koopen. De namen der dieven zullen wel nooit bekend worden. De Balkan. Zondagochtend om goed half elf heb ben de vredesonderhandelaren te Boe karest zich vereenigd om de kroon op hun werk te zettenhet vredes-verdrag met hnn onderteekening te bekrachtigen. Het verdrag is door de afgevaardigden in alfabetische volgorde onderteekend en de hoofden der afvaardigingen heb ben onder het verdrag bovendien nog hun zegel afgedrukt. Om elf uur don derden de kanonnen van de forten te Boekarest, aldus aan de menschen ver kondigend, dat de vrede op den Balkan geteekend was. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung schrijft in haar weekoverzicht De afgeloopen week heeft ons als de belangrijkste gebeurtenis den langge hoopten vrede op den Balkan gebracht. Uit harden strijd treedt geen der Bal- kanstaten te voorschijn zonder gebied, waarin hen een veelbelovende taak en verwachtingen toewenken. Ook al zijn misschien niet alle vraagstukken voor goed opgelost, kunnen de oorlogvoe rende partijen zich gelukwenschen, dat zij te Boekarest den vrede vonden, waar aan de verwoeste Balkan en zijn zwaar bezochte volken behoefte hebben. Ook Europa wenscht dat het nu eindelijk vrede wordt en blijft. De inwoners van Malenikon, een Macedonische stad, welke aan Bulgarije is toegewezen, hebben een afvaardiging naar het Grieksche hoofdkwartier ge zonden, die aan deü koning is voorge steld. De afgevaardigden verklaarden den soeverein, dat hun landslieden in geen geval Bulgaarsch wilden worden en dat zij uit vrees om te worden vermoord, hadden besloten hun haardsteden te verlaten. Zij verzochten den koning hun toe te staan op Grieksch grondgebied een nieuwe stad te stichten. Het Bulgaarsche orgaan der Heilige Synode betreurt, dat de vrede, die ge sloten is onder voorwendsel het even wicht op den Balkan te herstellen, Bul garije buiten Macedonië sluit, welks Bulgaarsche bevolking mitsdien onder het bestuur van Grieken en Serviërs komt. Die oplossing kan slechts een nieuwen bloedigen oorlog op den Bal kan voorbereiden, wellicht reeds na ver loop van korten tijd. Het blad uit zich op scherpen toon tegen de bladen, die zich voldaan heb ben getoond met dezen vrede. D® Mir, bet orgaan der nationale par tij acht het resultaat van den bevrijdings - oorlog, waarvoor het Bulgaarsche volk zich opgeofferd heeft, van zoodanigen aard, dat de Albaneesche, Koetso-Wa- lachische, Turksche, Grieksche en Ser vische nationaliteiten vrijheid en ge legenheid hebben gekregen om zich te ontwikkelen en uit te breiden. Slechts den Bulgaren is dit recht ont houden; zij zijn gedoemd te verdwijnen. Ook de dagorder van koning Ferdi nand van Bulgarije spreekt niet hoopvol over een blijvende vrede. In deze order, aan het leger gericht, herinnert hij aan de overwinningen in den veldtocht tegen Turkije, die eindigde met de volkomen zegepraal der Bul gaarsche wapenen. Soldaten! zoo gaat de dagorder verder Op het oogenblik dat gij naar uwe haardsteden zoudtterugkeeren, heeft ons plotseling en onverwacht een geeselslag getroffen. De bondgenooten, met wie wij zoo eerlijk mogelijk waren omgegaan, hebben ons verraden, omdat zij ons wilden berooven van hetgeen was gekocht met het blo6d van tien duizenden helden. Verontwaardigd over deze trouwbreuk heeft het Bulgaarsche volk zich niet bij die berooving kunnen neerleggen. Geen Bulgaarsch patriot kon goedschiks en zonder slag of stoot afstand doen van Seres, Monastir, Ochrida, Dibra, Prilep, Saloniki en andere Bulgaarsche streken, waar onze rasgenooten wonen. Door de voormalige bondgenooten uitgetart, hebben wij opnieuw en tegen onzen zin den strijd moeten aanbinden, een strijd, die met succes zou zijn be kroond, indien niet een reeks van on voorziene politieke omstandigheden onze krachten hadden verlamd. Van alle kanten besprongen, zijn wij gedwongen geworden den vrede van Boekarest te teekenen, daar het vaderland niet in staat was met vijf naburige staten te strijden, wilden wij niet alles op het spel zetten. Uitgeput en vermoeid, doch niet overwonnen, moeten wij onze roem rijke standaarden oprollen, wachtend op betere tijden. Soldatennu ik de rijen van uwe heldhaftige regimenten verlaat, acht ik het mijn plicht u uit naam van Bulgarije mijn hartelijke en diepgevoelde dank baarheid te betuigen voor alle opofferin gen, alle ontberingen en alle moeite, die gij u hebt getroost tijdens den reus- achtigen strijd. De historie en het nageslacht zullen oordeelen en waardeeren; met gouden letteren zullen zij boekstaven hoezeer gij u jegens het vaderland verdienste lijk heb gemaakt. Vertelt aan uw kinderen en uw klein kinderen van de dapperheid der Bul gaarsche soldaten, bereidt hen voor op de taak, om eens het roemvolle werk, door u begonnen, te voltooien. 18131913. Heusden voor omstreeks 100 Jaren. ii. Het woord Anglais. Hiervan wist men te spreken, vooral na den inval in het jaar 1809; nog langen tijd werden ook de geldelijke verliezen, er door veroorzaakt, betreurd. De keizer verleende de weldaad, dat die vergoed zouden wordeneen be paalde som (50,000 frank) werd er voor uitgetrokken, w. v. voor Heusden 580 frank, maar wie moeten vergoeding krijgen, zij, die vervoer hadden bekostigd, of ook behülve deze zij, die leveranciën gedaan hadden Maar ook indirect hadden de Engel- schen (de Anglais) veel werk aangebracht. Tabak en suiker. Over beide veel te doen. Wie moet of mag tabak planten? Welke straf staat op overtreding? Maar de suiker, die, behalve als genot middel, ook tot voeding strekt, geeft heel wat moeite. Mangel- of beetwortel- fabrieken oprichten tot verkrijging van suiker als zoo'n suikerfabriek in wer king is, gaat alles op rolletjes, maar hoeveel voorbereidende maatregelen. Hoe vérstrekkende gevolgenzelfs bleek het, bij onderzoek naar bewijzen van overlijden van militairen, dat te Middelburg de acte van een in bet hos pitaal overleden milicien, aldaar niet was te vinden, zijnde de registers uit het hospitaal door de Engelscben mede genomen. Nu komen wij aan het woord Aigles. De arend was door den keizer als sym- bole aangenomen. Er verscheen een keizerlijk besluit, toen gebleken was dat er namaak in het spel was. De keizer wil dat hiernaar streng onderzoek wordt gedaan en de gevondene in beslag ge nomen en opgezonden naar Frankrijk om in depot opgelegd te worden. De Heusdenaren zijn kalm van aard, hebben wel sociëteiten en ook een lees gezelschap, maar dit alles slechts tot gepaste uitspanning. Oneerlijk zijn ze ook niet, vechten beel weinig, wel is het eens gebeurd, dat een paar jongelui onder kaartspel ruzie kregen en er op los sloegen en sneden. Het kwam ook wel voor, dat van elders een paardedief in de stad vertoefd had, wiens signalement werd omschre ven, waaronder ook het dragen van ziWeren schoengespen. Een appeldief in naburige gemeente kwam wel eens voor; af en toe werd er wel eens een deserteur ingerekend, waar voor het is gebeurd, dat een korporaal 25 francs als belooning ontving. Dat het fransch er al aardig in zat, bleek bij een openbare vergadering, toen, na verloop van niet zoo heel veel tijd later, toen men hier van het Franscbe juk bevrijd was, er gezegd werd dat de Franschen eigenlijk niet veel goeds had den. Plots staat een toehoorder op, haalt zijn uurwerk uit den zak, en ik zeg, dat de fransche horloges tocb maar de beste zijn. Hij bergt het weer op en gaat heen, zeggende: „ik groet je". Maar nu zijn wij met onze gedachten nog onder het Fransche regime alhier. Het viel ons op, dat de humaniteit toen al toepassing vond in de gevan genis, de concierge ontving by zijn installatie de inetruetie, waar artikel zooveel luidt: te zijn humaan. Dit wat de menschen betreft, honden daarentegen treden, hun letterlijken naam niet verloochend, wel eens cynisch op, getuige het gebeurde met den Fran- scben officier, die te Oudheusden on gewapend voorbij een buiten wandelen de, door twee losloopende waakhonden onverhoeds wordt aangevallen en in een been gebeten. Het was lang niet malsch wat er op volgt. Die honden waren volstrekt niet onder appèl tegenover vreemdelingen zelfs niet tegenover Franschen, al was het een officier van rang van beteekenis. Heusden was niet levendig, de markt werd echter goed bezocht, graan vooral werd veel verhandeld. De bevolking was niet talrijk, 1450 personen, w.o. 240 weerbare mannen tusscüen de 20 en 60 jaren oud. In proviandeering, in geval van nood, was te voorzien. Nu gebeurde het, dat de militaire bezetting hulp vraagde, en hiertoe wenschte op te richten een nationale garde, de maire kan onmogelijk hieraan voldoen, ongeoefende burgers met be trekken van wachten en posten te be lasten, ging toch niet, voorloopig werden gegeven de gepensionneerde militairen, te Heusden woonachtig, verder wordt de raad van den Prefect ingewonnen, tevens wordt gevraagd, daar er slechts twéé poortwachters (poorters) zijn en drie stadspoorten een derden portier (waartoe een burger aan te wijzen) te benoemen. Verkeer in de stad is er niet veel, soms in acht dagen niet één paspoort, het vreemdelingenregister in de loge menten is dan ook heel weinig noodig. Scheepvaart zeer weinig, Rotterdam mer beurtschipper éénmaal per week op vaste dagen van Heusden naar Rot terdam, en vice versa, verder enkele schuitjes uit de naburige gemeenten, die van tijd tot lijd deze haven binnen komen en verlaten. Voor het algemeen belang wordt goed zorg gedragen, vaste prijzen worden gesteld voor den verkoop van brood en vleezen. Voorzorgen tegen brand: de stads brandspuiten (er zijn er twéé) verkeeren in geen goeden staat, een er van is nog wat mede te beginnen, maar de andere is zoo goed als onbruikbaar; voor bediening 46 spuitgasten. Daar nu de Maire ter oore was ge komen, dat voortaan waarschijnlijk de hulp van de twee gouvernements-brand- spuiten zal moeten worden ontbeerd, als zijnde opgevraagd, was er misère, fondsen heeft de stad niet. Weldra kon men weer ruhig zijn. Bij de genie werd geinformeerd, deze had ze niet op de Inventaris, zij be- hooren trouwens ook meer tot de Ar tillerie. Verder vernam ik er niet van. De stad bleef gelukkig nagenoeg altijd vrij van brandhet gebeurde eens, dat de bliksem insloeg bij een timmerman, maar dit had bijna geen nadeelige ge volgen. Tot het brandspuitmateriaal behooren ook brandemmers en haken, zoowel de eene als de andere zijn gedeponeerd bij verschillende burgers, om, als het noo dig mocht zijn, gebruikt te worden. Plaatselijk Nieuws. Heusden, IB Aug. Tot ons genoegen vernemen we, dat onze vroegere stadgenoot, de heer J. P. H. Kra mer, thans onderwijzer met hoofdacte te Leiden, Zaterdag de acte Engelsche l.o. mocht behalen. De gezonken schokker van den vis- scher H. v. Strien is Zaterdag gelicht met behulp van twee zandaken en na op de plaats van den strekdam ter nadere repa ratie te zijn neergezet, thans weder in de vaart gebracht. Werkendam. Morgenavond te kwart voor zeven, vergadert de Raad dezer gemeente. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Wijziging belastingverordening beer- en bloedputten; 4. Vaststelling reglement bur gerlijk armbestuur; 5. Voorstel van B. en W. inzake den aankoop van eene nieuwe brug; 6. Vaststelling instructie onderwijzend personeel; 7. Voorstel van B. en W. inzake afscheiding van den veekring Almkerk en oprichting veekring jWerkendam; 8. Aan bieden gemeente-rekening over 1912; 9. Be- eediging van een plaatsv. secretaris; 10. Be sluit inzake electriciteitsvoorziening11. Onderzoek der geloöfsbrieven der nieuw ge kozen raadsleden. Het programma voor het onafhanke- lijkheidsfeest op 3 en 4 September is voor loopig vastgesteld als volgt: Woensdag 3 September. 7 uur. Reveille door eenige hoornblazers. 89 uur. Klokluiden. 910 uur. Koraalmuziek op het plein door de alhier bestaande zangvereenigingen en het fanfarecorps. 10 uur. Optocht van de leerlingen der scholen. 2 uur. Aanvang volksspelen. 910 uur. Gondelvaart. Donderdag 4 September. 9 uur. Optocht met versierde voertuigen. 2 uur. Ringrijderij. 8 uur. Bioscopevoorstelling. 10 uur. Vuurwerk. An del- De arbeider C. Kraaij, werk zaam aan de sluis alhier, geraakte bij het schoonmaken der remmingswerken, in de sluiskolk te water. Na herhaalde pogingen mocht het aan het sluispersoneel gelukken hem behouden op het droge te brengen. Door den raad der gemeente werd inzake de electrische verlichting goedgunstig besloten. Besofjen. De kinderen van de hoog ste klasse der openbare lagere school hopen a.s. Woensdag een uitstapje te maken naar Amsterdam. A. Janson had Vrijdag j.l.'t ongeluk met haar hand onder een ringmachien te geraken, waardoor zij een diepe wonde op liep en geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. *BenecIeiidLaii|s;straat.Dehooi- handel gaat reeds wat vlotter. Men besteedt voor het nieuw gewonnen hooi f 11,en tweede soort f 10.per 500 k.g. Voor het mooie oude hooi wordt f 13,en voor het oude schraal hooi f 8,betaald. Herpt- Naar wij vernemen zal de Harmonie „De Eendracht" alhier, bij gunstig weer a.s. Vrijdagavond een muzikale wan deling maken naar Bern, om de daar wo nende honoraire leden de verschuldigde attentie te bewijzen. Met den korenoogst gaat het er slap naar toe. De telkens vallende regenbuien vertragen de werkzaamheden zeer. Moge 't spoedig wat bestendig droog weer worden. Kaatsheuvel- Volgens art. 369 der invaliditeitswet, zijn de heeren P. P. M. Musters, klerk ter secretarie en P. F. Maaskant, hoofd der chr. school a.d. Loon- schendijk benoemd, om ouden van dagen inlichtingen te verschaffen. In den loop van enkele maanden zullen onder onze gemeente nog een drietal gouden bruiloften gevierd worden. In Sept. bij D. van Boxtel (tweede straatje), in Oct. bij J. van Dongen, (Den Hil) en in Nov. bij G. van Zeist, (Berkdijk.) Gedurende de maand Juli werd aan het postkantoor Kaatsheuvel en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren in gelegd f 8534,79, terugbetaald f 5042,09 en 12 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Nederliemerl. Toen de molenaar R. Remmerde alhier, zonder veerman wilde overvaren, had hij bij het plaateen van zijn fiets in het bootje het ongeluk te struikelen en in de Maas te vallen. Met een nat pak en den schrik kwam de veerman-mulder weer op het droge. In de Donderdag gehouden vergade ring tot het luisterrijk vieren van het 100- jarig bestaan van Neerlands Onafhankelijk heid is een feestcommissie geconstitueerd be staande uit: Baron Van Wassenaer van Nederhemert, eere-voorz.; Baron Lewe van Aduard, burgemeester, Voorz. en tot leden dier commissie de heerenDe Goeij, O. v. d. Werken, J. Smits Ez., G. C. Straver, P. van Bijsterveld en G. v. Wijk. Het feest zal op 4 Sept. gevierd worden. 'sMorgens optocht en traetatie voor de schoolkinderen aan de Noordzijde. 's Middags volksspelen aan de Zuidzijde op een terrein welwillend afgestaan door Baron Van Wassenaer. De volksspelen zullen bestaan in Vogel schieten, ringrij derijmastklimmen en spriet- loopen. 'sAvonds voortzetting van het feest aan de Noordzijde. Een muziekkorps, hoogstwaarschijnlijk „Oefening en Uitspanning" uit Wijk, direc teur de heer Baselaar, zal er den goeden toon inhouden. Naar we vernemen is de inteeken- lijst voor het plaatsen van een orgel in de Ned. Herv. kerk aan de Noordzijde vol- teekend. Ook is reeds een fraai orgel aangekocht, hetwelk spoedig geplaatst zal worden. Nieuwend(|k.. Door den heer A. den Dekker alhier, is aan H. M. de Konin gin eervol ontslag gevraagd als dijkgraaf van het waterschap ,,'t Nieuwland van Al- tena." Sprang;. Als laagste inschrijver is de levering van het meubilair voor de Chr. School alhier, gegund aan den timmerman C. Michaël te Vrij hoeven-Cappel, die dit werk aannam voor f 462, Vrijdag kreeg de heer v. d. H. alhier, een slag van een paard tegen zijn linkerarm. Door dr. v. d. M. moest verband worden aangebracht. Veen. Voor de weischaren van het toemaat gras op den Ravenswaard alhier, wordt besteed f 13 per koe. De prijs hiervan is niet hoog te noemen. Het fruit is nogal duur. De prijs, welke voor de abrikozen wordt besteed, mag zeker hiervoor wel als bewijs dienen, daar deze worden opgekocht tot f3 per 100 stuks. Gewoonlijk wordt hiervoor slechts f 1 per 100 stuks besteed. IVaalwfjk. De dienstbode van Ger- ris had Zondag 't ongeluk van de fiets te vallen en haar been te breken. Waspik. Bij besluit van B. en W. d.d. 9 Aug. j.l., is aan de firma Johannes Vermeulen en Zonen, alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een zuiggas motor. Het bedrag, door het Rijk, ingevolge art. 48 der Lageronderwijswet, aan deze ge meente uit te keeren, bedraagt f 4108,33. Door den Raad dezer gemeente is in beginsel besloten aan te sluiten bij de op te richten provinciale electrische centrale. Als tusschenpersoon voor het aan vragen van renten, ingevolge art. 369 der Invaliditeitswet, is in deze gemeente be noemd, de heer B. P. J. van Schijndel, ge meente-secretaris. Zekere S. alhier, kwam bij het om fietsen van een hoek, in botsing met een andere fiets. Beide fietsers kwamen te vallen, terwijl S. zich zoodanig bezeerde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. lVelseind. Nog steeds viert de ver nielzucht hier hoogtij. Zaterdagavond werd de ijzeren wegwijzer van den Nederland- schen Rijwielersbond omvergesmeten en to taal afgebroken. Wat zal het einde zijn van deze gruwelijke baldadigheden. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de N. R. Ct. meldt, op de Beneden-Waal gevangen: te Gorinchem 47 zalmen, wegende van 3 tot 25 pond; te Woudrichem 250 zalmen, alsmede een partij paling, snoek, rivierbot en witvischte Brakel 2 zalmente Dreumel 1 zalmte Bato's Erf 2 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm f0,88 tot f 1.29 per K.G.te Woudrichem gold de zalm f 1,00 tot f 1,40, paling f 0,20 tot f 0,65 ct., snoek f 0,40 tot f 0.65, rivierbot f 0.17è, witvisch f 0.15 tot f 0.22 alles per half K.G. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van deWerken en Sleeuwijk, gehouden op Zaterdag 9 Augustus 1913. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren Van 't Sant, wegens ongesteldheid, en Pruis- sen. Een vacature. Te tien uur opent de voorzitter, de heer Van Krugten, de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Agenda 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het op den 4en Augustus j.l. gekozen raadslid, de heer D. Koman. De commissie met het onderzoek dier geloofsbrieven belast, wordt samengesteld uit de heeren Monshouwer en Verhagen. Na een gehouden onderzoek deelt de com missie bij monde van den heer Verhagen mede, dat de stukken in orde zijn bevon den, waarna tot toelating van den benoemde wordt besloten. 2. Wordt naar aanleiding van een schrij ven van den Commissaris der Koningin besloten om in beginsel zich bereid te ver klaren aan de electrische centrale aan te sluiten. 3. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring eener wijziging van de begrooting voor 1913. 4e. Alsvoor tot goedkeuring van het aan vullingskohier van den hoofdelij ken omslag. 5. Alsvoor tot goedkeuring van het be sluit tot verkoop van een stuk grond. 6. Wordt aangeboden de rekening over 1912 welke ter visie zal worden gelegd, terwijl met het onderzoek daarvan worden belast de heeren Cornet en Van der Stelt. 7. Een adres van A. de Gelder, om af schrijving van hoofdelijken omslag, wegens zijn vertrek uit de gemeente. Hiertoe wordt besloten. Bij rondvraag stelt de heer Van Arkel voor, om pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een stoep bij P. Kooij, ten gerieve van diegenen, welke met vee of voertuigen van de richting Werkendam komen, om met de veerboot over te gaan. De beslissing over dit voorstel wordt thans niet gedaan. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Kerknieuws. Heusden. In den loop dezer week zal bij de Leden der Ned. Herv. Gemeente van Heusden worden beschikt over de jaar lij ksche bijdrage aan de Generale Kas voor de Ned. Herv. Kerk in Nederland. Wanneer men daarbij zich wil herinneren, dat de vorige week door dezelfde Generale Kas een som van f 2500,is toegestaan, tot herstel van het dak der Kerk alhier, dan zal zeker niemand achterwege blijven, zijn jaarlijksch offer te brengen; ja zelfs dit zoo mogelijk nog een weinig ver- hoogen. 's-Gravemoer. De heer ds. G. van der Zanden, predikant der Gereformeerde Kerk alhier, heeft de roeping van Renkum aangenomen. Binnenland. De Vrijdag te Rotterdam gehouden herstemming voor een lid der Tweede Kamer in district I noodig geworden wegens het bedanken van den heer H. J. Spiekman s.d.a.p. had het vol gende resultaat: Uitgebracht 8911 geldige stemmen; van onwaarde 62. Daarvan verkregen J. B. Gerretson (chr.-hist.) 4670 en A. B. de Zeeuw (s.d.a.p.) 4241. Gekozen is dus de heer Gerretson. Bij de herstemming op 25 Juni ver kreeg in dit district de heer Spiekman 5576 stemmen en de heer Gerretson 4528 stemmen. Toen werd dus de heer Spiekman gekozen. Door den uitslag van heden verliest de s.d.a.p. nóg een zetel in de Kamer (in Hoogezaud werd de zetel van den heer Spiekman, waarvoor hij bedankte, bezet door mr. Rink (u.l.) en haar aan tal bedraagt nu zestien. Het Centrum meent te weten, dat mr. Cort van der Linden goed .opschiet met de kabinetsformatie en dat het nieuwe kabinet al bijna bijeen is. Volgens het blad zal o.a. de heer H. J. E. Wenckebach, directeur van de gou- vernementsbedrijven in Nederlandsch Oost-Indië, er waarschijnlijk in komen te zitten. Het buitengewone sociaal-democra tische congres, Zondag te Zwolle gehou den, heeft met kleine meerderheid 375 tegen 320 stemmen besloten, dat voorhands hier te lande sociaal-demo craten geen verlof zullen bekomen, om minister te worden. Er zullen door hen in de naaste toekomst dus geene minis ter-zetels worden aanvaard. De grondwerkersvereeniging te 's-Gra- venhage heeft Maandag met 244 tegen 125 stemmen besloten tot opheffing van de staking en tot aanvaarding van de door de patroons gestelde voorwaarden uurloon thans 27 cents; 1 Mei 1914 28 ets.1 Mei 1915 29 cents. Van overheidswege waren Maandag krachtige maatregelen genomen om op eenige grondwerken, met name in het Laakkwartier en op Zorgvliet, den ar beid door werkwilligen mogelijk te maken. Een aantal dier werkwilligen, bestaan de uit grondwerkers van de R. K. or ganisatie en voorts uit mannen uit Voor burg en Leidschendam, zijn daar onder sterke politiebewaking aan den arbeid gegaan. De menschen uit Voorburg en Leid schendam zijn uit hun woonplaats af gehaald met automobielen, onder ge leide van rijksveldwachters, van welke een dertigtal uit verschillende brigades gerequireerd zijn, om de politie bij te staan in de bescherming der werkwil ligen. De reddingsboot te Noordwijk aan Zee, onder bevel van bootsman Dirk Admiraal, heeft Maandag een ontred derd zeiljacht aan wal gebracht. Het zeiljacht kwam van Scheveningen en had vier personen aan boord, drie Keul- sche heeren en een Scheveningschen schipper. Tegen Noordwijk brak plot seling de mast en sloeg met de zeilen over boord. Dit was van het strand af opgemerkt. De reddingsboot werd snel te water gelaten, en bij den achtsten paal noord waarts haalde men het zeiljacht in. De opvarenden kwamen behouden aan wal. De N. R. Ct. meldt: Het bericht, dat de schilder Mutsaers, die als beklaagde in de geruchtmakende moordzaak te Tilburg werd vrijgespro ken, te Antwerpen zou zijn gearresteerd wegens het plegen van niet nader te omschrijven handelingen met kinderen, is naar men ons meldt, van allen grond ontbloot. Mutsaers bevindt zich op vrije (Slot volgt.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2