Wat eene marteling was is een genoegen geworden. tegen 13 stemmen een motie aangeno men, waarin zij het kiesrechtontwerp, door den Senaat aangenomen, afwijst. Zij heeft met 18 tegen 13 stemmen besloten het ontwerp, indertijd door de Kamer goedgekeurd, weer aanhangig te maken en de Kamer te verzoeken zich daarover vóór de vacantie uit te spreken. Gisteren heeft te Bremen zekere Schmidt, een onderwijzer van 30 jaar, die de hoofdakte had. in een toestand van verstandsverbijstering gevuurd op kinderen en een onderwijzer van de Roomsche Maria-school. Hij richtte groot onheil aan. Twee kinderen zijn bezweken, drie zwaar gewond. Hun on derwijzer kreeg schoten in het onderlijf. De dader had toen men hem greep nog zes revolvers en vele patronen bij zich. Hij liet zich over niets uit. Plaatselijk Nieuws. Neusden, 21 Juni. Op Waterloodag, of liever -avond, gaf de heer v. d. Berg de aangegeven carrillonbe- speling, die met het prachtige avondweer tal van toehoorders trok. Een bazuin erbij, zooals in sommige plaat sen, zou echter nog meer attentie hebben getrokken. De collectie voor den gewapenden dienst bracht in deze gemeente f 6,29^ op. Door burgemeester en wethouders zijn alhier benoemd tot brandmeesters de heeren J. Keunen en J. Oerlemans. H.M. de Koningin komt Maandag 14 Juli a.s. te 's Hertogenbosch voor de tentoonstelling en mysteriespel. Werkendam Door B. en W. al hier, is vergunning verleend tot het op richten eener schietbaan en eener bewaar plaats van patronen in het gymnastiek lokaal der o 1. school. Door het bestuur der schietvereeniging zijn reeds geweren en munitie aangevraagd, zoodat men spoedig zal kunnen gaan schieten. De opening der baan zal door publicatie ter kennis gebracht worden. Door de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier is besloten, bij de aanstaande ge meenteraadsverkiezing haar aftredend lid candidaat te stellen en de andere te steunen. Aalst. Op het festival van j.l. Maan dag te Breda, waaraan het fanfarecorps „Prins Hendrik" alhier ook deelnam, be haalde dit corps in den marschwedstrijd den tweeden prijs. Capelle. Het on weder op j.l. Dinsdag heeft ook in deze gemeente zeer hevig ge woed. In de Nieuwstraat sloeg de bliksem in 3 woningen, zonder gelukkig brand te veroorzaken, terwijl in de kom een boom verbrijzeld werd en een pas gezet hooischelfje totaal verbrandde. 's Gravemoer. De gehouden col lecte voor den gewapenden dienst bracht in deze gemeente f 4.075 op. Bij het on weder van Dinsdag is in het veld ten nadeele van den landbouwer P. van Dalen een hoop hooi totaal verkoold. Kaatsheuvel. Aan den heer J. Snoeren, schoenfabrikant alhier, is vergun ning verleend tot uitbreiding zijner fabriek. Door de heeren Van Dordmond en Van Beurden, schoenfabrikanten alhier, zal een grootere en sterkere motor geplaatst worden. Wel een bewijs dat deze industrie bloeit. Door de werklieden is de heer B. Huer candidaat voor den gemeenteraad gesteld. Meeuwen. De collecte voor den ge wapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 2,50. Mederhemert. Na herhaalde op roeping hebben zich slechts 3 sollicitanten voor de met 1 Oct. vaceerende betrekking van hoofd der Openb. School aan de Noord zijde aangemeld. l\ieiiwencl$]k. De zangvereeniging „De Lofstem" alhier heeft besloten deel te nemen aan het zangersfeest, dat op 20 Aug. a.s. te Heukolom zal worden gehouden. Ween. De in deze gemeente gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 4,25. Bij de gehouden verpachting van de uiterwaard „De Ravenswaard" waren de prijzen aanmerkelijk lager dan bij de vooraf gaande verpachting. De opbrengst was dan ook ongeveer f 500 minder dan 't vorige jaar. Wr(jhoeven-Cappel. J.l. Woens dag bracht de zangvereeniging „Hallelujah" een serenade aan haar werkend lid J. C. v. d. Waals, die ondertrouwd is. Na het zingen van een paar toepasselijke nummers werden allen rijkelijk onthaald. Ook 't fanfare-corps „Sirena" liet zich op j.l. Donderdag hooren en speelde voor haar werkend lid o. a. „Lang zullen ze leven" enz. Van beide vereenigingen werd het bruids paar een prachtig cadeau ter hand gesteld. Waspik. De dagen van eventueels stemming en herstemming voor de ver kiezing van vier leden van den gemeente raad, zijn bepaald op respectievelijk 8 en 17 Juli a.s. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Van Son, Klazen, Teunen en Langerwerf. Bij den heer P. Klazen, lid van den gemeenteraad alhier, werd Dinsdag een varken door het hemelvuur getroffen en gedood. Het vleesch werd voor consumptie afgekeurd en onder politietoezicht begraven. M (jk. Bij de op 13 Juni j.l. gehou den verpachting van hooigras der gemeente en der afdeeling Aalburg, was de opbrengst successievelijk f 898 tegenover 't vorig jaar f 1028, f 1037 tegenover 'tjaar 1912 f 1483# In de vergadering van 13 Juni j.l. besloot de raad der gemeente Wijk c.a. met eenparige stemmen op de aanlegplaats te Wijk eene weegbrug te plaatsen. De handel in vroege aardappelen heeft ook alhier een aanvaDg genomen, de prijs bedraagt thans f 4,25 a f 4,50, reeds enkele partijtjes bestemd voor Engeland werden afgeleverd. Daar thans de hooioogst in vollen gang is, komen er zeer veel werkkrachten te kort; dezer dagen werd door een land bouwer tevergeefs f 3,per dag voor een hooier geboden. In verband met de te kort schietende werkkrachten, hebben reeds en kele boeren een grasmaamachine aange kocht, welke nu uitstekende diensten be wijst. Eenige landbouwers hebben reeds een aanvang gemaakt met het leveren der eerste vroege aardappelen, z.g. schoolmees ters. Het beschot is vrij goed, en zijn reeds flink van stuk. De prijs is thans f 5,50 f 6,per H.L. Op den Woensdag te Gorinchem gehou den paardenmarkt waren 204 stuks aan gevoerd. De volgende prijzen werden besteed: luxe paarden f650675, werkpaarden f250 325, 3-jarige f325425, hitten f90250. Handel vlug. Kerknieuws. Bra kei. Bij de Nederl. Herv. ge meente alhier is beroepen ds. J. P. H. Schip pers te Ede. PREDIKBEIIR1EN, 22 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk voorber. H. Avondmaal, nm. 6 u. ds. van der Zanden te Andel. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer De Boer van Hoogvliet. Chr. Geref. Kerk, vm. 9 30 en nm. 6 u. de heer Van Bram men, leer. ouderl. te Dordrecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Ruijsch uit Capelle. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Ruijs van Diuteloord. Geref. kerk, vm. leeskerk en nm. 2,30 u. ds. Geerling uit Zalt- Bommel. 's Gravemoervm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeengeen dienst. Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Breda, H. A. uit Nederhemert. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge, vm. H. A., nm. Nabetrachting. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. Blurgerljjke Stuud. Werkendam, van 13 tot 20 Juni. Ondertrouwd: Dirk Schmidt, jm., 25 j. en Teuntje van der Stelt, jd., 22 j. Geboren: Anton, z. v. J. de Gelder en M. Vis; Willem Pieter, z. v. A. den Hollander en S. M. VerheijWilhelmina Christina, d.v. T. A. Cornet en D. Vos;1 Jenneke, d.v. J. Kant en A. Bras; Ma- rieje Elisabeth, d. v. B. Pellegrom en M. de Keijzer; Jacobus, z. v. F. van Oord en D. Vink; Dirk, z. v. A. Potters en E. J. Exalto; Cornelia, z. v. G. van der Vliet en N. A. Damen; levenloos kind van A. T. v. d. Steenhoven en C. deWaal. Dewerken en Sleeuwijk, van 13—20 Juni. Getrouwd: P. Blom, 24 j. en P. de Jong, 25 j. Geboren: Maaike, d. v. Martina van ElzelingenHuibert Cornelis, z v. W. de Jong en L. van der Stelt. Overleden: Maaike van Elzelingen, 5 d. Dussen, over de maand Mei. Ondertrouwd: Judocus W. J. Stoel- draijer en Maria C. van Steijn; Nico- laas H. van der Beek en Klazina A. Morée Evert van Binsbergen en Elisa beth T. van der BeekCornelis de Later en Wilhelmina vaD der Stelt. Getrouwd: D. Nederveen, 28 j. en A. Heyblom, 25 j.C. Donkersloot, 28 j. en C. van der Assem,-19 j.;F. Hakkel, 29 j. en A. M. Meijer, 23 j. P. Heijmans, 42 j. en J. W. Verbunt, 33 j.; G. T. Botterblom, 24 j. en C. van Maastrigt, 23 j. Geboren: Maria J., d. v. J. van Ber gen en P. van Dortmont; Jacobus A., z. v. P. W. van Blerck en J. E. Soeter beek; Johannes C., z. v. W. Domenie en W. Sgroot; Huberius, z. v. A. de Rooij en J. van der MastJohannes C., z. v. A. Hofmans en J. TrotsPetrus J., d. v. A. van Dortmont en J. A. van der Pluijm Cornelia M., d. v. C. Pen- ninx en A. EijkhoutHendrika M., d. v. P. de Garst en C. M. van Dinteren; Joanna C., d. v. S. Schimmil en A. van Sintenmaartensdijk. Overleden: Kunderke van Kooten, 86 j., wed. van O. Zeelen Jan de Waal, 14 j.Johannes Romijn, 2 m. Johanna M. Donkersloot, 65 j., wed. van H. de Rooij Isabella Heijmans, 80 j.Jo hannes H. van Oirschot, 57 j., echtg. van M. Perls; Marinus J. van Bergen, 8 m. Ingekomen van: Almkerk, G. Ver hoeven; Duisburg, A. C. Schelle; Apel doorn, M. de Ruijter met gezinEnge land, R. Leighton Rozenburg, L. Pelle- kaan met gezinMade c. a., A. Heijblom Veur, M. A. KorderWaalwijk, A. Pul lens. Vertrokken Daar: Waspik, A. M. van Moergestel's-Bosch, C. Heessels; Raams donk, A. W. Heijmans; Amersfoort, A. C. Walravens; 'a Bosch, J. Heessels; Rotterdam, Chr. de Bot met gezin; Tilburg', A. D. v. Luxemburg; Raams donk, A. Strathie; Barendrecht, A. den Dekker met gezin; Tilburg, C. J. v. d. Pluijm Almkerk, C. V. Maastrigt; Alm kerk, W. de Peuter met gezinHellen- doorn, E. H. D. de Vries. Waspik, van 15 tot 31 Mei. Ondertrouwd: A. Kamp, en A. C. Pijnenborgh A. Schmitz en E. Kusters. Getrouwd: J. Brok en M. Verschuren; C. van Beek en T. TreffersA. A. van Dijk en M. J. Zijlmans. Geboren: Petronella Maria, d. v. A. J. van Strien en M. P. Schoenmakers; Arnoldus Gijsbertus, z. z. A. Verschuren en J. Knapen; Richardus Anna, z. v. P. van Dongen en A. C. Montens; Huiberdina Adriana, d. v. M. J. P. de Zeeuw en A. C. PolsJohannes Antonius, z. v. H Smits en J. A. Donks. Overleden: Allegonda Corn. Zwaans, 15 d.Wilh. J. Ypelaar, 2 j. Meeuwen, van 1 tot 15 Juni. Geboren: Pieter, z. v. T. van Nor dennen en L. Kwakernaak. Ingekomen van: Dussen, Johs. de Rooij en vrouw. Vertrokken naar: Dussen: C. J. Bou- man en gezin en P. Muskens. sen, f 10 of 3 d.; M.1 A. V., Veen, en C. I)., Aalburg, ieder f 5 of 3 d. Rijwiel zonder licht: M. B., Capelle en J. T. v. d. P., Dussen, ieder f 5 of 3 d. HoDd zonder muilkorf: A. W. G., Gorinchem, vrijspraakK. de G., Gorin chem, 2 X f 0,50 of 2 X 1 d. Hcehlzakeu. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft Woensdag L H., arbeider te Ber- kel, thans gedetineerd, tegen wien het O. M. wegens moord en poging tot moord twintig jaar gevangenisstraf had geëischt (bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda) veroordeeld tot 15 jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Beklaagde heeft in Februari onder de gemeente Tilburg zijn vrouw en zijn kind in de rivier de Ley geworpen. Zijn vrouw wist zich te redden, het kind verdronk. Kantongerecht Neusden. Uitspraken van Strafz. op 19 Juni 1913. Overtreding Prov. ReglementM. J. M., Genderen, vrijspraak; J. L. v. B., Alm kerk, f 10 of 3 d. Art. 458 S. W.: H. C. K., Aalburg, 2 X f 3 of 2 X 2 d. Boterwet: M. v. D., Heusden, f 5 of 3 d. VisscherijwetG. v. A., Veen, f 5 of 3 d., zonder verb, verkl.; D. Z., Alm kerk, f 5 of 3 d. met verb, verkl. Pol. verord. van Heusden: M. B., Heusden, f 1 of 1 d. Pol. verord. van Werkendam: S. B., Sliedrecht, f 5 of 5 d. Art. 460 S. W.: G. P., Uitwijk, f 10 of 3 d. Openb. dronkenschap: W. D., Dus- Nog niet lang geleden, behoorde de heer F. Roy, wagenmaker te Chazay, bij Bressuire (Deux-Sèvres, Frankrijk) tot hen die niet kunnen eten, zonder, gedurende de uren der spijsvertering, de ergste smarten te ondervinden. Daar, om niet van honger te sterveD, die on- gelukkigen wel verplicht zijn zich mins tens twee malen per dag te voeden, worden zij geheel den dag over gemar teld; gelukkig nog als zij hunne kwaal in den slaap kunnen vergeten. Dank zij een behandeling van eenige weken met de Pink Pillen, /die een goeden uitslag hadden nadat de andere middelen mislukt waren, is wat voor den heer Roy een marteling was, het eten, een genoegen geworden. „Ontvang al mijne gelukwenschen, schreef de dankbare wagenmaker aan den heer Gablin. Indien ik mij kan voeden en naar mijn lust eten zooveel als ik wil, dank ik dat aan uwe goede Pink Pillen. Te voren was mijne spijs vertering zoo moeielijk, zoo smartelijk, deed zij mij zoo lijden, dat ik gaarne niet gegeten zou hebben, indien dit mogelijk ware geweest. Ik was zeer ver magerd en mijne krachten hadden mij begeven. Indien de ziekte had geduurd, zou ik zeker verplicht zijn geweest mijn werk te verlaten." Ongelukkigen, die u niet kunt voeden en uwe door het werk versleten krach ten herstellen; fijnproevers, wie een slechte maag de genoegens der tafel ontzegt; de Pink Pillen zullen voor u doen wat zij voor den heer Roy en voor vele anderen nog deden, want zij kennen geen voorkeur en zijn goed voor alle gestellen en alle leeftijden. Neem een proef, zij zal u zoo weinig kosten. De behandeling is gemakkelijk, één of twee pillen genomen bij iederen maaltijd, dat is alles. Na eenige dagen behandeling zult gij naar uw lust eten wat gij wilt eu zooveel gij wilt. De Pink Pillen zullen uw maag geheel en al nieuw ge maakt hébben. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, ïïeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheet te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Binnenland. Met 1 Juli voeren de Nederlandsche spoorwegen eene nieuwe administratieve behandeling in voor het vervoer van bestelgoederen en komt een nieuw tarief voor het vervoer van bestelgoederen in toepassing. Bestelgoederen worden uit sluitend ten vervoer aangenomen met voorgeschreven adreskaarten. Elk collo bestelgoed moet van een adreskaart voor zien zijn. De heeren A. en Iz. Marcus, vleesch- houwers en fabrikanten van fijne vleesch- waren te Zwolle hebben tegen de nieuwe voorschriften een adres bij den minis ter van waterstaat ingediend. Vooral hebben zij bezwaar tegen laatstgenoemde bepaling. Zij meenen daartegen ernstig te moeten protesteeren, omdat dit een direct gevaar voor den handel oplevert en de oneerlijke concurrentie gemak kelijk zal bevorderen. Wanneer, aldus het adres, de zendingen aan de kan toren van Van Gend en Loos zijn be zorgd of aan de stations ter inlading of bestemming liggen, dan zal het voor niemand moeilijk zijn de adressen te lezen, een gevaar dat niet gering is en de gelegenheid opent, op de hoogte te komen van de relatiën zijner concur renten. Waar ieder koopman de na- deelige gevolgen van dit voortdurend gevaar kent, is hij er steeds op uit, hiertegen maatregelen te nemen, door zijn zendingen van merken en num mers te voorzien, terwijl hij zorgvuldig de adressen aan de oogen van nieuws gierigen tracht te onttrekken. Nu mag, zeggen adressanten, hiertegen worden aangevoerd, dat dezelfde verplichting ook geldt voor de postpakketten, maar daar bestaan afdoende maatregelen, die bedoeld gevaar tot de kleinste afmeting beperken, omdat bij aanbieding der pak ketten aan het postkantoor, deze dade lijk van het publiek worden verwijderd, terwijl de verzending verder in gesloten zakken geschiedt. Ook is het volgens adressanten niet billijk dat, waar de vrachten van be stelgoederen reeds tweemaal in de laatste jaren zijn verhoogd, nu weer langs een omweg de vrachten worden opgedreven. Zij toonen dit in het adres aan. Het eerstbedoeld bezwaar achten zij van zoo overwegenden aard, dat zij den minister dringend verzoeken te bevorderen dat op den eisch: voor elk collo een adres kaart vóór 1 Juli worde teruggekomen. Aan de Kamers van koophandel en fabrieken hebben adressanten verzocht hun adres te steunen. Eergisterennacht heeft te Renesse een moordaanslag plaats gehad op het 19- jarige meisje B. S., wonende te Noord- welle. Terugkeerende van een feest werd zij even onder deze gemeente opge wacht door den 30-jarigen A. v. d. H., landbouwer te Noordwelle. Miskende liefde moet de oorzaak zijn. Er is een civiel geding aanhangig ge maakt tegen den steenhouwersbaas te Amsterdam, die van zijn knecht A. Pij pers 1/20 lot uit de Staatsloterij voor f 10 overnam, wetende, dat op dit lot de honderdduizend was gevallen. Aan het strand tusschen IJmuiden en Wijk aan Zee is een flesch aange spoeld, waarin een visitekaartje, waarop aan de voorzijde gedrukt te lezen staat Louis Carette Hotelier Blankenberghe en met potlood geschreven 28 Mei 1913. Aan de achterzijde is met potlood ge schreven A. Vernieuwe aannemer Blan kenberghe ben op zee verongelukt den 28 Mei 1913. Het kaartje is door den vin der, den heer H. Drijfhout te Amster dam, bij de politie te IJmuiden gede poneerd. Volgens het Hbld. is bij de politie aangifte gedaan van het volgende geval, dat zich heeft afgespeeld bij de stem ming voor de Tweede Kamer in het district Amsterdam VIII. Ten huize van een kiezer van dit district wonende op de Lijnbaansgracht, vervoegden zich Dinsdag een paar verkiezingsagenten van den soc.-democratischen candidaat Kleerekoper. De kiezer was niet thuis. Daarop vroegen de bezoekers aan de vrouw van den kiezer om de oproepings- kaart voor haar man. De vrouw ant woordde, dat haar man niet op Kleere koper, maar op den vrijzinnigen can didaat Nolting zou stemmen, maar gaf niettemin de kaart mede. Toen haar man thuis kwam, vertelde zij haar weder varen. Op verzoek van haar man ging zij naar het verkiezingsbureau Kleere koper, om de oproepingskaart terug te halen, doch daar deelde men haar mede, dat de kaart onderweg" was. De kaart blééf evenwel onderweg, en de kiezer van de Lijnbaansgracht stemde niet. De politie gaat thans na, of wellicht een ander op naam van den bewusten kiezer gestemd heeft. De commissaris van politie te Maas tricht heeft gisterennacht den voort- vluchtigen directeur van de Zuid-Lim- burgsche Bank te Maastricht J. S., in zijn woning aldaar gearresteerd. Betreffende de aanranding met dief stal van P. S., van Oudehaske, op den straatweg tusschen Spannenburg en „station Woudsend", meldt de Leeuw. Ct., dat P. S. voor de rijksveldwachters bekend heeft, de geheele geschiedenis verzonnen te hebben. Naar men verneemt, bevond hij zich in financieele moeilijkheden. Dinsdagavond tusschen 6 en 7 uur heeft zich een hevig onweer ontlast boven Sittard. De bliksem sloeg in het gebouw voor industrie op de Sittardsche tentoonstelling, waarin een 20 tal arbei ders aan het werk waren. Een man werd van een ladder afgeslagen en lag bewus teloos. Na een uur kwam hij weer bij. Verschillende arbeiders werden tegen den grond geslagen. Een paar pijlers van de groote industriehal zijn gesple ten en vele glasruiten gebroken. Juist was men begonnen met het plaatsen der eerste inzendingen in deze hal. Het werk gaat weer geregeld door. Een treurig ongeval heeft, naar de Alk. Ct. meldt de familie B. te Oostzaan in diepen rouw gedompeld. Doordat de brug zoo zwaar ophaalde, was B. bezig een paar steenen uit deu bak te halen. Te dien einde had hij de brug op een stok in de hoogte gezet. Opeens schoot de brug evenwel los en viel naar beneden, met 't gevolg, dat de man met zyn hoofd bekneld geraakte Hemden, vm. geen dienst, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Aalburgvm. 9,30u.ds.Feijkes uitGenderen. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Keck van Zuilichem. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. ds. Eijkman van Rossem, nm. leeskerk. Geertruidenberggeen opgaaf. Gender en, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. Leeskerk. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert,Nz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, ds. Donner van Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SÜeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop. Uitwijk, vm. 9.30 en 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, nm. 2 u. ds. Pop van Sprang. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. De Heer Roy.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2