bevatte. Onmiddellijk viel de verdenking op twee om hun anti-militaristische ivieeëu bekende bakkers. Ze werden ter stond gearresteerd. In haar antwoord op de nota van de mogendheden over de eilanden in de Egfïsche Zee, drukt de Porte haar leed wezen er over uit, dat de mogendheden geen rekening hebben gehouden met de levensbelangen van hetOttomaansche rijk en de kwestie niet hebben opgelost op een wijze, die ernstige moeilijkheden voorkomt. De keizerlijke regeering, zonder haar plichten de beslissing van de mogend heden over Imbros, Tenedos en Castelo- rizo uit het oog te verliezen, zal langs wettelijken weg de inwilliging van haar billijke eischen trachten te verwezen lijken. In den nacht van Vrijdag heeft in 't Kanaal een hevige Zuid Westerstorm gewoed. Twee schepen met 19 koppen bemanning zijn vergaan. De kustwacht van Sennen Cove nabij Land's End, zag een sloep van het stoomschip „Arnside", die op de klippen te pletter liep. In de sloep zaten vijf mannen, die allen omkwamen. Aan boord van de veron gelukte „Arnside" bevonden zich elfman. Dezer dagen is door een Parijzenaar, Hemon Laplume geheeten, een man van 57 jaar, aan de Parijsche politie het volgende wonderlijke verhaal ge daan Laplume had kort geleden zijn vrouw verlorenhij was het leven beu en be sloot er een eind aan te maken. Maar hij had geen zin dat onaangename werk alleen te doen en hoewel hij niet ver langde, dat er iemand met hem zou sterven, zocht hij iemand om hem te helpen, opdat hij bepaald zeker van zijn dood kon zijn. Hemon Laplume vond op het Bastille-plein een „meisje" van zeventien lentes, dat er in toestemde vo t 20 frank zijn polsaderen door te snijden en hem dan alleen te laten om te sterven. Zij gingen naar de kamer van Laplume, maar het mes, waarmee het meisje van zeventien jaar haar werk doen moest was zóó bot, dat ze er de aderen niet mee doorgesneden kon krij gen. Dan maar iels anders. Laplume verzocht haar hem nu te worgen met een zakdoek. Ook dat wilde het meisje wel doen en ze deed haar best. Laplume verloor het bewustzijn, maar kwam weer bij en ontdekte toen, dat hij, behalve niet dood, bestolen was. Het meisje had alles wat los en vast was uit zijn kamer weggesleept. De politie vond zonder moeite het hulpvaardige meisje en nam haar in hechtenis, maar het meisje was heel verontwaardigd en zeide, dat Hemon Laplume haar beloofd had haar tot zijn eenige erfgename te maken wanneer zij h«m wilde dooden. Zij had haar best, of althans zooveel gedaan als onder de gogeven omstandigheden van haar ver- wacht kon worden. Het was toch haar schuld niet, dat Laplume maar niet dood wou en zij vond dat ze recht had zich zelf dan maar te helpen. De Duitsche regeering heeft, volgens de Was8erund Wegebau-Zeitschrift het plan bij Wesel een groote vlucht- en verkeers-haven te maken. De daarvoor noodige gronden aan de monding der Lippe zijn reeds grootendeels in bezit van den Staat. Tevens deelt het blad mede, dat de minister bij de behandeling der begroo- tiug op een vraag omtrent het maken van een Duitschen Rijnmond heeft ge antwoord, dat men geduld moest hebben, omdat voor het onderzoek der zaak omvangrijke werkzaamheden noodig zijn gebleken. De „Tribuna" ontvangt van haar cor respondent te Durazzo een telegram, dat geen hoogen dunk gaeft van de huisvesting in Albanië, meer speciaal van hooge ambtenaren, en ook van den nieuwen vorst. Men moet, als men er wonen wil, volgens dat telegram een tent opslaan, barakken bouwen ol onder den blooten hemel slapen. De interna tionale controle-commissie heeft daar bij gebrek aan een geschikt huis een oorlogsschip moeten betrekken. En de vorst zelf De konak, zegt de cor respondent, is er allertreurigst aan toe. En er zal heel wat moeite gedaan moeten wo den om aan de woning eenige ge riefelijkheid te geven. Als vorstelijk woonhuis is het gewoon belachelijk. Het is een korenschuur, met lage ramen en geroeste sloten en deuren, waarin een landbouwer met eenig zelfrespect, zich niet zou willen huisvesten. De pho- tografen geven zich alle moeite om het huis zoo voordeelig mogelijk in beeld te brengen, maar het kennen van den waren toestand is in dit geval vrij wat gewenschter. Te Harlesden bij Londen heeft een werkman Vrijdagavond zijn vrouw en drie kinderen het oudste vier jaar en het jongste een paar maanden oud met schoenveters geworgd en daarna zichzelf opgehangen. Denzelfden avond heeft te Toubridge, ook bij Londen, de eigenaar van een wasscherij, een weduw naar, zyn drie kinderen zes, vijf en drie jaar en daarna zich zelf dood geschoten. Te New-York en elders in het Oos ten der Vereenigde Staten hebben de laatste dagen geweldige sneeuwstormen gewoed. Het leed der behoeftigen en werkloozen in New-York toch al zoo groot is hierdoor nog gestegen. Echter zal nu sneeuwopruiming als welkome werkverschaffing komen. De sneeuw ligt in New-York 25 c M. dik. Toen keizer Wilhelm Donderdag in de buurt van Potsdam een auto tocht maakte, reed een auto van zijn gevolg, die 't dichtst achter de keizerlijke auto aankwam, tegen een vracht-auto op. In de auto bevonden zich twee adjudanten van den keizer. De botsing was zóó hevig, dat de auto omvergeworpen en vernield werd. Van de inzittenden werd een adjudant gewond. Ook de chauf feur liep ernstige kwetsuren op. De vrachtauto werd zwaar beschadigd. De keizer die van 't ongeluk niets bemerkt had, zette den tocht voort. De concessie-aanvragen voor een tun nel onder den Sont is bij de Zweedsche regeering ingekomen. Het plan is den tunnel aan te leggen van het hoofd spoorwegstation te Kopenhagen naar bet eiland Saltholm en vandaar naar Malmö. De lengte zou 50 K.M. bedragen en de kosten zijn geraamd op 90,000,000 kronen. Men denkt zeven jaren voor het werk noodig te hebben. De regeeringen van Denemarken en Zweden zijn, naar men zegt, het plan niet gunstig gezind, eensdeels omdat zij de kosten hoog vinden, anderdeels omdat zij de behoefte van dien tunnel niet inzien. De nieuwe boot der (Engelsche) Allau- line, Alsatia, heeft tot bescherming tegen ijsbergen een motorboot aan boord ge kregen, die ze op de eerste reis zal mee nemen. De motorboot, die de grootte van een gewone reddingboot heeft, 30 P.K. ontwikkelt, een strfjkbare ma3t, overdekte kajuit, een inrichting voor draadlooze telegrafie en een onderzee- signaal apparaat aan boord heeft, zal bij mistig weer steeds worden vooruitge zonden, om draadloos aan het schip te melden of er ijs of andere gevaren te duchten zijn. In den Japanschen Senaat heeft de minister van marine, in antwoord op interpellaties over het vlootschandaal, verklaard dat de aan den dag gekomen feiten van zoo ernstigen aard zijn, dat de zaak in handen zal worden gesteld van ean krijgsraad. Vijf marine-officieren, waaronder een schout-bij nacht, zijn in verband met de omkoopings-affaire door het marine departement gearresteerd in afwachting van de samenstelling van een krijgs raad. Het door de Italiaansche regeering voorgestelde wetsontwerp, bepalende dat het burgerlijk huwelijk aan het kerke lijk moet voorafgaan is door de uit de Kamer benoemde commissie verworpen. Men verwacht nu, dat het wetsontwerp niet aan het volledige parlement zal worden voorgelegd. De socialisten en clericalen stemden tegen, alsmede vele liberalen. De regeering zal er niet om aftreden. Een telegram bericht, dat Britsche matrozen twee machinegeweren uit den kruiser „Suffolk" op een spoorwagen hebben geladen ter overbrenging naar de Britsche legatie te Mexico-City. Tegelijkertijd werd een groote hoe veelheid munitie verzonden, bestemd voor de verdediging van het gezant schap in geval van een oproer. Zooals men weet, zijn de vreemde lingen in Mexico bezig, zich te wapenen tegen een eventueeie paniek die in de stad Mexico wordt verwacht indien Torreon door de rebellen genomen wordt. In de Britsche legatie worden daarvoor wapenen bijeengebracht. Beilis, de van ritueelen moord be schuldigde en vrijgesproken Kiefsche Jood, is Donderdag te Jaffa aangekomen. Zooals men weet, heeft baron Edmond de Rothschild zijn geloofsgenoot een stuk grond in Palestina aangeboden, dat Beilis aannam. Op zijn reis is hij eerst zijn weldoener iu Parijs gaan be danken. De Joodsche en Aziatische be volking van Jaffa geleidde hem in triomf naar de Joodsche wijk. Plaatselijk \ieuws. ftfleusden, 18 Febr. Het dochtertje van den rijksveldwachter V. alhier, had bij het verlaten van de tram te Drunen het ongeluk te vallen, waarbij zij haar arm zoo kneusde, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Een bij zonder buitenkansjehad C. Kolf, alhier. Zondag bij de gróote brug aan 't hengelen zijnde, haalde hij een zalmpje van 2£ pond op. Het heerlijk zeevischje vond voor 3 gulden een kooper bij een onzer stadgenooten. Voor zoover we weten werd nog nimmer een zalm met den hengel ge vangen. De belangstelling in de tabakstripperij schijnt niet groot te zijn. Naar we vernemen heeft zich slechts een zestal werksters aan gemeld. Wat 'n verschil met andereplaatsen, waar werkloosheid heerscht en de menschen tuk zijn om een stuk brood te verdienen, 't Zou jammer voor ons stadje zijn als de ondernemers niet slaagden. Of moeten er eerst enkele schaapjes over de brug zijn, eer de andere volgen? 't Gebeurt meer. Beneden-Langstraat. Dehan- del in vette kalveren gaat redelijk, die in vette varkens traag aan eenigszins lageren prijs. Nuchtere kalveren worden ook matiger omgezet, doch biggen staan nog al vast. Men besteedt voor vette kalveren van 60 tot 70 cent per K.G., levend gewogen, vette varkens 31 a 32 cent per halve K.G.. schoon gewogen, nuchtere kalveren van f 20 tot f 27 per stuk en biggen f9 a f13. Cnpelle. De door B. en W. dezer gemeente op 16 Februari j.l. vastgestelde kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwijk, bevatten 7 patroons en 86 werkliedenkiezers. De alom geachte gemeente-secretaris van Vrijhoeven-Cappel, de heer M. Kuipers, is benoemd tot burgemeester der gemeente Giethoorn (prov. O.). Onze zangvereeniging „Hallelujah" geeft op 24 Febr. e.k. een uitvoering te Nieuwendijtr. 's Clravemoer. Allerwegen gaat men zich meer en meer toeleggen op ver edeling van het rundvee en ook in deze gemeente is thans een stap gedaan in de goede richting. Door het bestuur der Onder linge Veeverzekering is namelijk een schoone stamboekstier aangekocht. Kaatsheuvel. J.l. Vrijdagavond circa 7 uur werd er in de kom onzer ge meente een moordaanslag gepleegd. Terwijl de heer P. v. d. Velden, zwager van M. Zacht, schoenfabrikant, zich van zijn woning naar het postkantoor wilde begeven, werd hij door een persoon tweemaal met een revolver ge schoten. De aangevallene bloedde hevig uit de bekomen wonden en moest door toege schoten hulp worden binnengedragen. De ijlings ontboden geneesheer, dr. Rüding, constateerde, dat voornoemde op twee plaat sen gewond was, n.l. in den rug en in de zijde. Den volgenden morgen is de justitie uit 's Bosch overgeweest om een onderzoek in te stellen. De vermoedelijke dader, zekere v. K., is door de politie in hechtenis ge nomen en heeft bekend. De toestand van den gekwetste is zorgwekkend. Op 25 April e.k. hopen de echtelieden J. Everts en A. IJpelaar alhier hun gouden bruiloft te vieren. Er heeft zich reeds een buurtcommissie gevormd om gelden in te zamelen, dienende voor de a.s. feestelijk heden. Binnenkort zal de stoomschoenfabriek van A. Schalken aanzienlijk worden uitge breid. De aanvragen daarvoor zijn reeds ter secretarie. Naar men ons mededeelt zal onze gemeente een nieuwe brandspuit aanschaf fen, vermoedelijk wel een met stoom. Mederhemert. De Woudrichem- sche visschers begonnen zoodra het ijs uit de afgedamde Maas verdwenen was, hun bedrijf weer uit te oefenen. Nabij den af sluitdijk hadden ze het geluk niet minder dan 80 pond snoek en 200 pond witviscb te vangen. Baamsdoilk Zaterdagen Zondag avond gaf het Kon. Gilde St. Bavo, bij J. Boons een welgeslaagde uitvoering. Met het historisch tooneelstuk „Vildac of Eert uw Vader en Moeder" had men veel succes. J. Kuisters zong met zuivere stem Eliza's vlucht en na de pauze deden „Lekker ge logeerd", „Feest in Aakel", „Vaders ver maning", „Huwelijkskantoor van Janus Lijmgraag" en „De jubelé van Oome Driek" een luid gelach in de zaal weerklinken. Het talrijke publiek keerde tevreden huis waarts. Bij het boomenrooien op den En- gelschen wal, viel een boom op de draden der El. Centrale. De materieele schade is aanzienlijk. Sprang Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, heeft de heer E. van Spronsen, onderwijzer aan de chr. school alhier, zijn benoeming tot onderwijzer aan de chr. school te Nieuwendijk aangenomen. Daar hij een ijverig onderwijzer is, wordt door velen zijn heengaan betreurd, hoewel hem deze promotie niet misgunnende. Terwijl j.l. Zondagavond het 4-jarig zoontje van B. alhi-r in de keuken aan hei spelen was, viel hij in den kelder en kwam met zijn hoofd op den vloer terecht. Daar hij in hevige mate uit zijn neup bloede en over zijn hoofd klaagde, werd het ergste gevreesd. Gelukkig is alles goed afgeloopen en bekwam de jongen verder geen letsel. Waspik- Door een ongelukkig toeval reed de heer v. D. alhier met zijn motor een kind aan, waardoor het zich ernstig aan de handen bezeerde. Op de door B. en W. vastgestelde kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf, komen voor acht patroons- en vierenvijftig werklieden kiezers. In de laatst gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente is in beginsel besloten aan A. de Jong, waterbouwkundige te Hees bij Nijmegen, concessie te verleenen tot het bouwen van een waterleiding in deze gemeente. Maandagavond gaf de Heeren-societeit in café Teunen een grande soirée amusante. Faveur begon zijn program met de Holland- sche soubrette, Betsy van der Heym, een lieve, ondeugende verschijning, die met haar piquaute coupletjes, doch vooral ook met het dramatische versje „Leugens" direct de harten van het uitgelezen gezelschap innam. Volgde Franc Stefan, imitateur exentrique, bootst aardig dieren en instrumenten na, typeert prachtig den bedelaar, die met de pet rondgaat. Dan komt dat echt leuke duo Van Laar, die ons laten hooren, hoe in het moderne leven van heden de rollen van man en vrouw dikwijls worden omgekeerd. Zij laten ons een serie Onaf hankelijkheids- potpourricoupletten hooren, prachtig mooi, gloeiend van liefde voor het Oranjehuis, met menige rake zet er in, die veler harten doet kloppen voor Faveur. Albert Bol geeft ons nu Annemet, In den nacht, Dat maakt me warm, en Hannes zingt de opera valsch, een parodie op de Faust, een koddig stukje, waarvoor hij zich in i minuut precies van een gerokt heer metamorphoseerde in een echt boerentype. Bol was als steeds weer de komiek van 't echte soort, niet veel mimiek, maar pittig van uitdrukking. De suppé company gaf ons verdienstelijke muziek, waarbij het vooral leuk was, zooveel handen met hamertjes in een reuzentempo over de tafeltjes te zien he wegen. Een goed geschoold clubje was 't, die allen blijkbaar veel muzikaal talent bezitten. Het duo Van Laar gaf nog de kluchtscène de Boerenkomiek, waarmee zij veel succes hadden. Betsy zong nu weer eenige schalk- sche coupletjes, tintelend van humor. Na de klucht een Held, waarin Ja Kobus op zoo'n slimme manier zich de liefde zijner uitverkorene verwierf, nam de heer Hagen, voorzitter der sociëteit, het woord. Z.Ed. zeide, dat het doel der sociëteit bestond in beschaving en veredeling, gezellig samen zijn. De Heerensocieteit kent geen kleur, geen standsverschil. Zij verheugt zich in de sympathie van velen in en buiten de ge meente en hoopt dat haai ledental nog steeds moge groeien. Met een woord van hulde aan Faveur en eenige welgekozen woorden tot afscheid aan 't publiek, sloot de heer Hagen het officieele deel van den avond, waarna velen nog een uurtje gezellig bijeenbleven. Een woord van hulde zij gebracht aan de Heerensocieteit voor de organisatie van deze soirée. Verslag van de raadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 14 Februari 1914, des voormiddags 10,30 uur. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heer Monshouwer wegens ongesteldheid. Een vacature. Voorzitter, de Burgemeester, de heer A. Sigmond. De voorzitter verzoekt den Secretaris het gebed te lezen. De Voorzitter wenscht den leden een ge lukkig nieuwjaar en hoopt, dat er dit jaar evenals voorheen in eensgezindheid verga derd zal worden voor de behartiging van de belangen der gemeente. De notulen van de vorige vergadering worden door den Secretaris gelezen en onver anderd goedgekeurd. De heer Van der Stelt wordt bij loting aangewezen om het eerst zijn stem uit te brengen. Vervolgens wordt tot commissie belast met het onderzoek der geloofsbrieven van het op 9 Februari j.l. gekozen lid, de heer G. F. van 't Sant, benoemd de heer en Cornet en Koman. De vergadering wordt tijdens den duur van dat onderzoek ge schorst. De commissie deelt bij monde van den heer Cornet mede, dat de stukken in orde zijn bevonden en alzoo geene bezwaren te hebben tegen toelating. Met alg. stemmen wordt tot toelating van den heer G. F. van 't Sant besloten. Het proces-verbaal van de op den 23en December 1913 gehouden kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat de boeken regelmatig waren bijgehouden en de vereischte gelden in kas waren. De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten is ontvangen een besluit tot goed keuring van het kohier van schoolgelden over het le kwartaal 1914, van het 2e aan vullingskohier van den hoofdelijken omslag over 1913; van het raadsbesluit tot wijzi ging der begrooting over 1913tot vaststel ling der gemeenterekening over 1912; tot goedkeuring der begrooting voor 1914. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, houdende toezending van een afschrift van het konink lijk besluit van 20 Januari j.l., waarbij aan A. Sigmond, Burgemeester dezer gemeente toestemming is verleend om te Werkendam te blijven wonen, met uitnondiging om ir. overleg met den Burgemeester een voorstel te doen tot het vaststellen eener regeling als bedoeld in het 3e lid van art. 74 der Gemeentewet. Wordt besloten Ged. Staten voor te stellen, dat de Burgemeester eiken Woensdag van 10 tot 12 uur voorm. voor de ingezetenen te spreken zal zijn. Een adres van P. M. de Haas te Sleeuwijk om koop van een gedeelte der Dorpsputten. Hiertoe wordt besloten. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1913. Een schrijven van Ged. Staten, houdende toezending van de bij Koninklijk besluit van 29 Januari j.l. goedgekeurde verorde ning tot heffing eener belasting op de honden. Een schrijven van Ged. Staten, houdende bericht dat bij Kon. besluit van 26 Januari 1914, met ingang van 1 April 1914, aan A. Blok op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als schoolopziener in het arrondis sement Heusden. Wordt op voorstel van B. en W. met 5 tegen 4 stemmen besloten een post op de begrooting uit te trekken voor jaarwedde van een tweeden ambtenaar ter secretarie, tengevolge van de steeds meerder wordende werkzaamheden. Tegen de heeren Van Arkel, Van der Meijden, Verhagen en Koman. Wordt op voorstel van B. en W. besloten om de Looze Stoep te doen herstellen. Bij de rondvraag vraagt de heer Pruissen of het niet mogelijk is om de waterleiding door te trekken tot de keetjes, terwijl de heer Koman die gaarne zag doorgetrokken tot de Hoef. De Voorzitter zegt een onder zoek naar de kosten te zullen instellen. De heer Van der Meijden zag de verga deringen liever met gebed geopend worden door den Voorzitter of door een der Wet houders, dan door den Secretaris. De heer Koman bespreekt de wensehe- lijkheid om de ondersteuning van het Bur gerlijk Armbestuur zooveel mogelijk thuis te doen bezorgen bij de ouden van dagen. De vergadering wordt daarna gesloten. Kerknieuwi. 's Glravenioer Ds. G. Klamper, door ongesteldheid gedurende eenigen tijd enkel 's namiddags dienst gedaan te hebben, hoopt a.s. Zondag ook weer 's voormiddags dienst te doen. Aalburg. Naar we vernemen, hoopt ds. Ewoldt 19 April a.s. zijn intreerede te houden, na 's voormiddags bevestigd te zijn door ds. Leenmans te Utrecht. Binnenland. Bij de regimenten grenadiers en jagers, zoomede bij het 2e, 3e, 4e, 6e, 10e, 13e, 14e, 15e, 17e, en 21e reg. inf. allen reg. der le en 3e divisie) komen de miliciens der lichtingen 1907 en 1908 van 24 Augustus tot en met 3 September voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Voorts komen de miliciens der lich tingen 1909 en 1910 voor herhalings oefeningen onder de wapenen als volgt: die van de regimenten grenadiers en jagers, 2e, 3e, 4e, 6e 10e, 13e, 14e, 15e, 17e en 21e reg. inf. van 4 tot 29 Sep tember; die van het le, 5e, 7e, 8e, 9e, 11e, 12e, 16e, 18e, 19e, 20e en 22e reg. inf. (allen regimenten der 2e en 4e divisie) van 21 Augustus tot en met 15 September. De Israëlieten der lichtingen van 1909 en 1910 van alle regimenten van het wapen der infanterie, worden van 24 Augustus tot en met 18 September onder de wapenen geroepen. Bij het korps pontonniers te Dordrecht komen dit jaar de miliciens der lichting 1911 als volgt voor herhalingsoefeningen onder de wapenen die der le compag nie van 16 Maart tot 10 April en die der 2e compagnie van 20 Juli tot 14 Augustus. Van de lichting 1909 komen bij dit korps die van de le compagnie van 5 tot 30 October (de Israëlieten van 14 October tol en met 8 November) en die der 2e compagnie van 14 Septem ber tot 9 October onder de wapenen (de Israëlieten der 2e comp. van 24 Aug. tot en met 18 September). Van bevoegde zijde verneemt de D.Ct., dat de fiuancieele medewerking, van tal van zijden ondervonden, van dien aard is, dat de verwezenlijking van het voor nemen, om te Dordrecht een standbeeld voorde gebroeders De Witt op te richten, als verzekerd mag worden beschouwd. Dr. J. Lammerts van Bueren, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Am sterdam, heeft bedankt voor de benoe ming tot directeur der Heldringgestich- ten te Zetten, in de plaats van den afgetreden directeur, ds. H. O. Pierson. Zondag is voor de derde maal brand uitgebroken in de infanterie-kaz^rne te Haarlem en wel in den zuidelijken vleugel, op dezelfde plaats waar in 1912 brand is uitgebroken. Tegelijkertijd werd brand ontdekt in een rustkamer. De oorzaak wordt toegeschreven aan brandstichting. De brand werd met tien slangen op de waterleiding gebluscht. Te Drieborg is overleden de 97-jarige Hendrik Wessels (geb. 7 Dec. 1818) die met zijn 92-jarige echtgenoote Wilhel- mina Bruins (geb. 22 Jan. 1822) tot nog toe het oudste paartje in de provincie Groningen vormde. Hendrik en Wil- helmina, zooals ze in den volksmond genoemd worden, waren 23 Mei 1844 in het huwelijk getreden. Te Kaatsheuvel heeft Vrijdagavond zekere K., bijgenaamd „de kèsboer", een aanslag gepleegd op den heer P. van der Velden. K. loste van nabij een revolverschot op den heer v. d. V. en trof hem in de zijde. Deze greep den aanrander beet, maar ontving tegelij kertijd een schot in de borst, waarop K. de vlucht nam. K. liep reeds enkele dagen met booze plannen rond en had Woensdag bedrei gingen geuit tegen de heeren H. van Boxtel en M. Zacht. De heer v. d. V. is de zwager van den heer Zacht en lijkt veel op hem; vermoedelijk heeft K. zich in den per soon vergist. De politie heeft den dader gearresteerd. Verschillende verklaringen van per sonen, werkzaam aan de spoorlijn bij Halerbrug, bevestigen hetgeen de spoor wegarbeider Stevens heeft medegedeeld, als oorzaak van het spoorwegongeluk te Beilen. Een hunner verklaarde ook, dat de bewuste rail een weinig zijwaarts was verbogen. Te Poederoijen is Vrijdagavond de landbouwer E. Bok Tzn. van zijn hooi zolder gevallen, hij kwam met zijn hoofd op de steenen terecht. De ongelukkige bleef op de plaats dood. Hij laat een vrouw met 7 kinderen na. De buffetjuffrouw, die Donderdagavond

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2