In de Parijsche hel. ligt over 10 KM. droog. De schade is aanzienlijk. Verscheidene booten zijn «m^rlnkt. ve PI aatNcIjjli \ienw*. lleusden, 20 Sept. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 1.1., 's avonds ten 7.80 ure. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Benoeming hoofd der school voor M. U. L. O. 3. Voorloopige vaststelling gem.-rekening 1912. 4 Aanbieding gem.-begrooting 1914. 5. Voorstel wijziging algemeene politie verordening. Een uitvoerig verslag zal in het volgend nummer worden opgenomen. Bij Kon. Besl. is o. m. benoemd bij het vrijwillig militair automobiel-korps tot le iuitenant, de heer A. H. G. de Jong Verhagen alhier. Een broodbakker uit Hedikhuizen, die zijn ÖHts tegen de woning van den schoen maker R. Smits plaatste om daarna binnen te gaan, viel plotseling tegen den grond en begon vreeselijk te gillen en om zich heen te slaan, hetgeen eene groote opschudding bij de marktbewoners teweegbracht. Hij bleek een toeval gekregen te hebben, doch kon, na geneeskundig onderzocht te zijn, een half uur later, naar het R.-K. Gasthuis geleid worden, om daar voorloopig te worden opgenomen. Deelden we in ons vorig nummer mede, dat ook alhier de onafhankelijksheidsfeesten gevierd zullen worden, thans hoeren we reeds namen noemen van personen, die mede het hoofdcomité zullen vormen. Het zijn (in alph. volgord«) de heeren J. Boeren, L. van Gendt, Is. de Jongh, Ad. de Jong Verhagen, Keunen, mr. Schouten, Schreuder en Verhoeven Lzn.waaraan nog enkele namen zullen worden toegevoegd van heeren, die tijdelijk afwezig waren. Op de gisteren alhier gehouden stieren keuring werden 26 stuks aangevoerd, waar van er 14 werden goedgekeurd en wel van de volgende eigenaren: Een zwartbonte van G. Bol, Jac. Branderhorst, Wed. H. Verhoeven, C. J. Branderhorst, L. G. van der Beek, W. Colijn, allen te Genderen, C. B. Vos, J. de Waal, beiden te Wijk, een zwartbonte en een roodbonte van J. A. de Haas te Engelen, twee zwartbonten van gebr. Oerlemans van der Schans en een zwartbonte van D. van Campen, beiden te Drongelen. Werkendam. Eergister viel M. v. d. Wiel alhier, terwijl zij een geit wegbracht en brak een arm. Eenigen tijd geleden over kwam haar met denzelfden arm een derge lijk ongeval. Er is opgericht een centrale patroons- vereeniging in het hoepmakers- en hakkers- bedrij f, welke omvat degemeenten Sliedrecht, Giessendam, Hardinxveld, Papendrecht, Raamsdonksveer, Lage Zwaluwe, Putters- hoek, Oud Beierland, Spijkenisse, Alblasser- dam, Werkendam, Drimmelen, Geertruiden- berg, Meerkerk, Ameide en Vianen. Door de Floralia-commissie zijn de volgende prijzen toegekend: Mooiste stel planten: le prijs mej. A. v. d. Steen hoven, 2e mej. R. v. d. Wiel, Be B. W. Ridderhof. Mooiste Bolbegonia: le prijs mej. R. v. d. Wiel, 2e mej. A. Kramer, 3e a J. Visser, 3e b mej. A. Rit meester, 4e B. W. Ridderhof. Mooiste Begonia Erfordi: le* prijs G. J. de Kruik, 2e mej. A. v. d. Steenhoven, 3e mej. wed. Van DrielIppel, 4e a A. D. Buurman, 4e b A. v. d. Mijl. Geranium (Pelargonium): le pr. Mej. A. v. d. Steenhoven, 2e A. Vos, 3e mej. KI. v. d. Steenhoven, 4e a mej. C. Rijkers, 4e b A. Blokland. Fuchsia's le prijs R. v. d. Wiel, 2e mej. A. v. d. Steenhoven, 3e mej. T. de Roonde Boer, 4e a B. W. Ridderhof, 4e b A. v. d. Steen hoven Jd. Veldvruchten: le prijs J. I. Bril, 2e J. C. Visser, 3e T. v. Driel, 4e G. Kloots, 4e mej. A. Kramer, 4e M. v. d. Stelt, 4e Chr. v. Laren. Eervolle vermeldingen: A. Bolbegonia: mej. Bogers, N. Masseus, mej. KI. v. d. Steenhoven, mej. M. Verwoerd. B. Geranium (Pelargonium): D. C. Hove- stad, mej. T. de Roonde Boer, L. Verdoorn, mej. A. Kramer. C. Begonia Erfordi: mej. A. Kramer, H. Cornet. Johs. Wieringa, P. Rademakers. D. Fuchsia's: A. Blokland, J. Konings, J. Bosman, D. Buurman, mej. M. Vervoerd, M Rademakers, N. Masseus, W. de Roon, Johs. Schaddelee, mej. F. v. d. Steenhoven, mej. wed. Schaddelee, mej. A. Kramer, mej. L. Wieringa, Js. v. d. Steenhoven, mej. C. Baggerman, P. Rademakers, J. Frederiks, mej. W. VosCornet, H. Cornet, H. H. de Roon E. SierplantenA. Tromp, P. v. d. Heuvel. Nuclei- De reeds sedert eenigen tijd bestaande plannen om Neerlands 100 jarige onafhankelijkheid ook hier feestelijk te her denken, zullen nu worden verwezenlijkt. Met het bouwen der spreekcel is een begin gemaakt. Een 3-tal inwoners zullen aansluiten. Wijk. Zekere K. had op de werf te Heusden, het ongeluk een stuk ijzer op de schouders te krijgen, waardoor hij zoodanig bezeerd werd, dat geneeskundige hulp ver leend moest worden. De konijnenexportalachterijen hebben hier weer een aanvang genomen. Dagelijks worden er weer bij honderdtallen geslacht, verpakt en naar Engeland verzonden. Dit vleesch is ook in verhouding met alle an dere vleeschprijzen zeer duur. In een vlaag van waanzin, heeft de vrouw van A. B. alhier, getracht zich van het leven te beroven. Gelukkig werd haar plan verijdeld. Thans is zij in een gesticht opgenomen. Aalburg. Ook hier is de zeer ge vreesde varkens vlekziekte uitgebroken. En- kèle boeren hebben hun varkens reeds tegen deze ziekte laten inenten. Door den Raad der gemeente Wijk c.a., is in de j.l. gehouden vergadering een subsidie verleend van 15 cent per kind, om op het aanstaande Onafhankelijkheids- feest de schoolkinderen van Aalburg te onthalen. Geertruidenberg. Het herden kingsfeest van Neerlands 100-jarige onaf hankelijkheid, zal alhier op Donderdag 25 September a.s. gehouden worden. Het programma der feestelijkheden be staat uit: V.m. 8.30 u. Klokgelui, duivenwedvluch ten 9 u. Rondgang der Harmonie Apollo"; 9,30 u. Aankomst harmonie „Volharding" van Drunen (Station); 10 u. Intocht der Kozakken, inbezitneming der stad11 u. Opstellen van den historischen stoet; 11,45 u. Landing van den Prins. N.m. 12.30 u. Ontvangst van den Prins ten Stadhuize, Rondgang van den stoet 2 u. Muzikale wandeling der beide har- moniën2,30 u. Volksspelen opgeluisterd door muziek4,30 u. Zang- en muziekuit voeringen 7 u. Muziek, lichtstoet, verlich ting 8 u. Concert op het marktplein har monie „Volharding". Sprung- Dinsdag j.l., herdacht Sprangs burgerij op feestelijke wijze Neer lands onafhankelijkheid. Door de reveille der koeriers te paard en klokkengelui werd de feestvreugde geopend. Bij onzen rondgang door het dorp zagen wij dat schier overal versieringen waren aangebracht. Met niet minder dan zes eere poorten was de straatweg versierd. Om 8,30 uur was de commissie aan het Oosteinde bijeen, om den optocht saam te stellen. Te ongeveer kwart over negen kwam de Prins aangereden, en werd door mr. Pa- tij n, burgemeester van Scheveningen ver welkomd. In het rijtuig van den Prins had den plaats genomen Van Hoogendorp, Van Limburg Styrum en Van Duin van Maas dam. Onder luid gejubel zette de stoet zich in beweging. Aan het gemeentehuis werd even halt gehouden en werd de Prins op de Raadszaal door den burgemeester ont vangen, waarbij behalve de Raad, ook tegen woordig waren de burgemeester van Sche veningen en Van Limburg Styrum, met het hoofdcomité der feestcommissie. Door de dames M. Verhoeven en Cor. Haverhals, werd de eere-wijn aangeboden. Onder don derend hoera geroep verscheen de Prins op het balkon, van waar hij een woord van dankbaarheid tot de menigte richtte. Het fanfarecorps „Sirena" speelde het Wilhelmus. Door den heer J. W. van Schep pen, voorzitter van het feestcomité, werd het navolgend telegram ter verzending voor gelezen Aan H. M. de Koningin, 's-Gravenhage. De burgerij van Sprang, op heden in feestvreugde bijeen, ter herdenking van het Eeuwfeest van Neerlands onafhankelijkheid, wenscht Uwer Majesteit toe, dat het haar onder Gods zegen nog vele jaren moge ge geven zijn den bloei en de welvaart van ons land te bevorderen. Namens de feestcommissie, w. g. J. W. van Schuppen, Voorzitter. Ongeveer een uur later werd het navol gende telegram als antwoord ontvangen: Aan de heer Van Schuppen, Voorzitter van het comité ter viering van de N. O. feesten te Sprang: De Koningin draagt mij op, U en allen Haar doorluchtigheids besten dank over te brengen, voor de hulde en goede zegen- wenschen Hare Majesteit aangeboden. Adjudant van dienst, Dumonceau. Onder leiding van de heer B. Versteeg, werden door het gemengd koor „Zanglust" voor dit doel opgericht, enkele toepasselijke nummers gezongen. De burgemeester be dankte namens den Prins voor de gebrachte hulde. Nadat allen weer in het rijtuig had den plaats genomen, zette de stoet zich weer in beweging, om bij haar terugkomst door de Molensteeg en Oudestraat weer naar het Oosteinde heen te trekken, om aldaar ont bonden te worden. 's Middags waren weer honderden bijeen om ooggetuige van de volksspelen te zijn. Ook hier was door de commissie voor af wisseling gezorgd. 's Avonds was het ook verbazend druk. De wagens die 's morgens den stoet ver sierden, waren nu ook weer in den licht stoet opgenomen. De Koninklijke harmonie „Apollo" zorgde voor de noodige muziek, die na ontbinding op de kiosk in den tuin Maandagavond heeft zich eene commissie i van de heer J. Klis nog een concert gaf. gevormd, bestaande uit de heeren: Joh. de Den geheelen dag was er enorm veel volk Fijter Johz., Voorzitter, D. de Fijter Dz., op de been. Alle rangen, standen en gezin- Secretaris-Penningmeester, terwijl Z. Bou- ten zongen en hosten door een. man, A. Versluijs, Adr. Millenaar, L. de Een woord van dank aan de feestcom- Waal, G. de Fijter, G. van Duist, B. van Os, A. J. Smits en M. de Fijter, als le en 2e commissaris zullen fungeeren. P. van Rijswijk, werkzaam aan de suikerfabriek „Hollandia" heeft daar de vorige week zijn schouder uit elkaar ge vallen, terwijl de bijna 70-jarige van A. alhier, kwam ,te vallen, waardoor hij zijn arm brak. missie is zeker hier niet misplaatst, en voor al aan hun eminenten voorzitter, die zich dezer dagen geen rust gunde om de feest viering zoo gezellig mogelijk te maken. Met genoegen mag Sprang op dezen dag terug zien. Ook de kinderfeesten van Woensdag hadden een prachtig verloop. Woensdagavond gaf de Chr. Zang- vereeniging „Excelsior" alhier een uit. voering, ten behoeve van den algemeenen armen van Sprang. Haar voorzitter, de heer P. D. Netten, opende met een kort woord deze uitvoering. De nummers welke uitgevoerd werden, vielen in het bijzonder in de smaak. Jam mer dat zij zich in geen druk bezoek konden verheugen. De opbrengst voor genoemd doel bedraagt circa f 47, Bij het afbreken van de biertent aan de biersteeg, kreeg het zevenjarig dochtertje van zekeren J. W. alhier, een plank tegen het hoofd, met de gevolgen dat het een diepe snede opliep. Door dr. R. van Kaats heuvel, moest deze gehecht worden. Waspik. Donderdag werd alhier een wielrijdster door een motorrijder aangereden en kwam zoodanig te vallen, dat zij zich ernstig aan handen en beenen bezeerde. De aanstaande feesten ter viering der 100-jarige onafhankelijkheid alhier, beloven schitterend te worden. De feesten zullen worden gehouden op 30 Sept. en 1 Oct. De eerste dag is speciaal gewijd aan volksspelen, tractatie der schoolkinderen en een fakkel optocht met muziek. Op den tweeden dag zal een historische optocht plaats hebben, opgeluisterd door twee muziekkorpsen. Aan dezen optocht nemen ruim 400 personen deel. Des avonds zal van 7 tot 10 uur een concert gegeven worden. Well. Op allerlei gebied valt voor uitgang te bespeuren. Ook de landbouw blijft niet achter. Voor het eerst zagen we hier een dorschmachine, welke door motori sche kracht in beweging werd gebracht. Bij de heeren Van de Graft werd hiermede 100 mud spelt in één dag gedorscht. De machine, welke aan den heer D. van Wijk te Aalburg behoort, is thans bij eenige landbouwers te Nederhemert in werking. Nederhemert. Donderdag vertrok de naaivereeniging Dorcas" alhier, met drie rijtuigen naar Zalt-Bommel om verder per trein de reis tot Utrecht voort te zetten. Zoo weten de leden dezer vereeniging, die telken jare zooveel liefdewerk verrichten het nuttige aan het aangename te paren. Onder leiding van mevr. Van Voorst Vader, presidente, zullen ze de oude Bisschopstad en omstreken bezichtigen. De Woudrichemsche visschers hadden Dinsdag het buitenkansje bij den koren molen alhier, een groote hoeveelheid visch te vangen. Sinds de afdamming van de Maas schijnt de visch hier paaiplaatsen te hebben. Het water krioelt van het broed. De tijd schijnt nabij, dat deze rivier een dorado voor hengelaars zal worden. Kaatsheuvel- Naar men uit goede bron verneemt is door het Rijk een perceel grond, gelegen tegenover den Sprangschen pad, aangekocht voor het te bouwen nieuwe postkantoor. De bouwgrond met postkantoor incluis wordt op ongeveer f 16.000 geraamd. Door den heer C. Kroot, schoenfabri kant alhier, die nog steeds handwerk maakte, wordt tot vergrooting der zaak een gasmotor geplaatst. Het verlof daartoe is hem reeds verleend. Heesbeen. Donderdag 1.1. werd hier het Onafhankelijkheidsfeest gevierd, in vereeniging met het dorp Doeveren. Des namiddags ten een ure werd de bur gemeester F. Brune, aan de grens van het dorp opgewacht door de feestcommissie en toegesproken door den heer de Roon, hoofd der school, die daarna plaats nam in het rijtuig van den burgemeester, om den stoet te volgen. Bij de eerste woning, bewoond door mej. Betje Verdonk, die juist dien dag 70 jaar geworden was, werd halt gehouden en zij door den burgemeester gefeliciteerd waarna de muziek, „Heusdensche Harmonie", eenige fanfares ter harer eere blies. Vervolgens trok de stoet met versierde wagens, waarop ingezetenen en schoolkinde ren gezeten waren door het dorp Heesbeen, om halt te maken bij het hoofd der school om vervolgens 't dorp Doeveren te bereiken. Het verder gedeelte van den dag werd gewijd aan kinderspelen, ringsteken en hardloopen met hindernissen door de groote ren. Een opgewekte toon heerschte alom en de avond was reeds geruimen tijd ingetre den voor het feest ten einde liep, dat gezegd mag worden aan allen voldaan heeft. G lessen. In deze gemeente heerscht sinds eenige dagen de vlekziekte onder de var kens. Eenige dezer zijn reeds aan de ziekte bezweken, terwijl er nog tal van zieken zijn. Als bewijs dat ook hier goede paarden worden gefokt kan dienen, dat de gebroeders De Lorm, in de afgeloopen week een veulen verkochten, van nog geen vier maanden oud, voor den prijs van f 240, Maandag viel de landbouwer P. van Eeten (B.z.), alhier, van zijn paard en be zeerde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Capclle. Op den Winterdijk alhier, worden vanwege de Provincie langs de kanten j der wegen eenige ophoogingen aangebracht, j om zoodoende te komen tot een fietspad. Het zal in ieder geval een mooie verbetering zijn. Naar we vernemen gaat de chef van het station Kaatsheuvel-Capelle, in den loop van de volgende maand naar een ander hulpstation in de buurt van Eindhoven. J.l. Dinsdag heeft te Utrecht de aan besteding plaats gehad van nabij het station KaatsheuvelCapelle aan te leggen lading en lossingplaats voor goederen en een ran- i geer-wissel, zoodat binnenkort met het werk zal worden begonnen en in 'n lang bestaande behoefte zal worden voorzien. Hedel. In de Maandag gehouden raads vergadering werd besloten de openbare school met ingang van 1 November a.s. op te heffen en tevens geen hoofd dier school te benoemen, omdat met dien datum de bijzondere school zal geopend worden. Op één uitzondering na zullen alle leer lingen der openbare school overgaan naar de bijzondere school. i Itaailisdonk. Met genoegen deelen wij mede, dat de heer G. van Rhenen, stationchef alhier, voor zijne versiering van het station, door de jury van den A. N. W. B. het diploma 1ste klasse met zilveren medaille is toegekend. Gisteren schrok het paard van den heer Rombouts en sloeg op hol. De wagen liep tegen een paal der El. Centrale, zoodat de draden tegen elkaar kwamen, 't geen een blauwe vlam tengevolge had, waarvan het paard van den heer V an Iersel^ schrok en in tegenovergestelde richting ging hollen. Met eenige materieele schade liep deze sen- satiewekkende holpartij gelukkig af. In zijn vergadering van Woensdag 11. besloot het feestcomité den heer P. van Arendonk onzen Prins een zilveren medaille met inscriptie aan te bieden. 's-Gravemoer. Na afloop van den optocht Dinsdagmiddag had de voerman A. v. E. de aardigheid een paar zijner kinderen op het paard t# zetten. Het ruim drie-jarig zoontje viel er af en brak daarbij een been. Bij den dokter binnengebracht, verleende deze dadelijke zijne hulp. Het verslag omtrent de feestelijkheden, welke beide dagen met groote opgewektheid gevierd werden, kunnen we wegens te late ontvangst niet meer opnemen. Ilerpt, De vlekziekte onder de var kens woedt hier nog met onverminderde kracht voort. Ongeveer een 30-tal, meestal reeds zware varkecs, zijn aan deze ziekte bezweken. Neen Donderdagmiddag werd door de schoolkinderen reeds druk feest gevierd. Ze werden flink onthaald op fosco met taartjes. Een buitenkansje dus. Daarna had den de kinderspelen plaats, welke goed van stapel liepen. Praktische cadeautjes werden uitgereikt. Bovendien kreeg elk kind nog een souvenir. In de gemeente wordt reeds druk gewerkt aan de versieringen. Blijft het weder zich goed houden, dan zal Vrijdag een gezellige dag zijn. De koopman V. miste een paar dagen een koe. Alles werd tevergeefs afgezocht. Eindelijk werd het opgespoord in het na burige Wijk. En wat bleek nu, dat de koe aan den eigenaar een flink kalf had bezorgd. Het huishouden was dus vermeerderd. Vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a., gehouden 17 Sept. 1913. Afwezig de Burgemeester en het lid W. Mouthaan. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, de notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde is: Voorloopige vaststelling der gemeente rekening over het dienstjaar 1912. De commissie van onderzoek zegt bij monde van het lid W. van Wijk, de reke ning te hebben onderzocht en geene be denkingen of aanmerkingen te opperen tegen den aard der ontvangsten en uitgaven. De Voorzitter stelt voor de rekening voor loopig vast te stellen zooals zij door Burge meester en Wethouders aan den Raad is aangeboden, zijnde in ontvangst op f 18984.18, in uitgaaf op f 16621.25. Alzoo met een batig slot van f2362 93. 2. Voorloopige vaststelling der rekening van de afdeeling Aalburg „Ebbe". De commissie van onderzoek verklaart bij monde van het lid W. van Wijk, even eens tegen den aard der ontvangsten en uitgaven geene bedenkingen of aanmerkin gen te opperen. Vervolgens wordt ook deze rekening vast gesteld in ontvangst op f2421.55, in uitgaaf op 1 2332.05. Alzoo met een voordeelig slot van f89.50. 3. Ingekomen een adres van de feestcom missie te Aalburg om subsidie ter viering van de herdenking van Neêrlands onaf hankelijkheid. Wordt besloten 15 cent voor elk schoolgaand kind in de gemeente Wijk en Aalburg uit te trekken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. IScehtztilicn. De Haarlemsche rechtbank heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak van F. C. K. B. en P. E. huisvrouw E. L. P., te Oude Wetering, beschuldigd, de eerste zijn vader, de tweede haar man te heb ben vergiftigd, en beiden bovendien me deplichtigheid aan de gepleegde moorden. Tegen B. was de eisch levenslang, tegen vrouw P. 18 jaar. De rechtbank achtte de beschuldiging niet bewezen, aan B. ten laste gelegd, dat hij vrouw P. het gif zou hebben verschaft om haar man te dooden en sprak hem daarvan vrij. Wegens moord werden beiden ver oordeeld tot 18 jaar met aftrek der pre ventieve hechtenis. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 11 Sept. F. v. d. G., Vrij hoeven-Cappel, overtr. wet bevolkingsregister; f 5 of 3 d.M. v. E., Waspik, C. v. D., J. v. d. P., J, H., C. L., H. P., allen te Kaatsheuvel, J. L., Tilburg, J. D., Loonopzand, J. W. T., Besoijen, allen dronkenschap, f 2 of 2d.; M. P. L., Kaatsheuvel, G. O. D., Waalwijk, alsvoor (herhaling) beiden 3 weken h.J. v. R., Kaatsheuvel, als- voor, twee weken h.L. v. R., id. als- voor, 3 dagen h.J. L. en N. L beiden id., dronkenschap, f 5 of 3 d.R. R. M. P., zwervende, strooperij, f 3 of 2 d. dezelfde en W. C. S., beiden zwervende en beiden overtr. pol. regit., ieder f 2 of 2 d.A. v. R., Kaatsheuvel, overtr. wapenwet, f 10 of 5 d.N. M., J. M. en A. H., allen Vlijmen, burengerucht, ieder f 3 of 2 d,J. W. H., Kaatsheu vel, alsvoor, f 5 of 3 d.A. K., Was pik, overtr. alg. veiligheidswet, f 3 of 2 d.A. v. H., Vlijmen en A. B., Sprang, beiden overtr. prov. regit., ieder f 2 of 2 d.J. v. d. B., Waalwijk, overtr. als voor, f 2 of 2 weken tuchtschoolH. W. v. B., Sprang, P. J. de BWaal wijk, J. v. G., Drunen, G. v. d. W., Vlijmen en A. M. B., Kaatsheuvel, allen overtr. motor en rijw. regit., ieder f 2 of 2 d.C. v. d. S., Capelle, overtr. spoorweg regit., f 5 of 3 d.J. v. d. B., id., overtr. alsvoor, f 2 of 2 d.; J. M. v. B, Besoijen, overtr. motor en rijwiel- wet, f 2 of 2 d.Th. J. v. R., Baard wijk, overtr. veld pol., f 5 of 3 d.P. v. d. H., Baardwijk, jachtdelict, f 5 of 2 weken tuchtschoolW. v. B., Capelle, visscherij, teruggave aan ouders. In de Parijsche hel is 't aantal groot van hen die ziek zijn geworden en ge nezen zijn door de Pink Pillen, die machtige hersteller van het bloed, ver sterker der zenuwen. Dat geneesmiddel is werkelijk zeer geschikt om de lang zame of snelle uit putting te bestrij den, waardoor vroeg of laat bij na allen aangetast worden die ver plicht zijn te wer ken in de Parij sche smeltoven of zelfs eenvoudig er te ademen of te leven. In de provincie, in de groote fa- Mtvr. Marqués. briekssteden lei den velen een neerdrukkend bestaan. Zij die zich aan de behandeling met de Pink Pillen onderwerpen, kunnen op een zeer snelle genezing hopen, want zij genieten van een zuiverder, een ver kwikkender lucht dan de arme Parijze naars. Mevr. Marqués, wonende te Parijs, 39 rue Jouffroy, schreef ons: „Mijne gezondheid liet langen tijd te wenschen over. De slechte lucht van Parijs had mij bloedarm gemaakt en ik was zoo-zwak, dat ik moeite had mijn werk te doen. Ik at niet meer dan zeer weinig en toch was mijne spijsvertering heel moeielijk. Ik had geen nut van mijn voedsel, wat mijne verzwakking nog verergerde. Ik sliep weinig en mijn slaap was meestal onrustig. Dan had ik het voortdurend benauwd en vreesde ik een borstkwaal te krijgen. Men heeft mij toen Mangeraden van de Pink Pillen gebruik te maken. Zij hebben mij krach ten, eetlust en een goede spijsvertering weergegeven. Het komt mij voor dat ik veel meer bloed heb en ik ben nu zeer gezond." Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 12 tot 19 Sept. Geboren: Neeltje, d. v. C. H. Bies heuvel en C. SchoonNanning, z. v. A. Brienen en A. C. van Krugten Anna Pietronella, d. v. F. Klop en M. J. Vis ser Adrianus Otto, z. v. A. Kornet en A. O. Brienen Willem, z. v. A. M. van Berehum en N. Ippel. Brakel, over de maand Aug. Geboren: Hendrikus Adrianus, z. v. P. Kuijntjes en D. van Mourik; Con- negonda Geertrui, d. v. H. A. van Dalen en J. den Tek; Jielis, z. v. D. van Heusden en M. Versteeg; Jantje, d. v. H. J. Ermstrang en J. W. de Vries. Overleden Engeltje van Dalen, 3 weken; Willem van Dalen, 23 j. Binnenland. Bij Kod. besluit van 18 dezer is be noemd tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor het tijdperk der tegenwoordige zitting, mr. H. Goeman Borgesius, lid van die Kamer. Ingevolge machtiging der Koningin heeft de Minister van Financiën inge trokken de wetsontwerpen tot heffing van een debietrecht op tabak en tot vaststelling van een nieuwe Tariefwet. Blijkens „Klei" bestaan er bij den rijkswaterstaat plannen om de schut sluis bij St. Andries zoodanig te ver bouwen, dat bij alle waterstanden ge schut kan worden. Naar aanleiding van de intrekking van het wetsontwerp van minister Re- gout tot drooglegging van de Wierin- ger meer schrijft men uit Den Haag aan de Tijd: In Alkmaar was een permanent bureau gevestigd, waar, onder leiding van twee ingenieurs, druk werd geteekend, terwijl boringen en opmetingen op groote 'schaal plaats grepen. Naar verluidt, was binnenkort het eindrapport der technici tegemoet te zien. De voorbereiding van het werk moet reeds f 30,000 f 40,000 gekost hebben. Zoo men weet komt in de troonrede een zin voor omtrent de droogmaking van de Zuiderzee. De begrooting van dit plan, dat in

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2