Pink Pillen. Voor de ongelukkigen die aan de maag lijden. Een middel m er a eM aai te malei Zondagochtend vroeg is het gebouw der \Iis9uren Athletenclub te St. Louis afgebrand. Honderd menschen die er iu de kamers overnachten worden ver mist en zijn naar men vreest omgeko men. Zeven lijken zijn reeds gevonden. Het gebouw was acht verdiepingen hoog. Den menschen van de bovenste ver dieping werd door de snel om zich grijpende vlammen, 't ontsnappen belet. De part correspondent van de N. R. Ct. schrijft o. m.: Ouder den titel „Naar de stembus burgeressen!" kondigt de heer Gustave Téry in het Fransche Journal een aar dige proefneming aan, welke het blad van plan is bij de aanstaande algemeene verkiezingen eind April te houden ten opzichte van vrouwenkiesrecht. De heer Té:y gaat eerst eenig® gebruikelijke argumenten na, die hier tegen vrouwen kiesrecht aangevoerd worden. Hij weer legt ze alle en acht ze krachteloos. Het eenige argument, waarop hij geen ant woord heeft, is dit„De Fransche vrou wen hechten er niet aan te stemmen." Hoe staat het hiermede, is dat waar? zoo vraagt de heer Téry. Het beste is, het haar zelf te vragen, zegt hij, en z )0 zal het Journal doen. Wij zijn van plau, aldus besluit de heer Téry, een groote proefneming te houden, die als een S 'ort generale repetitie van het werke lijk algemeen kiesrecht zal zijn. Bij de aanstaande verkiezingen zullen de vrou wen op den dag der stemming stem bussen vinden, waar zij een stembriefje met den naam van haar candidaat in kunnen doen. Die briefjes zullen op gezameld en geteld worden door de zorg van het Journal, en deze proefneming zal ons twee belangrijke zaken leeren. Ten eerste: Hoeveel vrouwen in Frank rijk stellen belang in de politiek, ten tweede: Indien zij stemden, wat zou dat voor verandering brengen? In een tunnel, die te Giersberg bij Siegen gegraven wordt, zijn Zaterdag groote massa's aarde langs den wand afgekalfd, waardoor 70 werklieden van de buitenwereld afgesloten werden. Da delijk verleenden reddingsploegen hulp, en na uren van hard werken slaagden dezen er ten slotte in hen uit den tunnel te bevrijden. De bekende Engelsche suffragette Sylvia Pankhurst, werd Zondag in een omnibus gearresteerd, op het oogenblik dat zij naar de vrouwenkiesrechtbetoo- ging op Trafalgar Square toog. Te Carrickcross in Ierland kwam een boer 's nachts dronken thuis. Hij gooide zijn vrouw .de deur uit en viel zijn 19 jarige dochter, die weigerde hem geld te geven aan, beet haar een stuk vleescb uit den hals en wilde haar wurgen. Een 18-jarige zoon kwam zijn zuster te hulp en sloeg met een bijl den vader op het hoofd. De vader is daaraan gestorven. Zaterdag stond de zoon te Monaghan wegens vadermoordterecht. De jury sprak hem vrij. Ik ben het volmaakt met uw vonnis eens, zei de rechter. De opperkrijgsraad van de marine te Kiel heeft Zaterdag een onderofficier- radi telegrafist van de eerste werf divisie wegens het verraden van militaire ge heimen, diefstal en omkooping tot5'3 jaar tuchthuisstraf, uitstooting uit de marine en degradatie veroordeeld. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 11 Maart. Door den buitengewonen was der Bergsche Maas staan de aanlegsteigers weder onder water en zijn de uiterwaarden gedeeltelijk overstroomd. Ook staat de veerdam van het Eiland blank. Zooals we gedacht hadden, is het gegaan. Eerst enkelen en dan volgen er m«-er. Thans zijn op de tabakstripperij van de heeren Goulmy en Baer reeds een vijf- en-twintig vrouwen en meisjes aan den arbeid, wat niet anders dan velen gezinnen ten goede kan komen. Onder het opschrift „Een belangrijke proef' bevat het N. v. d. Dag eene mede- deeling, die ook voor deze streek niet zonder belang is: Bij een der batterijen van het 3e reg. veld- art. te Breda zal van 9 tot en met 13 Maart a.s. eene zeer interessante proef worden genomen. Zooals wellicht niet algemeen bekendis, telt eene dubbel-batterij der veld-artillerie in tijd van oorlog ruim 180 rijkspaarden, terwijl er in vredestijd slechts 52 afgerichte paarden aanwezig zijn. De ontbrekende pl m. 130 paarden worden in geval van mobilisatie op grond van de Inkwartieringswet gevorderd, d. w.z. tegen goede betaling van particulieren overgeno men. De wijze waarop zulks thans geschiedt is bij Kon. besluit geregeld, en heeft bij de daarmede genomen proeven zeer goed vol daan, zoodat men verzekerd kan zijn, dat de benoodigde paarden tijdig bij de troepen zullen aankomen. Uit den aard der zaak zijn er na aankomst van het vermeld aantal niet-militaire paar den allerlei moeilijkheden te overwinnen, alvorens uit het samenstel van militaire en niet-militaire paarden eene marsch vaardige batterij is geformeerd. Teneinde nu deze moeilijkheden onder de oogen te zien, worden heden, 9 Maart, een aantal gekeurde paarden uit Zevenbergsche Hoek, Waspik, Waalwijk en Breda voor een week in huur genomen en met deze paarden verder gehandeld zooals in oorlogstijd met de alsdan te vorderen paarden zoude ge schieden. Uit den aard der zaak wordt voor eene uitstekende voeding en behandeling zorg gedragen. Teneinde de logé's behoorlijk onder dak te kunnen brengen, zijn nabij de kazerne a/d. Gasthuisvelden 2 prachtig ingerichte staltenten geplaatst, welke ieder 50 paarden kunnen herbergen. Het programma, zooals het voor de oefe ning is opgesteld, luidt als volgt: Maandag 9 Maart: Ontvangst der paarden. Dinsdag 10 MaartBeslaan, tuigen passen, aanspannen. Woensdag 11 Maart: Aanspannen, korte marschoefening. Donderdag 12 MaartMarschoefening, schietoefening bij Leur. Vrijdag 13 MaartMarschoefening, oefe ning op de Geldersche heide, bivakkeeren. Zaterdag 14 Maart: Teruggeven der paar den aan de eigenaars. Werkendam. Vrijdag 1.1. slaagde te Rotterdam mej. H. Knol, alhier, voor de acte nuttige handwerken. Amlel- Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Februari 46 telegrammen behandeld, waarvan 22 werden verzonden en 24 ontvangen. Bij A. S. alhier heeft eene zeug 21 jongen ter wereld gebracht. Zaterdagavond gaf de Gemengde Chr. Zangvereeniging „Heb dan de waarheid en den vrede lief" hare jaarlijksche uitvoering, voor een flink bezette zaal. Wat aan zang nummers gegeven werd, was minder dan vorige jaren en viel dus niet mede, ofschoon we mogen gelooven dat in sommige num mers van enkele leden te veel gevergd werd, terwijl ook het rooken ir> de zaal zeer hin derlijk was. De ter afwisseling gegeven samenspraken vielen zeer in den smaak, waarvoor de medewerkende dames en heeren alle lof toekomt. Beneden-Langstraat De han del in hooi gaat vrij goed, maar van hoogere prijzen is volstrekt geen sprake. De vrij lage hooiprijzen worden van merkbaren invloed op de pachten van hooi- en weilanden. Men besteedt voor goede kwaliteit hooi steeds f 11 a f 11.50, mindere soorten f 9 a f 10, schraal pershooi f7 a f 8, en stroo met weinig handel f8.50 a f9, alles per 500 KG. Capelle. Toen j.l. Zaterdag de heer E. de K., onderwijzer aan de Chr. school, aan 't fietsen leeren was, kwam hij in den sloot terecht. Na veel moeite mocht zijn begeleider erin slagen hem op het droge te brengen. Gelukkig kwam hij met den schrik en een nat pak vrij. Door B. en W. onzer gemeente is den heer H. v. d. Waals, onderwijzer alhier, tegen 1 Mei eervol ontslag verleend, ten einde hij op dien datum zijn betrekking als onderwijzer met verplichte hoofdakte te Oude Ton ge kan aanvaarden. De firma Sneep en Co. zal haar auto vrachtwagen afschaffen, gezien het kostbare onderhoud daarvan, en zal in 't vervolg haar meel weer met paarden vervoeren. Vandaar zijn door deze firma reeds paarden aangekocht, o. a. twee prachtige te 's-Hage voor pl. m. f 1200. Binnen eenige weken zal onze rede rijkerskamer „Vriendentrouw" een uitvoe ring geven ten bate van het Hoefijzer ver bond. Dit doel beoogt het oprichten van een herstellingsoord voor kinderen te Nun- speet. Opgevoerd zal worden„Mijnheer de Senator", blijspel in 3 bedrijven. Deze week zullen eenige dames de huizen langs gaan om toegangskaarten voor de uitvoering te verkoopen tegen f 1. Drimmelen. De gemengde zang vereeniging „Aurora" uit Geertruidenberg zal Zaterdag 14 Maart a.s., 's avonds om 8 uur, eene uitvoering geven in de Ned. Hervormde kerk, alhier. Gameren. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering werd aan mej. Mojet, on derwijzeres aan de openbare school, eervol ontslag verleend. Mej. M. is voor tijdelijk benoemd aan een der scholen te Amersfoort. Gemleren. Op Vrijdag 27 Febr. j.l. hield de coöperatieve stoomzuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" alhier hare jaarver gadering. De voorzitter, de heer C. J. Branderhorst, heet den leden hartelijk welkom, betuigt zijn ingenomenheid met de talrijke opkomst en opent met de wensch dat de vergadering een geregeld en aangenaam verloop moge hebben het bijeenzijn. Na het opmaken van presentielijst en lezen der notulen geeft de Voorzitter den directeur der fabriek, den heer Van Dam, gelegenheid rekening en verantwoording te doen over het jaar 1913. Uit deze rekening blijkt dat totaal ver werkt is: 985388 liter melk; 163832 L. meer dan het vorige jaar, met een gem. vet van 3.112 pCt. De gemiddelde melkprijs bedroeg f 6.2870. Totaal werd aan melkgeld uitge keerd f52100.19. 30.6221 KG. boter werd gemaakt, waarvan de opbrengst was f 41457.86. Gem. prijs voor 1 KG. boter was ruim f l.35£. Gemaakt werden 5398 Gouda kazen en 673 komijne kazen. Totale opbrengst was f 11002.61. De verkoop van volle melk, taptemelk, karnemelk en wei bracht op f 9341.80. De onkosten bedroegen f 8408.50. Per 100 L. verwerkte melk f0 8533, ingehouden voor aflossing en reserve f0 1388. Opbrengst van 100 L. melk bruto f5.287 -j- f 0.8533 -f- f 0.1388 f6.2791, circa f6.28 per L. Uitgeloot werden 10 aandeelen ad f 100. f 1000.terwijl het reservefonds ver sterkt werd met f 268.64. Zonder eenige op- of aanmerking wordt de rekening goedgekeurd en den Directeur voor zijn gevoerd beheer gedechargeerd. Hierna neemt de Voorzitter het woord en zegt: Mijne heeren, het is nu reeds voor de zevende maal, dat ik het genoegen mag hebben, na goedkeuring onzer rekening den gang van zaken onzer fabriek over het achter ons liggende werkjaar een weinig voor uwen geest te belichten. Gaf het jaar 1911 ons stoffe tot klagen wat betreft voeder voor het vee en melkgewin, 1913 mag in de historie onzer fabriek geboekt worden als eene periode van overvloedig grasgewae en mitsdien ruime melkgift. De gunstige gevolgen daarvan zijn ook voor onze tabriek niet uitgeblevenbetalende een goede prijs per liter melk, mochten wij bij eene aflos sing van 1000 gulden en aankoop van materiëel nog een bedrag van 268 gulden storten ter versterking van het reservefonds. Past dan niet mijne heerea, na erkenning van Godes zegen, in de eerste plaats een woord van warmen dank aan onzen wak keren en kranigen directeur Van Dam, onder wiens begaafde leiding, met mede werking van zijn goed geschoold en ijverig personeel, het mogelijk was uwe vergadering dezen avond zulke gunstige cijfers voor te kunnen leggen. En ik mag het niet ver zwijgen dat door accuratesse en volle toe wijding onze producten wat betreft kwaliteit en duurzaamheid op eene hoogte zijn ge bracht, onzen afnemers tot volle tevreden heid stemmend. Ik weet dan ook Directeur niet te veel te zeggen, wanneer ik namens onze gansche coöperatie de hope uitspreek, u met uw personeel nog lange jaren in onze fabriek werkzaam te mogen zien. En dan wil ik veider ook gaarne den tol mijner erkentelijkheid brengen aan mijne mede bestuurders en commissarissen, die als immer zich ook 't vorige jaar, boven allen lof van hunne taak hebben gekweten, too- nende stutters en schragers te zijn van ons cooperatiegebouw. En ik weet, niemand mijner medeleden duidt het euvel, wanneer ik in 't bijzonder met een enkel woord waardeer den administratieven arbeid, door onzen actieven en geschikten secretaris, den heer M. J. v. d. Beek, met volle lust en liefde verricht. Het met u, mijne heeren, in dezen samenwerken, was mij rechtaan genaam. Ja, ik mag alle leden onzer ver- eeniging persoonlijk hartelijk dank zeggen voor hunne verleende medewerking ook weer 't verloopen jaar. Met groote voldoe ning mag ik wijzen op trouwe en meer goede levering van het zuivel. Gij toont tot onze blijdschap steeds dieper en leven diger te beseffen, dat onze belangen rakende de melkerij, vast liggen in „Op Hoop van Zegen." Moge dit besef ons in de toekomst immer dichter bij elkander doen blijven, strijdend voor één doel: de vooruitgangen hoogere bloei onzer fabriek; dan, maar dan ook alleen, zal 't ingetreden jaar met hulpe van Boven kunnen gewagen van een „Ex celsior", met ru8tigen doch gestegen wiekslag. De Directeur dankt den Voorzitter voor zijn goede en waardeerende woorden, wijst op de aangename samenwerking met den Voorzitter en de leden van het bestuur. Hij sluit zich aan bij het gezegde van den Voorzitter wat betreft levering van melk en coöperatief voelen, en constateert tot zijn vreugde vooruitgang. Nu wordt overgegaan tot verkiezing van bestuursleden en commissarissen. Gekozen worden tot leden van het bestuur de heeren C. J. Branderhorst en C. van Kooijk, en tot commissarissen de heeren B. van Mersbergen en H. Schreuders. Na het afdoen van nog eenige zaken dankt de Voorzitter voor de gemakkelijke leiding en de aangename, joviale en degelijke wijze, waarop de besprekingen zijn gevoerd en sluit met de hoop dat alle genomen be sluiten en beslissingen mogen strekken tot welzijn onzer coöperatieve zuivelfabriek, deze zeer geanimeerde vergadering. De heer F. van Dam, alhier, is be noemd tot directeur der stoomzuivelfabriek „De Graafstroom" te Bleskenegraaf. Mederliemert. Tot voorzitter en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn respectievelijk benoemd de heeren H. Straver en W. Knoop. Door den aanwas der bevolking neemt ook het aantal schoolkinderen voort durend toe. Voor het eerste leerjaar, dat met 1 Mei aanvangt, zijn niet minder dan 33 leerlingen ingeschreven, welke onmoge lijk allen geplaatst kunnen worden, zoodat de gemeente noodgedrongen tot vergrooting der school zal moeten overgaan en een nieuwe leerkracht aanstellen. Baailisiloilk-Gisteren werd alhier voor 't eerst na een 20-tal jaren een voor- j aarsveemarkt gehoudenAangevoerd werden 89 koeien, waarin een levendige handel werd gedreven. De premiën werden getrok ken door: J. Kuijster, P. Damen, W. van Laarhoven, N. van Dongen, A. Zijlmans, L. van Ginneken, W. de Bruin, P. Boons, J. Boons, C. Bink 2 en G. Knaap. De 5 jarige Jos. Roons viel voor uit een met stroo geladen wagen. Wonder bover wonder bracht de kleine het er af met eenige kneuzingen, waarvoor dr. Smits hulp werd ingeroepen. Het paard van den heer D. Lank- huizen schrok en ging op hol. De kar kwam teeen een paal der El. Centrale, die dwars door brak. Met de burrie achter zich rende het razende dier over sloot en heg, tot het bij het liefdegesticht door Anton Broeders tot stand werd gebracht. Van hier zijn 7 paarden verhuurd om van 9 tot 14 Maart in het leger dienst te doen. Slechts 1 paard werd afgekeurd. De dieren zijn te Waalwijk in ontvangst genomen en tegen flinken prijs geschat. Van den heer H. de Bont wist een verstandige klepper de staldeur van het Oude huis op De bergen te openen en holde naar de nieuwe woning van zijn baas. On derweg werd hij bijtijds door J. de Bont gegrepen. De botermaker Verschuren van Was pik kwam aan de zuivelfabriek alhier met de hand tusschen de kamraderen der ma chine, waardoor hem twee vingertoppen verbrijzeld werden. Raainsdonksveer. De handel in hooi is alhier stil. Voor puik hooi be steedt men flla f 11,50, terwijl afwijkende qualiteiten niet geplaatst worden. Haver- stroo geldt f 7,tarwestroo f 8,en rog- gestroo f 8,50, Sprang;* JJ- Zaterdag werden de stalen wijzerplaten op den toren alhier aan gebracht. Ook is men druk bezig om de luidinrich- ting zóó te maken, dat dit in plaats van door vier personen door eén kan worden uitgevoerd. Zaterdagavond 1.1. kwam de afdeeling „Patrimonium" alhier in vergadering bijeen. Besloten werd een afgevaardigde naar de Bondsjaarvergadering, welke op 23 en 24 Maart e.k. te Amsterdam zal plaats vinden, heen te zenden. Door stemming werd J. Dalmaijer als primus benoemd, terwijl W. Dalmaijer zoo noodig als zijn secundus werd aangewezen. *SIeeuw||k. De burgemeester dezer gemeente zal des Woensdags niet van 9 tot 12 uur voorm., gelijk in ons vorig nummer stond, op het gemeentehuis te spreken zijn, doch van 10 tot 12 uur voorm. Kerknieuws. Werkendam Hedenavond te 7 uur hoopt in de Chr. Ger. kerk alhier op te treden de weleerw. heer M. den Boer, predikant te Dordrecht. Zaterdag 1.1. is tot notabel der Ned. Herv. kerk, alhier, gekozen in de plaats van den heer J. van Zorge, de heer Joh. Corn. Visser, alhier. Gameren. Woensdagavond 7 uur hoopt ds. N. Diemer in de Geref. kerk alhier een bidstond voor het gewas te houden. 's Gravemoer.Woensdagavond zal in de Chr. Geref kerk ds. G. Klumper voor gaan in een bidstonde voor het gewas. ftieuw emlijk. Bij de Geref. kerk alhier is beroepen de weleerw. heer ds. Pol van Vlissingen. Een middel dat de maagziekten ge neest, is een kostbaar raiddel. Allen die aan die ziekte lijden moeten zich heden reeds de Pink Pillen aanschaffen. Indien zij de weldadige behandeling volgen, zullen zij binnenkort een uit muntende eetlust hebben, waaraan zij ruimschoots kunnen voldoen zonder de minste bijgedachte. De Pink Pillen ver rijken vooreerst het bloed en versterken de verteriugsorganen, Die organen, door zwakte traag geworden, hernemen nieuwe kracht en werken op nieuw uitstekend. Het voedsel wordt dan volkomen ver teerd en opgenomen tot het grootste wel zijn van geheel het organisme dat zijne krachten herwint. De overblijfselen der spijsvertering worden ook volkomen uitgedreven en weggevoerd en alle zoo pijnlijke ongemakken zijn niets meer dan een treurige herinnering. Behalve hunne ongemeen krachtige werking op de maag, maakt hunne zuiverende en herlevende werking op het bloed deze pillen onovertroffen tegen de volgende ziekten: bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie, zenuwziekten, algemeene zwakte. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten Binnenland. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de regeering den heer Van Kol de opdracht verleend om voor haar een reis naar Japan te ondernemen, ten einde daar de grootindustrie te bestudeeren. In zake de verdediging van Indië ea in verband met de vlootwet, zal volgens het Handelsblad de vice-admiraal G. F. Tydeman, directeur en commandant van de marine te Amsterdam, zich tot het houden van besprekingen over dit on derwerp deze maand naar Java insche pen. De bedoeling zou zijn, dat de ad miraal zich 26 dezer in gezelschap van den luitenant ter zee 1ste klasse E. P. Westerveld te Genua zal inschepen aan boord van de Rembrandt. Indië—Japan. De „Deutsche Japan-Post" maakt mel ding van een te Tokio, onder voorzit terschap van Graaf Okuma, gehouden algemeene vergadering van leden der Japansche Vereeniging „Indie-Japan", waarin door Baron Kanda werd voor gesteld het terrein van werkzaamheid der vereeniging uit te breiden, en dit niet meer beperkt te doen zijn tot de Engelsche bezittingen in Azië, doch voor de toekomst ook de Nederlandsch- Indische koloniën in de sfeer der be moeiingen op te nemen. Dit voorstel werd onder grooten bijval door de ver gadering aangenomen. Baron Kanda zeide ter toelichting, dat zijn bedoeling was eenerzijds den argwaan der En- gelschen, als zou Japan speciaal het oog geslagen hebben op de Engelsche bezittingen, af te leiden, en anderzijds er de aandacht op te vestigen, dat in het algemeen het streven moet zijn den invloed van het Japansche volk naar het Zuiden uit te breiden en te ver sterken. Naar de „Stichtsche Ct." verneemt, is dr. J- R Slotemaker de Bruine te Utrecht,als opvolger van ds Pierson, be- uoemd tot president directeur der Hel dringgestichten te Zetten. Dr. Slotemaker de Bruine heeft deze benoeming aangenomen. De correspondent van de „N. R. Crt." te Batavia seint, dat S., de hoofdkassier van de Nederlandsch-Indische Escomp- to-Maatschappij (beschuldigd van dief stal van f 220 000 ten nadeele van die maatschappij) overeenkomstig den eisch tot 5 jaren gevangenisstraf en zijn vrouw wegens heling tot vijf maanden gevan genisstraf is veroordeeld. Te Beerta (Gr.) is Zaterdag overleden Geesje Schreuder, weduwe van K. Buis kool, in den ouderdom van honderd twee jaar en negen maanden. Naar wij vernemen, bestaan er weer plannen om de Wadden ten Zuiden van Ameland droog te leggen. Een concessieaanvraag van de naaml. ven nootschap Betonijzermaatschappij San ders moet reeds eenige maanden geleden bij den minister van waterstaat zijn in gekomen. Een soldaat der rijdende artillerie bestelde bij een zadelmakersfirma te Arnhem geregeld artikelen voor zekeren luitenant jhr. van Ro'tmalen, wiens op passer hij zeide te zijn. Hij haalde de bestellingen zelf af. Thans is gebleken, dat die luitenant jhr. Van Rosmalen niet bestaat, en dat deze soldaat de zadelmakersfirma voor ongeveer f 150 heeft weten op te lichten. Verschillende door hem op die wijze verkregen goe deren had hij verkocht en ze zijn reeds door de politie in beslag genomen. De soldaat is aangehouden en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct.: Voor de internationalen voetbalwed strijd, die Zondag te Antwerpen tus schen de Nederlandsche en Belgische elftallen zal worden gespeeld, blijkt enorme belangstelling te bestaan. Plaatskaarten voor een goedkoope trein naar Antwerpen waren te voren aan verschillende bureaux verkrijgbaar gesteld, en reeds 's morgens vóór half 5 was aan 't Centraalstation de voorraad uitverkocht. Alleen het secretariaat van den N. V. B. heeft al 4000 plaatsen in Nederland ver kocht. De houders van die kaarten moeten allen Zondag heen en weer naar Antwerpen. De extratrein kan slechts 1000 personen bevatten. Hoe moet dat nu wel gaan? Zondagavond, tóen om 6 uur de wacht bij de infanterie-kazerne te Ede werd afgelost, ontdekte men weder brand op de eerste verdieping. Het bleek, dat een krib op een on derofficierskamer in brand stond. De beddezak was reeds verbrand, de dekens en lakens waren geschroeidhet kastje boven het bed was eveneens geblakerd. De brand kon gelukkig bijtijds gebluscht worden. Terstond werd een gestreng onderzoek ingesteld, dat tot tien uur in den avond duurde, en waarbij ook een kapitein der maréchaussée uit Wa- geningen aanwezig was. Daarbij bleek, dat in een vleugel, juist tegenoverge steld aan dien waarin de brand ont stond, vijf gaskranen waren opengezet. De afdeeling Sneek van den Bond van Ned. Onderwijzers waarschuwt de ouders hun kinderen niet blindelings voor het onderwijs te bestemmen. De markt is schromelijk overvoerd. Veel jongelui, gelukkig met hun be haalde akte, slagen er zelfs na een jaar 8olliciteeren niet in een betrekking te krijgen. Het begint weer te gelijken op een vroegere periode, toen vele ge slaagden, door den nood gedwongen, kellner, spoorwegambtenaar, schippers- of boerenknecht werden. En 't valt te voorzien, dat er in de eerstvolgende jaren nog geen kentering in den toe stand zal komen, aldus heet het. Dezer dagen, is uit de Raadzaal van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem ontvreemd een bruin metalen kannetje, dateerende uit het laatst der 16e eeuw. Het is slechts 10 c.M. hoog en stond op een hoogen schouw, zoodat het alleen door iemand van flinke lichaamslengte kan zijn afgenomen. Deze diefstal schrijft de O. H. Ct. valt te betreuren, omdat het een waarde vol voorwerp was, maar ook omdat men meende dat in dit museum de bezittin gen veilig waren. Het gaat niet aan al deze voorwerpen te bevestigen. En het toezicht in de zalen laat overigens niets te wenschen over. Uit Steenwijk wordt gemeld: Te Steenwijk doet zich het zeldzame geval voor, dat bij een op 6 Maart j.l. I gehouden publieke aanbesteding van het verbouwen van de school voor Chr. Volksonderwijs, niet één inschrijvings biljet werd ingeleverd. Een paar weken geleden had voor hetzelfde werk een onderhandsche aan besteding plaats. Vier bekende aan-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2