niet ongenegen, Sulzer nu een kans op vrijspraak te geven, indien hij voortaan maar aan hun leiband wil loopen. In dien zin moet hem reeds een wenk zijn gegeven. Te Keulen zijn een veertig oudgedien den van het Fransche vreemdenlegioen samengekomen om maatregelen te be ramen, hoe het best de Duitschers te waarschuwen voor de ellende, die hun in den dienst wacht. Toen een agent van politie te Kief vier verdachte personen wilde aanhou den is hij met revolverschoten gedood. Een tweede agent werd gewond. Een der daders is gegrepen, de andere drie zijn ontkomen. Naar luid van een telegram uit Stock holm, ontstond 6r Zondagochtend brand in den voorraad hout van een stoom- houtzagerij te Sandvik bij Holmsund. Al het hout en alle gebouwen verbrand den. De sterke wind blies het vuur over naar een op een kilometer afstands ge legen pakhuis en woonhuis; voorts naar own 200 M. verwijderd eiland, waarop vaartuigen, die op de helling lagen, en opgeslagen hout werden vernietigd. Ver volgens sprong het vuur over op een nabijgelegen grooter eiland, waar een bosch in brand raakte. Soldaten helpen den brand blusschen. De oplichterij aan de Dresdener Bank te Berlijn die hierin bestond, dat op 11 dezer een onbekende met behulp van een effectenrekening waarvan alle on- derteekeuingen vervalscht waren 18,000 gulden buit maakte, is thans opgehel derd. De (laders waren een kassiersbe- diende Thiel en zijn vriend Wreschner, wiens moeder een drukkerij bezat, waar de valsche papieren gedrukt werden. De kassiersbediende zette er de stempels en de handteekeningen onder. Bij Richfield in den staat Nebraska is de uit veertig waggons bestaande extra-trein van Bargum en Bailey met een personentrein in botsing gekomen. Verschillende waggons van de circus onderneming storten om; dertien per sonen werden zwaar gewond. De verwar ring werd nog grooter door het brullen der wilde beesten, die zich in de mena gerie wagens bevonden en zij bereikte haar hoogtepunt, toen het een aantal leeuwen en tijgers gelukte zich te be vrijden en hun heil in de vlucht te zoeken. Van Richfield is onmiddelijk een compagnie soldaten vertrokken, om jacht op de wilde beesten te maken. In Oklahama en Texas moet het door de verzengende hitte treurig gesteld zijn. Alle bronnen zijn opgedroogd, de meeste mijnen moeten uit watergebrek het be drijf staken. In het Seward-district, waar het in twee maanden niet geregend heeft, kampeert de bevolking in tenten om de enkele bronnen die nog water geven. In Nebraska en Missouri heerscht onder het vee groote sterfte. Kansas City is half verlaten. Wie even weg kan vlucht naar de nabijzijnde heuvels, waar nog een koeltje waait. Een aantal vrouwen in Boven-Elzas hebben aan het Kreitsbestuur van Mui huizen in Elzas een verzoekschrift ge richt, waaruit wij het een en ander mededeelen „Vermits het een ware landplaag is. dat er eiken Zondag feest is: Vroeger wijdde de man zich aan zijn gezin, was daar gelukkig en tevreden mee; nu is het tegendeel waar, de man heeft geen tijd meer, hij moet naar het verenigings lokaal, en Zondags eerst rechtDan moet de man met zijn vereeniging alles meemaken. Hij vraagt niet naar vrouw en kind, of er brood in huis is of niet, de contributie moet betaald worden; het boschfeest, de kermis, het volksfeest, het uitstapje enz. moet hij meemaken. Dat kost alles geld en het gezin kan gebrek lijden. Een groote zegen voor vele duizenden gezinnen zou het zijn, als er niet zooveel vereenigingen en feesten waren. Elk afgelegen boerendorp is van dit verderfelijke be drijf aangetast, vandaar de dringende bede van vele vrouwen, kinderen, moe ders en bejaarde ouders, dat er aan deze landplaag een halt toegeroepen worde 1" In een vlaag van waanzin heeft te Weenen een soldaat een kapitein ernstig gekwetst en een dame, die bij den laatste op bezoek was, gedood. Voorts wondde hij nog een onderofficier, waarop hij door het venster sprong. De man is zwaar gewond. Volgens later bericht is de soldaat aan zijn wonden overleden. Kapitein Esenkalb, dien hij heeft gewond, is ster vende. De dame, die de waanzinnige heeft gedood, was gravin Marianne Balza. De Militarische Rundschau, het or gaan van het Oostenrijksche ministerie van oorlog, heeft in een reeks artikelen uiteengezet, welke uitbreiding het leger bestuur aan het Oostenrijksch-Hongaar- sche leger en vloot wil geven. Volgens de in het vorige jaar goed gekeurde militiewet, omvat de jaarlijk- sche lichting 220,000 man. Men zal voor stellen, dat getal tot 260,000 op te voeren. Van deze vermeerdering met 40,000 man zullen 20,000 bij het leger worden ingedeeld, 2000 bij de vloot en 8 9000 bij de Oostenrijksche en de Hongaarsche reserve. Het grootste deel der nieuwe recruten zal bij de infanterie komen, ten einde de sterkte der bataljons aan de grenzen tot 130 man op te voeren en die van de overige bataljons tot 100 110 man. Verder zullen tien tot twaalf nieuwe escadrons ruiterij worden gevormd, en de artillerie zal zeer belangrijk worden uitgebreid. Het aantal stukken geschut en machinegeweren, toegevoegd aan elke divisie infanterie, zal van 42 tot 60 klimmen, dat is trouwens nog 30 min der dan in het Duitsche en 12 dan in het Fransche leger. Om dit te bereiken, zal ieder regiment veldartillerie een bat terij van zes stukken geschut meer krij gen en bovendien zullen drie nieuwe regimenten bergartillerie en een brigade rijdende artillerie worden gevormd. Voor de vloot zal de vierjarige dienst tijd behouden blijven en het personeel, gelijk boven gezegd, met 2000 man wor den uitgebreid. Het Oostenrijksche en het Hongaar sche parlement zullen dit najaar nog de wetsontwerpen ter behandeling krijgen, waartegen in parlementaire kringen zich nu reeds veel verzet openbaart. Ook graaf Tisza, de Hongaarsche mi nister-president, moet sterk gekant zijn tegen de z. i. te hooge eischen van het legerbestuur. Men meldt uit St. Petersburg, dat gravin Tornowska, de heldin van het befaamde Venetiaansche proces, begon nen naar aanleiding van den tragischen dood van graaf Komarowsky, in den trein tusschen St. Petersburg en Kiëf ver moord is of zelfmoord heeft gepleegd. Mevr. Pankhurst is Vrijdagavond naar Frankrijk vertrokken. Naar het heet blijft zij eenige weken weg en zal zij na haar terugkomst een herfstveldtocht openen. Dat de politie haar heeft laten ver trekken het was geen vluchtis een bewijs, dat de regeering, althans voorloopig, de kat-en-muiswet niet meer op haar wenscht toe te passen. Zaterdagochtend hebben drie kies rechtvrouwen een nieuw golfveld te Dorking beschadigd het veld zou dezer dagen worden worden ingewijd en in de buurt een hooimijt in brand gestoken. Men zag de drie vrouwen nog in de verte. Te Knowsley bij Liverpool is er ook een in brand gestoken. Men vond er een geschreven boodschap ach tergelaten, luidende: „Dat komt van de kat-en-muiswet." Het schijnt, dat Carnegie en Rocke feller, de grootste millionairs ter wereld, een wedstrijd met elkander hebben aan gegaan, wie het meeste geld voor lief dadige doeleinden zal geven. Rockefeller heeft tot op heden reeds 420.000.000 gul den uitgegeven en Carnegie heeft het reeds tot 550.000.000 gulden gebracht. Van het geld zijn verschillende weten schappelijke instellingen, scholen, colle ges en instituten gesticht, en honderden boekerijen in Engeland, Schotland, de Vereenigde Staten, Nieuw Zeeland, Tas- manië en Indië in het leven geroepen. Naar de correspondent te Tokio van het Nowoje Wremja seint, heeft de Japansche regeering haar gezant te St. Petersburg opgedragen, aan de Russische regeering onmiddellijke verdeeling van Mantsjoerije voor te stellen. De Balkan- Volgens berichten uit het Bulgaarsch hoofdkwartier worden de Turksche voor posten voortdurend versterkt. Te Moe- stafa Pasja hebben drie Turksche regi menten zonder aanleiding de Bulgaar- sche voorposten beschoten. Groote troe- penafdeelingen zijn tusschen Adrianopel en Ortakeui samengetrokken. De Turken dwingen de Ottomaansche bevolking van Adrianopel en omstreken, zich naar het Zuiden te begeven. De Bulgaarsche regeering heeft den legaties der mogendheden in een nota verwittigd, dat de Turken, onder voor wendsel de bevolking der door het Grieksche leger ontruimde streken te beschermen, na eerst Moestafa Pasja, Demotika en Soefli bezet te hebben, opmarcheeren naar Kirdzjali en Gumuld- zjina. Daar het door de Porte aangevoerde motief voor haar optreden weinig in overeenstemming is met de werkelijk heid, stelt Bulgarije voor,het grondgebied in kwestie weer te bezetten, in tegenwoor digheid der militaire attachés. Waar het verdrag van Boekarest Bulgarije verplicht te demobiliseeren, zou het een groote onbillijkheid zijn, den Turken te veroorloven een fundamenteele be paling van het verdrag van Londen on gestraft te overtreden. De regeering, in de overtuiging, dat de mogendheden zich zullen verzetten tegen de tegenwoordigheid van Turksche troepen buiten de linie Euos-Midia, zal een nieuwen opmarsch der Turken be letten, die botsingen van ernstiger aard zouden kunnen uitlokken. De Turken zijn met een aanzienlijke troepenmacht de Maritsa overgetrokken. Te Sofia werd zulks Zaterdag officieel bekend gemaakt. Daar koestert men nu het vermoeden, hetwelk ook zeer voor de hand ligt, dat het der Porte er om te doen is het gebied tusschen Oud-Bulgarije en de Egeïsche Zee tot aan de Grieksche grens te bezetten, waardoor Bulgarije geheel en al van de Egeïsche Zee zou worden afgesloten. Het spreekt vanzelf, dat de Porte haar ware bedoelingen onder schoonschijnen de voorwendsels tracht te verbloemen. Maar het voorwendsel van de bescher ming van de Mohammedanen zal de Bulgaarsche regeering gemakkelijk kun nen ontzenuwen. De Mohammedanen in Thracië toch, zijn voor de Bulgaren niet gevlucht, wel daarentegen de Christenen bij de nadering van de Turksche troe pen. Daar Bulgarije niet zonder strijd den Turken het gebied kunnen over laten, dat hun bij den vrede van Londen is toegewezen, moet men dus nieuwe gevechten verwachten. De toestand in de streek waar die gevechten zullen worden geleverd, moet ontzettend zijn. Uit een oogpunt van menschelijkheid is te hopen, dat er ein delijk de orde en vrede komt, die het verdrag van Boekarest niet heeft kunnen brengen. Uit Weenen wordt bericht, dat men daar, blijkens officieuse mededeelingen, nog niet volkomen de hoop heeft opge geven, om Turkije te bewegen zich aan het Londensche verdrag te houden. Dat Rusland daartoe een oorlogszuchtige houding zou aannemen, gelooft men niet meer. Men verwacht daarentegen nog iets van het aanbod van verbetering van de grenslinie MidiaEnos, van stemming tot verhooging van de in voerrechten, aanzienlijken financieelen steun en afstand van oorlogsschatting van de zijde der Balkanstaten. Desnoods zou men het financieele boycott toe passen. Een afvaardiging van Macedonische Bulgaren, vergezeld door verscheiden professoren van de universiteit van So fia, is te Weenen aangekomen en zal zich naar de andere hoofdsteden van Europa begeven om de tusschenkomst van Europa te vragen tegen het nadeel, dat de vrede van Boekarest den Mace- donischen Bulgaren heeft berokkend. In een onderhoud met een medewerker van het Neue Wiener Tageblatt ver klaarden de gedelegeerden, dat het stre ven van de Macedoniërs in de laatste jaren op vereeniging met Bulgarije was gericht geweest. Daarom alleen is Bul garije de bevrijdingsoorlog begonnen. De vrede van Boekarest kan niet duur zaam zijn200,000 Macedoniërs weigeren om zich onder dé voogdij van Serviërs en Grieken te scharen. Zij zullen aan het werk tijgen een tweede bevrijdings oorlog is onvermijdelijk. Naar de Kölnische Zeitunguit Saloniki verneemt, heeft een sterke Bulgaar sche bende, die zich in de buurt van Melnik verborgen hield, een afdeeling Grieksche troepen in een hinderlaag gelokt. Van de Grieken vielen ver scheiden soldaten en de aanvoerder. Bij de vervolging gelukte het de bende uit een te werpen. Ze verloor ongeveer 200 man. Na de strubbelingen onder de mon niken der kloosters op het voorgebergte Athos heeft een afdeeling matrozen, door het Russische oorlogsschip dat bij Athos de wacht houdt, aan land gezet, een aantal dwarsdrijvers genomen. Die zijn naar Rusland overgebracht en tot verwondering der politie ontdekte zij onder de monniken een aantal vroeger ontsnapte misdadigers, die zich door de pij om te hangen aan vervolging hadden onttrokken. Bovendien waren er acht matrozen van het pantserschip Potem- kin, die na de muiterij in 1905 de plaat hadden gepoetst, onder. De meeste ge vangenen zijn echter Grieken en men verwacht, dat de Grieksche regeering zal protesteeren tegen hun berechting in Rusland. Plaatselijk Nieuws. lleusden, 20 Aug. Bij Kon. besluit is aan den beer M. C. van der Ven, hoofd der R.-K. jongensschool, een pensioen verleend van f 1100. In den vroegen morgen, circa 1 uur, werd gisteren de gemeente gealarmeerd door den brandhoorn, gevolgd door het luiden der klokken. De schuur van de wed. Ver hoevenMerkx, gelegen in de Ridderstraat, stond in lichte laaie. Toen de hulp kwam opdagen, was er nagenoeg niets meer te redden, zoodat een geit en 4 konijnen om kwamen en het varken, met brandwonden er nog uitkwam. Alle aandacht werd geschonken aan de belendende perceelen en de brandweer, die het vuur met vier stralen bestreed, had het succes alles te redden wat te redden was. Er heerschte een goeden geest onder het publiek. Ieder stak de helpende hand uit, waaronder zelfs de predikant der Herv. gemeente, die aanvankelijk dapper mede pompte. De oorzaak van den brand ligt in het duister. Men kan zich nog geen juist idéé vormen, hoe de brand ontstaan moet zijn, daar, volgens de bewoners, men nooit met kunstlicht in de schuur kwam. Werkendam. Vrijdag 11. behaalde onze vroegere dorpsgenoot de heer J. T, Kerkhoven de huisacte M. O. boekhouden. ltesojjen. Om ouden van dagen bij de uitvoering der Invaliditeitswet behulp zaam te zijn, zijn voor deze gemeente be noem 1, de heeren N. van der Hammen, brievengaarder en H. Hendrikx, ambtenaar ter secretarie. Het zoontje van C. Zoeters had Zater dag 't ongeluk van 't paard te vallen en zijn arm te ontwrichten. Door de Protestantsche ingezetenen is een kiesvereeniging opgericht, den naam dragende van„Door Eendracht Sterk". Capelle. Vrijdagmiddag schrok een paard van den landbouwer P. v. d. Schuit, te Vrijh.-Cappel, zoodanig van een stuk courant die van den weg opwaaide, dat het paard met kar en al in de sloot langs de Hoogevaart terecht kwam, en het paard heelemaal in den modder onder de kar kwam te liggen. Het duurde circa een half uur voordat alles weder op het droge was gebracht. Wonder boven wonder was niets stuk en kon men het paard dadelijk weer voor de kar spannen. Naar we vernemen zullen de zang- vereenigingen ,,'t Rozeknopje" en „Halle lujah" te Vrijh.-Cappel", a.s. Woensdag avond 20 Aug., in 't café bij L. F. van Dongen, gezamelijk een repetitie houden, met het oog op de deelneming aan het on- afhankelijkheidsfeest alhier. 's-CJraveiiioer. Met ingang van 15 dezer is het hulptelefoonkantoor alhier ook opgenomen in het telefoonkantoor met Duitschland. Lang stond het er bij, dat in deze ge meente het Onafhankelijksfeest niet zou gevierd worden. Maar nu allerwege die fees ten georganiseerd zijn of worden, gaat ook hier het Oranjebloed stroomen. Enkelejonge- luihebben namelijk eene vergaderingsamen- geroepen van alle belangstellenden, met dit succes, dat eene feestcommissie is gevormd met den heer C. Bosman als voorzitter, die nu ijverig aan het werk zal trekken. De datum der feestelijkheden is voorloopig be paald op Dinsdag 16 September. Herpt De harmonie „De Eendracht" alhier, bracht aan hare te Bern wonende honoraire leden een serenade, en dat deze attentie op prijs werd gesteld, bleek wel uit de bijzonder hartelijke ontvangst. Ge- ruimen tijd werd vertoefd op de hoeve „Het Klooster", waar de muzikanten op roijale wijze werden getracteerd. Moge de harmonie, onder leiding van haren nieuwen directeur, den heer A. A. van Vrede, een nieuw tijdperk van bloei tegemoet gaan. Nu de ziekte onder het aardappel gewas heerscht, is het wellicht niet on dienstig er op te wijzen, dat men voor zichtig moet zijn met het aanwenden van aardappelen en schillen als veevoeder, in dien ze ongekookt zijn. De heerschende ziekte onder dit gewas, schijnt nadeeligen invloed te hebben op de gevolgen van het gebruik der voedingsmiddelenbij varkens is het schadelijk voor de spek- en vleesch- vorming, bij geiten voor de melkproductie en kwaliteit. Uedik.huizen. Zondagmiddag werd brand ontdekt aan een hooischelf, staande op het erf van den landbouwer H. van Ooijen. Voorbijgangers en de buren be gonnen direct met water op de vlammen te werpen. Onderwijl verscheen de brand spuit en kon men een nabij staande schelf en het woonhuis bewaren. De eerste schelf was echter niet te behouden. Luttelherpt. Op enkele plaatsen alhier, is onder de varkens de vlekziekte uitgebroken. Een bezweek er reeds. Meeuwen. Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, is als tusschenpersoon ter uitvoering der Invalidi teitswet voor deze gemeente aangewezen de heer J. P. Sprong, ambtenaar ter secretarie alhier. Nederhemert. De jongenheer J. Kuipers alhier, is benoemd tot kantoorbe diende op het Post- en Telegraafkantoor te Woudrichem. Sleeuw(|k. Voor deze gemeente is de heer G. Vos, gemeente-secretaris alhier, door den Minister aangewezen om de ouden van dagen behulpzaam te zijn bij het in vullen der formulieren ter verkrijging van Invaliditeitsrente. §prang. Vrijdag trof onze dorpsge noot J. Schellen (terwijl hij te Vrijhoeven- Cappel aan de gasleiding bezig was) het ongeluk, dat hij door gas bedwelmd werd. In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen. Na veel moeite gelukte het den geneesheer, die juist daar ter plaatse aan wezig was, de levensgeesten op te wekken. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, hebben enkele anti-revolutio nairen het initiatief genomen, om te komen tot oprichting eener antirev. propaganda- club. Ook in deze gemeente zijn reeds plannen gevormd om de herdenking van Neerdlands onafhankelijkheid niet onop gemerkt te laten voorbijgaan. Als tusschenpersoon voor het aan vragen der renten volgens art. 369 der Invaliditeitswet, is voor deze gemeente be noemd de heer J. L. van Santen. Ween. In verband met de Invalidi teitswet als tusschenpersoon, is alhier aan gewezen de heer J. Timmermans, Gem. Secretaris alhier. Het fruit wordt alhier nogal duur verpacht. Een boomgaard, behoorende aan den heer M. te Andel, welke verleden jaar f 150,opbracht, werd thans afgemijnd voor f 450, Wröhoeven-Cappel.In verband met het bedwelmingsgeval bij het leggen van de gasleiding alhier, heeft naar we ver nemen de directie der gasfabriek te Kaats heuvel besloten geen gas meer te leveren aan ingezetenen alhier, voor de geheele lei ding klaar is. IVualw||k. C. Simons had Zater dag 't ongeluk met zijn hand tusschen de snijmachine te ge:aken, waardoor een stuk van zijn duim werd afgesneden. Waspik. Zaterdag j.l. had alhier de aanbesteding plaats van steenkolen en pe troleum ten behoeve der O. L. School en ter verlichting der straten. Minste inschrijvers waren: voor steen kolen C. de Hond voor f 172.per wagon van 10 ton, voor petroleum Wed. B. A. Klerks voor 10 cent per liter. Dezer dagen slaagde voor akte Fransch 1. o. de Eerw. Zuster Gondeline (Mej. M. v. Zand voort) hoofd der R. K. Bij z. School alhier. W«k. De vrouw van H. L. miste Zaterdagmiddag haar 2-jarig dochtertje. Ze ging zoeken en vond het kind op den bodem van den sloot voor de woning. Direct sprong ze er bij en haalde het zelf op, zonder eenig teeken van leven. Door toegesnelde buren werden de eerste hulpmiddelen toe gepast en nadat de ontboden geneesheer, dr. S. uit Veen, circa 3 kwartier was bezig geweest, mocht men het genoegen smaken, de levensgeesten weder op te wekken. Naar omstandigheden gaat het thans vrij goed. Naar men verneemt zouden in deze gemeente zich reeds een paar gevallen van vlekziekte onder de varkens hebben voor gedaan. 't Is te hopen dat deze ziekte zich maar niet verder zal uitbreiden. Bij de op 12 Augustus gehouden verpachting van toemaat der gemeente en der afdeeling Aalburg was de opbrengst respectievelijk, de som van f 365 en f376, tegenover 't vorige jaar f 344 en f 309,50. Wf|k en Aalburg. Nu bijna alle omliggende dorpen een plaats innemen in de rij der feestvierende gemeenten, was het ook zeker niet af te keuren als in onze ge meente aanstalten gemaakt werden om mede den dag te gedenken, dat Nederland vóór een eeuw vrij werd. Een feestcomité is im mers spoedig gevormd en als de inwoners elk een weinig bijdragen om in de onkosten te voorzien, zou Wijk en Aalburg zeker niet de minste plaats innemen van de feest vierende dorpen uit den omtrek. Daarom ingezetenen werkt allen mede, om u en anderen een gezelligen dag te verschaffen. kerknieuws. Aalburg. Woensdag, 20 Aug., des avonds om halfzeven, hoopt alhier voorde gemeente op te treden onze beroepen pre dikant, ds. De Geus uit Wilnis. Binnenland. De politie te Amsterdam is er in geslaagd een drietal jongelieden aan te houden, die zeer vermoedelijk schuldig zijn aan de inbraak aan den Amsteldijk, waarbij, behalve vele zilveren voorwer pen, een bedrag van eenige honderden guldens gestolen is. Uit het water van de Stadhouderskade is een pakje tafel zilver opgevischt, dat door de bestolenen als hun eigendom berkend werden. In de woning van een der aangehoudenen zijn nog meerdere voorwerpen, van den diefstal aan den Amsteldijk afkomstig gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Amsterdam een inval gedaan in perceel Kerkstraat 164, waarin zij reeds lang vermoedde, dat een speel- club gevestigd was. Door buren was zij er opmerkzaam opgemaakt dat midden in den nacht een aantal heeren zich daar geregeld verzamelden; men geloof de dat er roulette werd gespeeld. Zater dagnacht nu hebben eenige rechercheurs onder een inspecteur zich verdekt bij een der overburen opgesteld. Zij zagen achtereenvolgens een tiental heeren aan het verdachte huis aanbellen, wie dan uit een bovenraam werd toegeroepen: welk nummer? Als zij dan een nummer hadden teruggeroepen, werden zij bin nengelaten. Toen er niemand meer kwam belde de politie aan het huis aan, en verschafte zich met geweld toegang, toen er niet opengedaan werd. De be zoekers van het huis werden toch nog vrijwel op heeterdaad betrapt. Eenigen trachtten te ontkomen, doch vergeefs; niemand mocht het huis verlaten. Drie leden van het gezelschap zijn aange houden, van wie twee weder spoedig op vrije voeten werden gesteld. De Kon. Zangvereeniging Maastrichter Staar heeft Zondag in den door de Legia te Luik uitgeschreven internationalen zangwedstrijd, in de hoogste speciale eere-afdeeling met 5 tegen 4 stemmen den eersten prijs en gouden medalje van Koning Albert gewonnen. 's-Hertogenboseh' mannenkoor heeft op deze wedstrijden met 72 stemmen den eersten prijs gewonnen in de eere- afdeeling frc. 5000 en 'n gouden medalje. Het 8-jarig zoontje van Van der V. te Dongen is bij het spelen zoo hard met het hoofd tegen een muur geloopen, dat de dood onmiddellijk intrad. Vrijdagavond is te Rhenen een moord aanslag gepleegd. De 29-jarige J. B., die den vorigen avond met zijn kameraad uit geweest was en te veel aan Bacchus had geofferd, had zijn roes nog niet uitgeslapen, toen hij 's morgens om 4 uur bij zekeren v. O. aanklopte en on der eenig voorwendsel den zoon van v. O. uit het huis wist te lokken. Toen deze, geen kwaad vermoedende, de deur opende, loste B. onverhoeds een geweerschot dat v. O. in de hand

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2