Haag 92} f2500 3} pCt. gem. Hengelo 89 47 f 500 4} pCt. gem. Assen 1913 101 f 7000 4} pCt. gem. Delft 101} f3000 3 pCt. gem. Dordrecht. 82},, Vragen en aanbiedingen worden KOSTELO0S geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amterdam betaalbaar. te Heu-sdm, zal op Dinadag IO Juni a.s, des nam. 6 uur, bij GIJSB. BRANDERHORST te Genderen, voor den heer D. van Campen te Drongelen, v. d. Jongen Boomgaard op den Kleiberg te Eethen, genaamd de 7 Morgen, in 4 perceelen en idem van de zooge laamde 4 Morgen aldaar, bij het huis van Van der Stelt, in 2 perceelen. zal Dinsdag IO Juni 1913, nam. 3 uur precies, in het café Weduwe VAN DER WIEL, aan den Sasdijk, te De Werken, Om over het seizoen 1913 éénmaal te hooien 50 Hectaren HOOILAND, op den polder „Maltha", onder Made en Drimmelen, in 23 perceelen, als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn afgebakend. Aanwijzing op den polder door den Op zichter J. Verhoeven. 3.50 II.Al. puik te velde staande le snede Klaver, in 3 perceelen, afge bakend alsvoor en het Aoorgras best koehooi van den dijk om den polder. zal Zaterdag 1 Juni 1913, nam. 7 uur precies, bij de Wed. GOVERT VER HOEVEN, aan de Tol, onder Dewerken, publiek verhuren Seizoen 1913, om tweemaal te hooien, 13.64l.30 B i Hoezemland in den Secretarisboezem, den Sieeuwijkschen Boezem en nabij den Watermolen van den Nieuwenban, onder Sleeuwijk; om eenmaal te hooien, 5 03.30 II.A. Hooiland, op de Hoogewaard, aan het Kagat, onder Sleeu wijk, voor de Heeren H. en G. H. Bogers. Breeder bij biljet omschreven. zal Vrijdag 13 Juni 1913. nam. 7 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieuwendijk, onder Almkerk, publiek verpachten eerste snede hooigras, onder Almkerk, aan- en in den Karne melkspolder, van 9.11 H-A-, „Gorzen", van de Heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jong de Leeuw Van ll.ö9 II A., genaamd „DeGriend", van den Heer D. den Dekker; In Zandwijk, van 3 00 90 H.A., geuaamd „De Driemorgen", van den Heer L. A. Snoek Wz.; In den Duil, van 3 36.30 H l., genaamd „De 7 Hont" en „De 11 Hont", van den Heer J. Snoek Wz. De landerijen in Zandwijk en den Duil zijn afkomstig van den Heer B. Snoek. Breeder 'bij biljet omschreven. aan prijzen werd in het jaar 1912 op !spf& - gewonnen. De wereldkampioen Piet Dickent- man en vele andere Hollandsche wielrenners gebruiken sedert vele jaren Continental banden. Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Cö.,Amsterdam. zal Donderdag; 13 Juni 1913, nam. 3 uur precies, in het café „WINK", aldaar, 333 Hectaren Hooiland, om over het seizoen 1913 één- of tweemaal te i hooien, op den Hoogenpolder, Borcharen- I polder, Wilhelminapolder, Bloemplaat, bij genaamd „de Dood", Kraaienest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaienest, Binnen- en Buiten-Noord, respectievelijk onder Dus- sen, deWerken, Made c.a. en Werkendam. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen te bekomen ten kantore van den i Notaris. Bij de verhuring op Donderdag; 13 Juni 1913, nam. 3 uur, in het Café „WINK" te Werkendam, zal nog worden verhuurd, voor den Heer J. VISSER Az., om tweemaal te hooien: Het perceel Bandijk, onder Werkendam, van dijkpaal 20 tot 25, groot ongeveer 3.83 H.A. en 0.50 H.A. (buitendijks), in het verlandde Gat van den Braspenning. Notaris KERKHOVEN. zal Woensdag 18 Juni 1913, vm. 11 uur precies, in het Café „H. J. VAN GOOL", te Wou drie hem, Seizoen 1913, roor de Familie H. A. Hanedoes, van „het Klein Gors", „het Groot Gors" en „de Groesplaat" onder Woudrichem en Sleeuwijk, iu perceelen als van ouds. Voor den heer A. Naaijen, drie perceelen op- en aan het „Kraaiveld", onder Woudrichem en Sleeuwijk. Breeder bij biljet omschreven. /al Woenstlag 18 Juni 1913, nam. 5 uur, bij de Gebr. NIEUWENHUI- ZEN, te Rijswijk publiek verkoopen Seizoen 1913, de eerste snede Hooigras van de Rijswijksche Waard, onder Rijswijk, in perceelen als van ouds, den Kardam en het perceeltje afkomstig van de Wed. Els- hout. Voor de Heeren J. F. Kleinjan te Spvjkenisse, en F. Knape te Brielle. Voor de Heeren J.J. Smits en A.C. Timmermans. Op de Catharinaplaat, onder Made en Drimmelen: Continental t0m mm jy. Voor den Heer A. Naaijen STR00H01DIN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 5