verboden zal worden, huwelijken te vol trekken, indien geen medische attesten worden overlegd, waaruit blijkt, dat de trouwlustigen niet lijdende zijn aan de een of andere besmettelijke ziekte en dat de man niet, wegens onvoldoende verstandelijke vermogens, voor het hu welijk ongeschikt is wijl hij niet in staat kan worden geacht, voor vrouw en latere kinderen te zorgen. Van het misbruik, dat er in sommige buurten van Parijs, vooral op Montmar- tre, gemaakt wordt van cocaïne en mor- flue, hebben wij indertijd uitvoerig mel ding gemaakt. Het door de justitie in- geslelde onderzoek is nu geëindigd. De rechter van instructie heeft zes apothe kers, zes drogisten en zeven tusschen- personen, kelners vooral, naar de recht bank verwezen. Een twintigste beschul digde, een apothekersbediende, die in de Pigalle-straat een opiumkit hield, is voortvluchtig. Hij zal bij verstek ge vonnist worden. Een commissie uit den Geneeskundi gen Bond in Canada heeft rapport uit gebracht over de resultaten, die de Duitsche geneesheer Friedman in Ame rika met zijn serum tegen tuberculose heeft bereikt. Zij komt tot de slotsom dat in geen enkel geval eenige verbe tering bij de behandelde patiënten is ingetreden. Friedman heeft intusschen wel „za ken" gemaakt. Te New York alleen moet hij ruim f 33,000 verdiend hebben. De drie verdedigers van den Rus Beilis, beschuldigd van ritueelen moord, heb ben bij de rechtbank een lijst van niet minder dan 90 getuigen ingediend, ver deeld in 6 groepen. De eerste groep be staat uit Christen-kinderen, die het ge tuigenis van de negen-jarige Loedmilla Tsjeberjak zullen ontzenuwen de tweede groep zal onthullingen doen over het voorloopig onderzoek van de politie, in het bijzonder over het gedrag van den afgezetten ambtenaar der politie Misj- tsjoek de derde en vierde groep zullen bewijzen, dat de moord is gepleegd door dieven van beroep onder aanvoering van Wera Tsjeberjak, die de verden king op anderen heeft trachten te wer pen de vijfde groep zal de bewering weerleggen, dat Beilis een moordaan slag op den getuige Kosatsjanko heeft gepleegd en de zesde bestaat uit arbei ders aan de fabriek, waar Beilis werk zaam was. Zij zullen bewijzen, dat Beilis op den tijd, dat de misdaad werd ge pleegd, met hen op de fabriek aan het werk was. Het dorp Pinzolo, in Rendenadal in Zui i-Tirol, is Vrijdagnacht voor twee derde verbrand. Het dorp telde 267 hui zen. De brand duurde tien uur en ver nielde o.a. de mooie kerk, het postkan toor en andere groote openbare gebou wen. De schade wordt op meer dan 1 millioen geschat. De kranten maken melding van een echtscheiding aan het Beiersche hof. Hertog Lodewijk van Beieren, een man 83 jaar, had een-en-twintig jaar geleden de balletdanseres Antonie Bart getrouwd, die om haar schoonheid beroemd was. De hertog verhief haar tot barones v. Bartolf. Het huwelijk tusschen hem en zijn veertig jaar jongere vrouw leek zeer gelukkig. Eenige maanden geleden ver trok barones Bartolf naar Zwitserland, en schonk daar het leven aan een zoon. De hertog heeft daarop bij het Land gericht te Munchen een eisch tot echt scheiding ingediend. De zaak is tot 4 Juli aangehouden. Hertog Lodewijk had door zijn huwe lijk afstand moeten doen van zijn eerst geboorterecht en van de daaraan ver bonden jaarlijksche apanage van staats wege van 385,000 mk., ten behoeve van zijn broer, den beroemden oogarts dr. Karei Theodoor. De Fransche Kamer heeft met 339 tegen 214 stemmen een tegenontwerp om den militairen diensttijd van twee jaar te bestendigen, verworpen. In de Emlagadore8straat te Madrid is Zondagavond het dak van een onder de straat gelegen kelder ingestort onder het gewicht van een stoommachine, wegende 10.000 K.G., die door de straat werd vervoerd. De machine met de twee stokers verdwenen in het 10 M. diepe gat. Er dreigen nog meer instortingen. De eene stoker ligt onder de machine. Op het traject der Canadian Pacific- spoorweg ten Noorden van Kingston, heeft bij een in aanleg zijnd gedeelte een ernstige dynamiet-ontploffing plaats gehad, waarbij acht Italianen gedood werden. De werklieden waren bezig een dynamiet-patroon te plaatsen, die vroe ger dan men verwachtte ontplofte. Op den 7den April van het jaar 1908 werd te Parijs een dame, madame Gros, door een huurauto overreden. Zij werd onmiddellijk naar een hospitaal over gebracht waar geconstateerd werd, dat haar ruggegraat gebroken was. Na vijf jaren van hevig lijden is zij nu bijna geheel verlamd. De achtste kamer van de correcti- oneele rechtbank heett thans beslist, dat de verzekeringsmaatschappij, aan Mada me Gros een schadevergoeding van 130.000 francs uit moet betalen. Op de spoorlijn BerlijnHalleKas sei zijn in de buurt van Halle tien dynamietpatronen op de spoorstaven bevestigd gevonden, blijkbaar met het doel een trein in de lucht te laten vliegen. Spoorwegbeambten ontdekten ze, voor een onheil was aangericht. Er zijn 300 mark uitgeloofd voor de ontdekking van de daders. Maandagochtend is het station Leu- chars (Schotland) door brand vernield. In de nabijheid vond men propaganda- papieren voor het vrouwenkiesrecht. Naar uit Glasgow wordt gemeld, is ook het kasteel Ballikinrain bij Balfron af gebrand. Men vermoedt dat kiesrecht vrouwen den brand hebben gesticht. Het kasteel, dat onbewoond was, was meer dan 100,000 pond waard. De Ottomansche regeering maakt offi cieel bekend, dat een oppervlakte van 28 miljoen hectaren staatsdomeinen in de wilajets Bagdad, Damascus, Beiroet, Aleppo, enz., alsmede het onroerend bezit van den staat te Konstantinopel zal worden verkocht. Onder de staatsdomeinen in Syrië en Mesopotamië, die de Porte aan den meestbiedende zal verkoopen, behooren ook alle terreinen, waarover 't Fransche syndicaat sedert drie jaren met de Porte onderhandelt. Een Duitsch syndicaat is met de Porte in onderhandeling getreden over den aankoop van een terrein van 100,000 hectaren bij Gorbissan, in Palestina. Bij een parade in het Hyde Park bij Londen is het paard van majoor Meikle- john op hol geslagen. Om te beletten, dat het zich in de menigte zou storten liet de berijder het over een hek springen. Ros en ruiter vielen. Het paard brak den nek en majoor Meiklejohn kwam op het hoofd neer. Hij werd bewusteloos weggebracht. De dievenbende te New-York heeft weer een brutaal stuk begaan. In de vijfde Avenue heeft zij een groot bank gebouw in brand gestoken en in de verwarring de brandkast in een der kantoren geforceerd en er voor 250.000 gulden aan diamanten uit gestolen. Te Sinzig heeft Donderdag een ont zettend familiedrama plaats gehad. De aldaar woonachtige onderwijzer Perz- born, een algemeen geacht man, wiens vrouw als zeer twistziek bekend staat, had op dien dag een woordenwisseling gehad met zijn echtgenoote, waarbij deze zoo in woede ontstak, dat zij haar man in het gezicht sloeg en hem toegevoegd had hem zooveel kwaad te zullen be rokkenen, dat de geheele familie daar onder te lijden zou hebben. Daarop heeft de vrouw bare vier kinderen verdron ken. De oudste drie in een badkuip boven elkaar, het jongste, eenjarig kind in een emmer water. De vrouw begaf zich onmiddellijk na de daad naar haar, op een afstand van drie kwartier wo nende ouders, waar zij zich te bed legde. Hier werd zij den volgenden ochtend gearresteerd. De vrouw gedroeg zich kalm en gevoelloos. Uit het gerechte lijk onderzoek moet uitgemaakt worden of het hier de daad van een waanzinnige of van een misdadigster betreft. De kinderen uit haar eerste huwelijk waren den middag, waarop de daad geschiedde, niet thuis. Onder de bevolking van het plaatsje heerscht de grootste verslagenheid. Een ernstig ongeluk heeft Zondag middag te Bombaye, bij Visé (nabij Luik) plaats gehad. De bekende Fransche vlieger Parisot nam deel aan de vlieg- feesten te Bombaye en deed op een vliegtuig van eigen vinding eenige toe ren. Hij deed 'n vluchtje van 5 minuten, dat best slaagde en verschillende men- schen kwamen daarop naar hem toe om zich als passagier op te geven. Maar Parisot vond den wind te krachtig en steeg maar liever alleen op. Dit zou zijn laatste vlucht worden. Toen hij boven den weg van Warsage naar Berneau vloog, een deel van den grooten weg van Luik naar Visé, brak het toestel plotseling en het plofte neer op een groep menschen, die met aan dacht Parisot's toeren stonden te be wonderen. Het werd een paniek. Toen men Parisot onder de overblijfselen van zijn toestel uithaalde, bleek de ruggegraat gebroken en de borstkas geheel verminkt. Hij mompelde nog: „waarschuw mijn vrouw", maar kort nadat mevr. Parisot, die de feesten meemaakte, op de plaats kwam, gaf haar man den geest. Maar Parisot was niet het eenige slachtoffer van het ongeluk. Een jongen van 17 jaar kreeg het toestel op het lichaam en bleef op slag dood, een van de beenen was hem van het lichaam gescheurd. Een jongen van 7 jaar kreeg een schedelbreuk, hij is stervende. Een jongen van 15 jaar werd zwaar gewond en nog een andere van 17 jaar brak het rechterbeen. Een meneer, die met de fiets in de hand, naar boven had staan kijken, kreeg ook nog lichte verwondingen. Er kwam weldra medische hulp. De gewonden werden ter plaatse verbonden en daarna vervoerde men de slachtoffers naar het ziekenhuis. Volgens eenige bladen is een der ge wonden nog in het ziekenhuis overleden. Het ongeval heeft in Luik en in de omliggende plaatsen veel ontroering teweeg gebracht. De woning van Talaat bei te Konstan tinopel is vernield bij een brand, die in het belendende perceel waar vluch telingen waren ondergebracht, was uit gebroken. Het vuur verspreidde zich snel. In het geheel zijn 300 huizeD vernield. De overheid heeft dadelijk krachtige maatregelen genomen. De Verheven Porte is behouden ge bleven en wordt thaüs door militairen bewaakt. De archieven van het ministerie van buitenlandsche zaken konden in de ondergrondsche bewaarplaats van het gebouw der Egyptische Roode Halve Maan worden geborgen. De Balkan. De monniken in de kloosters op het voorgebergte Althos kibbelen zoo ver woed onder elkaar, dat Rusland, Grieken land en Bulgarije het noodig hebben gevonden er troepen heen te zenden. Een Russische paketboot heeft er Don derdag 120 soldaten van het 50e regi ment te Sebastapol geland er waren reeds Grieksche soldaten en 50 Bulgaar- sche soldaten zijn onderweg. Volgens een bericht uit Konstanti nopel is Mehmed, de kapitein van de gendarmerie, die wegens medeplichtig heid aan het complot tegen Mahmoed Sjefket pasja bij verstek ter dood was veroordeeld, te Sapendia ontdekt. Daar hij, toen hij door de politie omsingeld was, weigerde zich over te geven, werd hij neergeschoten. Zondag werd uit Sofia gemeld Het eiland Thasos, in de Egëische Zee, staat sinds gisteravond in brand. De brand is begonnen nabij Kaap Geor- geos, waar men een bosch heeft aange stoken. Maandag werd uit Belgrado gemeld Gedurende de zitting van de Skoepsjtina verspreidde zich het bericht, dat de Bulgaren de Serviërs langs de heele grens hebben aangevallen. Het bericht veroorzaakte groote opwinding. Officieel wordt het volgend telegram uit Saloniki bekend gemaaktHet Bul- gaarsche leger is een algemeenen aan val begonnen op .de Grieksche en Ser vische troepen. Het Bulgaarsche leger, dat de met de Serviërs overeengekomen grenslijn heeft overschreden, is naar Metzikowo opgerukt en heeft, naar men vermoedt, Gevgheli bezet. Ook de met Griekenland overeenge komen grenslijn hebben de Bulgaren overschreden zij rukken thans op Eleu- thera aan, waar aan een compagnie Grieksche troepen van de hoofdmacht is afgesneden. Eén Grieksche afdeeling in bet dal van Móesteri is voor de Bul gaarsche overmacht naar Tsagesi terug getrokken. Omtrent de Grieksche compagnie, die te Eleuthera is ingesloten, weet man alleen, dat de Bulgaren Zondagavond 20 kanonschoten op Eleuthera hebben gelost. Maandagochtend om vier uur werd kanonvuur gehoord ten noorden van Bogdantsa (op den linkeroever van den Wardar). Drie Bulgaarsche regimenten, die te Doiran stonden, hebben de Servische voorposten op den linkeroever van de rivier vermeesterd. Bulgaarsche artillerie beschiet de versterkingen van Metziko wo, op den linkeroever van de Drin. Maandagochtend om vijf uur is een Grieksche post op 12 K.M. van Karas- soeli aangevallen. Om kwart voor acht deed een Bulgaarsch bataljon een aanval op den Griekschen post te Nigrita. Om 8 uur 50 trok het Bulgaarsche leger naar het meer Ragolitsa op. Plaatseiyk Nieuws. lleusden, 2 Juli. Zaterdag liep het kind van J. van B., terwijl de moeder even afwezig was, met zijn beide handjes tegen de warme kachel. Dr. Oerlemans verleende geneeskundige hulp. Naar we vernemen zal de Heusdensche Harmonie deelnemen aan het op 23 Juli a.s. te Zevenbergen te houden festival. Door Burgemeester en Wethoaders, is de navolgende voordracht opgemaakt voor hoofd der m.u.l.o. school alhier. 1. B. v. d. Sluis, hoofd eener school te Boskoop. 2. J. L. A. Thielman, hoofd eener school te Sommelsdijk. 3. J. C. A. Zitwing, hoofd eener school te Wormer. De benoeming is bepaald op Vrijdag 4 Juli a.s., nam. 7,30 uur. De heer J. Verhoeven, commies lste klasse der directe belastingen alhier, is met ingang van 1 Augustus naar Bergen-op- Zoom overgeplaatst. De heer J. Vegter, com mies 2de klasse te Wouw, wordt op het zelfde tijdstip naar deze gemeente verplaatst. "Besoyen. J. O., alhier, reed Vry- dag in volle vaart tegen een bakkerskar aan, waardoor hij met ziju fiets tegen den grond werd gesmakternstig verwoDd aan zijn linkerarm en met verscheurde kleeren werd hij opgenomen. Capelle. In deze gemeente is weder een geval van miltvuur geconstateerd bij een koe van E. de Bruijn. De koe had ge- loopen vlak naast de weide van J. Vos, alwaar de vorige week een vaars aan die ziekte is gestorven. Raamsdonk. De vernieuwing van de Luyten Ambachtstraat is Zaterdag klaar gekomen. Voorloopig is het echter verboden met zware vrachten over den klinkerweg te rijden. *Sleeuwyk. Op den 25en Juli a.s. zal alhier de verkiezing plaats hebben voor een lid van den gemeenteraad. De voor ziening in de vacature ontstaat door het overly den van O. Brienen. De stemming is bepaald op 4 Augustus a.s. en de her stemming, zoo noodig, op 11 Augustus a.s, Sprang;- Toen j-1- Vrijdagmorgen een fietser in flinken vaart den „gevaarlijken bocht" omreed, kwam hij met het gerij van Van D. in botsing. Aan zijn arm en been kreeg hij eenige verwondingen. Per as werd hij huiswaarts gebracht. Voor de fietsers een waarschuwing om aan dezen bocht steeds op te letten. 1/rlJhoeven-CappeI, Bij de op j.l. Zaterdag gehouden candidaatstelling voor 2 leden van den Gemeenteraad zijn candidaat gesteld (alph.): Heijmans G. J.; Hoeven van der P. A. (aftr.)Oerlemans J.Stam H. P. (aftr.) VWaalwUk.. F. D., werkzaam bij Gez. v. d. Heijden te Waalwijk, had Zater dag 't ongeluk met zijn arm tusschen de splitmachine te geraken, waardoor hij ern stig verwond werd. Waspik., In het gezin van den vee koopman J. A. de Graaff, alhier, zijn door dr. Smits drie gevallen van de besmettelijke ziekte lebris-typhoïdea geconstateerd. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de N. R. Ct. meldt, op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 34 zalmen, wegende van 8 tot 26 pond te Waudrichem 202 zalmen alsmede een partij paling en snoek, te Herwijnen 25 zalmen, te Hurwenen 24 zalmen, te Bato's Erf 2 zalmen, te Tiel 5 zalmen. kerknieuws. Sprang;. Bij verhuring hebben de zit plaatsen in het Geref. Kerkgebouw alhier c.a. f 200,opgebracht. Loon-op-Zand. Ds. H. Japchen van Oudega, hoopt op Zondag 27 Juli alhier zijne intrede te doen, na in zijn dienstwerk te zijn ingeleid door zijn zwager ds. Koster. Gameren. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier door ds. Van Ingen te Klundert. Aalst. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Den Ham ds. J. H. van Paddenburgh alhier. Binnenland. Het bestuur van de S. D. A. P. heeft in zijn gisteren gehouden vergadering besloten, dat mr. Troelstra zal aannemen voor Leeuwarden, mr. Mendels voor Schoterland, en de heer Spiekman voor Rotterdam II. Er zullen derhalve nieuwe verkiezin gen moeten plaats hebben in de distric ten Amsterdam III, Amsterdam II, Rot terdam I en Hoogezand. Vrijdag hebben de herstemmingen plaats gehad voor de Prov. Staten van Zeeland (behalve Vlissingen), Gelder land en Utrecht. In Zeeland was herstemming in Mid delburg, Goes (voor één zetel) en Hulst. In Middelburg winnen de vrijzinnigen één zetel. De aftredenden waren 2 vrij zinnigen en een anti-revolutionair, en deze laatste is door een vrijzinnige vervangen. In Goes was de aftredende anti-revo lutionair; de nieuw verkozene is vrij zinnig. Hulst heeft zijn oude afgevaardigden behoudeneen roomsch-katholiek en een anti revolutionair. In Gelderland waren herstemmingen in Arnhem, Oldebroek, Voorst, Aalten en Geldermalsen. Voorst en Aalten blij ven wat zij waren vrijzinnig, Arnhem wierp een aftredend lid uitMr. Schei- dius, een conservatief, die tot de rech terzijde gerekend moet worden. Olden- broek, waar bij eerste stemming reeds een van de aftredende rechter mannen door een vrijzinnige werd vervangen, heeft thans bij de herstemming met het andere aftredende rechter lid het zelfde gedaan. En ook Geldermalsen heeft twee aftredende rechter leden door vrijzinnigen vervangen. Te zamen dus 5 zetels, die van rechts naar links overgaan. De verhouding in de Geldersche Staten wordt nu 28 links, 34 rechts. Utrecht I heeft de aftredende vrijzin nige leden herkozen. Utrecht II her koos een aftredend vrijzinnige en een aftredend anti-revolutionair. De derde plaats, tot nu toe door een Roomsch- katholiek bezet, is aan een sociaal-demo craat overgegaan. De eerste in de Staten van Utrecht. Maandag heeft de herstemming voor drie leden van de Provinciale Staten te Vlissingen plaats gehad. De drie aftre denden waren anti-revolutionair. En de drie nieuwgekozenen zijn vrijzinnig. Hierdoor zijn de Staten van Zeeland op het doode punt gekomen. Tegenover 21 leden van links komen nu 21 leden van rechts te zitten; onder deze laatste 21 is dan echter notaris Van Dalsum, die zich den rijkdom van een eigen partij blijkt te hebben veroorloofd: de katho lieke volkspartij. Volgeus de provinciale wet treden de nieuw verkozen leden in functie op den eersten Dinsdag der maand Juli. De dag voor de periodieke verkiezing van de leden der Eerste Kamer is, volgens de Kieswet, de tweede Dinsdag der maaud Juli. Alsdan wordt voorzien in de ver vulling vau de plaatsen der leden, die met den volgenden derden Dinsdag van September naar den rooster moeten af treden. Zeeland heeft twee leden in de Eerste Kamer. Aangezien de leden voor 9 jaar worden gekozen, en om de drie jaren een derde van de Kamer aftreedt, slaat Zeeland om de 9 jaren bij de verkiezing van Eerste Kamerleden over. Doch dit jaar is de provincie Zeeland erbij: het aftredend Eerste Kamerlid is mr. C. Lucasse. Indien bij de stemming geen meer derheid wordt verkregen beslist het lot. Naar Het Volk meedeelt, is mr. Troel stra door H. M. de Koningin uitgenoo- digd tot een, in het laatst van deze week plaats hebbend onderhoud in ver band met de kabinetscrisis. Naar De Ned. verneemt, bestaat het voornemen in district II te Amsterdam, waar de heer Mendels als Kamerlid ge kozen werd, en die, wegens zijn ver kiezing voor Schoterland voor Amster dam II bedankte, door de drie christelijke partijen candidaat te stellen dr J. Th. De Visser. Het Nederlandsch Correspondentie- bureau meldt De rechterzijde in de Staten van Zuid- Holland moet besloten hebben in de katholieke vacature van lid van Ged. Staten, opengevallen door niet verkie zing van den heer Nolet, als lid der Staten, te voorzien door een tijdelijke benoeming, in afwachting dat de heer Nolet weer tot lid der Staten zou wor den gekozen in een vast district, dat door een zijner partijgenooten te zijner beschikking zou worden gesteld. Men schrijft uit Sneek aan Het Volk, dat dr. Scheurer zijn Kamerzetel wil afstaan aan den oud-minister Colijn. De Leeuw. Ct. meldt, dat de centrale der a.-r. kiesvereenigingen over dit plan nog niet vergaderd heeft. Wel is te kennen gegeven, dat men voor den heer Colijn wel, doch niet voor ds. Talma of mr. Heemskerk het district van an ti- revolutionnaire zijde zou willen beschik baar stellen. Naar het „Huisgezin" verneemt, heeft de heer W. Prinsen te Helmond wegens gezondsheidsredenen zijn ontslag inge diend als lid der Eerste Kamer voor Noord-Brabant. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot overneming in be heer en onderhoud bij het rijk van de Werkensche sluis aan den Nieuwendijk onder de gemeente Almkerk. Door het waterschap 't Nieuwland van Altena is het verzoek gedaan dat het rijk de zorg voor genoemde sluis van dat waterschap overneme, zulks in ver band met de verandering van bestem ming, welke de sluis eenige jaren ge leden als gevolg van de oprichting van het rijksstoomgemaal aan den Nieuwen dijk heeft ondergaan. Vermits bij deze veranderde bestemming van het werk de belangen van het waterschap niet zijn betrokken, wordt het billijk geacht dat het verzoek worde ingewilligd. Voor de overneming van het werk bestaat voorts nog aanleiding, aangezien over de sluis loopt de bij het rijk in beheer zijnde weg van het Sleeuwijksche veer naar Breda, ter plaatse vormende de hoofdverbinding met Gorinchem. Het voornemen bestaat om in den avond van de inwijding van het Vredes paleis, op 28 Augustus a.s., het Haagsche Bosch te illumineeren, ook met een feestdecoratie in den grooten vijver. Deze verlichting zal tevens strekken ter viering van Koningin's verjaardag, welke dit jaar op een Zondag valt, op welken dag geen openbare feesten wor den gegeven. Den 28sten Aug. zal H. M. in de re sidentie zijn. De Haagsche politie heeft aangehou den een zekeren S., woonachtig aan de Fannius-Scholtenstraat in den Haag, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Hij moet bij verschillende winkeliers allerlei zaken op zicht hebben besteld, als schoenen, kleeren, gouden ringen, enz., en die na ontvangst onmid dellijk hebben verkocht en beleend. De man is ter beschikking van den officier van justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Gedurende de maanden Maart en April j.l. zijn 74 militairen van land en zeemacht uit den dienst verwijderd, die niet meer voor den krijgsdienst mogen worden aangenomen of aan wie

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2