gelooft men, dat bij Terreon een keer punt is gekomen in den ongelukkigen toestand, waarin Mexico nu al sinds maanden verkeert. Bij Terreon is de victorie voor de regeeringstroepen en voor Huerta be gonnen. De rebellen van generaal Villa zijn er verslagen en het zal aan de troe pen van Huerta thans weinig moeite kosten, om naar het Noorden op te ruk ken, om de opstandelingen den genade slag te geven. Men verwacht in Mexico city dat de overwinning bij Terreon de oogen van den president der Vereenigde Staten zal openen en alle Mexicaansche bladen wijzen erop, dat Wilson nu de kans heeft om zijn houding te veranderen en alsnog de regeering van Huerta te erkennen. Het verder optreden der regeerings troepen, die de rebellen achtervolgen, zal, zoo hoopt men tonminste in Mexico, het bewijs leveren, dat de regeering van Huerta in staat is, de orde in Mexico te handhaven. De Mexicaansche opstandelingen aan voerder Villa is na een strijd van vier dagen, waarin driemaal een stormaan val werd uitgevoerd, in Gomez Palacio binnengedrongen, waar hij zijn hoofd kwartier vestigde, op een plek, die Tor reen, drie mijlen vandaar gelegen, be strijkt. Villa heeft het getal van zijn ver liezen nog niet nagegaan; maar zij zijn zwaar. De gewonden hebben vreeselijk te lijden gehad van water. Velen zijn omgekomen tengevolge van gebrek aan water en geneeskundige hulp. De straten liggen vol lijken, zoo van opstandelin gen als van regeeringstroepen. Nadat Gomez Palacio met kanonnen beschoten was, werd de stad binnenge drongen door ruiterij en door voetvolk, bewapend met geweren, korte sabels, pistolen en handgranaten. Op honderd verschillende punten werd gestreden in de nauwe straten. Oudgedienden verklaarden na afloop, dat dit de vreeselijkste strijd was, dien zij ooit hadden meegemaakt. De strijd om het bezit van Torreon duurde Maandag nog voort. De opstan delingen zijn in het bezit van bijna alle stellingen om de stad. Het wordt erkent dat de opstande lingen bijna 900 man aan dooden en gekwetsten hebben verloren. De ver liezen der regeeringstroepen worden op 2000 geschat. Men gelooft echter, dat de verliezen der opstandelingen te laag zijn opgegeven. De gevangengenomen soldaten van het regeeringsleger worden ingelijfd bij de troepen van de opstandelingen; en de gevatte officieren van het regeerings leger worden terdoodgebracht, indien zij weigeren trouw te zweren aan de za.uk van den opstand. Te Palm Beach in Florida is dezer dagen overleden Benjamin Franklin Keith, de eigenaar van 75 schouwbur gen, verspreid over al de groote steden van de Unie. Keith is de eerste geweest, die bij de exploitatie van café-chan- tauts, de onatgebroken voorstellingen invoerde zooals men die thans in de bioscoop-theaters heeft. In zijn schouwburgen liet Keith spelen van half twaalf 's middags tot half twaalf 's nachts. Als één ronde van het pro gramma was afgewerkt, begon de ver- t 'Ouiug weer van voren af aan. Keith was met en door deze vinding schatrijk geworden en een macht in de schouw burgwereld der Unie. De Russische postadministratie zal een geregelden luchtpostdienst openen. In de eerste plaats zal een verbinding Paflofsk, Peterhof, Tsarskoje Selo, Kras- noje Selo en eenige andere voorsteden worden ingericht. Als verste punt is de stad Nofgorod genomen. Elk vlieg tuig zal een vracht van ten hoogste vijf pond medenemen, dat zijn 4000 5000 blieven. Voor den luchtpostdienst zullen bijzondere briefomslagen en post zegels uitgegeven worden. Voor de be stelling van een luchtpostbrief wordt een extra-port van 50 kopeken geheven. De opbrengst zal voor de constructie van meer luchtvaartuigen dienen. De eerste vaart zal in de Russische Paasch- week plauts vinden. Hoe afschuwelijk het toegaat bij de roof- en moordpartijen, die in Centraal China worden aangericht door de bende van den Witten Wolf en zijn volgelingen, blykt uit een bericht uit Peking. De ruuvera overvielen en versloegen een afdeeling regeeringstroepen in Tsjang tsjau. Die regeeringstroepen werden 'a nachta overvallen en in de pan ge hakt. Daarbij zijn er vijfbonderd ver brand. De „Imperator" heeft een nieuw re cord gemaakt. Het schip bereikte op haar reis van New York naar Cherbourg een gemiddelde snelheid van 23®/4 zee mijl per uur en de voor Parijs bestemde passagiers landden reeds 51/, dag na hun vertrek uit New-York te Cherbourg. In het Engelsche Lagerhuis is mee gedeeld, dat de musea die na den daad van mis» Richardson die de Venus van Velasquez beschadigde werden gesloten, een beteren bewakingsdienst organiseeren, en weldra weer voor h9t publiek zullen worden toegankelijk ge steld. De seismografische instrumenten aan het observatorium te Washington heb ben een hevige aardbeving opgeteekend, hetgeen ook plaats vond te St. Louis, Cleveland en andere plaatsen van de Unie. Plaatselijk Hieuw». Kleusden, 1 April. De Heusdensche stoombootmaatschappij van den heer L. de Beer, doet een groote sprong vooruit. Het voornemen toch is de verschillende passagiersbooten electrisch te verlichten. Om te beginnen wordt dit aangebracht op Metta II, die van Heusden op Rotterdam vaart. De inrichting, dynamo van 110 volts, 15 ampère, wordt daargesteld door de firma W. Smit te Slikkerveer. Werkendam. Verleden week kwam schipper Adr. de Heer bij het houtladen te vallen en brak een arm. 11 Rcneden-Ijangstraat. De ban- del in vette kalveren is vrij goed gestemd, die in vette varkens matig. Biggen worden aan rededelijke prijzen omgezet, terwijl nuchtere kalveren bijzonder duur worden verkocht. Men besteedt voor vette kalveren 65 75 cent per kg., vette varkens 28 k 29 cent per half kg., lichte exportvarkens 30 31 cent, biggen f 8 f 14 per stuk, nuchtere kalveren f20 f 30, schapen f 15 f 25 en geiten f 8 si f 14. Meeuwen. Naar wij vernemen, hebben reeds een 20-tal deelnemers zich aangemeld om deel te nemen aan de schiet oefeningen tot verhooging van 's lands weer kracht. Nederhemert. Tot ons genoegen vernemen we, dat J. E. van Diggelen, leer ling van de ambachtschool te Gorinchem afd. schilders, is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. Naar we vernemen blijft de luxe hengst „Ludwig" van den heer O v. d. Wer ken in de environs gestationeerd. Hij is verkocht aan een inwoner van Vuren. Met het hooge water zij n hier enkele perceelen bouwland onder water geloopen. Was de duikersluis in den Noorderdijk bijtijds geopend, dan had het overtollige water gemakkelijk kunnen wegvloeien. De weilanden komt zoo'n bevloeiing ten goede maar het bouwland vooral met winterkoren ondervindt er schade van. IHiieuwend ijk. Donderdagmiddag had onder groote toeloop van belangstel enden de plechtige teraardebestelling plaats van wijlen Arie den Dekker Dz. Niet alleen aan het sterfhuis, maar inzonderheid op den doodenakker was de belangstelling groot, om getuige te zijn van de laatste woorden, die zouden gesproken worden aan de groeve van dezen helaas zoo vroeg ontslapene. Nadat iet stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, trad ds. Wielinga van Middel- lurg naar voren. Wanneer de spreker de groote schare overziet, gevoelt hij het, hoe bemind, geliefd en geëerd de ontslapene was. Hij was begiftigd met rijkdom en eer, met kostelijke gave van naasteliefde en lulpbetoon; thans is hij niet meer; zwaar is de slag die geslagen, groot het verlies dat. geleden werd Inzonderheid voor den vader en moeder, die hun eerstgeborene, voor de kinderen die hun broeder, bovenal voor zijn geliefde tante, die hem opvoedde als haar eigen kind en wier hart als verscheurd is van droefheid, moeten missen. Daarop sprak de heer Punt, burgemeester van Alm kerk. Thans staat hij sinds zijn kort verblijf in Almkerk voor de derde maal bij de groeve van een raadslid. De overledene had zich als wethouder en raads lid met toewijding gegeven aan de belangen der gemeente en toonde zich een geboren jurist in de moeilijkste zaken. Bovendien herinnert hij er aan hoe ongedacht hij uit het leven werd weggenomen. Ten slotte sprak de heer Vlaanderen, hoofd der bijz. school, en herinnert met dankbaar heid hoe de heer Den Dekker den eersten steen legde vaD de nieuwe school. De broeder van den ontslapene, mr. dr. A. den Dekker, dankte met ontroerde stem voor de laatBte eer zijn broeder bewezen, waarna velen aangedaan huiswaarts keerden. Raamüdonk. Het paardje van- koopman Van Turnhout schrok aan de Melkhaven en holde door de Broekstraat, Vlaaikens tot den Nieuwen Weg, waar de heer Prins van Arendonk het gespan op kordate wijze tot staan bracht. Heesters van Waspik was met twee vrienden een aangenaam fietstochtje wezen maken. Op den weg huiswaarts stond zijn stuur in de Kadestraat een beetje los met het natuurlijk gevolg, dat H. pardoes in de sloot reed. De vrienden hadden braaf schik en H. was nu aan alle kanten nat. Toen de muldersknecht N. v. d. Put, gisterenmorgen in de Broekstraat de kar loste, werd hij zoozeer ongesteld, dat de heer D. Lankhuizen hem op een bed per as naar huis moest brengen. §prang. J.l. Zaterdag werd onder vele blijken van belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. Maijers, in leven lid van het Burg. Armbestuur, lid van het bestuur van het waterschap „De Binnenpolder van Sprang", lid van het college van kerkvoogden bij de Ned. Herv. gemeente etc., ter aarde besteld. Nadat de kist in de groeve was neerge- aten, trad ds. A. Pop naar voren om een woord van nagedachtenis te wijden aan den overledene en wees de omstanders op den ernst van het leven. Een broeder van den overledene de heer J. C. Maijers, dankte met bewogen stem voor de laatste eer zijn broeder aangedaan. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. Op den door Burgemeester en Wet houders vastgestelden kiezerslijst komen voor de Tweede Kamer 239, de Prov. Staten 239 en den gemeenteraad 217 kiezers voor. Tot plaatselijk deurwaarder is be noemd de gem.-veldwachter C. J. Kuijsten. 7aspik. De echtgenoote van den heer J. de B., had het o igeluk uit te glijden en terecht te komen in den put van „zekere plaats". Door J. Langerwerf werd vrouw De B. uit het onwelriekend bad gered. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Vrijdag 27 Maart des voorm. 11.30 uur. Voorzitter: burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer Van Eggelen. Aanwezig alle leden. Agenda: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Wijziging gemeentebegrooting 1913. 3. Ingekomen stukken. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde, leest de Secretaris de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Komt aan de orde punt 2 van de agenda, om van de gemeentebegrooting 1913 ee' bedrag op en over verschillende posten af- en over te schrijven, waartoe wordt besloten. 2e. Ingekomen stukken. Ie. Een schrijven van het gemeentebestuur van Vel zen, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan bun adres om de ouderdomsrente ten laste van het rijk en niet ten laste van de gemeente te brengen, aangezien deze wet voor de gemeente belangrijke kosten zou meebrengen. Veerman: We moeten toch betalen of we dit doen aan Hoofdelijken Omslag of aan Rijksbelastingen, dit blijft toch hetzelfde. Amsterdam betaalt 3 ton. We krijgen een belasting op sigaren en andere zaken. Het geld moet er toch komen. Voorzitter: Het is voor het Rijk veel ge makkelijker om aan geld te komen dan voor een gemeente. Komt de wet ten laste van de gemeente, dan krijg je f 50, voor iederen 70-jarige. En wat een willekeurige handelingen met de vraag wie behoeftig is en wie niet. Iemand die behoeftig is krijgt het niet en een ander wel, evenals het nu het geval is. Daarbij veroorzaakt de wet een heele boel werk aan de gemeente. Van Andel: Ik ben er voor de wet ten laste van de gemeente te brengen, omdat deze beter bekend is met de toestanden en dus beter kan beoordeelen wie behoeftig is en wie niet. VoorzitterDit zegt de minister ook, maar hij is het liever kwijt, daar hij meent dat de wet in dit geval eerder zal worden aan genomen, want in de Tweede Kamer onder vindt ze een groot verzet en ik meen niet ten onrechte. De JoDg: De meeste gemeenten hebben reeds adhaesie betuigd. Prins: Ik kan er mijne goedkeuring wel aan schenken. Van Andel: Het Rijk heeft niet de be doeling er de gemeente schade mede toe te brengen en wat voor de eene gemeente nadeelig i« kan voor de andere voordeelig zijn, het kan voor onze gemeente best voor deelig zijn, en dit dienen we eerst na te g«an, dat is gemakkelijk te berekenen Voorzitter: Je krijgt de helft. Van AndelNeen, je krijgt voor allen f 50. Voorzitter: Waar de menschen heel oud vrorden, kan het misschien voordeelig zijn, maar we zullen het onderzoeken en tot een volgende vergadering aanhouden. Prins: We moeten niet egoïstisch zijn. Van Andel en VeermanWel zeker moeten we dat zijn, we moeten voor ons zelf zorgen. Voorzitter: Goed we zullen het aanhou den en berekenen. Van AndelHet is zeer goed te berekenen, ik zal het ook doen. 2e. Een ongezegeld briefje van K. v. d. Velden, met verzoek om opheffing van het schoolgeld voor de M. U. L. O. school aan gezien zijn zoon door den heer Dammers 2 maal zonder opgave van redenen is weg gezonden en hij slechts 15 maal de school heeft bezocht. Voorzitter: De man vergist zich, hij heeft over die 3 maanden niet behoeven te be talen, evenmin als een ander, deze kwitantie loopt over een vroeger kwartaal. Mol: Het gaat toch niet aan hem te laten beta'en voor iets wat hij niet heeft genoten. Voorzitter: Er was toen geen onderwijzer. Juffrouw Top liet 's morgens 1 klas en 's middags een andere komen. We zullen hem duidelijk maken dat hij zich vergist. 3e. Schrijven van den heer Nijsing, direc teur der Hollandsche Buurtspoorwegen, dat bij hem is ingekomen een verzoek van de firma v. d. Poel Co., eigenaars der con- servenfabriek alhier, om de tramlijn 100 meter door te trekken, tot hunne fabriek. Wordt met algemeene stemmen toegestaan. 4e. Verzoek van L. Merkx, om de straat voor zijne woning in een beteren toestand te brengen. De heer Michaël heeft bij het bouwen zijner woningen alleen voor zichzelf gezorgd en nu krijgt hij alle hemel- en waschwater vlak voor zijn deur. Derhalve verzoekt hij de rioleering zoo te verleggen, dat zijn bezoekers met droge voeten kunnen binnen komen. Voorzitter: Dit behoort niet in den raad thuis, doch bij B. en W. Wordt aldus aan B. en W. opgedragen een onderzoek in te stellen. 5. Verslag van de teekenschool. Wordt ter visie gelegd. 6. Kennisgeving van Ged. Staten betref fende goedkeuring verordening pensioen regeling gemeente-ambtenaren. Idem betreffende wijziging salarisregeling onderwijzers; idem wijziging verordening betreffende het gebruik der aanlegplaatsen wijziging algemeene politie-verordening wijziging gemeentebegrooting kohier hoofd, omslag. 7. Brieven van de heeren Hilwig en Carpaij dat zij hunne*benoeming tot leden der commissie van schoolverzuim aan nemen. 8. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Met kennisgeving dat het bestuur thans is samengesteld uit de heeren Verhoeven voorzitter, Hilwig onder voorzitter, Wijnen secretaris, Carpaij 2de secretaris. 9. Brief van mej. Top, behelzende dank betuiging voor de ontvangen vergoeding. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de vergadering. Openbare vergadering wn den Raad der Gemeente Meeuwen, gehouden 27 Maart 1914. Tegenwoordig 5 leden; 1 vacature. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprang. Na opening der vergadering worden de notulen der twee vorige vergaderingen ge lezen en beide onveranderd vastgesteld. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het adres der gem ente Velsen, inzake het bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp van wet tot verleening van ouderdomsrente aan behoeftigen. Na onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid den heer Adr. Stra- ver Wzn., wordt tot diens toelating besloten. Hierna wordt goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur te Babilo- niënbreek en Hill. Na behandeling van nog eenige andere zaken, sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuw*. Nieuwendjjk- De weleerw. heerds. P. Pol te Vlissingen, heeft voor het bproep der Gereformeerde kerk alhier bedankt. Sleeuwjjk. Ds. A. H. Nieboer, voor heen predikant bij de Geref. kerk alhier, thans te Lolluna, heeft het beroep naar Krabbendijke aangenomen. Binnenland. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Naar aanleiding van het onder het opschrift„Een geschenk aan de natie", verspreide gerucht betreffende de rede nen voor een diner ten paleize te Am sterdam van eenige chefs van belang rijke bankinstellingen in de hoofdstad, welk gerucht reeds terstond, en ten rechte, als geheel ongegrond werd ge kenmerkt, zijn wij gemachtigd mede te deelen, dat de uitnoodiging dezer heeren in onmiddellijk verband stond met het bezoek, Maandag 23 Maart door H. M. de Koningin gebracht aan de nieuwe beurs der Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam. Zooals reeds herhaaldelijk is bericht, is het doel van Hare Majesteit, om zich in de verschillende deelen des lands te laten inlichten omtrent onderwerpen, verband houdende met de verschillende takken van volksbestaan en omtrent de verschillende belangen in die streken. In een dezer dagen te Utrecht ge houden vergadering van personen, tot dusver behoorende tot de antirevolu tionaire en de Christelijk-Historische partij, is na zeer ernstige bespreking besloten tot de oprichting van een Chris telijke Volkspartij voor Nederland. Deze partij wenscht als hervormings partij veel verder te gaan dan eerst genoemde partijen, doch zich tevens te stellen tegenover het christelijk socia lisme. Ook zal zij, krachtens hare Pro- testantsche beginselen, geen compromis kunnen aangaan met de katholieke staatspartij. In haar program van actie is duide lijk omschreven, dat zij, met erkenning van de Heilige Schrift als richtsnoer voor geestelijk, zedelijk en maatschap pelijk leven, met eerbiediging van het koningschap, den bestaanden regeerings- vorm en den persoonlijken eigendom, wenscht te ijveren voor zoodanige maat schappelijke hervormingen, die de noo- den der minder bedeelden kunnen weg nemen, hun geestelijk en stoffelijk wel zijn bevorderen. Te Gouda is de vorige week de wed. R. overleden,een ruim 70-jarig vrouwtje, dat onderhouden werd door kerk en armbestuur. Toeu men na haar dood haar nagelaten meubeltjes ging op ruimen, vond men op verschillende mogelijke en onmogelijke plaatsen, ver stopt een gezamenlijk bedrag van onge veer f 1700. Een milicien-soldaat van het 12e reg. infanterie te Assen, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel ten nadeele van een kameraad, is in verzekerde bewaring gesteld. Het ontvreemde rijwiel had hij te Groningen verkocht voor f 1.25. Hij zal voor den krijgsraad te Arnhem worden terechtgesteld. Het beviel hem maar matig in zijn eng verblijf en hij beslootalle voedsel te weigeren. Met taaie volharding liet hij éénmaal zijn middagmaal onaangeroerd en weigerde ook den volgenden morgen iets te nut tigen. De tijd van „luchten" brak aan en de wachtcommandant, zeker zijn volkje kennende, plaatste in de straf kamer drie dikke sneden brood. T. werd na het „luchten" weer in arrest gesteld, rook het versche brood en verorberde alles in een oogwenk. Zoo eindigde deze hongerkuur. Te Rotterdam werd eenigen tijd ge leden, door twee doktoren geweigerd, geneeskundige hulp te verleenen aan een vrouw die zeer ernstig ziek was. Toen een derde dokter bij de patiënte kwam, was zij reeds overleden. In opdracht van de justitie is door een inspecteur der centrale recherche te Rotterdam, een uitvoerig onderzoek ingesteld. Tegen twee doctoren, wier hulp was ingeroepen, is proces-verbaal opgemaakt, verdacht als zij worden geen hulp te hebben verleend. Als getuigen zijn o.m. gehoord de echtgenoot van den over ledene, de baker, de verloskundige, een buurman en dr. Tuinzing, homoeopa- tisch geneesheer, die den dood had ge constateerd. Naar de Tel verneemt, kan de straf vervolging worden ingesteld op grond van art. 450, wetboek van strafrecht, hetwelk luidt: „Hij, die, getuige van het oogenblikkelijk levensgevaar,waarin een ander verkeert, nalaat die hulp te ver leenen of te verschaffen, die bij hem zonder gevaar voor zich zei ven of an deren, redelijkerwijs te kunnen duchten, verleenen of verschaffen kan, wordt indien de dood van den hulpbehoevende volgt, gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete vau ten hoogste driehonderd gulden." Bij de Ned. Herv. gemeente teLochem doet zich een zeldzaam geval voor. De vrijzinnigen hadden er, met erkenning der rechten van de minderheid voor het rechtzinnige deel der gemeente een rechtzinnig predikant beroepen, nadat deze een bevestigend antwoord had ver strekt op de vraag van den kerkeraad te Lochem, dat hij de rechten der vrij zinnigen in de Ned. Herv Kerk en in de gemeente van Lochem eerbiedigt. Het (rechtzinnige)classikale bestuur van Zutphen heeft nu geweigerd de ver- eischte goedkeuring te verleenen aan het door ds. Jörg te Obergum aange nomen beroep, op grond van art. 27 van het Synodaal Reglement op het Examen, volgens hetwelk de geëxami neerde bij de toelating tot de evangelie bediening verklaart, dat hij ter verkrij ging van eenige standplaats geene over eenkomst heeft aangegaan of giften gegeven, of immer zal aangaan of geven, en dat het hem niet bekend is, dat zij door iemand van zijnentwege of te zijnen behoeve aangegaan of gegeven zullen worden; en dat hij ook nimmer eene standplaats zal zoeken of aannemen, welke hij kan vermoeden, dat door eenige bedingen, beloften, of welke mid delen ook van voorafgegane overeen komst aan hem wordt opgedragen. In het vrijzinnige kamp van de Ned. Herv. gemeente te Groningen heerschte er Zondag, volgens de Nieuwe Groninger Courant, een groote mate van belang stelling voor de godsdienstoefening in de Pepergasthuis-kerk, waarbij ds. Huls man voorging en een 40-tal nieuwe lidmaten werden aangenomen, op de belijdenisvragen, zooals ds. Hulsman die stelt, dus niet de officieele. Meer men schen dan de kerk kon bevatten, kon den geen plaats vinden. De bizondere kerkeraad der Ned. Herv. gemeente aldaar heeft met 11 tegen 11 stemmen 6m 1 blanco verworpen het verzoek van ds. Hulsman om op den lsten Pinksterdag een zangkoor onder den dienst in de kerk te laten zingen en met 12 tegen 11 stemmen afgewezen een verzoek van dienzelfden voorganger om bij de viering van het Avondmaal in plaats van een gemeenschappelijken beker verschillende door hem zelf te bekostigen kleine bekertjes te mogen gebruiken. Ri-chlzakeu. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 26 Maart. C. v. G., J. G. en J. F. P., allen te Kaatsheuvel, strooperij, uo. 1 eu 2 terug gave aan ouders, no. 3 f 0,50 of 1 d. J. A. Ch. B en W. A. D., beiden te Drunen, overtr. veldpol. ieder f 0,50 of no. 1,1 d. en no. 2, 1 week tuchtschool Th. K., te Waalwijk, overtr. alavoor, f 5 of 3 d. F. v. d. A„ te Drunen, overtr. alsvoor, f 1 of 1 week tucht school. J. C. O. te Tilburg, overtr. prov. pol. regl. f 3 of 2 d. L. v. d. B. te Waalwijk, vischdelict, f 0,50 of 1 d. W. B. en A. v. B., beiden te Loon op Zand, jachtdelict, ieder f 10 of 4 d C. M. V. te Haaren, alsvoor, f 40 of 8 d. N. v. O., J. W. D., L. M. en C. E., allen te Vlijmen, dronken schap, ieder f 2 of 2 d. A. C. W., zwervende, alsvoor, f 15 of 3 d. L. v D., te Tilburg, overtr. drankwet en opgave valschen naam, resp. f 5 of 5 d. en f 10 of 5 d. J. S te Waalwijk, en A. J. S te Baardwijk, beiden overtr. pol. verord. ieder, f 1 of 1 d. C. M. K., te Besoijen, overtr. alsvoor, f 2 of ld. A. J. v. E., te idem, overtr. alsvoor, f 1 of 1 week tuchtschool. P. Th. B., te Waalwijk, overtr. alsvoor, vrij M. v. d. K., J. A. J. V., eu G. v. Rallen te Kaatsheuvel, overtr. motor en rij w. regl. allen vrij L. P. v. d. K te Kaatsheuvel, H. P. V., te Besoijen, J. v. S., en W. P., beiden te Nieuwenkuik, allen overtr. alsvoor, ieder, f 3 of 2 d. F. P. J. v. M., en P. A. Th. W., beiden te Tilburg, overtr. alg. veiligh. wet, ieder, f 20 of 5 d. P. C. A. v. H., J. J. G. v. L., en A. H. M. v. H allen te Tilburg, overtr. als voor, ieder, f 10 of 5 d.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2