De oorlog op den Balkan. gedeelte werd gevonden in de wouden. Er zijn in 1911 door menschenhanden 13,500 olifanten gedood. Als dit zoo voort trant, zal binnen enkele jaren de olifant tot de zeldzame dieren in onze kolonie gaan behooren, zucht het Hbl. van Antwerpen. De onderzoekingen naar het verdwe nen parelencollier worden met ijver voortgezet. Scotland-Yard en de Fran- sche recherche zijn het er thans over eens, dat de diefstal moet hebben plaats gehad tusschen 3 uur 30 en 7 uur 10. Alle nasporingen vinden dus thans te Parijs plaats. De recherche heeft een bewaking georganiseerd rondom vijf personages, op wie de politie reeds ge durende eenige maanden de blikken gevestigd had, in verband met een be langrijken diefstal, waarvan men hen verdacht. Ook is men bezig een zesde op te sporen, die op het oogenblik zich buiten de stad bevindt. Deze man, die verleden week uit Parijs vertrok, een verkeerd adres achterlatend bij zijn con cierge, heeft eenigen tijd geleden een juwelier van het quartier de la Madeleine een partij groote parelen aangeboden. De juwelier evenwel had geweigerd den koop te sluiten, daar hij niet begreep, hoe de m .n aan al die parelen kon zijn gekomen. Volgens de Matin, is de Fransche politie van oordeel, dat nog deze week het geheim van den gestolen paarlen- halsbaud opgehelderd zal worden. Een ontzettend auto-ongeluk heeft op eenige kilometers afstand van Melun plaats gehad. Twee automobielen, die van verschillende kanten kwamen aan rijden met een snelheid van 90 kilome ter in het uur, vlogen tegen elkaar in met dezelfde verminderde vaart. De bot sing was verschrikkelijk. Van de wagens bleef niets anders over dan een massa verbogen ijzer, kapot hout en gebroken g'as. Twee reizigers werden op slag ge dood; vijf anderen zijn meer of minder ernstig gewond. Een tijd geleden werd de predikant Nyatröm te Runsten in Zweden wegens dronkenschap afgezet. Vrijdag heeft hij zich gewroken op proost Astrand te Kalmar, die zijn afzetting had bewerkt. Hij schoot hem met een revolver een kogel in het onderlijf. Bij het verhoor zeide hij, dat de kogel ook nog vergiftigd was. Nyström is ongeveer 60 jaar.Volgens het laatste bericht is de proost overleden. De strijd om Sjanghai duurt voort. Zaterdag hebben de oorlogsschepen, die de regeering trouw zijn gebleven de Chi- neezenstad beschoten en groote schade aangericht. Een deel van de bevolking maakte van de verwarring gebruik om aan het plunderen te slaan. Woetinglang en Joeankaiping onderhandelen thans over een wapenstilstand. De Daily Telegraph acht de zaak der Zuidelijken verloren, de desertie in hun gelederen neemt nog dagelij ksch toe. De buitenlandsche oorlogsschepen te Sjanghai, waaronder ook de Nederland- sche kruiser Holland, hebben 350 ma trozen aan land gezet om de vreemde lingenwijk te beschermen. Een Britsch oorlogsschip heeft bovendien 4 stukken geschut ontscheept. De staat van beleg wordt te Peking met de grootste gestrengheid gehand haafd. Er zijn in de hoofdstad zeer veel bommen in beslag en revolutionairen gevangen genomen en zonder vorm van proces opgeknoopt. Zondag hebben de kiesrechtvrouwen te Londen het Trafalgarplein en om geving weer eens in rep en roer ge bracht. Mej Sylvia Pankhurst had een rede gehouden, die zij besloot met de woorden„wij moeten ons niet tot woor den bepalen, wij moeten tot daden over gaan volgt mij naar Downingstreet." Honderden gaven aan dien oproep gehoor, onder hen ook vele straatslijpers. Zij stuitten weldra op de politie die zich op den hoek van Downingstreet, waar Asquith woont, had opgesteld. Mej. Pankhurst werd, na een hevig gevecht dat twee uur duurde, ingerekend. De pogingen om haar te ontzetten mis lukten zij werd naar de Holleway- gevangenis gebracht. Verscheidene agenten zijn gewond door slagen met boksijzers en ploerten- dooders, één zeer ernstig. In het geheel zgn twaalf vrouwenen elf mannen in hechtenis genomen. De Morning Post bevatte verleden week een stuk, geteekend door een aan tal bekende Eagelsche dokters, waarin met klem van redenen aangedrongen werd op de instelling van een konink lijke commissie van onderzoek naar venerische ziekten, die, schreven zij, verwoestend rondgaan. Jaarlijks komen er in Londen veertigduizend gevallen van „de ziekte in haar ergsten vorm" voor, en 130,000 in het heele land. Met uitzondering van de Pall Mall Gazette en nog een enkel blad zweeg de geheele Londensche pers den brief dood! Vermoedelijk hebben verscheiden opneming ervan rechtstreeks geweigerd. Spectator en Nation hekelen deze val- sche schaamte, als het niet erger is. Hevige onweders hebben op verschil lende plaatsen in de provincie Luik onberekenbare schade aangericht. Vee is gedood, straten zijn in stortbeken her schapen, de oogst is verwoest, huizen die in aanbouw waren, zijn ingestort. Zes onderzoekingsreizigers, onder lei ding van kapitein Belsny, zullen per auto den afstand van Kaapstad naar Caïro afleggen, een ritje van eventjes 12000 K.M. Deze tocht zal heel wat moeielijkheden opleveren tal van stre ken zijn nog haast niet bekend. De auto is er een van 25 P.K., die speciaal voor dezen tocht is geconstrueerd. Daar de auto ook verschillende waterwegen moet passeeren, werd zij zoo gemaakt, dat zij door water van 1.5 M. diepgang kan rijden, zonder dat de motor er iets van te lijden heeft. Belsny schat de duur van den tocht op een jaar. Tijdens de reis worden wetenschappelijke onder zoekingen gedaan en film-opnamen ver richt. De leider der expeditie staat be kend als zeer bekwaam, zoodat m9n de onderneming wel succes kan voorspellen. In opdracht der Canadeesche regee ring zal de bekende Poolonderzoeker Christian Leden een onderzoekingsreis naar de Eskimo-stammen der Hudson- baai ondernemen, die tien jaar zal duren. Het hoofddoel van deze onderzoekings reis is ethnografische studiën van deze stammen te maken. Ook zal men de primitieve muziek der Eskimo's grondig bestudeeren en als het mogelijk is fo nografisch opnemen. Op de expeditie zal men ook allerlei voorwerpen voor het Nationale Museum te Ottawa ver zamelen. De opdracht aan Leden heeft in Ca nada groote beweging veroorzaakt. Hij is de eerste vreemdeling, dien zulk een na tionale taak toevertrouwd wordt. Leden is dezer dagen zijn expeditie begonnen. Een correspondent van het Italiaan- sche blad Corriere della Sera heeft een toer gemaakt door Macedonië en schrijft uit Demir Hissar over zijn bevindingen: „Bij de ontzetting, die u aangrijpt," aldus de correspondent, „voegt zich een sterk gevoel van bewondering. De Bul garen hebben steden en dorpen verwoest en de bevolkingen uitgemoord volgens een wonderbaarlijk stelsel. Zij hebben in dat alles de volmaaktheid bereikt. De weg, door hun troepen gevolgd, is herkenbaar aan de puinhoopen." Te Kawala vernam de reiziger van landgenooten, die daar gevestigd waren, het een en ander over de wijze, waarop de Bulgaren gedurende de maanden van hun voorspoed de plaats hebben bestuurd. Het meest onzinnig stelsel van dwang en willekeur moet hebben geheerscht. Men moest aan den gouver neur verlof vragen om in zee te baden. De visschers mochten slechts visschen in het gezicht van de kust. Alle brieven werden ten postkantore geopend en moesten geschreven zijn in het Bul- gaarsch of in het Fransch en kort zijn. Daarenboven „verdwenen" er ge durig rijke Turken en Joden. Sommigen kochten zich af, maar er waren er, die na de brandschatting ook het leven verloren. Van Kawala begaf zich de correspon dent per rijtuig naar Doxat. Een brandlucht bereikte ons, voor wij het dorp binnenkwamen, en dan een huiveringswekkend besef van stilte en verlatenheid. Wij merkten op, dat alle huizen leeg waren. De deuren waren gesloten, de ven sters uitgebroken. Dan de bouwvallen. Huizen na huizen ineengestort, hier en daar nog een stuk wand overeind of een paar deurposten. Huisraad en vernielde gereedschappen lagen in onbeschrijflijke wanorde dooreen. Heele straten, heele wijken ging het op die wijze voort. Soms deed het denken aan de resten van een opgegraven stad uitde oudheid. Tusschen de puinhoopen dwaalde een vrouw, luid jammerend. De correspondent doet dan het be kende verhaal van den overval in de kerk, waar de Bulgaren de beide pries ters vermoordden en vreeselijk huis hielden onder de bevolking. Een paar kinderen en een oude vrouw vertellen hem van die verschrikking; alle zijn er meer of minder ernstig bij gewond. Na de eerste woede gingen de Bulgaren meer systematisch te werk. Vier stukken ge schut vuurden een half uur lang op het dorpje en allen die het ontvluchtten, werden opgevangen en vermoord. Dat alles is geschied op 13 dezer. Van Drama, dichtbij Doxat, vervolgde de journalist te paard zijn weg naar Seres. In tal van kleine dorpjes, die hij doortrok, vond hij dezelfde sporen van verwoesting als te Doxat. Totdat hij te Seres het verschrikkelijkst schouwspel van alles vond. Vierduizend huizen zoo regelmatig verwoest, als had er een aardbeving gewoed. In officieele kringen te Konstantino- pel komt men er rond voor uit dat de Turksche regeering onder geen beding afstand zal doen van Adrianopel. Zij is vastbesloten alleen voor geweld te wijken en zal niet aarzelen zelfs het bestaan van het Ottomaansche rijk op het spel te zetten. Uit St. Petersburg wordt aan het Berliner Tageblatt geseind: Den Rus- sischen gezant te Londen, graaf Benc- kendorf, zijn van hier instructies ge zonden, volgens welke hij beslist moet vasthouden aan een vlootbetooging tegen Turkije, ingeval het Turksche leger zijn opmarsch niet staakt. Het voorstel om Armenië te bezetten is nog niet officieel gedaan. Toch wordt niet ont kent, dat dergelijke plannen hier bestaan Van Servische diplomatieke zijde wordt verzekerd, dat de Balkanstaten zich door het oprukken van het Turksche leger geenszins verontrust gevoelen, aangezien al de staten besloten hebben om na de onderteekening van den voorloopigen vrede onmiddellijk en eenparig tegen de Turken op te treden en hen uit Thracië te verdrijven. Volgens particuliere berichten, uit Odessa van betrouwbare zijde ontvangen, heeft de Roemeensche minister-presi dent verklaard, dat de eerste taak van de gevolmachtigden op de a.s. vredes conferentie zal zijn, een gezamenlijk ver zoek aan de mogendheden te richten om Turkije te bewegen het Londensche verdrag na te komen. Mocht Turkije hardnekkig blijven, dan dreigt het Bal- kanverbond, naar daar beweerd wordt, Konstantinopel te bezetten en de Tur ken uit Europa te verdrijven. Het herhaalde aandringen van Oosten rijk en RusUnd op het sluiten van een wapenstilstand heeft te Athene den wrok tegen Bulgarije nog aangewakkerd. De regeering te Sofia, zoo zeide men in regeeringskringen tot den correspon dent der Daily Telegraph, smeekt wel om vrede bij Europeesche keizers en koningen, maar blijft tegen haar vroe gere bondgenooten een hooghartige houding aannemen en weigert haar volslagen nederlaag te erkennen. Waar om moeten wij, als het Bulgaarsche leger zoo dapper en zoo gemakkelijk ons het hoofd biedt, de vijandelijkheden staken? Als koning Ferdinand zich eens rechtstreeks met zijn smeekbeden tot ons wendde, zou de taak der diplomatie heel wat vergemakkelijkt worden. Als Servië en Griekenland eerst Doebnitsa vermeesterd hebben, zullen zij den militairen stand als voldoende bevredigend beschouwen om het krijgs bedrijf te staken. In deze opvatting schuilt veel, haast al te veel gekrenkte eigenliefde. De Grieken willen door hun tegenstanders als triomfators gehuldigd worden. Servië schijnt zich daar minder om te bekom meren en alleen om zijn bondgenoot niet in den steek te laten diens stand punt te deelen. Of zich daaruit nog moeilijkheden met Roemenië zullen ontwikkelen, is onmogelijk te zeggen. Wel beschouwt Roemenië zich, blijkens een verklaring van Marghiloman, den minister van financiën, aan den correspondent te Boekarest van het Berliner Tageblatt, als den lasthebber van Europa, maar dat het zijn rol als commissionair zoover zal drijven, dat het zijn leger als machts instrument tegen Servië en Griekenland gaat gebruiken, blijft onwaarschijnlijk. Marghiloman lietalthansdoorschemeren, dat Roemenië zelf zal bepalen wat het zal ondernemen om de wenschen van Europa te verwezenlijken en hij legde er den nadruk op dat het stellig niets zal doen om de Turken uit Adrianopel te verdrijven. De Köln. Ztg. verneemt uit Konstan tinopel Ten gevolge van de nieuwe bezetting van Adrianopel en de houding van de mogendheden daartegenover, be gint de stemming vooral in toonaan gevende kringen onbehaaglijk te worden. Met name de geruchten over de samen trekking van een Engelsch smaldeel in den Piraeus en ook over het vertrek van de Russische vloot uit Sebastopol, niet minder de weigerachtige houding van de andere groote mogendheden hebben in Turksche regeeringskringen een diepen indruk gemaakt en de aan matigende houding veranderd. Even eens is de toon van de Turksche pers minder uitdagend geworden. In diplomatieke kringeu wordt vooral gewaardeerd, dat de grootvizier ditmaal aan een pressie van afgezanten dadelijk gevolg heeft gegeven en den terugmarsch van de Turksche troepen, die reeds in Bulgaarsch gebied waren doorgedrongen, gelast heeft. Niettemin achten militaire kringen de mogelijkheid niet uitgesloten, dat En ver-bei de ongeregelde Koerdische ruiters niet meer weerhouden kan, nu ze daar eenmaal losgelaten zijn. Con sulaire berichten bevestigen dat zij groote verwoestingen aanrichten. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 30 Juli. De werkman P. van Rij, aan de scheeps werf, die eenigen tijd geleden een stukje ijzer in het oog kreeg waardoor hij voor altijd dat oog moet missen, had Vrijdag 1.1. het ongeluk te vallen en nu het andere oog zoo ernstig te kwetsen, dat hetnoodig geoordeeld werd hem, onder geleide, naar eene specialiteit voor oogen te zenden, daar men vreest dat daarvan het licht geraakt is. Den rjjks-ambtenaar Verhoeven, die' naar Dieren verplaatst is, is voorloopig Velp als standplaats aangewezen. ilalhllI'S- Toen Zaterdagavond de koopman A. Nieuwkoop, met een kar ge laden met fruit huiswaarts keerde, schrok de hit, van een langs den weg staanden kruiwagen, zoodanig dat voerman, hit en kar in den sloot terecht kwamen. Door spoedig toegeschoten hulp, wist men met vereende krachten hen spoedig op het drooge te brengen, waarna zij weder ongedeerd hun weg konden vervolgen, zoodat dit ongeval bijzonder gelukkig afliep. Nmlol. Zondagavond bemerkte de jongeheer A. J. V. bij zijne duiven een vreemd exemplaar. Bij nader onderzoek bleek het eene postduif te zijn (donkerblauw). Aan een der pooten heeft ze een aluminium ringetje waarop staat: Rotterdam489 D K R B IJ 13. De gemengde zangvereen. „Crescendo" hoopt Woensdag a.s. haar jaar lij ksch plezier reisje te maken. Doel der reis is ditmaal, van hier uit per boot tot Rotterdam en verder per trein naar 's Gravenhage. De levering der vroegere aardappelen, (Schoolmeesters) is alhier gestaakt door de vele zieken. Naar we vernemen zijn ook reeds de latere soorten aangetast. Bcsojjen. Werd in een onzer vorige berichten gemeld, dat J. Groenen en J. Winkel hadden bedankt als lid van den ge meenteraad, thana vernemen we uit ver trouwbare bron, dat zjj weer aanblijven. Brimmelen. Tijdens het onweder van Zaterdagavond sloeg omstreeks half acht de bliksem in een der op „den Heuvel" staande rietschelven. De opperbrandmeester C. L. Stal reed dadelijk met enkele andere personen met de brandspuit naar de plaats van 't ongeval, waar de spuit in werking werd gesteld. Spoedig daarop was alles in rep en roer om den brand te blusschen; afgeworpen bossen riet werden weggedragen, de rookende met emmers water gedoofd. Den brand, die zich slechts tot twee naast elkander staande schelven bepaalde, was men na een uur meester. Door het direkt krachtdadig optreden der inwoners is eene anders niet te overziene ramp voorkomen, wanneer men in aan merking neemt, dat de z.g. „Heuvel" vol staat met rietschelven, benevens een paar schuren en de wind naar het dorp gekeerd Het riet behoorde toe aan W. A. v. d. Zanden te Made, die dadelijk met het geval in kennis was gesteld; het riet was ver zekerd. Meeuwen. Zaterdagavond j.l. brak over deze gemeente een hevig onweder los, met het gevolg dat de bliksem sloeg in den gemeente-toren, evenwel zonder brand te veroorzaken. Nieuwencljjk.- Zaterdagavond om streeks 10 uur, sloeg het hemelvuur in een huis van den heer A. v. d. Stelt Cz., be woond door H. Versteeg. Een gedeelte van de kap werd een prooi der vlammen. De brandspuit was spoedig ter plaatse des on- heils en was weldra den brand meester. Raamsdonk. Zaterdagavond vorm de zich ten huize van J. Boons-Straal een commissie van een 15-tal jongelui, ter viering van het onafh. feest alhier. Besloten is ver schillende notabelen van het dorp uit te noodigen, een eere-commissie te vormen en aan Burgemeester Ridder van der Schueren, het Eere-voorzitterschap aan te bieden. Als de commissie nu maar milden steun ont vangt van de inwoners, zal men ook in ons dorp een flink feest kunnen vieren. Naar wij van goede zijde vernemen, zul len de schoolkinderen op den onafh. feest dag van gemeentewege onthaald worden. Sleeuwijk. Vrijdag j.l. zijncandi- daat gesteld voor lid van den Gemeente raad, de heeren C. O. Dekker en D. Koman. Sprang. De Jongelingsvereen. op G. G. „Timotheus" benoemde in haar j.l. Dinsdagavond gehouden vergadering C. Klootwijk tot haar voorzitter, die deze be noeming heeft aangenomen. Waalwijk- Zaterdagmiddag had Marks het ongeluk boven van een huis te vallen. Zonder eenig lichamelijk letsel kwam hij er af. *W||k en Aalburg;. Ons fanfare corps „Oefening en Uitspanning", dat Zater dag deelnam aan het concours te 's Graven hage, mocht het geluk smaken eervol uit den strijd te komen. In de 2de afdeeling concert wedstrijd behaalde het den eersten prijs met eereprijs en in de 2de afdeeling marschwedstrijd ook een eersten prijs. Toen O. en U. met zijn prachtige over winning 's avonds laat aan de aanlegplaats arriveerde, werd het onder luid gejuich opgewacht door een paar honderd belang stellenden. In 't café v. d. Maaden gekomen, werd het woord gevoerd door den heer Zoon, die na een keurige rede, waarin hij hulde bracht aan het gezelschap en haren kranigen en talentvollen directeur, den heer Bazelaar uit Ammerzoden, en aan de oprichters, den directeur eene prachtige krans aanbood, ver vaardigd door mej. Van der Maaden en aan den penningmeester, uit naam van eenige ingezetenen, in gesloten couvert een flinke fooi overhandigde. Wijk en Aalburg mag trotsch zijn op zoo'n kranig korps, dat geen moeite en tijd ge spaard heeft om hunne stukken zoo in te studeeren. Daarom, ingezetenen, steunt uw corps. Jongelui, wordt lid van O. en U., want nu het nog slechts negen jaar bestaande gezelschap reeds tot de eerste afdeeling is toegelaten, is het, om alle partijen goed uit te voeren, noodig, dat de vereeniging ruim 30 leden telt, en Wijksche en Aalburgsche jongelui, gij kunt daarvoor zorgen; het moet u een eer zijn lid van zoo'n korps te worden. En gij leden, weest steeds eendrachtig en streeft er steeds naar om gezamenlijk op een hoogere sport van de ladder der kunst te stijgen. Dat Oefening en Uitspanning, met haren talentvollen directeur, geregeld in bloei moge toenemen. K^rkn ieuwi. ILuon op-Zand. Na des vóórmid- dngs in zijn dienstwerk te zijn ingeleid door zijn zwager ds. J. H. Koster van Wijckel, met een leerrede over Hebr. 5:2, verbond zich Zondagmiddag ds. H. Japchen van Oudega, aan zijne nieuwe gemeente alhier, met eene predicatie naar aanleiding van I Cor. 2:2. Na afloop hield de consulent, ds. Pop van Sprang, eene roerende toespraak en zong de gemeente haren nieuwen leeraar toe, de zegenbede uit Psalm 121:4. Beide malen was eene groote schare samenge stroomd, om deze plechtigheden bij te wonen. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de N. R. Ct. meldt, op de Ben eden-Waal gevangen: te Gorinchem 64 zalmen, wegende van 2 tot 26 pond; te Woudrichem 259 zalmen, alsmede een partij paling, snoek, rivierbot en bermte Dreumel 17 zalmen; te Bato's Erf 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm f0,90 tot f 1.31 per I K.G.; te Woudrichem gold de zalm f 0,96 tot f 1,50, paling f 0,24 tot f 0,65 ct., snoek f 0,40 tot f 0.48 ct., rivierbot 14 tot 20 ct., berm 25 tot 45 ct., alles per half K.G. Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 26 Juli 1913. Afwezig de heeren Van 't Sant, Van der Meijden, Cornet en Verhagen. Een vacature. Te tien uur wordt de vergadering met gebed geopend door Wethouder B. van Krugten, wegens ongesteldheid van den Bnrgemeester, waarna de Secretaris de no tulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Agenda 1. Onderzoek geloofsbrieven van de her benoemde raadsleden, de heeren F. Cor net Jz., A. van 't Sant en A. van der Stelt Cz. De Voorzitter benoemt daartoe eene com missie van 2 leden. Na onderzoek brengt de commissie bij monde van den heer Monshouwer verslag uit en adviseert tot toelating, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 2. Een besluit van Ged. Staten, tot goed keuring van het kohier van schoolgelden, over het 3e kwartaal 1913. 3. Een verzoek van A. Kolff, om vrijstel ling van het verbod, genoemd in art. 1 Bub 2 der bouwverordening voor zijn te bouwen woonhuis aan den rijksstraatweg. Aangezien daartegen bij de Gezondheids commissie geen bezwaar bestaat, wordt be sloten vrijstelling van dat verbod te ver- leenen. 4. Beschikking op het adres van D. Smits, om koop of huur van een gedeelte der dorpsputten. Wordt besloten tot verkoop voor de som van f 34,50. 5. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrij ving op de begrooting voor 1913. 6. Wordt vastgesteld een herzien regle ment voor het burgerlijk armbestuur, zoo als dat in de vorige vergadering door B. en W. was aangeboden. 7. Een verzoek van den heer J. A. Quadek- ker, om vermindering van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag over 1913, we gens vertrek uit de gemeente. Wordt besloten de noodige afschrijving te verleenen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. Binnenland. De Nederlander zegt uit zeer vertrouw" bare bron te vernemen, dat dr. Bos aan H. M. de Koningin ontheffing heeft ge vraagd van de opdracht om een Kabinet te formeeren uit de geheele linkerzijde. Of hem een nieuwe opdracht is gegeven weet het blad niet. •De N. R. Ct. verneemt, dat de vrij- liberale, unie-liberale en vrijz.-demo- cratische Kamerleden heden, Woensdag avond, in den Haag een bijeenkomst zullen houden. Het lid van de Tweede Kamer K. ter Laan (Den Haag) heeft te Slochteren meegedeeld, dat hij, ware hij aanwezig geweest in de bijeenkomst van het be stuur der S. D. A. P., de soc. democr. Kamerfractie en de redactie van Het Volk, gestemd zou hebben voor het aanvaarden door de sociaal democraten van ministersportefeuilles. De heer Schaper schrijft in Het Volk een ingezonden stuk, waaruit blijkt dat de meerderheid in de vergadering van voormannen der S. D. A. P., die het besluit heeft genomen om de porte feuilles niet te aanvaarden, nog zwakker was dan oorspronkelijk is gemeld; er zou namelijk iemand meegestemd heb ben, die er eigenlijk geen recht toe had. Zelandia heeft nagezocht aoe lang vorige kabinetscrisissen hebben geduurd, en geeft het volgende lijstje: Aanvrage ontslag. Benoeming. Duur. 1888 26 Maart 20 April 25 dagen. 1891 10 Juni 21 Aug. 72 1894 28 April 8 Mei 10 1897 30 Juni 26 Juli 26 1901 1 Juli 31 Juli 30 1905 3 Juli 17 Aug. 45 1907 17 Febr. 8 April 51 1907 24 Dec. 12 Febr. '08 50 De tegenwoordige kabinetscrisis duurt sedert 27 Juni. De Antwerpsche correspondent van de „Avondp." schrijft d.d. 25 Juli: Het nieuws eener mogelijke over brenging van het Belgische loodswezen WPS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2