Van Houten's Genezing van een Schoolmeisje. 0 0 0 0 rijen, juweelen, gouden en zilveren vaatwerk, moet van zeer groote waarde zijn. Er zijn tal van vingerafdrukken op meubels gevond n, die misschien tot ontdekking der daders zullen leiden. KMuatseiyk \teuwn. Ifleastica, 20 Dec. Voor een goed bezette *aal, trad Donder dagavond in Concordia voor de leden van 't dep. Heusden van „het Nut" op de heer ds. Van Giessen, met het onderwerp de Verloren Zoon van Hall Caene. Het was eene IJslandsche geschiedenis, eene schoone karakterstudie, waarin de edele karakters van Magnus en diens uit verkorene en de teedere gevoelens van moeder Anna op den voorgrond tradeD. Als tegenstelling de zorgelooze Oscar met de dweepende wufte Thora, om als slot in Oscar de berouwvolle verloren zoon terug te vinden. Het geheel was aangrijpend en werd keurig weergegeven. Een paar overdreven «aken, die we anders zouden gedacht hebben, kun nen we op rekening van den auteur stellen. De spreker was alleen de vertolker. Als og kregen we enkele bijdragen, ont leend aan dr. Laurillard, die zeer insloegen. Eene onverdeelde belangstelling haerschie gedurende de geheele voordracht. Wij stem men met den voorzitter, den heer Hilwig, geheel in, toen hij aan het slot den spreker den algemeenen dank van de vergadering bracht. In de vacatures der commissie tot wering van schoolverzuim, ontstaan door het vertrek van de heeren M. C. v. d. Ven en H. Wijnands, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter dier commissie, zijn ge kozen tot voorzitter de heer J. H. Verhoeven en tot vice-voorzitter de heer J. v. Laarhoven. Werkendam. Woensdag 1.1. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren De Boon, Van Loon, De Waard en T. de Klerk. In handen van B. en W. werd gesteld een schrijven van den heer J. Visser Az. in zake wijziging van den Hoofdelijken Omslag. Reclame van den heer Quadekker i. z H. O. zou in vergade ring met gesloten deuren worden behandeld. Besloten werd de terug ontvangen regeling van bijdragen in de kosten van het pensioen van de gemeenteambtenaren ongewijzigd aan Ged. St. te retourneerenmeer dan de wet eischte was gedaan en voor nog meer deinsde de Raad terug met het oog op de draagkracht der gemeente. Besloten werd de 5 pCt. opbrengst van de aansluitingskosten aan de waterleiding voor deze gemeente alleen toe te passen en tegenover anderen de vroegere 10 pCt. te handhaven. Nadat de bureau-uren voor den B. S. op 2e Kerst-, Paasch- en Pinksterdag zoo waren bepaald, dat men op die dagen, mits het 8 dagen te voren aanvragende, ook van 12 in het huwelijk zou kunnen treden, werd de vergadering na de gebruikelijke rondvraag gesloten. A11 (lel. Als naar gewoonte zal Andei's Fanfarecorps de 2e Kerstdag des avonds weder eene uitvoering geven. Voor deze gelegenheid heelt het corps de karakter- humoristen de heer en mej. Muller uit Gorinchem geëngageerd. Naar 't programma te oordeelen staat ons weer een gezelligen avond te wachten. Aangezien door mej. A. Versluijs alhier, ontslag is gevraagd als 2e onder wijzeres in de handwerken, zal voortaan aan de meisjesleerlingen der bijz. school, slechts tweemaal per week les worden ge geven, en wel voor de 3e en 4e klas Maan dag en Dinsdag en voor de 5e en 6e klas Donderdag en Vrijdag. Naar we vernemen zal hier een tweede weegbrug worden opgericht bij den heer C. Kalis, Veerhuis „de Zwaan". Capelle. Vrijdag hebben de echte lieden Joost Verhagen en Jacoba Oerlemans onder zeer groote blijken van belangstelling hun 50-jarige echtvereeniging herdacht. Van schier alle huizen uit de buurt wapperde de nationale driekleur, terwijl het jonge volkje gezorgd had voor versiering van de woning. Den geheelen dag door was het zeer druk bij de oudjes en alle feestvieren den zullen nog lang met het grootste ge noegen op dien dag terugzien. Dussen (polder). Het feest voor de leerlingen der Zondagsschool zal op 2e Kerstdag des avonds om zes uur in het lokaal „Uw Koninkrijk Kome" alhier ge vierd worden. Caemlercn. Naar wij vernemen zal de Chr. zangvereeniging „de Lofstem" o der leiding van den heer E. Boll op de le Kerstdag des avonds ten 6 ure eene buitengewone repetitie houden in de Chr. school, ook toegankelijk voor niet-leden. De zang zal afgewisseld worden door samenspraken en voordrachten. 'S-Gravemoer. De Chr. zang vereeniging „D« Harp", directrice mej. C. Kielen, hoopt op Eersten Kerstdag, des avonds, ia het kerkgebouw der Chr. Gare f. gemeente eene zanguitvoering te geven. Donderdagavond gaf de rederijkers- vereeniging „Oefent u Zeiven" hare eerste winteruitroering in de zaal van den heer Kuijpers. De stukken zaten er goed in, zoo dat een en ander best van stapel liep. De vereeniging mocht zich daarbij in een goede opkomst van het publiek verheugen. Herpt. Naar wij vernemen, heeft de heer A. J. P. r. d. Schoot, te 's-Bosch, zijne benoeming tot hoofd der school alhier aangenomen en is hij voornemens 5 Jan. e.k. in functie te treden. 'Meel wen. Tot schatter der huur waarde voor de personeele belasting in deze gemeente is voor het belastingjaar 1914 aan gewezen de heer K. de Joode, alhier. Nederhemert. Toen Woensdag middag de veerman van de Rietschoof met een passagier aan een der booten wilde varen, geraakte deze bij het overstappen te water en lag weldra tusschen de stoomboot en het veerbootje te spartelen. Gelukkig kon de veerman de juffrouw nog bijtijds grijpen en van een wissen dood redden. Ia de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad is de heer W. A. Leenhouts benoemd tot lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim. Onze vroegere dorpsgenoot de heer B. v. d. Steenhoven, onderwijzer te Vrees wijk, staat op de voordracht voor onder wijzer te Hilversum. Fïieuwendlik- Het fanfarekorps „Crescendo" alhier, is voornemens a.s. Woensdagavond een uitvoering te geven, met medewerking van den heer A. de Laat, humorist te Tilburg. In de Woensdagavond gehouden ver gadering der chr. zangvereeniging „De Lof- stem" alhier, zijn gekozen de heeren L. Branderhorst, Voorz., Joh. v. d. Stelt Gz., Secretaris en L. de Later, Penningm. Sleeuwflk. Tegen Dinsdag 23 Dec. a.s. des voormiddags 10 uur is alhier eene gemeenteraadsvergadering belegd. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Be noeming van een ambtenaar van den Bur gerlijken Stand; 3. Benoeming van leden der Burgerlijke Armbesturen; 4. Af- en overschrijving begrooting 1913; 5.Reclame Hoofd. Omslag; 6. Vaststelling kohier van schoolgelden over het le kwartaü 1914. Kprang. Dinsdag werden alhier de woningen der drie gezinnen, waardediph- teritis heerschte, ontsmet. Heden werd in het gezin van L van Dongen weer een geval geconstateerd. Gelukkig heeft deze ziekte tot op heden nog geen slachtoffers geëischt. Moge deze zoo gevreesde ziekte spoedig onze gemeente verlaten. Naar men ons meedeelde werd bij zekeren R. alhier uit zijn werkdoos f 2.50 ontvreemd. Tot op heden bleef de dader onbekend. Veen. Bij de wed. J. zijn een 5 tal eenden spoorloos verdwenen. Of alhier aan diefstal moet gedacht worden weet men niet, daar elke aanwijzing ontbreekt. Als een bijzonderheid mag vermeld worden, dat bij den landbouwer J. van A., een schaap voor de tweede maal van dit jaar lammeren heeft geworpen. Well. Binnen 4 dagen is op de vis- scherij van den heer De Jongh te Ammer- zoden voor meer dan duizend gulden win- terzalm gevangen. Op die manier zal de Bergsche Maas een goudmijn voor de zalm- visschers worden. Wel§eintl Met den aardappelhan - del wil het nog steeds niet vlotten. Door den commissionnair W. van Genderen al hier, is een scheepslading blauwtjes gekocht tegen f 1,50 per H.L. Kerknieuw». Werkendam. Tot ouderling der Herv. Gem. alhier is herkozen de heer C. P. Kornet en tot diaken de heer P. van Driel. *Sleeuw||k- Wegens het niet aan nemen der benoeming van de heeren A. Kolf en C. Godtschalk, zijn de heeren G. Pellikaan en Joh. Colijn gekozen respectievelijk tot diaken en ouderling bij de Ned. Herv. Gem. Kaatsheuvel- Tot kerkeraadsleden der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk zijn herkozen de heer C. Verhoeven als ouderling en de heer M. van Pelt als diaken. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Meeuwen. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. kerk alhier zijn weder herbenoemd de heeren L. van Koijck en Johs. de Raad. Sprang. J.l. Zondag deed onze vroe gere predikant ds. P. van Toorn, zijn in trede bij de Ned. Herv. Gemeente te Rot terdam. Zijn Eerw. deed dit naar aanleiding van Joh 129b „Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld weg neemt." Bij deze ge legenheid was de St. Laurenskerk tot in alle hoeken gevuld. Aan het einde zong de gemeente haren nieuwen leeraar de bekende zegenbede uit ps. 134 toe. Veen. Bij eene gehouden vergadering zijn tot kerkvoogden der Ned. Herv. kerk herbenoemd de heeren C. L. v. d. Pol en H, Ambrosius en is tot diaken benoemd de heer M. v. d. Velden. I Door het bestuur der Ned. Herv. kerk is een besluit genomen om de stoeleD, ge plaatst in de kerk, waarvan geen recht- streeksche eigenaar is, te onteigenen en te beschouwen als eigendom der kerk. Deze worden verhuurd of verkocht. Naar men verneemt zouden reeds een dertietal stoelen voor f2 per stuk verkocht zijn. Een voordeeltje dus voor de kerk. Het portret dat wy hierbij afdrukken is dat van de kleine Juliette Monnet, een schoolmeisje van 11 jaren. De kin deren zijn in de klasse gedurende een maand. Het lezen van het onderstaan de kan niet zonder belang zijn voor de ouders van schoolkinderen welker ge zondheid nietalgeheele voldoening geeft. Mevr. Monnet die te Lyon woont, 40, rne de la Quarantaine, de moeder van dit meisje, schrijft ons het volgende: „Toen mijn dochtertje Juliette heel klein was, heeft zij een luchtpijp en longontsteking gehad en sedert dien tijd was zij tenger gebleven. Ongeveer een jaar geleden werd haar gezondheid slecht Het kind leed zeer door den groei en bovendien door vermoeidheid ten gevolge van haar schoolwerk. Zij had de lust verloren, zoowel in haar werk als in haar spelenzij was zwak, bleek en zenuwachtig. Zij at niet dan tegen haar zin en beklaagde zich eiken dag over hoofdpijn, verblindingen en duizelingen. Bovendien was zij vol op de borst geworden en kon niet gauw loopen zonder dadelijk buiten adem te zijn. Daar noch versterkende, noch ijzer houdende middelen dien staat van bloed armoede hadden kunnen overwinnen, heb ik gedacht haar de Pink Pillen te doen gebruiken, waarover iedereen zoo veel spreekt. Deze pillen hebben de zoo zeer gewenschte genezing gebracht. Nu is mijn dochtertje krachtig, vroolijk en vol opgewektheid. Zij doet haar werk met volharding en regelmaat." Indien uw kind geen lust in school werk heeft, geene vorderingen maakt, zijt gij dan wel zeker dat dit alleen uit luiheid voortkomt? Is het kind vol maakt gezond Is het zoo sterk als het moet zijn? Wordt het niet door den groei gekweld Beknor het niet, indien het niet wel is. De studie is moeielijk voor zieken en voor zwakken. Breng het kind eerst op krachten, geeft het daartoe de Pink Pillen en wanneer zijne krachten voldoende zijn, dan kunt gij eischen dat het zijn werk zal doen. Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. IKGEZO^DEW. Het vol kspetition nemen t voor Plaatselijke keuze. Waar de Redactie van dit blad zoo wel willend was op mijn verzoek eenige ruimte af te staan om bovengenoemde zaak wat nader toe te lichten wil ik hiervan eenige weken dankbaar gebruik maken opdat wan neer in het jaar 1914 ons oordeel over deze kwestie g«vraagd wordt wij als der zaken kundigen zullen kunnen handelen. Het zal wel reeds algemeen bekend zijn, dat zich een commissie gevormd heeft met doel een volkspetitionnement voor Plaat selijke keuze op touw te zetten. Wat een groot woord en een geleerd woord voor een eenvoudige zaak! Petitionnement of Petitie beteekent: Bede. Hier ie dus sprake van een bede door het volk te richten tot de Regeering. De 19e eeuw heeft maar een tweetal van zulke peteties aan te wijzen: in 1853 oieAprilbe weging, toen na het herstel der bisschop pelijke hiërarchie in enkele dagen meer dan 200.000 handteekeningen werden verkregen voor een adres .van protestin 1878 na de schoolwet van Kappeijne, toen ruim 460.000 zich tegen de miskenning van de School met den Bijbel verzetten. In de 20e eeuw zijn wij getuigen geweest van de petitie ▼oor algemeen stemrecht in 1911, waarvoor ruim 300.000 mannen en vrouwen teekenden. Wie zelf mee een nieuw volkspetitionne ment gaat opzetten, schrikt met zulke feiten voor oogen, wel wat t rug en vraagt zich af, of hij niet een te groot woord bezigt, voor wat thans staat te geschieden. De uitkomst, die in April 1914 zal be kend zijn, zal in hoofdzaak moeten leeren in hoeverre de nieuwe beweging met de vroegere kan worden vergeleken. Maar zeker is, dat er wel zullen zijn, die reeds van te voren van opgeschroefd werk en groote woorden zullen spreken en zullen zeggen, dat het werk voor Plaatselijke Keuze niet ia te vergelijken met de volkspetitionne menten, vooral niet met de twee uit de 19e eeuw. Kan men nu hier spreken van een heftig oplaaiende geestdrift, die zich uit in een monsterpetitie? Ik wil toegeven, dat deze twijfelende vraag gerechtvaardigd is en dit geeft ge legenheid dadelijk te wijzen, op het eigen aardige karakter, dat het petitionnement voor Plaatselijke Keuze bezit, 't Heeft meer van een stemming dan van een petitie, of liever, 't heeft evenveel van het een. als van het ander. Want zeker is, dat menige hand- teekening zichtbare uiting zal zijn van een diepgevoelde bede, waarlijk niet alleen ge richt tot de Regeering van ons land. Wie de verleiding heeft gemerkt, die onophoude lijk uitgaat van den drankhandel; wie ge zien heeft, hoe de meest ernstige voornemens bezwijken, omdat onze samenleving met zijn openlijk gesanctioneerde drinkgewoonte het blijven staan voor hem, die zwak is bijna onmogelijk maaktwie weet van zooveel worsteling en ellende en soms dag aan dag den vijand alcohol tegenover zich ziet, diens pen trilt als hij de dorre formule onderteekent, die de commissie voor het Volkspetitionnement aan Hare Majesteit wil voorleggen en die het verzoek bevat, dat „aan de mannen en vrouwen van 23 jaar en ouder in een plaats, gelegenheid worde gegeven bij stemming zich uit te spreken over beperking op opheffing der inrichtingen voor drankverkoop ter plaatse, en wanneer drie vierde der uitgebrachte stemmen zich daarvoor verklaart en de Re geering daartegen geen bezwaar heeft, tot die beperking of opheffijg worde overge gaan." De jongedochtersvereeniging „Dient den Heere", mocht Donderdag 18 Dec. j.l., weder hare jaarlijksche uitdeeling houden. Aan 32 gezinnen werden de navolgende kleeding- stukken uitgedeeld: 2 paar manskousen, 7 paar vrouwenkou sen, 4 paar kinderkousen, 1 paar sokken, 4 manshemden, 4 vrouwenhemden, 10 meis jeshemden, 6 jongenshemden, 4 boezeroenen, 6 lakens, 12 witte kussenslopen, 3 kinder rokjes, 1 kinderbovenrokje, 8 vrouwenschor- ten, 10 kinderschorten, 4 schorten, 3 jurken, 5 kinderzakken, 10 mutsen, 4 dassen, 4 heerendassen, 2 paar wanten, 2 paar kin derwantjes; te zamen 116 stuks; alsmede eenige kruidenierswaren. Zij verblijdt zich, alzoo iets te hebben kunnen doen, tot eere van Hem, die wil dat degenen, welke in Hem gelooven, de hon- gerigen spijzigen, de dorstigen drenken, de naakten kleeden zullen (Matth. 25 35, 36.) En zij dankt God, die ook dit jaar de leden weer gezondheid en kracht, lust en ijver, geschonken heeft om in dit liefdewerk bezig te zijn. Ook mag hier niet achterwege blijven een woord van hartelijken dank aan allen, die dit jaar de vereeniging zoo welwillend hebben gesteund. Moest zij dien steun ont beren, wat zou dan hare toewijding en ijver baten? Daarom voegen we bij de betuiging onzer erkentelijkheid den wensch, dat zij dien ook in den nieuwen jaarkring zal mogen ondervinden, en alzoo in staat gesteld wor den, ook voortaan, niet al zuchtende, maar blijmoedig, haar werk te verrichten. Namens de vereeniging voornoemd De Presidente, G. F. Gezelle Meerburg Heusden, 19 Dec. '13. HimieiiSaiiri. De „Tel." meldt: Naar wij vernemen is het de bedoeling van minister Cort van der Linden, om in de staatscommissie voor het onder wijsvraagstuk op te nemen de leiders der verschillende politieke fracties in de Tweede Kamer. Verschillende van hen zijn door den minister reeds voor- loopig uitgenoodigd in de commissie zitting te nemen. Als deze samenstelling slaagt, zal vermoedelijk dr. D. Bos, voorzitter der commissie worden. Blijkens van den directeur der Neder- landsche Arbeidsbeuis te Oberhausen ontvangen bericht, is het op het oogen blik zeer moeilijk in Duitschland ge schikte arbeidsgelegenheid te vinden. Mitsdien is het aan Nederlanders sterk te ontraden zich thans naar Duitschland te begeven zonder de zeker heid te hebben door genoemde beurs te 'Oberbausen geplaatst te kunnen worden en zonder voldoende middelen om eventueel de terugreis te kunnen aanvaarden. Door het bestuur van den Vérlof- houdersbond is aan de Tweede Kamer een adres gezonden waarin o.a. verzocht wordt het geheele verlof uit de Drank wet te nemen en daarvoor in plaats te stellen de algemeene vergunning. Mochten adressanten in deze hoop teleurgesteld worden, dan dringen zij bij de Kamer aan, om bij eventueele wijzi ging, te willen letten op de misstanden bij de thans bestaande en bestaanblij- vende verlofhouders. Woensdagavond is van een man, die in een perceel aan de Spuistraat te Amsterdam zat te slapen, een porte- monnaie met f 4 ontrold. Te Ulft (Gelderl.) is tengevolge van een gasontploffing de voor drie jaar gebouwde schoorsteen, bij de emailleer fabriek der firma Becking Bongers, voor de helft neergestort. In de fabriek is veel stukgeslagen. Een jeugdige ar beider werd licht gewond. Toevallig werd er in het vernielde deel van de fabriek dien dag niet gewerkt. Te Berkenwoude is in den leeftijd van 100 jaren en 7 maanden overleden de heer P. Slingeland. De overledene werd op 2 Mei 1812 te Zuidbroek (gem. Berken woude) geboren en was tot op 50 jarigen leeftijd zwak van gezondheid. Hij had een zoon van 79 en een „jongste" dochter van 72 jaar. Dagelijks komt het voor, dat perso nen, die meenen aanspraak te kunnen maken op een rente als bedoeld in art. 369 der Invaliditeitswet en daartoe een aanvraag indiende, ongeduldig gewor den, daar zij nog geen beslissing ont vingen der Rijksverzekeringsbank, ter wijl anderen deze reeds wel ontvingen, zich wenden tot de leden der rentecom missies of tot de tusschenpersonen otn inlichtingen daar mtrent. Dit is echter geheel nutteloos, daar bedoelde perso nen geen inlichtingen kunnen geven. Ter geruststelling van allen die aan vragen deden zij medegedeeld, dat deze bij de Rijksverzekeringsbank in behan deling zijn en de reden van het nog niet ontvangen der beslissing is, dat in het korte tijdsbestek, waarin aan vragen uit het geheele rijk inkomen, onmogelijk vóór 9 December konden worden afgedaan. De rente wordt aan ieder op wiens aanvrage gunstig is beschikt en die vóór 3 December 70 jaar is geworden, vanaf 9 December uitbetaald. Maandagavond half acht raakte op het eerste bovenhuis van perceel Barn- desteeg 3 te Amsterdam de 32-jarige schoonmaakster M. van Leeuwen iu brand, doordat zij in abnormalen toe stand tegen de tafel aanliep waardoor de brandende petroleumlamp op haar viel. Een andere vrouw, die met haar het bovenhuis bewoonde wierp een deken over haar heen. Brandende liep de vrouw naar bet portaal, waar zij ineenzakte. Dooreen buurvrouw werden een paar emmers water over haar heen geworpen, doch het was reeds te laat. Toen de brandweer verscheen, was de vrouw reeds overledenhaar geheele bovenlichaam was verbrand. Dinsdagavond te half negen is te Haarlem brand uitgebroken in de in fanterie kazerne. Het oude deel van de kazerne, dat grenst aan de Nieuwe Gracht, stond ih een oogweuk in lichte laaie. Toch heeft de brandweer het onheil kuDnen beperken tot den noordelijken vleugel. Aan equipementsstukken moet een schade van f30.000 ziju toegebracht. De kleed- en rustkamers van de 1, 2, 3 en 4 compagnie van het tweede ba taljon, benevens die der depot-compag nie zijn verwoest. De brand is ook ditmaal weer uitge broken op een der rustkamers. Het gebeurt zeker niet alle dagen, dat iemand, die reeds overgrootvader is er nog een broertje bij krijgt. Te Winschoten is dit wonder geschied. Een 74 jarige werkman deed Zaterdag aan gifte van een kind, waarmede zijn nog jonge echtgenoote hem verblijd had. De man is voor de derde maal gehuwd. SMirgcrlijke Stand. Heusden, van 916 Dec. Geboren: Elisabeth Maria, d. v. Mar- tiuus van den Besselaar en Johanna Petronella van Overbeek; Petronella Antonia, d. v. Laurentius Michael Hes- selmans en Johanna Maria Belzer. Overleden: Bastiaan van der Sluis, 46 j. Gameren, over de maand Nov. Ondertrouwd: J. R. Engelhart,26j. en W. van Heraert, 20 j. Getrouwd: A. J. Kaasjager, 26j.en G. van Alphen, 25 j.; W. de Kloe, 24 j. en J. van Steenbergen, 20 j. Geboren: Cornells, z. v. P. Spiering en E. Kiep; Jan Hendrik, z. v. J. J. Bajeuse en H. v. d. Werken;Francina, d. v. C. v. d. Oever en C. v. d. Salm; Sophinus, z v. K. Blom en W. v. Ga meren Willemina, d. v. C. v. Tuijlen A. F. KlopAzwerus, z. v. W. Roza en en A. de Ridder. Dussen, over de maand Nov. Getrouwd: A. R. v. d. Pluijm, 30j. en P. E. v. d. Pluijm, 39 j.A. Leeg- gangers, 31 j. en A. Rijken, 34 j.; P. Berkenbos, 38 j. en J. van Bergen, 26 j. Geboren Autonius F., z. v. G. v. d. Pluijm en A. G. van DortmontLouisa J., d. v. J. van Erp en A. de WitCor nells A., z. v. A. Colijn en C. M. Bou- man Marinus, z. v. M. Wintermans en M. NieuwenhuijzenGerarda A., d. v. J. Heere en A. v. d. Pluijm; Jo hanna D. T., d. v. J. Lensvelt en L. A. de Bruijn Sebastianus J., z. v. J. v. d. Pluijm en H. RomboutHendrik, z. v. J. R. Schouten en C. W. Fintelman Maria J. P d. v. P. A. Michael en A. Bonis; Elisabeth, d. v. F. J.Pellekaan en J. de WaalMaria, d. v. A. van Dortmont en P. de BodtMaria J. G., d. v. H. van Hees en J. W. Ribbers Cacao -&yu scyi&>ti-&c<ivf. (Wordt v&rvolqd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2