eene flinke Keukenmeid, Harmonium (orgel) lessen. publiek verkoopen: Huisvrouw! vraaqt voor Heusden en Omstreken een deqelijk, ijverig AGENT. DE BUS VAN HOUTENS RECHTERHAND VAM DE ZUiNIGE HUISVROUW Wat is dat treurig! overgedaan K. A. v. RIJSWIJK. Timmerman. A. VAN RIJSWIJK, Te Koop of te Huur: WIE KÖOPï' een Ie klas JACHTHOND, Westlandsche Hypotheekbank. 4V» pCts. Pandbrieven W. VAN BENNEKOM, 3*4 Notaris KNOOK Griendhout, onder Almkerk, Een der grootste Amerikaansche Strijkinrichtingen IS DE 25-jarige EchtvereeDiging E*laatscl||k Nieuws. Heusden, 2,5 Oct. De normaalschool alhier zal met 1 No vember a.s. hare leervakken uitbreiden met Meetkunde en Algebra. Naar wij vernemen is de heer J. Oer- lemans, Burgemeester van Drongelen en Meeuwen en lid der Staten van Noordbra bant in dit district, op Donderdag j.l. in het -ha onessenhuis te Utrecht overleden. Z E.A., die gedurende enkele maanden lijdende was, vertrok Maandag 1.1. derwaarts in de hoop door eene operatie alsnog ge nezing te erlangen. Vóór de operatie echter kon toegepast worden, overleed hij. De beide gemeenten verliezen in den oveiiedore een rechtschapen bestuurder, een werkzaam persoon op verschillend ge bied en tevens een man van groote prac- tische bekwaamheid, die door zeer velen zal betreurd worden. lalhui'ff. Onze dorpstoren heeft een flinke herstelling ondergaan. Het dak is nagezien en de wijzerplaten zijn opnieuw opge-childerd. Dit laatste vooral is een goede verbetering, in de verte kunnen we thans reeds de blinkende cijfers zien. Viadel Voor het herhalingsonderwijs, hetwelk van af 1 November, door den heer Calame, hoofd der school alhier, zal worden gegeven, hebben zich slechts 8 leerlingen aangemeld. BSahilouiënbroek- Voor het her halingsonderwijs dat met 1 November a.s. alhier zal worden gegeven door het hoofd der school, hebben 11 jongens zich aange meld. Ikncilen-Lan^traal. Tenge volge vhd het mooie najaarsweder is de kooibouw op het laatst meegevallen en ook van knolvoeten of draaiharten had men dit jaar niet zooveel last als gewoon. De prijzen zijn middelmatig. Zoowel van roode als witte kooien kan men van 3 tot 6 cents per smk maar uitzoeken. Capelle. Evenals vorige jaren be staat wener lut plan om de kinderen der Zondagschool in de kom een Kerstfeest te bereiden, waartoe hij enkele ingezetenen wordt gecollecteerd. Meer dan 150 kinderen bezoeken de Zondagsschool. De jongen, die de vorige week door M. R. op ergerlijke wijze werd mishandeld, moet naar we vernemen aan de betere hand zijn. Toch moet hij nog steeds rust houden. Oamoren- Donderdagmiddag ge raakte het 3 jarig zoontje van W. van Snij - deren, vlak bij de woning in een sloot en werd door de moeder levenloos opgehaald. Donderdag zou P. v. B. een voer hooi te Brakel brengen, doch zijn plan verijdelde, doordat bij het draaien op den dijk de wagen ten onderste boven viel. Gelukkig dat er, hoewel op 't drukste gedeelte van 't dorp, geen kinderen aanwezig waren. 's Cïravemoer. Op het gebied der stalinrichting brengen onze veehouders gaan deweg flinke verbeteringen aan. De ouder- wetsche potstallen maken meer en meer plaats voor nieuwe groepstallen, met meer licht en lucht. De gehouden lezingen op dit gebied door landbouwleeraar en zuivel- con8ulent hebben eene goede nawerking. Kaal «lieuvel. Aan den heer J. Anten is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand onzer gemeente. In zijn plaats is met algemeene stemmen benoemd de heer M. v. d. Wee. Meeuwen. In de tuinen van den heer Verhagen is alhier geconstateerd de z.g. Amerikaansche Kruisbessenmeeldauw. Nederheinert. Door den heer Den Ouden te Opijnen, werd op de Arkenswaard alhier een jachtpartij gehouden, waarbij een elltal bazen werd neergelegd. De wildstand schijnt te verbeteren. De opzichter van de Arkenswaard vond aan den kant der Maas een paard lig en dat gaan noch staan kon. Het behoor de aan een inwoner van Ammerzoden. De veearts uit Heusden constateerde, dat het dier den kolder had. Spoedig werd het aan een slager verkocht. Een schadepost voor den eigenaar. De bieten tijd geeft alhier een gezel lige drukte. In den omtrek van de weeg brug is de dijkhelling er mee bedekt. Hoe wel groote voorraden verwacht worden, zal het voor den bietenbouwer niet zoo'n voor- deelig jaar zijn, daar de premie lager is dan verleden jaar en de bieten klein van stuk zijn. Nieuwendijk. Bij de alhier ge houden publieke verkoopingen van hout en rietgewas, staande op de Middel waard en Joachimsveld, was niet veel animo. De opbrengst was circa één derde minder dan verleden jaar. Raamsdonk. Het herhalingson derwijs zal aanvangen op Maandag 3 Nov. Zij die er aan wenschen deel te nemen, kunnen zich daartoe aanmelden bij het hoofd der openb. lagere school. Volgens de nieuwe verordening op levensmiddelen moeten de bakkers vanaf I Nov. a.s., het gewicht in hectogrammen (onzen) op het brood zetten, alsmede hun naam. Bovendien moeten zij steeds weeg schalen bij zich hebben om het brood ten allen tijde voor te kunnen wegen. Sprang-Maandag gemakte het paard van den voerman A. de Roon, in den stal met zijn kop tusschen den muur en de staldeur bekneld. Toen men dit onheil be merkte was het paard reeds dood. Daar het dier niet verzekerd was, is het voor ge noemde een heele schadepost. Aan den „gevaarlijken bocht" kwa men 1.1. Woensdag twee fietsers met el kander in botsing. Persoonlijk brachten zij het er goed af, doch hun fietsen waren deerlijk gehavend. Voor heeren fietsers een waarschuwing, om aan dezen bocht, steeds oplettend uit te zien. Veen. Maandagmiddag had de brood bakker v. B. een ongeluk, dat betrekkelijk goed afliep. Terwijl hij zich bij een klant bevond, graasde de hit wat te ver aan den kant van den dijk, met het gevolg, dat paard en kar van den stijlen dijk tuimelden. Slechts een der hurries was gebroken. Ove rigens bekwam hij geen schade, wat bijna onbegrijpelijk is. Als iets bijzonders mag zeker wel dienen het feit, dat een paar jonge katjes bij den landbouwer S. in het konijnenhok waren geklommen en bij moeder konijn zich aan diens melk te goed deden. Moeder konijn scheen het verschil niet te hebben opgemerkt en was wellicht in de meening, dat het haar eigendom was. De prijzen der appelen zijn de laatste dagen nogal stijgende. Men besteedt voor zure Bellefleurs, Goudrenetten tot 14 cent per k.g. Voor sterappelen zijn de prijzen nog hooger. Waspik. In de Woensdag gehouden Raadsvergadering waren alle leden tegen woordig. Voorzitter: P. N. Dekkers. Secretaris: B. van Schijndel. De voorzitter deelde mede dat op 20 Sept. j.l. de boeken en kas zijn opgenomen bij den gemeente-ontvanger. De boeken waren regelmatig bijgehouden, terwijl aan kas was f 022,15*. Voorts werd op voorstel van B. en W. besloten voor den te houden landbouwcur- sus een verlicht en verwarmd lokaal af te staan. Ingekomen was verder een adres der Hanze-Gilden te Geertruidenberg, om voor op te richten vakcursussen, eene subsidie uit de gemeente-kas te mogen ontvangen van 1,12 cent per inwonei. Met 10 van de II stemmen werd de gevraagde subsidie verleend. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om ten laste der gemeente te nemen de inkoopsommen en bijdragen voor het pensioen der gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen en niets op de ambtenaren te verhalen. Hierover ontspon zich een lange discussie, waarna het voorstel met negen tegen een stem en een onthou ding werd verworpen. Een voorstel van het lid Van Son om deze questieaan te houden tot een volgende vergadering en eene com missie te benoemen om deze zaak grondig te onderzoeken, werd met algemeene stem men aangenomen. Tot leden der commissie werden benoemd, de heeren Van Son, Teu- nen en H. J. Langerwerf. Daarna ging de vergadering in geheim comité tot vaststel ling van het suppletoir-kohier H. O. Woensdag had het 4-jarig dochtertje van L. V. alhier, het ongeluk uit te glijden, tengevolge waarvan haar rechter beentje werd gebroken. Woudrichem. Voor de som van f 65755 iB de heer W. P. Kalis te 's-Gra- venhage, eigenlaar geworden van de Uiter waard Het Groot Gors, Het Klein Gors en de Groesplaat, onder deze gemeente en Sleeuwijk. Wijk De varkensziekte begint hier weer slachtoffers te eischen. Deze week stierf er een van ruim 200 pond van den arbeider K., wat voor dit gezin een zware slag moet genoemd worden. Marktberichten Wat is het inderdaad treurig jonge meisjes en jonge vrouwen een groot gedeelte van haar leven, meestal het schoonste, kwijnend en ziek te zien doorbrengen, terwijl wij weten dat wij haar kunnen genezen en haar een ge lukkig leven bezorgen. Mej. EmmaRo- chon, 2rueduGaz te Cannes (Alpes- Maritimes-Frank- rijk), heeft gedu rende meer daD twee jaren gele den. „Wat is het treurig, schreef ze, op 23 jarigen leef tijd in zulk eeD beklagenswaardi- gen toestand te zijn." Ziehier een jong meisje dat, gedurende twee jaren, niet heeft kunnen zeggen: „O, wat heb ik goed ontbeten," of „mijn maal heeft mij goed gesmaakt." Neen, zij is alle dagen aan tafel gekomen zonder eetlust, zij heeft een weinig ge geten, omdat men moet eten, maar zonder er op gesteld te zijn en te voren wetend, dat hare spijsvertering slecht zou zijn. Zij heeft zeer dikwijls schele hoofdsmarten gehad, daarbij benauwd heid, zenuwsmarten, hartkloppingen, koude hanten en voeten, heel die reeks van ongemakken die het leven van bloedarme, bleekzuchtige jonge meisjes vergiftigen. Wat is het treurig, op dien leeftijd, niet een heerlijk dutje te kunnen doen, zich niet te kunnen vergasten aan een goeden maaltijd. Wat is het treurig, wanneer men jong is, er niet jeugdig uit te zien, vreugde te ontberen en te lijden, terwijl anderen zich vermaken. Wat is het ook treurig dat alles te zien, te weten, dat er duizenden wezens in dien toestand verkeeren en te moeten zeggen: „Wij kunnen hen genezen, maar wij kennen hen niet." Ja, wij kunnen ben genezen, want wij hebben met de Pink Pillen Mej. Rochon genezen wij hebben baar genezen en goed genezen, en wij zullen ook haar genezen die in het zelfde geval ver keeren. Mej. Emma Rochon, na ons alle in lichtingen gegeven te hebben over haren slechten gezondheidstoestand die twee jaren had geduurd, voegde er aan toe: „Gedurende die twee jaren, heb ik vele geneeswijzen gevolgd en heel wat middelen genomen, maar alleen uwe Pink Pillen hebben mij kunnen ge nezen." Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. PRËD1KBËVBTËN, 26 Oct. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. d Van Haeringen uit Hoek van Holland. Geref. kerk, (Putterstiaat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boejinga van Arne- muiden. Chr. Geref. Kerk, geen ofgaaf. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Padden- burgh. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. leeskerk. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Van Haeringen uit Hoek van Holland. '8 Gravemoer. vm. 9.30en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Alphen te Voorst Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. geen opgaaf. 2 u. ds. Van Hulsteijn van Terneuzen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. De Jonge, nm. afscheidsrede. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. Brummelkamp, bed. H. Doop. Uitwijk, vm. 9,30 u. ds. Niemeijer. H.H. Correspondenten worden beleefd veizocht de Predikbeurten vooral |ui«t en tijdig in te zenden. Advertentiën. ■-gj Denlen November hopen onze geliefde Ouders, ABRAHAM VAN GENT en CORNELIA VOS, hunne te herdenken. Dat God hun nog vele jaren in gezondheid moge sparen, is de wensch van hunne liefheb bende Kinderen. JAN VAN GENT. c. van gent- van Sinttrui jen. CORNELIS VAN GENT en Verloofde. METTA J. M. VAN GENT en Verloofde. DIRK M. VAN GENT. GIJSBERTUS J. VAN GENT. Doeveren, 25 October 1913 Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Broeder, Be- hu wdbroeder en Oom, de Heer Jacobus Oerlemans, in den ouderdom van bijna 59 jaren. Dat hij ontsliep in Z'jnen Heereen Heiland doet ons Gode zwijgen. Uit aller naam, P. VAN DER SCHANS. Drongelen, 23 October 1913. Voor de ontvangen bewijzen van deel neming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, H. VAN 't HOF, Heusden, 22 Oct. 1913. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn dank voor het vele jaren genoten ver trouwen en deelt mede, vanaf Move in ker zUn Tininierzaak te hebben aan zijn Broer A. v. RIJSWIJK, welke hij bij deze gaarne aanbeveelt. Hoogachtend, Naar aanleiding van de mededeeling van mijnen Broeder, die met 1 November zijne Zaak heeft opgeheven, bied ik mij beleefdelijk aan bij de ingezetenen van Heusden en Omstreken, als Het zal mijn streven zijn door vlug werk en billijke prijsberekening, mij de achting van ieder waardig te maken. Aanbevelend, Werkplaats in de Molenstraat. met Tuin en Werkplaatsen te Heusden. Een groot gedeelte der koopsom kan des- gewenscht als hypotheek gevestigd blijven. Aanvragen te richten tot den eigenaar K. A. VAN RIJSWIJK, te Heusden. Mevrouw VEDER, Appeldiik 234, Go- rinchem, vraagt in haar klein gezin, (niet als Meid-alléén), tegen 1 of 15 De cember, v. g. g. v. schofthoogte 58 cM., apporteert te water en te land. Is op proef te leveren, beslist onverbeterlijk in alle opzichten. Br. fr. T. JONKER, Veen, (bij Heusden.) De Directie bericht dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende Novem ber 1913, .van dien datum af betaal baar zijn bij den Heer H. PRINS te Heusden, alwaar tevens verkrijgbaar zijn tegen den koers van ÏOO pCl. in stukken van: flOOO.— f 5DO - en f ÏOO.— De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het geven van Conditiën zeer billijk. Zuidwillemsvaart 7, 's Hertogenbosch. op Maandag 39 October door den bekenden Duitschen Paarden koopman d9n Heer Frans Augustin. Paarden van 48 jaar. Elke kleur en elk ras. Sleeuwijk, Café Sprengers, 10.30 v.m. Almkerk, Schoenmakers 11.— Dussen, Heessels, 11.30 Meeuwen, De Graaf, 12. Capelle, Van Dongen, 1.n.m. Waspik, Ant. Pruissers, 130 Raamsdonk, Floren, 2. -sveer, C. v. Dongen, 2.30 Dussen(polder) Pluim, 3.15 Nieuwendijk, v. d. Heuvel, 3.45 Ant. Pruijssers, Waspik. te Andel, zal op Woensdag; 3 November a.S., des voormiddags ÏO uur, in het Café C. ROZA te Andel, ten verzoeke van Mej. M. S. VAN ANDEL in een perceel 3.48.60 H.A. 4-jarig in den polder „Zandwijk" gelegen aan den kunstweg A1 m k e r k Woudrichem. Voor f 1.75 een geh. bezending Matten enz. om uw woning gezellig te maken. 1 prima kwal. Chineesche vloermat, fijne mooie kleuren, voor slaapk. keuken enz., 3 flinke nette gangmatt., 1 sterke deur slij kmat, 80 e.M. bij 50 c.M., 1 gekleurde zachte bedmat, gratis: 1 fraaie wand versiering en 1 Jap. mandje aan de lamp. Wie binnen 8 dagen briefk. zendt ontv. dit alles en extra 1 fr. stoelkl., 1 lampenk., 1 fijne tafellooper, 2 boodschm. of 1 flink tafelkleed. Naar buiten zend. remb. MATTENFABRIEK, Prinsen gracht 146, Am terdam. Speciaal voor Eng. Hemden, Fronts, Boorden en Manchetten, met 25 Agentschappen door het geheele Rijk verspreid, Adressen, waar men tot heden zelf strijkgoed behandelt, genieten de voorkeur. Brieven franco no. 200, Alg. Advertentie-Bureau B. HEIJMANS, Nijmegen. Cacao HEUSDEN25 Oct Op de graanmarkt besteedt m,% voor: Tartoe f 9 a t 10.50 Rogge f - 00 a f -. Oer et f a f Haver f - 00 af fVERKENhA MDe zetting der boter it deze week op de markt IDjgctt., m de winkelt dut 821/2 eti. per half kilo. Eieren f 1.65 d26 ttukt. ALM KERK. De zetting der boter it deze week op de markt f 0 80 in de winkelt dut f 0 85 per k. kilo Eieren f 155 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.60. KAATSHEUVEL, 24 Oct. Zetting der boter f 1,45 p^r kilo. Eieren - a - ct. per stuk. LAND VAN ALTENA, 24 Oct Aardappelen. Vroege f Blauwe f 1 h f 2 25 Zeeuwen 2 40 <t/ 2 60. Jammen f 'f 'dooi c gual. f 11.Oü j j 12. ie guai. (voor dt pertf 9 1 0 a 10,- Klaverhooi f 12.- a f 13.Wit itroo f 9 00 d f 10 00 Geel dito J t k f 9. Mej. Emma Rochon. Ziehier inder daad een jong meisje, die, gedurende twee jaren, niet één morgen misschien heeft kunnen zeggen: „Mijn God! wat heb ik goed geslapen." Zij heeft niet kunnen zeggen „Ik ben goed uitgerust." Integendeel, iederen morgen zeide zij „Ik ben alspf ik gebroken ware." Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dug teren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalburgvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse uit Doeveren. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.mwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Ger. kerk, geen dienst. Loonschendijk, nm. 2 u. ds. Locher van Waspik. Doeveren, nm. 2 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Blankhart uit Babi- loniënbroek. Gimennm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader* NieuwendijkGeref. kerk, vm. 9.30 en nm. Pouderoijengeen opgaaf. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. in leven Burgemeester der gemeente Dron gelen en Meeuwen en Lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant, -4WUv- .WWOIIWHM.I4MW tim I II i mmmmmM—■BKA. Putterstraat, HEUSDEN. mpvrhh 's-GRAVENHIGE: Lange Houtstraat 28. AMSTERDAM Damrak 92.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2