Pink Pillen. Tegen de zenuwsmarten wat te doen? f zijn vsorgesteld slg inspecteurs generaal voor Anatolië (Oostelijk Klein-Azië) De Nederlands he candidaten ziju: ma joor Westenenk, van den generalen staf en Doorman, ond-hoofd van 't gewestelijk bestuur in Nederlandsch Endië. ten bemachtigen door middel van net ten. Alle andere wijzen van vangen, zooals met lijmstokken enz., het rapen van eieren en het uithalen van nesten, is thans over het geheele land ten strengste verboden. Het gebruik maken of in liet veld vervoeren van blind ge maakte of op andere wijze verminkte vogels is eveneens strafbaar gesteld, ook voor hen, die in het bezit zijn eener acte. Daar deze wetsbepalingen zijn ge maakt, ten einde de vogels, van zooveel nut voor land-, tuin- en boschbouw, zooveel mogelijk te beschermen, roept ook de Ned. Vereeniging tot Bescher ming van Vogels de medewerking in van allan, om de goede uitvoering dezer wet te helpen handhaven. Waar ook vele vogels ons nu weer met hun lieflijk gezang in bosch en veld, de terugkomst der lente verkondigen gaan, mag daarop zeker wel gerekend worden. Aan de ambtenaren van rijks- en gemeente politie en aan die der rijks belastingen, is de handhaving dezer wet opgedragen, terwijl verder ieder kan medewerken door bij het zien van overtredingen, de overtreders te waarschuwen of zoo noodig de feiten ter kennis te brengen van de ambtenaren van justitie of politie. Reeds veel te lang zijn in ons land allerhande vogelsoorten meedoogenloos vervolgd en een beslist optreden tegen de verdere vernietiging van onzen vogelstand zal aan een ieder ten goede komen. Het belang dat land-, tuin en boschbouw hebben en daardoor onze geheele samenleving, bij een ongestoorde ontwikkeling van den vogelstand, be draagt jaarlijks duizenden «n duizenden guldens. En het genoegen dat vele dier gevleugelde vrienden van den mensch hem bovendien bezorgen met hun schoon gezang in de vrije natuur, behoeft ge lukkig niet in cijfers te worden uitge drukt. Een ieder werke daarom mee Ook op alle opvoeders der jeugd, ouders onderwijzers en onderwijzeressen, doet bovengenoemde Vereeniging een beroep, om toch vooral de kinderen te wijzen op de wreedheid, gelegen in het verstoren der nesten, het opsluiten van vogels, soms nog wel blind gemaakt, in enge, kleine kooitjes en zooal meer. Zij verzoekt hen, de kinderen, zooveel het kan, veeleer op de kunstige samen stelling van die nesten en op het verdere zoo belangwekkende vogelleven te wijzen, ten einde bij het komend geslacht de belangstelling in de kennis der natuur op eene practische en aantrekkelijke wijze te verhoogen. Ten slotte doet de Vereeniging het verzoek aan alle ambtenaren aan wie de handhaving dezer wet is opgedragen, ook .shunnerzijds door eene tactvolle ge- gestrengheid en eene voortdurende ac tiviteit, aan de velerlei overtredingen, die ook thans nog, blijkens de bsricnten harer correspondenten, op sommige plaatsen zelfs dag aan dag, gepleegd worden, van lieverlede paal en perk te stellen. Overigens verklaart het Secretariaat te Woudenberg zich tot het verstrek ken van verdere inlichtingen gaarne bereid. Het voornaamste verschijnsel der zenuwsmarten is de veranderlijkheid van haar plaats. De oorzaak er van is ge brek aan voedsel der zenuwen. Er kun nen twee dingen gedaaw worden om de zenuwsmarten te bestrijdenlo. Iets warms aanbrengen en vastbinden op het smartelijke lichaamsdeel2o. De zenuwen ondersteunen door een ver sterkend middel te nemen dat de grond stoffen bevat waaraan zij gebrek hebben. De warmte die kan worden aangebracht door flanellappen, door warme baden, verzacht de ontsteking der zenuwen en brengt een tijdelijke rust te weeg, maar zoolang de voeding van het zenuwstel sel niet is verzekerd, zullen de ont steking en de prikkeling blijven aan houden. De Pink Pillen leveren aan het bloed het noodige voedsel. Het bloed dat door geheel het lichaam omloopt, brengt dat voedsel naar de zenuwen. De eenige weg waarlangs een geneesmiddel of voedsel naar de zenuwen kan worden gebracht, is door middel van het bloed. Denkt daaraan voortdurend wel. Zenuw- smart is een algemeen woord dat zeggen wil ontsteking van een zenuw. Naar de zenuw die aangetast is, verandert de naam. Heupjicht is de smart van de heupzenuw. De warmte-aanbrengende zaken kal- meeren de zenuwsmart en de Pink Pillen genezen die smarten door het gebrek in de voeding der zenuwen te herstellen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Naar „Het Vad." verneemt, komt de le luitenant V. E. Wilmar, van het depot van het 2e reg. verd-artillerie, voor op de lijst van officieren, waaruit do keuze gedaan zal worden voor uit zending naar Albanië. a De Nederl. R K. Slagersgezellenbond heeft zich tot"den minister van land bouw, nijverheid en handel gewend met het verzoek, fo het bijzonder belang der Nederlandeche arbeiders en in dat van de geheele natie, de grenzen voor den uitvoer van Nederlandsch vee voor zekeren tijd te sluiten en den invoer van buitenlandech vee, bestemd voor de slachtbank, rechtstreeks naar daartoe aan te wijzen slachthuizen toe te staan. In de toelichting van dit verzoek schrift wordt o. a. aangevoerd, dat sinds geiuimen tijd in Nederland zooal niet vleeschnood heerscht, dan toch zeker wel vleeschduurte en wel in die mate, dat in 't bijzonder de Ned. arbeider slechts een zeer karig g9bruik van dit noodzakelijk voedingsmiddel kan maken. Deze duurte vindt, naar verder wordt betoogd, in hoofdzaak haar oorzaak hierin, dat ons land, hoewel rijk aan vee, den huidigen uitvoer van zijn vee niet kan volhouden, daar de gelijke maatstaf in deze niet kan gestand wor den gehouden en hiervan dus duurte het noodzakelijk gevolg is, zooals die nog nooit gekend is, welke ook nog nooit van zoo'n langen duur is geweest en waarvan met grond kan worden verondersteld, dat zij nog zal blijven aanhouden. Daarom verzoekt de bond den minister den invoer van levend vee rechtstreeks naar daarvoor aan te wijzen slachthuizen toe te staan en den uitvoer van vee voor geruiraen tijd te verbieden, opdat ook het land self niet arm aan vee worde, vooral nu op verschillende plaat sen mond- en klauwzeer uitbreekt en ter voorkoming van uitbreiding dezer besmettelijke veeziekte geheele stallen worden afgemaakt. Ds. J. J. C. vap Toorenenbergen, pre dikant bij de Ned. Herv Kerk te Gor cum, heeft wegens ongesteldheid tegen 1 October emeritaat aangevraagd. Beneden-Langstraat. De han del in riet is zeer lusteloos. Er is geheel geene verzending op het buitenland, zoo dat alle voorraden blijven staan. Het mat- riet, dat het vorig jaar tot f 65,per 100 bossen opbracht, staat nu op een prijs van f 35,a f 40,De pachters maken daar door groote verliezen. Rabtfloiiiënbroelt. In de raads vergadering van 8 dezer werd tot Wethou der benoemd de heer G. Boom alhier. Cüenderen. Aan het hulptelegraaf kantoor alhier, zijn gedurende het lste kwartaal 1914 behandeld 143 telegrammen, waarvan ontvangen 76, verzonden 68. Raamsdonk. Tengevolge van den langdurigen hoogen waterstand, heeft het grasland aan de uiterwaarden langs den Maasmond zoo zeer geleden, dat daardoor de hooioogst van honderden H.A. hoogst waarschijnlijk bedorven zal zijn. Van den landbouwer P. Boons stierf een beste koe aan miltvuur. Het overige vee is in den stal door de Rijksveearts De Jong ingespoten. NieuwendQk. De bouwkundige Johs. Colijn alhier, heeft Woensdag voor rekening van den heer G. Broekhuizen aan besteed het bouwen van een dubbele woning. Ingeleverd werden 6 biljetten waarvan de laagste inschrijver bleek te zijn de heer A. de Later alhier voor f 1370. Raming f 1360. Maandag j.l. had alhier de verpachting plaats van hooigras staande aan de wegen van het waterschap ,,'t Nieuwland van Altena. De opbrengst was circa hetzelfde als verleden jaar. Daartoe uitgenoodigd door deGeref. jongelingsvereen. „De Zaaier" hoopt prof. P. A. E. Sillevis Smitt uit Rotterdam op Zaterdag 18 dezer a.s, des avonds 7 uur op te treden. Het lijdt geen twijfel of velen, ook uit den omtrek, zullen van de gelegenheid gebruik maken om dezen begaafden spreker te gaan hooren. Aalst. Het fanfarecorps „Prins Hen drik" alhier heeft het voornemen om op Paaschmaandag eene uitvoering te geven. Het programma dat circa 16 nummers telt, belooft een aangenamen avond. lAoudrichem. Woensdag 29 April 1914 des vóórm. 10 uur hopen de stemge rechtigde Ingelanden van 't waterschap „de Oude Ban" alhier te vergaderen ten huize van P. G. Wilhelm, ter behandeling van de navolgende onderwerpen: 1. Rekening van inkomsten en uitgaven dienst 1912—1913. 2. Begrooting inkomsten en uitgaven dienst 19141915. 3 Uitvoering van werken in eigen beheer. 4. Ingekomen stukken. 5. Verkiezing van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer M. A. Baks. Des namiddags 1 uur vergaderen aldaar ook de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Honswijk", terwijl behandeling van dezelfde onderwerpen als hierboven onder 1 tot en met 4 gemeld terwijl punt 5 luidt: Verkiezing van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer A. M. Schaap. Veen. De landbouwer C. verkocht aan een Belgisch koopman deze weefc twee prachtvaarzen voor de kapi'ale som van f 360 per stuk. Het vee blijft dus zeer hoog in prijs. Het zijn prachtexemplaren. Door de rijkspolitie uit Heusden wordt een streng onderzoek ingesteld wegens het plaats hebben van het lichten en beschadigen van palingfuiken, welke op Maandagnacht j.l. in de Maas geplaatst waren. Plaatselijk Nieuws Heusden, 11 April. Men verzoekt ons de navolgende mede- deeiing op te nemen: Gaarne vestigen wij de aandacht op deze oefening, die in deze gemeente zal plaats hebben van 15 Juni tot 15 November, in dien zich daartoe minstens tien deelnemers aanmelden. Aile ma nelijke ingezetenen van 16 tot 40 jaar kunnen daaraan deelnemen. Het onderricht geschiedt geheel kosteloos en kan naar keuze plaats he 'ben op Zaterdag of op Zondag. Bij het einde van het schiet- tijdperk kan een schietwedstrijd worden gehouden, waarbij de prijzen door het rijk worden verstrekt. Zij die nog aan de schiet- O' feningen wenschen deel te nemen, moeten zich vóór 20 Aprii a.s. opgeven aan den burgemeester. Gedurende den tijd, dat in dit arron dissement de vacature bestaat voor school opziener, is als plaatsvervanger aangewezen de heer Jhr. Verheijen, schoolopziener in het arrond. Tilburg, woonachtig te Loonop- zaud. T*-gen J. P. te Waalwijk, werd te 's-Bosch gisteren 5 maanden gevangenisstraf g.ëischt, wegens mishandeling gepleegd met Vastenavond alhier, op zekeren B. uit Veen. Hedenmorgen had in de Roomsch Katholieke Kerk een ernstig incident plaats. T-rwijl de Eerw. heer Van der Meijden, K-'pelaan, bezig was plechtigheden aan het altaar te verrichten, kwam bij met zijne prif-sterkleeding in aanraking met een der kaarsen, waarop een z.g. casuifel en kleed vlam vatte Er ontstond een paniek! doch door het direct toeschieten van den heer Pastoor en de Misdienaars, wist men de brandende kleederen af te rukken. Na van kieeding verwisseld te zijn, kon Z.Eerw. weder de dienst vervolgen en kwam dus met den schrik en zonder brandwonden vrij. Met ingang van 15 April a.s. is de heer O. Wiskerke, Kon. Maréchaussée al hier, tijdelijk gedetacheerd te Rucphen. Al is het voorjaar guur geweest, toch heeft dit geen invloed gehad op de vogel wereld. Heden toch, zag men jonge merels uitvliegen, die in den tuin van de heeren Prins alhier waren uitgebroed. Werkendam. Dinsdag 1.1. werd door de leerlingen van den twee-jarigen laridbouwcursus bij het eind gen der laatste les aan de onderwijzer Bril een gouden bril aangeboden. Donderdag 1.1. vergaderde de werk liedenvereniging „Eendracht" ten herberge van H. J. van den Steenhoven. Aanwezig waren 57 leden en 2 donateurs. Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, deed de penningm. rekening en verantwoording van het geldelijk beheer. Uit die rekening bleek, dat over het laatste kwartaal ontvangen was f 691.80 en uitge geven f 568.10, dus er een voordeelig saldo was, groot f 123.70. Het Reservefonds bedroeg f 1078.51 en het kapitaal f 2918.16, terwijl bij den pen ningmeester in kas was 1172.78, zoodat het totaal bezit der vereen, bedraagt 14169.45. Het een en ander werd nagezien door de Lden N. Braun, P. Schaddelee en P. v. d. Heuvel, die bij monde van eerstgenoemde mededeelden, dat alles in orde was bevonden en den penningm. dankten voor zijn prompt beheer. Hedenavond vergadert in de Nutszaal de Griendwerkersvereeniging. lleftoUen. Toen de voerman voor „Thor IXeen vaatje op zijn kar legde, viel hst paard en bleef dood liggen. Voor waar een groote schadepost. Het zoontje van Verhilst had gisteren bij ,,'t haasje over" spelen 't ongeluk te vallen en zijn wijsvinger te breken. Brakel. Tot hoofdgeërfde in het polderdistrict Bommelerwaard beaeden den Meidijk, is in plaats van wijlen den heer M. H. Bok gekozen de heer R. Grandia, landbouwer alhier. blessen. Donderdag 23 April 1914, d> s nam. 4 uur, hopen de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „het Eende- veld" te vergaderen in het Rechthuis, al hier, by de Wed. H. de Lorm. De te be handelen onderwerpen zijn: 1. Vaststelling der rekening 19121913. 2. Vaststelling der begrooting 19141915. 3. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer. 4. Benoeming van een lid (gewone af treding). 5. Concept-besluit electriciteits-voorzie- ning. Vrijdag 24 April 1914, des vm. 10,30 ure, zul en terzelfde plaatse door de stemge rechtigde ingelanden van het waterschap „de St. Rom boutspolder" eveneens boven genoemde onderwerpen behandeld worden. «Kg iMIltir.?. KUNSTSPEL en^ECTR: PIANO'S, VLEUGELSisHET ADRES 0^-KESSELS'KON.FABRIEK. TILBURG PHËDIkBËUIIVEM, 12 en 13 April. 12, Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Van Rennes uit Dussen. 12, Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 13, nm. 6 u. dezelfde. Geref. kerk A, vin. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. bevestiging lidmaten. Kooijmans. 12, Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. aanse. 12, Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer Duits Wei-seling van Gorcum. 13, vm. 9.30 u. dezelfde. Dussen, 12 en 13, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 12, Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. 13, vm. 9.30 dezelfde. 12, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. 13, vm. 9,30 u. dezelfde. 13, vm. 9,30 u. dezelfde. 12, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer J. H. Telkamp, cand. te Hillegom. 13, vm. 9,30 u. dezelfde. 12, Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. 13, vm. 9,30 u. deselfde. Keeblzakei] Binnenland Srhietnefenii gen tot verhooging van 's Landsweerkracht. VRAAGT tATALOGUS - OOK TERM'METALWG Heusden12 en 13, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, 12, nm. 2 u. ds. Van Paddenburg. 13, vm. 9.30 u. dezelfde. 12, Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk. 13, nm 6.30 u. ds. Van Velsen uit Zuilichem. Aalburg12, nm. 2 u. dr. Tjalma uit Veen, Almkerk, 12 en 13, vm. 9.30 u. dr. Montijn. Andel, 12, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put, vm. bevestiging lidmaten. 13, vm. 9.30 u. dezelfde. Baardwijk, 12 en 13, vm. 9.30 u. ds. Louwe Babyloniènbroek, 12 en 13, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, 12, vm. 9.30ennm. 2u.ds. Dierkens. vm. bevestiging lidmaten. 13, vm. 9.30 u. dezelfde. Brakel, 12, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Capelle, 12, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. 13, vm. 9.30 u. dezelfde. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Doeveren, 12 en 13, vm. 9.30 u. ds. Basti- Drongelen13, vm. 9 30 u. ds. Van Asch. Drunen, 12 en 13, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, 12, nm. 2 u. ds. v. Bart te Ter- heijden. Eethen, 12, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Van Asch, vm. bed. H. Avondm., nm. Dankzegging. Gameren, 12, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, 12 en 13, vm. 9,30 u. ds. Feykes. 12, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Meulink uit H. I. Am bacht. Giessen, geen opgaaf. '8 Gravemoer, 12, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2