taktiek wordt voortgegaan, met een algemeene uitsluiting. In een politiebureau te Calcutta is een bom geworpen, die niet ontplofte. De bom geleek op die, waarmede in Dec. 1912 een aanslag op den onderkoning is gepleegd. Volgens een bericht uit Brussel is Maandagochtend te Watermael een in aanbouw zijnd huis, dat nagenoeg onder de kap was gebracht, ingestort, de werk lieden, die aan het dak arbeidden, met zich meesleepend. Een werkman is gedood, vier zijn gewond, vijf of zes met den schrik vrij gekomen. De aannemer is met gebroken schedel en ernstige innerlijke kwetsuren ouder de puinhoopen uitgehaald Alle gewonden zijn naar het ziekenhuis ge bracht. Er zullen een paar dagen noodig zijn, om de puinhoopen op te ruimen Twee andere huizen dreigen in te storten en zullen inderhaast worden afgebroken om nieuwe rampen te voorkomen. Er zijn soldaten te hulp geroepen om daarbij te helpen. De Atlantische kust van Amerika wordt geteiterd door een zwaren storm. De noordoosten wind heeft een snelheid van 140 mijlen per uur. Vooral de lage, zandige kust van New Jersey heeft het hard te verantwoorden en tal van dorpen zijn door den binnendringenden vloed overspoeld en verwoest Te Seabright, de geliefde zeebadplaats, wordt de aan hotels aangerichte schade op l1 4 millioen gulden geschat. Ook te New York heeft de storm groote schade aangericht. Tal van kleine booten zijn vergaan en vijf menschen zijn in de straten gedood, twee vrouwen doordat zij door den wind onder trams geslingerd werden. Uit New-York wordt aan de Observer bet volgende verhaal gemeld: Een jonge vrouw, gewapend meteen mandaat van den gouverneur van Ore gon, verscheen Vrijdag in de stad Cop- perfield en gelastte, dat alle kroegen gesloten moesten worden. Zij plaatste de stad onder de krijgswet en verzocht het onmiddellijk aftreden van burge meester en gemeenteraad. Voorts beval zij een aantal soldaten, die ontboden waren om haar bij te staan, al de burgers te ontwapenen. Vervolgens keerde zij naar Salem, de hoofdstad van Oregon terug. Deze pootig optredende afgezant was juffrouw Fern Hobbs, secretares van den gouverneur, die deze maatregelen deed nemen ingevolge klachten van burgers, dat de plaatselijke overheid overtre dingen van de drankwet oogluikend toeliet, daar de burgemeester en tal van gemeenteraadsleden kroeghouders wa ren. Het dreigement van den gouverneur had heel wat burgers, die met de drankwet overhoop lagen, in het harnas gejaagd en zij hadden zich van wapens voorzien, met d» bedoeling zich krachtig te verzetten. Toen ze nu een onbe schermde vrouw aan het station zagen aankomen, waar de geheele stad te hoop geloopen was, werd haar geheele zen ding als een grap beschouwd. Haar eerste eisch, dat de gemeente raad zou aftreden, werd vierkant ge weigerd. Maar aan den trein waren eemge artillerie-soldaten, onder bevel van kolonel Lawson, die ook het hoofd van het gevangeniswezen in Oregon is. Miss tiobbs beval hem kort en bondig de stad ouder de krijgswet te plaatsen en den burgemeester en drie gemeente raadsleden in hechtenis te nemen. Ieder een in het station werd gefouilleerd en iedereen bleek in het bezit van een revolver te zijn in de kroegen werd een inval gedaan en zij werden onder bewaking gesteld en aan de eigenaars werd last gegeven hun voorraad uit het graafschap te verwijderen, op straffe van verbeurdverklaring. Het ingrijpen van den gouverneur is een gevolg van de weigering van de overheid van Copperfield en de plaatse lijke schouten om de kroegen te sluiten. De zes Mexicaansche Kamerleden, die sedert 10 October in de gevangenis zaten, waarin ze op bevel van generaal Huerta geworpen waren, zijn in vrij heid gesteld, daar de tegen hen inge brachte beschuldiging van oproer te willen veroorzaken, ongegrond is be- voDden. Tot hen behoorde Reyes, de vroegere minister van justitie, en een vroegere minister van onderwijs. Parijsche bladen melden de aanhou ding van enkele leden eener bandieten bende, die van plan scheen de heidén- daden van Bonnot en Garnier 'voort te zetten. Twee hunner hadden eergisteren een auto gestolen ten nadeele van een Russisch grondeigenaar. Zij werden bij dat bedrijf betrapt en later gearresteerd, waarop de eene is gaan klappen en hun medeplichtigen heeft genoemd. De ben de had groote plannen, o.a. stond een rooftocht in België op haar program. De toestand in zuidelijk Albanië laat zich bij den dag ongunstiger aanzien. Volgens een officieus telegram, uit Sa- luiiiki te Weenen ontvangen, zullen de 30,000 man der „heilige bataljons" binnenkort worden versterkt met een even groot aantal vrijwilligers. Wapenen en munitie zijn reeds in overvloed voor uitgezonden. Op den dag, bepaald voor de ont ruiming door de Grieksche troepen, zal Zografos, de Grieksche gouverneur van Epirus, zijn ambt neerleggen om zich aan het hoofd der vrijwilligers te stellen. Volgens particuliere berichten uit Monastir zijn afdeelingen Albaneezen de Grieksche grens bij Korit9a overge trokken. Een hevig gevecht moet bij Koritsa tusschen de indringers en Griek sche troepen zijn geleverd. Fragson, de Parijsche liedjes-zanger, die door zijn vader is doodgeschoten, moet een groot fortuin nagelaten heb ben. Men spreekt van twee-en-een half millioen frank. Fragson schijnt geen enkelen erfgenaam te hebben dan zijn vader, maar daar deze wegens zijn mis daad niet erven kan, zou Fragson's fortuin aan den staat komen. De gemeente Charlottenburg heeft van een burger, die zijn naam niet ge noemd wil hebben, een millioen mark ten geschenke ontvangen. Volgens de Vossische Ztg., is het dezelfde gever, die aan Berlijn 5 millioen mk. voor een boschschool heeft geschonken. Blijkens een draadloos telegram heeft het Duitsche stoomschip Bavaria (een vrachtboot van de Hamburg-Amerika- lijn) bij Nantucket van het ontredderde en hulpeloos ronddrijvende tankschip Oklahoma den kapitein en verscheidene officieren en manschappen gered. On geveer twintig opvarenden zijn waar schijnlijk verdionken. Enver bei, thans Enver pasja, is tot brigadegeneraal bevorderd en benoemd tot Turksche minister van oorlog. Aan vankelijk wilde hij in verband met zijn jeugdigen leeftijd den hoogen post niet aanvaarden, maar zijn politieke vrien den hadden hem overreed. De benoeming van Enver pasja tot minister van oorlog is in de Turksche hoofdstad met gemengde gevoelens ver nomen. De generaals van de oude school keuren ze af, doch politieke kringen zijn er mee in hun schik. Enver, die door een lijfwacht bewaakt wordt, is begonnen twaalf officieren wegens hun gedrag tijdens den Balkanoorlog te de- gradeeren. De officieuse Tanin noemt Enver den aangewezen man om in samenwerking met generaal Liman von Sanders het Turksche leger grondig te hervormen. Het blad zegt voorts dat de nieuwe minister volstrekt niet oorlogszuchtig is en de Jong Turksche partij heeft door zijn benoeming uitsluitend willen waken voor de eer en de onaantastbaarheid van het rijk tegen eiken aanval. Zij is zich bewust zoodoende de zaak van den wereldvrede te dienen. Plaatseliik Nieuws. tfleusden, 7 Jan. Een groote drukte heerscht hier heden en vermoedelijk ook morgen door den ver koop (heden) van de machineriën en ver deren fabrieksinventaris der Heusdensche Conservefabriek, gevolgd, heden, door toe slag van de fabriek, zonder en daarna met inventaris. Morgen komen circa 1000 kisten met conserven in blikken asn de beurt. Werkendam. De besluiten welke op de algemeene vergadering van „Schutte- vaêr" ter behandeling door de afdeeling „Werkendam" zullen worden aangeboden, zijn de volgende: Aan de betrokken autoriteiten te ver zoeken 1. Het licht van de Val te versterken en te verplaatsen naar den dam van den hoek van Ouwerkerk. 2. Verlenging van den ligtijd na de eerste betaling in de haven van Colijnsplaat (b.v. van 6 op 10 dagen). 3. Inkorting of opruiming van den eersten dam boven de Bommelsche brug aan den Noordkant. 4. Het op diepte houden vau de ruimte tusschen den hoogen dam beneden het oude 8toombootenhoofd te Werkendam en den dam direct boven gemeld stoombootenhoofd met het oog om een veilige ligplaats te hebben voor de schippers die de Nieuwe Merwede bevaren. 5. Het plaatsen van een mistklok op de Oosthaven van Terneuzen. 6. In de Zandkreek aan den Spieriag- polder een licht te stellen met een beneden- waardschen rooden sector. 7. Nu tegen wil en dank van de schipperij de plaats der te Nijmegen nieuw te leggen brug bij Belvedère is vastgesteld, die brug zoo hoog mogelijk te leggen, opdat de scheep vaart daarvan zoo weinig mogelijk last zal ondervinden. 8. Opheffing van de onbillijkheid, dat bruggeld geheven wordt van de voetbrug in den Biesbosch, bij den watertoren te Dordrecht, hetwelk een vrije doorvaart be hoort te zijn. 9. Een betere betonning aan te brengen op de verlengde kribben in de rivier de Waal van Ochten tot Woudrichem. Verder zal de afdeeling zelve aan den opzichter (tevens havenmeester) te Wemel- dinge verzoeken binnen en buiten de sluis meer meerpalen te verkrijgen, benevens eene betere regeling voor de doorvaart. Heeft de afdeeling met vergunning van de eigenaren van het oude stoombooten- I recht bereid worden dit gouden feest door het diamj ie U n g Op de gehoaden bestuursvergadering der afd. „Patrimonium" alhier werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: J. J. Dalmaijer le voorz., B. ie Boog, 2e voors., W. Dalmaijer le secretaris, H. J. Zwart 2e secretaris, Jac. v. d. Schhr.- le pennicgm., J. C. de Roon 2e penninym., G. van Ooster hout bibliothecaris en 4. v. d. Schans algem. ad iet. A.s. Zaterdagavond 3 uur zal in haar vergaderlokaal (consistoriekamer Ger. kerk gebouw) voor de a.-r. prop.-ciab „Groen van Prinsterer" optreden, de WelEd. heer H. E. v. d. Leede, met bet onderwerp: „De Grondwetsherziening ran 1848"vervolgens zal door den heer H. Kerst ter bespreking worden ingeleid: „Art. 2a. a.-r. Program" Toegarg vrij. Vrl ni-C appe! Gedurende de maand December 1913 werd f 1760 voor de rijkspostspaarbank ingelegd. Behandeld werden 48 telegrammen, waar van 23 verzonden en 25 ontvangen. Er werden 27 gesprekken gevoerd, 3 telefoonoproepberichten ontvangen en 1 verzonden. Zaltbommel. Door den heer A. M. A. Gulden, is aan den Gemeenteraad een ver zoek ingediend om eervol ontslag als archi tect der gemeente, tegen 1 Aprii a.s. Vergadering van den gemeenteraad van Vrijhoeven-Cappel op 30 Dec. 1913, nam. 7.30 uur. Tegenwoordig de burgemeester en alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. Het nieuw gekozen raadslid Heijmans legt de .ówifcoovjhieven eecien af en neemt zitting. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Verder aan de orde: Mededeeling besluit van 4 December 1913, inzake verhaal pensioensbijdragen gemeente ambtenaren, voorzien van het bewijs van goedkeuring. Mededeeling besluit van 4 December 1913 tot wijziging der begrooting 1913, voorzien van het bewijs van goedkeuring. Mededeeling suppletoir kohier hoofdei, omslag 1913, voorzien van het bewijs van goedkeuring. Mededeeling begrooting 1914, voorzien van het bewijs van goedkeuring. Proces-verbaal van kasopneming d.d. 24 December 1913, bij den gemeente-ontvanger gedaan. Het blijkt dat de boeken behoorlijk zijn bijgehouden en het vereischte bedrag wordt iruAas bevonden. Alle jni Wjomen voor kennisgeving out ui hoofd de aanlegplaats op eigen kosten, met behulp van niet aangeslofen schippers ver beterd, thans zal ze pogingen aanwenden om het Veerpad op dezelfde manier te be- grinden. Vrijdag werd het stoffelijk overschot van den heer C. A. Koonings, oud-raadslid, kerkvoogd en ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier, van 's Hertogenbosch, alwaar deze op 81-jarigen leeftijd was overleden, naar hier overgebracht en des namiddags begraven. 28 Januari a.s. hoopt de muziekver- eeniging „Concordia" een uitvoering te geven in de Nutszaal. Zaterdag 10 Januari a.s., des avonds om 7 uur, hoopt in de Nutszaal haar drie maandelij ksche vergadering te houden de griendwerkersvereeniging „Onderling Be lang". De punten van behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Rekening en verantwoording door den penningmeester; 4. Verkooping van ruim 100 bosstikband; 5. Verkiezing van een geheel nieuw bestuur, noodig geworden door het ingediende ont slag van het oude bestuur6. Rondvraag 7. Sluiting. Capelle. In de plaats van den heer A. J. de Bruijn, thans Secretaris der ge meenten Ellemeet en Eikerzee, is de heer A. van Beek, brievengaarder alhier, benoemd om ouden van dagen behulpzaam te zijn bij het aanvragen eener rente, als bedoeld in de art. 369 en 370 der Invaliditeitswet. Drongc len. Met groote ingeno menheid werd alhier vernomen, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft mogen behagen te benoemen tot Burgemeester dezer gemeente de heer D. F. Brune, thans in gelijke betrekking te Genderen. Nauwelijks was deze tijding officiéél bekend, of van schier elke woning wapperde de driekleur. Reeds den zelfden avond had er een volks vergadering plaats ter bespreking van plan nen ter feestelijke inhaling van den nieuw benoemde en werd tot regeling daarvan, met bijna éénparige stemmen eene feestcom missie gekozen, bestaande uit de heeren: J. A. van Cam pen, Voorzitter; J. de Haan, Loco-Burgemeester, Eere-Voorzitter; M. H. de Wind, Secretaris; C. de Haan Jz., Penningmeester; B. van Beusekom, C. G. Nieuwkoop, J. de Haan Jz. en G. van Mersbergen, leden; G. Nieuwkoop, H. Bou- man en J. Treffers, commissarissen. Dat het Drongelen onder het bestuur van zijnen nieuwen burgemeester welga, zij ons aller wensch. *'s-G*ra vemoer. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1912, 1273; zij vermeerderde in 1913 door geboorte met 35 en door vestiging met 58; zij vermin derde door overlijden met 19 en door ver trek met 49, zoodat het bevolkingscijfer op 31 Dec. 1913 bedroeg 1298, een vermeerde ring alzo® van 25. Er werden 8 huwelijken voltrokken. In de vorige maand werden door het hulptelegraafkantoor behandeld 41 tele grammen, waarvan 17 verzonden en 24 ontvangen. Aar.tal telefonische gesprekken 20. Op de rijkspostspaarbank werden 22 inlagen gedaan, tot een bedrag van f 1128,85, terwijl 9 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1956,62. iiantshcuvcl. De toestand van M. van L., die zich vorige week ernstig brandde bij het blusschen van zijn eigen huisbrand, is zoodanig verergerd, dat hoop op herstel moet worden opgegeven. Men heeft in een algemeene verga dering van het plaatselijk veefonds besloten om het fonds bij onzen boerenbond onder te brengen. De besturen treffen de noodige maatregelen om deze zaak in orde te brengen. Dezer dagen zijn bij P. IJpelaar in ,,'t Hoekske" een vijftal kippen en een haan gestolen. Het slot aan 't nachtverblijf was verbroken. Iu de buurt van 't hok waren de voetstappen der dieven nog zicht baar. Voor de eerste maal werd dit jaar aanbesteed het leveren van schoolbehoeften voor de vier openbare scholen onzer ge meente. Er waren slechts twee inschrijvers. De uitslag is als volgt: Van Gorp. A. v. d. Weel. Kom Kaatsheuvel, f 230,34. f 235,30. Berkdijk, 15171. 168,48. Loon-op-Zand, 42.62. 47,38. Loonschendijk, 87,98. 99,34. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier werden gedurende de maand December j.l. ontvangen 22 en verzonden 27 telegrammen. Blijkens gehouden telling waren al hier in de gemeente op 20 December 1913 aanwezig 895 runderen. In het jaar 1912 bedroeg het aantal 861. Mederhemert. Na een zesjarig bestaan zal ook de christelijke vereeniging „Zanglust" denzelfden weg opgaan als ons fanfarecorps, wegens gebrek aan animo on der de jongelui. Naar we vernemen heeft de directeur, de heer W. Knoop, reeds ontslag genomen. Raamsclonk.. Aan het postkan toor alhier, werd over de maand December ingelegd f 13468,09 terugbetaald f 7912.89, Laatste boeknummer 5217. Het armenbrood is voor het dorp aangenomen door H. van Amelsfoort. Den 18en Januari hoopt de heer Smits van Lage Zwaluwe alhier een lezing te houden over de gaitsnfokkerij. De 10-jarige C. de Boer had het on geluk op straat te vallen en den pols te breken, dien dr. Smits moest verbinden. Sprang Vorige week Woensdag herdachten onder vele blijken van belang stelling de echtelieden J. van Baardwijk en E. van Dongen den dag dat zij vóór 50 jaren door den band des huwelijks aan j den minister van landbouw enz., bij de elkander verbonden werden. Moge deze j behandeling van de staatsbegrooting krasse oudjes met hunne familie het voor-ivoor 1914 in de Tweede Kamer, „dat Vo tot g have: 0 Mem v van i te Be- Beno,,,,?-j stam'W van vieróhter plaatffiet Beno,n BenoemJ z a burgemeester en wethouders g der verpachting opbrengst (gelden over 1914 voor f260. 'stemmen met inachtneming jmeentewet goedgekeurd, 'leden stembureau (kieswet). G. IJ. Heijmans en H. P. lun plaatsvervangers P. A. en en A. C. Oerlemans; als P. de Bruijn en als diens P. van der Schans, embureau Kamer van Arbeid. A. C. Oerlemans (voorzitter), en A. A. van der Hoeven en H. A. Stam en als hun plaatsvervangers: M. voor de Poorte (voorzitter) en P. van der Schans en A. P. de Bruijn. Adres van den hulptelegraaf- en telefoon houder, houdende verzoek zijn jaarwedde als zoodanig met f 35 te verhoogen. Met algemeene stemmen met f 15 verhoogd, ingaande 1 Jan. 1914. Wordt voorts met algemeene stemmen besloten eervol ontslag te verleenen aan den tot wederopzeggens benoemden lantaarn opsteker A. M. voor de Poorte, zulks als gevolge van het feit van het voortaan auto matisch aansteken en uitdoen der lantaarns. Hierna gaat de raad in geheim comité over ter behandeling van een verzoek in zake ontheffing hoofdelijken omslag 1913. Bkerknieuws. Nederliemert. Dank zij den mil- den gever, baron Van Wassenaer van Neder- hemert, worden de beide kerkgebouwen aan de Noord- en Zuidzijde thans heerlijk ver warmd. Een prettig Nieuwjaarsgeschenk voor de Herv. Gem. alhier. Tot ouderling en diaken zijn door den kerkeraad der Herv. Kerk alhier her benoemd de heeren A. Volbeda en A. van Ooyen. 's Gravemoer- De kerkeraad der Gereformeerde Kerk ontving van den heer ds. M. van Alphen te Voorst het teleurstel lend bericht, dat hij de op hem uitgebrachte beroeping niet kon opvolgen. Meeuwen. Tot ouderling der Ned. Hervormde Kerk alhier is door stemge rechtigde lidmaten benoemd de heer D. van Buuren. Sprang. De heer L. A. Rijken, die tot lid van het college van kerkvoogden bij de Ned. Herv. gemeente alhier werd her kozen, heeft deze benoeming aangenomen. Aalburg. J.l. Zondag werd aan de gemeente bekend gemaakt dat bij de diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier, van een onbekenden gever, een roijale gift van 100 gulden is ontvangen. Dat zulks met dank baarheid aanvaard wordt laat zich begrijpen. Gameren. Donderdag 8 dezer, nam. 6,30 uur, hoopt in de Herv. Kerk op te treden ds. Van Grieken, uit Delft. Tegelijk zal eene collecte gehouden worden voor het leerstoelfonds. bij de algaheeie Joor^bet aau- heh&udeliug vee van sanatoria sturen op het op - 2etracht worden en ziekenhuizen m gJeeft 't comité riekten te geneeskundig on- ter bevordering vau &dre9 ll9rIoet vóór ^'^fo'mtebetoogen, gericht tot den u. tachtigste ffiid- dat ongetwijfeld ziekten delen, die tot voork°mmg leiden, behoort de tbuwe. geneeskundig onderzoek voor u w pfjres wordt voorts gezegd/ dat 'bei comité daardoor werkt in de richting, dow-den mimici beoogd en dat het streven vanyhet comité derhalve niet alleen e m g der Zieciswet op den dunr tenjgoede komt, maar ook ais een voordeel v oor de geheele maatschappij* is te hescufmwen. Het adre9 eindigt met aen wensen, dat bij de voorbereiding van &e Zit; te wet, hetzij op andere wijz.e, met het streven van het comité zal kunnen worden rekening gehouden. Het bestuur der Rijksverzekerings bank heeft aan de seoretarissen bericht, dat zijn besluit, om eventueele tweede aanvragen van ouderdomsrente buiten beslissing te laten, slecht3 geldt tot dat de beroepstermijn verstreken is. Het is de bedoeling van het bestuur, daarna over de vraag, of op eenmaal genomen 'beslissing kan worden terug gekomen, een rechterlijke beslissing uit te lokken. Met net oog daarop heeft het ver zocht, eventueele nieuwe aanvragen, die inkomen als de beroepstermijn verstre ken is, door te zenden. Het bó -we is voornemens, dan aan de aanvragers op nieuw een beslissing te zenden, waar van zij in beroep kunnen gaan. De reizigers, die Zaterdagavond met den sneltrein van ongeveer half elf uit Holland te Groningen aankwamen, brachten het bericht, dat er bij Zwolle weer een spoorwegongeluk met een per sonentrein had plaats gehad. Aan het hoofdstation is dit de N. Gr. Ct. maar al te waar gebleken, niettegen staande er spoorwegbeambten waren, die beweerden, dat „er niets te doen was." De trein, die te 7.15 uit Utrecht ver trokken is, en die te 9.15 uit Zwolle moest vertrekken, Werd op het station te Zwolle „opgetrokken", ten einde de reis naar Groningen te vervolgen. Ter wijl men met het overzetten bezig was, is het achterste rijtuig van den trein (een C-rijtuig) ontspoord en omgevallen. De passagiers waren reeds in den trein gestapt, gelukkig evenwel was er in het bewuste rijtuig geen enkele passagier. Men heeft den ontspoorden wagen spoe dig weer in de rails teruggebracht. Het geval heeft groote consternatie veroor zaakt. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan een verkeerden wisselstand. Bij het bij dit ongeval door het blad ingestelde onderzoek bleek ook, dat het vermoeden Woeusdagavond door ver schillende reizigers uitgesproken, als zou er te Wijster wel een ontsporing zijn geweest, maar dat zulks door de maat schappij liever geheim zou worden ge houden, inderdaad op goede gronden berust. Ook Zaterdagavond kreeg het blad door de houding van sommige beambten tegenover de pers den indruk, dat van hooger hand geheimhouding is bevolen. De boemeltrein, waarmede het ongeluk is voorgevallen, is met 50 minuten ver traging uit Zwolle vertrokken en 30 minuten te laat te Groningen aange komen. Door harder te rijden, heeft men die 20 minuten kunnen inhalen. Itinnenland. Naar aanleiding van de woorden van Vrijdagavond is op de Maas bij Vlaar- dingen het motorschip van schipper J. van Noort, van Brielle varende op Rotterdam, door den mist in aanvaring gekomen met een zeeboot. Door den schok geraakte de knecht G. van der Ham, overboord en verdronk, evenals het 14-jarige zoontje van schipper Van Noort; een andere zoon van den schipper heeft een arm gebroken. De jongens voeren, in de vacantie, met vader mee. Van der Ham laat een vrouw met vier kinderen na. Zondagmiddag miste te Wageningen de chef der firma Albert Heijn uit zijn geldkistje, dat hij onder een kast had staan, het bedrag, dat daarin aanwezig behoorde te zijn, n.l. f 642. Bij onder zoek door de politie bleek, dat de dief zich vermoedelijk in het pakhuis had laten insluiten en vervolgens door het achterhuis was binnengekomen. Het geldkistje bleek met een valschen sleutel geopend; om het de zwaarte te laten behouden, waren er gewichten ingelegd. Voorts bleek een boodschap- penfiets vermist. De verdenking viel op «en vroegeren bediende, zekeren A. H., te Velp woonachtig. Het rijwiel werd in de gracht van Biljoen gevonden. De verdachte werd ten huize zijner moeder gearresteerd en heeft des nachts ten slotte den diefstal bekend. Van het ontvreemde geld werd f 640 bij hem teruggevonden. Omstreeks 1 Zondagnacht, is de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2