vangenneming verband houdt met de zaak van het paarlsnoer. Mc. Carthy, een der vijf aangeklaag den in de zaak van het gestolen paarl snoer, is buiten vervolging gesteld. Voor den politierechter te Londen is de ver klaring afgelegd dat acht gemerkte bank noten, door den vertegenwoordiger van Lloyd's verzekering ter beschikking ge steld om te dienen als een valstrik voor de verkoopers van het paarlsnoer, in het bezit /an een der beschuldigden zijn gevonden. Aan boord van een Hollandsche aak zijn te Dusseldorp groote hoeveelheden saccharine uit Nederland binnengesmok keld. Toen de kisten, waarvan de inhoud als ijzerwaren aangegeven, Zaterdag in een auto naar het station gebracht wer den, om daar naar Neurenburg verzon den te worden, ham de politie ze in beslag. De kapitein en een handlanger zijn in hechtenis genomen. Te Plattsburg, in den staat New-York, is James Farley „stakingbreker" van beroep, als millionair overleden. Hij had zijn geld verdiend met in de tien laatste jaren in de Vereenigde Staten vijftig groote stakingen te breken. Hij begon zijn loopbaan als jongen in een paar denspel. Een van zijn stelregels was om nooit een veldtocht tegen stakers te beginnen voor hij de overtuiging had, dat de patroons in hun recht waren. Daarna kwam hij aanzetten met zijn leger van 1500 „onderkruipers", wien hij loonen betaalde en kostgeld vergoedde, waartegenover hij zich door de werk gevers liet betalen. Hij regeerde zijn leger met ijzeren tucht en werd blin delings gehoorzaamd. Hij betaalde zijn mannen, als zij werkten, 27s dollar loon daags en l dollar kostgeld. Voor eiken man, dien hij leverde, ontving hij 5 dollars terug. Bij de spoor wegstaking op den Interborough Railway verdiende hij alleen 300,000 dollars schoon. Men meldt uit Brussel Het bericht der Parijsche Matin, over een afzien van vervolging tegen Wil- mart, is slechts in zooverre juist, dat er meer en meer zekerheid begint te komen, dat men hem voor de uitgifte der valsche aandeelen met rust zal moeten laten, daar deze op bevel van commissarissen uitgegeven en deugde lijk onderteekend zijn door de verant woordelijke bestuurders. Blijven dan tegen Nestor bestaan de aanklachten van inbreuk op de wet der naamlooze vennootschappen en van het vervalschen van balansen. De rechtbank heeft dan ook Zaterdag j.l. den termijn van voor- loopige hechtenis met een maand ver lengd. Te Marinsk (gouvernement Tomsk) zyn vijf gevangenen door cipiers geworgd. De cipiers hebben de vlucht genomen. Volgens de Soir is op klacht van den raad van administratie der nieuwe glas blazerijen te St. Ghislain het parket te Bergen overgegaan tot gevangenneming van den directeur Dusausois, die be- schuldigd wordt van valschheid in ge schrifte, waardoor hij de mpij, een schade van honderdduizend franken heeft berokkend. De Fransche vlieger Seguin heeft Zaterdag een schitterende vlucht ge maakt. Hij heeft de 900 K.M., die Parijs van Berlijn scheiden, op een tweedekker bij winderig weer afgelegd zonder tus- schenlanding. Hij heeft er 11 uur over gedaan. Seguin steeg 's ochtends om 5 uur 30 in Due bij Villacoublay op. Hij vloog over Parijs, Namen, Luik, Aken en Keulen, waar hij om half elf gezien werd. Vandaar stuurde hij op Hannover aan, ging niet over de stad heen, maar bereikte Berlijn over Brunswijk en Brandenburg. In Johannisthal stonden eenige ingenieurs en mecaniciens hem op te wachten om direct zijn toestel klaar te maken om verder te vliegen. Seguin was n.l. van plan den Pommery- beker te winnen en wilde, gelijk Brin- dejonc gedaan heeft, nog Zaterdag naar Warschau vliegen. Het weer heeft hem evenwel een streep door de rekening gehaald. Tot Luik had de vlieger tegen een sterken Zuid-zuidoosten wind te kampen gehad, die hem naar het noor den deed afwijken, bij Keulen moest hij tegen den oostenwind op en later werd de tegenwind weer zuidelijk. Zoo kon hij niet sneller dan 80 K.M. vliegen. Seguin bleef op 15001800 M. hoogte. Hij vond den weg zonder kompas. De vlieger heeft, naar zijn verhalen luiden, niet gedwaald, maar steeds de op zijn kaart getrokken lijn gevolgd. Zijn plan om naar Rusland te gaan heeft hij opgegevenhij is weer naar Parijs teruggevlogen. Volgens een bericht uit Berlijn is Zondagnacht te Koburg, tengevolge van een gasontploffing, een huis ingestort; zes gezinnen werden onder het puin bedolven. Er was een lek in de gasleiding vlak voor het ingestorte huis ontstaan. De gasfabriek had een fitter onder een meesterknecht erheen gestuurd om het lek te herstellen. Deze zag onmiddellijk, dat er gevaar dreigde voor de bewoners van het huis, en daar het laat in den avond was, gaf hij last hen te wekken. Juist op dat oogenblik sloeg er een vlam uit het benedenhuis en had de ontploffing plaats. Tweemaal wankelde het huis en toen stortte het in. Zes gezinnen, volgens een officieele opgave tellende 26 personen, werden onder de puinhoopen begraven. De puinhoopen vatten onmiddellijk vlam. Het gelukte de brandweer echter spoedig den brand te blusschen. Een sterke afdeeling sol daten nam aan het werk tot opruiming van het puin deel. Om 3 uur in den ochtend waren 8 personen te voorschijn gehaald. Van dezen waren 4 dood, ter wijl de toestand van 2 kinderen zeer bedenkelijk is. Ook de eigenaar van het huis en diens vrouw waren reeds dood. Het lijk van de vrouw was ver koold. In den loop van den dag zijn nog eenige lijken te voorschijn gebracht. Er werden nog zes personen vermist. De bestuurders van de Tillingmpij. hebben Maandag de vier afgevaardigden van den Londenschen Buswerkersbond ontvangen, die den eisch, dat de maat schappij de twaalf ontslagen beambten weer in dienst zal nemen, kwamen toe lichten. De bestuurders verklaarden ech ter de bemoeiing van buitenstaanders in het geschil niet te kunnen toelaten, waarop de afvaardiging zich terugtrok, na op den ernst der gevolgen van een algemeene staking op de ondergrond- sche sporen te hebben gewezen. De werkstaking te Dublin neemt steeds ernstiger verhoudingen aan. De boeren in het gansche graafschap hebben besloten alle arbeiders, die lid zijn van den Bond van transportarbeiders uit te sluiten. Zaterdag zijn alle markten ge sloten, waarvan het gevolg dreigt te zijn dat er gebrek aan levensmiddelen zal ontstaan. In eene Vrijdag gehouden vergadering van groote werkgevers te Dublin is besloten tot ontslag van al hunne transportarbeiders. Reeds zijn 500 karrevoerders uitgesloten en een groot aantal matrozen en stokers ont slagen en binnen enkele dagen zal het aantal werkloozen tot 30.000 zijn ge stegen. Groote hoeveelheden goederen liggen in de haven zonder verscheept te kunnen worden, daar de booten stil liggen, tot groot nadeel ook van andere bedrijven. Drie bekende aardbevingsspecialitei ten zijn in den krater van den Vesuvius afgedaald tot een diepte, die voorheen nog nooit bereikt was. Acht uur hebben zij hierin hun observaties gedaan, en zij komen tot de conclusie, dat een spoedige groote uitbarsting van den vuurberg zeer waarschijnlijk is. De behandeling der strafzaak tegen kapitein Sanchez en zijn dochter Louise, beschuldigd Jalon in een der lokalen van de krijgsschool te Madrid te hebben vermoord, is Maandag voor den krijgs raad begonnen. De procureur deskonings verklaarde dat Sanchez en zijn dochter schuldig zijn aan moord en aan diefstal van kostbaarheden en geld, die hun slachtoffer bij zich had. Hij eischte de doodstraf tegen Sanchez en levenslange opsluiting tegen diens dochter. Hij er kent dat de andere beklaagden, beticht van medeplichtigheid, onschuldig zijn. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 17 Sept. Van de scheepswerf van de firma De Haan Oerlemans, werd Maandag met goed ge volg te water gelaten een Kempensche kast, lang 50 M., breed 6,60 M., hol 2,30 M., groot 550 ton, voor den heer L. van Roos malen te 's-Bosch, waarna de kiel werd ge legd voor een dito schip voor Hollandsche rekening. Ook onze plaats zal niet achterblijven en ook alhier zal het feest van Neerland's Onafhankelijkheid gevierd worden. Reeds uit den boezem van de ingezetenen heeft eene volksvergadering plaats gehad, die goed bedoeld, maar mogelijk minder goed voorbereid was, zoodat er geen be sluiten zijn kunnen genomen worden. Naar wij vernemen bestaat het plan bij die voorloopige commissie, om eenige per sonen op te roepen, die met hen leiding aan de zaak zullen geven. Het komt echter niet alleen aan op goeden wil (wel een hoofdfactor) maar ook op de in deze onmisbare geldelijke bijdra gen en eene goede hoofdleiding. Toch vreezen we niet, of alles zal in en kele dagen tot stand komen. Alle partijen, alle standen zijn het in deze eens dat feest gevierd moet worden, en met samenwerking kan men tegenwoordig in werkelijkheid huizen verzetten; maar dan toch nog veel gemakkelijker een feest organiseeren, dat aan alles voldoet. Nog is het geen honderd jaar geleden, dat de Franschen uit Heusden verjaagd werden, doch die tijd komt binnen enkele weken. Alsdan moeten we gereed zijn. Met de salonboot „Stad Rotterdam" werd Zondag een reisgezelschap aangebracht, waarbij een klein muziekkorps behoorde. Onder een vroolijke marsch werd een tour- née door de stad gemaakt; spoedig door een talrijke menigte gevolgd. lAerkendam. Morgen en over morgen hoopt Floralia haar tentoonstelling te houden in de Nutszaal. Tot onbezoldigd rijksveldwachter is aangesteld de heer J. Vergouwe, wachter aan het fort Steurgat, alhier. Wellicht reeds deze week zal de op haalbrug voor over de haven arriveeren en spoedig een begin kunnen gemaakt worden met het stellen. De tankwagen, die per motorboot naar hier gevoerd was, werd niet gelost, omdat de schipper te ongeduldig was een nieuw tij af te wachten en hij het lossen te moeilijk vond. De schipper keerde met zijn vracht direct naar Schiedam terug. De wagen zal nu per Fop Smit worden aan gevoerd. Tot tijdelijk opzichter aan de beton werken te Den Helder is benoemd de heer C. Baggerman. Gistermorgen zijn van hier weereen vijftal personen naar Rosario vertrokken. Aalburg;- Bij de Zaterdag j.l. ge houden vergadering, is alhier een feestcom missie gekozen, dat de feesten wil regelen ter herdenking van Neerlands 100-jarige onafhankelijkheid. Het bestuur bestaat uit de heerenD. J. van Doeveren en M. J. de Roon, Eerevoorz., A. Michaël Az., Voor zitter, A. Bonman, Secretaris, A. Nieuw koop, Penningm., A. de Waal, Plaatsverv.- Secr.-Penningm, terwijl ook een aantal orde- comm. benoemd zijn. Het feest zal waarschijnlijk gehouden worden Donderdag 2 October. Ete$o|)eii. Een zoontje van Chr Klerkx, had Zondag 't ongeluk op een gloeienden ring te vallen, waardoor het hevige brandwonden aan zijn beide handjes bekwam. Dr. Van Gils verleende hulp. Drlttimelen. Maandag den 22 Sept. a.s. zal alhier het herdenkingsfeest van Neêrlands honderdjarige onafhankelijkheid gevierd worden. Door de milde bijdragen van de ingeze tenen en eene bijdrage uit de gemeentekas is de feestcommissie in staat gesteld een flink feest te organiseeren. Het volgende programma is opgesteld vm. 10 uur: Opening met klokgelui. 11 uur: Wedstrijd van versierde fietsen en sportwagens aan de school. N.m. 13 uurOptocht vanaf het station door de gemeente. 3—5 uur: Volksspelen. 56 uur: Uitreiking der prijzen. 67 uur: Zanguitvoering der zangver- eeniging „Onze Vrije Uren." 78 uur: Fakkeloptocht. 810 uurConcert op de kiosk door de Harmonie „Apollo" uit Geertruidenberg. Op Dinsdag 23 Sept. van 2 tot 6 uur namiddagsKinderfeest. Kaatsheuvel- Bij de op 13 Sept. gehouden verkiezing voor een lid van de Prov. Staten (vact. H. Eras, Tilburg), is ge kozen de heer G. R. C. M. Raupp, burge meester van Tilburg. In 't geheel werden uitgebracht 6/47 stemmen, 3566 voor Raupp, 3106 voor mr. P. Arts en 75 van onwaarde. In onze gemeente waren de stemmen als volgt verdeeld: 146 voor Raupp, 166 voor mr. Arts en 4 ongeldige. Onze burgemeester, de pastoor, de Herv. predikant en alle hoofden der scholen zijn benoemd tot leden van het eere-comité tot viering der onafhankelijkheidsfeesten. Mederheiuert. Trots het natte zomerweder is het jachtveld vrij goed van wild voorzien. Hoewel de jacht op hazen nog niet geopend is, komen de langooren reeds uit hun schuilhoeken. In het Maurits- bosch zijn reeds enkele patrijzen geschoten. Bij lagen waterstand krijgt de visch het in de slooten dikwijls te kwaad. Die niet sterven worden vaak met de hand ge vangen. Zoo ving zekere J. O. alhier drie snoeken, waarbij een exemplaar van 5 pond. Raamsdonkvecr- De handels cursus, bestaande uit een voorbereidende en een le en 2de handelsclasse, is Maandag weer geopend en duurt tot 15 Mei 1914. Sprung;. In den nacht van Donder dag op Vrijdag, zijn in verschillende tuinen alhier de boomon van hun vruchten ont last. Door de politie wordt streng gewaakt. In het gezin van zekeren R. v. D. alhier, komt de diphteritis voor. Kerkn ieuws, 's-Gravemoer- Heeren kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier, hebben tot hun Secretaris-Ontvanger benoemd den heer S. C. A. van Herwerden. De weleerwaarde heer ds. G. van der Zanden, zal niet Zondagmiddag, zooals aan vankelijk was gemeld, maar a.s. Zondag avond half zes ure zij ne afscheidsrede houden Binnenland. In de vereenigde vergadering van de beide Kamers, tot opening van de ge wone zitting der Staten-Generaal, hield H. M. de Koningin gisteren o. a. de volgende rede Mijne Heeren Het verheugt Mij weder in uw midden te zijn. Naast de behandeling van reeds aan hangige wetsvoorstellen zullen nieuwe voorstellen tot wettelijke voorzieningen Uwe aandacht vragen. Grondwetsherziening tot toekenning van het kiesrecht, behoudens vast te stellen uitsluitingen, aan alle mannelijke Nederlanders van een te bepalen leef tijd en tot wegneming der grondwette lijke belemmeringen tegen het toeken nen van kiesrecht aan vrouwen zal on verwijld worden voorbereid. Ik stel Mij voor aan eene Staatscom missie het onderzoek op te dragen in hoever eene algemeen bevredigende re geling mogelijk is ter zake van de sub- sidieering van het bijzonder onderwijs en de voorwaarden welke daaraan ver bonden moeten worden. Indiening van een wetsontwerp tot het kosteloos verleenen van ouderdoms rente aan behoeftige zeventig-jarigen, die gedurende een te bepalen termijn geen ondersteuning genoten van eene instelling van weldadigheid, kan in den loop van deze zitting worden tegemoet gezien. Wetsontwerpen tot vereenvoudiging van de Invaliditeitswet en Radenwet, alsmede tot het toekennen van een recht ook op geneeskundige hulp aan de ver zekerden krachtens de Ziektewet, wor den voorbereid. De toestand van 's lauds geldmiddelen eischt dringend voorziening. Ook bij zuinig beheer is de stijging, welke bij voortduring in de opbrengst der belastingen valt waar te nemen, niet voldoende om in de behoeften der schatkist te voorzien. Onafhankelijk van de in uitzicht ge stelde sociale maatregelen eischen eenige in vorige zittingen aangenomen wetten reeds nieuwe middelen. Uwe medewerking zal allereerst wor den gevraagd tot vaststelling van eene algemeene inkomstenbelasting en tot wijziging en verhooging der successie belasting. Het ligt in het voornemen de spoedige indiening van een ontwerp tot algeheele herziening van het wetboek van straf vordering te bevorderen. Ten behoeve van de verdediging van Nederlandsch Indië zal de aanbouw worden voorgesteld van een slagschip ten laste van de Indische geldmiddelen. De reorganisatie der levende strijd krachten, die na de invoering der nieuwe Militiewet en in aansluiting aan die wet werd ter hand genomen, zal eerlang worden voltooidmet de voorziening in de behoeften betreffende de uitrusting en de verpleging van het leger zal worden voortgegaan. Eene herziening van de bestaande wettelijke regeling ten aanzien van het verlofskader is in voorbereidingop de noodzakelijkheid om eene uitbreiding van dat kader ook in de hoogere offi ciersrangen inde toekomst te verzekeren blijft daarbij de aandacht gevestigd. Ik acht den tijd gekomen om de af sluiting en droogmaking van de Zuider zee te ondernemen. Verbetering van den waterstaatkundigen toestand der omliggende provinciën, uitbreiding van grondgebied en blijvende vermeerdering van arbeidsgelegenheid zullen daarvan het gevolg zijn. Een wetsontwerp tot uitvoering van die afsluiting en gedeel telijke droogmaking zal U worden aan geboden. Met Uwe medewerking hoopt de Re geering de laatste overblijfselen van de vordering van heerendiensten op Java en Madoera weg te nemen. De Regeering oordeelt het hare roe ping ook in de koloniën de volkswel vaart te verheffen en aan te kweeken het besef van saamhoorigheid van Moe derland en Koloniën en van al de be woners dezer gebiedsdeelen. Zij zal haar doel nastreven door bevordering der volksopvoeding, zich aanpassende aan de behoefte der verschillende groepen waaruit de bevolking in Nederlandsch- Indië bestaat en opwekkende tot ver draagzaamheid op het gebied van den godsdienst en onderlinge waardeering der rassen. Moge Gods zegen op Uw veelomvat- tenden arbeid rusten Ik verklaar de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Krachtens machtiging van H. M. de Koningin hebben de ministers van water staat, van landbouw, nij verheid en handel en van financiën aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat het bij Koninklijke Boodschap van 4 November 1907 aan de Kamer ter overweging aangeboden wetsontwerp tot aanleg van een gedeelte van de afsluiting der Zuiderzee en in dijking en droogmaking van de Wie- ringermeer wordt ingetrokken. De correspondent van de Tel. te Ba tavia seint d.d. 12 dezer: Ook de vrouw van den kassier van de Nederlandsch Indische Escompto- maatschappij is te Hongkong gearres teerd. In haar bezit, werden f 118.000 gevonden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat militie-onderofficieren, die onder genot eener premie eerst 2 jaren op proef en daarna 3 jaren als vrijwillig sergant hebben gediend, na het einde van dien termijn zich als gewoon vrij willig sergeant kunnen verbinden, wan neer op hun behoud in het leger prijs wordt gesteld. De bepaling, dat deze sergeanten na hun vrijwillig verblijf onder de wapenen weder in de positie van milicien moesten worden teruggebracht, ten einde daardoor bij de landweer, waarbij deze milicien sergeanten zouden overgaan, over bruik baar kader te kunnen beschikken, komt hierdoor te vervallen. Uit goederenwagens aan het Centraal station te Amsterdam werden op de verschillende emplacementen in den laatsten tijd herhaaldelijk goederen ge mist. Men heeft thans zekerheid ge kregen, meldt het N. v. N., dat zoowel onder het lagere personeel van de Hol landsche als van de Staatsspoor, zich een dievenbende had gevormd. Links en rechts werd gestolen wat men maar te pakken kon krijgen. Toen men een der dieven had, volgden er spoedig meer, zoodat nu reeds zes personen in hechtenis zitten. Vermoe delijk zullen nog meer arrestaties volgen. Bij huiszoekingen heeft men een ge heel warenhuis gevonden. Ook bij ver schillende bekende opkoopers is huis zoeking gedaan en veel teruggevonden, wat als vermist wordt aangegeven. De zakkenrollers gebruiken de onaf hankelijkheidsfeesten te Amsterdam om hun slag te slaan. Zaterdag hebben weer verschillende personen bij de politie aldaar aangifte gedaan van de vermis sing van een horloge of «en portemon- naie met geld, die hun ontrold zijn op het Museumplein, aan de Weesperzijde, op het tentoonstellingsterrein van de Entos, op den Singel, in de Kal verstraat, op een tramwagen, aan de Prins Hen drikkade, op de brug voor de Martelaars gracht en op het Stationsplein. Een zekere J. H. H. te Sloten, die Vrijdag den Admiraal de Ruyterweg onveilig gemaakt, door de voorbijgangers met een revolver te bedreigen, met het doel hun geld af te persen, werd ge arresteerd en opgesloten in het politie bureau aan de Baarsjes. Zaterdagmorgen vond men de cel leeg, zoodat de man kans heeft gezien te ontsnappen. Om trent de wijze van ontsnapping tast men in het duister, daar geen spoor van braak gevonden is en men vermoedt dat de man handlangers had. Volgens een later bericht heeft H. zich te Utrecht zelf in handen der politie gesteld. Hij is naar Amsterdam over gebracht, vandaar naar Sloten en ter beschikking van de justitie gesteld. De revolver, die bij zijn arrestatie op hem werd bevonden, bevatte 5 patronen. Bovendien had hij nog een 25-tal pa tronen bij zich. HetHbld. meldt, dat het jongmensch, de 18-jarige zoon van een zeer oppassend gezin is. In den laatsten tijd moet hij ietwat opgewonden zijn geweest door een al te druk bezoek aan bioscoop voorstellingen. In een der restaurants op de E. N. T. O. S. te Amsterdam heeft Zondag avond omstreeks 12 uur een daar ont slagen kellner, zekere B., vier revolver schoten gelost op den administrateur der zaak, den heer Schoonebeek, aan wien hij zijn ontslag weet. Op het oogen blik van den aanslag was het zeer druk in het café; B. liep zeer zenuwachtig binnen, en toen hij den heer S. zag, liep hij op dezen toe en schoot zijn re volver viermaal op hem af. Een der ko gels trof den heer S. onder de kin, zon der echter ernstige verwondingen te veroorzaken. Na in het Binnengasthuis verbonden te zijn, kon hij zich naar huis begeven. Het geval had in het café verklaar bare ontsteltenis teweeggebrachter ont stond een paniek, en verscheidene dames vielen flauw. De dader werd onmiddel lijk gegrepen, en spoedig daarna naar een politie-bureau overgebracht. Een inspecteur van politie en een agent hebben Zondagnacht te Hgerlen eenige personen achtervolgd, die vreed zame burgers mishandeld hadden. Een hunner werd den pols doorgesneden. In Schaesbergen vond de politie in een huis enkelen van deze kerels. Aanstonds werden de inspecteur en de agent door deze kerels van achteren besprongen en mishandeld. De inspecteur kreeg vele messteken. Hij trok daarop zijn revolver en loste eenige schoten. Hij raakte een vrouw en een man niet levensgevaarlijk. Drie der kerels werden gearresteerd. De toestand van den inspecteur is niet levensgevaarlijk. Zondag werd uit Rotterdam geschre ven: Inde Westerlaan alhier is gisteren e.en agent van politie aangesproken door een man, die zich A. M. S. noemde,, zeide kantoorbediend© te zijn en te Brussel te wonen. Hij deelde mede on geveer 14 dagen geleden, van de firma Michotte van Ham me Co., effecten handelaren te Brussel, een bedrag van 22,000 franc te hebben verduisterd. Bij die firma was hij in betrekking. Na ontvangst van het geld had hij een kennis, den kleermaker F. L., ont moet, die zeide een stuk land te willen koopen. Hij had daarvoor een zekere som noodig als borgtocht, alleen maar om te laten zien. Dien keunis had hij toen de 22,000 franc gegeven. Volgens afspraak zou hij het geld na een half uur terugontvangen. Toen dat half uur al lang verstreken was en de kleermaker niet opdaagde, begaf hij zich naar zijn kantoor, waar hij van bet gebeurde kennis gaf, het geen tot zijn onmiddellijk ontslag aan leiding gaf. Later hoorde hij, dat de kleermaker F. L. was aangehouden. Uit wanhoop over zijn ontslag begaf hij zich naar deze gemeente. Eerst meen de hij zich van kant te maken en zwom daarvoor naar een vijvertje in het Park alhier. Van dit denkbeeld kwam hij echter terug, zwom weer over en meldde zich toen bij den eersten den besten politieagent aan. S. is uit 's Bosch afkomstig en zegt al 18 jaar met zijn moeder in Brussel te wonen. In het verhaal van den man is veel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2