Het is waarlijk niet duur. Plnaiseltfk nieuws. *Heuflden, 11 Oct. Tot teleurstelling van velen, komt het bericht tot ons, dat het nieuwbenoemde hoofd der m.u.l.o. school, de heer Van Alphen, niet vóór Nieuwjaar zijne functie zal kunnen aanvaarden. Herkeiulum Eergisteravond ver gaderde de werkliedenvereeniging „Een dracht" ten herberge van J. B. Zwets. Aanwezig waren 64 leden, welke door den Voorz. welkom werden geheeten, terwijl hij mededeelde dat de kas over de laatste 3 maanden een gunstig saldo had opgeleverd, een bewijs dat er niet veel zieken zijn en dat 1913 wellicht heel maal gunstig zal kunnen genoemd worden als de laatste 3 maanden zich ook goed houden. Na lezing der notulen, die onveranderd goedgekeurd werden, deed de penningmeester rekening en verantwoordening. Hieruit bleek, dat over de afgeloopen 3 maanden ontvangen was f 463,16, en uitgegeven t 377,57, alzoo meer ontvangen dan uitgegeven f 85,59. In kas was bij den penningmeester f 216,71, het reservefonds bedroeg f 1047,19 en het kapitaal f 2837, ,8. Het een en ander werd in orde bevonden door de leden A. de Leur, W. Westerhout en N Braun. Laatstgenoem de dankte den penningmeester voor de nette boekhouding. Tot bestuursleden werden ver volgens gekozen met respectievelijk 38 en 33 stemmen, de heeren D. Kaman en P. Holster. 1 Januari a.s. zijn aan de beurt van aftreden de heeren J. Dekker, H. de Vries en W. Kok. Beneden LanKiti'aat Deijm- kers hebben in deze streek een redelijk jaar gemaakt, en was het mooie weder eenige weken vroeger gekomen, dan zou dit nog beter zijn geweest. De korven wogen ge middeld 25 30 pond, en konden vuil 19 cent per halve k.g. opbrengen. Voor graat- honing werd 45 en voor leekhoning 40 cent per halve k.g. gemaakt. Capelle. In deze gemeente, is bij ouders van kinderen die de christelijke school bezoeken aan den Loonschendijk, gecollecteerd een bedrag van f 9,om een feestje voor de kinderen dier school te or- ganiseeren, in verband met Neerland's 100- jarige onafhankelijkheid. Naar we vernemen zal de nieuwe zuiggasmotor met electrische geleidingen, der firma Sneep Co. alhier, eerstdaags in werking worden gesteld, hetgeen een enorme uitbreiding der reeds groote zaken zal ten gevolge hebben. Eet hen. Op Donderdag 16 October a.s., hoopt de heer H. Bos, hoofd der open bare lagere school alhier, zijn gouden jubi leum als onderwijzer in huiselijken kring te vieren. Gedurende 1860 tot '71, was hij werkzaam bij het openbaar lager onderwijs in het voormalige Charlois; van 1860 tot 1863 als kweekeling, van 1863 tot 1868 als gewoon, de overige jaren als eerste onder wijzer. Sedert 1871 is de heer Bos hoofd der school te dezer plaatse, terwijl hij vanaf 1879 als leeraar aan de rijksnormaallessen te Heusden verbonden is. Kaatsheuvel. Dezer dagen ont stond er een begin van brand in de woning Viin de Wed. W. Het oude moedertie lag reeds bewusteloos te bed. Door het toevallig wakker worden en het krachtdadig optreden der dochter, werden grooter onheilen voor komen. De oorzaak was gelegen in het om vallen van een brandende lamp, waardoor het vloerkleed vlam vatte. Nederheuiert. Reeds beginnen enkele ingezetenen, bevreesd voor de ziekte onder de varkens, deze vóór slachtmaand aangebroken is op te ruimen. En geen won der I In de omstreken woedt de vlekziekte schrikbarend. In het naburige Welseind zijn bij J. S. drie groote varkens gestorven. Een schadepost, daar niet één der dieren ver zekerd was. Nieuwen«IUk. Het 7-jarig doch tertje van M. v. N. alhier had het ongeluk op het schoolplein bij 't spelen haar arm te breken. Dr. Overbosch verleende genees kundige hulp. Raaiiisdonk Hedenavond houdt de landbouwvereeniging bij mej. A. M. Floris, vergadering. Doel: le Betaling lijn koek en zaaigranen2e. Opname bestelling legpooters; 3e. Opname bestelling kunst meststoffen. De soldaat J. Z., stak C. K. met de bajonet, zoodat hij zich onder behandeling van dr. Smits moest stellen. Woensdagavond gaf het duo De Bont uit Dongen, bij J. Boons voor het Gilde „St. Bavo" een welgeslaagde uitvoering. Kees had met z'n nummers groot succes en werd telkens door het overtalrijk publiek luide toegejuicht. Sprang;. Als zeldzaamheid kunnen wij berichten dat in den tuin bij B. v. O. alhier, een perenboom dit jaarj voor de tweede maal vrucht draagt. Wrflhoeven-Cappel. Naar we vernemen is de uitspraak van de Arr. Rechtb. te 's-Bosch, inzake de bekende kwestie aan het Bruggetje alhier, weder voor geruimen tijd verdaagd. Gedurende de maand September 1913, werd alhier in de rijkspostspaarbank f 1796,65 ingelegd. Behandeld werden 62 telegrammen, waar van 34 verzonden en 28 ontvangen. Er wer den 49 gesprekken gevoerd en 3 telephoon- berichten ontvangen. De rekening dezer gemeente over 1912, is door heeren Gedeputeerde Staten gesloten en vastgesteld conform de voor- loopige vaststelling door den gemeenteraad in ontvangst op f 5714,10, en in uitgaaf op f 5681,20, alzoo met een batig saldo van f 32,90. IVQk. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor mej. Jansson, was de minste inschrijver de heer G. van Alphen alhier, aan wien het werk is gegund. Het Onafhankelijkheidsfeest is alhier met veel levendigheid gevierd zoowel door de Wijkenaars als door vreemdelingen. Het kinderfeest op Woensdag ia best ge slaagd. Ze werden onthaald op fosco enz. De dag werd besloten met een lampion optocht, waarbij de kinderen veel pleizier hadden. Woensdagavond 7 uur is door ds. Gobius du Sart een feestrede gehouden. Donderdag is het voornaamste feest eerst gevierd. Omstreeks 9 uur landde de Prins (de heer Colijn) onder kanongebulder en het gejuich van het volk, aan het strand (veer). Hier werd hij toegesproken door Van Limburg Stirum (de heer van Helden). Na de toespraak van den Prins, werd deze door Scheveningsche meisjes toegezongen. Jam mer, dat een stortbui deze plechtigheid kwam storen. Was het weer 's morgens gunstiger geweest, de animo zou zeker grooter geweest zijn. Na de ontvangst ging het onder de tonen der muziek het dorp door. De deelnemers aan den stoet hadden eer van hun werk. Alles te beschrijven zou te veel worden. Bijzonder eigenaardig waren Philips v.Bour- gondië met zijn gemalin en Diederick Spierich van Welle, ambachtsheer v. Wijk met gemalin. Plechtig was het oogenblik, dat de Hertog v. Bourg. het Wijksche Zand aan de ge meente schonk, met den wensch, dat het vee er op zou gedijen enz. Na den optocht werd een steen onthuld en de Prins op het raadhuis ontvangen. De volksspelen op het feestterrein, on danks het ongunstige weder druk bezocht, liepen flink van stapel. Een bijzonder mooi nummer was de ren wedstrijd te paard, waarbij een pop gehaald moest worden. De feeststemming op het terrein was wel zoo vroolijk als in den optocht, doch dat kan aan het slechte weer toegeschreven worden. De dag werd besloten met een concert door de fanfare van Ammerzoden en vuurwerk. Geen wanklank werd gehoord. Wijk heeft feest gevierd op waardige wijze. Een eeresaluut aan de feestcommissie, inzonderheid aan den heer de Roon, haar kranigen voorzitter, die zijn medaille hem door den heer v. d. Maaden overhandigd wel verdiend had. De commissie kan met voldoening op het moeilijke werk terugzien. IWGEZOMDEM. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn onder staande een plaatsje te willen verleenen naar aanleiding van het ingezonden stuk door het Bestuur der afd. „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pom. Vereeniging. Dat van uit Werkendam een bericht is gekomen betreffende het niet aanwezig zijn van inzendingen uit het Land van Heusden en Altena is zeer begrijpelijk. Waarom de namen van de bekroonden niet genoemd? Het is toch te doen om te laten zien welk prachtig fruit er in 't Land van Heusden en Altena gekweekt wordt. Welnu laat dan de(n) eigen aar(ares), die alles doet, die geen kosten ontziet om prachtig fruit te krijgen, de eer toekomen, die hem of haar toekomt. Niet alleen om de eer is het te doen, laat ze ook profiteeren van den goeden naam van het fruit bij latere verkoopingen. Hoe meer naam er van een boomgaard uitgaat, des te voordeeliger zal de opbrengst kunnen worden. Of de vereenbring al zes le prijzen, drie 2e prijzen en een 3en prijs behaalt, geeft niets. Laat de namen der prijswinners in de couranten vermeld worden met mededeeling met welk soort fruit deze behaald zijn, dan kan er van geprofiteerd worden. De „vereeniging" behoeft geen naam te maken, neen, de leden, eigenaars der vrucht- hoornen moeten naam maken. U, mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, blijve Hoogachtend, „Al wat ik bezit, wil ik /geven aan hem die mij geneest," dat zeggen zij die sedert langen tijd lijden, die nut teloos tal ven geneeswijzen beproefd hebben en de lust voor het leven ver loren hebben. Wij vragen hen zooveel niet, en onze Pink Pillep kunnen hen genezen zooals zij reeds zeer vele zie ken genezen heb bén, die hunne 'enezing oninoge- ijk achtten. Twee f drie doosj es ink Pillen te koopen, zal hen zeker niet arm maken en die pil len kunnen hen meer goed doen dan zij zouden ge- looven. Mevrouw Mar celle Soutoul, een onzer zieken te Nirnes (Gard-Franfkrijk), rue Fléchier 25, zou heel wat gbgeven hebben om de genezing te verkrijgen die de Pink Pillen haar bezorgd hebben. Twee doosjes Pink Pillen zijn voldpende geweest om deze zieke te genezen, die zeven maanden leed. Men moet bekennen dat het terug vinden der ge/zondheid voor den prijs van twee doosjes Pink Pillen waarlijk niet duur is. „Tengevolgé eeuer moeielijke beval ling, schrijft Mevr. Soutoul, ben ik bloed arm geworden en gedurende een lijden van zeven maanden is mijn leven zeer pijnlijk geweest. Ik had de gebruikelijke geneeswijzen gevolgd, maar zonder sue ces en zoo geloofde ik mij op 21-jarigen leeftijd verloren. Ik leed, ik was treurig en weende /altijd door. „Men raadde mij toen uwe Pink Pillen te nemen en ik heb twee doosjes ge kocht. Hejt is niet te gelooven, maar toch is hert zoo en alle p-rsonen die mij kennen, kunnen het getuigen, dat het gebruik ijan die twee doosjes voldoende voor mij/ is geweest om te genezen. Van het /begin der behandeling af, heb ik mij beter en sterker gevoeld, daarbij had ik jmeer eetlust en ben ik weer vroolijk 'geworden. Sedert ik uwe Pink Pillen hleb genomen gevoel ik mij wel, r weer goed uit en heb ik al Irachten." Vele/zieken zullen het er mee eens zijn dqfl; hunne gezondheid wel zulk een uitgave waard is. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusaeri en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apoiheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en/verder bij verschillende apothekers en gqede drogisten zie ik mijne germf Binnenland. De vorige minister van oorlog had bepaald, dat milicien-sergeanten, die onder het genot eener premie van pl. m. f 600 eerst 2 jaar op proef en daarna een verbintenis voor 3 jaar hadden ge sloten, bij eindiging daarvan zieh als gewoon vrijwillig sergeant konden ver binden. De tegenwoordige minister heeft, naar de Avp. meldt, thans besloten om aan milicien-sergeanten, die de hiervoren bedoelde verbintenis op proef, en daarna voor 3 jaar wenschen aan te gaan een premie toe te kennen varïT 100 bij den aanvang der proefverbintenisen bij het einde der intusscben met 3 jaar verlengde proefverbintenis een nieuwe premie van f 500 toe te kennen, mits de belanghebbende teruggebracht wordt in de positie van milicien sergeant. Wenscht een zoodanig milicien sergeant zich echter bij het vrijwillig dienende kader te verbinden, dan blijft de uit- keering van f 500 achterwege. In de Premiermijn in Zuid-Afrika is wederom een diamant gevonden van bijzondere grootte. Deze steen weegt 378 karaat. Hij is aangekocht door de firma I. J. Asscher te Amsterdam op wier fabriek aan de nieuwe Tolstraat de steen in een speciaal daarvoor in gerichte afdeeling zal worden bewerkt. Dinsdagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van den landbouwer De Bruin te Beers (N.-Br.). De boerderij is geheel afgebrand en een groot deel van den inboedel is verloren. Verzekering dekt de schade. De politie te Hoorn heeft den 70- jarigen D. N. wegens poging tot moord op zijn a.s. schoonzoon, in verzekerde bewaring gesteld. Men twijfelt aan de geestvermogens van den dader. De gehuwde landbouwer Schumacher te Onderspekholzerheide, (gem. Kerk- rade) werkte Maandag met paard en ploeg in het veld; het paard sloeg op hol met den ploeg, en werd in het dorp gegrepen. 8ch. werd bewusteloos op den akker gevonden en is gistermiddag ten gevolge van schedelbreuk overleden. De militaire aviateur Van Meel is van plan dezer dagen met zijn hydro plane te Tiel op de rivier de Waal vliegdemonstraties te geven. Naar ver luidt zullen deze oefeningen van Rijks wege geschieden en o. a. door officieren worden bijgewoond. Het zal bij deze gelegenheid de eerste maal zijn dat hij van de water-vliegmachine gebruik maakt. Wanneer de demonstraties zullen plaats hebben hangt o. a. ook af van de inwilliging van het door hem bij B. en W. ingediend verzoek, om op de Nieuwe Kade aldaar een hangar te mogen plaatsen. Van de zeven souteneurs, die in de Rijkswerkinrichting te Hoorn de be kende relletjes hadden verwekt en voor dit feit de vorige week terecht stonden, werden gisteren door de Alkmaarsche rechtbank vijf tot 6 weken en twee tot 3 weken gevangenisstraf veroordeeld. De officier van justitie te Amsterdam heeft f 1000 uitgeloofd voor dengene of voor degenen, die eenige aanwijziging kan of kunnen verstrekken, welke zal leiden tot de opsporing, inhechtenis neming en veroordeeling van den moor denaar van den 6-jarigen Hendrik de Klerk. Te Alteveer (Dr.) is, zoo wordt aan de N. Gron. Ct. gemeld, een kindje van 2 maanden van den arbeider L. 's nachts byna het geheele teentje van den linker voet door een rat afgebeten. De ouders werden wakker door het erbarmelijke schreien van het kind, en de moeder zag een groote rat uit het wiegje springen. De justitie te Heeren veen heeft, na instructie, geen termen gevonden tot vervolging van den heer W. D. aldaar, ontslagen directeur der Friesche assu rantiemaatschappij, die verdacht werd van verduistering van aan die maat schappij toebehoorende gelden. Murgeriyke Stand. Geertruidenberg, over de maand Sept. Ondertrouwd Gerardus Albertus van Wietmarschen, 26 j. en Gosewina Adri- ana de Wit, 28 j. Geboren: Arie Pieter Martinus, z. v. C. J. Krooswijk en J. M. Zijlmans Jo- sephus Franciscus, z. v. J. Wiegmans en A. M. Daeter Petronella, d. v. J. Dekkers en A. P. C. SondermanAdriaan en Eugelbertus, z. v. A. P. Verschure en A. Goossens. Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 16 tot 30 Sept. Getrouwd: J. Vos, 25 j. en A. H. v. d. Schans, 18 j.J. v. d. Hout, 22 j. en J. van Wanrooij, 23 j. Geboren Ilenriette Leonarda Johan na, d. v. C. Leermakers en A. J. van WezenbeekMartinus Gerardus, z. v. G. Huiskes en J. Damen Maria Cor nelia Petronella, d. v. J. v. d. Nieuwen- huijzen en S. M. IJpelaar; Hendrikus Marinus, z. v. A. Kuijers en H. Oerle- mans Martinus Johannes, z. v. L. F. Hamers en J. van DrunenJohanna Antonetta Louisa Maria, d. v. L. W. Gubbens en L. G. J. v. d. Zanden An dreas Johannes, z. v. J. Hennekens en A. M. van KuijkCornelia Lamberta, d. v. H. Leermakers én M. M. Warten- bergPetrus Johannes, z, v. P. Spran- gers en H. de HaanJacobus, z. v. M. A. van Woensel en H. v. d. Velden. Overleden: P. Wagemakers, 67 j., echtg. van J. A. PolsC. J Oerlemans, 50 j., echtg. van W. Lugters; M. M. van Berkel, 3 w.H. Klijn, 35 j. Andel, over de maand September. Getrouwd: H. van Noorloos, 28 j. en H. van Herpen, 28 j.G. den Dekker, 22 j. en P. v. Rijswijk, 23 j.H.Crielaard, 37 j. en A. J. Schouten, 29 j. Ondertrouwd: W. Sterrenburg, en P. den Dekker; A. van Andel en A. M. de Bruijn. Overleden: W. van Andel, 7 weken N. Naijen, 58 j. ongehuwd; M. B. van Andel, 36 j. ongehuwd. Ingekomen van: Meeuwen, Johs. de Graaff. 'b Gravemoer, over de maand Sept. Geboren Catharina, d. v. K. v. Dongen en A. Tactor; Christina, d. v. A. vaD Dalen en A. v. d. Dussen-, Pieternella, d. v. A. van Eersel en E. C. Melsen; Pieter, z. v. C. Rutters enG. J.Mouthaan; levenloos kind van A. Faro en Cl. Faro Overleden: Cornelis Blom, 83 j. Johannes van Doon, 74 j. Ingekomen vanCapelle, A. Heijblom; Nijmegen, N. E. van Heioma. Vertrokken naar: Renkum, G. v. d. Zanden, A. Wiggers, W. Klinkenberg en M. A. van der Zanden. Brakel, over de maand Sept. Getrouwd: H. van Dalen, 26 j. en F. van Weelden, 26 j. Geboren: Gijsbertje, d. v. A. van der Leij en W. Westerbof; Wouter, z. v. W. Kuijntjes en J. van Mourik; Wilhel- mina, d. v. J. van Herwijnen en H. Ekelmans; Johan Andries, z. v. J. van Dalen en N. van Balen; Hendrika, d. v. J. Kooiman en W. van den Handel Hendrica Lucia, d. v. M. Rasenberg en E. J. van Seeters; Willem, z. v. M. Ver steeg en B van WijgerdenGerard, z. v. S. Mansfelder en M. Vat; levenloos kind van P. den Tek en E. van Dalen. Overleden: A. J. de Vries, 3 w.; J. Ermstrang, 21 j. Pouderoijen, over de maand Sept. Getrouwd: A. van Gameren, 27 j. en C. Baks, 20 j. Geboren Leendert, z. v. M. van Driel en A. G. van Os; Jenneke, d. v. A. van Zanten en J. Fukkink; Naatje, d. v. D. Exalto en G. van Andel; Adriana, d. v. G. C. Valk en M. van de Werken; Maaike, d. v. G. van Ballegooijen en H. van Giessen. Overleden: T! C. Smookers, 37 j., echtg. van P. W. Bok. rhiztikeu. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz op 9 Oct. 1913. Burengerucht: C. B. Woudrichem, f 5 of 3 dagen; C. S., Woudrichem, f5 of 2 weken tuchtschool. Vee op anders grond: J. P. W., Hedik- huizen, f 3 boete of 2 dagen. Onzedelijk lied zingen: A. de B., Dussen, f 10 of 3 dagen. In dronkenschap de openb. orde ver storen: S. S., Dussen, f 15 of 5 dagen; C. B. K., Dussen, f 10 of 5 dagen. Openb dronkenschap: H. D. en A. A. v. D., Dussen, K. C. v. B., Hedikhuizen, ieder f 3 of 2 dagen; D. H., Werken dam, f 5 of3dagen; W. W.,deWerkeu, f 10 of 3 dagen. Stierenreglement: C. W., de Werken, f 5 of 3 dagen. Pol. verordening van Werkendam: II. J. B., Oosterhout, f 3 of 2 dagen. Loopen op anders grond: G. A. S., Almkerk, f 2 of 1 dag. Rijwiel zonder licht: O. de R., Alm kerk, f 6 of 3 dagen; J. B., Almkerk, f 1 of 1 dag; D. B. B., den Haag, en P. v. V., Veen, ieder f 3 of 2 dagen. Afloop Aanbestedingen. Het gemeentebestuur van Delft heeft aan besteed het uitvoeren van baggerwerk en het vervoeren van baggerspecie naar ter reinen in den Wippolder. Laagste inschrijver F. Looyen, te Gorin- chem, voor f 21,662. Kerknieuws. Brakel. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, de heer S. Go- verts, cand. t. d. H. D. te Veenendaal. Sprang. Onze vroegere predikant ds. P. van Toorn, (thans te Leerbroek) die het beroep naar Rotterdam aannam, hoopt aldaar Zondagavond 14 December a.s., bij de Ned. Herv. kerk zijn intrede te doen. Zijn eerw. zal des morgens door den con sulent ds. J. C. H. Schol ten bevestigd worden. Beide plechtigheden zullen in de Groote kerk plaats hebben. PRËDIKBË11KTEN, 12 Oct. bed. H. Doop, nm. geen dienst. 14 Oct. nm. 7 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Feestpredikatie ter herdenking van Neerlands onafhankelijkheid, ge volgd door een orgelconcert, te geven door den heer K. van den Berg, met begeleiding van vier koperen instrumenten. Tevens zal door de zaDgvereeniging „Looft den Heer" eenige liederen ten gehoore gebracht worden. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. Brummelkamp uit Vrijh.-Cappel. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. Bosch uit Almkerk. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen uit Dordrecht. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. leeskerk. Mijnheer de Redacteur 1 Waarom heeft de vereeniging niet gezorgd dat bij elke inzending de naam van de(n) eigenaar(ares) en de woonplaats stond aan gegeven H. Een Belanghebbende. Mevr. Soutoul. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren, Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalst, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburggeen dienst. Almkerkvm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniënbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. Van Ingen uit Gameren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2