bevond zich de schipper G. Briaire, een man van 33 jaar, wonende alhier in de Oeverstraat no. 3, terwijl diens vrouw de 26-jarige A. Roeters, met wie hij eerst een jaar gehuwd is en die binnen kort moeder hoopte te worden, aan liet roer stond. Op een gegeven oogenblik kon de vrouw het roer niet meer houden en viel over boord. De schipper, die het ongeluk zag aankomen, snelde toe en greep zijn vrouw vast. Zij trok hem mede overboord, beiden vielen te water, verdwenen in de diepte en verdronken. Ruim een uur later werd het lijk van den man opgehaald, naar dat van de vrouw wordt nog gedregd. Mej. P. te Amsterdam," die in het gasthuis was opgenomen in verband met de kolendampverstikking, waarvan wij hebben melding gemaakt, is aan de ge volgen daarvan overleden. De honderd duizend in de Staatslo terij is gevallen op V90 lot, in bezit van den steenhouwersknecht A. Pijpers en diens moeder te Amsterdam. Vóór dit echter ter kennis van den knecht was gekomen, ging een een steenhouwers baas naar hem toe en bood f 10 voor zijn lot, voorgevende, dat hij reeds voor f 200 lootjes had gekocht en nog graag één zou hebben. Na lang aandringen heeft Pijpers aan het verzoek voldaan en zijn briefje voor f 10 afgestaan. Toen beiden daarop bij de moeder van Pijpers kwamen, vroeg deze naar het briefje, daar zij meende, dat er een prijs op gevallen was. De steenhouwersbaas weigerde echter het briefje terug te geven zeggende, dat handel, handel was. De zaak kwam ten slotte daarop neer, dat beiden zich naar Den Haag bega ven, om het geld te halen en dan „eerlijk' te deelen. De bedrogen steenhouwers knecht heeft zich inmiddels tot een advocaat gewend, om het zaakje in het reine te brengen. Op het terrein van de Scheepvaart tentoonstelling te Amsterdam is een ongeveer 15-jarige jongen aangeho den, die sedert Zaterdag uit Rotterdam was verdwenen met medeneming van een bedrag van f3500, ten nadeele van zijn patroon. Een groot gedeelte van het bedrag werd nog op hem gevonden, maar vele honderden guldens waren verdwenen door aankoop van kostbare sieraden. Het jongemensch had ook een geladen Browning-revolver. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De 47 onlangs gedeserteerde mili tairen vau het korps rijdende artillerie zijn thans allen disciplinair gestraft. Twee van hen, die als aanstokers werden beschouwd kregen 14 dagen provoost, terwijl twee, die het minst schuldig werden geoordeeld, werden gestraft met 8 dagen politiekamer. De overige 43 werden straffen opge legd varieerend van 14 dagen politie kamer tot 8 dagen provoost. De burgemeester van Baarn vestigt de aandacht op Chr. F. Paulus, die loopt in gezelschap van den blinden J. H. Boekstal en C. Postma, allen te Amsterdam woonachtig. Door genoemde personen worden goederen verkocht van huishoudelijken aard, die volgens hen door blinden en andere hulpbehoevenden worden ver vaardigd. De goederen worden eerst later afgerekend en voor het ontvangen bedrag een bewijs van betaling afge geven. Blijkens bekomen inlichtingen is hun doel, zich allereerst zelf een bestaan te verzekeren en is de door hen voorgewende werkverschaffing als een vermomde bedelarij te beschouwen, zoo dat het niet wenschelijk is iets te geven. Met het oog op het feit, dat het ge reedkomen van de rioleeringswerken in de Gortstraat in Den Haag in het be lang is van de gezondheid der bewoners van die straat, zijn Dinsdag een aantal gemeentewerklieden, met de dienstpet op, aan de voltooiing van die rioleering te werk gesteld. Zij arbeiden nu onder toezicht van met de revolver gewapende politieagenten. Dinsdagavond, toen zij per auto huiswaarts zouden gaan, wer den zij in de Veenestraat opgewacht door een troep stakers van ongeveer 100 man. De politie ontruimde de straat en eenigen tijd later ook de Gedempte Gracht, waar zich eveneens een groote menschenmenigte bevond. De sabel werd wel getrokken maar niet gebruikt. De gewezen collecteur der staatslote rij te 's-Gravenhage, de L., die eenigen tijd geleden failliet is verklaard, maar nog voor het uitspreken van het fail lissement de stad had verlaten, zonder orde op zijn zaken te stellen is ten huize van een familielid daar ter stede aan gehouden en overgebracht naar het huis van bewaring. Men zegt, dat het is ge schied onder verdenking van bedriege- lijke bankbreuk. De commissaris van politie te Maas tricht verzoekt aanhouding en voorge leiding van J. J. H. H. Seelen, directeur der Zuidlimburgsche Bank, die 4 dezer is verdwenen zonder orde op zijn zaken motor- en rijwielreglement, vonnis ver niet. en veroord. tot f 15 subs. 10 d. h. Door de Rechtbank te Heerenveen werd L. de L., Hoofdagent der N. V. „De Tijdgeest", vrijgsproken van de hem ten lasts gelegde overtreding der loterij wet. Giessen, vm. 9.30 n. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeengeen dienst. Zz. geen dienst. Pouderoijenvm. 9,30 u. ds. Paddenburg te Aalst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden W&ï-W beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en tifdig in te zenden. Plaatselijk, lleuws tteusden, 14 Juni. Ten einde den uitslag der verkiezing voor de Tweede Kamer van uit de districten Waalwijk en Gorinchem (en zooveel moge lijk ook van andere districten) te kunnen mededeelen, zal het volgend blad een halven dag later verschijnen. Nu buiten de verkiezings-agitatie, de grootste aandacht gewijd wordt aan de wereldtentoonstelling te Gent, hopen we in het volgend nummer eene bijdrage op te nemen „Naar de Wereldtentoonstelling te Gent, in drie dagen uit en 't huis." Bij de jongst gehouden hooiverpach- ting van het college der Godshuizen, was de opbrengst f 1400 minder dan het vorig jaar. Zelden stond er zooveel gras als nu; doch de overvloed, die algemeen is, maakt de prijzen zooveel lager. We gunnen de boeren gaarne een voordeelig jaar, dat mogen ze werkelijk wel eens hebben, doch de Gods huizen zullen zich moeien gaan bezuinigen. Tot ons genoegen zagen we het man- denvervoer, van uit Haarsteeg, van de firma Prinsen en Van Halderen, weder in volle werking. De booten van de firma de Beer, vertrokken reeds met eene lading van 6000 manden. Voor een eivolle zaal trad Woensdag avond alhier op de heer De Jong uit 's-Gra- venhage, lid van de Tweede Kamer, ten einde een lezing te houden ten gunste van de verkiezing van den heer H. Prinsen, katholiek-vrij handelaar, candidaat voor het district Waalwijk. De heer Van Loon uit Waalwijk opende de vergadering, waarna de heer Prinsen in een keurige rede helder en klaar uiteenzette, waarom spreker, een eenvoudig man, zich tegenover den heer Loeff stelde. De rede van den heer Prinsen vond veel bijval, wat dan ook de volgende spreker, de heer De Jong, deed veronderstellen, dat thans zijn taak zeer vergemakkelijkt werd. De heer De Jong, die met de grootste aandacht gevolgd werd, behandelde hoofdzakelijk de schade- lij ke gevolgen van de tariefwet voor industrie, landbouw en alle verbruikers. Van de ge legenheid tot debat werd geen gebruik ge maakt. Een vraag van een der aanwezigen werd beantwoord en duidelijk toegelicht. Een langdurig applaus viel den spreker voor zijn a, l'improvist uitgesproken, boeiende rede ten deel, Naar we vernemen zal de Heusdensche conservenfabriek, welke voor eenigen tijd stop gezet werd, waarschijnlijk spoedig weer in werking treden. Een nieuwe machine ter bereiding van doperwten is reeds ge monteerd. Werkendam. Donderdag 1.1. trad in de Nutszaal als spreker op de candidaat der coalitie, de heer mr. Briët, die geruimen tijd wijdde aan de schoolkwestie en verder de verzekeringswetten van Minister Talma besprak, benevens de tariefwet en de lands verdediging. Aan het debat namen deel de heeren Timmer en Lindeman (s.d.a.p.), Bril, De Graaf en Van Steenbergen (1.) Tot doctor in de Rechtswetenschap is op stellingen bevorderd de heer W. Ph. Groeneveld, geb. alhier. De vrijzinnige kiesvereeniging alhier, heeft besloten voor den Gemeenteraad slechts hun aftredend lid, den heer Johs. van Loon, candidaat te stellen. Naar we vernemen, is het bestuur der Chr. Hist. Kiesvereeniging besloten, aan de leden voor te stellen, hun aftredend lid opnieuw candidaat te stellen en overigens alle aftredenden te steunen. Aalst. Bij de Donderdag gehouden verpachting van hooigras, gelegen op den Zaai waard alhier, was veel animo. De prijzen liepen nog al hoog, doch er is veel gras gegroeid. Ongeveer werd van f 13 tot f 16 per 500 KG. besteed. Almkerk. Gisteren had alhier een tusschentijdsche provinciale stierenkeuring plaats, waarbij vier ter keuring werden aangeboden, drie werden toegelaten en ge brand te weten, een zwartbonte van T. van Til borg en een idem van A. de Feijter beiden te Andel, en een roodbonte van P. van Kuijk te Almkerk. Aildel. De heer M. de Fijter Jz., sedert tal van jaren wethouder dezer ge meente, stelt zich, naar we vernemen om gezondheidsredenen, bij de a.s. verkiezing niet meer herkiesbaar. Capelle- Naar we vernemen zal de firma Sneep alhier, hare fabriek belangrijk uitbreiden, en weder een gedeelte bij bouwen. De stoomkracht zal vervangen worden door een groote zuiggasmotor. Wel een bewijs dat de zaken der firma Sneep, die toch al zeer belangrijk zijn, nog steeds met enorme schreden vooruitgaan. Doeveren. Door de Diaconie der Ned. Herv. kerk alhier is aanbesteed't bou wen van een woonhuis, waarvoor inschrij vers waren als volgt A. Kramer, Genderen, f 1517. Schoep, Baardwijk, 1417. B. Haspels, Genderen, 1300. H. Kramer, Drongelen. 1200. Treffers, Waalwijk, 1195. Bones, Besoijen, 1170. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Cleerlruidenberg. De Raad de zer gemeente heeft in zijne vergadering van 12 Juni j.l. aan den heer A. B. A. Schoenmakers op zijn verzoek met ingang van 15 Juli a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de O. L. School alhier en in diens plaats benoemd den heer Jean H. Waalwijk, onderwijzer te Dassen. '8 Graveuioer. De hier van oud# beoefende kunst van kantmaken blijft steeds hare aantrekkelijkheid behoudeD. Op de tentoonstelling te Tilburrg zal vrouw M. uit deze gemeente met haar kantkussen dagelijks aanwezior zijn, om dit kunstig handwerk ten aanschouwe der bezoekers uit te oefenen, hetgeen ongetwijfeld een ieders bewondering wekken zal. Hurgerlijke Stand Heusden, van 3 tot 10 Juni. Geboren Wouter Arend, z. v. W. Spit- zers en A. Dijksterhuis. Overleden: Peter Verschuure, 76 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 6—13 Juni Getrouwd: H. Versluis, 24 j. en A. C. Ippel, 20 j. Overleden: Kornelis Westerhout, 85 j., echtg. van J. Ritmeester. Ifloop Aanbestedingen 11 Juni. Min. van Waterstaat, lo. het uitvoeren van Baggerwerk in de rivieren de Noord, de Oude Maas en de Dordtsche Kil. Raming f 11000. Minste inschrijver W. Volker, Sliedrecht, f 6780. 2o. het maken van oevervoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 15000. Minste inschrijver: F. H. v. d. Pluym, te Dussen, voor f 14,648. Kinnenland Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 9,30 ds. v.Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. lees- dienst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijknm. 2 u. ds. Benders. Skeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2