den in een van de beambten in den trein deu dader. Deze ontkent nog. Uit New York wordt aan het Berliner Tageblatt geseind: Telegrammen uit Willemstad bevestigen, dat er een re volutie uitgebroken is. Castro leidt de bewpging, die zijn broer Carmolo voor bereid heeft. Uit Washington wordt ge meld, dat de regeering, nadat zij officieel kennis ontvangen heeft van de landing van Castro en van het uitbreken eener revolutie, besloot den kruiser Desmoines naar Venezuela te zenden. Volgens een telegram uit Caracas heeft Castro in een proclamatie, gedagteekend Coro 27 Juli, verklaard dat de oorlog onvermijdelijk is geworden. Na een feilen aanval (het telegram spreekt met een stout beeld van een „vitriool-aan slag") op president Gomez, dien hij van verraad beschuldigt, zegt Castro dat hij gehoor geeft aan de bede van zijn land om het recht te verschaffen. Zijn doel is, beschaving en vooruitgang de hand te reiken. Een sterk regeeringsleger staat gereed om Castro in één slag te verpletteren. Een telegram uit Caracas te New York ontvangen behelst, dat een korps regeeringstroepen uit de hoofdstad vertrekt om de opstandelingen te be strijden. De regeering maakt bekend, dat gouvernementstroepen twee volkomen overwinningen hebben behaald. De troe pen onder kolonel Nietoes versloegen die onder generaal Figuerda. Generaal Bello behaalde een overwinning op ge neraal Penuela. Volgens een telegram uit Caracasheeft president Gomez besloten, in persoon de Venezolaansche troepen aan te voeren tegen Castro. Tot dat doel heeft d9 President Ca racas verlaten, met bestemming naar Puerta Cabelle, vanwaar hij per mari nevaartuig zal vertrekken naar Coro. Plaatselijli nieuws. lleusden, 6 Aug. Mej. N. Bos, oud-leerlinge der Rijksnor maalschool alhier, mocht op het te 's-Bosch gehouden examen de hoofdacte behalen. Het vervoer van schepen en stoom- booten door de Bergsche Maas alhier, is veel grooter dan in gewonen tijd, daar de vaartuigen van 's-Bosch en verder, die an ders door de Sluis o.h. Schanse Gat de Waal opvoeren, door den lageren waterstand ge noodzaakt zijn de reis om Loevesteijn te maken, ten einde op de Waal te komen. Gedurende de maand Juli 1913, werd in de rijkspostspaarbank ingelegd f 19129,48. Terugbetaald f 12099,71. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5423. Op de heden gehouden keuring van dekhengsten werden de navolgende hengsten bekroond Cicero van Gebrs. Oerlemansvan der Schans met f 250 en f 50 voor zijn afstam melingen, waarvan er 23 werden bekroond met f 10. Ehrenknabe van de vereeniging Biesbosch met f 150 en f50 voor zijn afstammelingen waarvan 9 stuks f 10 ontvingen. Ehrenberg, van de vereeniging te Meeuwen met f 100 en f 50 voor zijn afstammelingen, waarvan 6 stuks f 10 ontvingen. Rinaldo, van A. Verschoor te Almkerk, met f 100 en f 50 voor zijn afstammelingen waarvan 6 stuks f 10 ontvingen. Terwijl nog 3 veulens van Prins Hendrik van M. J. de Roon te Wijk, met f 10 geprimeerd werden. An (lel. Door het gemeentebestuur werd Zaterdag besloten over te gaan tot het oprichten van een spreekcel, zoodat binnen kort met het bouwen daarvan zal worden aangevangen. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Juli 97 telegrammen behandeld, waarvan 43 werden verzonden en 54 ontvangen. Capelle. Ook in deze gemeente heeft zich een commissie gevormd, om de her denking van fïeerlands 100-jarige onafhan kelijkheid feestelijk te vieren; door de zorg der commissie zullen aan de ingezetenen circulaires worden uitgereikt, waarin het doel en het vertrouwen op een milde bij drage nader worden uiteengezet. De com missie bestaat uit de heeren: M. de Jong, A. J. de Bruijn, W. de Bas, H. Kerst, A. Dekkers, B. van der Hoeven en B. Mouthaan. De kinderen uit de openbare lagere school in de Nieuwstraat, hebben j.l. Don derdag een reisje naar Scheveningen ge maakt, onder leiding van het hoofd der school en een onderwijzeres. Per trein 's mor gens naar Rotterdam, togen de kleintjes per electrische tram verder naar den Haag en Scheveningen, waar de kinderen, in ver band met het zeer mooie weder, volop ge noten hebben. De zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" neemt Woensdag 6 Aug. deel aan een zang- concours te Moercapelle. Daar zij moet kampen tegen vereenigingen, die al reeds prijzen behaald hebben, en zeer veel ver eenigingen zullen mededingen, zal zij een zwaren strijd te wachten hebben. Het beste succes zij haar toegewenscht. 's Graveilioer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de vorige maand verzonden 18 en ontvangen 28 telegrammen, totaal behandeld 46. Sedert de opening van het hulptelefoon kantoor op 16 Juli zijn 12 gesprekken ge voerd. Op de rijkspostspaarbank zijn over Juli 23 inlagen gedaan tot een bedrag van f 945, terwijl 18 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1335. Ilerpt, Wanneer de droogte van thans wat bestendigd blijft, zal het koren hier over 't algemeen een goede schoof geven. Enkele uitzonderingen natuurlijk daarge laten, iB de stand tot heden vrij goed. De haver is wel wat gelegerd, waarom naar droog weer verlangd wordt. Gras is er nog in overvloed. Kaatsheuvel- Dezer dagen brandde het huis van J. v. W. te 2de Straatje totaal af. De inboedel en een woonwagen werden gered. De oorzaak was een gebrek aan den schoorsteen. Bij enkele candidaatstelling is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer J. Puls. Benoemd tot gemeente-deurwaarder, voor onze gemeente, de heer J. J. Ruijter, hoofdcommies alhier. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de maand Juli j.l. ontvangen 25, verzonden 34 tele grammen. Mederhemert. De Chr. Jonge- lingsvereeniging Jes. 40:8 zal met een 14 tal leden, onder leiding van den heer D. Clewitz een reisje naar Amsterdam maken, waarbij ook de E. N. T. O. S. tentoonstel ling zal worden bezocht. Als een merkwaardigheid deelen we mede, dat sedert April geen enkel sterfge val zich in deze gemeente heeft voorgedaan. De vereeniging „Zanglust" alhier, zal de viering van Neerlands Onafhankelijk heid waarschijnlijk met het zingen van de bekende Oranjeliederen opluisteren. Naar we vernemen bestaan ook plannen voor een optocht. llijswUk. Op het hulppostkantoor werd gedurende de maand Juli op 's rijks postspaarbank belegd f 1512,41, terugbe taald f 159,63. Herhaaldelijk werd er in den laatsten tijd bij de bewoners van ons rustig dorpje bij den een dit, bij den ander dat vermist, zonder dat men de dader(s) in handen kon krijgen, nu echter Zondagnacht j.l. is er getracht bij de Wed. M. E. in te breken, door opschuiving van het raam, doch de vrouw juist wakker zijnde, hoorde dit en maakte dadelijk alarm, zoodat de inbreker(s) aan den haal gingen, zonder nog iets ont vreemd te hebben. De politie zich in deze zaak mengende, is de bandieten reeds op het spoor. De kans bestaat dus, dat er voor goed een einde aan deze hebzucht komt. *Sleeuw|Jk. Bij de Maandag j.l. ge houden stemming voor een lid van den gemeenteraad in de vacature O. Brienen werd gekozen de heer D. Koman met 244 stemmen. De heer C. O. Dekker verkreeg 144 stemmen. Sprang. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op 's Rijks postspaarbank belegd f 1725,76 en terug betaald f 1203,80. Naar men ons mededeelde werden voor de aanbesteding van het verfwerk aan de Chr. School alhier, 4 biljetten ingele verd: C. Oostdijk, Vrijh.-Cappel, f 138,G. de Ruijter, Sprang, f 124,A. van Driel, Sprang, f 115,Klaassens, Vrijh.-Cappel, f 91,—. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Zaltbommel. De handel in aard appelen aan de beurzen in de Bommeler- waard is flauw. Bij partijtjes wordt var- kocht voor f 2 tot f 2,20 per H.L. Vooral in de kralen zijn vele zieke aardappelen. Wijk. Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, maakte Zaterdagavond ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin-moeder een muzikale wandeling. Dat het talrijk publiek trok laat zich denken. De vereeniging heeft tevens het voornemen om a. s. Zaterdagavond, als uiting van hun dank, aan de ingezetenen van Wijk Aal burg een feestconcert aan te bieden op de terreinen van „De Vlijt", voor de vele blij ken van waardeering en belangstelling en den financieelen steun, die zij van de inge zetenen mocht ontvangen, ter gelegenheid van haar behaald succes in Den Haag. Stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Hooge Maasdijk" v.h. Bene- denland van Heusden, benoemden in hunne vergadering van Vrijdag 1 Aug. j.l. met algemeene stemmen tot secretaris-Penning meester van genoemd waterschap, den heer E. Sluijmers, gemeente-secretaris alhier. Het aantal ontvangen telegrammen aan het hulptelegraafkantoor alhier bedroeg over de maand Juli 109. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle gehouden op Zaterdag 2 Augustus. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer R. Middelkoop. De voorzitter deelt mede dat is ingekomen een missive d.d. 26 Juli jl. van den heer commissaris der Koningin in deze provincie, berichtende dat hij vóór 5 Aug. zeer gaarne het mede toegezonden model, raadsbesluit betreffende aansluiting aan de eventueel op te richten provinciale electrische cen trale, zou terug ontvangen. In vorige ver gadering is reeds in beginsel besloten tot toetreding. Thans wenscht de commissaris dat de raadsbesluiten allen gelijkluidend zijn en de gemeenten aan geen anderen concessie tot het leggen van electrische ge leidingen geven vóór dat definitief zal zijn beslist of de centrale al of niet tot stand zal komen. Na nog eenige gedachtenwisseling wordt voornoemd concept raadsbesluit met alge meene stemmen vastgesteld. Vervolgens zegt de Voorz., dat burg. en weth., den districts-schoolopziener en den bouwkundige deze week het terrein hebben opgenomen waarop een nieuwe school ge bouwd zal worden. De schoolopziener kon zich met het- terrein zeer goed vereenigen, terwijl de bouwkundige is opgedragen twee teekeningen te maken om daaruit later een keus te doen. Daarom stelt de Voorzitter namens burg. en weth. voor, de nieuwe school te bouwen op het terrein, achter de bestaande. Enkele leden vragen nadere inlichtingen oi er voldoende ruimte is, of er dan nog plaats is voor een speelplaats, waarop de heer Rijken antwoordt, dat het terrein door den bouwkundige is opgemeten, die van oordeel was, evenals de schoolopziener, dat er voldoende ruimte is de school te doen bouwen. Een lokaal van de bestaande school zou dan kunnen worden ingericht tot gym nastieklokaal. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van burg. en weth. met algemeene stemmen aangenomen. Daarna geeft de Voorz. het woord aan de commissie, die onderzocht heeft de ge meenterekening over 1912, de rekening over 1912 en begrooting 1914 van het burger lijk armbestuur, welke commissie bij monde van het lid J. v. d. Hoeven voorstelt, voor- loopig vast te stellen de gemeente-rekening over 1912 goed te keuren, de rekening over 1912 en begrooting voor 1914 van het bur gerlijk armbestuur, alles zooals door burg. en weth. is aangeboden. Aldus wordt besloten. Ten slotte wordt de gemeente-begrooting voor 1914 aangeboden, welke tot onderzoek wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit L. Oerlemans, A. Verheijden en J. v. d. Hoeven. Niets meer aan de orde en niemand het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de ge meenteraadsvergadering te 'sGravemoer, op 1 Aug. 1913. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter en Secretaris is de heer D. Smits, Burgemeester. Na opening dezer vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld en geteekend. De Voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten bij besluit van 8 Juli j.l. hebben goedge keurd het reglement op het beheer van het Algemeen Burgerlijk Armfonds en dat de verpachting van haver en toemaat op 29 Juli heeft opgebracht voor de gemeente f41 en voor het Armfonds f 50, welke mededeelin- gen voor kennisgeving worden aangenomen. Aan de orde is voorts een schrijven van Ged. Staten inzake electriciteitsvoorziening. Aangaande dit punt deelt de Voorzitter een en ander mede uit de vergadering met de Statencommissie te 's Hertogenbosch uit de verdere besprekingen blijkt, dat vooral de heer Beunis de zaak niet goed aandurft met het oog op de draagkracht der gemeente in beginsel wordt daarna besloten aan te sluiten aan de prov. electrische centrale, wanneer de gemeente-financiën zulks ge- doogen. De gemeenterekenicg over 1912 is bereids onderzocht door eene commissiebij monde van haar rapporteur,de heer G. Verhagen, wordt na het ter tafel brengen van een paar opmerkingen, geconcludeerd tot goed keuring derzelve. Met algemeene stemmen wordt de rekening daarna voorloopig vast gesteld, zooals deze was voorgedragen, in ontvangst op f 10717.58^, in uitgaaf op f 8082.04en met een batig saldo mitsdien van f 2635.54. B. en W. bieden daarna aan de gemeente- begrooting over 1914 in ontvangst en uit gaaf op f 10444,04. De heeren Versteeg, Mouthaan en Bosman, laatstgenoemde als rapportour, worden aangewezen om deze te onderzoeken, terwijl de rekening en be grooting van het Armfonds zullen onder zocht worden door de heeren Verhagen, Versteeg en Beunis, laatstgenoemde als rap porteur. De ingekomen geloofsbrieven der herko zen leden Beunis en Versteeg worden in handen gesteld der heeren Bosman, Ver hagen en Mouthaan, die na onderzoek ad viseerden tot goedkeuring en toelating der herbenoemde ledenaldus wordt besloten. In behandeling komen eene aanvrage van mej. C. M. Stoorvogel te Breda en J. Zijl mans te Loon-op-Rand om ontheffing van hun aanslag in den hoofdelijken omslag wegens vertrek uit de gemeente, waarop eene goedgunstige beschikking wordt ge nomen. Een paar nog ingekomen reclames tegen den hoofdelijken omslag worden aangehou den tot een latere vergadering. Een ontwerp-besluit van B. en W. tot regeling van den borgtocht voor den ge meente-ontvanger, waarbij het te stellen bedrag als voorheen op f 2000 wordt ge steld, wordt onveranderd vastgesteld. Voor de betrekking van gemeente-ont vanger zijn 6 sollicitanten opgekomen, n.l. 3 uit de gemeente en 3 van buiten. De in gewonnen berichten over die buitenmen- schen worden even in gesloten vergadering nagegaan. B. en W. hebben op de aanbe veling geplaatst de heeren N. E. van Heioma te Nijmegen en A. van Eersel, alhier. Bij de gehouden stemming verkrijgt eerstge noemde der aanbeveling 4 en laatstgenoemde 3 stemmen, zoodat de heer Heioma is be noemd. Nadat de Voorzitter nog eenige mede- deelingen heeft gedaan omtrent de verbou wing der schoollokalen, sluit hij deze ver gadering. lAXiEZOrcPEM. Wil UEd. zoo goed zijn, en het volgende stuk in U veel gelezen blad te plaatsen. Bij voorbaat mijnen dank. Hoogachtend, U abonné en muziekliefhebber. Onze fanfare „Wilhelmina" heeft hare naam, te Baarn weder hoog gehouden, al hoewel het geen concours, maar een muziek feest was. De nummers werden als naar gewoonte zeer correct en met gloed uitgevoerd. Dit kan ook niet anders, want onder de be kwame leiding van hun eminente Direc teur den heer S. Spiero, 's-Bosch, is succes altijd verzekerd. Deze werd na afloop, ge complimenteerd door h.h. Juryleden, dat Veensch fanfare, alhoewel 18 man sterk, uitstekend voor den dag kan komen, het welk zeker een succes was voor onze di recteur. Daarentegen had de fanfare het geluk de le prys te loten, hetgeen bestond uit een Solo-Instrument. Den dag werd verder prettig doorgebracht, desavonds 7 uur gaf „Wilhelmina" een concert op de Villa van hun Beschermheer, den WelEd. Geb. heer Jiskoot te Baarn, welke voor „Wilhelmina" een ruime gift disponibel stelde. Dat bestuur en leden hiermede in hun schik waren, kan ieder wel begrijpen. Wij hopen dat „Wilhelmina" onder de bekwame leiding van hun directeur, nog jaren lang mogen bestaan. Hoogachtend, als boven. Posterijen. Postkantoor te Hensden. Lijst ran de brieven en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, waarvan de geadresseerden onbekend zijn. 2e helft der maand Juli. J. Fransen, Rotterdam. Itimienlaml. Bij de Vrijdag te Rotterdam gehou den Kamerverkiezing in district I zijn uitgebracht 8862 geldige stemmen. Het aantal kiezers is 12248. De heer B. J. Gerretson (C.-H.) ver kreeg 3934, de heer D. de Klerk (U.-L.) 2343, dr. W. van Ravesteijn Jr. (S. D. P.) 54, en de heer A. B. de Zeeuw (S.D.A P.) 2531 stemmen, zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren B J. Gerretson (C.-H.) en A. B. de Zeeuw (S. D. A. P.) Bij de Maandag in het district Hooge- zand (vac.-Spiekman) gehouden kamer verkiezing waren uitgebracht 5015 gel dige stemmen. Hiervan verkreeg Mr. P. Rink (U. L. aftr.) 2569, dr. Th. van der Waerden (S. D. A. P.) 2446 stemmen. De heer Rink is dus gekozen. Door de verkiezing van mr. P. Rink heeft de Liberale Unie 1 zetel op de sociaal democraten heroverd en blijft zij evenals in de oude Kamer 21 man sterk. De concentratie beschikt daar mede over 38 zetels in de nieuwe Kamer de S. I). A. P. is van 18 op 17 gekomen. Zondag vergaderde het bestuur der S. D. A. P. te Amsterdam ter bespreking van een voorstel-Schaper-Vliegen om een buitengewoon congres te houden. De indiening van het voorstel werd gemotiveerd met verschillende gronden. Het niet doorgaan van het vroeger aangekondigde congres heeft in de partij ontevredenheid gewekt, waaruit blijkt, dat de partij in de ernstige omstandig heden, waarin zij verkeerde, zich wilde uitspreken. Intusschen is uit het verder verloop der crisis gezien, hoe juist de partij leiding gehandeld heeft om het congres niet te laten doorgaan. Sedert de bekende conferentie echter het besluit nam de aangeboden minister portefeuilles af te wijzen, is de toestand belangrijk gewijzigd door het besluit der vrijzinnige concentratie om geen concentratiekabinet te vormen. Volgens eenigen kan de dreiging van een zaken kabinet, dat geen algemeen kiesrecht en geen staatpensioen op zijn program voert, of in een vorm, voor de partij onaannemelijk, alleen afgewend worden door de erkenning van de partij, dat thans, na de weigering der concentratie om uit de meerderheid der linkerzijde een kabinet te vormen, de uitzonderings toestand kan ontstaan, waarbij alleen door bereidverklaring der S. D. A. P. om deel te nemen aan een regeering uit de geheele linkerzijde het staatspen sioen en het algemeen kiesrecht kunnen worden gered. Hiertegen werd aangevoerd, dat de bezwaren, die aan 't ministerschap voor sociaal democraten zijn verbonden, zooals deze in de vorige conferentie werden ontwikkeld, nog evengoed gelden, en men dus op die gronden, evenmin als toen, nu wenscht over te gaan tot het inslaan van dezen weg. Hoewel door allen erkend werd, dat deze bezwaren bestaan, werden zij echter in de nieuwe situatie niet zoo overwegend geacht, dat men zich in den hierboven aangegeven zin niet zou uitspreken. Terwijl sommigen meenden, dat de ver antwoordelijkheid voor het niet tót stand komen van algemeen kiesrecht en staats pensioen veel zwaarder moet wegen dan die ook door hen erkende bezwaren. Het resultaat der besprekingen was, dat de meerderheid van het partijbestuur besloot over te gaan tot het uitschrijven van „een buitengewoon congres" en wel op Zaterdagavond en Zondag a.s. te Zwolle. Verder werd besloten een resolutie op te stellen, die aan het congres zal wor den voorgelegd. Woensdag zal de reso lutie in Het Volk worden gepubliceerd, zoodat de afdeelingen deze nog kunnen bespreken. Afwezig waren de heeren Van der Goes, Spiekman en mr. Mendels. Naar de N. R. Ct. verneemt, hebben de besprekingen den geheelen dag ge duurd en heeft mr. Troelstra de boven genoemde resolutie ontworpen. De conclusie van deze resolutie is, dat, indien de pogingen van mr. Cort van der Linden niet kunnen leiden tot vor ming van een ministerie, dat het pro gramma Bos wil uitvoeren, de partij hierin zal zien de conditio sine qua non (onvermijdelijke noodzakelijkheid) door mr. Troelstra genoemd in zijn briefwisse ling met dr. Bos nl. het eenigegeval,waar in het zittingnemen van socialisten in een vrijzinnig kabinet mogelijk zal zijn. De minister van justitie heeft bepaald, dat een drietal gedetineerden in de straf gevangenis te Groningen en te Utrecht, voorwaardelijk in vrijheid zullen worden gesteld. Behoudens te vermindering van straf zal hun straftijd verstrijken 12 Mei 1914, 13 December 1913 en 4 November 1913. Gedurende de kermis te Gouda, die thans is geëindigd, heeft de politie al daar niet minder dan 11 minderjarigen aangehouden, die aldaar zwervende wer den aangetroffen. Allen werden zij aan de resp. ouders teruggegeven. De meeste van deze jongelieden waren afkomstig uit Rotterdam, Amsterdam en Utrecht. In verschillende plaatsen van den Gelderschen achterhoek zijn valsche bankbiljetten in omloop van f 100, welke gemerkt zijn G M 9929. Ze hebben geen geschepten rand, de achterzijde is grijs groen gekleurd en het watermerk ont breekt. Maandagmiddag omstreeks drie uur is men er in geslaagd den heimachine betel, die bij het bekende ongeluk op het Sportpark te Amsterdam weggeslin gerd en in den grond van een weiland gedrongen was, na ongeveer drie dagen gravens, boven aarde te brengen. Uit den toestand waarin het zware ijzeren gevaarte verkeerde was niet direct op te maken wat de oorzaak van het ge beurde kan geweest zijn. Een voorgenomen nader onderzoek zal daaromtrent wellicht meer licht kun nen ontsteken. In een Vrijdag gehouden, druk be- bezochte vergadering van het personeel der Graan-Elevator maatschappij te Rot terdam is, als protest tegen het ontslag van vijf en twintig werklieden dier maat schappij, met inachtneming van een opzeggingstermijn van veertien dagen, een algemeene staking geproclameerd, die dus den 16en zal ingaan. In een manifest, in verband hiermede verspreid, wordt gezegd, dat naar de meening van het personeel, deze vijf-en-twintig per sonen ontslagen zijn, alleen omdat zij aangesloten zijn bij de Algemeene haven arbeiders-vereeniging Streven naar Ver betering. De maatschappij zegt dat dit laatste niet de juiste reden van het ontslag is, dat voortvloeide uit stilte in het bedrijf. Reeds geruimen tijd werd van in aan bouw zijnde panden in den Boschpolder te Rotterdam lood vermist, zonder dat men er in kon slagen, den dader te vinden. De dief is thans gevonden. Men heeft een juffrouw T. v. d. P. bezig ge vonden, lood op te graven nabij het terrein van de voetbalvereeniging Xer xes. Zij werd in verhoor genomen en bekende, dat de man, met wien zij samenleeft, de scheepsbouwer M. S., 's nachts lood wegnam en daar begroef. Zij bracht het dan den volgenden mor gen te voorschijn. Deze methode was reeds drie vier maanden met succes gevolgdhet ontvreemde bedraagt on geveer 40 k.g. De man en de vrouw zijn in bewaring gesteld. Mej. Meyer te Tilburg heeft bekend, dat zij de brand, die er in haar woning is geweest, heeft aangestoken om het geld van de verzekering te krijgen. G. S te Zeegse (gemeente Vries) se dert Juni gedetineerd in het huis van bewaring te Assen onder verdenking van moord op haar pasgeboren kind is gisteren wegens onvoldoend bewijs uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Hare ouders hebben, zooals wij reeds hebben gemeld ook geruimen tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht, doch zijn ook op vrije voeten gesteld. Een bestuursvergadering van de 3 patroonsvereenigingen te 's-Gravenhage, heeft Zaterdag besloten de werken Maan dag voor de grondwerkers open te stel len op de voorwaarden van de overeen komst van Februari j.l., zijnde 26 ct. per uur voor het eerste jaar, 27 ct. voor het 2de en 28 ct. voor de volgende jaren. Mochten de stakers geen gebruik maken van deze gelegenheid om den arbeid te hervatten, dan zullen de pa troons heden, Woensdag, maatregelen treffen, die zij noodig achten in het belang van een begin en den geregel- den vooruitgang der in uitvoering zijnde werken. Als één dezer middelen zal dienen het in dienst nemen van buitenland- sche werklieden. Uit Amsterdam wordt geschreven: Het smederij personeel van de Ned. Fabriek heeft eenigen tijd geleden een motie aangenomen, waarin o.a. inzake de aanhangig gemaakte looneisch van 3 cent verhooging van uurloon en ta rieven besloten werd nog niet tot een krachtiger optreden over te gaan. Naar aanleiding dier motie heeft Za terdag j.l. het smederij personeel, deel Veen, 31 Juli 1913- Mijnheer de Redacteur!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2