het meerendeel van zijn aanhangers zich had ouderworpen. Naar aanleiding der zending van drie Italiaansche pantserschepen naar de Levant, schryft de Petit Parisien: „Dit hednit van het Italiaansche kabinet moet in verband gebracht worden met den kruistocht van het Fransche en het Eugelsche eskader in de Middellandsche Ze° en met de voortdurende spanning tuaschen Italië en Griekenland over Zuidelijk Albanië. De regeering te Rome is er op uit den invloed van Italië in de Levant te stevigen en wil meteen pressie op Griekenland uitoefenen. Daar om heeft zij haar vlag willen vertoonen tegelijk met beide genoemde mogend heden, die van oudsher de opperheer schappij in de Middellandsche Zee heb ben gehad. Ondanks alle tegenspraak is hwt riiet onmogelijk dat ook eenige Oostenrijksche oorlogsbodems zich bij het ItaliaaDSche smaldeel zullen aan sluiten." Het blad verklaart verder, dat de ge schillen tusschen Turkije en Grieken land opnieuw verscherpt zijn en de verklaringen der Roemeensche diplo matie te Konstantinopel en Sofia, dat zij geen aanval op Griekenland van de zijde van Turkije en Bulgarije zal toe laten, hewij it hoe ernstig de toestand is. In een Franscne gemeente Cholet gingen twee broers met twee zusters trouwen en in een hotel werd enkele dagen geleden een diner gegeven, waar aan vijftig gasten deelnamen. Tot de spijzen behoorde een gerecht van room mpt bitterkoekjes, dat bijzonder in den smaak viel. In den nacht zijn allen, die van het gerecht gegeten hadden ziek geworden. De geneesheeren hebben vast- ges»eld, dat het van den room kwam. Een man van zeven-en-zestig jaar en een dienstbode uit het hotel zijn den- zei fieri nacht onder duldelooze pijnen bezwegen en men vreesde voor meer sterfgevallen daar van verscheidene zie ken de toestand hoogst ernstig was. Volgens een later bericht waren er Maandag nog zes sterfgevallen bijge komen, dat zijn dus reeds acht slacht offers en drie van de menschen, die van het ondeugdelijk voedsel genuttigd hebben, liggen op het uiterste. Tot deze drie belmoren de beide jonge echtge- -liooten. Te Cholet gaat het gerucht, dat rneri er met een wraakneming te doen heeft en dat er dus opzettelijk een vergif in de room gemengd was. Er wordt een onderzoek ingesteld. Uit Konstantinopel wordt gemeld: De minister van binnenlandsche zaken heeft een telegram ontvangen van den volgenden inhoud: Toen het stoomschip Washington, dat Ottomaansche soldaten en landverhuizers naar Smirna en de Dardanellen moest brengen, Mytilene aandeed, maakte zich de Grieksche be volking aldaar meester van het schip en een ieder met den dood bedreigende, bracht zij 49 Christelijke soldaten aan land. Het schip is vervolgens naar de Dardanellen vertrokken. Naar luid van een uit Concord in New Hampshire ontvangen telegram is Harry Thaw, die den 18en Augustus uit de Matteawan-gevangenis naar Canada was gevlucht, thans aan de justitie van den staat New York uitgeleverd. Zijn zaak komt nu voor het bondsgerechtshof. TeMiddlesborough heeft deEngelsche minister Lloyd George Zaterdag een rede gehouden, waarin hij over de kos ten van bewapening o.m. zeide: Het zou voor Duitschland, Engeland, Frank rijk en Rusland beter zijn hun uitgaven voor bewapening in zee te gooien, dan ze te besteden aan afschuwelijke werk tuigen, bestemd om menschen te slach ten. Eén land kan zulks niet doen, maar gezamenlijk kunnen de mogend heden wel een eind maken aan dezen onzaligeu wedstrijd in bewapening, voor al als zij zich aan den invloed van ze kere nieuwsbladen weten te onttrekken. Als het geld, nu voor oorlogstoerus tingen besteed, ten goede kwam aan maatschappelijke hervormingen,zou men een nieuw Engeland kunnen scheppen. Volgens de Italia heeft de Italiaansche minister van koloniën gezegd: Het is thans onze plicht om de Farzaneilanden welke worden bewoond door nomaden stam men, die in volslagen anarchie leven, te bezetten. De bezetting is noodig om de veiligheid van onze koloniën te ver zekeren en geschiedt op verzoek van Frankrijk, hetwelk in genoemde stam men een duurzaam gevaar voor zijn Afrikaansche bezittingen ziet. De Farzaneilanden in de Roode Zee gelegen, heeft Said Idris gedurende den Italiaansch-Turkschen oorlog bezet dezer dagen hebben de Turken ze terug genomen. Zondagavond zijn te Zabern, in den Elzas, relletjes voorgekomen. Luitenant von Forstner, van het Elzassische in- fanterieregiment 99, moet in de kazerne tegen een recruut hebben gezegd, dat hij voor hetdoodsteken van een „wacker" (Elzassisch woord voor landlooper) niet zou worden gestraft en er van hem, den luitenant, bovendien nog een 10 markstuk voor zou krijgen. Een onder officier moet hebben gezegd, dat hij er nog 3 mark bij zou leggen. Deze gezegden en wat daarover in de bladen werd geschreven, hebben de bevolking in groote opwinding gebracht, die bij herhaling in ernstige buiten sporigheden tot uiting is gekomen. Zondagavond om 8 uur wilde een menigte van 1000 menschen den luite nant lynchen. De burgemeesters konden de menschen niet tot bedaren krijgen. Het optreden van de brandweer had geen uitwerking. Eerst een afdeeling soldaten slaagde erin de orde te her stellen en nam een aantal lieden ge vangen. Ondertusschen was de onder officier in een donkeren tuin gedrongen en is daar op een niet nader te om schrijven wijze beleedigd. Den soldaten is voorloopig het bezoek aan hun ver- eenigingen verboden. Het stadje Kattowitz in Boven-Silezië had een garnizoen gekregen. De bur gerij was daar zoo verheugd over, dat zich een vereenigiug vormde om een prijs of belooning bijeen te brengen voor den soldaat, die kon bewijzen, dat hij de eerste vader van een buitenechtelijk kind was. Deze Kattowitzer is intusschen ge boren, en in een bierhuis is nu een bus voor een inzameling geplaatst waar in volgens de Kattowitzer Zeitung al heel wat Duitsche Reichstalers geofferd zijn. De Daily Telegraph verneemt uit Pe king, dat Joeansjika, na den staatsgreep in China, een strenge censuur op tele grammen heeft ingesteld. De telegram men van deze dagblad-correspondenten blijven öf liggen öf worden verminkt overgeseind. Hij heeft de tusschenkomst ingeroepen van den Britschen gezant, teneinde opheffing van deze censuur te verkrijgen. De correspondent wijst er op dat intusschen de telegrammen uit Pe king waardeloos zijn geworden. Volgens een bericht uit Kiëf hebben de gezworenen van 't gerechtshof Beilis, den verdachte van den ritueelen moord, niet schuldig bevonden, waarop het Hof hem vrijsprak. Het hof had den gezworenen de vol gende twee vragen gesteld: le. Is het bewezen dat in de pannen- bakkerij van het joodsche ziekenhuis te Kief, Andrei Joestsjinski, terwijl hem de mond werd dichtgedrukt met een scherp voorwerp aan slapen, nek en hals is verwond, waarbij liersenaderen, slagaderen in de linkerslaap en aderen in de hals zijn gekwetst, hetgeen een groote bloeduitstorting tengevolge heeft gehad? Is het verder bewezen dat, toen Joestsjinski ongeveer vyf glazen bloed had verloren, hij nogmaals met hetzelfde voorwerp is verwond aan longen, lever, rechternier en hart, waarbij de laatste steek in het hart is toegebracht? Is het bewezen dat alle wonden, 47 in getal, Joestsjinski pijnen hebben ver oorzaakt en toen het lichaam nagenoeg volkomen was leeggebloed, zijn dood tengevolge hebben gehad? 2e. Indien de vragen sub 1 bevestigend worden beantwoord, is het dan bewezen dat de beklaagde Beilis, met medewerking van andere niet ontdekte personen, uit godsdienstig fanatisme Joestsjinski op 25 Maart 1911 te Kief in de pannen- bakkerij van het door den koopman Saizef bestuurde joodsche chirurgische ziekenhuis van het leven beroofd, na, ter uitvoering van zijn voornemen den zich daar bevindenden Joestsjinski te hebben gegrepen en in de fabriek ge sleept? De gezworenen hebben de vragen sub 1 bevestigend, de vraag sub 2 ont kennend beantwoord. Na afloop van de pleitredenen ver klaarde Beilis, dat hij onschuldig was. Hij verzocht in vrijheid te worden ge steld en tot zijn ongelukkige kinderen te mogen terugkeeren, die bij nu al in twee en een half jaar niet had gezien. De N. R. Ct. schrijft: Ofschoon Beilis door dit vonnis vrij uitgaat, zal het anti-semitisme in Rus land uit het bevestigend antwoord der gezworenen op de eerste vraag nieuw voedsel weten te putten. De formuleering dier vraag heeft er toe geleid dat nu bewezen is verklaard, dat Joestsjinski in de fabriek van Saizef is vermoord en het „verbond van echt Russische mannen" zal niet nalaten daaruit de slotsom te trekken dat Joden het mis drijf hebben gepleegd. Het is te be treuren dat de verdediging deze mis leidende formuleering niet heeft kunnen verhinderen. De vraag naar de plaats van den moord had afzonderlijk gesteld moeten worden. De Bulgaarsche officieren, die in Griekenland gevangen hebben gezeten, en thans te Sofia zijn teruggekeerd, hebben aan Wenizelos, den Griekschen minister-president een brief geschreven van den volgenden inhoud: De krijgsgevangen officieren van het garnizoen van Saloniki haasten zich, nu zij in hun vaderland zijn teruggekeerd, bij Uwe Excellentie ten heftigste te protesteeren tegen de onmenschelijke wijze, waarop zy gedurende hun ge vangenschap in Griekenland zijn be handeld. Beroofd van hun bagage eD ten deele ook van hun geld, in een middeleewsche gevangenis geworpen, levend begraven in een kerker van de vesting van Nauplia, waarin noch lucht noch een lichtstraal kon binnendringen, zonder zich op eenige wijze met hun familie in verbinding te kunnen stellen, zoo hebben zij, de officieren van gezondheid zoo goed als de andere, alle beleedigingen en kwellingen moeten doorstaan, die een verfijnde wreedheid kon verzinnen. Dat zijn de treurige herinneringen. Excellentie, die de krijgsgevangen Bul gaarsche officieren uit het moderne Grie kenland naar huis hebben genomen. Plaatselijk, liieuus. Heusden, 12 Nov. Met genoegen vernemen wij dat de heer J. P. Sprong, in de op Vrijdag 1.1. gehouden gemeenteraadsvergadering van Meeuwen met algem. stemmen benoemd is tot gemeente secretaris. De heer Sprong genoot zijne opleiding bij den heer H. J. van Eggelen, alhier. Werkendam. Eergistermorgen verspreidde zich de droeve mare door ons dorp, dat Maarten van der Stelt, surveillant aan de suikerfabriek, alhier, op noodlottige wijze om het leven was gekomen. De nette oppassende arbeider en huisvader werd door een wiel van een machine gegrepen, ver scheidene malen rondgedraaid en letterlijk verbrijzeld. De ongelukkige, die een 25-tal jaren aan de fabriek is werkzaam geweest, laat een vrouw t>n een zestal kinderen achter. Dezer dagen reden de heeren V. L. (van hier) en R. (van Woudrichem) op den dijk tegen elkander in (de eerste was gezeten op eene gewone en de tweede op een stoom- fiets.) Beiden vielen, de tweede moest heel kundige hulp inroepen en van de eerste was de fiets beschadigd. Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift: over de synthe tische meetkunde der sijstemen van kwadra tische variëteiten in de ruimte van 4 afme tingen, de heer J. F. van Oss, alhier geboren. (Te laat aangekomen aan de drukkerij voor ons vorig nummer, door een abuis bij de post, die den brief eerst een reisje liet maken naar Sliedrecht en daarna pas naar de drukkerij zond.) Verleden week slaagde voor het examen in de vrije- en ordeoefeningen A. v. d. Bunt, alhier. Maandagmiddag is het stoffelijk over schot van den verongelukten M. v. d. Stelt, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Op het graf werd het woord gevoerd door ds. Van der Pol en den heer Quadekker. *Keneden-Langst raat - De ver koop van vette kalveren gaat zeer vlug. Vette varkens staan vast, ook de export soorten. Nuchtére kalveren worden zeer duur omgezet, terwijl biggen zeer matig worden verhandeld. Weideschapen blijven bij minderen voorraad prijshoudend. Men besteedt voor vette kalveren 64 70 cent per KG. vette varkens 34 35 cent per KG., biggen f7 a f 10, nuchtere kalveren f20 ÈL f30 en weideschapen f16 f20 per stuk. Capelle- Van de 11 lotelingen uit deze gemeente, lichting 1914, is er geen enkele vrijgesteld. Alle 11 personen zullen dus soldaatje moeten spelen. 's dravemoer. De knecht van den slager G. Snels trof vorige week eenleelijk ongeval. Het groote slagersmes schoot uit en kwam in zijn been terecht zoodat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. kaatsheuvel. Onze vroegere no taris, de heer Muiié, is als zoodanig benoemd te Rotterdam. lleeuwen- Naar wij vernemen heb ben de pogingen die alhier gedaan werden om tot de oprichting van eene fok- en con- trólevereeniging te komen, tot heden geen resultaat opgeleverd. Zijn wij goed ingelicht, dan zal nogmaals een spreker worden uit- genoodigd om belanghebbenden met deze zaak nog nader op de hoogte te stellen. Raamsdonk. Op de door de land- bouwvereeniging gehouden aanbesteding werd de levering van 7500 k.g. lijnkoek schilfers aangenomen door de firma M. Ver heul te Rotterdam a f 9.40 per 100 k.g. Gistermiddag om half twee passeerde alhier in N.O. richting een vliegmachine. *$prang. Zaterdagmorgen vonden de buren den alleen wonenden 85-jarigen P. Pacquie dood op zijn bed liggen. Naar men ons meedeelde wordt het herhalingsonderwijs op de openbare school alhier door 10 jongens bezocht. Vermoedelijk zal dezen winter in de Chr. School alhier ook nog herhalingsonderwijs worden gegeven. Van bevoegde zijde kwam ons ter oore, dat de 1ste klas aan de Chr. School alhier zoo veel leerlingen bevat, dat het bestuur genoodzaakt is het onderwijzend personeel met een volontair uit te breiden. Was de toeloop voor de 6e klas evenals voor de overige klassen, dan was men verplicht geweest er direkt een 4e locaal bij te bouwen. Yrjj taoeven-Cappel.Mejuffrouw Jo Kuijpers alhier, ontving dezer dagen een benoeming ais schrijfster aan de rijksver zekeringsbank te Amsterdam. *Wjjk. Zaterdagavond werd het fan farecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, in haar repetitielokaal, met een bezoek vereerd van haren beschermheer, den heer M. J. de Roon. Verschillende nummers werden voor ZEd. uitgevoerd. Daarna sprak hij directeur en leden met enkele hartelijke woorden toe en spoorde de vereeniging aan, om op den ingeslagen weg te blij ren voort gaan. Blijft, zoo zeide hij, met eensgezindheid en ijver samenwerken, om geregeld hooger te stijgen, opdat ik het mij steeds een eer mag rekenen, beschermheer van het Wijksche fanfarecorps te zijn. Na den penningmeester van het gezel schap met een flinke gift verblijd te hebben, verliet ZEd. onder een „Lang zal bij leven" de zaal. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 7 November 1913. Tegenwoordig de heeren D. van Buuren. G. Boom, Van Kuijck, A. L. de Graaff, J. W. de Graaff en C. Vos. 1 Vacature. Voorzitter de heer Van Buuren, tijdelijk burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat vau den heer Sprong eene aanvrage om eervol ont slag tegen 1 Januari 1914 als gemeente- secretarisis ingekomen. Met algemeene stem men wordt besloten dit te verleenen. Door den Voorzitter wordt hierop de ver gadering geschorst. Na heropening zegt de Voorzitter dat door Burgemeester en Wet houders voor de ontstane vacatuTe van ge meente-secretaris eene aanbeveling is opge maakt, waarop zijn geplaatst: No. 1 de heer J. P. Sprong. No. 2 de heer J. Dammers. Uit de daarop gehouden stemming blijkt dat zijn uitgebracht 6 geldige stemmen op den heer J. P. Sprong voornoemd, zoodat deze met algemeene stemmen is benoemd. Hierna wordt met algemeene stemmen vastgesteld de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het dienstjaar 1914, nadat door den heer Arn. van Kuijck namens de commissie van onderzoek is verklaard, dat deze begrooting tot geene op- of aanmer kingen aanleiding heeft gegeven. Zonder discussie wordt vastgesteld het aanvullingskohier van den hoofdelijken om slag, dienst 1913, ten bedrage van f 4,50. Na de behandeling van een ingekomen bezwaarschrift tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag, waarop gunstig wordt beschikt, wordt overgegaan tot de bespreking van de uitvoering der pensioenwetten voor de gemeente-ambtenaren. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de beslissing over dit punt tot de eerstvolgende vergadering aan te houden. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Werkendam. Hedenavond te 7 uur hoopt in de Chr. Ger. Kerk, alhier, op te treden de WelEerw. heer De Boer, predi kant, te Dordrecht. Voor het beroep naar de Geref. Kerk B alhier, heeft bedankt de WelEerw. heer Koelewijn, predikant te Nieuw-Lekkerland. Zaterdag a.s. des nam. van 68 uur, zal er in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Gem. alhier, stemming gehouden worden voor 3 Notabelen. De aftredenden zijn de heeren C. C. Zwets, C. P. Kornet en C. P. Schaddelee. Sleeu w|j k. Donderdag a.s. des avonds ten halfzeven, zal voor de Geref. gemeente alhier optreden, ds. W. van 't Sant van Oostburg, teneinde een dankstond voor het gewas te houden. ISesofieil. Te beginnen met a.s. Don derdag zal ds. Dicrkens elke veertien dagen in de Ned. Herv. kerk alhier een bijbellezing houden. Aanvang 's avonds 8.30 uur. 'sdravemoer. Donderdagavond hoopt de weleerw. heer ds. E. J. H. van Leeuwen, weder een aanvang te maken met zijne bijbellezingen gedurende de winter maanden. Meeuwen. Op Donderdagavond a.s. ten 6,30 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier door ds. Klomp een dankstond voor het gewas worden gehouden. Kinnenland. De Tweede Kamer heeft Maandag het wetsontwerp tot toevoeging van terreinen langs den Nieuwen Waterweg en het Scheur, thans deel uitmakende van de gemeenten 's-Gravezande en Naaldwijk, aan de gemeente Rotterdam, met 51 tegen 5 stemmen aangenomen. Met steun en instemming van den Algemeenen Bond Vrede door Recht is te Amsterdam opgericht de Nederland- sche Bond der Jongere Vredesvrienden. Die vereeniging heeft ten doel onder jonge lieden boven 16 jaar propaganda te maken voor den vrede, verkregen door arbitrage. Zij tracht dit doel te bereiken door het houden van vergade ringen en voordrachten, het uitgeven en verspreiden van geschriften (ze hoopt spoedig tot een eigen orgaan te komen) en het organiseeren van debat-avonden tusschen de leden onderling. De landbouwer H. Broens te Hunsel (Limb.) die eenige dagen geleden bij gelegenheid van de gemeenteraadsver kiezing werd verwond, is aan de ge volgen overleden. Maandag herdacht mevrouw de wed. dr. A. O. van der Minne te Brielle in goede gezondheid haar 102en verjaardag. Zaterdagmiddag is te Sassenheim, hij Klinkenberg, een vreeselijl ongeluk ge beurd. Op bedoelde plaats passeerde de tram uit Leiden den meelwagen van den molenaar De Breuk, uit Haarlem mermeer. Eén van de twee hitten, waar mee de wagen was bespannen, schrikte, sprong op zij en in minder dan geen tijd lagen koetsier en paard onder de locomotief. Het paard was terstond dood. De voer man, J. Krongen, leefde nog en werd door een auto, die juist voorbijkwam, in vliegende vaart naar het dorp gereden en onder geneeskundige behandeling gesteld. Na enkele oogenblikken blies echter de ongelukkige den laatsten adem uit. Hij laat een weduwe met één kind na. De Tel. meldt, dat Zaterdagavond in den trein tusschen Amsterdam en Dor drecht twee rechercheurs der Amster- damsche politie den hoofdconducteur v. d. S., van de H. IJ. S. M., op heeter- daad betrapt hebben, terwijl hij bezig was, in een goederenwagen verschillen de koffers te openen. Hij deed dienst als pakmeester. Gearresteerd, is hij naar Utrecht ver voerd, waar een onderzoek werd inge steld in zijn woning. Daar werden nog verschillende, van treindiefstallen af komstige voorwerpen gevonden, alsmede een ring met verschillende sleutels van koffers. - Het „U. D meldt hieromtrent nog nader Sinds geruimen tijd werden er voort durend goederen gemist uit de treinen, die op da Hollandsche spoor rijden tusschen Amsterdam en Utrecht. Uit koffers en pakken ontbraken voorwer pen, konder dat kon worden uitgemaakt op welke wijze de verdwijning had plaats gehad. Wel werd geconstateerd, dat het feit geregeld voorviel, wanneer een be paalde hoofdconducteur den trein leidde, zonder dat echter bewijzen konden worden geleverd van zijn schuld. Hij genoot tot dusver het volste vertrouwen, terwijl hij een flink salaris verdiende (f 26 wekelijks). Toch moest op hem wel verdenking vallen, tot ten slotte de Amsterdamsche recherche aan de onzekerheid een einde heeft gemaakt. Zaterdagavond hadden zich eenige rechercheurs op handige wijze in den goederenwagen van den trein, die uit Amsterdam naar Utrecht vertrok laten insluiten, zonder dat de hoofdconduc teur ook maar de minste argwaan koes terde. Op 'n gegeven moment, het was op het baantraject tusschen Amster dam en Weesp haalde hij een groote bos sleutels uit zijn zak en opende met een daarvan een koffer, die tot de vracht goederen behoorde. Hij haalde er een tulband uit te voorschijn. Zijn bespie ders namen dit alles zorgvuldig waar en knipten den dief, toen zij de gelegen heid daartoe sclioon zagen. De hoofd conducteur werd te Amsterdam in ver zekerde bewaring gesteld. Hij woont te Utrecht en is jarenlang in dienst geweest der H. IJ. S. M. Op de pas geopende lijn Eindhoven Weert is Zondagmorgen de zeventig jarige Vermeulen uit Woensel op de Dommelbrug door den trein van Weert overreden en in derivier terechtgekomen. Ongeveer tien minuten na aankomst in het gasthuis is Vermeulen overleden. De laatste trein van Amsterdam naar Enkhuizen heeft Vrijdagavond bij het station Hoorn dertien koeien aangereden en gedood. De dieren waren het eigen dom van de heeren Hoek, van Purme- rend, en Koolmees, van Rotterdam. De feestverlichting te Rotterdam zal op 17, 18 en 19 dezer van 's avonds 7 Va t°t llVs uur ontstoken worden, terwijl het vuurwerk vanwege de ge meente, op de Veemarkt, bij de Hooi- drift en op het Afrikaanderplein, om 9Vz uur wordt ontstoken. De optocht voorstellende de intocht van den Souvereinen Vorst binnen Rot terdam wordt gehouden van 's-morgens 11V2 tot 's namiddags 31/, uur.. Rechtzaken. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 6 Nov. A. v. R. te Kaatsheuvel, straatschen derij, f 10 of 3 d.; M. M. T. en M. J. T., beiden te Besoijen, burenger., ieder f 5 of 3 d.; H. G. S. te Dongen, ordever storing in dronkenschap, f 6 of 3 d.; P. v. R. te Nieuwkuik, overtr. pol.regl., f 2 of 2 d.; M. v. G. te Drunen, strooperij, f 5 of 5 d.; Th. C. v. d. S., J. Th. v. d. S., A. A. v. H., C. F. A. en D.v.L., allen te Waalwijk, overtr. pol.verord. ieder f 1 of 1 d.; A. v. d. H., dezelfde, L.W. G., A. V., J. C. d. W., J. A. v. B., P. G., allen te Kaatsheuvel eu W. v. R. te Sprang, allen overtr. alsvoor, ieder f 2 of 1 d.; J. M. d. V. te Vlijmen, J. B. te Waspik, beiden overtr. alg. veiligh. wet, ieder f 3 of 2 d.; A. G. te Sprang, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d.; H. C. D. en M. J. C., beiden te Kaatsheuvel, G. H. te Duisburg, allen dronkenschap, ieder f2 of 2d.; G. v. D. te Kaats heuvel, alsvoor, f 15 of 3 d.; A. B. te Heusden, N. v. B. te Vlijmeu, J. B. te Waalwijk, J. v. d. S. te Oudheusden, M. v. B. te Elshout, A. B. en A. W. S., beiden te Baardwijk, A. L. en D. v. C.} beiden te Kaatsheuvel, G. W. T. te Capelle, allen overtr. motor enrijwiel- regl., ieder f 2 of 2 d.; J. M. W. te Besoijen, overtr. alsvoor, 2 maal f 1 of 1 d.j W. P. v. d.H. te Waalwijk, overtr.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2