Uit Rio de Janeiro werd Donderdag eeirn-ld: In een dynainietinagazijn van den spoorweg te Corytiba is een ont- ploffi g voorgekomen. In de geheele stad werd de schok gevoeld. Er volgde een onbeschrijfelijke paniek. Men vreest, dat er ongeveer vijftig menschen zijn omgekomen. Dezer dagen is te Moskou een grena dier overleden, die den ouderdom van 118 jaren had De man, Bakotin geheeten, droeg tot zijn dood het uniform der Russische grenadiers van het jaar 1810, en was waarschijnlijk de eenige nog levende getuige uit den tijd van Napoleon I Hij had een actief aandeel gehad in den oorlog tegen den keizer, wijl hij in dien tijd bij de Russische grenadiers diende. Met eigen oogen had hy den brand van Moskou gezien. De oude grenadier wist veel van den Russischen veldtocht tegen Napoleon te vertellen, van den schrik, welken diens naam overal verbreidde en van den ontzettenden indruk welken de tijding der overwinning onder de Rus sische soldaten te weegbracht. De dag, waarop Napoleon den terugtocht aan vaardde, werd, naar het zeggen van Bakotin, in geheel Rusland als een feestdag gevierd. Te Weenen is een goede vangst ge daan met de arrestatie van een Armenier, Iskander Basnalian genaamd, die door de Berlijnsche en de Kaïrosche politie wegens oplichting werd gezocht. Zijn laatste slachtoffer was een Hollandsche barones, Bella Maria van Grotenhuis, die hij ongeveer 150.000 gulden afhandig maakte. Hij gaf zich bij deze dame voor een hooggeplaatst Turksch beambte uit en noemde zich Alexandre De Grand Bey. Basnalian, die reeds gehuwd was ging met de barones naar Londen, waar hij met haar trouwde. Bij de huwelijks voltrekking bediende hij zich van val- sche papieren op naam van Alexandre De Grand Bey. Na het huwelijk wist hij 150 000 gulden van de barones los te krijgen en verdween hiermede uit Londen, terwijl hij zijn jonge vrouw aan haar lot overliet. Daarop heeft zich de bedrieger waar schijnlijk direct naar Weenen begeven. Daar hield de politie hem in een hotel aan, waar hij zich onder den naam Ali Dma had laten inschrijven. Bij zijn ar restatie beweerde hij, dat deze naam niet zijn ware was, maar dat hij juist met een barones gehuwd was en van zijn vrouw behalve 150.000 gulden in contanten nog 1.800.000 gulden aan banknoten gekregen had. De bedrieger vermoedde niet, dat men reeds van zijn schurkenstreek op de hoogte was gesteld en geloofde, dat men hem na deze mede- deeling wel zou vrijlaten. Hij heeft zich echter leelijk vergist. Plaatselijk ^ieuwM. Sleusden, 5 Juli. Dinsdag 15 Juli hopen de leerlingen der hoogste klassen der openb. school wederom een reisje te doen, ditmaal naar den Haag en Scheveningen. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1913, in gelegd f 11831,15, terugbetaald f 6853,01. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5409. Met de verzending der roode bessen is thans een begin gemaakt. De prijs be draagt 14 cent per kilo. Voor de zwarte bessen bieden de opkoopers reeds 25 cent per kilo. Bij de op heden gehouden verkiezing van Hoofd der school voor meer uitgebreid lager onderwijs, waren de meeste stemmen vereend op den heer J. L. A. Thielman, hoofd een er school te Sommelsdijk, die dus als zoodanig is benoemd geworden. Een volledig verslag der vergadering wordt in het volgend nummer opgenomen. Werkendam- Onder zeer vele blijken van belangstelling, herdacht Woens dag 1.1. de heer H. W. Knol het feit, dat hij 25 jaar geleden, als hoofd der school met den Bijbel, alhier in functie trad. Door Floralia zijn niet minder dan 206 stel potten uitgereikt. Aalst. Naar men verneemt, heeft zich alhier eene commissie gevormd om Neer- lands onafhankelijkheid te vieren. De feest dag is bepaald op 4 September a.s. Een tiental leden hebben in de commissie zit ting genomen, waarvan als president werd gekozen de heer Pannekoek, onderwijzer, en als secretaris de heer C. v. Wijk. *itlmkerk. Zondagavond kwam G. R. in snelle vaart per fiets zonder licht op de Voorsteeg afrijden. Hij werd door de politie aangehouden, maar in plaats van af te stappen verdubbelde hij zijn gang, doch tuimelde voorover van zijn ros. De man werd bewusteloos opgenomen en in een naburige woning binnen gebracht. liesoljeii. Bij de stemming van twee leden voor den gemeenteraad, Dinsdag j.l. werden 193 stemmen uitgebrachtdaar van kreeg H. Both,, (aftr.) 32, M. Donker, 63, C. H. de Greef, 87, J. P. v. d. Heijden, (aftr.) 90 en H. Levie, 83 stemmen. Geen der candidaten kreeg de volstrekte meer derheid, zoodat Dinsdag a.s. herstemming zal plaats hebben tusschen de vier laatst genoemden. Capelle. Jl. Dinsdag werd ons dorp reeds vroeg gewekt door het schieten van een afdeeling soldaten, die naar we ver namen per fiets gekomen waren van Nieu- wendam (by A'dam) en Breda. Waar men het oog richtte, overal zag men soldaten. Naar men zei was het station het punt van verdediging en te oordeelen, naar het ge tal soldaten aldaar en de opstelling van een paar kleine kanonnen, zou men dat ook gezegd hebben. Den heelen morgen heeft dat lieve leventje geduurd, de bewo ners den geheelen tijd van hun werkzaam heden afhoudende. Te circa 1 uur vertrok de troep in de richting Breda. Jl. Dinsdagmiddag huwde alhier een paartje, dat vergezeld van een heele stoet familieleden, zoo genoeglijk de trappen van het gemeentehuis afrolde, dat eerst de bruid tuimelde, daarover heen de bruidegom, ter wijl een derde persoon, die hulp wou ver- leenen, ook nog een kleine buiteling maakte, tot groote hilariteit van de vele omstanders zelfs het gehuwde paartje kon hun lachlust niet bedwingen en zette ondanks den val nog een vroolijk gezicht. Drimmelen. In de maand Juni j.l. werden aan het Postkantoor alhier behan deld 44 telegrammen, waarvan 14 werden verzonden en 30 ontvangen. In de rijkspostspaarbank werd ingelegd f 1072,50 en terugbetaald f 2138,80. Dussen. Bij de gehouden stemming op 2 Juli, voor vier leden van den gemeente raad, zijn uitgebracht 294 geldige stemmen en 8 van onwaarde. A. L. van Beurden kreeg 132, B. van Daalen 129, A. A. H. van Honsewijk 160, Th. van Moergestel 62, Th. Nieuwenhuijzen 101 en J. van Steen 117 stemmen, zoodat is gekozen Van Honsewijk, en herstemming zal plaats hebben op 12 Juli tusschen de overige can didaten. Gameren. In den voormiddag van 30 Juni j.l. waren te Nieuwaal de gemeente veldwachter Visser en de rijksveldwachter Weevers beiden alhier, en de rijksveld wachter J. Bandell uit Zuilichem bij elkaar. De veldwachters V. en W. hadden elk hun politiehond bij zich. Na 'n poosje met elkander geredeneerd te hebben werd 't voornemen opgevat elk zijns weegs te gaan. Doch vooraf had er iets ongewoons plaats, de hond van V. sloeg aan tegen den rijksveldwachter B. uit Zuilichem, waarop deze zonder aarzelen besloot het dier neer te schieten met een hem van het rijk verstrekte revolver. Hoewel hij 't vooraf zeide, veronderstelde men, dat zooiets gekheid was, doch hij voegde de daad bij 't woord. Dit alles is afgespeeld in een dicht bewoonde en bevolkte buurt. Voor zeker mag hier een woord van protest niet achterwege blijven, te meer daar geheel de gemeente Gameren en Nieuwaal met Zalt- bommel kan verklaren, dat de hond van V. op geenerlei wijze gevaarlijk is. Gelukkig dat de rijksveldwachter W. flink optrad, anders waren ernstige gevolgen niet uitgebleven. denderen. Bij de op 3 Juli ge houden stemming voor 2 leden van den gemeenteraad werden uitgebracht 167 stem men. Hiervan verkregen de heeren B. de Graaf (aftr.) 101, L. v d. Beek (aftr.) 73, J. v. d. Heuvel 60, en C. v. d. Kolk 54 stemmen, zoodat de heer B. de Graaf ge kozen is en herstemming moet plaats hebben tusschen L. v. d. Beek, en J. v. d. Heuvel. 's Gravemoer- In de maand Juni zijn aa^ het hulptelegraafkantoor alhier ont vangen 35 en verzonden 27 telegrammen, totaal behandeld 62. Over hetzelfde tijdvak zijn op de rijks postspaarbank 20 inlagen gedaan tot een bedrag van f 206,42, terwijl 16 terugbeta lingen plaats hadden tot een bedrag van f 1063,28. Bij besluit van Z.Ex. den Minister van Justitie is de heer W. Schüter, wachter der pompstations en tevens sluiswachter van den polder, benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. Het fanfarecorps „Euterpe" alhier behaalde op den muziekwedstrijd te 's Her togenbosch in de vierde afdeeling den der den prijs. Voorzeker reeds een mooie onder scheiding voor dit kleine corps, waarvoor den volijverigen directeur alle eer toekomt. Herpt. De grasmaaier B. van Sprang, had het ongeluk met zijn zeis te scherpen met de hand de zeis te raken. Een ader in den vinger werd doorgesneden zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. A.s. Zondag hoopt de harmonie „De Eendracht" alhier, te 6 uur een concert te geven in den tuin van de wed. J. Buijs. Vooraf zal een muzikale wandeling door het dorp gemaakt worden. kaatsheuvel. Bij de op Dinsdag 1 Juli gehouden gemeenteraadsverkiezing is gekozen de heer Van Besouw, burge meester onzer gemeente. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van den Heuvel, Van Dortmond, Van Beurden, Lom- barts en Heuer. Dezer dagen werden bij P. v. d. Sch. te Loonschendijk de uien, die hij te drogen had gelegd achter zij a huis, gestolen. De dader is onbekend. Land van Altena. Omtrent den stand der veldgewassen kan het volgende gemeld worden: Tarwe heelt zich goed ontwikkeldwan neer er nu maar geen onheilen meer in opkomen, kan een goede opbrengst ver wacht worden. De rogge is over 't algemeen minder goed; haver en erwten daarentegen staan zeer goed, vooral de laatste dagen zijn deze gewassen nog reusachtig gegroeid, terwijl de erwten reeds met bloemen over dekt zijn. De aardappelen, wat de vroege betreft, staan uitmuntend te veld, de latere soorten zijn niet zoo zwaar, aaaar kunnen, zoo de ziekte maar niet te vroeg invalt, nog wel het middelmatige bereiken. De bieten, hoewel vroeg uitgezaaid, had den wel reeds veel beter kunnen zijn, maar door de zware regenbuien van voor eenigen tijd, had dit gewas op sommige plaatsen veel geleden. Gras is er in de weilanden voldoende aanwezig. De hooilanden zijn ook buiten gewoon goed, wanneer wij nu maar droog weer houden, zal ieder landbouwer over de opbrengst wel tevreden zyn. De pluk der bessen is in deze streek in vollen gang. Dagelijks worden honderden manden naar Engeland verzonden. Men besteed voor zwarte bessen 25 26 cents per kg. Heeuwen. Naar wij vernemen is de heer J. Oerlemans, burgemeester dezer gemeente benoemd tot lid van 't provinciaal kerkbestuur in Noordbrabant. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand Juni jl. ontvan gen 31, verzonden 33 telegrammen. Aiederhemert. Donderdag had op de steenfabriek de Rijswaard een ernstig ongeluk plaats. De 31-jarige gehuwde werk man G. Bax, viel bij het laden van een schip steenen met zijn kruiwagen in het ruim, waardoor hij aan de heup verwond werd, en inwendige kneuzingen bekwam. Dr. Schmitz uit Veen verleende geneeskun dige hulp. Nauwelijks is het hooi binnenge haald, of de landerijen van baron Van Was- senaer worden flink met schuimaarde be mest. Men beweert, dat hierdoor het gras een aangenamen, zoeten smaak krijgt. Op bouwland aangewend, is deze mest stof een heilzaam middel tegen het onge dierte, dat de planten aantast. De vooruitzichten op den nieuwen aardappeloogst zijn niet schitterend, wat de vroege soorten betreft. Hoewel het beschot meevalt, zijn de prijzen laag. Voor de z.g. schoolmeesters besteedt men f 2,25 a f2,50 per H.L. op de Bossche markt. Nieuwendifk. Bij den heer C. van Helden alhier, is een duif aangekomen, gemerkt Beige F. G. 13, B 33389, en een zilveren ringetje om zijn poot. De bouwkundige Jobs. Colijn alhier, heeft Dinsdag voor rekening van de heer G. Boterblom, aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Voor het metselwerk waren 3 inschrijvers, waarvan G. Duizer te Wer kendam de minste was, voor f 799,en voor het timmerwerk waren 5 inschrijvers, waarvan H. Kolf te Almkerk de laagste was voor f 593,Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Raamsdonk. Aan destoomzuivel- fabriek is in Juni verwerkt 240.609 melk. Het 3-jarig kindje van den heer D. v. Suijlikom viel gisteren in de spoorsloot naast de ouderlijke woning. De moeder begaf zich terstond te water om haar kleine te redden. Beiden werden door de buren A. v. Helvert en G. van Spelde van een wissen dood gered. Raamsdonksveer. Rijkspost spaarbank over Juni: Ingelegd f 12827.56. Terugbetaald f 8738.31. Laatste boeknum mer 5198. De feestcommissie voor het onaf hanke- lijkheidsfeest alhier bestaat uit de heeren burrgemeester De van de Schueren, S. D. Lankhuizen en G. Simonis (eere-leden), en de heeren J. P. G. v. d. Meer, M. Zijlmans, A. v. Seters, Quirijns, Lips, Van der Wiel, C. J. de Kleijn, S. Zijlmans, W. van Laar hoven, S. Lankhuizen Dzn. en P. v. Dongen Szn. als leden. Sprang. Gedurende de maand Juni werd aan het hulppostkantoor op 's Rijks postspaarbank belegd f 1232,36 en terug betaald f 377,75. Naar men ons meedeelde, zal a.s. Maandag des voormiddags 11 uur, door den Weleerw. heer ds. Pop, den eersten steen van de in aanbouw zijnde Chr. school ge legd worden. Zijn wij goed ingelicht, dan is voor dit werk eerst onzen vroegeren predikant ds Van Lutterveld aangezocht, die hiervoor bedankt heeft. Veen, Deze week werden honderden Hectoliters aardappelen „schoolmeesters" verzonden met bestemming naar Duitsch- land. De prijzen daalden van f 2,50 tot f 2,25 per H.L. Bij de Donderdag gehouden stemming voor 2 leden van den gemeenteraad, werden uitgebracht op de heeren C. Blankers Az. (aftr.) 78 en C. Blankers Jr. (aftr.) 65 stem men. C. Koolhaas verwierf 16 stemmen, terwijl op C. Timmermans Mz., welke niet in aanmerking wenschte te komen, 4 stem men werden uitgebracht. Gekozen de heeren C. Blankers Az. en C. Blankers Jz. Vryhoeven-Cappel Openbare vergadering van den raad op Dinsdag 1 Juli 1913, des nam. te 7.30 uur. Tegenwoordig: de Burgemeester en alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde 1. Schrijven van A. P. de Bruijn, dat hij zijn benoeming als wethouder aanneemt. 2. Twee besluiten inzake wijziging begroo ting, dienst 1912 en 1913, voorzien van het bewijs van goedkeuring. 3. Kohier hoofdei, omslag, dienst 1913, voorzien van het bewijs van goedkeuring. 4. Afschrift besluit Commissaris der Ko ningin, houdende benoeming van D. N. van der Schans als lid van het College van Zetters, in de plaats van M. G. van der Waals, die ontslag genomen heeft. Alle stukken aangenomen voor kennis geving. 5. Adres van W. G. van Dongen en Th. Keeris in zake hoofdei, omslag, dienst 1913. Besloten in geheime vergadering te behan delen. 6. Vaststelling staat oninbare posten 1912. Wordt vastgesteld tot een bedrag als on inbaar van nihil. 7. Aanbieding gemeenterekening 1912, in ontvangst op f 5714,10 en in uitgaaf op f 5681,20. Wordt onderzocht door een daartoe be noemde commissie. 8. Aanbieding gemeentebegrooting 1914. Zal worden ter visie gelegd. 9. Benoeming Wethouder in de plaats van den heer M. J. van der Waals, die zijn ontslag als zoodanig heelt genomen. Benoemd wordt de heer M. voor de Poorte, die staande de vergadering verklaart de be noeming aan te nemen. 10. Voorn tel van Burgemeester en Wet houders om de belooning voor het schoon houden der school voor 1913 vaat te stellen op f 40 met bepaling, dat wekelijks een der beide schoollokalen nat moet worden opgedaan en die vergoeding met ingang van 1 Januari a.s. te bepalen op f 45 's jaars, mits blijkt, dat het schoonhouden naar wensch geschiedt. Dienovereenkomstig besloten. 11. Brief van H.H. Gedeputeerde Staten inzake electriciteitsvoorziening in Noord- Brabant. Wordt besloten, dat één raadslid, de heer Oerlemans, met Burgemeester en Wethouders aan de uitnoodiging tot een onderhoud op 11 Juli a.s. gevolg zal geven. 12. Hierna brengt de heer Van der Waals een schrijven ter tafel, waarin hij meedeelt, dat hij wegens aanstaand vertrek zijn ont slag als raadslid neemt. Niets meer aan de orde, sluit de Voor zitter de vergadering. De stemming ter verkiezing van twee leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 8 Juli 1913. Gedurende de maand Juni 1913, werd in de rijkspostspaarbank ingelegd f1132,16. Er werden 45 telegrammen behandeld, waarvan 21 verzonden en 24 ontvangen werden. Aan de openbare spreekcel werden 36 gesprekken gevoerd. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van deWerken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 28 Juni 1913. Afwezig de heeren Van 't Sant (wegens ongesteldheid), Van der Meijden, Mons- houwer en Pruissen. Een vacature. De vergadering wordt geopend met gebed door Wethouder B. van der Krugten, we gens ongesteldheid van den Burgemeester. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Agenda. 1. Proces-verbaal van de op den 27en Juni j.l. gehouden kasopneniing, waaruit blijkt dat de boeken regelmatig waren bij gehouden en de vereischte gelden in kas waren. 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van den hoofdelijken omslag, over hét dienstjaar 1913, tot een bedrag van f 3318, 3. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het in de vorige vergadering genomen besluit, tot onderhandsche ver huring van eene woning aan T. van Her wijnen, alhier. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Een schrijven van Ged. Staten, houden de verzoek om bericht, inzake een daarbij gevoegd adres van de heeren C. O. Dekker en M. Dekker, respectievelijk Voorzitter en Secretaris van de vrijzinnige kies ver eeni ging „Eendracht maakt macht" alhier, over het niet voorkomen van de namen van de heeren B. van Krugten, C. Slagmolen, Wethouders en A. van der Stelt Cz., raadslid, op het kohier van den hoofdelijken omslag over 1912. Burgemeester en Wethouders bieden een concept-antwoord aan, waarin ongeveer het volgende is vermeld: Volgens de heffingsverordening van den hoofdelijken omslag mag er f 3500,hoof delijken omslag worden gegeven, benevens voor ten hoogste een bedrag van f 350, wegens suppletoir© aanslagen, alzoo te samen f 3850,—. Het primitief-kohier over 1912 bedroeg f 3500,en de later vastgestelde aanvul lingskohieren f 341,50, alzoo te samen f 3841,50. Vermits de heffings verordening het niet toeliet, konden alle der daarop behooren- de personen niet op voornoemde kohieren worden geplaatst, en aangezien het voor nemen bestond om het percentage voor den H. O. van 4 op 3 pet. te brengen, (hetgeen is geschied), waardoor een volgend jaar minder ontvangen zou worden, is in 1912 door den raad besloten, de aanslagen van zijne drie leden de heeren B. van Krugten, C. Slagmolen en A. van der Stelt Cz., respec tievelijk ten bedrage van f 80,f 32, en f 52,niet op het kohier te brengen, doch die aanslagen ten Gemeentehuize te laten voldoen, zonder dat aan de betrokken personen een aanslagbiljet werd uitgereikt, en geen grooter heffingsbedragen voor te stellen. Alhoewel bovengenoemde heeren dus niet op het kohier voorkomen, hebben zij toch hunne aanslagen betaald, en zijn, doordat er dan zeker op vertrouwd kon worden, dat betaling zou geschieden, juist deze personen van het kohier weggelaten. Met die gelden zijn of zullen posten van ontvangst gedekt worden, welke anders on inbaar zouden verklaard moeten worden en komen ze derhalve in de kas der ge meente, waarvan door B. en W. aan den raad verantwoording zal worden gedaan. Met algemeene stemmen wordt het con cept-antwoord goedgekeurd. 5. Een adres van D. Smits alhier, hou dende verzoek om hem een gedeelte van de „Dorp3putten" te verhuren of te verkoopen. Aangezien de voorkeur wordt gegeven aan verkoop, wordt besloten met adressant in nader overleg te treden. 6. De rekening van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Heusden, over 1912, als mede de begrooting voor 1914, waaruit blijkt, dat deze gemeente in hare kosten heeft bij te dragen een bedrag van f 162,40. 7. Een schrijven van het gemeentebestuur van Werkendam, houdende verzoek om be richt welke subsidie deze gemeente wenscht bij te dragen in de bezoldiging van een veearts. Deze subsidie wordt bepaald op f100. indien de te benoemen veearts te Dewerken zijne woonplaats zal hebben en f80.in dien hij te Werkendam woonaehtig zal zijn. 8. Wordt besloten tot het doen van al en overschrijving op de begrooting voor 1912. 9. Wordt behandeld een herzien regle ment voor het burgerlijk armbestuur, waar van de vaststelling wordt aangehouden tot de volgende vergadering, zullende het aange boden exemplaar in dien tijd aan de leden ter beoordeeling worden rondgezonden. Hierna gaat de raad in geheimzitting over. kerknieuws. Werkendam. Bij de Chr. Geref. kerk alhier, is beroepen, ds. Visser van Veenendaal. PREDIÜBEUBlEy 6 Juli. Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. Iee8kerk. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laats man. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. C. Staal Fz. van Ooster- land. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeekerk. uit Dussen. bijbelcolp. te Breda. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Pop uit Sprang. Voorber. H. A. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds.Van Dam uit Willemstad, vm. bed. H. A. vm. bed. H. A., nm. dankzegging. Gameren, vm. 9,30 u. ds. Montfrans, H.A., nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Herptgeen dienst. uit Nederhemert. Zz. vm. 9,30 u. d3. Van Voorst Vader. 6 u. ds. Van der Zanden van Andel. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. uit Meeuwen. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juigt en in te zenden. Itimieiilantl. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is door de bergbe- volking van het Zuidelijk gedeelte van het eiland Pantar (of Pandal)onderaf- deeling Alor der residentie Timor en Onderhoorigheden, verzet gepleegd, waarbij drie gewapende politiedienaren licht werden gewond. Volgens de Telegraaf zou de heer P. P. C. Colette, kolonel-commandant van de 3de brigade infanterie, in aanmerking komen voor benoeming tot directeur van de Rijkspostspaarbank. Men meldt uit Apeldoorn aan de „Msb.": De boschbessenpluk in het Konink lijk Park" in het z.g. daaraan grenzende „Achterpark" is dezer dagen aangevan gen en thans op zijn drukst. Verleden week waren de daarvoor benoodigde vergunningskaarten ver krijgbaar. De opper boschbaas van het Achterpark alleen gaf 1300 kaarten uit. Het gewas is overvloedig en de prijzen zijn hoog, zoodat vele menschen een aardig daggeld met den oogst er aan kunnen verdienen. Een aantal moeders met kinderen, van de noodige proviand voorzien, trekken bij het krieken van den dag naar het bosch en met de hun eigene vlugheid bij het verzamelen der bessen, weten zij soms een daggeld van 4 5 gulden, ja soms van 7.50 te verdienen. De prys der bessen bedraagt van 10 Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels Almkerkvm. 9.30 u. de heer Smallegange, Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10.30 u. ds. Gijsman uit Wate ringen en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakelgeen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Eethen, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds.Van Asch, Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Loevestein, nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader Meeuwen, vm. 10 u. ds. Klomp.j NederhemertNz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. leeskerk, nm. Pouderoijcn, geen dienst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. ds. Pop. Uitwijk, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Klomp Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2