het InoMschip Delta laten vallen, ter- ■•V tji dat op ruim 500 M. hoogte zweefde. Na een kleine honderd meter recht standig gevallen te zijn, ontplooide zich de scherm. In een halven cirkel heen en weer slingerende zakte het langzaam tot majoor Maitland veilig landde. In de St. Paulskerk te Londen steeg Zondag, tijdens de preek, plotseling uit de vier boeken der kerk een gezang op ter eere van gevangen gezette en „ge martelde" kiesrechtvrouwen. De deur wachters schoten toe om de dames tot stilte te manen, maar het gezang duurde voort en toen men de ordeverstoorsters de deur uit wilde gooien ontstond een woest gevecht, waarbij gevoelige klappen warden uitgedeeld. Een der vrouwen moest de kerk worden uitgedragen, terwijl zij als een bezetene om zich heen sloeg en schopte. Toen zij er goed en wei uit was, hingen de kleeren aan flarden aan haar lijf. Twee furiën zijn buiten de kerk ingerekend omdat zij op politieagenten aanvielen. Te Norwich en Birmingham zijn soortgelijke tooneelen voorgevallen. Mevrouw Pankhurst, de leidster der Eugelsche kiesrechtvrouwen, is Zater dag te New York aangekomen. De im migratie-commissie heeft haar op Ellis Eilaud geïnterneerd, na te hebben be sloten haar den toegang tot de Ver. Staten te ontzeggen. Mevr. Pankhurst is van deze beslis sing te Washington in hooger beroep gegaan. Volgens een later bericht is haar de toegang tot de Ver. Staten verleend, op voorwaarde dat zij er niet de militante strijdwijze, in Engeland door de kies rechtvrouwen toegepast, zal aanprijzen en het land weer zal verlaten als zij haar lezingen gehouden heeft. In Engeland is men zeer ontstemd o.-er de behandeling waaraan kapitein Wavell,die als militair attaché de laatste legeroefeningen in Rusland heoft bijge woond, te Warschau heeft blootgestaan. Op zijn terugreis naar Londen is hij zonder eenige reden te Warschau ge vangen genomen als verdacht van spi onage. Zijn papieren en pas werden hem afgenomen en hem niet vergund zich tot den Engelschen gezant te wenden. Na enkele uren opsluiting is de kapi tein vrijgelaten. Verontschuldigingen zijn hem niet aangeboden. De Times dringt aan op een vertoog van de Engelsche regeering te St. Peters- burg. De Berlijnsche student, te Dresden gevangen gezet omdat men hem ver dacht van plannen om een aanslag te plegen op grootvorst Carillus, is weer op vrije voeten gesteld. Van de brandende mijn in Zuid-Wales is nog weinig nieuws. Zaterdag heette het, dat het vuur gestadig onder den toevloed van water verminderde. De reddingskorpsen als ze zoo nog heeten mogen, nu het nagenoeg vaststaat dat er geen levende ziel meer in de mijn is drongen zoover mogelijk in de mijngaugen door. Kanarievogels, die waren meegenomen ter waarschuwing voor vergiftige dampen, vielen dood, en herhaaldelijk moesten de moedige man nen terug. Ze zagen lijken van menschen en paarden. Men meende Zaterdag dat het aantal dooden 435 zal bedragen. Het is al dikwijls opgemerkt dat een mijnontploffing door andere wordt ge volgd, reden waarom men aan atmos- ferischen invloed heeft gedacht. Zater dagmiddag is er in Zuid-Wales weer zoo'n ontploffing geweest, in de Glynea- mijn te Bynea bij Llanelly. Er waren op dat oogenblik 150 man in de mijn. Acht hunner kregeu zware brandwon den. De ontploffing, die niet ernstig was, gebeurde in een gedeelte, waar elf man werkte. Gelukkig was de luchtverver- sching in de mijn zoo goed, dat een reddingsbrigade aanstonds hulp kon bieden. In Duitschland is er Zaterdag ook een ontploffing geweest. In navolging van Argentinië heeft de Chartered Company te Rhodesia (Zuid- Afrika) besloten op groote schaal vee te fokken. Het schijnt dat een groote uitgestrektheid land voor de veeteelt zal worden bestemd en dat men ver scheidene spoorlijntjes zal aanleggen om het vleesch in bevroren toestand over Kaapstad en Caïro naar Europa te zen den. Het kan langs dien weg de Euro- peesche havens zeven dagen eerder be reiken dan het vleesch uit Argentinië. Een maatschappij met een kapitaal van een millioen pond sterling is voor het beoogde doel gevormd. Ook Amerikanen hebben reeds een bod gedaan naar lan derijen. In Sjanghai heeft een zware brand gewoed. Over een uitgestrektheid van een halve vierk. Eng. mijl zijn de huizen vernield. De toestand der dakloozen ten getale van 10,000 is bedroevend. De correspondent van de „N. R. Ct." te Konstantinopel schrijft dd. 16 Oc tober: In verband met de mogelijkheid dat het toch nog tot eene hervatting der vijandelijkheden met Griekenland zal moeten komen, heeft de Porte ook in de Dardanellen weer alle voorbereidin gen getroffen om eene poging van de Helleensche vloot daar iets te onderne men te verijdelen. Welke die voorbe reidingen precies zijn is niet bekend, maar ze schijnen weer voornamelijk te bestaan in het versperren van het vaar water door onderzeesche mijnen; de re geering heeft het althans noodig geacht de bepalingen betreffende het doorlood- sen voor de schepen zoodanig te ver scherpen, dat tot nader order zulks voor het uitvaren in de Egeïsche Zee slechts voormiddags van half negen tot half elf zal kunnen geschieden en voor de invaart naar de Zee van Marmara des namiddags van een tot twee uur. Voor het scheepvaartverkeer naar en van Konstantinopel en de Zwarte Zee zijn deze beperkende voorschriften een groote belemmering en de Kamer van Scheepvaart alhier is dan ook dadelijk bijeengekomen tot het overwegen van stappen bij de regeering en de vertegen woordigers van de groote mogendheden om de opheffing van die maatregelen te verkrijgen. Intusschen is de doorvaart voor de Heleensche vlag welke sinds de vorige maand was toegestaan weer geheel gesloten, en zijn daardoor een tiental Helleensche booten, welke zich op 't oogenblik in de Zwarte Zee bevinden, daar weer opgesloten. Het schilderij van Pinturicchio, dat uit een kerk in Italië was gestolen en te Londen door douanebeambten in be slag is genomen, is aan een vertegen woordiger der Italiaansche regeering ter hand gesteld. Het werd toevallig ontdekt tusschen den dubbelen bodem van een koffer, verzonden van Londen via Dover naar Parijs. Sedert eenigen tijd waren bij de Bel gische politie in alle plaatsen voort durend klachten ingekomen over het in betaling ontvangen van valsche franc stukken met den beeldenaar van Albert I, die inderdaad bij duizenden in om loop bleken te zijn. Eindelijk is de politie er in geslaagd, een achttal valsche munters te arres teeren, die zeer waarschijnlijk schuldig staan aan de uitgifte dezer valsche franc- stukken. Te Mechelen werden Vrijdag twee vrouwen, die in verscheidene win kels met het valsche geld hadden be taald, op aanwijzing van de bestolen winkeliers, gearresteerd. De vrouwen werden op het bureau van politie onder vraagd en gaven daar de namen hunner echtgenooten op, Delvaux en Rouwoes, die te Schaerbeek, bij Brussel, woonden. Zij bekenden tevens, dat hun echtge nooten valsch geld maakten en dat zij het vervolgens in de provincie gingen uitgeven. De politie te Brussel werd telefonisch gewaarschuwd en eenige uren later zaten ook Rouwoes en Delvaux achter slot en grendel. Om zeven uur in den ochtend van Zaterdag had er in hun tegenwoor digheid een huiszoeking in hun woning plaats de twee echtparen bewoonden hetzelfde huis waarbij een geheele inrichting voor het maken van valsche francstukken, benevens een groot aantal valsche munten, werden ontdekt. Bij het langdurig kruisverhoor, dat hun vervolgens werd afgenomen, be kende Delvaux ten slotte, dat ook zijn broeder en diens vrouw medeplichtig waren. De politie begaf zich naar het opgegeven adres, ontdekte ook daar een menigte valsche francstukken en arres teerde het tweede echtpaar Delvaux. Daar de vrouw ten slotte nog een zekeren V. aanwees als degeen, die hun het ge heim van de valsche muntfabricage had meegedeeld, werden ook dat individu en zijn vrouw gearresteerd, zoodat de politie thans vier echtparen en daar mede acht gevaarlijke valsche munters in handen heeft. Yan de 110 afgevaardigden, op 10 October op bevel van Huerta in Mexico, gevangen gezet, zijn 74 in staat van beschuldiging gesteld. Zij worden be schuldigd van politieke misdrijven, die in de strafwet zijn omschreven als op stand, verraad en beleediging van hooge staatsautoriteiten. Zaterdag zijn 10 afgevaardigden op vrije voeten gesteld, te voren waren 26 vrijgelaten. Een telegram uit Meridian, in Texas, meldt dat een trein met een compagnie artillerie, die zich naar Meridian begaf, door een houten brug is gezakt. Twintig soldaten werden gedood en 100 gewond. In de stoomhamerwerkplaats van de firma Krupp te Essen heeft een hevige brand gewoed. De schade is zeer groot daar de geheele kostbare machinerie vernield is. De R. K. bisschop March is Zondag te Harbor Grace (New Foundland) tijdens de mis door een waanzinnige met re volverschoten licht verwond aan het hoofd. De dader is gegrepen. De stoomkotter van het stoomschip Toele, die drie barken sleepte, is aan de Siberische kust op een zandbank geloopen en daarna door de golven op het strand geworpen. De eerste bark zoDk, van de elf op varenden zijn drie gered, de lading is verloren. De bemanning der tweede bark is er in geslaagd door roeien veilig aan land te komende derde bark is zeewaarts gedreven. Men weet niet wat er van geworden is. De Fransche bladen vernemen uit Belgrado dat de Servische regeering haar vertegenwoordigers verzocht heeft aan de mogendheden een nota te over handigen, waarin verklaard wordt, dat Servië aan Europa de zorg overlaat voor het vaststellen der grenzen van Albanië. Plaatselijk Nieuws. Beusden, 22 Oct. Tot spijt van velen, vernemen wij, dat de heer Weynands, opzichter van de Prov. Waterstaat, die cirea 20 jaar met zijn gezin onder ons vertoefd heeft, zich met der woon eerlang naar 's Bosch zal begeven, om van daaruit zijne werkzaamheden voort te zetten. Vrijdag werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf van De Haan Oerlemans alhier, een sleepboot voor rekening van den heer Joseph Roelofs te Rotterdam, lang 20 meter, breed 4.30 M., hol 2.25 M., deze boot wordt voorzien van een machine van 140 I. P. K. van den heer Kuypers te R'dam, en moet dienst doen voor de geregelde sleepdienst Rotterdam Amsterdam. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een Sambre schip voor Hollandsche rekening. Werkendam. Voor 't onderzoeken (geneeskundig) van gemeente-ambtenaren en oud-gemeenteambtenaren, die aanspraak maken op pensioen wegens door invaliditeit veroorzaakte ongeschiktheid tot het verder vervullen van hun betrekking is bij Kon. Besluit van 13 dezer in deze gemeente aan gewezen de heer A. Mijnlieff, arts, alhier. Van de gecombineerde vergadering van het bestuur der griend werkers vereeni- ging „Onderling Belang" en de patroons, welke laatsten slecht waren opgekomen, al waren ze desniettemin goed vertegenwoor digd door de heeren M. J. van Oord, J. van der Schoot, J. Visser Az. e. a., kunnen we mededeelen, dat deze vergadering was uit gelokt, volgens mededeeling van 't bestuur der vereeniging door de patroons, aan wie de voorz. dan ook het eerst het woord wilde verleenen ter bespreking der loonregeling. De heer M. J. van Oord had gedacht, dat de arbeidersvereeniging het eerst het woord zou voeren, want hij vertegenwoordigde geenszins de patroons, die niet georganiseerd waren, al hadden ze al eens vergaderd, want hun eerstgenomen besluit van f 10 per H.A. opzet, was al bij de eerste houtverkooping in het water gevallen, doch hij wenschte daarom toch de grieven der arbeiders te vernemen, ten einde die te kunnen beoor- deelen en ze aan zijn collega's te kunnen mededeelen. De voorz. deelde er daarna dan ook een paar mede, n.l. lo. 't vorig seizoen was er een patroon geweest, die de eene week f 0.25 en de andere week f 0.20 per uur betaalde. 2o. waren er patroons die verschillend loon betaalden, en 3o. had een patroon verklaard wel het gevraagde loon te geven, voor zoover ze hem konden narekenen, doch een halve cent minder aan hen, die zelf onbekwaam waren hun loon uit te rekenen. De aanwezige patroons keurden dat sterk af en gaven den raad, in 't vervolg de namen dier patroons te publiceeren en verder tegen die patroons op te treden. Er ontspon zich verder een discussie over de vraag wat is loon en kwam tot de con clusie, dat zulks voldoende was, wanneer dat men dat kon zeggen van loon berekend over het geheele seizoen. De heer M. J. van Oord vond een loon van 5 en 7 cent voor buiten voldoende, want dan kon men gemiddeld over het seizoen bij hem f12.f 13.verdienen. De kwestie liep volgens hem niet zoo zeer over meer of minder loon, dan wel over de regeling van den arbeid door den patroon. Hiérbij kwam aan 't licht, dat bij grootere patroons, wegens meer verschot van hout en meer plaatsen om te hakken, gemakkelijker een goed loon te verdienen was dan bij de kleinere, en dat die groote patroons door hun vroeg hakken ook de arbeiders, die niet zoo gauw veranderen van baas, als ze er niet op verbeteren, bijna allen in beslag namen en daardoor de kleine bazen be moeilijkten. Het bestuur was van meening, dat daarin verandering zou komen als de kleine bazen wat meer gaven en er zal spoedig veran dering komen want van buiten vraagt men al tegen hooger loon hakkers. Het bestuur zou gaarne zien, dat het loon'ge bracht werd voor buitengrienden op 6 en 7 cent en 2£ cent voor zwaar goed en voor binnengrienden een halve cent minder, voor rijs buiten in den stuik 65 cent ea in de schelft 75 cent. Heeren patroons waren het daarover niet met het bestuur eens, de heer Van Oord b.v. wilde zich wel aan een minimum prijs, doch aan geen vasten prijs binden, want daarvan had hij al eens last gehad met andere patroons en dat wilde hij vermijden, terwijl de heer Van der Schoot het verschil tusschen den prijs van rijs in den stuik en in de schelft te gering vond. Verder kwam een rekwest aan den Min. van Waterstaat in te dienen ter sprake. Dit rekwest zou ten doel hebben, van Z.Exc. gedaan te krijgen, dat de waterwer ken vroeger, dan tot heden het geval was, zouden aanbesteed worden, en ze 's winters zouden stil liggen, teneinde daardoor het volgende te bereikenlo. voldoende gelegen heid voor de patroons om aan hakkers te komen en ze tot het eindigen van het hak- seizoen te behouden en 2o. een vroegtijdig afzetgebied voor de rijsmaterialen. De heer Van Oord stelde zich beschikbaar om het een en ander, dat verhandeld was met de patroons te bespreken en het rekwest door collega's, zoowel van hier als elders te doen teekenen. Spoedig wordt een nieuwe gecom bineerde vergadering verwacht. llmkerk. De heer E. Raame, hoofd der openb. school alhier, denkt met 1 April 1914 het onderwijs te verlaten. Capeile. De heer P. J. Köhler, arts alhier, is met anderen voor de provincie Noord-Brabant benoemd als deskundige tot het geneeskundig onderzoeken van personen, die op grond van invaliditeit aanspraak weDschen te maken op pensioen, krachtens de pensioenwet voor de gemeente-ambtena ren 1913. 1 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat als secretaris-ontvanger dezer ge meente in functie trad de heer M. A. Ver hoeven. Waar de heer Verhoeven gedurende dien tijd zich heeft doen kennen als iemand, die steeds bereid is hulp te verleenen en een zeer accuraat ambtenaar te zijn, zal het den hooggeachten ambtenaar zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Wederom zijn in deze gemeente en thans in de Kom, op enkele plaatsen appels gestolen. Mocht het eens gelukken de(n) dader(s) hun verdiende straf te geven. 's Gravemoer. Van de 57 personen boven den 70-jarigen leeftijd uit deze ge meente hebben er ingevolge art. 269 der Invaliditeitswet 30 eene renteaanvrage ge daan. Onder deze aanvragers behoort ook een 88-jarige schoenmakersknecht, die ge durende 76 jaren onafgebroken voor een en dezelfde firma heeft gewerkt. 's Grevelduin-Capelle. De heer W. van Beek Az. alhier slaagde voor diploma A stenografie, methode Riënts Balt. Herpt, Gedurende de wintermaanden zal alhier een landbouwcursus worden ge geven. Reeds een 30-tal personen hebben zich aangemeld de lessen te volgen. De prijs der mangel wortelen voor de stroopfabrieken zal slechts f 8 per 1000 K.G. zijn, dit is f 1 minder dan 't vorige jaar. De oorzaak hiervan schijnt te zijn, dat de stroopfabrikanten zich solidair hebben ver klaard en besloten niet meer te geven. De Geitenfokvereeniging „In Ons Belang" alhier, ontving van de Prov. com missie tot bevordering der geitenfokkerij in N.-Brabant, eene subsidie van f 19,50 ter tegemoetkomiug in hare exploitatiekosten. De handel in aardappelen wordt leven diger. Men begint meer te koopen voor winterprovisie. Men betaalt thans voor eigen heimers f 2.k f2.20, voor bravo's f2,40 k f2.50; van blauwen en zeeuwen vernamen we nog geen vaste prijsnoteering. INederliemert. Aan den heer C. Maris, hoofd der openbare school aan de Noordzijde, is van Rijkswege een pensioen verleend van f 800. Door burg. en weth. is voor onder wijzeres aan de openbare school de volgende voordracht opgemaakt 1. Mej. E. Knoop te Brakel. 2. M. G. Dekker te Princenhage. 3. J. M. J. Nieland te Epe. Door den heer P. Smits, postbode alhier, is een reuzenbloemkool gekweekt met een middenlijn van 36 centimeterdus in omtrek meer dan 1 meter. De kool woog niet minder dan 6 pond. Nieuwendök. Zaterdag j.l. viel het dochtertje van üen beurtschipper H. v. d. Heuvel van een pl.m. 2£ meter hooge schoeiing in de haven en zou als de vader het niet had opgemerkt, stellig verdronken zijn, doch deze sprong er bij en redde zijn kind. Terwijl de knecht van A. Koekkoek, met de zaaimachine reed sloeg het paard op hol met 't gevolg dat er belangrijk averij aan de machine kwam. De man kwam met den schrik vrij. Raamsdonk. Op de Zondag ge houden vergadering is een vereeniging tot verbetering van het geitenras opgericht met 40 leden en 61 geiten. Zondagmiddag is er weer vergadering tot verkiezing van een bestuur. Het leveren der legpooters aan de landbouwvereeniging is aangenomen door Gebrs. Geuker te Drongrijp, en wel: Eigen heimers a f 2,25, Bravo's a f 3,25 en Roode Ster a f 3,25. Om de nieuwe bestrating van den Nieuwen weg te sparen, is het verboden met bieten wagens dezen weg te berijden. Raamsdonkveer. Van de werf der N. V. scheepsbouwwerven voorheen I'. en A. Ruitenberg, liep gisteren te water de stalen sleepkaan Jeanette, groot 550 ton, voor rekening van den heer H. Rekkers te Waspik, en werd de kiel gelegd voor een sleepkaan van 480 ton, voor rekening van den heer C. de Zwart te Hooge-Zwaluwe. Sprang. J.l. Donderdag waagden het enkele schoolknapen achter een auto vrachtwagen te loopen. Een hunner, de 10 jarige B. H. had het ongeluk te vallen. Door den besteller van „Van Gend en Loos" zekere A. B. werd hij in bewusteloozen toestand opgenomen, en bij M. H. binnen gedragen. Vreesde men eerst het ergste, daar de jongen uit neus en mond bloedde, bij nader onderzoek bleek, dat het boven wonder goed was afgeloopen. Zaterdagmorgen om c.a. 4 uur, werd de wed. A. Chabot-Vos, door een gil van haar 21-jarigen zoon Thomas, uit haar slaap gewekt. In allerijl spoedde zij zich naar zijn nachtleger. Wat zij probeerde, genoem de gaf geen teeken van leven. De ijlings ontboden geneesheer dr. J. v. d. Meulen, kon niet anders dan den dood constateeren. Voor een tweetal weken keerde deze jongen terug uit den militiaren dienst (veldartille rie.) Een ieder leeft onder den indruk van dit plotseling sterfgeval, te meer, daar hij een forsche, krachtig en net oppassend jon geling was. Waspik. Op de Maandag gehouden najaaramarkt werden aangevoerd 208 stuks vee, benevens 11 manden varkens. De han del was levendig en er werden goede prqzen besteed. De kramers waren in groote getale opgekomen en maakten, zooals altijd, goede zaken. De premiën vielen ten desl aan: No. 3 J. Vos te Capeile; no. 15 A. Kamp te Waspik no. 30 A. Kuijsten te Besoijen; no. 40 G. Timmermans teRaamsdonk; no. 76 L. Rekkers te Waspik; no. 110L. W.C. Biemans te Waspik no. 139 G. C. de Bont te Raamsdonk; no. 144 A. de Vos te Waspik. Tot heden hebben in deze gemeente 142 personen aanvragen ingezonden om een rente, als bedoeld in de invaliditeitswet. De leden van den gemeenteraad al hier, zijn ter vergadering bijeengeroepen op Woensdag 22 October, des n.m. 6 uur. Pun ten van behandeling zijn: 1 Mededeelingen; 2. Beschikbaarstelling vervarmden verlicht lokaal voor den landbouwcursus3. Beslui ten inzake pensioneering gemeente-ambte naren en hunne weduwen- en weezen; 4. Aanvraag om subsidie voor op te richten vakcursussen der Hanzegilde te Geertrui- denberg; 5. Vaststelling suppl. kohier h. o. *W|Jk. Van hier vertrokken de vorige week een groot aantal arbeiders naar de Haarlemmermeer om daar eenigen tijd met het bietenrooien zich bezig te houden. Nu hier de meeste werkzaamheden voorbij zijn, vinden ze daar gelegenheid een goed dag geld te verdienen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 18 Oct. 1913, des v.m. 10 ure. Tegenwoordig 6 leden. 1 Vacature. Tijdelijk Voorzitter de heer D. van Buuren. Secretaris de heer Sprong. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierop wordt door den voorzitter namen» het college van B. en W. den raad aange boden de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienstjaar 1914, sluitende in ontvangst en uitgaaf met f 8677,30. Deze begrooting wordt tot .onderzoek in handen gesteld van eene commissie, bestaan de uit de heeren G. Boom, A. van Kuijck en A. L. de Graaff. Vervolgens wordt met algemeene stemmen vastgesteld eene nieuwe algemeene plaatse lijke politie-verordening voor deze gemeente, ter vervanging van de bestaande. Zonder discussie wordt vervolgens vast gesteld eene verordening tot verdeeling der werkzaamheden der verschillende ambte naren van den Burgerlijken Stand, alsmede eene verordening betreffende de openstelling van het bureau van den burgerlijken stand, een en ander in verband met de laatste wijziging van het burgerlijk wetboek. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. kerknieuws. Werkendam. Morgenavond te 7 uur hoopt in de Chr. Geref. Kerk, alhier, op te treden ds. De Groot, van Rotterdam. Door de Geref. Kerk B alhier is een beroep uitgebracht op ds. J. Koelewijn te Nieuw-Lekkerland. Sprang. De dezen winter door ds. Pop te houden bijbellezingen zullen a.s. Donderdag, des avonds te zeven uur, in het Ned. Herv. Kerkgebouw, een aanvang nemen. la n bested i i» «en 22 Oct. Min. van Waterstaat, de uitvoering van baggerwerken in den Neder-Rijn, tus- sfthen de kilometerraaien XX en XXIII der herziene rivierkaart. Raming f 14000. 11 Nov. Prov. bestuur van Gelderland, het vernieuwen van een grondduiker en het verbeteren van eene wegverharding on der Eerbeek, gem. Brummen, een en ander behoorende tot de werken van het Apel- doornsch kanaal. Raming f 15.500. 17 Nov. Prov. bestuur van Limburg, het verbreederi van de Z.-Willemsvaart tus schen sluis no. 19 en de spoorwegbrug ten zuiden daarvan en het maken van een kaai muur langs den westelijken oever tusschen den bestaanden muur en den vleugelmuur van den spoorwegbrug te Maastricht. Ra ming f 7700,—. Rinnenland. De kolonel W. J. I. de Veer, com mandant van het 3de regiment veld artillerie, en de majoor der infanterie L. W. J. K. Thomson zijn door de regeering aangewezen om, in verband met het verzoek, Nederlandsche officie ren beschikbaar te stellen ter organisatie van de Albaneesche gendarmerie, in Albanië een onderzoek in te stellen. Te Broek op Langendijk is een man aangehouden, die verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van een roeiboot te Rotterdam. Zater dagnacht wist hij uit het arrestantenlo kaal te ontsnappen, doch werd gegrepen en daarna naar Alkmaar overgebracht. Zaterdag heeft derechter-commissaris, belast met de instructie in de zaak van den kindermoord te Amsterdam, den zettersjongen gehoord, die op den dag, waarop de moord gepleegd is op den W.Z. Voorburgwal door een man is aangesproken en uitgenoodigd om met hem mee te gaan naar de E. N. T. O. S. Deze jongen moest toen uit vijf ge vangenen dezen man aanwijzen. Hij wees den man aan, die zich als de schul dige heeft aangemeld, n.l. F. D. De

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2