RONA Cacao VAN HOUTEN 'S NOG 5 MINUTEN DAN KRIJG IK MIJN KOP gedaan, ten bate van Hopfsderde vrouw, die, nog voortdurend ziek zijnde als gevolg van de pogingen van haar man om ook haar te vergiftigen, zich thans in diepe armoede en ellende bevindt. In heel Roemenië heerscht sneeuw storm. Volgens een ontvangen telegram is het postverkeer te Braila door den sneeuwstorm gestaakt. Uit Zwitserland komen berichten van ernstige financieele moeilijkheden. Naar aanleiding van het feit, dat twee groote banken in het kanton Tessiuo achtereenvolgens failliet zijn gegaan, heeft de Bondsraad met de vertegen woordigers van de regeering van Tessino en de groote Zwitsersche banken be sprekingen gehouden over maatregelen tot verbetering van den toestand. Op de conferentie, die in de Nationale Bank gehouden werd, werd besloten tot vorming van een syndicaat van inter ventie met een kapitaal van 10 millioen, dat ten spoedigste zal worden omgevormd in een nieuwe bank. De Bondsraad heeft aan de regeering van Tessino een telegram gezonden, waarin hij aan deze de verzekering geeft werkzaam te zullen blijven en waarin de regeering van Tessino verzocht wordt, de bevolking aan te manen om kalm te blijven. De dagbladen bespreken uitvoerig een zwak in verband met leveringen voor het Italiaausche leger, waarbij verscheiden politieke personen zich aan bedrog moeten hebben schuldig ge maakt. Enkelen zijn reeds gevangen genomen. Een gewezen bediende van een zaak die aan het leger leverde, heeft toen hij zijn betrekking verliet kopieën van brieven, waaruit het bedrog blijkt, mee genomen. De berichten hieromtrent verdienen echter het grootste voorbehoud. Het ziet er inderdaad slecht uit voor de Laplandsche rendierteelt De „Lap- peuvoogd" Staar, berichtte dezer dagen aan de Noorsche regeering, dat wanneer er uiet ten spoedigste de noodige regee ringsmaatregelen worden getroffen, het uitsterven der rendieren nog slechts een kwestie van tijd was. De vermindering van het aantal rendieren weet Staar voornamelijk aan de veranderde brood winning der bewoners van Lapland vele „ren-Lappen" zijn veranderd in „visch Lappen" of „bedel-Lappen". De Lap is onder invloed van de cultuur, die men hem gebracht heeft, zijn zwer vend Nomadenleven moe geworden. Hij wil zich vestigen. Het aantal rendieren, dat eind 1912 nog 29,346 bedroeg, is nu gedaald tot 25,761. Plaatselijk Meiiws. Neusden, 24 Jan. Het ijsfeest op Donderdag 1.1., niet zonder angst door enkele bestuursleden tegemoet gezien, omdat het ijs maar niet de dikte van 15 centimeters wilde krijgen, is toch doorgegaan en zeer goed geslaagd. 's Morgens werd bij bekkenslag aan de gemeentenaren kond gedaan, dat de hard rijderij zou plaats vinden. Tal van personen gaven zich als wedstrijders aan en toen de faniare ten een ure met vaandel door de straten toog en bare liefelijke toonen deed hooren ging het als met „den rattenvanger van Haemel" en toog't geheele jonge volkje inede naar het feestterein, alwaar een vrede lievende kampstrijd zou plaats vinden. Het terrein, met vlaggen versierd, maakte een vroolijken indruk en toen weldra alles door elkander wemelde en jongens en meisjes met prettige gezichten ais paren over het ij^ gleden, was de opgewektheid algemeen. De kampstrijd, waarbij een volmaakte orda heerechte, nam een aanvang. De muziek speelde v.roolijke airtjes en het weder kon niet beter gewenscht worden. De uitslag was als volgt: 8 hoonrijden voor heerenle prijs Vegter en G. Doedeijns, 2e pr. gebr. Conijn, 3e pr. A. B. de Moor en L. Engelen. Schoonrijden voor dame en heerle prijs mej. Van Ommeren en de heer Vegter, 2e pr. mrj. I'ijuenburg en de heer Dekkers, 3e pr. mej. v. As en de heer L. Engelen. Hardrijden: le prijs Tj. Jonker, Veen, 2e pr. De Vries, schipper. 3e pr. Dekkers, Capeile, 4e pr. Th. de Wilt, Herpt. Het uitreiken van de prijzen, door den heer Reckleben, daartoe uitgenoodigd, had op zijne gewone aangename wijze plaats. Menige kwinkslag werd ten beste gegeven en een goed voorbeeld doet gemakkelijk volgen, zoodat weldra ieder medewerkte om de gezelligheid te verhoogen. D Heusden- sche Harmonie verleende 's avonds hare krachten en voor elk der prijs winners werd een fanfare aangeheven. Een woord van dank aan de commissie voor het ijsfoest, durven we namens Heusden en de bezoekers van elders gaarne openlijk brengen. De Bergsche Maas is nog steeds over dekt met drijfijs. De Maas vanaf Aalburg tot Woudrichem, is gesloten. Wel toog er Dinsdag een ijsbreker door, gevolgd door goederenbooten, maar ze brachten het niet verder dan Andel, alwaar een vaartuig op sleeptouw werd genomen om naar 's Bosch terug te keeren. Den volgenden dag was de passage naar den overkant in Gelderland weder hersteld en gisteren (Vrijdag) reden ze met kar en paard van Veen naar Aalst. Dat lijkt een ouderwetsche winter. Herpt- Bij onderhandsche inschrij ving voor het bouwen van een groote land- bouwschuur met overdekte mestvaalt, voor rekening van den heer C. van Grevenbroek, is het metselwerk opgedragen aan A. J. van Hoven en het timmerwerk aan G. van Dig gelen, beiden alhier. De geitenfokvereeniging „In ons Be lang" hield Donderdagavond hare 3e jaar vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental met 6 is vermeerderd. Moest bij de oprichting der vereeniging een geldleening groot 40 gulden worden aangegaan, thans, n& drie jaren, dank zij de subsidie van de gemeente, de provincie en het Rijk, is deze schuld afgelost en sloot de rekening nog met een batig slot. De Saanenbok der vereeniging werd in het algemeen belang tegen een zeer matig tarief ook voor niet-leden ter beschikking gesteld, waarvan zeer velen uit omliggende gemeenten gebruik maakten; er kwamen er zelfs uit Vlijmen 4, Nieuwkuik 2, Capeile 2. Wel een bewijs, dat aan de veredeling van het geitenras tegenwoordig veel aandacht wordt geschonken. Tot commissarissen werden herkozen F. de Leur en G. de Kort. Bij Kon. besluit is aan mej. G. van Koolwijk, weduwe van den heer C. Kerkhofs, eerder hoofd der school alhier, een pensioen toegekend van f 735. Kaatsheuvel- Dezer dagen viel mej. J. V. te Loonscbendijk zoodanig, dat zij per gerij huiswaarts moest worden ge bracht en derhalve medische hulp nood zakelijk was. Capeile. Deze week viel de heer C. R. zoo ernstig op de baan der hardrij derij, dat hij een bloedende hoofdwonde bekwam. denderen. Bij het op 20 Januari gehouden ijsfeest, door de ijsclub „De Hoop" gegeven, werden voor het rijden met hin dernissen, door de volgende personen de prijzen behaald: T. C. Broekhuizen 1ste prijs, J. Kleinloog 2de, J. H. Prinse 3de, D. Kleinloog 4de, Jac. van der Mooren 5de, Joh. van der Mooren Jz. 6de, H. Colet 7de, Jac. Bran derhorst 8ste, P. Kramer 9de. Door de dames werden behaald: Corne lia van der Mooren 1ste prijs, mej. N. Braams 2de. Door de kinderen werden behaald: Jac. Splinters 1ste prijs, L. Prinse 2de, H. Klein loog 3de. Voor meisjes: H. Kleinloog 1ste prijs, 2de T. Colet. Oenderen. Eertijds werd door den heer C. J. Branderhorst e. a. alhier een request verzonden om te bevordereu dat de uiterwaarden langs de Noordzijde van de Bergsche Maas ;n zoodanigen toestand zouden gebracht dat ze 's zomers droog bleven Als antwoord daarop werd medegedeeld dat een plan was ontworpen om genoemde verbeteringen aan te brengen. Met ingeno menheid vernemen wij, dat nu door het Rijk uitvoering is gegeven aan dit plan. Andel- Het 2-jarig dochtertje van den nachtwaker V. W. alhier, viel dezer dagen achterover in een pot met kokend water waardoor het deerlijk verbrand werd. Aan den heer K. werd de vorige week door een koopman tevergeefs 22 cent per stuk geboden voor zoogenaamde paasch- peeren. Voor den eigenaar welke er een 100 tal in zijn bezit heeft een aardig buiten kansje. De dochter van den heer R. kwam bij het schaatsenrijden zoodanig te vallen dat haar pols gebroken bleek te zijn. Aieuweudjjk.. Toen de 60-jarige schipper P. Hey blom alhier op de Zeven Ban aan het schaatsenrijden was reed hij in een wak, doch werd door A. de Bok Cz., met zeer veel moeite gered. In de gehouden landbouwvergadering is in de plaats van den heer J. Bran der horst, tot secretaris gekozen de heer H. Crezee. Terwijl de 15-jarige zoon van M. v. Rosmalen alhier bezig was met een snij- machien peëen klein te maken, had hij het ongeluk met zijn rechterhand in aanraking te komen met de draaiende messen, met het gevolg, dat het voorste lid nn de wijs vinger werd afgesneden. A lm kerk. Door de fanfare „Nooit Gedacht" alhier is tot directeur benoemd de heer D. de Ruiter. l'eeil- Terwijl Donderdagmiddag bakker V. zich op de schaatsen naar Wijk begaf, reed hij in een wak. Spoedig wist men hem op het drooge te brengen. Naar men verneemt zou bij het Ge meentebestuur plan bes'aan om voor deze gemeente een hondenbelasting in te voeren. Sprang;. Jl. Dinsdagavond werd door de Ned. Herv. jongel -vereen, op Geref. Gr. „Timotheus" haar 9-jarig bestaan feestelijk herdacht. Naast de leden, begunstigers en enkele deputaties van verschillende vereeni- gingen, bemerkten wij dat door een aantal „schoonen" deze vergadering werd bijge woond. Om circa half zeven werd deze door haar voorzitter, den heer H. E. v. d. Leeden, op gebruikelijke wijze geopend en gaf vervol gens het woord aan haar eere-voorzitter ds. A. Pop, die de openingsrede uitsprak. Zijn Eerw. deed dit naar aanleiding van Jesaja 40 46 tot het einde. Allereerst liet spreker uitkomen bij welke gelegenheid deze woor den door den profeet waren uitgesproken en toonde op zeer duidelijke wijze aan, welke jongelingen zullen vallen, en waarschuwde tegen het verkeerde idialisme, wat voor een elk slechts teleurstellingen aanbrengt. Ver volgens spoorde hij den Christen jongeling aan, om dat idialisme steeds voor oogen te houden dat hem over alles heen brengt. Dan eerst wordt op juiste wijze zijn roeping door hem verstaan voor elk levensterrein. Ten slotte wekte spreker de jongelingen op, pal te staan voor de belangen van de Ned. Herv. kerk, en eindigde met de beste wenschen voor den groei en bloei dezer vereeniging uit te spreken. De voorzitter bracht als tolk der aanwe zigen een woord van dank voor het gespro kene, hier den wensch aan toevoegende, dat deze woorden bij elk een diepen indruk zouden achterlaten. Door den secretaris werd een goed verzorgd jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het ledental vrijwel stationair was gebleven, het getal der begunstigers was i«twat ge stegen, doch gaf geen rede tot tevredenheid. Aan het slot wekte spreker op om op den ingeslagen weg moedig voort te werken. Het verslag van den penningmeester, dat in eenigszins pessimistische stemming aan ving, gaf aan het slot toch nog rede tot dankbaarheid. Het meer opgewekte gedeelte van dezen feestavond genaderd zijnde, werden door de dienende „Martha's" de tafels in gereed heid gebracht, en aan de aanwezigen een kop heerlijke chocolademelk met koekjes toegediend. Door de afgevaardigden van de afd. „Patrimonium", de jongelingsvereen. op G. G. „Timotheus" alhier, en die der Chr. jongelingsvereen. „Dient, den Heere met blijdschap" uit Loon op Zand werden de groeten hunner organisaties overgebracht. Het overige gedeelte van den avond werd doorgebracht met het houden van voor drachten en opstellen. Door een 8-tal heeren en dames werd met orgelbegeleiding ook nog een dubbel kwartet uitgevoerd, wat aan de aanwezigen een aangename afwisseling bezorgde. Het middernacht'lijk uur genaderd zijnde, bracht de voorzitter een woord van dank aan allen die tot welslagen van deze feest- vergadering hadden meegewerkt, verzocht den afgevaardigden de groeten en beste wenschen aan hunne vereenigingen over te brengen en eindigde met de woorden „Ge denk aan den Schepper in de dager uwer jongelingschap"; om nu dien Schepper bij aan- of bij voortgang te zoeken, is ons aller roeping. Met psalmgezang en dankzegging door den voorzitter, werd deze vergadering ge sloten. Zeker hoogst voldaan keerde een ieder huiswaarts. Bij het schaatsenrijden had onze dorpsgenoot D. Hulst het ongeluk zoodanig achterover te vallen, dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen en in een slede vervoerd werd. Vreesde men eerst het ergste, gelukkig is alles goed afgeloopen en over kwam hem verder geen letsel. H. van Zeist kreeg bij een val een hoofd wonde, die door dokter Van Gilst moest verbonden worden. Sleeuwtjk- Bij Kon. besluit van 20 Januari j.l. is toestemming verleend aan den heer A. Sigmond, burgemeester dezer gemeente, om te Werkendam te blijven wonen. Donderdagmiddag is alhier een wed strijd gehouden in het hardrijden voor in gezetenen. De door den EdelAchtb. heer Burgemeester beschikbaar gestelde prijzen werden behaald door P. Dekker Oz., W. van Andel, P. D. Dekker Bz., W. Duizer, C. van Pelt en A. van Andel. De wedstrijd, welke gehouden is op „Het Gors", werd opge luisterd door het muziekgezelschap. Cïleert ruiden berg. De aanbeste ding van het gedeeltelijk slechten der ves tingwerken met het vervoeren en verwerken van den afkomenden grond, j.l. Donderdag door B. en W. ten raadhuize gehouden, is aangenomen door L. H. Goossens, alhier, voor eene som van f1270. Dussen. Dinsdag 1.1. bleef J. van Tilburg, welke voor het eerst de ouderdoms rente had wezen halen, op den terugweg dood. S-Gravenioer. Het schoone win terweder bracht enkele jong-lui op het idee om daarvan eens bijzonder te profiteeren en een feestje op het ijs te organiseeren. Van praten is het handelen geworden en zoo hadden we hier Donderdagmiddag eene hardrijderij voor de schooljeugd, waarbij mooie prijzen konden uitgereikt worden. Het fanfare-corps „Euterpe" was bovendien ter plaatse om een en ander op te luisteren en het een bij het ander was oorzaak, dat eene groote menschenmassa, ook van buiten de gemeente, was samengestroomd om zich op het ijs te vermaken. Alles liep in de beste orde af en daardoor vooral hebben de ontwerpers van het plan eer van hun werk. llaaiusdonli. Door de heeren A. C. Timmermans, J. C. S hoenmakers en J. Kamp, is te Wijk, bij Meppel. deze week voor de fok- en controle-vereeniging aan gekocht de stamboekstier „Gustaaf" van den bekenden fokker J. L. Nijsingh. De heeren Smits van Lage-Zwaluwe en Van Dijk uit Dorst, hielden deze week een boeiende lezing over geitencultuur. De heer A. van Dalen bracht in welgekozen woorden verslag uit over den geldelijken toestand der vereeniging alhier. Ktaainsclonkveer. Woensdag heette de heer André Ooms dea prijswin naars en de leden der ijsclub in het hotel A. P. de Reijer, hartelijk welkom, waarna de uitreiking der prijzen plaats had, die op de verleden week gehouden hardrijderij gewonnen zijn. Er was dien avond geen gebrek aan humor in „Den Witten Leeuw." Heerlijke woorden werden Donder dagavond tot de opgekomenen in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gem. gesproken door ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden, naar aanleiding van het schriftwoord „Ruimt den aanstoot weg." Wat is zoo'n aanstoot met betrekking tot uitbreiding van het Koninkrijk Gods? Het drankkwaad, het alcoholisme, dat winnende den bijbel doet minachten den Zondag tot een Zondedag maakthet gebed doet ophou den, de Zending vruchteloos maakt en het huisgezin ontwricht of ongelukkig doet zijn. Niet alleen de Geheelonthouders-vereeni ging te dezer plaatse, maar alle aanwezigen heeft Zijn Eerwaarde aan zich verplicht door zijn schoone weidoorwrochte rede. Te hopen is het dan ook dat de Nat. Chr. Geh. Onthoudersvereeniging dezen begaaf den spreker een volgenden winter weer voor haar kan zien optreden. meeuwen. Vrijdag 16 dezer had in deze gemeente de installatie plaats van den Edel Achtb. heer Brune als burgemeester der gemeenten Meeuwen, Babiloniënbroek en Hill. Reeds vroegtijdig wapperde schier van elke woning de driekleur, terwijl in het begin van de kom een fraaie eereboog was opgericht. Ongeveer half twee reed de nieuwbenoemde burgemeester de gemeente binnen onder de vroolijke marschen van de muziek vereeniging „Kunst en Vriend schap" alhier en hartelijk toegejuicht door eene groote schare belangstellenden. Aan het raadhuis aangekomen, werd halt ge houden en stapte de burgemeester de ver gaderzaal binnen. Hier waren tegenwoordig alle raadsleden, benevens secretaris en ont vanger. Na de kennismaking opende de heer Van Buuren, als waarnemend burge meester, de vergadering. Spreker deelde mede dat deze vergadering speciaal was belegd tot installatie van den heer Brune als burgemeester en verzocht den secretaris de mededeeling van deze benoeming voor te lezen. Daarna sprak de heer Van Buuren den benoemde toe, den wensch uitsprekende, dat Z.Ed. Achtb. steeds een braaf burger vader zou mogen zijn voor de gemeenteen dat hij hare belangen steeds zou behartigen en onder het omhangen van de burgemees tersketen verklaarde hij den heer Brune als te zijn geïnstalleerd. De heer J. W. de Graaff sloot zich aan by den vorigen spreker en riep den nieuw benoemden een hartelijk welkom toe. Onmiddellijk nam deze het woord, in de eerste plaats zijn innigen dank brengend aan H. M. de Koningin voor zijne benoe ming. In de tweede plaats bracht spreker zijn dank aan allen voor de hartelijke ont vangst en voor de woorden door beide vorige sprekers tot hem gesproken. Hij hoopte steeds de belangen van de gemeente ie zullen voorstaan overeenkomstig de door hem afgelegden eed. Hij zou streven naar de meeste onpartijdigheid, rekende op den steun van alle ingezetenen, den raad en in het bijzonder van de wethouders en den secretaris. Hij hoopte, dat dien steun hem niet zou worden onthouden, wane zullen de belangen der gemeente behartigd kunnen worden, dan zal niet alleen samenwerking, maar ook onderling vertrouwen moeten bestaan. Hierop wendde spreker zich in het bij zonder tot den Gemeente-Secretaris. Het deed hem zeer veel genoegen hier in deze betrekking te mogen ontmoeten den heer Sprong, iemand van wiens kunde hij over tuigd is, terwijl bovendien reeds jaren tus- schen hem en den heer Sprong banden van vriendschap hebben bestaan. Hij verzocht ook diens steun en hoopte op een gezellige samenwerking, waaraan tot zijn vreugde, zijnerzijds niet getwijfeld werd. Nogmaals allen zijn dank brengende voor de blijken van waardeering, eindigde de heer Brune zijne keurig uitgesproken rede en verklaarde het voorzitterschap van den Raad te heb ben aanvaard. Na het gebruik van den eerewyn en eenigen tijd van gezellig samenzijn, werd de vergadering-^ gesloten, waarna een kort bezoek werd gebracht aan de versierde openbare school, alwaar de kinderen feeste lijk werden onthaald. Des avonds had de fakkeloptocht met muziek plaats, waaraan ook Zijne Edelachtb. deel nam, steeds door allen hartelijk toegejuicht. Tot middernacht bleef men in onze gemeente gezellig bijeen, zonder dat eenigen wanklank werd ge hoord. Moge het burgemeester Brune, die op dezen dag zoovele blijken van welwil lendheid en waardeering mocht ontvangen, vergund zijn nog vele jaren in het belang en tot heil der gemeente Meeuwen werk zaam te zijn. Wij kunnen niet nalaten hier onzen dank te betuigen aan de feestcommissie en die genen, die hebben medegewerkt om dit feest zoo prachtig mogelijk te doen slagen. IAfeEZOADEA. Beleefd verzoek ik een bescheiden plaatsje in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Daar er dezer dagen door oud en jong veel genoten wordt van het ijsvermaak, trof het mij als toeschouwer hoe er menigmaal gebruik werd gemaakt door vele schaatsen rijders zich aaneen te verbinden achter el kander rijdende en aan het eind der baan een groote slinger te nemen, zoodat het gevaar andere van de been te rijden niet is uitgesloten, hetgeen dan ook helaas me nigmaal geschiedt. Daar ik zag dat er ook politie aanwezig is, zou het wenschelijk wezen zulks te verbieden en alzoo dit gevaar te voorkomen. Mij dunkt, er kon toch wel genoten wor den op het ijs, zonder een ander aan het gevaar van de been afgereden te worden, bloot te stellen. EEN TOESCHOUWER. Heusden, 22 Jan. 1914. 5Burgerlijke Stand. Heusden, van 1623 Jan. Geboren Elisabeth Harriet Anton- net, d. v. Petrus Antonius Leijten en Catharina Laurina Maria van Dun Hendrik Willem, z. v. Hendrikus Johan nes Vos en Huiberdina van Uijthoorn. Dewerken en Sleeuwyk, van 16. tot 23 Jan. Ondertrouwd: Antonie Versluis,22 j. en Adriana Korsman, 21 j. Geboren: Maria, d. v. A. W. Ver hoeven en W. Teuling. Overleden Gerardus van Beek, 1 na. Ingekomen vanHardinxveld, M. Muilwijk. PRËDIklIËIJUTEN, 25 Jan. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u.? Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer Duits Wesseling van Gorinchem. Geref. kerk, vm. 9.30 ennm2u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 2,30 u. ds. Runia uit Westraaas. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 leeskerk, nm. 2,30 u. ds. Klum- per. Zz. geen dienst. Netelenbos uit Middelburg. Pouderoijenvm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. Raamsdonkvm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijknm. 2 u. ds. Benders. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van der Zande van Andel. lli mi eniu iitl. De Deensehe gezant bij ons hof heeft aan H. M. de Koningin meegedeeld, dat H. H. M. M. de Koning en de Koningin van Denemarken haar een bezoek wen schen te brengen. Dit bezoek zal in de Mijnheer de Redacteur! Heusden, vm. 10 en nm 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit "W ijk. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v^ d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens Brakel, geen opgaaf. Capeile, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1,30 ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9,30 tl. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevtsteingeen dienst. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. dr. Sieeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. leeskerk. Uitwijk, nm. 2 u.ds. Van der Pol uit Werken dam. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2