Het Land van Heusden en iitena, de Langstraat en de iommeierwaard. Agentessen. W. OIMMUET, Piano- en Orgelonderwijs, BH IJl ANN Co.. GORINCHEM. lie groote J aarlij kscli' van alle mogelijke artikelen tegen verminderde prijzen, Op KLEEDKTUKKEN BAAR HAAT wordt Hoesters-Kuehers, leest Abdij si 1*00p, Muziekonderwijzer te VÜGHT, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3341. Zaterdag 7 Maart. 1914. BIJVOEGSEL. begint Zaterdag 7 Maart 1914, 's morgens om 8 uur, en eindigt Maandagavond 16 Maart 1914 gedurende deze opruiming 10 pCt. korting gegeven. LAND VAN ALT-" VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. Woensdag is voor het Assizenhof te Nantes de moordzaak voorgekomen van den 15-jarigen Marcel Redureau. Deze heeft, zooals men zich misschien her innert, den 30sten September zijn baas met bijlslagen vermoord, toen deze hem verweet, dat hij een luilak was. Toen hij deze daad verricht had, bedacht hij, dat er getuigen in het huis waren, die zijn misdrijf verraden konden. Hij sloop naar de keuken waar de vrouw van den vermoorde en de dienstbode sliepen beiden werden gedood. Daarop begaf hij zich naar een slaapkamer, waar de oude grootmoeder gerucht had gehoord en juist uit het bed stapte. Men vond haar vermoord, met de beenen uit het bed. Daarop werden nog twee kleine meisjes door den 15 jarigen moordenaar gedood en ten slotte werd nog een 2-jarige baby vermoord gevonden. Marcel had zich daarop naar een vijvertje begeven en zich willen verdrinken, maar den moed ertoe gemist. Hij verschool zich in een schuurtje, waar de gendarmen hem spoedig vonden. Hij bekende on middellijk zoo ook voor de recht bank. Hij bekende volledig en zeide koel, dat hij spijt had van zijn daad. De jongen werd veroordeeld tot 20 jaar tuchtschool. Het is de hoogste straf die opgelegd kan worden aan een mis dadiger van nog geen 16 jaar. Bij een tagrijn te Hamburg is bij het overladen van 650.000 Fransche patro nen de loods waar zij lagen, in de lucht gevlogen. Twee arbeiders zijn omge komen en drie ernstig gekwetst. Een man wordt vermist. Hij is vermoedelijk in het water geslingerd en verdronken. In Oostenrijk is weer een nieuw geval van spionage ontdekt. Te Lemberg zijn twee kweekelingen van het priester seminarie in Schitomir, twee infante risten en een marskramer gevat, die men verdenkt in opdracht van den chef van den generalen staf in Wolhynië den Lembergschen kruittoren in de lucht te hebben willen laten springen. Tengevolge van een stormachtige ver gadering in de Militaire Club en in verband met den toestand in den staat Ceara, is besloten, den staat van beleg af te kondigen in Rio de Janeiro, Nich- teroy en Petropolis (Brazilië). De jonge prins von Wied, vorst van Albanië, maakt zich gereed, naar zijn land te vertrekken. Hij heeft de toe zegging van den steun der mogend heden, zij hebben hem een voorschot gegeven, een deputatie uit het Alba- neesche volk is hem te Neuwied de kroon komen aanbieden, maar Epi- rus is hem reeds bij voorbaat afge vallen. En niet om hem, maar om het volk, het Albaueesche volk in zijn ge heel, waardoor zij vreezen verdrukt te zullen worden. Ondanks alle militaire maatregelen van Griekenlaud zijn 3000 opstande lingen erin geslaagd, buiten de stad Argurocastro bijeen te komen, waar ij de onafhankelijkheid van Epirus proclameerden. Naar uit Athene gemeld wordt zijn 300 Albaneesche gendarmen aan het muiten geslagen. Toen zij last kregen aar Walona te gaan, verklaarden zij Heen te zullen gehoorzamen aan Essad asja. Alle distriten in de provincie El- assan hebben zich tegen een Chriate- ijk vorst verklaard. De soldaten van akki pasja komen dagelijks met de evolking in botsing. In die gevechten fijn tal van dooden en gewonden ge vallen. De Duitschsche staatssecretaris van posterijen, heeft in den Rijksdag mede gedeeld, dat het Duitsche rijk met Ne- lerland in onderhandeling was getre- len over liet medegebruik van den mderzeeschen telefoon-kabel tusschen ingeland en Nederland. De afstand be- Iraagt 200 K.M. en de minister hoopte, lat Duitschland's pogingen zouden tlagen. Indien Duitschland rechtstreeks met Engeland wil spreken, heeft men met een afstand onder zee van 400 K.M. te doen. Voor zulk een afstand zijn de moeilijkheden veel grooter dan op de kortere afstanden tusschen Engelaud en België en Nederland. De minister waarschuwde, dat de ge sprekken met Engeland in elk geval heel duur zouden komen, misschien wel 10, 12 of 15 mk. per gesprek. Sinds de ramp van de „Titanic" even duidelijk als afschuwelijk aangetoond heeft, dat zelfs de best ingerichte groote stoomschepen geen afdoende veiligheid voor ontzettende rampen bieden, wordt er door de scheepsbouwmeesters ijverig gezocht naar een oplossing, dis dezen toestand verbetert De zaak komt in hoofdzaak hierop neer, dat behalve de vertici le waterdichte schotten, die het schip voor geheel volloopen moeten bewaren, als 't ware een horizontale zwemblaas ter hoogte van het dek in de schepen wordt ingebouwd. Deze luchtdichte ruimte moet dan voldoenden inhoud hebben om, al liepen alle ruimen er onder vol, toch het schip te kunnen drijvende houden. Omtrent het onderloopen van de mijn te Strépy deelt de „Etoile Beige" het volgende mede: De bewoners van de mijnwerkersbuurt Marin te Thieu, hadden op het oogenblik van de ramp in de mijn Strépy Bracquegnies het gevoel of er een aardbeving plaafs had. Ongeveer veertig huizen, die door de groote verzakking op het punt staan in te storten, heeft men ontruimd. Bij de ramp zijn een groot aantal mijnwerkers gewond. De „Patriote" deelt nog mede, dat uit het onderzoek der mijningenieurs gebleken is dat het ongeluk ontstond doordat zich een wel in de nabijheid van de mijn bevond en de grond in beweging geraakte. In de mijn was geen pomp. Ook de bel die de mijnwerkers gebruiken, wan neer ze omhoog gehaald willen worden, werkte niet, maar door een gelukkig toeval werd het geruisch van het water boven gehoord, zoodat op negen arbei ders na allen gered konden worden. Het reparatiewerk zal lang moeten duren. In de mijn werkten blijkens nadere inededeelingen 680 arbeiders, die eenige maanden werkloos zullen zijn. In de Vereenigde Staten heerscht groote werkloosheid, mede tengevolge van de groote koude. De Daily Mail vertelt, dat in een vergadering van werkloozen een der sprekers den onge lukkigen aanried, de winkels leeg te plunderen en het onderdak der kerken voor zich op te eischen. Vrijdagavond werd inderdaad de Doopsgezinde kerk bestormd door een menigte dakloozen, die tijdens den dienst eischten, dat de banken voor hen ontruimd zouden wor den, opdat ze er konden gaan slapen. Zaterdagavond forceerde de menigte de deuren van verschillende kerken. De kostelooze logementen van de stad blij ven echter bijna onbezo:ht; zoo waren er Zaterdagnacht duizend bedden vrij, terwijl de menigte de kerken binnen drong. De toestand tusschen Oostenrijk en Servië is gespannen. Tot overmaat van ramp heeft thans een grens incident plaats gehad. Een aantal inwoners van de gemeenten Veliki en Lecknik, die bezig waren met het oprapen van hout op het eilandje Aditza, in den Donau, dat aan Servië toebehoort, werden door Oostenrijksche grenswachters omsingeld en gesommeerd om zich ever te geven. De boeren werden daarop naar Bosnië overgebracht en daar in arrest gesteld. Servië heeft besloten, naar aanleiding van dit incident een krachtig gestelde nota naar Weenen te zenden. De toestand in Portugal is toch niet zoo rooskleurig als de regeering meent, of althans mededeelt aan haar gezant schappen in Madrid en elders. In Ma drid wordt een nieuw9 monarchistische aanslag zeer waarschijnlijk geacht. Van wege de regeering zijn op verschillende plaatsen wapens in beslag genomen, die voor monarchisten bestemd waren. In Figueira is een groote hoeveelheid Voor eerste klas ammunitie ontdekt, maar wie weet hoeveel zendingen onontdekt zijn ge bleven. Uit het feit dat de regeering een aantal koningsgezinden, die met de afkondiging der amnestie naar Portugal waren teruggekomen weder uit het land verbannen heeft, blijkt wel dat ze zich niet geheel gerust gevoelt. In het Hyde Park te Londen, waarbij ruim 70.000 personen tegenwoordig wa ren, is Zondag een besluit aangenomen, waarin de samenkomst haar steun ver pandt aan de Arbeiderspartij en de vak- vereenigingen in Zuid Afrika om de verbannen leiders te doen terugkeeren en een beroep doet op de Engelsche regeering om van haar ontwijfelbaar recht gebruik te maken en haar goed keuring te onthouden aan de ideinni- teitswet van het Zuid Afrikaansche par lement, totdat het ongelijk de negen ballingen en anderen in de jongste geschillen aangedaan is hersteld, er hun genoegdoening voor is geschonken en hun de volle burgerrechten zijn terug gegeven. Naar men zich zal herinneren is de Montenegrijnsche Skoepsjtina het voor stel gedaan om met Servië een militair en diplomatiek verbond, mitsgaders een tolverbond te sluiten. De Bulgaarsche bladen bet.oogen naar aanleiding van dit voorstel, dat een samensmelting van Montenegro en Servië een groot gevaar voor de Balkanlanden zou worden en den vrede, dien men te Boekarest op onwrikbaren grondslag meent te hebben gesteld, op genade of ongenade aan den Servischen hoogmoedswaanzin zou uit leveren. In een circus te Hamburg werd Za terdagavond tijdens de voorstelling de temmer Karl Deutrich door een Afri- kaanschen leeuw plotseling aangevallen en op den grond geworpen. Het woe dende dier reet hem een been open, en alleen aan 's mans buitengewone geest kracht is het te danken, dat hij er het leven heeft afgebracht. Deutrich sprong, voor de andere leeuwen hem eveneens konden aanvallen, overeind en schoot zijn revolver op den wild geworden leeuw af, terwijl hij langzaam naar de deur van de kooi terugweek. De zwaar gewonde man is in een ziekenhuis op genomen. Onlangs was op Formosa een samen zwering tegen het Japansche gezag ont dekt,waarbij 150 inboorlingen betrokken waren. Daarvan zijn er thans 53 met dwangarbeid (van 5 tot 15 jaren) gestraft. De raddraaiers zijn ter dood veroordeeld. Hoeveel terdoodveroordeelden er zijn, vinden wij niet vermeld. ADVERTENTIEN. Een Eerste Klasje, meer dan 50 jaren bestaande „LINNENFABRIEK", goed bij particulieren ingevoerd, zoekt Agen tessen met relaties in gegoede kringen. Brieven onder motto „Linnenfabriek" aan het bureau van dit blad. in het bezit van gunstige certificaten van leerlingen en oud-leerlingen, be richt bij deze, dat hij nog enkele uren beschikbaar heeft voor de gemeente Heusden, tot het geven van tegen een honorarium van 1 Gulden per les en per uur. Alle artikelen worden slechts tegen contante betaling ver kocht en geene goederen op zicht gezonden, terwijl onze win kels tot 's avonds 10 uur geopend blijven. Laat Uw kwaal niet ver ergeren in een ernstige borstziekte of een tering. Gij kunt genezen als gij slechts de wondervolle Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, gebruikt. Vraag wien gij wilt, vriend of vijand, allen zullen U verklaren, als zij 't goede met U voor hebben, dat de Abdijsiroop het onfeil bare middel is tegen den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, pleuris,influenza, Woonhuis van den heer R. Smilde. bronchitis, catarrh, slijm- en kinkhoest en alle borst-, keel-en long aandoeningen. De Abdijsiroop werkt borstversterkend, ziektekiem- doodend en is voor de zwakste zuigeling of grijsaard zonder gevaar te gebruiken. Leest de onderstaande verklaring: „Doordien ik een verkoudheid verwaarloosde, werd ik aangetast door eene chronische bronchitis, welke mijn geheel gestel aanpakte en mij langen tijd deed lijden. Voortdurend moest ik hoesten, had hevige steken in de borst en sliep 's nachts bijna niet. Tot overmaat van smart kreeg ik er een soort slijmhoest bij, welke mijae krachten verzwakte. De slijm zat mij muurvast op de borst en wilde niet loskomen. Elke hoestbui ging dan ook gepaard met hevige borst pijnen. Werken kon ik niet meer en ik gevoelde mij lusteloos en zwak. Toen niets mij helpen wilde, en ik zooveel goeds over de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, hoorde, liet ik een flacon koopen bij deu drogist F. Hartsuiker alhier. De Abdijsiroop gaf mij dadelijk heerlijke verlichting, doordien groote brokken verouderde slijm zonder pijn loskwamen. Mijn borst werd daardoor verruimd en de hoestbuien verminderden en bleven weg. 'a Nachts sliep ik weer ongestoord, mijn gestel ging vooruit en toen ik nog enkele flacons Abdijsiroop gebruikt had, was ik geheel en al genezen en gezond als ooit te voren." De Klooster Sancta Paulo is alléén echt met den ROODEN BAND met hanteekening van den Generaal-Agent, L. I. AKKER, Rotterdam. Wacht U voor namaak Prijs per flacon van 230 gr. f 1.550 gr. f 2.en van 1000 gr. f 3.50 Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. Schouten Besoljfu: D. van Hel voortDruneu (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers Zoon DassenJ. J. Paes fieuderen B. de Graaff(«lessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; Meuwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.VlijmenH. v. Wordragen b. d. VenWerkendamC. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Vers velt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. De Bank verleent Crcdiet aan den Middenstand en neemt gelden deposito. Kantoor: Wilh^lminastraat 4, Breda. Geopend dagelijks van 10 tot 12 uur's roorm. v,- BUITENLAND. PIANO- S W W garantie KUNSTSPELenELECTR: PIANO'S.VLEUGELSisHET ADRES W-KESSELS'KON.FABRIEK. TILBURG VRAAGT CATALOGUS - OOK TERMmETAUNG Opruiming .tm De heer Roelof Smilde, timwerm.an te Ruinerwold Drenthe1 verklaart ons

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 5