de aviatiek gaat vooruit. De vliegenier W ynan heeft dan ook in „Le Temps" vtrfelaard, dat het weldra moeilijkeren gevaarlijker zal zijn een auto te besturen dan een vliegmachine. Uit Londen wordt d.d. 20 Februari geseind: De Noorsche botter „Mexico" is op de Saltee klippen gestrand. De toestand is hoogst critiek. De zee is hoog. Twee leden van de bemanning ontscheepten zich in een eigen reddings boot. De reddingsboot is verloren. Men vreest dat er een groot aantal menschen- levens te betreuren zal zijn. Twee an dere reddingsbooten zijn uitgevaren naar de plek des onheils. Men seint later: Veertien redders die de „Mexico" ter hulp wilden komen, kwamen om. Zes lijken zijn reeds aan gespoeld. De equipage van de „Mexico" is gered. Tien overlevenden van de „Mexico", die op de Saltee-eilanden waren gewor pen, waar men vreesde hen niet te zul len kunnen bereiken, zoodat gemeend werd, dat de ongelukkigen, zonder voed sel en zonder schuilplaats op het barre rotseiland om het leven zouden moeten komen, zijn gered door een sleepboot en twee kleine reddingsbooten. De koning van Griekenland heeft een decreet geteekend, waarin volledige am nestie wordt verleend aan allen die strafbare handelingen hebben begaan in verband met de twee Balkanoorlogen. Door deze amnestie worden o. a. vrij gelaten de Turksch» gevangenen en ook de 280 Bulgareü, die nog altijd in arrest gehouden werden. Hierdoor is de weg g^onend tot de spoedige hervatting van de Grieksch-Bulgaarsche betrekkingen. De N. R Gt. laat zich o. m. uit Mexico seinen De stukken betreffende de krijgsraad zitting nopens Benton zijn gepubliceerd. Daarin heet het, dat Benton is terecht gesteld wegens poging tot geweldpleging jegens generaal Villa. Getuigen hebben bet verhaal van den twist bevestigd, en ook hebben zij het feit gestaafd, dat Banton zijn revolver had getrokken. Voorts wordt in het relaas van de zitting vermeld, dat Benton in persoon gehoord is, dat de zitting in het open baar plaats vond en dat de beklaagde rechtskundigen bijstand heeft gehad. D« vrienden van Benton zijn begon nen met pogingen om zijn lijk in handen te krijgen, teneinde zoo mogelijk de doodsoorzaak met zekerheid te kunnen vaststellen. De Daily Mail heeft van generaal Villa, den opstandelingenleider teJua rez, een telegram ontvangen over het geval Benton. Bedoeld telegram is ge dateerd van Zondag. Villa seinde: De Britsche onderdaan Benton is terechtgesteld omdat hij mijn kamer binnenkwam en een revolver trok om mij te dooden. Wanneer de tijd gekomen is, zal men mij in rechten kunnen aanspreken, om aan het Engelsche volk voldoening te schenken. De toon van de Engelsche bladen over het gebeurde te Juarez is algemeen ge prikkeld. Alle vernemen van hun t>e richtgevers te Washington, dat de Ame- rikaansche regeering maar al te bereid is, de ophelderingen van generaal Villa te aanvaarden. Zoo seint de correspondent te Was hington van de Time3, dat het daar een open geheim is, dat de Ameri- kaansche regeering in haar ijver om Huerta van het bewind te verdrijven, bereid is om Villa in allerlei omstan digheden de hand boven het hoofd te houden. Het is bekend, dat de Amerikaansche regeering Villa de les heeft gelezen over de noodzakelijkheid de buitenlanders te eerbiedigen. Zelfs heeft zij hem hand boeken doen toekomen over het beschaafd oorlogvoeren. Zekere Frederick Gould en zijn vrouw Maud Gold zijn voor den politierechter te Londen verschenen. Zij worden be schuldigd van spionage. De vrouw is op het Charnig Orosstation aangehouden in don trein, die aansluiting heeft op de boot naar België. Zij bleek in het bezit van een retourbiljet naar Ostende Drie enveloppen, in de coupé gevonden, bielden stukken in die betrekking hebben op de Engelsche marine. Toen men haar naar Bowstreet bracht, liet zij papieren vallen, waar de naam Pe tersen op geschreven was. In het huis in Southshields, waar men Frederick Gould heeft aangehouden, vond men eveneens stukken, die op de Engelsche marine betrekking hebben. De vrouw ontkende voor den rechter dat zij den inhoud van de enveloppe kende en de man bevestigde deze verklaring. De man moet Engelsch onderdaan zijn. Heden wordt de zaak voortgezet. De Petersburgsche „Gazette" brengt het verhaal van een buitengewoon bru tale bandieten-diefstal-streek in Russ. Polen. Zes roovers, gewapend met brownings en ponjaards overvielen een karavaan bestaande uit veertig rijtuigen met ruim 100 reizigers en op weg van Lodz naar Chenstokoff. Zij ontstalen de reizigers al hun bagage, roofden tien duizenden roebels en vele waardevolle voorwerpen. Sommigen der reizigers deden een poging om zich te verzetteB, welke echter onmiddellijk met een schot beantwoord werd. Drie bandieten zijn door de kozakken achterhaald en ge vangen genomen. Te Beuthen in Duitschland is dezer dagen een opzienbarend strafproces ge voerd tegen een zekeren Lubelski, die sedert jaren een uitgebreiden handel in blanke slavinnen had gedreven en daarbij een groot aantal agenten in zijn dienst had gehad. Zijn slachtoffers waren meestal joodsche meisjes uit Rusland, die onder allerlei schoonschijnende voor wendsels tot landverhuizing worden overgehaald en dan aan de bordeelen in Zuid-Amerika werden verkocht. Lu belski kocht geregeld de Russische grens beambten om,zoodat deze alle convooien van blanke slavinnen ongehinderd over de grenzen naar Duitschland lieten gaan. Lubelski is thans veroordeeld tot negen jaar tuchthuisstraf en 12000 mark boete. Het merkwaardige nu van dit rechts geding is, dat thans ook een aantal getuigen decharge, welke Lubelski had laten voorkomen, bij hun terugkeer naar Rusland gevangen zijn genomen, be schuldigd van medeplichtigheid. Het middelpunt van zijn operaties moet Myslowitz, in den uitersten oost hoek van Pruisisch Silezië, geweest zijn, De Rus Weichman, die ook gerech telijk vervolgd wordt, was Lubelski's vennoot. Van socialistische zijde is in 't Prui sische Huis van Afgevaardigden te ver staan gegeven, dat Weichman en Lu belski ook tot de Hamburg-Amerikalijn in betrekking stonden, en een Pool verklaarde, dat een beambte bij de poli tie, Halemba, door den minister van binnenlandsche zaken, op verzoek van Ballin, den directeur-generaal van de Hamburg-Amerikalijn, van zijn post was ontheven, omdat hij den handel in blanke slavinnen had trachten tegen te gaan. Een vertegenwoordiger van de regee ring loochende dit echter stellig en zeide, dat Ballin in het geheel niet met den minister over de zaak Halemba van gedachten gewisseld had. De Duitsche kruiser Dresden heeft Zaterdagavond twee machine-geweren met 40.000 pakjes patronen naar Mexico (stad) gezonden. Een en aüder werd overgebracht door matrozen in burger- kleeren. Uit Peking wordt dd. 21 dezer aan de N. R. Ct. gemeld: Bij de plundering van Liontsjiau op 29 Januari heeft de bende van den Witten Wolf naar schatting 1300 man nen, vrouwen en kinderen vermoord. Een strijdmacht van 25 000 man rukt op naar de versterkingen die de ban dieten bij Tsjangjankoean bezet houden. Er bevinden zich daar ongeveer 2000 bandieten, waarvan de helft van mo derne wapens is voorzien. Indien de regeering er niet in slaagt de bende uit te roeien, vreest men dat zij het middelpunt van een nieuwen opstand zal worden. De regeeringstroe- pen toonen niet veel lust, de bandieten aan te vallen. Plaafucliik ^ieanv». tleusden, 25 Febr. Zondagavond gaf het vocaal-dubbel-man- nenkwartet „Gaudeamus Inter Nos" uit Drunen in de zaal Het Wapen van Am sterdam een uitvoering, met medewerking van een tooneelclub uit dezelfde gemeente. De liefhebbers van zang hebben weer eens kunnen genieten. Alle uitgevoerde zang nummers voldeden uitstekend. Ook de rollen in de verschillende tooneelstukjes waren in goede handen, vooral het komische stuk „Het paard op Zolder" deed de aanwezigen schateren van het lachen. Jammer dat deze uitvoering weer zoo schaarsch was bezocht, de thuisblijvers hebben werkelijk veel ge mist. Toch geeft het dubbel kwartet den moed niet op en hoopt het binnen korten tijd wederom op te treden in Heusden en verzekert het zich de medewerking van een onzer grootste Nederlandsche zangers de beroemde Jos. Orélio. Deze naam alleen waarborgt reeds een stampvolle zaal. De heer P. Broos, onderwijzer aan de R. K. jongensschool alhier is benoemd tot hoofd der nieuwe R. K. jongensschool te Besoijen. Voor de betrekking van brievenbe steller alhier hebben zich 8 sollicitanten aangemeld, waarvan het meerendeel reeds als postbode of hulpbesteller in functie is. Van de alhier gevestigde Rijksnor maalschool zal een zestal leerlingen aan het examen voor onderwijzer en onderwijzeres deelnemen. Een aardig buitenkansje had dezer dagen zekere B., die, hoewel zelf baas zijnde, kon aan toonen, dat hij gedurende eenige jaren loondienst had verricht in het con- fectievak. Hij werd dan ook als rentetrek ker aangenomen en ontving inééns f 20 (vanaf 9 Dec. j.l.) en voorts elke week f2. Of B. in zijn nopjes is! Dat de vergunning voor den verkoop van sterken drank niet voor een appel en een ei wordt overgedaan, ondervond zekere R. R. alhier, die zoo'n permissie noodig hebbende, daarvoor aan H. duizend gulden moest betalen. Een vreemde vangst! Slootgravers, op het weiland van den heer Van Everdingen alhier, brachten al gravende te Herpt uit een sloot te voorschijn een levende schildpad. Hoe kan die daar ge komen zijn? Werkendam. Hedenavond half acht hoopt de Ger. Jongelingsvereeniging „Timotheus" alhier een openbare vergade ring te houden in de Ger. kerk A te Wer kendam. Als spreker zal optreden de eere voorzitter de WelEd. heer H. W. Knol, met het onderwerp„Marnix van St. Aldegonde". De Chr. zangvereeniging „Hallelujah" zal ter opluistering enkele nummers zingen. .%ndel. Heden is hier een begin I gemaakt met het leggen der lijnen voor de intercommunale telephoon, zoodat waar schijnlijk de opening nu spoedig kan worden tegemoet gezien. De echtelieden P. Naaijen en T. Bok, herdenken Woensdag 25 Februari den dag dat zij vóór 50 jaar door den band des huwelijks werden verbonden. Er heeft zich in de buurt eene commissie gevormd, die voornemens is deze dag voor de behoeftige oudjes tot een onvergetelijke te maken. Bened n Langstraat 't Hooi ruimt sterk op, maar van betere prijzen is geen sprake. De verzending gaat in hoofd zaak op Duitschland, waarvoor de persen geregeld bezig blijven. Men besteedt voor zeer prima hooi f 11.50 a f 12, mindere soorten f9 a fll, schraal pershooi 17 af8 en stroo f9.50, alles per 500 KG. Capelle. De trein 197, die 's mor gens 8,55 uit Zwaluwe vertrekt en sedert langen tijd te CapelleNieuwevaart niet meer stopt, zal met ingang van Mei te Kaatsheuvel—Capelle ook niet meer stoppen- Voorts zal er nog meer verandering worden gebracht in den treinenloop, n.l. voor die van kwart voor zeven ('s avonds) en de laatste die bij ons ruim 9 uur aankomt. Die van kwart voor zeven zal met ingang van voornoemdsn datum circa kwart voor zes en de laatste om 10 uur ('s avonds) bij ons stoppen. Bij de Zaterdag gehouden aanbeste ding van de o. 1. school in de kom onzer gemeente, hadden 16 personen ingeschreven. De hoogste inschrijver was H. van Campen alhier, voor f 18392,de laagste inschrij ver was G. P. Treffers alhier, voor f 13998. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Drollgelen- Naar wij vernemen zal op Maandag 2 Maart a.s. alhier de candi- daatstelling plaats hebben voor een lid van den raad, ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Oerlemans. 'sGravcmoer. Op Woensdag 4 Maart a.s. üoopt de Chr. jongelingsvereeni ging „Gedenkt aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap" haar 40-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Bij die ge legenheid zal ds. W. T. van Dam uit Willem stad eene feestrede houden, terwijl de zang vereeniging „Hallelujah" dien avond zal opluisteren. Kaatsheuvel De toestand van P. van de Velden, op wien eenige dagen geleden een moordaanslag gepleegd is, mag beschouwd worden als zijnde buiten gevaar. In de volgende week kan de kogel verwij derd worden. De door B. en W. dezer gemeente opgemaakte lijsten voor de Kamer van Ar beid bevatten 20 patroons en 369 werklieden kiezers. Dezer dagen heeft de landbouwer C. de W. alhier een varken geslacht. Vol gens ouder gewoonte werd het in de kuip gelegd, om er een paar maanden van te kunnen smullen. Maar toen men er een stukje van wilde gebruiken, was dit niet smakelijk. Al zeer spoedig bleek, dat het varken met soda in plaats van zout gezouten was. Voorwaar een vergissing, die hem duur komt te staan. Dezer dagen werd bij G. D. op den „Heil" des avonds een ladder door het raam gesmeten. Zoowel het kozijn als lapjes met het daarin geplaatste glas, werden totaal verbrijzeld. Nederheinert (Eiland). Dat op de hoenderfokkerij nog wel iets zit, zou de landbouwer B. kunnen vertellen, die eiken Zaterdag met een juk met twee volle korven eieren naar Heusden gaat, om bij zijn terug komst moeder de vrouw een paar gouden tientjes te toonen. De hoeve lijkt dan ook wel een hoenderpark. De diphteritis welke in het gezin van den werkman E v. d. M. heerschte, heeft gelukkig geen verderen voortgang ge had. Zaterdag j.l. is de woning ontsmeten zullen de kinderen weer spoedig de school mogen bezoeken. Raamsdonksveer. Donderdag avond zal de afdeeling Raamsdonk van de Nationale Christelijke Werkliedenvereni ging haar 11de jaarfeest vieren in de bijz. Chr. school alhier. Het paard van P. Boons wist de stal deur open te maken en ging een wandeling doen door het dorp. B. kon zijn paard gauw inhalen en bracht den uitbreker waar hij wezen moest. Sleeuwfik. Op 16 Maart a.s. zal de voorjaarsstierenkeuring gehouden worden te Almkerk. Sprang;- A s. Donderdagavond 7,30 uur, zal door het fanfare gezelschap „Sirena" uit Vrijhoeven-Cappel, in het café van den heer J. Klis alhier een avond concert wor den gegeven. Door de aannemers J. Nieuwenhuizen en M. in 't Veld alhier, is onderhands de bouw van het 4e locaal aan de chr. school aangenomen. Met de uitgraving is reeds een aanvang gemaakt. In de vorige week had de schoen maker P. de J. alhier, werkzaam aan de atoomschoenfabriek van den heer M. Zacht te Kaatsheuvel het ongeluk zijn duim te verwonden. Hier geen acht opslaande, zwol zijn arm vreeselijk op. Door dr. Ruding werd later zijn duim verbonden, waarbij deze in hevige mate bloedvergiftiging con stateerde. IVanhTjjk Vrijdag werd in de O. L. school alhier door de i heer Van Roos malen de laatste les van den fruitteeltcursus gegeven. Deze begon des avonds circa zes uur en werd bijgewoond door het bestuur der afd. Land van Heusden en Altena van de Ned. Pom. Ver., den directeur der Pom. Ver., den rij kstuinbouwieeraar, den heer Snellen met zijn assistent, den burgemeester dezer gemeente en het bestuur van Waal- wijk's Belang. Nadat deze les met belang stelling was bijgewoond, nam de heer D. van Campen, voorzitter, het woord. In een kern achtige rede gaf hij zijne tevredenheid te kennen over de verkregen resultaten op dit gebied. Tevens bracht hij een woord van dank aan allen, die hunne medewerking hadden verleend om dezen cursus tot stand te brengen en hoopte dat het volgende jaar weer een cursus gegeven zou worden, ten einde de fruitteelt meer en meer een tak van bestaan zal worden voor deze omgeving. Daarna hield de cursist De Bie een toe spraak tot den heer Van Roosmalen. Hij dankte hem, namens de leerlingen, voor de nuttige lessen en overhandigde hem tevens een mooi cadeau. Ook bracht hij namens de cursisten een woord van dank aan allen, die het hunne hadden bijgedragen om dezen cursus in alle opzichten te doen slag-n. Ten slotte neemt de heer Van Roosmalen het woord. Hij dankte voor het bewijs van erkentelijkheid en beloofde zijne leerlingen steeds in woord en daad behu'pzaam te zijn en hiermede was de cursus gesloten. Waspik. Zondagmiddag werden de ingezetenen dezer gemeente opgeschrikt door het gelui der brandklok. Bij den heer A. J. Brokx bleek een schoorsteenbrand te zijn uitgebroken, welke zich in het begin ernstig liet aanzien. Hulpvaardige handen waren spoedig aan het werk en na een paar uren werken was de brand gebluscht. Maandag had alhier in de Harmonie zaal een feestje plaats voor de kinderen der St. Anna-vereeniging. De kleinen werden onthaald op melkchocolade en krenten broodjes, terwijl bovendien een goochelaar de kinderen aangenaam bezig wist te houden. WlJk ca Het aantal ingeschrevenen voor de militie, lichting 1915, dezer ge meente bedraagt 23. De voorjaarskeuring voor springstieren voor deze gemeente, zal plaats hebben te Heusden op den 13 Maart 1914, des voor middags te 10 uur. Bij besluit van Ged. Staten d.d. 19 Februari 1914, G no. 263, is de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1912, goedgekeurd met een batig Blot van f2362,93. Zaltboixilliel. Door den Raad der gemeente is aan den heer A. M. A. Gulden, op zijn verzoek, tegen 1 April a.s. eervol ontslag verleend en een jaar lij ksch pensioen toegekend van f1250. Kerknieuws. Hal» (iloiiiëii broek In de vaca ture ontstaan door het overlijden van den heer A. Straver, is tot ouderling der Ned. Herv. kerk alhier benoemd de heer J. W. Lankhaar. 's-fwravemoer. Bij de Gereformeer de kerk alhier is als herder en leeraar be roepen de weleerw. heer ds. H. Lanning te Baarland. itiniieiilaiid. De „Tel." schrijft, dat in het opcenten ontwerp van den minister van financiën voorgesteld wordt te heffen 20 opcenten op de successie-belasting, 20 opcenten op de bedrijfsbelasting, 25 opcenten op de vermogingsbelasting, terwijl voorde naamlooze vennootschappen de belas ting zelfs met 50 opcenten zou worden bezwaard. De minister van marine verwittigt belanghebbenden, dat hij eiken Vrijdag, te beginnen met 27 dezer, in plaats van des voormiddags te 11 uur, des namid dags te 2 uur aan het departement van marine in den Haag zal ontvangen de genen, die hem over zaken genoemd departement betreffende, wenschen te spreken. Naar wordt gemeld, is het zeker, dat de heer Idenburg, nu zijn 5 jaren ver streken zijn, voor de herbenoeming als gouverneur-generaal van Ned. Indië niet in aanmerking wenscht te komen en in den loop van dit jaar zal aftreden. De minister van oorlog heeft de be staande bepalingen omtrent het over nachten buiten de kazerne door mili ciensverlofgangers bij opkomst voor her- halingsoefeKen, die tot nog toe goldeD voor opkomst voor de laatste maal en voor de infanterie, vestingartillerie en genietroepen, van toepassing verklaard op elke opkomst voor herhalingsoefe ningen van verlofgangers der infanterie, vesting-artillerie, pantserfort-artillerie, pontonniers, torpedisten en genie troepen. Door den commandant van 't mariue depot te Hellevoetsluis is bij de Justitie een aanklacht ingediend tegen de uit gevers van den soldaten-almanak, de bekende jaarlij ksche uitgave van deint. Antimilitairisten-Vereeniging, op grond van een daarin voorkomend artikel, hetwelk de soldaten aanzet tot geweld pleging tegen hun meerderen. De heer C. Rijnders, de vermoedelijke schrijver van het artikel, is reeds door den rechter-commissaris gehoord. Hij outkent het artikel al is dit ook voluit met zijn naam onderteekend in den soldaten-almanak gepubliceerd te hebben, terwijl hij zich evenmin her inneren kan, ergens anders de geïncri mineerde woorden te hebben geschreven. In tegenstelling met het vorig jaar, toen naar men zich herinneren zal de uitgevers vervolgd werden, zal nu waarschijnlijk de schrijver worden ver volgd. Zondagavond is wederom brand ge sticht in de kazerne te Eede. De brand brak om 10 uur uit op de onderofficiers- kamer, doch werd spoedig gebluscht. De marechaussee heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld, doch dit heeft geen enkel resultaat opgeleverd. Van andere zijde meldt men: De brand is aangestoken in een gereed- schapkist met een kaars uit een ver zegelde lantaarn, die geforceerd werd. Om de gereedschapkist waren brand stoffen gelegd, en een kleerenkast was er bijgeschoven. Met eenige emmers water en een straal uit de waterleiding werd men het vuur meester. De namen der militairen, die na den brand in de kazerne kwamen, heeft men genoteerd. De gladde deserteur G. v. M., die de vorige week met zooveel moeite gevan gen is en daarna onder militair geleide uaar zijn regiment te 's-Gravenhage is teruggebracht, is weer ontsnapt. Hij is per boot van de reederij op de Lek van Rotterdam naar zijn woonplaats Lange- rak aan de Lek gegaan. Het schijnt zeer moeilijk te zijn M. in handen te krijgen, daar hij in den polder goed thuis is en alle schuilhoe ken kent. Voor den wachtmeester der mare chaussee, die na den brand in de kazerne te Haarlem, aldaar verblijf houdt, is een afzonderlijke kamer ingericht. Te zijner beschikking zijn gesteld eenige man schappen, die hem hebben geassisteerd bij een inspectie over de verbrande goe deren, welke uit de rustkamers zoo maar op de binnenplaats waren geworpen. Ook heeft hij inspectie gehouden over een goederenmagazijn naast de in brand geraakte rustkamer gelegen. De wacht meester houdt eiken dag voeling met den commissaris van politie en komt ook op het parket van den officier van justitie. De ronden beginnen thans reeds des avonds om 7 uur door de wachtcom mandanten. Verder houden ronden de sergeanten-majoor, de adjudant onder officier van de week, de luitenants van de week en de kapitein van de week, en bovendien staan er niet minder dan 9 posten uit, in en om de kazerne, dag en nacht. De officier van justitie te Haarlem looft f 500 uit voor dengeen, die aan wijzingen doet, waarvan het gevolg zal zijn de aanhouding en veroordeeling van hem of hen, die in den nacht van 14 op 15 dezer brand heeft of hebben gesticht in de infanterie-kazerne. Het stoomschip „Nieuw Amsterdam" van de Holland—Amerika lijn is te New-York drie dagen te laat aange komen. Onderweg had het te kampen gehad met een ongekend stormweer. Twee reddingsbooten zijn weggeslagen en vijf vernield. Vier passagiers en drie leden van de bemanning zijn gewond. Omtrent de arrestatie van Bruinsma schrijft men uit Etten aan het „D. v. N.": Eindelijk hebben ze hem te pakken, den beruchteu Ettenschen afperser en dreigbriefschrijver. Hij had de brutaliteit gehad weder om een dreigbrief te schrijven aan d9n directeur der boterfabriek, die nu te Maastricht een bepaalde som moest komen afleveren. Deze brief werd natuurlijk wederom in handen van de politie gesteld en tegen den bepaalden tijd kwam de di recteur met den aangegeven trein aan, doch met hem een paar maréchaussées in politiek, gezeten in een anderen waggon. De directeur stapte uit een le klas coupé en zag onmiddellijk Bruinsma staan. Zooals deze later zelf aan de ma- réchaussée vertelde, had hij eerst goed uit zijn oogen gekeken, of hij geen ver dachte politielui zag. Toen, het terrein voor z'n operatie veilig wanende, stapte hij regelrecht op den directeur af, doch nauwelijks had hij dezen bereikt, of maréchausséa Zuurveld, die meer der gelijke zaakjes onder handen heeft ge had, daar hij lange jaren bij de re cherche is geweest, legde zijn hand op B.'s schouder en had in een minimum van tijd hem de boeien aangedaan. Zoo was dan eindelijk de schrik van Etten, eigenlijk nog een kwajongen, geknipt. Hij werd onder toeloop van een menigte belangstellenden naar Etten overge bracht, vanwaar hij naar de strafgevan genis te Breda werd getransporteerd. Naar hij zelf mededeelde is hij op den avond der bewuste afpersing over Attelaken naar de woning van den di recteur gegaan en ook daarlangs te voet (Tc laat ontvangen voor ons vorig no.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2