graf werd teraardebesteld in Samalayuca. Naar aanleiding van ernstige berichten uit Koritza (Albanië) heeft vorst Wil helm den ministerraad bijeengeroepen en daarin voorgesteld, zich aan het hoofd der troepen te gaan stellen. Na een zeer lange beraadslaging besloot d« ministerraad de algemeene mobilisatie te gelasten. Roy, de Indische student, die te Cal cutta was vrijgesproken van moord op d n politie-inspecteur Ghose, maar zich toen te verantwoorden had wegens mede plichtigheid aan dien moord en dood slag op een voorbijganger, is ook van die aanklacht, met 7 tegen 2 stemmen, vrijgesproken. De jury bestond uit 2 Europeanen, 1 Armeniër en 6 Indiërs. De rechter zei, dat hij 't met die uit spraak oneens was en ontsloeg de jury. Hij zou nader zijn beslissing mededeelen. Het congres van den Al-Russischen adel te St. Petersburg houdt zich bezig met de beperking van de rechten der Joden. Er werd medegedeeld dat binnen kort bij den ministerraad een voorstel aan den minister van binnenlandsche zaken zou worden ingediend, om de Joden geheel van den militairen dienst plicht uit te sluiten. Hetcongres wenscht aan dit voorstel toe te voegen, dat hel in plaats van den weerplicht een drie jarige persoonlijke belasting voor de Joden zou willen zien ingevoerd. Het Eogelsche Lagerhuis heeft, in verband met de verbanning van de negen Zuid-Afrikanen, een besluit aangeno men, waarin het „als zijn meening uit spreekt, dat de rechten van Britsche burgers, rechten zijn die het Huis in liet geheele Britsche Rijk op Britsche onderdanen toegepast wenscht te zien." Dit is onmiskenbaar een berisping, &an de regeering van Zuid-Afrika toe gediend. Generaal Villa heeft uit Torreon ge meld, dat de achterhoede der gevluchte regeringstroepen bij San Pedro zijn ver slagen door de opstandelingen. Daarbij zouden van de regeeringstroepen 100 man zijn gesneuveld en 123 gevangen genomen. Een fotograaf, die het leger der Me- xmaansche rebellen bij Torreon Zater dag verliet, is te El Paso aangekomen en bericht, dat de opstandelingen bij Gomez Palacio tweemaal geslagen wer den. De regeeringstroepen maakten echter geen gebruik van het daardoor geboden voordeel, waarna generaal Villa terugkeerde en de stad heroverde. Ge vangen regeeringssoldaten verhaalden san de opstandelingen, dat generaal Velasco in de loopgraven het verstand verloor en zijn officieren onzinnige bevelen gaf, totdat hij met geweld ver wijderd moest worden. Het aantal dooden en gewonden bij Gomez Palacio wordt op 2U00 geschat. Bij de dooden moet ook een zoon van Huerta, kolonel Victor Huerta zijn. Volgens een ander bericht heeft gene raal Velasco de overgave der stad aan geboden op voorwaarde dat Villa een «.mnestie waarborgt voor alle officieren on mauschappen van het regeerings- leger. Generaal Villa verlangt echter onvoorwaardelijk overgave, maar wil de zaak aan 't oordeel van Carranza overlaten. De rebellen geven toe, dat van de 12.000 man onder de bevelen van Villa or minstens 1000 gedood en 4000 onge schikt zijn tot dienst doen. Uit Mexico bericht men dat Torreon het nog lang zal kunnen uithouden, daar de stad rijk geproviandeerd is. In Chihuahua komen voortdurend treinen met gewonden aan. In 't geheel zijn daar nu reeds 1500 gekwetsten. De strijd om,Torreon is blijkbaar de bloedigste, totnog toe, van den geheelen Mexi- caanschen burgeroorlog. De berichten uit Epirus luiden nog steeds ongunstig. Volgens betrouwbare inlichtingen beschikken de opstande lingen over kanonnen en mitrailleuses. In de laatste dagen zijn de rebellen naar het noorden opgerukt over Kolo- nia en Leskoveki en hebben zij de dor pen op hun weg verwoest. Uit Valona wordt bericht, dat een talrijke bende heffiaaldelijk hevige aan vallen heeft gedaan op Koritza. De stad taat in brand. Grieksche benden heb ben het plaatsje Frazari geplunderd en eenige dorpen in den omtrek, waar zij tevens een aantal huizen in brand staken en verscheiden personen dood den. Een groot aantal menschen zijn levend verbrand in hunne huizen. Een aantal leden van den Franschen Senaat heeft bij het bureau een amen dement ingediend, teneinde in de wet op de middelen de bepalingen, tot in voering eener algemeene belasting op het inkomen, te vervangen door 12 artikelen, waarbij een vermogensbe lasting wordt ingevoerd, volgens het Eugelsche stelsel. Zy zal niet van toe passing zijn op Fransche belastingbe talers, die in hoofdsom minder dan 30 fr«ucs personeele belasting betalen. Aldus zouden alle bezitters van een kapitaal van minder dan 30,000 francs van deze belasting worden vrijgesteld. Volgens de berekening zal deze belas ting ongeveer 100 millioen francs op brengen, dus 20 30 millioen francs mser dan de belasting op het inkomen, die in overleg met de regeering in de wet op de middelen is opgenomen. Voor den krijgsraad te Metz hebben Zaterdag drie dragonders terechtgestaan wegens mishandeling van twee rekruten van hun eskadron. Een van de twee werd er zoo wanhopig onder, dat hij zelfmoord pleegde. De dragonder Koren gel kreeg drie maanden, Meinecke zes maanden en Schwabedahl negen maan den gevangenisstraf. Bovendien werd een wachtmeester wegens onvoldoende uitoefening van toezicht tot zeven dagen arrest veroordeeld. De Berber-stammen van den Middel- Atlas in het Sjerifijnsche rijk heeft tot den heiligen oorlog tegen den Fransch- man besloten. De Russische Doema-commissie voor Oorlog en Marine heeft de doer de regeering in het geheime wetsontwerp betreffende de verbetering der landsver dediging aangevraagde credieten zonder eenige korting aangenomen. De vrouwelijke politieke gevangenen in St. Petersburg zijn tot de honger staking overgegaan, na de volgende eischen te hebben geformuleerdlangere wandelingen, beter voedsel, verlof om tweemaal per week haar ouders te zien en toestemming om meer boeken uit de bibliotheek te lezen. De N. R. Ct. laat zich van Zaterdag uit Londen seinen: Asquith heeft heden, door zijn aan hangers met groot betoon van geestdrift ontvangen, te Ladybank zijn verkiezings campagne geopend met een rede, waarin hij o. a. zeide Gedurende de laatste veertien dagen is het belachelijke gerucht verspreid, dat de regeericg, terzelfder tijd dat zij voorstellen depd om tot een schikking in de home-rule-kwestie te geraken, op een complot zon om Ulster tot gewapend verzet te tergen. Ook is beweerd, dat ik de portefeuille van oorlog heb aan vaard, om den strijd met de oppositie in het Lagerhuis te ontloopen. De rede voeringen, die ik gisteren heb gehouden, zijn uitdagend genoemd, maar ik ont ken, dat ze dat geweest zijn. Asquith bracht warme hulde aan de toewijding van leger en vloot. Hij is overtuigd, dat men van hoog tot laag op de manschappen kan rekenen; allen zullen hun plicht doen. Het leger mag geen politiek werktuig worden het mag geen stem hebben bij de bepaling onzer politiek, of bij het tot stand komen onzer wetten. Het leger zou van spreker nooit iets over politiek hooren en hij verwachtte Dooit iets van het leger over politiek te hooren. De verantwoordelijkheid voor het be waren der binnenlandsche orde ligt bij de rechterlijke macht en de politie. Slechts in, gelukkig zeldzame, dringende omstandigheden behoort de burgerlijke overheid het leger te hulp te roepen. Als zulk een geval zich echter voordoet, is het de plicht van den soldaat, zoowel als van den gewonen burger, de bevelen van het burgerlijk gezag te gehoorzamen. De leer, die de unionisten op dat punt ten beste hebben gegeven, tast de tucht in het leger en het democratisch bestuur in den wortel aan. Die leer is een „hand boek van anarchie". De unionisten heb ben den geest van wetteloosheid opge roepen en getracht het raderwerk van het maatschappelijk zelfbestuur stop te zetten. Over home rule zeide Asquith: Wij zijn overtuigd dat een schikking in het belaüg is van het land en van beide groote politieke partijen. Ik hecht in hooge mate aan 't behoud van vrede, maar het moet een eervolle vrede zijn voor beide partijen. Ik geloof stellig, dat uit hetgeen gebeurd is, een samen werking ten gunste der eenheid van geheel Ierland zal ontstaan. Asquith besloot met een welsprekend beroep op de arbeiderspartij, om de strijdkrachten voor den vooruitgang niet te versnipperen. Het stoomschip „Southern Cross" is met de overlevenden van de „New Foundland" te New York aangekomen. De „New Foundland" was in een sneeuwstorm geraakt en door het ijs ingesloten. De bemanning begaf zien op ijsschotsen die geruimen tijd heen en weer dreven. De „Southern Cross" slaagde er in van een dezer ijsschollen 50 man aan boord te nemen. Van de overigen is nog niets met zekerheid bekend. Volgens ontvangen telegram men echter moeten 30 leden der be manning van de „New-Foundland" aan boord genomen zijn door de „Bella Ventura", terwijl voorts een aantal manschappen omgekomen zijn. De „New Foundland" behoorde tot een visschersvloot welke op 13 Maart ter robbenvangst uittoog. Het totaal aantal manschappen der schepen die tot deze vloot behooren, bedraagt 4000. Sedert geruimen tijd heeft men niets meer van deze schepen gehoord zoodat men zich omtrent het lot daarvan ernstig ongerust maakt. Te Stettin heeft de krijgsraad van de 3de divisie uitspraak gedaan in een groot proces wegens soldaten mishan deling. Terechtstonden tien onderofficie ren van de 10de compagnie van het 2e regiment grenadiers. Bijna de geheele compagnie was gedagvaard om te ge- getuigen. De meeste beklaagden zijn er met arrest afgekomen, maar de onder officier Müller, die een fuselier drie flesschen benzine in het gezicht had gegoten, kreeg 4 maanden, zijn kameraad Schivelbein 41/, maand en de onder officier Höhn (voor mishandeling in 119 gevallen) 8 maanden gevangenisstraf. Uit Rome wordt gemeld In da wandelgangen van de Kamer zijn de nationalistische afgevaardigde Federzoni en de socialistische afgevaar digde Quaglino handgemeen geraakt. Quaglino had namelijk gedurende de zitting aan Federzoni verweten, dat hij zijn verkiezing aan omkooperij te dan ken had. Zondagavond is er in de kerk van St. Maarten te Londen ean bom ont ploft. Twee geschilderde glazen en andere ruiten en een kerkbank werden vernield. Men veronderstelt, dat stemrechtvrou wen de daad bedreven hebben. De unionistische betooging voor Ulster heeft Zaterdagmiddag in het Hyde Park te Londen een reusachtige menigte verzameld. 229 groepen, vertegenwoor digende de 76 kiesdistricten van Lon den, trokken met muziek en vaandels het park binnen naar het ruime gras veld bij de Marble Arch. Boven de hoofdenzee zag men witte doeken met roode en blauwe letters wapperenin de opschriften beloofden tal van plaatsen steun aan Ulster. Verder zag men het eindeloos gewuif van duizenden kleine Union Jacks. Hier en daar ontstond hevige be roering in de menschenzee door gevech ten met. kiesrechtvrouwen, die met lange stokken, waaraan paars-wit-groene vlag getjes, gewapend, een tegenbetooging trachten te houden. De politie was aldoor ijverig in de weer om de orde te handhaven. Enkele kiesrechtvrouwen zijn gevangen geno men, o. a. mevrouw Drummoud, die bij het begin der betooging het woord trachtte te voeren. Plaatselijk Nieuws. Neusden, 8 April. Tengevolge van het vertrek van den heer Beuningh en het bedanken door den heer Keunen als brandmeester, zijn door Burge meester en Wethouders als zoodanig een drietal nieuwe functionarissen benoemd, n.l. de heeren J. A. Steins, H. Verhoeven Lz. en F. H. Verhoeven. Het water blijft geregeld vallenende passage langs de Prins Hendrikkade kan weder plaats hebben. Ook aan de tramhaven kan de tram de schepeu en booten, in los sing, naderen. Nog een kleine tijd en de toe stand is weder normaal. Enkele jongens, die uit louter ver nielzucht tal van ruiten, zoo buiten als binnen, in eene leegstaande woning in de Twee Paaltjesstraat hadden ingeworpen, hebben kennis gemaakt met de politie. Aan die baldadigheid zal nu wel voor goed een einde zijn gemaakt. Wijk C. a. Aan het hulptelefoon kantoor alhier, werden gedurende de maand Maart j.l. verhandeld 31 telegrammen. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat den 4en April j.l. door den commissionair D. S., alhier nog vier net- manden appelen, gekocht bij den fruitteler L. d. R., werden verzonden per beurtman naar Rotterdam. De oprichting eener anti-revolutio naire kiesvereeniging voor Genderen en Omstreken is thans verzekerdzij draagt den naam van „Vreest God, Eert den Koning." Op den 2den Paaschdag des avonds zal ons fanfarecorps als naar gewoonte weder een uitvoering geven. Het programma, waar op onder meer ook de cencoursnummers voor Charlois voorkomen en dat door een zestal voordrachten wordt afgewisseld, be looft een genotvollen avond. We twijfelen dan ook niet of velen zullen weder van deze gelegenheid profiteeren. Raamsdonk. Onze vroegere dorps genoot, de heer H. M. Janssens, gouverne- ments-onderwijzer te Ned.-Indië arriveerde Zondag 1.1. met verlof te Geertruidenberg. De heer G. Knaap alhier, kreeg zulk een slag van een paard tegen het heupbeen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Een spoedig herstel zij den heer K. toegewenscht. Onze dorpsgenoot C. Bink, had heden het ongeluk bij het houthakken zich de hand dermate te verwonden, dat medische hulp noodig was. Nuclei- Op de kiezerslijst dezer ge meente voor 19141915 zijn geplaatst 201 kiezers voor de 2e Kamer, 200 voor de Prov. Staten en 172 voor den Gemeenteraad. Op ket hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Maart 72 telegram men behandeld, waarvan 37 werden ver zonden en 35 ontvangen. Door den Weleerw. heer v. d. Zanden, predikant bij de Geref. Gemeente alhier, is voor het beroep naar Brandwijk bedankt. Het 2-jarig kindje van M. V. ge raakte in een onbewaakt oogenblik te water en werd na eenig zoeken door de moeder zelf gevonden. Hoewel de levensgeesten ge weken schenen, mocht het toch eindelijk gelukken het bewustzijn te doen weder- keeren, zoodat het thans weer geheel in orde is. Woensdag 8 April wordt alhier de intercommunale telephoon voor het publiek geopend. De diensturen zijn gelijk aan de thans bestaande. Door de verschillende landbouwers is van af heden de prijs der zoete melk 1 cent per liter verlaagd en alzoo op 7 cent gebracht. 's-Gravemoer. Het water speelt hier nog leelijke parten. De buitenpolders staan nog steeds blank, wat niet bevorder lijk, maar zeer nadeelig voor de groei is. De kaden liepen Maandag op verschillende plaatsen weder over. In tuin en op akker gaan de werkzaamheden ook niet voort en klaagt men zeer over den natten bodem. Verlangend wordt er naar een bovenwind uitgezien, die veel zou ku men goed maken. Nlmkerk. Bij Kon. besluit is be noemd tot dijkgraaf van het waterschap „Het Nieuwland van Altena", de heer A. Groeneveld, alhier. Capelle. Door de Chr. naaivereeni- ging werden aan verschillende gezinnen c.a. 70 gemaakte kleedingstukken uitgedeeld. Met September hoopt deze vereeniging de werkzaamheden weer te hervatten. Maandagmorgen circa 4 uur had de landbouwer M. W., door de duisternis mis leid, het ongeluk in de haven te loopen. Op zijn hulpgeschrei kwam de nachtwacht aanloopen. Na ingespannen arbeid mocht het hem gelukken voornoemde van een wissen dood te redden. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, gaat de aangekondigde lezing van ds. Thomas uit Leiden niet door. Kaatsheuvel. Dezer dagen werd zekere H., verdacht van diefstal, door de politie naar 's Bosch overgebracht. Vrijdagmorgen circa 6 uur is de stoom- draaimolen te Loon op Zand (St. Joachims- moer) geheel afgebrand. De eigenaar P. was afwezig. Oorzaak onbekend. Drongelen. Op de kiezerslijst, zooals die voor het dienstjaar 19141915 is vastgesteld, komen voor 57 kiezers voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten en 45 voor den Gemeenteraad. Meeuwen. Donderdagavond den 2en April j.l., gaf het departement Meeuwen der Maatschappij tot Nut van "t Algemeen, eene uitvoering, waa-bij ala genoodigden op traden de heer Nobel en het gemengd dub- belkwartet „Met z'n Achten" uit Geertrui denberg. Het programma, bestaande uit zangnummers en een tweetal voordrachten, werd keurig afgewerkt en viel zeer in den smaak van het opgekomen publiek. Onge veer 12 uur keerde een ieder hoogst voldaan huiswaarts. Gameren. Voor ongeveer 14 dagen werd alhier een openbare vergadering ge houden door voorstanders der „Plaatselijke Keuze" welke reeds een bestuur gekozen hebben en bij de ingezetenen lijsten ter inteekening presenteeren. Nu werden Zaterdagmorgen de ingeze tenen opgeroepen ter vergadering, op 's avonds ten half acht ure, teneinde eene bespreking bij te wonen „tegen de Plaatse lijke Keuze". Groot was de toeloop, een ontzettende massa groot als klein liepen in de openbare school te hoop, elkaar afvra gende wie moet er spreken doek niemand was in staat de gewenschte inlichtingen te verstrekken. Wat er kwam, de spreker? verscheen niet, zoodat men het zaakje in twijfel begon te trekken en 't wel als een Aprilgrap beschouwde. Sprang;. J.l. Zaterdagavond kwam de afd. „Patrimonium" alhier in vergade ring bijeen, teneinde tot bespreking en vaststelling van het gewijzigd huishoudelijk reglement over te gaan. Met algemeene stemmen werd besloten de staking der chr. kleermakers te Almelo finantieël te steunen. Beneden-Eang;straat. Met den hooihandel loopt het op een sisser af, want niettemin er hier en daar nog al voor raad zit, is er weinig vertier en onbeduiden de verzending. Ook in stroo gaat er zeer weinig om. Men besteedt voor eerste soort hooi f 11.afwijkende kwaliteit f 9,a f 10.schraal pershooi f 7,a f 8,en roggestroo f 8.o0, alles per 500 k.g. Het jarige vee gaat reeds naar buiten, maar het weder werkt voor de weide niet mede. Het weiland wordt gemiddeld goed verpacht. ■kerknieuws. Werkendam. Zondag hield de WelEerw. heer Boeijenga in de Geref. kerk B alhier zijn intreerede, naar aanleiding van Haggaï 25 en 6, na des voormiddags be vestigd te zijn door ds. Pontier, van Waard huizen. Verslag van het verhandelde in de Ge meenteraadsvergadering van Capelle, ge houden op Zaterdag 4 April 1914. Aanwezig alle leden, behalve M. J. Rijken en St. Oerlemans. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde1. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Regeling aflossing voor gedragen geld- leening. De voorzitter leest een schrijven voor van Ged. Staten, waarin deze in overweging geven het plan tot het aangaan van een geldleening zoodanig te wijzigen, dat de aflossing niet eerst met het jaar 1921, doch 1915 aanvangt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten het plan al dus te wijzigen. 3. Voorstel definitief te besluiten tot aan sluiting aan de Provinciale Electrische Cen trale. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten. Niets meer aan de orde en nie mand het woord meer verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. Heusden, nm. 6.30 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, bed. H. A. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.30 u. ds. Laatsman. Almkerk, nm. 6.30 u. dr. Montijn, bed. H. A. Andel, nm. 7 u. ds. Van der Put. Baardwijk, nm. 8 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniënbroek, nm. 5.30 u. ds. Blankhart, bed. H. A. Besoijen, nm. 7.30 u. ds. Dierkens. Capelle, nm. 6.30 u. ds. Ruijsch. Loonschendijk, nm. 6.30 u. ds. Japchen. Drunen, nm. 7 u. ds. Van der Hoff, bed. H.A. Eethen, nm. 6 u. ds. Van Asch. Gameren, nm. 7 u. ds. Van Ingen. 'sGravemoer, nm. 7 u. ds. Van Leeuwen. Nederhemert, Zz. nm. 7 u. ds. Van Voorst Vader, bed. H.A. Sleeuwijk, nm. 7 u. ds. Visch, bevest. nieuwe lidmaten. Sprang, nm. 7 u. ds. Pop. Vlijmen, nm. 5 u. ds. Ossewaarde, bad. H. A. Binnenland. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 15 April te halftwaalf voorm. Aan de orde zijn de wetsont werpen tot heffing eener inkomstenbe lasting en tot instelling van raden van beroep voor de directe belastingen, enz., en het wetsontwerp houdende bepalin gen in het belang van de personen, werkzaam bij het laden en lossen van zeeschepen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat voor taan alle vrijwillig dienende militairen van het leger h. 1.1. voor 4 jaren, evenals thans de militie- en landweerplichtigen voor 3 jaren, gedetacheerd kunnen wor den bij het leger in Ned.-IndiS onder toekenning van een premie van f 200. Naar aanleiding van den oproep door de Nederl. regeering gedaan aan ge- neesheeren en bacteriologen, om tot bestrijding van de pest naar Indië te worden gezonden, hebben zich tot op dit oogenblik 18 geneesheeren en bacteri ologen, waaronder 4 dames, aangemeld. In zake de verduistering, door den kassier P. C. B. te Zundert gepleegd, is een rapport verschenen van het be stuur der coöperatieve centrale leen bank. Daarin wordt medegedeeld, dat vaststaat een verduistering van f 8000 ten nadeele van de bank te ZuLdert, dat een mogelijke verduistering van f 11.000 nog in onderzoek is, en dat het bedrag, ten nadeele van particulieren verduisterd, op f 70.000 gesteld kan worden. De kapitein der inf. E. H. van den Akker, werkzaam onder de bevelen van den chef van den generalen staf te 's-Gra- venhage, komt in aanmerking om tijde lijk over te gaan bij de gendarmerie in Albanië; bij de divisiën van het wapen der Kon. marechaussee is een aanvrage voor onderofficieren, geschikt en genegen om voor den tijd van 2 jaren gedeta cheerd te worden als instructeur bij de gendarmerie in Albanië ingekomen. Sinds eenigen tijd deed de justitie te Alkmaar pogingen, om een tweetal „dames", van wie er een de in den laatsten tijd veel besproken echtgenoote van den zaakwaarnemer F. te Tiel, in hooger beroep door het Arnhemscke hof wegens chantage bij verstek tot 3 jaar werd veroordeeld, in handen te krijgen, daar de verdenking van op lichting op haar rustte. Een zoon van den landbouwer D. te Spierdijk stond sinds eenigen tijd met deze „dames" in betrekking. De vader was zoo onver standig om, mede op advies van zijn zoon, geld te geven op schuldbekente nissen en accepten, welke zich in 't bezit van genoemde vrouw bevonden, veel geld tot een bedrag van ongeveer f 19,000. Voor deze som ondernamen de beide vrouwen en de jonge D. een reisje door.... West-Europa. Zij be zochten o.m. België, Frankrijk, Engeland en Duitschland. Dezer dagen bevonden de beide vrou wen zich alléén in Berlijn. Toevallig sloeg de jongste een Hollandsche courant op en las daarin, dat beider aanhouding werd gevraagd. Zij vroeg aan de oudste nadere opheldering, en ontving de ver zekering, dat deze zich niet bewust was van eenige schuld. Het gevolg van het dispuut was, dat er een telegram werd gezonden naar den rechter-commissaris te Alkmaar: „wij komen hedenmiddag te Alkmaar." Natuurlijk dacht de rech ter-commissaris, die te Brussel, Londen, Parijs, Dusseldorf en elders reeds po gingen had aangewend, om aanhouding te verkrijgen, aan een April-grap. Zeker tot zijn niet geringe verbazing hebben beide vrouwen zich inderdaad zelf aange meld. Zij kwamen opheldering vragen I Zij zitten thans in het huis van bewa ring en de opheldering zal nu wel van haar kant moeten komen Vrijdagnacht is de papierfabriek van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2