Vn1g»ri8 een bericht uit Chicago ia bu de arrestatie van zekeren Henry Spencer een merkwaardige reeks mis daden, door dezen Spencer gepleegd, aan het licht gekomen. Hij werd gevat we gens den moord, gepleegd op de vrouw met wie hij leefde, de dansonderwijzeres R' xroat. Het heet, dat Spencer koel bloedig bekend heeft, dat hij behalve dezen moord er nog dertien andere heeft gepleegd. Daarvan hadden er elf dief stal tf*u doel gehad; de beide andere waren bedreven op twee politieagenten, door Spencer neergeschoten bij een vlucht. Tien van deze moorden waren in den ioop van het afgeloopen jaar ge pleegd vijf van de slachtoffers waren mannen, vijf vrouwen. Enkelen had hij doodgeschoten, anderen met een hamer de hersens ingeslagen. Spencer verklaarde nog, zijn leven lang een dief te zijn geweest. Hij ver moordde vrouwen om haar te bestelen, daar dat zeide hij de gemakke lijkste manier was om in zijn onder hond te voorzien. Hij bekende nog, ver slaafd te zijn aan het gebruik van ver- doovende middelen. De politie te Chicago heeft de ver klaring afgelegd, dat Spencer de gevaar lijkste boef met moordneigingen is, die sedert jaren gepakt is. Zoowat een jaar geleden is in de post wagen in den sneltrein BordeauxMar seille tusschen Nimes en Tarascon be stolen Er zijn toen vier menschen aan gehouden, allen te Tarascon thuishooren- de en slechts bij een hunner werd een bankbiljet gevonden, dat van den dief stal afkomstig was. Dat was tot dusver het eeuige bewijs dat tegen hen inge bracht kon worden. Maar dezer dagen heeft men een ander gekregen. Een der vier aangehoudenen, Pons geheeten, die bij de posterijen in betrekking was zijn moeder behoort ook tot de aange houdenen had aan een zijner ooms opgedragen tijdens zijn afwezigheid het oog te honden op een klein boerderijtje, dat hij bezat in de buurt van Tarascon. Dezer dagen nu verkocht de oom een voer hout van het boerderijtje afkomstig aan een inwoner van Tarascon. Men kan zich de verbazing voorstellen van den kooper toen deze tusschen de twijgjes van een takkenbos een lias ontdekte met effecten en aandeelen, ter waarde van tweemaal honderdduizend frank. Reeds is vastgesteld, dat deze stukken van den diefstal in den postwagen ge pleegd afkomstig zijn. Twee Duitsche planters, Wilhelm Plauz uit Darmstad en Hans Ewald uit Altona, die den 29 September van de Duitsche plantage „las Palmas Chiapas" in Mexico, door roovers ontvoerd wer den, zijn weer terecht. De eerste wist enkele dagen geleden aan de roovers te ontkomen, de tweede kon Zaterdag uit zijne gevangenschap bevrijd worden. De Vlaamsche „Gazet" schrijft: Naar berichten van goeder hand laten vernemen, zou Minister Helleputte be sloten hebben niet langer te dralen in zake het graven van een tunnel onder de Schelde Vooraleer een maand ver- loopeu zal zijn, zal men de boringen aan vangen, om de vereischte inlichtingen te bekomen over den achtergrond. De werken zouden dan in 't begin van 't aanstaande jaar aangevat worden en vooraleer vier jaar zijn verloopen, zullen de twee oevers der Schelde door een onderaardschen weg verbonden zijn en de gronden, door de regeering op den linkeroever aangekocht, zouden tevens aanzienlijk in waarde stijgen. Naar allen schijn zal de linkeroever dan ook bij het grondgebied van Antwerpen wor den gevoegd. Het bebouwen op den linkeroever kan geschieden terwijl men aan den tunnel werkt, zoodat eens de tunnel opengesteld voor het verkeer, de Antwerpenaars een gansche nieuwe stad aan de overzijde der Schelde zullen vinden. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld: Het stoomschip Borborema heeft de sleepboot van de marine Guapany over varen en tot zinken gebracht. De Gua pany had 51 koppen aan boord; het gerucht gaat dat er dertig dooden zijn. Uit het- zuiden van Texas worden zeer ernstige overstroomingen gemeld. Naar luid van een telegram uit Austin bedraagt de aangerichte schade onge veer 6 000 000 dollars, terwijl er voor zoover men weet 12 menschen zijn verdronken. Te San Autonio staan de straten zes voet onder water, San Marcos en George town zijn geheel door water omringd. Joeansjikai is na drie stemmingen met 507 stemmen tot president der republiek China gekozen. Op Li joean- hu g waren 179 stemmen uitgebracht. De mededeeling van den uitslag der stemming wekte groote geestdrift in de Kamer. Te Kairo heeft Zondag een student van de Al Azhar universiteit den pro fessor Sjeich Fazzani met messteken vermoord De oude man deed zijn mid daggebed, toen de student (volgens de Daily News een Fransch onderdaan) hem van achteren besloop en hem zijn mes tot drie maal toe in de keel stak. Toen vluchtte hij en vermoordde bij zijn achtervolging nog twee studenten. Later is hij gevat. Voor het station te Dunaburg is een sneltrein uit Kiëf met een losse loco motief in botsing gekomen. Veertien menschen zijn gedood, zeventien zwaar, elf licht gewond. Engelsche kiesrechtvrouwen hebben Zondag den dienst in de Westminster Abdij verstoord door met luider stem te gaan zingen: „God helpe Annie Ken- nie, Harriet Kerr en Beatrice Sanders. Haar vijanden martelen haar, omdat zij weten dat haar zaak rechtvaardig is. Bescherm allen die vervolgd worden en lijden terwille van het geweten." Toen zij niet goedschiks wilden heen gaan, zijn zij met geweld uit de kerk verwijderd, doch onmiddellijk begon een andere groep met hetzelfde gebed. Uit Panama is bericht ontvangen, dat daar Zaterdagmiddag om vijf uur een nieuwe aardbeving heeft plaats gevon den, welke bijna even hevig was als die, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag gevoeld werd. De beving duurde 10 15 seconden. De gebouwen werden krachtig geschud, maar naar het schijnt is er geen schade aangericht. Volgens berichten, ingekomen uit de kanaalstrook, is noch aan de sluizen, noch aan andere deelen van het kanaal, schade toegebracht. Naar de Vossische Zeitung van goed ingelichte zijde te Weenen verneemt, is de verkiezing van den prins Von Wied als vorst van Albanië ophanden. Volgens den correspondent van de N. R. Ct. te Weenen is hij een uitstekend mensch en wel berekend voor de moei lijke taak, die hem wacht. Hij is groot en heeft een prachtig figuur en een flinken kop. Een uiterlijk, geschikt om indruk te maken op die zonen der natuur, die zei ven ook tot een fraai ras behooren. Hij heeft in karakter veel van zijn moeder, prinses Marie der Neder landen, die een dame is van edele inborst, ietwat teruggetrokken, met vrij veel gevoel van eigenwaarde, in één woord echt Hollandsch deftig, maar met een hart van goud waar men staat op kon maken. De Prins is een hartstochtelijk jager en gold toen hij in Potsdam bij de garde diende als de meest solide Gardecavalerist. Door zijn vlijt en geest vermogens is het hem gelukt in den Duitschen generalen staf te komen, geen slechte opleiding dus voor een vorst, die geroepen is over een krijgshaftig volk te regeeren en een leger in te richten. Hij is vermaagschapt met de souve- reinen van Pruisen, Holland, Zweden, Roemenië en Wurtemberg, en hij geldt voor rijk, wat in zoo'n primitief land, waar men veel uit eigen beurs moet betalen, een punt van belang is. Zijn echtgenoote is een door en door artis tieke dame, die op de harp speelt, schil dert en gaarne in een Roemeensch cos- tuum loopt: in één woord als het ware door haar opvoeding en aanleg voor bestemd om op een Balkan-troon te zitten. Zij heeft een zoon, de toekom stige kroonprins van een gelukkig Al banië, naar wij hopen. Volgens een bericht uit Yarmouth is Zaterdagochtend het stoomschip Gar denia, van North Shields, na bij mist in aanvaring te zijn gekomen met het stoomschip Cornwood, van Londen, ge zonken. Vier van de opvarenden zijn gered, 18 worden vermist. Te VillersSt. Paul woonde het ge zin van den daglooner Portier. Het was een heel treurig gezin, want de vader was een dronkaard, die zijn sadistische neigingen op zijn ongelukkige vrouw en zijn dochters trachtte te koelen. Toen de vrouw weer eens, onder bedreiging met een bijl, mishandeld was, zeide zij „Als ik maar durfde!" „Wat dan?" vroeg haar zoon. Dan zou 'k 'm dooden". „Ik zal 't doen", zeidede jongen. „Hier dan, zeide de moeder, hier, als je dan moed hebt, daar zijn 20 frank, koop een revolver. Anders brengt hij ons alle maal om!" Portier had inderdaad zijn vrouw gedreigd, dat hij haar dooden zou. „Ik geef je nog een week te leven" had hij gezegd. De zoon van Portier kocht een revolver. Toen hij twee dagen na het gesprek met zijn moeder thuis kwam, vond hij zijn vader alleen. „Waar is je moeder? vroeg de dronkaard. De zoon antwoordde: „Als ze niet hier is, is dat jou schuld" En toen de man zijn hand op hief om te slaan, schoot de jongen op zijn vader, die voor hem stond, zes maal achtereen zijn revolver af. Daarop ging de jongen het huis uit. „Je kan komen", zeide hij tot zijn moe der. „'t Is gebeurd. Maar toen ze thuis kwamen was er nog beweging in het lichaam van den man. Op verzoek van de vrouw loste de jongen toen nog twee schoten op het lichaam. Daarop gingen moeder en zoon zich aangeven. Voor het hof van assisen der Oise te Beauvais hebben getuigen bevestigd, dat de vermoorde een onmensch was. Het getuigenis der beide dochters moet gruwelijk geweest zijn om te nooren. De gezworenen hebben met algemeene stemmen het onschuldig over moeder en zoon uitgesproken. Vrijspraak volgde. Naar Reuter uit Winnipeg seint, heb ben Ulsterianen daar 500 man geoefende manschappen voor Ulster's strijd aan geboden. Plaatselijk !\ieuws. Neusden, 8 Oct. Als een bijzonderheid deelen we mede, dat dit jaar geen enkel ouderpaar of aan sprakelijk persoon voor de commissie tot weriDg van schoolverzuim behoefde te ver schijnen wegens overtreding der leerplicht wet. Een gunstige uitzondering bij andere gemeenten, wat slechts het onderwijs ten goede komen kan. In het verslag van de jongstgehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Waalwijk, lezen we, onder ingekomen stukken Brief van het gemeente bestuur van Heus- den, betreffende de wijziging in den voor middagtrein, die te Lage-Zwaluwe om 9 u. v.m. vertrekt en aan het station Drunen- Heusden niet stopt. Idem van den heer L. J. Veerman, uit gever van het Nieuwsblad voor Heusden enz. van gelijke strekking. Is na bespreking besloten ter zake ten spoedigste ter audiëntie te gaan bij den heer Directeur-Generaal der Staatsspoorwe gen te Utrecht. Alweer over de Feesten. Het uit voerig programma is nog niet geheel opge maakt en wordt later in een boekje, met geïllustreerden omslag, gratis huis aan huis afgegeven, door den uitgever van dit blad aan het publiek van Heusden aangeboden. Meerdere exemplaren zullen it 5 cent ver krijgbaar zijn. We zijn echter reeds aan het uithooren geweest en gelooven niet zoover van de waarheid verwijderd te zijn, wanneer we al reeds onze lezers het navolgende mededeelen Dinsdag 14 Oct., 's avonds Godsdienst oefeningen in de Herv. Kerk en Woensdag morgen in de Katholieke Kerk. Woensdagmorgen: 7 uur kanongebulder 7,30 reveille, geblazen door 3 Herauten te paard 8 uur klokgelui8,30 carillonbeepe- ling9 uur costuumwedstrijd opstellen van den stoet en ommegang door de stad, op geluisterd door 2 muziekgezelschappen1 uur volksspelen op de Botermarkt, welke spelen, met het oog op de vele deelnemers, den volgenden dag zullen moeten worden voortgezet7 uur, 's avonds, fakkeloptocht, gevolgd door een concert op de Vischmarkt door de fanfare „Oefening en Uitspanning" te Wijk; verlichting der historische visch- bank gelegenheid om poffers en wafelen te veroberen en daarna in de draaimolen, met amazones, plaats te nemen. Donderdagmorgen: 8 uur, carillonbespe ling 9 uur, voortzetting volksfeesten1 uur, opstellen optocht op Burchtplein, om megang door de stad, voorafgegaan door een Heraut en opgeluisterd door 2 muziek gezelschappen. Na afloop optocht (in de feestgids nader omschreven), uitreiking der prijzen voor optocht en costuum-wedstrijd. 's Avonds fakkeloptocht, gevolgd door een concert op de Vischmarkt. In de pauze van het concert, uitreiking van prijzen voor verlichting en versiering. 10 uur; groot vuurwerk, afgestoken op den Strekdam, tegenover bastion „Hoek van Vlamburg". Daarna poffers en wafels, draaimolen, enz. enz. enz. Ieder ingezetene moet voorzien zijn van de noodige opgewektheid! Werkendam. Morgenavond te half acht hoopt de werkliedenvereeniging „Eendracht" te vergaderen in het café Zwets, aan den Sasdijk alhier, ter behandeling van de gewone driemaandelij ksche zaken en tot 't verkiezen van twee bestuursleden, wegens het overlijden van de heeren C. B. van Driel en C. J. Rijkevorst. De driemaandelij ksche vergadering der griendwerkersvereeniging „Onderling Belang" zal gehouden worden op Zaterdag 11 October a.s., des avonds om 7 uur, in de Nutszaal, alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Rekening en verantwoording door den penningmeester; 4. Mededeeling; 5. Voorstel van 't bestuur uitkeering bij overlijden (12 Juli verdaagd tot nu; 6. Rondvraag; 7. Sluiting. Aalburg;- Het Onafhankelijkheids- feest alhier is met groote opgewektheid gevierd, niet alleen door de ingezetenen maar ook door velen uit de omliggende dorpen. 29 September werd het feest kerkelijk ingeleid door ds. Feijkes. Het kinderfeest op 30 September is bijzonder geslaagd. De schooljeugd werd getrakteerd op fosco en taartjes. De dag werd besloten met een lichtstoet, die vooral uit de verte een prachtig effect maakte, en de rechte feeststemming „er in" bracht. Den volgenden dag bereikte het feest zijn hoogteptmt. Omstreeks 9 uur landde de Prins (de heer Schouten) onder het bulderen der kanonnen en het gejuich der menigte aan het strand (veer). Hier werd hij in een keurige rede toegesproken door Van Hoogen- dorp (den heer Zoon), die hem een hartelijk welkom toeriep op den vaderlandschen bodem. Na de toespraak van den Prins werd hij door de schooljeugd en Scheve- ningsche meisjes toegezongen. Nu ging het onder de lustige tonen der muziek van „Oefening en Uitspanning" het dorp door. De deelnemers aan den stoet hadden eer van hun werk. Vooral de wagens van de Hollandsche Maagd en den Vrede oogstten veel bijval en de optocht in zijn geheel had stellig niemand zóó van het kleine Aalburg verwacht. De volksspelen op het feestterrein, dat druk bezocht was, liepen flink van stapel. Er heerschte ook daar echte feest stemming. De dag werd besloten met een concert en Bengaalsch vuurwerk. Geen wan klank werd gehoord! Aalburg heeft feest gevierd op een waardige wijze en in den echten trant. Een eeresaluut aan de feestcommissie, inzonderheid aan haar kranigen voorzitter. Zij kan met voldoening op haar werk terug zien. (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) Au (lel- Op het hulptelegraatkantoor werden gedurende de maand September 78 telegrammen behandeld, waarvan 41 werden ontvangen en 37 verzonden. Woensdag, voor de schoolkinderen en Donderdag voor de geheele gemeente, werd hier het onafhankelijkheidsfeest ge vierd. Na het afhalen van den Prins nam Hoogstdezelve met zijn gevolg in een lan- dauwer plaats, om met den waarlijk keuri- gen optocht een rondgang door de gemeente te maken. Na afloop daarvan werden op het feestterrein verschillende volksspelen gehou den, terwijl 'savonds door het verlichte en versierde dorp een fakkeloptocht plaats had, alles opgeluisterd door de muziek van An dels fanfare. Een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt het feest zóó te doen slagen, benevens aan alle ingezetenen voor de waardige wijze van feestvieren is zeker niet misplaatst. Besofjen- Zondagmorgen verloor juffrouw Bergmans een gouden broche. C. Verviel had 't geluk ze te vinden en bracht ze terug. De eerlijke vinder kreeg een goede belooning. Capelle. Zaterdagavond j.l. kwam alhier een meisje van circa 14 jaar aange- loopen, dat voorgaf het niet langer bij haar ouders te kunnen uithouden wegens voort durende mishandelingen. Door de zorg der politie werd het kind naar Sprang, waar het thuis behoorde, teruggebracht. Voor het herhalingsonder wijs hebben zich in de Kom opgegeven twee leerlingen en in de Nieuwstraat negen. Het is treurig genoeg dat niet meer van dat onderwijs profiteeren. Eethen. Het Onafhankelijkheidsfeest is in dit dorp met veel opgewektheid gevierd. Het was een feest van licht en kleur, van klank en jubel. Begonnen met klokgelui en een aanspraak van den heer Bos, werd een schoone optocht gehouden. De volksspelen liepen zeer goed van stapel en het uitgebreide programma werd kranig afgewerkt. Het dorp was in feestgewaad. Een drietal keurige eerebogen waren opgericht. Tot aan den volgenden morgen duurde het jubelen voort. Geen wanklank werd gehoord. De vele vreemdelingen hielpen de feestvreugde verhoogen en hebben mede genoten. De muziek heeft zich kranig van haar zware taak gekweten. Het feestterrein, welwillend afgestaan door den heer Boll, was keurig in orde. Hier heeft men gezien, wat eendrachtige samenwerking vermag, vooral als zooals hier bleek, oude veten waren vergeten. (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) 's-<ül*avemoei*. Aan het hulpte legraafkantoor zijn in de maand September verzonden 38, ontvangen 40, totaal behan deld 78 telegrammen. Aan de publieke te- lephoon werden 34 gesprekken gevoerd. Op de rijkspostspaarbank werden 11 inlagen gedaan tot een bedrag van f 762,50, terwijl 10 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 693,70. Bij besluit van den Commissaris der Koningin van 2 October 1913, is aan den gemeenteveldwachter A. Faro alhier, tot wederopzegging ontheffing verleend van het verbod, vervat in art. 5, litt. a zijner in structie, ten behoeve van het verrichten van bodediensten voor de secretarie. I)e commissie tot wering va u school verzuim heeft tot haren voorzitter benoemd den heer J. H. Habermehl, Bij de Zaterdag gehouden aanbeste dingder verbouwing van de openbare school, werd ingeschreven als volgt door: A. Koenen, te Dongen, f 2153,A. C. van Meer, te Oosterhout, f 2140,Chr. van den Berk, te Dongen, f 1914,—; J. P. van den Avoird, te Dongen, f 1856,C. M. van Dongen, te Dongen, f 1850,A. C. van "Rooij, te Dongen, f 1840,P. W. Boon, te Dongen, f 1697,,C. Blom, te 's-Gravemoer, f 1638,L. Louwet, te 's-Gra- vemoer, f 1630, Het werk is aan den laagsten inschrij ver vergund. De feestcommissie ter herdenking van Nederlands 100-jarige onafhankelijkheid, heeft in een algemeene vergadering, vorige week gehouden, rekening afgelegd van hare ontvangsten en uitgaven, en zich daarna ontbonden. Een woord van dank moge aan dit afscheid zeker nog wel worden toege voegd, met de stille hoop, dat dezelfde heeren in 1915 zich weder mogen vereeni gen om een feest te organiseeren ter her denking van den slag bij Waterloo, die zeker ook niet ongemerkt mag voorbijgaan. Herpt. In de Maandagavond ge houden raadsvergadering is tot onderwijzer aan de openbare school alhier benoemd, de heer H. Fooij te Baardwijk. Kaatsheuvel- Dezer dagen had de werkman C. L. van de N. V La Vaugue- line, het ongeluk met een zijner handen tusschen de stanzmachine te geraken. Het gevolg daarvan was, dat hij een zware ver wonding opliep en zich onder geneeskun dige behandeling van dr. De Both moest stellen. Zekere O. uit „De Moer" werd ver leden week, toen hij op weg naar huis was, door twee personen aangerand en zoodanig met knuppels geslagen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Zijn toestand is zorgwekkend. De zaak is in handen der politie. In een dezer dagen te Loon-op-zand gehouden vergadering, is besloten om op 18 October e.k. het onafhankelijkheidsfeest te vieren. Men ziet das, dat hier ook feest gevierd zal worden al duurt het wat lang. Nederheuiert- Bij het gemeente bestuur is een schrijven ingekomen van den heer W. A, Leenhouts te Leerdam, dat hij met 1 Nov. a.8. zijn functie als hoofd der openbare school aan de Noordzijde zal aan vaarden. Raaiusdonk. Bij het rijden door de z.g. Vlaaikens had onze dorpsgenoot P. de Bont het ongeluk met zijn fiets in een sloot terecht te komen. Met een be- modderd pak en een gehavende fiets bracht De B. het er gelukkig af. Het duo De Bont uit Dongen geeft op Woensdag a.s. des namiddags te 6 uur een kermisuitvoering ten huize van den heer J. BoonsStaal. Het programma belooft een gezelligen avond. Naar wij vernemen heeft zekere W. Z. alhier niet minder dan vier personen met het mes bewerkt. Medische hulp moest worden ingeroepen. Een prachtige manier van kermishouden. Sprang;- Met den aanleg van het gas voor de straatverlichting, is men thans ge reed. Zeker een goede verbetering, te meer nog daar de verlichting met 9 lantaarns is uitgebreid. Ar|jIioeven-CappeI, Naar we vernemen is thans definitief besloten het feest, ter viering van Neêrland's 100-jarige Onafhankelijkheid te houden op Donderdag 16 October a.s. Het moet in het voornemen liggen om 's morgens een kinderfeest te houden, 's mid dags valksspelen, 's avonds een lichtstoet en na afloop daarvan een concert. Het moet nog geruimen tijd duren vooraleer de straatlantaarns zullen kunnen branden, daar enkele nieuwe gekocht moeten worden, die wegens te late bestelling niet afgeleverd kunnen worden voor over ruim een maand. Bij de tegenwoordige donkere avonden is het wel jammer dat we nog heelemaal van straatverlichting verstoken zijn. «V|Jk Als alles meewerkt, beloven de onafhankelijkheidsfeesten alhier, op 8 en 9 October veel, en zal Wijk vooral niet de minste zijn onder de zusters in't Land van Heusden. Vooral de optocht zal interes sant zijn. Een merkwaardige figuur zal daarin zijn: Hertog Philips van Bourgondië en Diederick Spierinch van Welle, Am bachtsheer van Wijk met Edelvrouwen, en wel hierom, omdat voormelde Hertog in 1458 aan de inboorlingen van Wijk een uiterwaard schonk, c. a. 70 hectaren groot waarop de Wijkenaars heden ten dage nog gemeenschappelijk hun vee weiden volgens zeer oude regelen en gebruiken. De schaarmeesters van ,,'t Wijker Zand" zullen thans den Hertog dank zeggen en hulde brengen voor zijne vorstelijke schenking aan den hoofdingang van voornoemde waard, omringd door alle inboorlingen. Een andere merkwaardige gebeurtenis is, het planten van een eiken vrijheidsboom tijdens den optocht, door een nakomeling der familie Pullen, wier voorvaders 100 jaar geleden ter zelf der plaatse ook een boom plantten, welke voor enkele jaren stierf. Eindelijk de onthulling van een gedenksteen in den toren. Voorts kinder en volksspelen, wedrennen en vuurwerk, alles opgeluisterd door het muziekkorps te Wijk en het keurkorps St. Caecilia uit Ammerzoden. Tot slot vuurwerk. Kerknieuws. Werkendam- Gister was het de dag, dat vóór 25 jaar de Weleerw. heer G. J. v. d. Pol bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn herderstaf opnam. Met onver droten ijver heeft hij al dien tijd aan zijn gemeente het Evangelie verkondigd. Kerk en gemeente zijn niet achter gebleven om hun geliefden leeraar hun waardeering te toonen en wel de kerk door de aanbieding van het portret van wijlen zijn echtgenoote en dat van hem zelf (beide in vergulden lijst en peinture Bogaerts) en de gemeente leden door het overhandigen van een gouden horloge met inscriptie en gouden ketting, benevens een album met de namen der gevers, daarin op verdienstelijke wijze ge- calligrafeerd door den heer A. Brienen. Verder ontving de jubilaris nog van ver schillende vereenigingen, leerlingen en par ticulieren blijken van sympathie. Ook wij wenschen den geachten leeraar, voor zoover hij zijn ambt blijft vervullen, veel zegen op zijn werk en als hij den herderstaf eenmaal zal neerleggen een ge lukkigen ouden dag. Morgenavond te 7 uur hoopt in de Chr. Geref. kerk op te treden de Weleerw. heer Barth, predikant te Sliedrecht. Sleeuw!) k. Den 26en October a.s. zal ds. P. H. de Jonge alhier, afscheid nemen van de Geref. Gem. alhier, om dan den daaropvolgenden Zondag zij ne intrede te doen te Bunschoten. Binnenland. Naar Het Volk uit Den Haag ver neemt, is het ministerie voornemens een staatscommissie in te stellen ter uitwerking van het beginsel der even redige vertegenwoordiging. De correspondent van de N. R. Ct. te Weenen schrijft: De overwegingen, waarop men het wenschelijk heeft geacht, dat de Alba- neesche gendarmerie door Nederland- sche officieren zal worden gecomman deerd, zijn voor onze natie zeer eervol, omdat men hier 7an de veronderstelling uitgaat, dat juist de Nederlandsche officier karaktereigenschappen bezit, die hen voor dat werk geschikt maken, te weten: bekwaamheid, strengheid, ge paard met rechtvaardigheid en eerlijk heid. Uw landgenooten, zoo werd mij gezegd, hebben in Indië de bewijzen geleverd van met natuurvolken te kunnen om gaan, en het is op die ervaring, dat men hier rekent en waarvan men goede vruchten verwacht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2