nog in omloop blijven, naast de nieuwe munt. Blijkens uit Mexico ontvangen berich ten hebben de opstandelingen leiders Carranza en Villa ruzie gekregen. Villa heeft zich Zaterdag tot president laten uitroepen en tegelijkertijd Carranza doen weten dat hij niets meer met hem van do^n wil hebben. Te Washington loopen nog niet be vestig le geruchten over een treinramp, door een bende opstandelingen in het noorden veroorzaakt. Zij hadden in een tunnel een goederentrein in brand ge stoken en daarop is later een personen trein gelooptm en eveneens in brand geraakt. Veertig passagiers, onder wie z*ven Amerikanen, zouden levend ver brand zijn. 1'liiatnelijk \ieuw«. Heusden, 11 Febr. Naar wij vernemen zal op 20 Febr. a.s. te Gorinchem het feit herdacht worden van de bevrijding der stad van de Fransche overheer8ching. Hoewel 20 Februari de feite- liike dag is, beginnen de feesten reeds Woensdag 18 en Donderdag 19 Februari, om Vrijdag te eindigen met een prachtig vuurwerk. Van uit het Land van Heusden en Altena, maar niet minder van uit de Bommeler- waard, zullen ongetwijfeld velen opgaan om de feestelijkheden bij te wonen, indien daartoe gemakkelijke gelegenheden tot ver voer worden opengesteld. De tabakstripperij van de firma Goul- my Baar neemt een aanvang. (Zie ad vertentie.) Heusden heeft in geruimen tijd niet in zoo'n gunstige positie verkeerd. Voor alle handen is overal werk en genoemde firma heeft het voornemen hare onderneming al hier geregeld uit te breiden, als ze op den duur over voldoende arbeidskrachten zal kunnen beschikken. Werkendam. Hedenavond zal de landbouwvereeniging „Werkendam en Om streken", te 7 uur, in het societeitslokaal van mej. de Wed. Wink, alhier, vergaderen. De agenda luidt: 1. Opening en notulen. 2. Huishoudelijke zaken. 3. Aanneming van een nieuw lidvoor gesteld wordt de heer P. Dekker Bz., van Sleeuwyk. 4. Lezing van den heer Rijkstuinbouw- leeraar voor Noord-Brabant. Onderwerp: Aanplanten en onderhouden van vrucht- boomen in boomgaarden. 5. Voorstel van het bestuur, om te be sluiten of er op de begrooting 1914/15 al of niet een post voor verloting zal voor komen, en zoo ja, om dan het vastgestelde bedrag te splitsen voor het houden van twee Verlotingen. 6. Verloting onder de aanwezige leden van eenige landbouw - en andere voorwei pen. 7. Rondvraag en sluiting. *Ai»flel. Op het hulptelegraafkantoor werd«n gedurende de maand Januari 84 telegrammen behandeld, waarvan 39 werden verzonden en 45 ontvangen. De gemengde zangvereeniging „Cres cendo" is voornemens Zaterdag 14 Febr. a.s. hare winteruitvoering te geven. Naar het programma te oordeelen, staat het publiek een gezelligen avond te wachten. Beneden Langstraat. De hooi- handei wordt drukker, al kan er nu bepaald nog niet van hoogere hooiprij zen gesproken worden. De persen werken regelmatig, in hoofdzaak voor de verzending naar Duitsch- laod. Men besteedt voor eene enkele partij prima hooi f12, maar voorts fll af 11.50, mindere soorten f9 a f 10, schraal pershooi f7 a f 8 en stroo f 9.50 a f 10, alles per 500 K.G. Ciliessen. De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Jan. 1914 uit 266 m. en 221 vr„ totaal 487. Op 15 Jan. j.l. bedroeg het aantal school gaande kinderen aan de openbare Bchool alhier 81. In de Donderdag j .l. alhier gehouden raadsvergadering, is aan den heer W. Heij- stek op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als Secretaris en Ontvanger dezer gemeente, respectievelijk tegen 1 Mei en 1 Juli 1914. 'sGravemoer. Op uitnoodiging van het bestuur der TuiH- en Landbouw vereeniging hield Maandagavond de heer J. Bouwman, rijksveearts te Oosterhout, alhier eene lezing over het verwerpen, op breken en onvruchtbaarheid bij het rundvee. Op eene zeer duidelijke wijze zette spreker achtereenvolgens uiteen de oorzaken dezer ziekte en de verscheidenheid van haar op treden, om daarna de middelen aan de hand te doen om een en ander zooveel mogelijk te voorkomen en te bestrijden. Na de pauz» deed spreker voorts nog eenige belangrijke mededeelingen over de voorkomende vlekziekte bij de varkens, namelijk wat deze ziekte feitelijk is en wat er in hoofdzaak tegen te doen, waarbij vooral e«ne tijdige inenting werd aanbevolen. De burgemeester dankte na afloop den heer Bouwman voor zijne leerrijke voor dracht en het publiek voor zijne goede opkomst, de hoop daarbij uitsprekend, dat er een volgend jaar ook meerdere belang stelling, vooral van de jongeren, zal zijn voor het houden van een cursus tot vee kennis. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Januari ontvangen 23, verzonden 21 telegrammen. Voor de militie voor de lichting 1915 hebben in deze gemeente een 12-tal jonge lieden zich aangemeld. Hart lilsdonksveer. Naar we ver nemen hoopt de heer A. de Reijer, hotel „d« Witte Leeuw", a.s. Donderdag een ge zeliigen avond te geven, waarop voordrach ten en liederen ten gehoore zullen gebracht worden. Liefhebbers van zang of voordracht zullen dus wel kunnen genieten. Weder een plotseling sterfgeval in de gemeente. De 53-jarige Aa. Vissers, die in het geheel niet ziek is geweest, werd Don derdagmorgen dood op haar bed gevonden. Sleeuwfjk. De uitslag van de op Maandag j.l. gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad is als volgt: Stemdistrict 1. 2. 3. Totaal. J. Bakker 66 36 97 199. G. F. van 't Sant 55 54 106 215. Alzoo gekozen de heer G. F. van 't Sant. Sprang. In de vorige week had onze dorpsgenoot Th. S. te Maastricht, het ongeluk zijn been te breken, zoodat ge noemde in het ziekenhuis ter verpleging moest worden opgenomen. De begrooting dezer gemeente dienst 1914, werd op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 10569,ll1 /2, door Ged. Staten goedgekeurd. Baamsdonk. Het Kon. Gilde St. Bavo, hoopt a.s. Zaterdag en Zondagavond eene uitvoering te geven in het café van den heer J. Boons-Staal. Het programma belooft den toehoorders een genoeglijken avond. Naar wij vernemen heeft de Burge meester het beschermheerschap aanvaard van de R. K. vereeniging tot verbetering van het geitenras. Mej. A. van Boxel zou de koeien gaan melken, doch viel en scheurde een pees van haar pols. Dr. Smits, verbond de patiënte. De 7-jarige H. v. d. Westen zakte door 't ijs in de spoorsloot. Door A. de Bruin werd de drenkeling gelukkig gered. Waspik Tot brandmeester voor wijk Boven is alhier door B. en W. benoemd de heer G. van Pas, landbouwer. In de plaats van den heer J. Visser, deurwaarder bij de plaatselijke belastingen, alhier, die overgeplaatst is naar Dordrecht, is als zoodanig benoemd de heer M. van der Ven, commies der directe belastingen te Geertruidenberg. Bij B. en W. dezer gemeente is in gekomen een verzoek van P. A. Ruijtenberg, slachter alhier, om vergunning tot oprich ting van een slachterij. Zondag j.l. gaf de tooneelvereeniging gevestigd bij den heer L. Schroot, alhier, eene welgeslaagde uitvoering. De zaal was propvol. De verschillende stukken werden goed weergegeven en vielen zeer in den smaak van het publiek. ftr|jk. Het prachtige weer der laatste dagen geeft den landbouwers goede gelegen heid hunne akkers in orde te maken, welke meerendeels voor suikerbieten beschikbaar worden gesteld. Er wordt reeds verlangend uitgezien naar het contracteeren van de suikerbieten. De vrachtauto van zekere S., uit Capelle bleef hier wegens de slapheid der wegen in den modder steken. Na eenigen tijd wist de auto met kracht zich achteruit los te werken, waardoor eenig defect aan den motor kwam. De vorige week is ^lhier door den heer Van Campen te Drongelen de veecursus gesloten, die gedurende de wintermaanden door de heer Hilwig, veearts te Heusden, gehouden is. Als een blijk van erkentelijk heid voor de genoten lessen, ward den heer Hilwig, door de leerlingen een cadeau aan geboden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a., gehouden den 6 Fe bruari 1914, des voormiddags ten 10 ure. Alwezig de ledenC. B. Vos an G. P. L, Bouman. De Voorzitter opent de vergadering met gebed; de notulen der voriga vergadering worden voorgelezen, onveranderd goedge keurd en daarna geteekend. Aan de orde is: 1. Wijziging der verordening heffing weeg- loonen. Met eenparige stemmen wordt besloten de door Ged. Staten voorgestelde kleine wijziging aan te brengen. 2. Besluit als bedoeld in artikel 114bis der gemeentewet, betreffende den waag- meester. Besloten wordt de waaggelden te doen innen door een waagmeester, die éénmaal per maand de geinde gelden zal storten bij den Gemeente-Ontvanger alhier. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag der openbare Raadsvergadering te Waspik, op Vrijdag 6 Februari j.l. Afwezig de leden Van Son en Sagt. Voorzitter, de Burgemeester; Secretaris B. van Schijndel. Aan de orde is: 1. Beëediging armmeester. De heer J. Smits, in de vorige vergade ring tot armmeester herbenoemd, legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. 2. Benoeming havenmeesters. Tot havenmeesters worden benoemd de heeren C. Roovers en A. v. d. Bom. 3. Benoeming stembureau. Tot leden van het stembureau worden gekozen, de heeren Ruitenberg en Smeur. 4. Machtiging tot het houden van ver- koopingen en verpachtingen over 1914. Aan B. en W. wordt bedoelde machtiging verleend. 5. Aanvaarding schenking. Met algemeene stemmen wordt aanvaard eene schenking gedaan door den ZeerEerw. ZeerGel. heer G. E. P. van Heek, pastoor alhier. 6. Aangaan tijdelijke kasgeldleening. Wordt besloten eene tijdelijke geldleening aan te gaan ter voorziening in kasgeld, groot f 1800, 7. Adres der N. H. Diaconie om de ver hoogde verpleeggelden voor den krankzin nige M. Roosenbrand voor rekening der gemeente te nemen. Na eenige discussie wordt met 8 tegen 1 stem besloten hierop afwijzend te beschikken. 8. Adres van G. de Koning, veldwachter, om verhooging der onderhoudsbijdrage voor zijn fiets. Met 7 tegen twee stemmen wordt hierop afwijzend beschikt. 9. Adres van de onderwijzers der o. 1. school om 2 pCt. hunner pensioensbijdragen voor rekening der gemeente te nemen. Op voorstel van den voorzitter wordt dit behandeld met gesloten deuren. Na herope ning der openbare vergadering wordt met algemeene stemmen afwijzend beslist. 10 Reclames hoofdelijken omslag. Besloten wordt deze te behandelen in geheime vergadering. kerknieuws. Sprang Donderdagavond 6,30 uur, hoopt de heer Heckelaar uit Breda, in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier op te treden, en zal sprekenover den arbeid dor in wendige zending in Noord-Brabant en Lim burg. Gameren. Woensdag 11 dezer, des avonds half zeven, zal ds. Van Ingen in de Herv. kerk den dienst waarnemen. Genderen. D->. Joh. Rietberg, pre dikant bij de Geref. Kerk te Koudekerk, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Binnenland. Thans is bij de Tweede Kamer in gekomen 't wetsontwerp tot verleening van ouderdomsrenten aan behoeftigen. Daarin wordt bepaald, dat ieder, die den leeftijd van 70 jaar heeft bereikt of overschreden en aannemelijk maakt, dat hij: a. behoeftig is; b. niet na het bereiken van den leeftijd van 65 jaar onderstand heeft genoten van een ge meente of van een instelling van wel dadigheid, voorkomende op de lijst in art. 3 der Armenwet bedoeld, en, indien hij gehuwd is; c. dat ook zijn echtge noot behoeftig is, recht heeft op een ouderdomsrente, voor zoover hij niet op grond van desbetreffende artikelen van het ontwerp is uitgesloten. Bepaald wordt dat de rente ingaat op den dag waarop de aanspraak op rente is verkregen, doch niet vroeger dan drie maanden vóór den dag, waarop de rente-aanvraag bij het gemeentebe stuur inkwam. Uitgesloten van het recht op ouder domsrente wordt hij die: a. na het be reiken van den 60-jarigen leeftijd bij een onherroepelijk geworden vonnis is veroordeeld tot gevangenisstraf of tot plaatsing in een Rijkswerkinrichting, een en ander voor een jaar of langer; b. misbruik van drank pleegt te maken of op andere wijze een bekend slecht levensgedrag leidt; voorts; a. Neder landers of andere Nederlandsche onder danen, die niet gedurende de laatste 5 jaren vóór hun rente aanvrage onafge broken in Nederland hun hoofdverblijf hebben gehad; b. andere dan Neder landsche onderdanen, die niet geduren de de laatste 20 jaren vóór hun rente- aanvrage onafgebroken in Nederland hun hoofdverblijf hebben gehad. Bij de bepaling of een persoon al of niet behoeftig is, kunnen: a. in aanmerking worden genomen bronnen van inkomst, welke door dien persoon geheel of gedeeltelijk onbenut worden gelaten. Zij worden dan geacht een zoodanige inkomst op te leveren, als volgens schatting bij normaal ge bruik uit die bron voor den betrokkene zou kunnen worden verkregen b. als niet geschied worden beschouwd handelingen verricht, of beschikkingen genomen, door of jegens dien persoon, indien de handelingen of beschikkingen plaats vonden nadat hij of zijn echtge noot den leeftijd van 65 jaar had be reikt, en voor de betrokkene of zijn echtgenoot gemis aan inkomen of daling van het inkomen ten gevolge hadden Niet als onderstand worden beschouwd: ondersteuningen, gedurende korten tijd wegens voorbijgaande omstandigheden verstrekt, alsmede verstrekkingeu krach tens geneeskundige armenverzorging en kosten als bedoeld in art, 39 der Ar menwet. De ouderdomsrente bedraagt f 104 per jaar. Echter bedraagt zij voor echtgenooten, aan wie beiden een ouderdomsrente is toegekend, ieder f 78 per jaar. Het ontwerp gaat vergezeld van een uitvoerige toelichting, waarin het wets ontwerp een product der omstandig heden wordt genoemd. Theoretische voorliefde voor een bepaald stelsel van voorziening in de nooden van behoef tige ouden van dagen heeft bij de samen stelling daarvan niet voorgezeten en kon daarbij niet voorzitten. In dit verband wordt uitvoerig door de regeering be toogd (het ontwerp is onderteekend door de ministers van landbouw, handel en nijverheid, van binnenlandsche zaken en van financiën) dat het ontwerp is afgedwongen door de bepaling der in validiteitswet, krachtens welke art 869 uiterlijk op 9 December 1913 in wer king zou treden. Het op 's rijks kosten toekennen van een ouderdomsrente aan 70-jarigen, die volgens de wet onder het begrip arbei der worden gerangschikt, met uitslui ting van allen die buiten de wettelijk geconstrueerde grens van het arbeider schap staan, schept naar het oordeel der regeering een onduldbare bevoor rechting van een bepaald deel, een be paalde klasse der bevolking, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde behoort te worden gemaakt. De minister van oorlog heeft, door tusschenkomst van de Commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën, de burgemeesters doen uit- noodigen onder de aandacht te brengen van ingeschrevenen voor de Nat. Militie, te wier aanzien zij vermoeden, dat zij in de termen zouden kunnen vallen voor vrijstelling wegens kostwinnerschap: lo. dat, zoo zij vermeenen aanspraak te kunnen maken op vrijstelling wegens kostwinnerschap, zij niet een verzoek schrift daartoe moeten indienen aan de Koningin of aan den minister, doch zich rechtstreeks tot den burgemeester der gemeente, waar zij zijn ingeschreven of voor welke zij hebben geloot, zullen moeten wenden met een aanvraag tot het opmaken van een staat van inlich tingen ter zake van de door hen ge- wenschte vrijstelling; 2o. dat, zoo de redenen voor die vrij stelling aanwezig zijn op 21 Maart van het jaar, waarin 't inschrijvingsregister, waarin hunne namen voorkomen, is gesloten, zij die aanvraag hebben in te dienen tusschen 21 en 31 Maart van dat jaar en daarmede niet moeten wach ten bijvoorbeeld tot na den afloop dei- loting enz. 3o. dat de omstandigheid, dat de militieplichtige kostwinner niet kan be schouwd worden als te zijn de eenige kostwinner in den zin van art. 32 der Militiewet, geen beletsel vormt voor zijn vrijstelling wegens kostwinnerschap. De vorige week had te Etten een zekere F. Bruinsma, oud-volontair aan de coöperatieve boterfabriek, den direc teur der fabriek, den heer Terwisga van Scheltinga, met een revolver bedreigd en van dezen een oude schuldbekentenis van f210 afgeperst; deze Bruinsma heeft een nieuwe poging tot afpersing be proefd, meldt het Dbld. v. N.-Br. De heer Terwisga ontving een brief uit Bonn, waarin wordt geëischt, dat hij aan een bepaald adres f 600 zou zenden en als hij dat niet deed, zou hij het jaar 1915 niet meer beleven. De politie heeft de zaak in handen. Van het postkantoor te Maastricht is j.l. Woensdag een pakje aangeteekende brieven, in een zak gesloten naar Amster dam verzonden. Te Amsterdam bleek het pakje verdwenen; de zak was weer dichtgenaaid. De politie doet onderzoek. De justitie te Heerenveen is Maandag naar Terwispel gegaan om een onder zoek in te stellen naar het verdrinken van W. Dulkaar op 5 Febr. D's lijk werd des morgens in een sloot door schoolkinderen gevonden. De man, die eenigen tijd geleden onder den naam „Van Palland" een houder van een goud- en zilversmids winkel in de Utrechtschestraat te Am sterdam voor eenige horloges heeft op gelicht, ter waarde van ongeveer f 520, is in Den Haag aangehouden. Hij is Zaterdag ter beschikking van de justitie gesteld. De goederenklerk M. H. H., in dienst der S. S., heeft, thuis komende in zijn woning in de Jericho-laan te Rotterdam, zijn vrouw dood op een stoel in de keuken gevonden. Zij was door gasver- stikking overleden. Zondagavond werd de schipper v. T. op de Geldersche Kade te Amsterdam, toen hij zich naar zijn schip wilde begeven, onverhoeds door een persoon aangevallen en beroofd van een zak geld ter waarde van pl.m. f 50. De verdwenen Delftsche inspecteur van politie, O. N. heeft zich gemeld bij de politie te Oudenbosch. N. was den dienst ontloopen, doordat hij zich schuldig had gemaakt aan een kleine verduistering. Hij was naar Brussel ge trokken om er werk te zoeken, doch was zonder middelen van bestaan over de grenzen gezet. Zonder één cent op zak en uitgeput vau honger en dorst meldde hij zich thans aan. Hij is naar Delft overgebracht. Het door B. en W. van Delft getee- kende besluit van niet-eervol ontslag is nog niet verzonden. Een nader onder zoek doet denken aan storing van de geestvermogens van den inspecteur. Te Apeldoorn kwam een geval van bloedvergiftiging voor bij een 19-jarig jongmensch, en wel met doodelijken afloop. Bij het schaatsenrijden had hij de kleine teen gewond, sloeg daar aan vankelijk geen acht op, tot in het begin der week de pijn zoo hevig werd dat geneeskundige hulp noodig moest wor den ingeroepen. Helaas, het was reeds te laat; Vrijdagmorgen is de oppassende jongeling aan de gevolgen overleden. De justitie van Groningen is naar UI rum geweest naar aanleiding van een rapport van den brigadier der mare chaussee te Wehe, die meldde, dat ten nadeele van 'n 97 jarige vrouw te Ulrum eeu bedrag van ongeveer f 3000 aan effecten zou zijn verduisterd. W. K., een familielid van de oude juffrouw, administreerde haar vermogen en dez6 moet de effecten verduisterd hebben. De verdachte is te zijnen huize gehoord en heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. De justitie vond geen termen om hem aan te houden. De koopman Van G.,te's Gravenhage, die onlangs door het gerechtshof aldaar tot 2V9 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens zedenmisdrijf, heeft zich door middel van de vlucht aan de voltrekking dier straf onttrokken. Hij was tegen deze veroordeeling bij den Hoogen Raad in cassatie gekomen, doch dit cassatieberoep werd verworpen. Op grond, dat op het door v. G. ge pleegde misdrijf een strafmaximum van minder dan vier jaar is gesteld, had toen de Hooge Raad zijn invrijheids- stelling bevolen. Te Surhuisterveensterheide (Fr.) is het kindje van S. V. onder verdachte omstandigheden overleden. Het gerucht zegt, dat het door den vader vergiftigd zou zijn met muizen vergif. De politie heeft een fleschje met dit vergif in een droge sloot opgegravenS. V. erkende het daarin begraven te hebben. De politie heeft het lijk laten schouwen, het schei kundig onderzoek is nog niet afgeloopen. V. zegt, niet de vader van het kind te zijn. Te Haarlem is gevangen genomen de assistent bij de posterijen C. L. P., die, terwijl hij bezig was de Ameri- kaansche post te sorteeren, een 30-tal brieven in zijn zak stak en bezig was een brief te openen. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij is gehuwd en vader van 6 kinderen. Een ongeoorloofde verstandhouding met een andere vrouw moet hem tot het misdrijf hebben gebracht. De notaris S. P. L. Ooolen te Bladel is sedert 5 dezer voortvluchtig en heeft zijn standplaats verlaten zonder orde op zijn zaken te stellen. De justitie is naar Bladel vertrokken om een onderzoek ter plaatse in te stellen. De rechtbank in den Bosch heeft, naar de 's-H. Ct. meldt, het vonnis van faillietverklaring van bovengemelden notaris uitgesproken. Men meldt nader, dat de notaris uit Antwerpen geschreven heeft ongelukkig gespeculeerd te hebben en voornemens te zijn, Europa te verlaten. De heer Coolen was in 1899 tot no taris benoemd. Na beslaglegging bleek dat de kas nog f 5700 aan baar geld en papier te bevatten. Naar gezegd wordt is de ad ministratie geheel in orde, zoodat be doelde speculaties wellicht alleen het persoonlijk vermogen van den heer O. getroffen hebben, die tengevolge daar van in de onmogelijkheid verkeeren zou, de speculatie schulden aan te zuiveren. Nog wordt gemeld, dat de heer O. aansprakelijk gesteld was voor een hy potheek, groot f 7000, rustend op een door hem hypotheek-vrij verkochte boerderij, doch nog vóór den definitieven verkoop door den verkooper die in- tusschen naar Amerika gereisd is op het pand geplaatst is bij een 3de no taris, buiten weten van den heer C. Deze had zich, zooals gewoonlijk pleegt te geschieden, wel voor den inzet, doch niet opnieuw voor den definitieven ver koop ten hypotheekkantore vergewist, dat het pand vrij van last was. In hoe verre hiermede verband bestaat is niet bekend. In de gezinnen van den machinist A. de B., aan den Westzeedijk, en van K. B., in de Feyenoordstraat te Rotter dam, hebben zich bij de kinderen ver schijnselen van vergiftiging voorgedaan. De vergiftiging wordt toegeschreven aan het gebruik van vleesch, dat herkomstig zou zijn vaa een koopman in de Lange Pannekoekstraat, waar ongeveer 60 kilo gram van dat vleesch is in beslag ge nomen. Vrijdagmorgen is ten huize van den heer Van M. te 'a Gravenhage, naar de N. Ct. meldt, een 5-jarig dochtertje, dat alleen thuis was, met haar kleeren in aanraking gekomen met de brandende kachel. Toen de moeder, die even uit was gegaan om in de buurt een bood schap te doen, thuis kwam, rond zij haar kind in deerniswekkenden toe stand. De kleine werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, maar is 's mid dags aan de bekomen brandwonden overleden. Maandag is de staking geproclameerd voor de N. V. „Blauwhoedenveem" te Rotterdam. De aanleiding ligt in het feit, dat begin November door de betrokken or ganisaties de „Centrale Bond van Tran sport- en Havenarbeiders", vakgroep „Expeditie en Veem" en de „Expeditie en Veemarbeiders vereeniging" loon- eischen zijn ingediend bij de vereeni-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2