Te Groenlo. Hoe de bloedarmen genezen. de rest aan Servië en Griekenland hoe tusschen die beide de scheidingslijn zal loopen, is nog niet bekend. Aan Berlijnsche bladen wordt geseind dat Bulgarije besloten heeft opnieuw Turkije den oorlog te verklaren en alle beschikbare troepen met geforceerde rnarscben te doen optrekken naar de punten, waar zij den Turken den terug tocht kunnen afsnijden. Euver bei is tot bevelhebber van het Turksche garnizoen te Adrianopel be- Doemd, Fethi bei tot bevelhebber van Kirk Kilisse. De zeden-politie te Hamburg is over gegaan tot de arrestatie van een be ruchte koppelaarster die „salon" hield in een elegant gebouw in de Neustad- tische straat. Dit salon werd bezocht door de per sonen uit (fe hoogste kringen en door nog sclioolgaande meisjes. Onder de laatsten bevonden zich zelfs meisjes van de naburige stad. Te St. Jansteen kwam men dezer dagen tot de minder aangename ont dekking, dat van een in de Roomsch Katholieke kerk aldaar staand Maria beeld een tweetal gouden halskettingen waren verdwenen. De daders van dezen diefstal zijn tot heden niet ontdekt. Tengevolge van een plotselinge storm vlaag kantelde te Swinemüude de mo torzeilboot „Friedrich Carl". Van de 22 opvarenden werden slechts 5 gered. De andere 17 zijn verdronkeu. De gemeenteraad van Keulen heeft een voorstel, om een gemengd bad in te richten, verworpen. De woede van verschillende personen hierover was zoo groot, dat dezer dagen •en aantal mannen over de heining wilde klauteren naar hun familie inhetdames bad. Een heer probeerde zelfs in dames- badcostuura het damesbad binnen te dringen en het aantal personen, dat tegen den wand drong welke het heeren en damesbad van elkaar scheidt was zóó groot, dat deze ten slotte bezweek. Het personeel stond geheel machteloos. Plaatselijk \leuws. Heugden, 9 Aug. De heer H. van Herwaarden, schoen maker alhier, die al meermalen bij Ten toonstellingen van Huisvlijt is bekroond geworden, heeft thans een kunstwerk af gemaakt, dat terecht bewondering van vak- menschen trekt. Als model nam hij een ouderwetsche eikenhouten kast met dubbele deur, vol Bnijwerk, hier en daar met ebbenhout af gezet en rustende op ebbenhouten kogels. Hij heeft die verkleind opgezet en in alles het origineel gevolgd, waarbij vooral het steekwerk aan het kopstuk zoo keurig uitkomt. Als men daarbij bedenkt, dat hij alles met eigen gereedschap heeft bewerkt, zelfs de kogels waarop het geheel rust, ja alles, met het schoenmakersmes heeft uitgevoerd, moet men eerbied hebben voor zooveel geduld en zooveel volharding, om eindelijk zoo'n gaaf geheel te doen verrijzen. Werkendam. Voor het vischrecht in de Wiel, haven enz., is voor den tijd van 5 jaar ingeschreven per jaar als volgt: B. Baggerman Bz., f 12,88; A. Baggerman, f 15,50; A. J. van Herwijnen, f 16,10; G. v. d. Heuvel, f 20,65 en C. Baggerman Bz., f 23,13. Almkerk. Woensdag maakte de knapenvereeniging „Obadja" per Fop Smit, een uitstapje naar Rotterdam. De jongens hebben, vooral in de diergaarde, zeer veel schik gehad. Cape lie. De zangvereeniging ,,'t Ro zenknopje", is bij het concours op j.l. Woens dag te Moercapelle, schitterend uit den strijd gekomen. De eerste prijs, in de derde af- deeling viel haar ten deel. Wanneer men daarbij rekent, dat het de eerste maal is, dat de vereeniging aan een concours deel neemt, zij slechts een paar jaren bestaat en moest kampen met vereenigingen van 70 zangers en zangeressen, die al meermalen prijzen behaald hadden, kan men gerust zeggen, dat het een kolosaal succes is. 's-Avonds was dan ook ter ontvangst een massa volk aan het station Capelle-NLuwe- vaart, toen plotseling telegrafisch bericht kwam, dat ze den trein te Rotterdam ge mist hadden en de reis over Tilburg zouden maken. Voor velen «en teleurstelling. Den volgenden ochtend, circa half vier, arriveerde het gezelschap in het dorp, onder het zingen van vroolijke liederen. Drimmelen. In de maand Juli j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 46 telegrammen, waarvan 19 wer den verzonden en 27 ontvangen. In de rijks postspaarbank werden ingelegd f 1082,50 en terugbetaald f 799,06. Russen. Op initiatief van het spoor weg-comité voor het land van Heusden en Altena, zal alhier op Dinsdag 12 Augustus a.s., des namiddags 2 ure, in het café Hees sels, eene vergadering worden gehouden van burgemeesters, raadsleden en leden van polderbesturen en van verdere belangstel lenden uit onze streken, ter bespreking van het plan tot oprichting eener Electrische Centrale voor onze geheele provincie. Deze vergadering zal worden bijgewoond door prof. Van Swaaij, hoogleerraar aan de Poly technische school te Delft. Waar het hier eene zaak geldt, die vooral voor het land van Heusden en Altena van het grootste belang is, vertrouwen wij, dat zeer velen aan de oproeping gevolg zullen geven. „Eendracht maakt Macht", dat was de Kjhoone leuze onzer vaderen; laten ook wij de {handen in elkaar slaan, nu het oogen- blik van handelen df&r is. Geert ruiden berg. De heer H. J. Telkamp alhier, is aangewezen om ouden van dagen, bij de aanvragen eener rente, als bedoeld in art. 369370 der Invalidi teitswet, behulpzaam te zijn. 's-G rave moer. Met ingang van 12 dezer wordt het telefoonkantoer alhier opgenomen in het Nederlandsch-Belgisch telefoonverkeer. De prijs van een enkel voudig gesprek bedraagt f 1.45. De heer A. van Eersel alhier, is aangewezen om de ouden van dagen uit deze gemeente behulpzaam te zijn bij het aanvragen eener rente, als bedoeld in de art. 369 en 370 der Invaliditeitswet. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. H. H. van Willigen, slaagde dezer dagen voor het examen Boekhouden M. O. Naast deze akte is hij nu in het bezit van Hulp akte, Hoofdakte, akte Fransch L. O., be nevens akte Wiskunde M. O. k5. kaatsheuvel- Naar het bijkan toor der posterijen op de Kruiskade te Rot terdam, is overgeplaatst de heer R. Berier, klerk 2de klasse alhier. De sprekers zijn 2,30 opening door den Voorzitter, Ds. J. A. ten Bokkel Huinink. 2,453,10 „Openingswoord" door Ds. P. J. F. van Voorst Vader uit Nederhemert. 3,103,30door Prof. Dr. L. H. K. Bleeker G.Hzn. uit Groningen. Pauze van 3,303,50. 3,554,15 „Vreest niet gij klein Kuddeke", door Ds. J. H. S. James uit Lage-Zwaluwe. 4,154,35 „Onvervulde beloften", door den heer G. G. v. As uit 's Gravenhage. Pauze van 4,354,55. 56,20 „Luisteren naar Gods stem", door Ds. J. Luuring uit Gorinchem. 5.205,40 „Succes en zegen", door den heer H. Gordeau Jr. uit Amersfoort. 5,40 Slotwoord: „Naar Huis", door Ds. J. A. ten Bokkel Huinink uit Well en Ammerzoden. De zangnummers worden begeleid door de „Heusdensche Harmonie" en worden door de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" van Heusden in de pauze eenige liederen gezongen. Het kan wel niet anders of zeer velen zullen zich opmaken naar dit allerliefste oord om er verkwikt te worden in deschoone natuur door de verkondiging van het Evangelie. Voor degenen die van Gorinchem, Woudrichem en tusschen gelegen veren ko men is de reis per extra boot die smiddags te twaalf uur van Gorinchem vertrekt al zeer gemakkelijk, terwijl de bezoekers uit Noord-Brabant per trein naar Heusden kun nen komen, van waar het een klein half uur wandelen is naar het terrein. God geve ons een vriendelijk blauwen hemel, een stralende zon, Zijn onmisbare zegen. Nieuwendfjk.. Naar we vernemen heeft de collecte voor het a.s. Onafhanke- lijkheidsfeest langs de huizen alhier f 400 opgebracht. Raamsdonk, Aan de stoomzuivel- fabriek is in Juli verwerkt 209165 L. melk. Raamsdonksveer. Rijksnost- spaarbaDk over Juli. Ingelegd f 10428.66. Terugbetaald f 8288.07. Laatste boeknum mer 5212. Van de werf der N. V. Scheepsbouw- werven v.h. P. en A. Ruitenberg is met goed gevolg te water gelaten de stalen sleep- kaan Simonne 46, groot 530 ton, voor reke ning van „La Societée Anonyme La Meure" te Antwerpen. De kiel is gelegd voor een stalen sleep- kaan, groot 550 ton voor den heer H. Rekkers te Waspik. Sprang;. Door het bestuur der Chr. schoolvereen. alhier is uit de vele sollicitan ten voor onderwijzer aan de chr. school de n. v. voordracht opgemaakt, welke wij in de alphabetische volgorde weergeven Voor onderwijzer de heeren M. Rijken te Katwijk, Stelwagen te Oud- Vosmeer, Johs. Taal te Den Haag. Voor onderwijzeres: Mej. Lovink te Doetichem, mej. Maatje te Rouwveen. WrII hoeven-€appel Gedurende de maand Juli 1913, werden op het hulp telegraafkantoor 45 telegrammen behandeld, waarvan 28 verzonden en 27 ontvangen. In de openbare spreekcel werden 27 ge sprekken gevoerd, terwijl 2 telefoonoproep berichten werden ontvangen. In de rijks postspaarbank werd gedurende de maand Juli ingelegd f 2456,75. De Commissie voor de van 20 tot en met 29 September a.s. te Breda te houden Groote Provinciale Tuinbouwtentoonstel ling ontving bericht, dat, indien onvoor ziene omstandigheden zulks niet verhin deren, Hare Majesteit de Koningin-Moeder die tentoonstelling wenscht te bezoeken. Verslag van den Raad der gemeente Almkerk op 4 Augustus 1913, 's nam. half zes. Afwezig de heeren Van der Kaaden en Van der Meijden. Na voorlezing van het gebed opent de Voorzitter de vergadering. Aan de orde bespreking of de gemeente in beginsel bereid is om mede te werken aan de voorgenomen plannen tot het ver krijgen van eene electrische centrale voor licht en kracht voor de geheele provincie. Nadat de geheele zaak door den Voorz. is toegelicht, wordt besloten in beginsel voor bedoelde plannen te zijn. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt de heer Verschoor of er geen mogelijkheid be staat alhier achter het gemeentehuis eene manege tot stand te brengen voor paarde- keuringen. Over deze zaak werd geen beslissing ge nomen. Door den heer Snoek werden nog enkele aanmerkingen gemaakt over de bestrating in het dorp, waaromtrent de Voorzitter toelichting gaf, waarmede de vergadering genoegen nam. De heer Snoek maakt aanmerking dat bij de vorige verk ezingen een persoon (waarnemend secretaris) met de andere leden van het stembureau gegeten heeft. Hij achtte dit niet in het voordeel van de gemeente. De heer Den Dekker het woord gevraagd en verkregen hebbende, zegt dat hij het belachelijk vindt dat de gemeente Almkerk over zulke zaken in de couranten zou komen daar dit toch eene zaak van zeer onder geschikt belang betreft, daar voor andere zaken, o.a. Burgerlijk Armbestuur zeer veel wordt uitgegeven. Daarna komt ter tafel een vraag van den heer Snoek om de café'e bij de aanstaande feesten na tien uur verlof te geven tot langer open blijven. De Voorzitter antwoordde, dat hij van oordeel was daaraan niet te kunnen vol doen. Ingekomen was nog een verzoek van de Muziekvereeniging „Nooit gedacht", om eenige weken te mogen repeteeren in de Openbare School te Almkerk. De heer Snoek is daar tegen. Bij stemming werd met algemeene stem men, behalve die van den heer Snoek, aan genomen, dat voornoemde vereeniging al daar mocht repeteeren, mits alles in goeden staat te houden. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Ri mi en land. Men meldt uit Apeldoorn aan de N. R. Ct.: Het is de wensch van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. den Prins geweest, dat hun 127s jarig huwelijksfeest Don derdag in stilte, althans zonder groot feestvertoon, zou verloopen. Groote toe bereidselen voor de feestviering waren er dan ook niet gemaakt, toch is be grijpelijkerwijze de dag niet zonder fees telijkheden verloopen. Het personeel van de Koninklijke stal len, op Het Loo, bood het Koninklijk echtpaar een bloemenhulde aan in den vorm van een reusachtig hoefijzer. Om half 11 precies kwam het Konink lijk echtpaar, met zijn gevolg, in de stallen aan. De muziekvereeniging Kunst naar Kracht, het mandoline-orkest, gevormd uit het stalpersoneel, voerde eerst de „121/ï-jarig Oranje-jubilee-fantaisie" uit, die voor deze gelegenheid opzettelijk was gecomponeerd door haar directeur, den heer A. P. Murkens. Hierna had <le aanbieding van het bloem-hoefijzer plaats. De bewoners van Het Loo boden H. M. de Koningin en den Prins een schild aan, ter grootte van 279 meter. Op dit schild waren de initialen van Koningin en Prins als monogram aangebracht, de W. in Oranje en de H. in blauw. Dit schild werd aan de door het Koninklijk echtpaar bewoonde villa bezorgd door 13 jongedames in het wit, metoranje- sjerp. De employé's van het Kroondomein schonken een grooten vergulden stan daard met het portret van prinses Ju liana in salonformaat, gevat in een krans van witte rozen. De standaard droeg drie witte duiven, met linten in haar snavel, waarop de teksten, die de predikanten bij het ver- lovings- en huwelijksfeest als onderwerp van hun preek gekozen hadden. Ook ontving de Koningin nog een bloemtuil van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Alle bloemstukken werden in den tuin achter de villa in een cirkel geplaatst; de Koningin be zichtigde ze in den loop van den dag meer dan eens. Tegen half twee vulde zich de groote tent, die in het Koninklijk park was opgeslagen voor de voorstelling van het circus Schumann met een groot getal toeschouwers bestaande uit het geheele personeel van het paleis, dat van de stallen, dat van het park en dat van het jachtdepartement, allen met hun vrouwen naar schatting waren bij de voorstelling in de tent 1200 personen aanwezig. Het orkest speelde eerst een paar, deels toepasselijke, nummers en toen hierna H. M. de Koningin en Z K. H. de Prins, met de geheele hofhouding, in de tent kwamen, het Wilhelmus. Daarna, om precies half twee, ving de voorstelling aan. Deze duurde tot 3 uur. Het personeel werd onderdehand rij kelijk van ververschingen voorzien. Na afloop vertoefde de Koningin nog eenige oogenblikken met de Prinses temidden van de kinderen der arbeiders en officianten, met wie Prinses Juliana „tusschen Keulen en Parijs" speelde. De Koningin praatte ondertusschen met verschillende arbeiders. Om 4.53 kwam H. M. de Koningin- Moeder met den gewonen trein, waarin een salonrijtuig was aangehaakt, aan het station te Apeldoorn aan. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hadden zich per auto naar het station begeven, om de Koningin- Moeder af te halen. Na een hartelijke begroeting op het perron reed men per auto naar de koninklijke villa. Het talrijke publiek juichte de vorste lijke personen zeer hartelijk toe. Donderdagavond heeft de bevolking </an Apeldoorn feest gevierd. Er was concert inhet Oranjepark en de ver eeniging tot veraangenaming van het verblijf gaf een concert in park Tivoli. Volgens zeer betrouwbare bron zet Mr. Cort van der Linden zijn pogingen tot vorming van een kabinet krachtig voort en is het gerucht, als zou de aan ge noemden Staatsman gegeven opdracht een zuiver zakenkabinet gelden, waarbij groote hervormingen zijn uitgesloten, van allen grond onbloot. De jubileumpostzegels zullen de beel tenissen dragen van de Koningin in de waarden van 10 cent, 50 cent en 10 gulden; van Koning Willem I in die van 2Vs cent, 1272 cen* en 1 gulden; van Koning Willem II in die van 3 cent, 20 cent en 27s gulden en van Koning Willem III in die van 5 cent, 25 cent en 5 gulden. De vrouw van een diamanthandelaar uit Antwerpen, die Zaterdag, voor een bezoek aan haar familie, naar Amster dam was vertrokken, is tot heden niet teruggekeerd. Zaterdagavond had zij aan haar rsan geseind, dat zij goed was aan gekomen en Zondags terugkwam. In derdaad is zij dien dag uit Amsterdam vertrokken, maar niet te Antwerpen aangekomen. De vader van den diamanthandelaar houdt te Antwerpen een hotel. Hij heeft aan de politie belangrijke inlichtingen kunnen verschaffen. Sedert verleden week kwam bij hem dagelijks een En- gelschman middagmalen. Deze man wist dat de nu vermiste vrouw op reis ging en Vrijdag vertrok hij zeggende des Maandags terug te komen. Sedert heeft men hem niet meer weergezien en men vermoedt dat hij de vrouw in een hin derlaag gelokt heeft, om haar te be stelen. De vrouw had niet veel geld op zak, doch zij droeg voor 15,000 frank juweelen. De man, die Dinsdag 29 Juli j.l. in een badkoets te Scheveningen zijn klee- ren verwisseld heeft met die toebehoo- rende aan een heer die daar badende was, heeft nog medegenomen de in de kleeding aanwezige geldswaarde tot een bedrag van 640 kronen aan Oostenrijksch bankpapier en een zilveren remontoir horloge. De familie v. d. O., uit Leiden, was Dinsdag heel rustig in de Meerburger Watering, onder Zoeterwoude, in een roeibootje van het „Witte Huis" aan het visschen. Een schipper komende van Zoeterwoude (dorp) had de aardig heid, zijn groot vaartuig in de richting van het bootje te sturen, en daar het bootje vastgemeerd lag aan den wal was het niet mogelijk een aanvaring te voor komen, welke dan ook plaats had. Beide riemen werden stuk gevaren, terwijl de inzittenden in grooten angst verkeerden. Toen v. d. O., den schipper over zijn laffe daad onderhield, werd hem bovendien een streeling met den schippershaak aangeboden. Deze kon evenwel voorko men, worden wanneer de familie den schipper een zeker bedrag in geld gaf, het geen uit vrees geschiedde. Een onaan gename historie voorwaar! Bij de politie is aangifte van een en ander gedaan. Zij is den vermoedelijken dader reeds op het spoor. Door een groep vrouwen, los van eenige vereeniging, bond of partij, waar van het bestuur bestaat uit de dames J. S. R. BaerveldtHaver, presidente; W. Drucker; A. W. L. VersluysPoel man S. W. A. WichersR. van Wulfften PaltheBroese van Groenou; H. E. Verweij Mejan, Secretaresse-Penning- meesteresse, wordt een actie op touw gezet, beoogende de volksvertegenwoor digers bij den aanvang hunner werk zaamheden er aan te herinneren, dat het Nederlandsche volk ook vrouwen telt, en dat waar de nieuwe regeeringspe- riode Grondwetsherziening zal brengen, het principe: „Grondwettelijke gelijk stelling van man en vrouw", niet langer mag worden verzaakt. Men heeftgemeend daartoe de vrouwen die voor dit principe voelen op den eersten zittingsdag na de opening der Staten-Generaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage bijeen te brengen. Zij willen van dien ernst blijk geven, door een waardig optreden: „het stil en zwijgend samenzijn van eenige hon derden, kan 't zijn duizenden vrouwen op het Binnenhof". Te Tegelen hebben twee schooljon gens van 12 en 8 jaar op ergelijke wijze huisgehouden in de lokalen der openbare school. Buiten schooltijd schrijft „De Tijd" zijn zij binnen weten te komen en hebben er de inktkokers leeg gegooid, linialen en leien vernield, landkaarten en platen stukgescheurd of beschadigd, de banken besmeerd met uitwerpselen en elkaar tot slot gebombardeerd met inktfllesschen, De aangebrachte schade woidt berekend op ongeveer f 300. Dezer dagen kwam een diamantver steller de heer Groen, te Amsterdam tot de ontdekking, dat een voor hem be stemde postwissel door iemand anders was in ontvangst genomen. Eenige we ken geleden had de heer Groen n.l. brandwonden bekomen aan een zijner handen, waardoor hij niet in staat was te werken. Nadat hij opgave van het ongeval had gedaan, wachtte hij de op roeping voor de rente der Rijksverzeke ringsbank af, die echter ook lang na den wettelijk gestelden termijn uitbleef. Toen bleek, dat de voor hem bestemde post wissel door een ander was in ontvangst genomen en van een valsche handtee- kening voorzien, om het daarop gestorte bedrag te innen. De politie stelt thans een onderzoek in. Eenigen tijd geleden werd een gees telijke uit 's-Heerenberg te Mühlheim a d. Ruhr door een Hollandschen ar beider in den biechtstoel doodgeschoten. De dader, zekere Weinard, werd in de Provinzial Heilanstalt te Bedburg-Hau, bij Kleef, in observatie gehouden, doch dezer dagen als ontoerekenbaar te Zeve naar aan de Nederlandsche justitie uit geleverd. Naar de „N. R. Ct." van een uit Pa rijs teruggekomen familielid verneemt, is Marinus W. de Vos niet vermoord of verminkt, ook niet verongelukt, maar plotseling overleden aau hartverlam ming. Zijn familie wist, dat hij wel eens verschijnselen had, die erop wezen, dat hem zoo iets zou kunnen overkomen. Overigens moet het hem aan het noodige niet ontbroken hebben. In Havre, waar hij na zijn ontsnapping gezocht werd, was hij ook geweest. Daarna in Amerika, maar tegen de nationale feesten ter her denking van de inneming van de Bas tille weer naar Parijs teruggekeerd. Volgens de Meierijsche Crt. is de schilder Mutsaerts, indertijd aangehou den in verband met den moord op Maria Kessels te Tilburg gepleegd, te Antwerpen, waar hij na dien vertoefde, gearresteerd wegens een zedenmisdrijf. In den tegen woordigen staat der weten schap, kan ieder van zijn kwaal genezen, maar daartoe moet men weten, moet men zich op de hoogte houden en niet wanho pen. Indien een middel u geen heil heeft gebracht, moet gij een ander beproeven dat misschien beter zal slagen. Men moet be langstellen in de verbeteringen die zich voordoen in de geneeskunst evenals in alle zaken en partij trekken van de onder vindingen opgedaan door verstandige men- schen die pas genezen zijn. Ziehier het geval van een persoon te Groenlo, die sedert langen tijd bloedarm was, vele geneesmiddelen had beproefd en steeds even ziek bleef. Indien zij het daar bij gelaten had, zou zij haar ziekte nog hebben, zou zij er nog aan lijden en niet kunnen werken. Maar, zij heeft de Pink Pillen genomen en haar ziekte is als bij tooverslag verdwenen. De Pink Pillen waren dus wel het ware geneesmiddel voor die persoon. Voor U, bloedarmen die te ver- geefsch getracht hebt u van die ziekte te verlossen, is het zeer waarschijnlijk dat de Pink Pillen ook het ware middel zullen zijn. Het behoeft u niet veel te kosten ze te probeeren. Mejuff. E. Geerdink geb. Rubers, Lichten- voordsche weg B 177, Groenlo, schrijft ons: „Uwe Pink Pillen hebben mij het meeste goed gedaan. Sedert langen tijd was ik bloedarm. Natuurlijk had ik allerlei soorten van geneesmiddelen geprobeerd om te ge nezen. Ongelukkigerwijze gelukte dat niet en werd ik al zwakker en zwakker. Ik zag er zeer slecht uit. ik was buitengewoon zwak. Ik at bijna niet meer en ^ist niet wat er van mij worden zou. Ik had vele getuigschriften van genezingen door de Pink Pillen gelezen en heb toen ook een proef willen nemen met die pillen waarover men zooveel zegt. Ik heb ze dus genomen en onmiddellijk hebben zij mij veel goed ge daan. Nu ben ik op nieuw uitmuntend gezond en heb al mijne krachten weerge- kregen"- Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. PRËDIkBËUBIËI, 10 Aug. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Put terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Impeta van Kat- a. Zee. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. Van Velzen van Zuili- chem. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. I\Tederhemert. In het Bosch, daar toe welwillend afgestaan door den hoogwel geboren heer E. W. Baron van Wassenaar van Nederhemert, zal D. V. de ring Heus den en Altena van het Nederlandsch Jon gelingsverbond zijn 4de openluchtsamen komst houden op Donderdag 14 Augustus. Aanvang precies des namiddag te halfdrie. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Feijkes uit Gen- deren. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardioijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens. Brakelgeen opgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2