De Frankf. Zeituug vertelt een ver makelijke geschiedenis met betrekking tot de groote wapenschouwing, welke Keizer Wilhelm daags vóér de najaars- inanoeuvres te Posen over de troepen heeft gehouden. De Keizer had gelast dat de manschappen voor de revue ge kleed zouden zijn in witte broek, maar eenige uren te voren begon het te stort regenen, zoodat die kleedingstukken ontoonbaar waren geworden en de kolo nels der verschillende regimenten be sloten de manschappen in donkere broek te laten uitrukken. Voor alle zekerheid werd aan de mannen echter gelast, hun witte broek in hun ransel mee te nemen. Op het terrein der wapenschouwing ont dekte de bevelvoerende generaal echter met schrik dat het Keizerlijk bevel niet was uitgevoerd. Terstond riep hij de kolonels bijeen en gelastte hun dat de soldaten hunne witte broek alsnog zou den aantrekken. In een oogwenk hadden de 30 000 man ten aanschouwe der menigte nieuwsgierigen van broek ver wisseld, maar thans deed zich het lastige geval voor dat de officieren, die geen ransel dragen, ook geen andere broek bij zich droegen. Een jong luitenantje kwam echter op den gelukkigen inval, de witte broek van zijn oppasser aan te trekken en alle andere officieren volgden dat voorbeeld, terwijl de op passers in hun onderbroek in het ach terste gelid werden gestopt, zonder dat de Keizer met zijn anders zoo scherpen blik daarvan iets gewaar werd. Riza bei heeft Servië en Montenegro gesommeerd om binnen 10 dagen de grens van Albanië vast te stellen. Wan neer zij daaraan voldoen zal hij de vijan delijkheden doen staken, maar anders zal hij de gebeurtenissen hun loop laten. De Bulgaarsche gemachtigde voor de vredesonderhandelingen met Turkije heeft aan eenige vreemde journalisten meegedeeld, dat het vredesverdrag ver moedelijk in het begin dezer week zal worden geteekend en dat onmiddellijk daarna een begin zal worden gemaakt met de ontwapening, welke binnen drie weken zal zijn afgeloopen. Onlangs heeft men in de Oase van Toerfaan een zeer oud handschrift ge vonden. Het dateert uit het jaar 339 v. Chr. Het document is niet alleen belang rijk door zijn inhoud, maar nntr meer doordat het een superieur monster ver tegenwoordigt van de toenmalige papi' fi bricatie. f. Bij ©en chemisch onderzoek heeir.^itm vezels vaa Chineesch gras ontdekt. Het document is tamelijk omslachtig ba- De ziv< gevormd jwet een kleefstof," waarop gekleurd zand watf gehecht. Een telegram uit Mexico maakt mel ding van een verwoed gevecht tusschen regeeringstroepen en opstandelingen bij Barreterran. Nadat aan beide kanten 400 man waren gesneuveld trokken de opstandelingen zich op Subinas terug. Het vredesverdrag tusschen Turkije en Bulgarije is Maandagavond onder- teekend^Dp afgevaardigden waren om haf ZoCoijèVuiJslpea 1 ZÜ vergeleken eerst de teksten yan*''^ verdrag en gingen toen tot onderteekenmg óver. De grootvisier, die in zijn hoedanigheid van miuister van buitenlandsche zaken presideerde, hield een toespraak, waarin hij de afgevaardigden geluk wenschte met het tot stand brengen van een grootsch werk van vrede. Hij sprak de verwachting uit, dat deze vrede zal gevoigd worden door een tijdperk van weivaart en geluk voor heide volken. Uit Fayette (Mississippi V. St.) wordt g< oold; Twee jonge negers verwekten hier opscnadding door revolverschoten los sende, door de plaats te loopen. Dertien mens - leu oor hen gedood en zes gewond. De negers zijn ten slotte gevat en gelyncht. Hun lijken werden by het station opgehangen. Naar beweerd wordt, is de ziekte van den Sultan van Turkije veel ernstiger dan door zijn geneesheeren erkend wordt. Volgens sommigen lijdt hij aan eene nierziekte, volgens anderen heeft hij een beroerte gehad, Zijn toestand schijnt zo ,r tü ha >n. Mi; taire kringen uiten de meening, da als Servië in eeu veldtocht tegen Albanië gewikkeld wordt, het voor Bul garije moeilijk zal zijn onzydig te blij ven. Het gerucht loopt, dat de mobili satie van de Biiodivisie wordt voorbe reid Zich terugtrekkende van Mawrowo, hebben de Albaneezen bijna alle dorpen in brand gestoken en er alle christenen, alsmede de Albanee^on, die zich niet by hen wilden aansluiten, vermoord. De Engelscbe kiesrecb 1 vrouwen blij ven nog steeds hun verderfelijke politiek voortzetten. Uit Yarmouth wordt thans vpf or i' meid: Het grasveld van twee golfvelden is nel bytend vocht bedorven. Men vond een plakaat met de woorden: „Geen kiesrecht geen sport, geen vrede 1 Geef vrouwen het kiesrecht!" Op een ander stond: Wij hebben den houtopslag in braud gestoken. Wij heb ben olie over de planken gegoten en er een brandende kaars bij laten staan. Dit slaat op een brand in houtloodsen, die daar Zaterdag voor 35,000 pond sterling schade heeft aangericht. Blijkens een telegram uit Bulgarije zijn de Italianen op 26 en 27 dezer zegevierend van Cyrene over Talcoza naar Sidirafa opgerukt, een groot aantal opstandelingen voor zich uit jagend. De verliezen der Italianen bedragen 4 dooden en 24 gewonden. De verliezen der opstandelingen zijn groot; op 26 dezer zijn meer dan 200 lijken gevonden. De Turkscbe pers slaat een buitenge woon dreigende toon tegen Griekenland aan. Zoo zegt het Tasvir-i Efkiar, indien de Griek8che regeering in gebreke blijft een logische staatkunde te volgen, dan staat het vast, dat de Grieken uit Saloniki en geheel Epirus worden verjaagd. Grie kenland moet zich daar tijdig rekenschap van geven, want het staat op den rand van een ramp. Tegenover de vereenigde legers van Turkije en Bulgarije staan Griekenland en Servië machteloos. Men moet alleen rekening houden met Roemenië en Turkije en Bulgarije ziju volkomen be rekend voor die taak. Te Quebec zijn, bij een brand in een verdiepinghuis, van éen gezin de vader, de moeder en twee kinderen zwaarge wond en acht kinderen omgekomen. Door de opmerkzaamheid van een baanwachter is Vrijdagnacht een op den sneltrein OstendeKeulen beproefde aanslag verijdeld. Bij het nazien van het gedeelte tusschen de stations Gent en Leuven ontdekte de opzichter voor werpen op de rails die blijkbaar daar waren neergelegd om den trein te doen ontsporen. Juisl voor de aankomst van den trein had hij de laatste belemmering weggeruimd, zoodat een ongeluk werd voorkomen. Een onderzoek is ingesteld. Te Praag heeft Zaterdag de directeur der handelsschool zijne vrouw en twee kinderen doodgeschoten, het derde kind zwaar gewond en ten slotte zelfmoord gepleegd. Moeilijke financioele omstan digheden &fi ongeneeslijke ziekte van rouw en kinderen, worden als de aan leiding tot deze vreeselijke daad be schouwd. Dfl vliegOT' f4i|hort. lnoóft to Reims het wereïd-hoogterecord, dat op mam van Perreyron stond, met 5880 meter op zijn naam gebracht, door een hoogte ».e bereiken van 6000 meter. De Servische regeering heeft haren vertegenwoordig rs in het buitenland een nota ge zonden, waarin wordt gezegd, dat dezer lagen 10.000 Albaneezen Servisch gebied zijn binnengedrongen, eenig; dorpen in brand hebben gestoken en er 31: deei van de bevolking hebben vermoord De Albaneezen zijn Dibra binnengerukt. De iuvallen zijn vergemakkelijkt, oor .at de Servische troepen op verzoek van de groote mogendheden zich had den teruggetrokken van de strategische punten aan de Albaneesche grens en op Albeaeesch gebied. De regeering heeft, om het land te verdedigen, de mobilisatie van een deel van het leger bevolen, hetwelk tot taak zal hebben om de aanvallers te onder werpen en duur iam vrede en orde aan de grens te verzekeren. Eenige jaren 7e! eden werd in de V. St. groote opschudding gewekt door een drama te Lap u, in den staat Indiana. Daar had de eigënares van een hoeve, jiiffr. Belle Gunness, een groot aantal mannen door huwelijksadvertentiën in de bladen naar haar afgelegen boerderij gelo t. Zij weiden daar dan met hulp Vaeen medeplichtigen knecht gedood e beroofd. De lijken werden op de hoeve begraven. Toen de justitie zich met de zaak bemoeide werden op de boerderij ook verscheiden geraamten gevonden. In tusschen dacht men dat juffrouw G maess bij 1 brand was omgekomen 'a&ar thai schijnt te zijn gebleken dat zij leef. Ook berichten enkele uaenkaansolie bladen, dat zij zou zijn gevat. In Zuid-Rusland, nabij de stad Niko- poll omler bet dorp Snoments, is in een dal hei graf van een Skythenvorst ge vonden. ie onbeschadigde grafkamer wer den Griekeche vaatwerken en bronzen n gouden voorwerpen gevonden. De belangrijkste ontdekking was een gou den haarkam, rijk met figuren versierd fcu van eeu nog onbekend model. De voorwerpen dateeren zeer waarschijnlijk O de vierde eeuw vóór Chr. "iaatseiyk \ieiiH8. f leusden, 1 Oct. i)e cc- ar. e voor de te vieren onafhan kelijkheid/af eesten is tmengesteld als volgt Eere-voorzitterP. L. Honcoop, burge meester. Eere-comitéH. Reckleben, L. J. Veerman. H. Wijnands. Feestcommissie: Mr. H. Schouten, voor zitter, J. van Laarhoven, onder-voorzitter, L. van Gendt, le penningm., H. Verhoeven, 2e penningm., J. H. Verhoeven, le secre taris, J. A. Steinz, 2e secretaris; Commis sarissen J. Keunen, J. Boeren, S. Schreu- ders, A. de Jong Verhagen, I. de Jongb, G. Reas. Bovendien zijn benoemd verschillende subcommissies, t. w. voor de muziek, cos- tuumwedstrijd, optocht, versiering en ver lichting, volksvermakelijkheden en vuur werk eet. De samenstelling dezer commissiën is als volgt: Aalburg- Den heer Mans, commies bij de Rijks directe belastingen en invoer rechten en accijnzen, is met ingang van 11 Oct. Zevenbergen als standplaats aangewezen. In eene gehouden vergadering van ingezetenen werd besloten dat 't onaf hanke- lijkheidsfeest alhier, zal worden gehouden op den Sen October. Lijsten ter inteekening werden reeds druk geteekend voor flinke bedragen. De commissie, waarvan tot eere voorzitter is gekozen de heer M. J. de Roon en tot voorzitter, burgemeester R. J. ran Doeveren, heeft reeds over een bedrag van ruim f 500 te beschikken. Het overig be stuur bestaat uit: H. v. d. Maaden Nz., secre taris; M. Duizer, penningmeester. Het eere-comité bestaat uit de heeren: A. v. d. Beek, C. B. Vos, W. Mouthaan. G. Bouman Wz., W. Bleienberg Dz., J. Duij- zer, A. v. d. Heuvel, N. v. d. Maaden, L. Pullen en E. Sluijmers. ll('8o(fcn Frans Rozenbrand had Zaterdagmiddag het ongeluk met zijn voet onder een voorbijrijdende wagen te geraken, waardoor zijn teenen verpletterd werden. Dr. Van Gils verleende hulp. M. de Geus, die thans 27 jaar kos- terin der Ned. Hervormde kerk is geweest, heeft als zoodanig bedankt. Als opvolger is aangewezen K. Blom. Capelle. De feestcommissie alhier, welke in een feestelijke vergadering is ont bonden, heeft besloten het batig saldo te storten in den kerkelijken armenbuil. De boeken hebben een paar dagen ter inzage gelegen in het café bij L. F. van Dongen. Naar we vernemen is den chef van het station Capelle-Nieuwevaart bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Staatsspoor wegen een flinke gratificatie ten deel ge vallen wegens het aantal dienstjaren. Van harte gunnen we den hu man en en hulp vaardigen chef dit buitenkansje. Naar we vernemen circuleert bij de ingezetenen alhier een adres aan Zijne Exc. den Minister van Waterstaat ter verkrijging van het nog doen stoppen aan het station Capelle-Nieuwevaart van trein 197, die te 9 uur 17 min. te Lage Zwaluwe, richting 's Bosch, vertrekt. Drimmelen. Het bestaan van Neêrlands 100 jarige onafhankelijkheid is ook alhier feestelijk herdacht. Het programma van het feest, dat eerst alleen op Maandag 22 Sept. gesteld was, met een kinderfeest op Dinsdag, kon niet in één dag worden afgewerkt, mede omdat aan het programma de landing van den Prins was toegevoegd. In deze twee dagen werd het geheele programma afgewerkt, terwijl er bovendien Dinsdagavond nog vuurwerk werd afgestoken. Uit alles bleek, dat het heft van de af te doene zaken in goede handen was; alles liep prachtig van stapel. De" leden der feestcommissie mogen er zijn. Herpt. Naar we vernemen heeft de heer A. A. van Vrede, bedankt als directeur van de Harmonie „de Eendracht" van Herpt en Bern. Dit is zeer jammer voor deze, aan gezien de Harmonie den laatsten tijd goede vorderingen maakte en de heer Van Vrede de functie als directeur geheel gratis waar nam. Tot directeur van de harmonie „De Eendracht" alhier is benoemd de heer S. Spiero te 's-Bosch. Als een gevolg van den prachtigen nazomer diene dat bij den heer A. J. van Grevenbroeck alhier nog volop aardbeien geplukt worden. De geitenfokvereeniging „In ons Be lang" alhier, is in het bezit gekomen van een prachtigen Saanenbok „Hund" aange kocht in Rijn-Hessen, 't Is een prachtdier, dat ook, naar wij vernemen, voor niet-leden en voor belangstellenden uit omliggende gemeenten, die verbetering in hun geiten ras wenschen te brengen, ter beschikking zal worden gesteld. Na gedane oproeping voor een te be noemen onderwijzer alhier, heeft zich tot heden slechts een sollicitant aangemeld. Kaatsheuvel. Op Zondag 28 Sept. des voorm. circa 11 uur zijn vier huizen en een schuurtje, staande in het lste Straatje en bewoond door zekere H, Z, D. en V. B„ totaal afgebrand. Slechts een klein gedeelte van de inboedels kon gered wordenAssu rantie dekt gedeeltelijk de schade. Oorzaak onbekend. J1. Zaterdag werd v. d. Sch., wonende op de Zandschel, zoodanig door een paard tegen een zijner beenen geslagen, dat men direct geneeskundige hulp moest ontbie den. Een jongen van De Gr. alhier, die mede in den optocht van het onafhanke- lijksfee8t werkzaam was, kwam zoodanig te vallen, dat een bloedende wond aan zijn been ontstond. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Daar op de Chr. School aan den Loonschendijk verscheidene kinderen van andere naburige gemeenten gaan en door het gemeentebestuur alhier alléén maar de gelden verstrekt zijn om de kinderen, die in onze gemeente woonachtig zijn feestelijk te onthalen, heeft men het plan gevormd om een collecte te houden bij de gegoede leden der Chr. Sch. ten voordeele der leer lingen die van buiten komen, opdat ze zoodoende gezamelijk kunnen feesten. A. s. Vrijdag hoopt men D. V. het feest te vieren. ü'ederhemert. Mej. J. van Gel deren, onderwijzeres aan de openbare school aan de Noordzijde, heeft tegen 1 Jan. e.k. als zoodanig eervol ontslag gevraagd. Donderdagarriveerdealhierhet nieuwe orgel, dat terstond in de Ned. Herv. kerk aan de Noordzijde geplaatst werd. Het orgel, dat er zeer fraai uitziet, zal waarschijnlijk a.s. Zondag ingewijd en door mej. H. Knoop bespeeld worden. Het kasteel „de Voorst" van Baron van Wassenaer, is zoowel in- als uitwendig geheel gerestaureerd. De kunstschilder Luijt te 's-Gravenhage verzorgde het interieur, terwijl de gebrs. Van Diggelen te Welseind het overige verrichtten. De motor-dorschmachine van den heer D. van Wijk te Aalburg, welke door een paar landbouwers alhier gehuurd was, heeft uitstekend voldaan. In een minimum van tijd heeft de boer zijn koren gedorscht. De dorschvlegels zullen nu spoedig tot het verleden behooren. Raamidonk. In den polder aan Keizersdijk zijn twee schapen van Sterren burg en Verduin door een hond doodgebeten. Ktaamsdonksveer. Van den heer C. Sagt vond men dezer dagen een beste koe, ter waarde van f 200 dood in de wei. Het beest werd op last van den eigenaar direct begraven. Sprang;. J.l. Vrijdag ontstond in de schuur van B. Verschuren begin van brand. Gelukkig werd dit nog bijtijds bemerkt en kon de brand gebluscht worden. Naar men ons mededeelde zijn in de vorige week de appelboomen van de Ned. Herv. pastorie alhier, van hun vruchten ontlast. Van de(n) dader(s) geen spoor. Zaterdag 1.1. werd door het hootd- comité aan den heer K. S., onzen Prins bij do goviordo o*\a£lia.*nlzolij kcafftAHtöIl Slis blijk van waardeering een cadeau aangeboden, dat door hem in dank werd aanvaard. Aeen. Terwijl de 52-jarige koopman S. alhier, Donderdagmiddag zijne buur vrouw mede naar de begraafplaats bracht, voelde hij zich plotseling onwel en werd in eene woning binnengedragen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch de dood moest reeds geconstateerd worden. Voorwaar eene treurige gebeurtenis onder deze omstandigheden. Voor de vrouw een zware slag, die zoo plotseling haar kost winner verliest en overblijft met 8 jeugdige kinderen. Met het rooien der late aardappelen is reeds een begin gemaakt. Over 't algemeen valt de opbrengst tegen en zijn de aardap pelen slechts klein van stuk gebleven. De bravo's zijn vooral goed van kwaliteit en deze hebben evenwel niet zooveel door de ziekte geleden als de eigenheimers. Waspik. Zaterdag j.l. liep van de werf dpr N. V. Scheepsbouwwerven, voor heen P. en A. Ruitenberg, alhier, met goed gevolg te water de stalen sleepkaan, ge naamd „Delfland" groot 460 ton, gebouwd voor rekening van den heer A. de Bos te Vrijenban bij Delft. De kiel zal worden ge legd voor een klipperschip groot 320 ton, voor rekening van den heer A. Goedhart te Sliedrecht. Door B. en W. alhier, is aan A. Boom- Poppelier, broodbakker, alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een petroleum- motor. De Centrale premiekeuringen voor mer- riën die vanwege de Provinciale Regelings commissie jaarlijks gehouden worden, had den verleden week te 's Bosch plaats en wel die voor 2-jarige op Donderdag 25 September en die voor 3-jarige op Vrijdag 26 September. Uitgeloofd waren voor 2-jarige en voor 8-jarige, zoowel voor type tuigpaard als voor type trekpaard, elk 7 prijzen van f100, 1 van f75 en 3 van f50. In beide afdeelingen van het type trek paard was volgens het oordeel der commissie de kwaliteit der aangeboden exemplaren van dien aard dat eenige prijzen moesten worden ingehouden, terwijl bij ds 2-jarige tuigpaarden een drietal extra-prijzen van f 50 werden toegekend. De uitslag der keuring was als volgt: Twee-jarige type trekpaard; aangegeven 32. Prijzen van f100. 1. Nadia, bruin, van A. J. Bom, Dinteloord. 2. Eglantine, bruin kol, van P. Lanen, idem. 3. Louise de Bère, vosbles, van C. Dekkers, Bergen op Zoom. 4. Marie Malaise, bruinbles, van H. P. Koop- mans, Dinteloord. Prijs van f 75. 5. Fleur de la Dendre, vosbles, van W. Blom- merde, Halsteren. Prijzen van f 50. 6. Victoire d'Er, bruin, van V. van Gilse van Loon, Roosendaal. 7. Juliette de Haeltert, bruin, van W. Blom- merde, Halsteren. 8. Fausta de Tourpee, bruinbles, van P. M. Sneep, Dinteloord. Twee-jarige type tuigpaardaangegeven 48. Prijzen van f100. 1. Marie, donkerbr. kol, van C. B.Vos, Wijk. 2. Emma, zwart, van H. Wijtvliet, Zeven bergen. 3. Betje, bruin, van Gebrs. Oerlemans van der Schans, Drongelen. 4. Mina, zwartbruin, van A. M. Nelemans, Moerdijk. 5. Aline, bruin kol, van Gebrs. Oerlemans van der Schans, Drongelen. 6. Betsy, zwart, van D. v. Buuren, Meeuwen. 7. Warda, donkerbr., van J. H. van Uden, Rosmalen. Prijzen van f75. 8. Johanna, vos witvoet, van J. J. Knook, Klundert. 9. Sophie, bruine witvoet, van L. C. Punt Hz., Klundert. Prijzen van f50. 10. Tilda, zwart, van P. v. d. Broek, Ros malen. 11. Mirza, vos witvoet, van Wed. S. van Dongen, Langeweg. 12. Vos witvoet, van G. J. W. Branderhorst, Eethen. 13. Kor, donkerbr. witvoet, van Wed. J. Stra- ver, Babiion iënbroek. 14. Olga, zwartbles, van L. C. Punt Hz., Klundert. 15. Dora, kastanjebruin, van P. Nieuwkoop, Drongelen. Twee-jarige type trekpaard; aangegeven 17. Prijzen van f 100. 1. Calline, vosbles, van V. L. Willemsen, Ossendrecbt. 2. Flora IH, br. schimmel, van C. Gijsbers, Velp, bij Grave. 3. Louise I, vosbles, van C. M. Goeseels, Teteringen. Prijzen van f75. 4. Jeanne Brune d' Ophas, kastanjebruin, van V. van Gilse van Loon, Roosendaal. 5. Reinette du Monceau, zwart, van J. H. Koopmans, Steenbergen. Prijs van f 50. 6. Delphine, schimmel, van M. J. deGreef, Roosendaal. Drie-jarige type tuigpaard. Prijzen van f 100. 1. Johanna, zwart witvoet, van G. J. W. Branderhorst, Eethen. 2. Jana, zwart witvoet, van Adr. Straver Wz., Babiloniënbroek. 3. Bertha, zwart, van Kinderen Van Loon, te Oss. 4. Johanna III, zwart witvoet, van P.Nieuw koop, Drongelen. 5. Dina III, bruin witvoet, van Gebrs. Oerle mans van der Schans, Drongelen. 6. Schimmel III, blauwschimmel, van C. M. Sagt, Raamsdonksveer. 7. Rieta I, donkerbruin, van C. Kouwenberg, Rosmalen. Prijzen van f75. 8. Wilhelmina VII, bruin, van J.de Bekker, te Lith. 9. Cor, bruin witv., van J. de Werd, Kessel. Prijzen van f50. 10. Juliana X, donker vos, van H. den Engel- schen, Lage Zwaluwe. 11. Johanna, zwart witvoet, vanCh. Punt Lz., Kluuderl. 12. Jane, donkerbruin, van Adr. Snoek Wz., Almkerk. Hier werden nog in reserve gesteld: 1. Marie, zwartbr., van G. J. W. Brander horst, Eethen. 2. Sabiena I, bruin kol, van Wed. Branten, Haarsteeg. Kerknieuws. 's-Gravemoer. Zondagavond nam de weleerw. heer ds. G. van der Zanden, sedert 30 April 1911 predikant der Gere formeerde kerk alhier, afscheid van zijne gemeente, met eene predicatie over open baringen 2:25. Na afloop werd Z.E.W. na mens den kerkeraad toegesproken door ouderling Borstlap, en namens declasse en de deputaten voor den Evangeliesatiearbeid door ds. Brummelkamp van Vrijhoeven- Capelle. De gemeente zong den naar Ren- kum vertrekkenden leeraar achtereenvolgens toe psalm 1214 en 134 3. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente 's-Gravemoer, op Vrijdag 26 Saptember 1913. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter en Secretaris is de heer D. Smits, burgemeester. Na de gebruikelijke opening worden de notulen der vorige vergadering na lezing ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van: 1. Een schrijven van den heer J. H. Ha- bermehl, berichtende de aanneming zijner benoeming als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 2. Een telegram van H. M. de Koningin, zijnde eene dankbetuiging voor de ontvan gen hulde, bij gelegenheid van het eeuw feest der onafhankelijkheid in deze ge meente. 3. De verbouwing der openbare school, waartoe ter plaatse aanwijzing zal geschie den op Woensdag 1 October en waarvan de aanbesteding zal plaats hebben ten her- berge van M, J. de Jong, aan de Haven, op Zaterdag 4 October, voorm. 11 uur. 4. Een schrijven van den heer P. Versteeg, berichtende dat hij zich niet beschikbaar stelt voor eene herbenoeming als lid van het burgerlijk armbestuur. 5. Een schrijven van notaris J. P. G. van der Meer te Raamsdonk, meldende dat door hem eene acte is verleden, waarbij de heer N. E. van Heioma, benoemd ontvanger dezer gemeente, zekerheid stelde ingevolge de bepalingen der gemeentewet, van welke acte later eene eerste grosse ten behoeve van het gemeentebestuur zal worden uitgereikt. 6. Een adres van den algemeenen wiel- rijdersbond met rapport, getiteld: „Van wegen, paarden en hoefbeslag", verzoekende het gebruik van kalkoenen aan het hoefbe slag zooveel mogelijk tegen te gaan, tot behoud van de effenheid der wegen. Alle deze stukken en mededeelingen wor den voor kennisgeving aangenomen, I JU.H Li II»"II—.IT Muziek: S. Schreuder,* voorzitter, L. de Mol, L. Engelen, P. SchmiehuseD, Zweers, J. A. M. Noorloos, H. van Herwaarden. Costuumwedslrijd: G. Reas, voorzitter, A. de Moor, C. Verhoeven Jr., H. van Eggelen Jr., J. van Laarhoven Jr., Adr. van Rijswijk, A. Tupker. OptochtA. H. G. de Jong Verhagen, voorzitter, J. Boeren, onder-voorzitter, P. van Rijswijk, J. Engelen, P. Engelen, L. Was- sem, C. van Sintruijen, Adr. Dankers, J. Oerlemans, D. Visser, H. v. Wijk. Versiering en VerlichtingJ. Steinz, voor zitter, A. J. v. d. Kolk, L. Engelen, P. van Rijswijk, A. Baaijens, G. van Diessen, Robat. VolksfeestenJ. van Laarhoven, voorzitter, Adr. de Bruijn, Ant. Dankers, A. Vos, S. den Engelse, Ant. van Rijswijk, Adr. van Rijswijk, M. van Diggelen, S. van Eeuwijk, J. de Bruijn. Vuurwerk: I. de Jongh, voorzitter, Ant. van Rijswijk, J. van Laarhoven Jr., H. Crijns, J. Oerlemans.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2