Timmerlieden Timmerlieden, Metselaars en Opperlieden Puike Meikersen. 'erfhuis Een goed onHoiei en Kelten Moedel, flinke Dienstbode, STAAT TBR DEKKING FRITS VI. "VAK LEEUWEN Co., Wed. J. Borzo Zonen, J. Th. COÜWEKBERG, Probeer liet onmogelijke niet. Burgers E. N. R. VERMIST Vanaf heden verkrijgbaar in den Boomgaard te Meeuwen, De Notaris J. J. VAN DER KAADEN, verkoopen een vierwielig wagentje op veeren, Eigenaar ADMAAN DEGRAAFFHzn. Dekgeld 8 Gulden, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Beter rijwiel kan NIKT gevonden worden dan Een zwarte langharige Herdershond, Commissioiinairs in Effecten, Ciameren. Uitslag verkiezing 2e Kamer. Aantal kiezers 300. Uitgebracht 180 stemmen. Als volgt verdeeld: H. C. Diferee, Protestant, 94; Th. J. Duijnste, Kath., 70; Z. D. J. W. Gulden, S.D.A.P., 3; A. C. M. Rijke, Kathol. 5; M. J. Wiessing, Kathol. 3. Blanco 1. Onwaarde 4. Ie Helft der maand Juni. Mevr. Wed. J. P. EsserHooij, Amster dam. Algemeene Carillenbespeling. Op verzoek van de Nationale Vereeniging voor den Volkszang zullen ter herdenking van onze honderd jaar geleden herwonnen onafhankelijkheid op 18 Juni a s., gedenk dag van den slag bij Waterloo, des avonds van 9 tot 10 uur, bespeeld worden de carril- lons teAlkmaar (Waagtoren), Amersfoort, Amsterdam (Kon. Paleis), Appingedam, Arnhem, Breda, Brielle, Delft, Deventer, Doesburg, Edam, Goes, Gorinchem, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, 's-Her- togenbosch (Stadhuis), Heusden, Leiden, Lochem, Maastricht (Stadhuis), Nijkerk, Nijmegen, Oudewater, Schiedam, Schoon hoven, Utrecht (Domtoren), Weesp, Zalt- Bommel, Ziekerzee en Zutphen. Te Goes en Weesp alleen, als de herstel lingswerken aan de carillons aldaar tijdig beëindigd zijn. Op denzelfden avond van 89 het caril lon te Sneek. Bespeling des avonds van het klokken spel te Middelburg is niet mogelijk wegens de bepalingen, waaronder de Abdij-toren tegen brandgevaar is verzekerd. De bespeling te Middelbrug wordt den volgenden dag gehouden, des namiddags van 121. Te Enkhuizen en Kampen valt 18 Juni juist in de kermis, die in de nabijheid van torens, waarin het carillon zich bevindt wordt gehouden, zoodat een bespeling op dezen dag in genoemde plaatsen minder wenschelijk werd geacht. Te Enkhuizen zal de bespeling plaats vinden op 26 Juni. In verband met in uitvoering zijnde werkzaamheden tot verbetering van het carillon in den toren van de St. Laurenskerk te Rotterdam, kan dit niet bespeeld worden. Van de 17 overige carillons worden niet bespeeld: 7 omdat ze een klavier missen, 2 omdat het klavier in vervallen toestand verkeerd, 7 omdat reeds een ander carillon in dezelfde plaats bespeeld wordt, terwijl het klokkenspel te Sluis met slechts 5 klok ken evenmin voor bespeling in aanmerking komt. Van Eindhoven en Hattem is geen antwoord ontvangen. Vermoedelijk zullen ook eenige dermooiste beiaards in Vlaamsch-België gelijktijdig met de Hollandsche bespeeld worden. Hagenbeek te Tilburg. Hagenbeek, de bekende eigenaar van de groote menagerie te Hamburg, maakt sedert eenigen tijd met zijne buitengewone collectie een rondreis door Europa. Sedert ongeveer een maand is de tent, waarin de voorstellingen worden gegeven, opgeslagen te Amsterdam. Dat de dressuur van wilde beesten voor velen groote aantrekking heeft, bewijzen de duizenden toeschouwers, die eiken avond de ruime tent vullen. Er is op dit gebied dan ook heel wat te genieten. Leeuwen, tijgers, ijsberen, zeeleeuwen, oli fanten, kameelen, zebra's enz., komen beur telings in de manege, om van hun geoefend heid blijk te geven en te doen zien hoever de macht van den mensch over het redelooze dier strekt. Zelfs ongelijksoortige dieren wor den te zamen gedresseerd, alsof ze nooit anders dan in eikaars gezelschap hadden geleefd. Een schitterend nummer is in dat opzicht de dressuur van twee leeuwen, een bok, twee poney's en twee tijgerhonden door Willy Hagenbeek. Ook wanneer een groep van vijftien leeu wen of een aantal koningstijgers de manege worden binnengeleid, wordt de aandacht gespannen. 't Is inderdaad bewonderenswaardig wat door deze dieren op commando van den temmer wordt gedaan en de bewondering bereikt haar hoogtepunt, wanneer deze zich tusschen de dieren in neervlijt, als waren het zachtzinnige schapen inplaats van bloed dorstige tijgers. Uit het vele wat in een avond te zien wordt gegeven, noemen wij nog de voor stellingen met de olifanten en die met de kameelen, die beide zeer belangwekkend zijn. Ook de verrichtingen van den aap Robin son waren zeer mooi. Ter afwisseling worden eenige speciali teiten-nummers gegeven die eveneens veel succes hebben. Terwijl tusschen dit alles door de clowns tot vermaak der aanwezigen hun grappen verkoopen. Maar het zijn echter niet alleen de groote steden, zooals Amsterdam, Rotterdam, Ber lijn, Parijs enz., die van deze prachtige in stelling kunnen genieten, ook Tilburg valt dit geluk te beurt, want Woensdag 18 Juni a.s. zal Hagenbeek met zijn roofdierendres- suur zijne eerste voorstelling hier ter stede op het terrein der tentoonstelling, geven. Doch dit zal slechts voor eenige dagen zijn, waarom dan ook niet alleen des avonds om 8,15 uur, doch ook des middags, vanaf Donderdag 19 Juni a.s. om 2,30 uur, voor stelling zal gegeven worden, welke dan ook vooral voor vreemdelingen en tamilies ge geven zullen worden. Kinderen betalen voor de middagvoorstellingen halven prijs. Men lette wel op; Hagenbeek komt op het tentoonstellingsterrein, maar heeft echter een afzonderlijken ingang. llurgerlijke Stand. Heusden, van 10 tot 17 Juni. Geboren: Margaretha Jacoba, d. v. J. Verheij en M. Baaijens. Werkendam, van 6 tot 12 Juni. Geboren: Jan Willem, z. v.C.Ippel en O. van Maastrigt. Overleden: Arie Visser, 71 j., echtg. van Marigje Westerhout. Binnenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: Een inlander besprong het rijtuig van den veearts Eysenburger te Makasser; de aanvaller doodde mevrouw Eysen burger door lanssteken en bracht den heer Eysenburger levensgevaarlijke won den toe. Volgens een telegram aan de Tel. moet de aanslag plaats gehad hebben opSoem- bawa, bij relletjes. De Red. van de N. R. Ct. schrijft hierover We hebben hier waarschijnlijk alleen te doen met de krankzinnige daad vaD een amokmaker, van een inlander, die plotseling waanzinnig geworden is. Diep te betreuren valt het, dat daarvan een Europcesch ambtenaar het slachtoffer moest worden. Waarschijnlijk bestaat er geen verband tusschen dezen aanslag en de beweging in de inlandsche maat schappij, al zullen velen daaraan dade lijk denken. Dergelijke amokpartijen komen in Indië geregeld voor, al heb ben zij gelukkig niet altijd zulke ern stige gevolgen als nu. Zaterdagmiddag heeft de Haagsche justitie met den inspecteur en recher cheurs van de zedenpolitie een inval gedaan in een bovenhuis aan het West einde, tegenover de Lombardstraat, waar op de eerste verdieping een juffrouw, blijkens een bord op de deur, een verhuurkantoor voor dienstpersoneel houdt en daarvoor van 's morgens 11 tot 's avonds 10 uur te spreken is. De zedenpolitie meende reden te heb ben voor het vermoeden, dat dat „ver huurkantoor" niets anders was dan een wassen neus, en dat de juffrouw zich schuldig maakte aan de bekende prac- tijken der „deskundigen". De huiszoeking duurde geruimen tijd, doch gaf der justitie geen aanleiding om tot een arrestatie over te gaan. Naar men uit Urk aan de Tel. meldt, hebben visschers gerapporteerd, dat on geveer 5000 M. ten Zuiden van Urk in de Schokkervaart, zeer waarschijnlijk een groote tjalk is vergaan. Op die plaats steekt althans een groote mast boven het water uit, hetwelk aldaar met dagelijksch getij ongeveer 16 voet diepte heeft. Kort bij die mast dreef een houten luik als van een tjalkschip, terwijl ook het tuigage aanleiding gaf aan zoo'n vaartuig te denken. Van de bemanning is niets bekend, noch van den tijd of oorzaak van het ongeluk. De beide laatste slachtoffers van den moordaanslag te Velsen, de chef-veld wachter De Ruijter en de spoorwegar beider Kamers zijn thans ook uit het ziekenhuis ontslagen. Bij De Ruiter heeft men nog steeds de kogels niet kunnen verwijderen. avond door den kerkeraad in verhoor is genomen. Hierbij moet zooveel aan het licht zijn gekomen, dat de kerkeraad den predikant adviseerde Zondag niet te prediken. Reeds Zaterdag heeft de predikant met zijn gezin onze gemeente verlaten. Een grasmaaier van den heer Z., te Beemster, heeft de vorige week uit een flesch gedronken, die hij in de boerderij vond, waarin een w&schmiddel voor schapen was. Hij is Zondag overleden de man laat een vrouw en 8 kinderen na. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 13 Juni 1.36 M. 0.68 M. t N.A.P 14 1.07 0.55 15 1.01 0.38 16 1.03 0.38 Waterhoogte Maastricht (brug). 16 Juni 0.33 M. beneden 0. 17 0.22 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 16 Juni 2.10 M. boven 0. 17 2.07 11 Te Aduard (Gr.) is de wed. W Smit onder het beddegoed geraakt en gestikt. De vrouwelijke kiezer, Mej. Judith Morpurgo-Feltmans, te Amsterdam, heeft gisteren niet getracht tot de stembus te worden toegelaten. Een lichte onge- sieldheid verhinderde haar mee te gaan, toen zij evenals Vrijdag jl. per auto werd gehaald. Zaterdagavond om half elf is, zoo wordt aan de Leeuw. Ct. gemeld, P. S. uit Heeg, komende van Oudehaske, op den straatweg bij Spannenburg door twee mannen aangerand, die hem een bedrag van f 632 hebben afgenomen, j De dieven kwamen onverwacht uit j den wal te voorschijn, staken een stok tusschen de spaken van het rijwiel en i wierpen zich toen op den berijder. Na diens jas aan stukken gesneden en hem het geld afhandig gemaakt te hebben, namen ze de vlucht. De daders zijn onbekend. In den winkel van den heer P. B., op de Hoogstraat te Rotterdam, is een valsch bankbiljet van f 100 in betaling ontvangen. Het papier voelt wat dik aan, en het watermerk is gebrekkig. Het werd in betaling gegeven door een ongeveer 20-jarige Duitsche juffrouw met een schraal gezicht. Zij was ge kleed in donker mantelcostuum met witten kraag en ze droeg een hoed met groote witte veeren. Zij kocht in den winkel een handtascbje van f 24. Ook in een winkel op de Kruiskade aldaar heeft men getracht een valsch bankbiljet in betaling te geven. Vdvertentiën. Te Roosendaal heeft een Franscliman bij de politie aangifte gedaan, dat hem in den internationalen trein een porte feuille, bevattende o.a. 25,000 francs, ontrold is. De 100 matrozen der Kon. Nederl. Marine, die wegens hun anti-militairis- tische neigingen ontslagen zijn, zijn Maandag per stoomschip Prinses Juliana van de Stoomvaartmaatschappij Neder land uit Indië te Amsterdam aange komen. Bij de landing zongen zij socialis tische liederen. Een officier der marine reikte elk hunner den ontslagbrief uit. Buiten de terreinen van de Nederland werden de mannen opgewacht door een groote menigte volk. Zondagochtend is te Amsterdam een pleegzuster, mej. Van J., op den Nieu- werzijds Voorburgwal door een huur auto overreden en gedood. Het ongeluk is vermoedelijk hieraan te wijten, dat mej. Van J., de auto van den eenen en een tramwagen van den anderen kant ziende aankomen, geweifeld heeft naar welke zijde ze zoude uitwijken, en op het laatste oogenblik nog heeft gemeend voor de auto te kunnen oversteken, terwijl de chauffeur dacht dat zij hem eerst zoude laten voorbij rijden. De onlangs met zijn vrouw in hech tenis genomen de V., te Leeuwarden, die verdacht wordt met die vrouw het eenjarig kind van haar door middel van zoutzuur om het leven gebracht te heb ben, heeft uit de gevangenis aan zijn vader een brief doen tookomen, waarin hij er op aandringt, dat deze nu toch vooral goed voor zijn (eigen) kindzor gen zal. Volgens de voorstelling, die door de verdachten nu weer van de zaak ge geven wordt, zou de moord door de V. alleen gepleegd zijn. Men meldt uit Voorthuizen aan de N. R. Ct.: Sedert geruimen tijd werd ds. S., pre dikant bij de Geref. Gem. alhier, beschul digd van pogingen tot het plegen van tegennatuurlijke ontucht, naar aanlei ding waarvan deze predikant Vrijdag Een kantoorlooper van de effecten- firma Lauer en Van der Beek, te Am sterdam, moest Maandagmorgen bij de Twentsche Bank een efifectenpost opha len ten bedrage van f 2075. Hij borg het geld (tien bankbiljetten van f 200 drie van f 25) in zijn portefeuille en stak deze in zijn binnenzak, waarna hij den bovensten knoop van zijn jas sloot. Op den terugweg naar het kantoor bemerkte hij in de Hartenstaat plotse ling, dat de bovenste knoop van zijn jas los was. En tot zijn grootste ontstel tenis ontdekte hij tevens, meldt het Hbld., dat de portefeuille met inhoud uit zijn binnenzak was verdwenen. Bij de politie werd aangifte gedaan; het eenige wat de looper kon vertellen was, dat hij even voor hij de vermissing constateerde, in de Hartenstraat vlak i langs eenige heeren geloopen was, die met elkaar had den staan praten Hij was, j toen hij merkte dat zijn portefeuille verdwenen was, onmiddellijk terugge- loopen. doch had de heeren niet meer gezien. De looper is iemand van in de zeventig. Marktberichten. Retterdamschc eierenreiliag, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 67,494 stuks. Hoendereieren van f 3,65f 4,95 per 100 stuks. (reu), schouderhoogte ongeveer 50 cM., luis tert naar den naam „Mylord", witte borst en teenen. Tegen belooning terug te bezorgen te Heusden, Burchtstraat 56. gevraagd bij H. MICHAEL ZONEN te Loonschendijk bij Kaatsheuvel. gevraagd, tegen hoog; loon, voor fabriek en woningbouw. Het geheele jaar werk. Adres: BOELE VAN EESTEREN, A1- blasserdam. van den WelEd. Heer A. H. G. DE JONG VERHAGEN te Heusden. Bestellingen worden aangenomen in den Boomgaard. Eigenaar van de Kersen P. H. VAN DE WERKEN, Gameren. te NieuwendQk. te Almkerk is voornemens om op Donderdag; 18© Jllili 1913, 's voormiddags 19 uur, ten huize van J. VAN DEN HEUVEL, te Mieuwendfik, in het openbaar, om contant geld te waaronderouderwetsch Mahoniehouten Secretarie, Klok, Schilderijen, Mahonie houten Salontafel, ro jde en vierkante eiken Tafels, Vul- en andere Kachels met Kolen bakken en Plaatjes, 6 Mahoniehouten en 12 gewone Stoelen, eiken Kabinet, 2 eiken en 1 gewone Linnenkast, Gemakstoel, Ma honiehouten Chiffonière, ouderwetsche eiken Ladetafel, Karpetten, Matten en Kleedjes, Spiegels, Naaimachine, Waschtafel met toe- behooren, Bijbel met koperen Sloten, Por- celein «n andere Serviezen, Theebladen, Karaffen, Glazen, Lepels en Vorken, Petro leumstel, 2 veeren- en 2 kapokken Bedden met toebehooren, hang- en staande Lampen, Filter, Houtkist, Wekker en ijzeren Ledi kant, Kinderwagen en Kinderstoel, Inkt koker, Tabak- en Sigarenkistjes, i H.L. Maten, Waterfornuis, Meelkist, 3 Bascules, ijzeren en koperen Gewichten, 5 L. Maten, 3 Vlaggestokken, Raamhorren, Petroleum- kan, Lantaarn, Potten en Pannen, Tobben en Kuipen, Tuinbank en en wat zal worden te voorschijn gebracht. Inlichtingen geeft de Notaris. Mevrouw RANT te Waalwijk, vraagt wegens ziekte der tegenwoordige eene kunnende koken, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Goede getuigen ver- eischt. op alie werkdagen bij den te Babiloniënbroek, de om zijn beste afstamming wel beroemde zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst Ingeschreven in het stamboek No. 28 N. S. Tg. Warmbloed ras. Afstammende van Vaderszijde „Harras II" No. 646 N. P. S., van Moederszijde „Jana" No. 3733 N. P. SGrootvader „Waltram" No. 328 N. P. S. bij de eerste toelating te voldoen. (■evraagd f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3£ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3| pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden: f 2000 aand. Alg. Verzekering Mij „Adjuto" 40 10 k f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97 9 f500 4 pCt. gem. Katwijk 97| f1000 3pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 2 Üf500 aand. N. V. Cinema Royal 110 f3000 3i pCt. gem. Den Haag 93 f2500 3£ pCt. gem. Hengelo 89 15 k f 500 4$ pCt. gem. Assen 1913 101 f7000 4| pCt. gem. Delft 101| f 2000 3 pCt. gem. Dordrecht82Ï f2000 4 pCt. gem. Aalten 97 f 14.000 4 pCt. gem. Delfzijl 96£ Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. G. J. METTROP. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasverzilvering, Glasslijperij, Glashandel. BIJ Heusden, is geen concurrentie mogelijk (naar prijzen en kwaliteiten) van Landbouwgereedschappen, Huishoudelijke Artikelen, Vlecht- of Draadwerk, Spade» of Schoppen, Zeisen of' Zichten, Messen of Scharen, in één weord alles wat boer of burger ge bruikt koopt men het best en goed koopst aan bovengenoemd adres. Minzaam aanbevelend. P.S. Iedere plaats in den omtrek wordt om de maand met paard en wagen bezocht met alle artikelen. Postkantoor te HensdeB. Lijst ran de briefen en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, waarvan de geadresseerden onbekend rijn. i W ER K EN BAM. Be zetting der boter it deze week op de markt 671/2 ln de winkelt dut 721/2 e^'- half kilo. Eieren 1 00 de 26 ttukt. OOSTERHOUT, 16 Juni. Boter f 1,28 a 1.30 per Kg. Eieren f 0 17 en 0,18 de 4 ttukt. BESOOIJEN16 Juni. De prijt der Boter toot heden f 1.27 f 1 34 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G. Eieren 4l/2 a 5 ct. per ttuk. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen betteed: Tarwe f 8.70 af 9 10 Haver f 3 50 a 4,20 Garit 1 5.25 a f 5 50 per H.L. Boter f 0.62 a f 0 67 per half K G kieren f 1 05 a f 1.10 per 26 ttukt Biggen f 9,00 a 16 50, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f t .OO j f 0.00 per ttuk i GORINCHEM, 16 Juni. Op de veemarkt waren aan- gevoerd 131 runderen, 21 nuchtere kalveren, 34 vette varkent, 558 biggen, 3 tchapen en 26 lamineren. Be prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 250 390, kalfvaarzen f 180 a 260, guitte vaarzen f 000 a 000 melkkoeien f 240 a 270 twee-en-een-half'jarige osten f a anderhalf-jarige f a pinken fa gratkalveren f 30 a 40 nuchtere f 18 24, tchapen f a lammeren f 8 a 12 biggen f 10 a 21 per ttuk. Vette varkent 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe 9, a 9,75, roode dito 8.75 a 9 25, witte dito 8 60 a 9.50 int. rogge f 6.a 6 30. buitenl. dito 6 50 a 7.10, gertt f 5.10 a 6.75, haver f 4.00 a 5.25, duivenboonen f -. a blauwe erwten f a mait, 150 pond, f 5.20 a 5.80 allet per heet. Zeeuwtche eieren f 4 25 a 4,50. Overmaattche dito f 4 30 a 4 60 per 100. ROTTERDAM, 1617 Juni Op de veemarkt waren heden aangevoerd 709 vette runderen, 1022 magere dito, 505 vette en gratkalveren, 553 nuchtere kalveren, 666 tchapen of lammeren, 451 varkent152 biggen. i Be pry zen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 94 le kw 80 cent, kalveren le kw. 110 le kw 95 ct. tchapen le kw. 64, le kw. 52 et. vette varkent 54 a 57 et. licht toort 56 ct. per kilo. j Nuchtere fokkalveren f 18.a 28.idem voor de ilaeht f 12.- a 18 00 Biggen /0. a 0. - per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 82/8 en 14/16 ton en 190 ttukken van een half ki'o. Prijt le kwali teit f 55 le kw. f 51, 3e kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. 's-Bosch, Ververstraat 21. Agent voor Heusden: A. SAfAGEMAKERSj Veen: T. JONKER; Andel: J. D. VAN SITTEBEN Aalburg: A. P. MICHAEL.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3