dat Rusland anders het slagen van de internationale leening onmogelijk zou maken. Graaf Tisza, de voorzitter van de Hongaarsche Kamer, is als opvolger van Lukacs door den keizer tot minis ter-president gekozen. Lakacs heeft dus gelijk gehad toen hij onlangs verklaarde dat de geestdrift der 'oppositie over zijn val wel zou be koelen als zij ervoer wie zijn opvolger zou zijn. Waarschijnlijk zal Tisza alle ministers van het afgetreden kabinet in het nieuwe opnemen. Chineesche zeeroovers hebben bij Yoenki den Franschen kustvaarder Ro bert Lebaudy, behoorende aan de Mes- sageries Cantonnaises, geënterd en be roofd. Zij maakten 30,000 gulden aan baargeld buit, doodden een Chineeschen passagier en verwondden zes leden der bemanning. Volgens een bericht uit Londen is Maandag het rapport van het parlemen tair comité tot onderzoek naar de wreed heden, gepleegd op Indianen bij de rubberoogst in het Putumayo-district van Peru, verschenen, 't Comité spreekt de overtuiging uit dat dergelijke ont zettende wreedheden niet alleen jaren lang in het Putumayo-district, maar ook ver daarbuiten over een belangrijk deel van Zuid-Amerika zijn begaan. Daarom oordeelt het comité een her ziening der wetgeving op den slaven handel noodzakelijk, ten einde de be drijvers van zulke gruwelen te kunnen tucbtigen. 't Rapport veroordeelt scherp de gedragingen der Engelsche directie leden van de Peruvian Amazon Com pany. Wel is het niet waarschijnlijk dat zij oorspronkelijk van de wreedheden afwisten, maar zij hebben niets gedaan toen deze hun onthuld waren. Naar het oordeel van het comité hebben bedoel de directieleden zich aan schromelijke plichtsverzaking schuldig gemaakt, het geen met nadruk dient te worden af gekeurd. Het comité acht hot bewezen dat Arana (de directeur) en zijn vennooten de gruwelen gedoogden of lieten plegen, maar dat zij de Engelsche directieleden daarvan onkundig hebben gelaten. Binnenkort zal aan het Engelsch par lement een reuzen-ontwerp worden voor gelegd. Het geldt een directe zeewater leiding van de oostkust uit naar Lon den. De uitvoering van dit plan is niet alleen afhankelijk van het Parlement, maar in zekere mate ook nog van de verschillende district besturen, door wiens gebied de leiding loopt en die zelf, naar men meent, ook van het zee water gebruik zullen maken. Enkele hebben reeds hun steun toegezegd. In Londen richt men een reusachtig kunst-zeebad in, Kurhaus met alle mo derne comfort incluis. Van technische zijde acht men de bezwaren voor een buizenleiding niet groot. De onkosten zullen 6 4 9 mill, gld. beloopen. De ondernemers berekenen, dat, wan neer men van officieele zijde gesteund wordt, het Bad een succes zal zijn. Plaatselijk- nieuws. lleusden, 11 Juni. Voor eenige dagen was het 25 jaar ge leden, dat de heer H. Goutiere in betrekking kwam bij de heeren v. d. Schuijt en Co., Voor wie hij thans als kapitein van de „Maasstroom" werkzaam is. Zooals te ver wachten was, hebben de patroons deze ge beurtenis niet ongemerkt laten voorbijgaan en hem voor zijn trouwe plichtsvervulling een klinkend bewijs van tevredenheid ge geven. Naar we vernemen zullen de duizen den manden voor Engeland uit de naburige gemeenten eerlang weer evenals vroeger per bootgelegenheid over hier worden geëxpe dieerd en zou de Maatschappij van Holl. Buurtspoorwegen van zins zijn aan Haar steeg aansluiting aan haar tramlijn te willen verleenen. Werkendam. Maandag 1.1. hield alhier de heer prof. mr. Visser van IJzen- doorn eene politieke rede in de Nutszaal, die stampvol was. De onderwerpen van den dag werden door hem op kalme wijze besproken en van de gelegenheid tot debat maakten gebruik de heeren C. Baggerman (a. r.), Timmer (s. d.) en H. W. Knol (a. r.) Woensdag 18 Juni a.s. zal de gewone jaarlijksche collecte van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden plaats hebben. Almkerk. Op de Vrijdag alhier ge houden paardenmarkt werden pl.m. 175 stuks aangevoerd, meest aftands. Handel redelijk. Prijzen vanaf f 150 tot f 300. 's-Oravemoer. Nu de betrekking van vasten polderwerkman vacant kwam, besloot het waterschapsbestuur voorloopig hierin niet te voorzien. In verband daar mede werd benoemd als sluiswachter de heer W. SchUiter, wachter van de pomp stations der electrische bemaling. Maandagavond hield de heer H. A. Koomans uit Breda, candidaat voor de Tweede Kamer in het district Oosterhout, alhier eene politieke lezing. Bij de groote hooigras verpachtingen hier gehouden, bestond niet de animo van het vorige jaar. Dooreen genomen was de opbrengst éen vierde minder dan in 1912, terwijl het verschil met 1911 niet zeer groot is. De geveilde hooilanden van het Alge meen Armfonds brachten f 1063 en die van de Gemeente f 713,50 op. lAederhemert Door Burg. en Weth. is H. Smits benoemd tot telefonist en tot diens plaatsvervanger G. Smits, veerman alhier. Zaterdagavond werd door dr. Falcken- hagen uit Gorinchem, een politieke lezing gehouden. De geachte spreker behandelde in zijn boeiende rede achtereenvolgens de a.s. grondwetsherziening, het kiesrecht, het lager onderwijs en de tarief wet. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Itaamsdoiik. Aan de boterfabriek is in Mei verwerkt 294688J L. melk. Vrijhoeven - Cappel. Bij de ouders alhier is enkele dagen terug de droeve tijding ontvangen, dat hun zoon, H. Gouda, véór enkele jaren vertrokken naar N.-Amerika, tengevolge van een val van een ladder, is overleden. Voor de ouders een zware slag. J.l. Zaterdagavond gaf het duo wereld reizigers uit Amsterdam in het café van J. Treffers alhier een uitvoering, die zeer druk bezocht waséén hunner was ver bazend sterk in het snelteekenenin een minimum van tijd maakte hij prachtige teekeningen. Circa 12 uur keerden allen zeer voldaan huiswaarts, nadat eerst nog een walsje was gemaakt. Waspik. In de Maandag jl. gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Aangeboden werd het verslag van den toestand der gemeente over 1912. Besloten dit ter visie te leggen. Voorts werden enkele posten van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting, oninbaar verklaard. Aangenomen werd verder eene kleine wijziging der begrooting, dienst 1912. Ingekomen was een verzoek van M. Boezer, visscher alhier, om verlenging der vergun ning om in de 's-Grevelduinsloot te mogen visschen. Besloten werd de gevraagde ver lenging toe te staan. In het ontwerp-reglement voor het Arm bestuur werden op voorstel van Ged. Staten, enkele kleine wijzigingen aangebracht en vervolgens vastgesteld. Aangezien daarna de agenda was afgewerkt en geen der leden meer het woord verlangde, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Zaterdag j.l. had alhier een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. In de kom der gemeente, hoek Kerkpad kwam een automobiel en twee motorfietsen met elkaar in botsing. Een der motorrijders werd van zijn fiets afgeslagen en bekwam eenige verwondingen aan hoofd en armen, terwijl zijn motor ernstig beschadigd werd. kerknieuws. §prang. De collecte voor de buiten- landsche zending heeft bij de Ned. Herv. gemeente alhier ruim f 11 en bij de Ger. Kerk ruim f 13 opgebracht. Ilurgeriyke Stand. Andel, over de maand Mei. Getrouwd: J. W. Dibbits, 38 j. en A. Millenaar, 40 j.; J. van Rijswijk, 26 j. en M. Boogaarts, 22 j.; A. G. Schriek, 24 j. en C. Kraaij, 25 j.; Joh. de Fijter, 35 j. en J. van Andel, 27 j.; A. J. Schouten, 33 j. en J. Tan kens, 21 j. Geboren: Gerrit Hendrik, z. v. Chr. G. Vérhoeven en G. Bouman; Antonia, d. v. B. van Andel en A. Verhoeven levenl kind van mannelijk geslacht van P. van Rijswijk en J. Loef. Ingekomen van: 's Gravenhage, J. TankensMeeuwenE. RochatV oorburg J. van Holthuijzen en echtgenoote; Dus- sen, M. Boogaarts; 's-Gravendeel, T. van der Vliet; Wijk, A. v. Tilburg; Almkerk, J. W. Dibbits; Gorinchem, J. Boogaarts; Zuilichem, E. Schalk. Vertrokken naar: Hellevoetsluis, J. L- Geerlings en echtgenooteVeen, G. Koek koek; 's-Gravenhage, G. den Dekkeren dochterGiessen-Oudekerk, G. Crielaard; Giessendam, L. KraaijRotterdam, H. Jonkers en gezin; Raamsdonk, A. van der HoekBergen op Zoom, T. Verbeek Wijk, A. Roza; Rijswijk, J. W. Naaijen en gezin. Geertruidenberg, over de maand Mei. Getrouwd: Izaak de Witte, 28 j.en Wouterina Smits, 25 j. Geboren Gerardus Wilhelmus Petrus, z. v. P. F. Spronk en P. M. van Os Maria Adriana Theodora, d. v. A. van Tilburg en H. van Herp. Overleden: Lambertus G. Reijpert, 8 m.; Maria A. A. van Campenhout, 56 j., echtg. van C. J. Mollenberg; Engel- bertus M. Verschure, 4 m.; Maaike J. v. d. Werf, 1 m.; Johs. v. d. Grint, 69 j Adriana Mekes, 76 j., wed. van A. Goos- sens. Nederhemert, over de maand Mei. Geboren Gijsbertha, d. v. J. W. van Diggelen en G. BiesheuvelPeterke, d. v. S. Schilders en W. van Alphen Hendrik Jan, z. v. R. J. Oomen en E. van Ooijen. Getrouwd M. v. d. Werken, 32 j. en A. Oomen, 25 j. Ingekomen van Sliedrecht, J. M. de Koning; Pouderoijen, W.Sprong; 'sGra venhage, 0. v. d. Laar. Vertrokken, naar: Gorinchem, A. A. J. Baks. Bewerken en Sleeuwijk, van 30 Mei—6 Juni. Ondertrouwd: Pieter Blom, 24j.en Pieternella de Jong, 25 j. Getrouwd: G. Vos, 28 j. en J. E. van Krugten, 29 j. Geboren Heiltje, d. v. G. Pellikaan en C. Dekker; Gerard Jan, z. v. F. van den Berg en G. Dubbeldam; Cornelis, z, v. G. Hanegraaf en A. C. van Oorschot. Gameren, over de maand Mei. Geboren: Azweras, d. v. Krijn van Ballegooien en Jenneke Roza; Martinus Jan, z. v. Martinus Jan Termeer en Willeraina HoboPieternella, d. v. Gijsbert van Pouderoijen en Teuntje Verbeek. Getrouwd: Johannes van Santen, 27 j. en Wimke Ekelmans, 21 j.Johannes Gerardus Vos, 27 j. en Neeltje v. d. Heuvel, 27 j Albert Westerhof, 23 j. en Neske v. Zuijdam, 20 j. Overleden: Clara Bertha Timmer, 74 j echtg. van Aart Johannes v. d. Heuvel; Cornelia v. Haaften, 58 j.,echtg. van Peter Gerrit v. d. Werken Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 15 Mei tot 1 Juni. Ondertrouwd: C. J. Havermans, 32 j. en A. M. Beaart, 30 j.; J. Verloren, 24 j. en A. J. v. Laarhoven, 22 j.J. de Kort, 26 j. en M. C. v. Zon, 20 j Getrouwd: H. van Corstanje, 22 j. en C. van Dongen, 23 j. L. J. Heur- ter, 26 j. en A. P. van Esch, 24 j. J. Beunis, 30 j. en C. M. van Esch, 33 j.; H. M. de Beer, 31 j. en A. van den Broek, 35 j.N. W. Swinkeis, 28 j.en A. van Es, 26 j.A. W. Sins, 29 j. en J. Ligtvoet, 25 j. Geboren: Anna Maria, d. v. J. Klijn- dijk en H. Damen; Govert, z. v. J. Konings en E. v. d. LeijJohanna, d. v. J. v. d. Linden en P. Ligtvoet; Wilhelmina, d. v. H. Couwenberg en C. de Jong; Wilhelmus Nicolaas, z. v. W. Kolijn en P. H. de SmitWillem Cornelis, z. v. A. G. Paans en D. Hulst; Adriana, d. v. C. G. Paapen en P. Kops Johannes Adrianus Wilhelmus, z. v. H. W. Breekmans en A. M. Cou wenberg Gerardus Johannes, z. v. L. J. van Kempen en M. J. Corets. Overleden: L. Span, 5 m.P. A. van Rooij, 77 j., echtg. v. M. Vrienten C. van Esch, 67 j.J. A. Wezenbeek, 2 w.C. J. van Rooij, 7 m.M. van Broekhoven, 77 j., echtg. van J. v. d. Hoven. Veen, over de maand Mei. Getrouwd: W. Vos, 24 j. en H. Her- rewijn, 26 j.; N. van Helden en A. Verbeek. Geboren: Simon, z. v. S. van Ber- kel en M. SackAntonia, d. v. C. van Wijnen en A. 't Lam; Maaike Amelia, d. v. Jacob Vos en L. Nieuwkoop; levenloos kind van G. van Wijnen en J. Nieuwkoop. Vrijh.-Cappel, over de maand Mei. Getrouwd: M. Wagemakers, 27 j. en H. Nerings, 23 j. Overleden: L Klootwijk, 32 j., echtg. van L. Couwenberg. Afloop Aanbestedingen. 9 Juni. Prov. bestuur van Zuidholland, het verbreeden van den mond der buiten haven te Middelharnis. Raming f25,500. Minste inschrijver H. H. Harmsen, Wil lemsoord, f 27,790. 9 Juni. Prov. bestuur van Limburg, het verruimen van en het maken van boord- voorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart onder de gem. Weert. Raming f 29000. Minste inschrijver J. M. van den Bergh, te Weert, f 28,293. Bij de door het gemeentebestuur te Dor drecht gehouden aanbesteding van het ma ken van een waterkeerenden dijk op het haventerrein van de te maken zeehaven aan den linker oever hebben het laagst ingeschreven de heeren J. Kraayeveld en E. van Noordenne te Sliedrecht, met f87.700. Binnenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint De koeliwerver Hoogbruijn te Koeto Ardjo kreeg als bestelgoed een pakket toegezonden, waarin een bom zat. Die bom is bij het openen van het pakket ontploft, waardoor Hoogbruijn zwaar gewond werd. De Red. teekent hierbij aan Vergissen wij ons niet, dan is dit de eerste maal, dat in Oost-Indië op deze wijze getracht wordt iemand uit den weg te ruimen. Wordt een poging gedaan een koeli werver van het leven te berooven, dan is men geneigd dadelijk aan een wraak neming van de inlandsche bevolking te denken. Het middel, waarmede in dit geval gewerkt is, doet echter die veronderstelling aanstonds loslaten de inlanders hebben het in de ernstvuur- werkerij nog niet ver genoeg gebracht om dergelijke helsche werktuigen te vervaardigen. Waarschijnlijk is dus een Europeaan de dader, waarmede dan tevens aangenomen mag worden, dat deze laffe aanslag niet in verband staat met het beroep van het slachtoffer. Daar de bom als bestelgoed is ver zonden, zal het der justitie waarschijn lijk niet moeilijk vallen den dader op te sporen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat aan schoenmakers, kleermakers, laarzenma kers, hoefsmeden en zadelmakers bij de verschillende korpsen der landmacht (de divisiën Marechaussee uitgezonderd) in geval van ziekte, waardoor zij ver hinderd zijn hunne werkzaamheden te verrichten, een telkenmale door den minister van oorlog te bepalen toelage boven de bezoldiging kan worden toe gekend tot een maximum-bedrag van f 1.50 per dag. Zondagnamiddag is op het college der paters Jezuïten te Katwijk a. d. Rijn een moordaanslag, gevolgd door zelfmoord, gepleegd. De 21 jarige leer ling Th. schoot met een pistool op zijn 18 jarigen makker jhr. S. Verheyen,uit 's-Hertogenbosch, en trof dezen in het hoofd. Hierna richtte Th. het wapen tegen zichzelf; hij was op slag dood. Het slachtoffer werd dadelijk naar het St. Elisabeths gesticht te Leiden ver voerd, waar dr. Zaayer den kogel ver wijderde. De toestand van den getrof fene is bevredigend. De dader zou dezer dagen eind-examen gymnasium doen. Men gelooft met een wraakneming over aen oude veete te doen te hebben, welke in dezen zenuwachtigen examen tijd tot uiting kwam. Een schipper had te Westervoort bij Arnhem steen geladen. Zijn kinderen hadden daar een-nestje met jonge mus- schen uitgehaald. Daar het kooitje met jongen op 't dek werd geplaatst, wer den de jongen door het ouderpaar ge voerd. Thans ligt het schip te lossen te Nieuw-Amsterdam en nog worden de jongen door de ouders verzorgd. Het oudermusschenpaar was het schip al dien tijd gevolgd. Men is te Abbenes (Haarlemmermeer) tot de ontdekking gekomen, dat de bodem bij boring veel en uitstekend brongas levert. Reeds heeft de land bouwer Biemond aldaar een installatie doen maken voor verlichting door mid del van brongas, terwijl men bij een tweeden landbouwer zijn voorbeeld volgt. Een 11 jarig kind te Vaals, werd na het gebruik vaD onrijpe kruisbessen ongesteld. De toestand verergerde zoo danig, dat de dood spoedig intrad. Een stierenleider te Twist werd door een woedende stier aangevallen en deer lijk verminkt. Zijn toestand is hoogst be denkelijk. De stier werd doodgeschoten. Op de Prinsengracht te Amsterdam is een politie-agent, die een werkwilli gen cementarbeider naar huis begeleid de, door eenige stakers overvallen. Hij trok zijn sabel, doch deze werd hem ontrukt en in de gracht geworpen. Hij zelf kwam te vallen, doch werd door andere agenten ontzet. Op het politie bureau gekomen, was hij zoozeer onder den indruk van het voorgevallene, dat hij in onmacht viel. Het bleek, dat hij een snede in den rug van zijn jas had. Twee mannen zijn gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in het kantoor van den heer Stevens, grossier in petroleum aan den Heerderweg nabij Maastricht. De brand kast werd tevergeefs geforceerd en het onderstboven geplaatst, terwijl een hand kar di9 op de binnenplaats stond, blijk baar moest dienen om den buit weg te voeren. Wat er gemist wordt, was niet met zekerheid vast te stellen. Opmerkelijk is, dat twee dagen geleden, aan den Scharnderweg, dicht in de buurt, op dezelfde wijze is ingebroken. Tot nu toe zijn de daders onbekend. Aan den Haarlemmerweg onder Slo- terdijk hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de filmfabriek van Nógge- rath, en een bedrag aan geld van f 80, benevens films en gedeelten van opna metoestellen gestolen. In hun verniel zucht hebben zij bovendien vrij belang rijke schade aangericht. Daarna zijn vermoedelijk dezelfde in brekers in een meubelfabriek aan de van Hallstraat bezig geweest, waar zij echter niets van hun gading hebben kunnen vinden. In haar woning aan de Oosterpark straat te Amsterdam vond Zondagmor gen de heer P. zijn hoogbejaarde moeder en zijn zuster door kolendamp bedwelmd. Hij was op zijn bellen niet open gedaan en toen met medewerking der buren aan den achterkant het huis binnen gekomen. De oude vrouw is spoedig overleden; het gelukte bij de dochter de levensgeesten op te wekken, doch haar toestand bleef zorgwekkend. De vrouwen hadden bij het kille weder de vulkachel aangelegd, en die afgesloten. Door een lek is de kolendamp toen in de Kamer gedrongen. In de omstreken van Wijk-bij-Duur stede is dit jaar een groot kersengewas, dat echter gedeeltelijk verhageld is. Op verkoopingen van kersen werd voor de goede gewassen 4 4 5 cent per pond besteed. Te Tiel golden op de gehouden ver- kooping de kersen 4 cent op het hout. De kooplust was zeer groot. De grootste boomgaard deed f 1235 tegen f 1050 het vorige jaar buiten de kosten. Bij de te Geldermalsen gehouden verkoopin gen werden eenige boomgaarden ge veild voor f355, f735, f205, f325, f 294 en f 274. Verleden jaar golden deze respectievelijk f 555, f 925, f 555, f 475, f 400 en f 555. Over het totaal berekend was de opbrengst ruim 40 pet. minder dan in 1912. Naar schatting besteedde men 6 4 8 cent per K.G. aan den boom. Te Wageningen is het gewas slechts middelmatig, in sommige boomgaarden is zelfs zoo goed als niets. De prijzen waren hoog, naar schatting 6 4 7 ets. per pond op het hout. Uit het door de justitie te Heeren veen ingestelde onderzoek blijkt, dat bij bet vinden van het lijk van den arbeider K. te Jubbega, in het Kanaal aldaar, aan een ongeluk en niet aan misdaad moet gedacht worden. De justitie heeft verlof gegeven het lijk te begraven. Het Dev. Dbld. meldt, dat de bekende agitator in de Teyler-zaak, v. M., thans krankzinnig is verklaard. In een brief aan zijn vrouw moet v. M. verklaard hebben, van verdere actie in deze zaak af te zullen zien en ook aan de familie den raad hebben gegeven om de zaak verder maar te laten rusten. De grondwerkersvereeniging Stre7en naar Verbetering te 's Gravenhage, heeft met 312 tegen 34 stemmen besloten tot een algemeene staking. In 1910 was na een staking van vijf weken met de aannemersvereenigingen een contract afgesloten tot Juni 1912. Na afloop van dit contract werd onder handeld over een nieuwe overeenkomst, waarna in Maart j.l. overeenstemming werd verkregen met de aannemersver eenigingen Onderneming en Vrijheid en De Nijverheid. Het loon van 25 cent per uur zou jaarlijks worden verhoogd met 1 cent tot 1915. De voerlieden-en expediteursvereeniging Eensgezindheid, hoofdzakelij k bestaande uit ondernemers, die het werk aannemen van de leden der andere vereenigingen, bleef tot heden weigerachtig de overeenkomst te tee kenen. De eischen die thans gesteld worden zijn 30 cent uurloon en de vrije Zater dagmiddag. Verschillende groote grondwerken ko men door deze staking stil te liggen als het park Zorgvliet, de Koningskade, de nieuwe verkeersweg, en de rioleering van het Vredespaleis. Ook de gemeente werken worden door deze staking ge troffen. De stakers ten getale van ruim 650 man, leden van de grondwerkers vereeniging, zijn aangesloten bij de lan delijke federatie van bouwvakarbeiders. BUITENLAND. Maandag werd uit Londen gemeld: Vannacht is de groote tribune en de koninklijke loge van de renbaan in Hurst Park, Hampton Court, afgebrand. Een tribune ernaast is half verbrand. Men verdenkt er de kiesrechtvrouwen van, het vuur aangestoken te hebben. In de buurt heeft men kiesrechtge- schriften gevonden. De schade wordt geschat op 14,000 pond sterling. Er zijn heden in het Hydepark weer wanordelijkheden voorgevallen. Strijd bare kiesrechtvrouwen hieven hun vlag gen op en vroegen stilte om de menigte toe te spreken. Onder het volk raakten vervolgens mannelijke voor- en tegen standers met elkaar slaags. De vrouwen werden onder den voet geloopen. Er zijn er twee opgebracht. Juffr. Davison, de kiesrechtvrouw, die zich op den Derby voor 's konings paard heeft geworpen, is hedenmiddag te Ep son overleden. De kiesrechtvrouwen laten het lijk van juffrouw Davison naar Londen over brengen en bereiden een indrukwek kende betooging bij de begrafenis voor. Mej. Davison is de eerste kiesrecht vrouw, die voor de zaak het leven heeft gelaten. Zij had, volgens de bladen, een van de vele keeren, dat zij er vpor ge vangen heeft gezeten, al eens getracht zelfmoord te plegen, maar dat werd haar belet, en nu heeft zij op den wedren van Epson, door zich tijdens den ren om den Derby-prijs voor 's konings paard te werpen, het beter overlegd. Een jury zou het allicht een zelfmoord in staat van krankzinnigheid noemen, en wie zal zeggen, in hoeverre zij nog voor haar daden toerekenbaar kan worden gehouden. Gelukkig, dat het met den jockey Jones goed gaat. Hij heeft een paar ribben gebroken en een hevigen schok gekregen, maar betert al. Een vergadering van kiesrechtvrouwen heeft besloten het volgende telegram aan den Koning te richten: „Nu grondwettige methoden, om onzen souverein te naderen, hebben gefaald, heeft Emily Davison haar leven gegeven om de aandacht te vestigen op de vurige wenschen der vrouwen. Wij verzoeken den Koning ernstige aan dacht te schenken aan dit beroep der vrouwen op hem." Reeds lang is de wenschelijkheid ge opperd van een waterweg tusschen Oost en Zwarte Zee. Nooit echter nam de mo gelijkheid vastere vormen aan. Onlangs

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2