omdat dezen hem geen losgeld wilden betalen. Datzelfde jaar martelde hij in Bato- pilas (Chiahuahua) een dame, Maria de la Luz Gomez, totdat zij hem 30.000 dollar uitbetaalde. Zij stierf aan de ge volgen der marteling. Toen in Mei 1911 Ciudad Juarez op de regeeriDgstroepen veroverd was, ver moordde Villa den 60-jarigen Ignacio Gomez Oyola, omdat deze hem öp een eisch om geld antwoordde, dat hij het niet had. Villa trok zijn revolver en schoot hem neer. Na het lijk te hebben uitgeschud, deed Villa hét op straat gooien. In November. 1911 kreeg Villa van den toenmaligen'^gouverneur van Chi huahua het recht tot alleen verkoop van vleesch in de stad van dien naam. Een van Villa's onderbevelhebbers, Chris to^al Juarez, door zijn leider verdacht van concurrentie, werd 's nachts op straat door Villa neergeschoten. Villa betrok het door hem geleverde vleesch van naburige hoeven, waar hij het een voudig stal. In Mei 1913 veroverden Villa en zijn handlangers bij Baeza een trein met gouden en zilveren staven. Het trein personeel en verscheiden reizigers wer den afgemaakt. Ouder de dooden waren de h.b Caravantes en Isaac Herrero. In diezelfde maand viel Villa de stad San Andres in Cbihuahua aan. De heereuboer Sabas Murga, met eenige familieleden, verdedigden zich en Mur ga met twee zoons slaagden er ten slotte in te ontsnappen. Twee neven van Mu ga werden gedood. Later kreeg Villa twee schoonzoons van Murga in banden en liet ben martelen om de schuilplaats vhu bun schoonvader te weten te komen. Toen dat geen succes had, werden de gev ngeueu gedood. Tot dusver had Villa de zaken be trekkelijk in het klein gedaan maar het zou anders worden. Einde Mei 1913 nam Villa's bende Sta Rosaliaalle gevaugeueu werden afgemaakt, velen na eerst te zijn gemarteld. Ook tal van niet strijders werden bij die gelegenheid g dood. Twintig lieden die eenig ver mogen bezaten, werden gemarteld tot zij de plaats hadden opgegeven waar zij hun geld hadden geborgen. Onder de gemartelden waren vrouwen. In Juli 1913 bij de inneming van Casas Grandes gingen 80 niei-strijders er aan. Ta> van meisjes werden verkracht. San Andres, dat in September opnieuw veroverd werd, was getuige van nog erger bloedbad. Verscheiden inwoners en 150 gevangenen, o.w. vrouwen en kinderen, zijn er terechtgesteld. Bij deze terechtstellingen werd zuinigheid op de munitie betracht door de slachtoffers in groepen van vijf achter elkaar te plaatsen en dan maar te piobeeren, hoeveel er met één kogel naar de andere werell te helpen waren. De meeste slachtoffers werden op die manier eerst aangeschoten en dan pas met een tweede schot gedood. Den 29en Sept. overtrof Villa zich zelf. Te Aviles waren 500 man regee- riugstroepen door hem gevangen ge maakthet leven van niet een hunner bleef gespaard. Einde Nov. viel de stad Juarez hem bij verrassing in handen. Bijna al de regeeringsofficieren en ongeveer 60 niet- strijders werden omgebracht. Den 8en Dec. werd Chihuahua ge nomen. Alle Spanjaarden ca. 500 zagen zich uit de stad verdrevenenkelen werden wegens ongehoorzaamheid dood geknuppeld. Tal van rijke Mexicanen worden, om losprijs af te dwingen, ge vangen gehouden. In de stad Chihuahua heeft Villa 150 niet-strijders laten doodschieten. Iguacio Irigoyen en Jose A. Janez werden gemarteld om losprijs af te dwingen. Later zijn zij vrijgelaten en mochten met den trein naar de grens. Onderweg werd de trein aangehouden; de beide oogniukkigen werden er uitgehaald en ten aanschouwe van de overige passa giers neergeschoten. Het vliegtoestel der in Marokko ver moorde Ffansche vliegers, kapitein Hervé en korporaal Roland, is20K.M. t> u zuiden vau Tedders gevonden. Het was onbeschadigd. De wetgevende macht van den staat New York heeft een ontwerp ingediend, om in de straten van New-York te verbieden, paarden voor het vervoer te gebruiken Nu worden in de Vereenigde Staten heel wat wetsontwerpen inge diend, die Dimmer een wet worden, zoodat een dergelijk voorstel nog niet zoo heel belangrijk is. Het is echter toch een teeken des tijds. Al wordt deze wet nu niet aangenomen, dan zal zij tuch zeker nog eens ingediend worden, net zoo lang, tot de meerderheid er voor is. Technisch onmogelijk is natuurlijk de afschaffing van het paard bij het straatverkeer al lang niet meer. De hygiëne der straat zal er ongetwijfeld door bevorderd worden. Bovendien is het paard betrekkelijk duur in het ge bruik. Zijn vlugheid en uithoudings vermogen zijn gering, verder heeft het een goede verzorging noodig en ook het voedsel is lang niet goedkoop. Boven dien wordt de prijs van het paard steeds hooger en is een stal in een groote stad ook moeilijk te vinden. Met den voor uitgang der techniek worden de auto's goedkooper, Het paard voldoet dus niet meer aan de eischen en daarom zegt men te New-York: Weg er mee! Te Saint Maxent bij Amiens is Zater dag een laffe aanslag gepleegd ep den bejaarden pastoor van het plaatsje, abbé Desacby. Deze keerde van een bediening Daar de pastorie terug, en had juist afscheid genomen van een parochiaaü, die hem vergezelde, toen plotseling een vrouw te voorschijn kwam en bout portant zes revolverschoten op hem loste. De priester werd in het onderlijf, de borst en aan armen en beenen gewond. Onmiddellijk kwamen er menschen toe ijlen, die den pastoor de eerste hulp verleenden en hem naar zijn pastorie brachten. De daderes maakte van de algemeene verwarring gebruik om te vluchten. Inmiddels ontboden geneesheeren oor deelden den toestand van den priester zeer ernstig. Men kon voorloopig geen pogingen doen om de kogels te ver wijderen. Nen heeft ernstige reden om te ver moeden, dat een man in vrouwenklee deren de misdaad gepleegd heeft. De vermoedelijke dader zou in een nabu rige gemeente wonen en een wrok tegen den priester koesteren. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 18 April. Wie herinnert zich nog niet het bedrijvig leven van de Woudrichemsche visschers, kort na de opening van den Nieuwen Maas mond. Het was een heele vloot en honder den elften werden gevangen. Jaarlijks werd echter de vangst minder en thans midden in den elfttijd vangen ze enkele finten! Tot ons genoegen kunnen we melden, dat de marechaussee's De Bruin en Kulk, van de brigade alhier, zijn geslaagd voor brigadier. De stand van het water is weder nor maal. Alle aanlegsteigers kunnen weer dienst doen. Het voorjaar dringt door. Ons werd reeds een bloemkool getoond door A. Verhoeven op kouden grond geteeld. Op het terrein nabij de conservenfabriek worden opmetingen door den Waterstaat gedaan, tot verlenging van de tramrails tot 10 M. voorbij de fabriek. Op Dinsdagavond tusschen 7 en 8 uur is waschgoed ontvreemd, dat op de wal te bleeken lag. Politie doet onderzoek. Een jongetje van elders van circa 10 jaar, dat hier de Paaschdagen voor zijn genoegen doorbracht, viel van een muur en verwondde zich op verschillende plaateen aan hoofd en arm, zoodat hij in een verband rond- loopende zijne vacantiedagen kon door brengen. Werkendam. Den 2den Puaseh- morgen overleed alhier plotseling mejuffr. AlbersKoonings, die om haar liefderijken en zachten aard door ieder zeer geacht werd. Op Zaterdag, Zondag en Maandag 1.1. zijn per Fop Smit Co. van en naar Wer kendam vervoerd 1703 passagiers. Aalst- Door het polderbestuur van „den Bommelerwaard" is de weg naar de macbinedijk ongeveer 2 M. verbreed, en is dit voor het passeeren van voertuigen een groot gemak, anders ging dit met veel moeite gepaard. llommelerwaard. De vruchtboo- men beloven dit jaar veel goeds. Allerwegen staan de peren reeds volop in bloei, evenals de groote zwarte kersen. Blijft dit weer aanhouden, dan zullen binnen enkele dagen de meikersen wel volgen, evenals de late soorten. De Engelsche krozen hebben ook rijk gebloeid'; aangezien ze weinig van nacht vorsten, regen of wind hebben te lijden gehad, is de verwachting, dat deze vrucht- boomen wel dragen zullen, evenals de bessen, die onder dezelfde gunstige omstandigheden hebben gebloeid. We hopen, dat deze weersgesteldheid nog eenige weken mag voortduren, opdat 1914 voor de eigenaars der vruchtboomen het tekort van andere jaren mag vergoeden. Besojjen. De Chr. Gem. Zangver- eeniging alhier heeft voor een aandachtig publiek een goed geslaagde uitvoering ge geven. Waar deze uitvoering door een zange res van een naburige gemeente (die daarvoor lof toekomt) werd meegemaakt, omrede een zangeres ziek geworden is, mag dit wel vermeld worden, daar anders deze uitvoering had moeten worden uitgesteld. Beneden Langstraat. De han del in zesweeksche lammeren is reeds leven dig. Men besteedt van f8 tot f 12 per stuk. De handel in aardappelen is zeer levendig en de marktprijzen worden gestadig hooger. Men besteedt voor kleisoorten f 3.50 a f 4.50, zandseorten f 2.50 a f 3.en poters met bijzondere vraag f3.a f4.per HL. Biesbosch. Bij de op den polder Boerenverdriet gehouden publieke verpach ting van wei- en hooiland, bestond nogal animo. Men besteedde om ééns te hooien f60 f80 en voor weiland 135 f50 per hectare. Capelle- De heer H. Mes had, toen hij in den auto-vrachtwagen der firma Sneep en Co. wilde stappen, het ongeluk uit te glijden, waardoor hij onder een der wielen kwam te geraken en zijn rechter voet bijna geheel verpletterd werd. Per rij tuig moest hij naar huis worden vervoerd, alwaar dr. Kohier een verband legde. Mej. B. Timmermans slaagde Woens*- dag te Breda voor het examen nuttige handwerken. Van de vijf sollicitanten naar de be trekking van onderwijzer aan de o. 1 school in de Nieuwstraat alhier, heeft er zich reeds een drietal teruggetrokken, wegens benoe ming elders, tengevolge waarvan een her haalde oproeping zal wordeu gesteld. De uitvoering, gegeven door de rede rijkerskamer „Vriendentrouw" alhier, ten bace van het Hoefijzerverbond, heeft opgfr bracht een som van f 104, Het prachtige lenteweer van den 2en Paaschdag was aanleiding, dat hier op dien dag een buitengewoon aantal fietsers pas seerden. De heer W. v. H. zag al deze ge zellige drukte en voelde het verlangen in zich ontwaken, om zich ook in de edele kunst van fietsen te gaan bekwamen. Dins dag werd hieraan gevolg gegeven, een kar retje gehuurd en het ging makkelijk, 't ging fijn hoor. Al spoedig voelde hij zich zeer vertrouwd tusschen de wielen en zou het eens zonder hulp probeeren, maar o wee, hij raakt zijn roer kwijt en belandt in de sloot langs den weg. De heer v. H. begreep er niets van 't ging toch al best scharrelde uit de sloot met zijn karretje en kwam zoodoende met den schrik en een nat pak vrij. Bij koninklijk besluit van 4 dezer is goedgekeurd het raadsbesluit tot benoeming van W. H. Baron van Heeckeren van Wa- liër, burgemeester der gemeente Vrijhoeve- Cappel, als tijdelijk Secretaris dier gemeente. Toen de kleine Z. M. langs de bin nenhaven alhier aan het spelen was, schoot hij eensklaps voorover in bet water. J. Vos bracht den drenkeling op het droge. Eellien. Om met 21 April in dienst te treden is in het koloniehuis „Zwarten dijk" van het centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies te Egmond aan Zee, benoemd tot onder-direc trice mej. A. Z. Bos alhier. Geil (leren. Door de verschillende antir. kiesvereenigingen in het district Heus den, is besloten een provincialen landdag te houden, waartoe verschillende sprekers zullen worden uitgenoodigd. Tijd en plaats zullen nader worden vastgesteld. flerpt- Dank zij het prachtige lente weer staan de steenvruchten, zooals pruimen, kersen, abrikozen en perziken in vollen bloei, terwijl de rr.eeste pereboomen ook reeds in lentedos prijken. De dikke bloem trossen der appelboomen wijzen er reeds op, dat ook zij spoedig zullen doorbreken. Het is thans een lust -der oogen om langs de tuinen en boomgaarden te wandelen. De veldwerkzaamheden zijn thans in vollen gang. En met deze gunstige weers gesteldheid maakt men goede vorderingen met het bewerken van den grond. Men is ook druk bezig met het uitzaaien van zomer koren en het pooten der aardappelen. Als de weersgesteldheid meewerkt, zal men nog niet zooveel later gereed komen als velen wel dachten. Mederhemert. Als curiosum deelen we mede, dat Woensdagmorgen twee marine-vaartuigen zg. torpedo's op weg naar Maastricht zijnde de afgedamde Maas opvoeren, tot ze bij den afsluitdijk te Well moesten retourneeren. Zouden aan boord van die schepen nog kaarten aanwezig zijn van vóór de opening van den Nieuwen Maasmond? Ieder varensman weet toch, dat de route reeds 10 jaar langs Heusden gaat. Mocht men op vele plaatsen het vee niet kunnen scharen wegens het hooge water, dat de uiterwaarden overstroomo had, zoo kunnen*we melden, dat alhier reeds Zaterdag a s. het vee den stal voor de malBche uiterwaard zal verwisselen. Eindelijk na volle vijf weken meer dan een meter onder water te hebben ge staan, is de veerdam weer begaanbaar ge worden, en de Bergsche Maas in haarzomer- bedding teruggekeerd. Nieuweiidtfk. Bij den heer W. H. van Helden, secretaris van de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn twee kippeneieren ingekomen, wegende 130 en 120 gram. Raamsdonk. Mej. A. Kamp knapte een uiltje bij de kachel. Haar schort ge raakte daarbij in brand en de gevolgen zouden zeker ernstig geweest zijn, ware haar zuster niet in tijds binnen gekomen om de brandende kieeren met een emmer water te blueschen. Bij onzen dorpsgenoot A. v. d. Berg is door een tot heden onbekend persoon 's nachts een ruit boven de deur ingeworpen. De politie stelt een onderzoek in. BtyswUk. De raad dezer gemeente heeft in hare vergadering van 9 April j.l. tot gemeente-secretaris benoemd, den heer A. D. van der Schans. Sprang;. In den nacht van Vrijdagop Zaterdag werd ten nadeele van den metse laar M. in 't V. op het werk aan de Chr. school alhier een nieuw rad uit een krui wagen ontvreemd; van den dader geen spoor. Als waarschuwing voor huismoeders berichten wij, dat ten nadeele van zekeren D. alhier, Zaterdagavond eenig kindergoed van de bleek is weggenomen. Toen men het om c.a. 8 uur wilde binnen halen was het verdwenen. Maandagmorgen werd het 6-jarig zoontje van S., alhier door een fietser die in onbesuisde vaart over den straatweg reed, aangereden. Bij zijn val kreeg hij een diepe wond aan zijn hoofd. De fietser had geen letsel of averij aan zijn fiets. Sleeuwyk. Door O. Dekker, alhier, D. Koman te Dewerken en M J. Meijer te Werkendam is verbetering van de op den 23sten Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst aangevraagd. Den 2den Paaschdag heeft de afd. Noordbrabant en Limburg van den Ned. Bond van Jongel.-Vereen, op Geref. Grond slag alhier hare jaarvergadering gehouden. De voormiddag werd gewijd aan de behan deling van huishoudelijke zaken, terwijl des namiddags in de Geref. kerk zijn opgetreden le. de heer J. W. Mekking van Gorinchem met het onderwerp „De maatschappelgke onderwerpen op de Jongel.-Vereen.; 2e. de heer mr. J. A. de Wilde van 's Gravenhage met het onderwerp „Stemmen des tijds." Een groot aantal belangstellenden was tegenwoordig. Veeil. Ook alhier worden weinig goede aardappelen meer aangetroffen en is de voorrraad daarvan zoo goed als uitge put. Zij, die nog ruim n voorraad daarvan hebben, kunnen van de prijzen profiteeren en betaalt men gaarne voor goede bravo's tot f 5,00 per H.L. Dus voor de eigenaars een buitenkansje. Waspik. Zondag j.l. werd alhier in het café van mej. de wed. P. Th. Gijs man, een liefdadigheidsconcert gegeven, ten bate van den Algemeenen Arme alhier. Enkele dames uit Antwerpen hadden hier voor hunne welwillende medewerking toe gezegd. Het programma bestond hoofdzakelijk uit zangnummers, welke op eene uitmuntende wijze werden uitgevoerd. Zeer voldaan keerds men dan ook na afloop huiswaarts. Maandag jl. gaf de vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak" met medewerking van het tooneelgezelschap „Entre Nous" alhier eene uitvoering in de harmoniezaal bij den heer H. van Irsel. Nadat enkele muziek- en zangnummers waren ten gehoore gebracht, werd opgevoerd het tooneelspel „Baboe Rita, of'twas maar een Loods". De verschillende rollen, die zeer goed verdeeld waren, werden bijzonder goed uit gevoerd. Het publiek was dan ook ten hoogste voldaan, getuigende het herhaalde lijk applaudiseeren. Wf)k. De steenvruchten in deze ge meente beloven dit jaar een rijke opbreügst, de hoornen zijn althans getooid met een wit kleed. Het is dan ook te hopen dat we dit jaar verschoond zullen blijven van nachtvorsten. Maandagavond gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning hare aangekon digde uitvoering. Het programma werd keurig afgewerkt. De muzieknummers vol deden uitstekend. Ook het comisch gedeelte viel zeer in den smaak. Hoogst voldaan keerde dan ook ieder huiswaarts. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Dewerken en Sieeuwijk, gehouden op Zaterdag 11 April 1914. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter dn heer Sigmond, burgemeester. Te half elt ure opent de Voorzitter de vergadering en wordt het gebed door den Secretaris gelezen, waarna de heer G. F. van 't Sant in handen van den Voorzitter de eeden aflegt omschreven in art. 39 der Gemeentewet. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens door den Secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken, als: Het proces-verbaal van de op den 30sten Maart j.l. gehouden kasopnem ng bij den gemeente-ontvanger. schrijven van het Dagelijksch Bestuur van het waterschap ,,'t Oud Land van Al- tena" houdende bericht dat genoemd be stuur bij de vroegere beschikking blijlt omtrent het maken van een op- en afrit nabij de aanlegplaats der veerboot, en dat het werk door het gemeentebestuur voor eigen rekening moet worden uitgevoerd, terwijl vanwege het waterschap zal gezorgd worden voor de noodige bazalt. Een schrijven van het Gemeentebestuur van Velsen, houdende toezending van een afdruk van het adres van den Raad dier gemeente aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal inzake het bij die kamer inge diende ontwerp van wet tot verleening van ouderdomsrenten aan behoeftigen, met ver zoek aan dat adres adhaesie te willen be tuigen. Met 10 stemmen (de heer Slagmolen onthoudt zich van stemming) wordt besloten adhaesie te betuigen. Een besluit van Ged. Staten, houdende eene regeling als bedoeld in art. 74, 3 lid der Gemeentewet, waarin is bepaald dat de Burgemeester iederen Woensdag van 10 tot 12 uur voor de ingezetenen ten gemeente huize te spreken zal zijn. Een besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van het raadsbesluit tot wijziging der begrooting voor 1913. Alsvoor tot goedkeuring van het raads besluit tot verkoop van grond aan P. M. de Haas te Sieeuwijk. Een adres van den heer A. G. van Duist, onderwijzer te Dewerken, houdende verzoek om vergunning om zich te Werkendam te mogen vestigen, vermits hij genoodzaakt is zijne woning tegen 1 Mei a.s. te verlaten. Wordt besloten dit adres in handen te stellen van B. en W. om daarop, zoo noodig, te beschikken. Een schrijven van het Gemeentebestuur van Werkendam, waarbij is gevoegd een schrijven van Ged. Staten, houdende ver zoek om alsnog eene bepaling op te nemen in de instructie van den veearts. Hiertoe wordt besloten. Een verslag van de Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden over 1913. Een beredeneexd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuis vesting in deze gemeente over 1913 is ver richt. Een verslag van den toestand der ge meente over 1913. Wordt besloten tot onderhandsche ver huring van een woning aan T. van Her wijnen en van een stuk grond aan H. Ver schoor Az., beiden te Sieeuwijk. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1913. Benoeming leden en plaatsvervangende leden der stem bureaux voor het tijdvak van 15 Mei 1914 tot 14 Mei 1915. De drie stembureaux worden na ettelijke stemmingen samengesteld uit dezelfde per sonen, welke het vorig jaar daartoe waren benoemd. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden over het 2e kwartaal 1914. De Voorzitter deelt vervolgens mede, lo. dat de bestediDgskosten tot herstel van de „Looze Stoep" te. hoog zijn en nu het voor nemen bestaat onf' alleen dien weg te doen verharden 2o. dat de kosten van doortrekking der waterleiding door B. en W. te bezwarend voor de gemeente worden geacht, om daartoe een voorstel te doen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Van der Meijden de noodzakelijkheid van eene reorganisatie van de brandweer. De heer Van Arkel zegt teleurgesteld te zijn door de afwijzende beschikking van het „Oud Land van Altena" en stelt; voor de stoep voor rekening der gemeente aan te leggen. In de volgende vergadering zal hier over nader worden gesproken. De heer Cornet zag gaarne op het „Zand" eene pomp geplaatst, welke in de behoefte aan drinkwater kan voorzien. De heer Monshouwer wijst op de nood zakelijkheid van de verbetering en verlich ting der brug bij de gebr. Lagrouw te Kille. De heer Koman stelt de vraag of het niet mogelijk is de waterleiding, daar de kosten van doortrekking tot de Hoef te bezwarend zullen zijn, slechts door te trekken tot „Naboth's Wijnberg. Zulks zal in overweging worden genomen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 8 April 1914. Tegenwoordig de heeren G. Boom, Adr. Straver Wz., J. W. de Graaff, A. van Koijck, A. L. de Graaff en D. van Buuren. Voorzitter: de heer Brune, burgemeester. Secretaris: de heer J. P. Sprong. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt oveigogaan tot de beë-jdi- ging van den heer Adr. Straver Wz. als lid van den raad, die de eeden als voorgeschre ven bij de Gemeentewet aflegt. Onmiddellijk hierop wordt de benoeming van een wethouder aan de orde gesteld. Uit de daarop gehouden stemming blijkt dat zijn uitgebracht 6 stemmen, waarvan 5 op den heer Boom en 1 op den heer Adr. Straver, zoodat eerstgenoemde is benoemd. Vervolgens wordt aan de vergadering aan geboden het beredene -rd verslag van den toestand der gemeente over het dienstjaar 1913. Aangenomen voor kennisgeving. Nadat eenige bespreking is gehouden over de huur van het vertrek voor secretarie bestemd en besloten wordt den huurtermijn voor 6 jaar te verlengen, sluit de Vo irzitter, als zijnde er niets meer te behandelen, de vergadering. BSinnenland. Prins Hendrik heeft aan den minister van koloniën de diensten van het Neder- landsche Roode Kruis doen aanbieden voor de pestbestrijding op Java. De minister heeft daarop aan de In dische regeering gevraagd, op welke wijze die hulp zou kunnen worden ver leend. Een assistent van het hoofdpostkan toor te Amsterdam heeft zich door middel van valschheid in geschrifte de bedragen van twee postwissels, een van 2500 gal den, weten toe te eigenen. Van het laatste bedrag heeft hij 2200 gulden gerestitueerd. De betrokkene heeft zich door verdrinking aan een vervolging onttrokken. Te Laag Soeren heeft de 23-jarige ongehuwde smidsknecht H. J. E. zijn 58-jarigen vader bij een twist zoodanig met een blaaspijp geslagen, dat hij met eenige gebroken ribben en hoofdwonden is opgenomen. Na ruim een dag is hij overleden De dader, die gearresteerd is, heeft volledig bekend. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar Arnhem overgebracht om ge schouwd te worden. Den Eersten Paaschdag waren in een café in de Kleine Kattenburgerstraat te Amsterdam eenige personen bijeen, onder wie zekere S., een bakkersknecht, en de bootwerker W. H. Deze laatste was eenigszins onder den invloed van sterken drank; hij staat bekend in dien toestand wrevelig en kort aangebonden te zijn. Zoo had hij 't ook thans al spoedig met den bakkersknecht aan den stok, zonder dat deze daartoe aanleiding had gegeven. De man bood hem zelfs een glas bier aan, zeggende, dat dit beter was dan ruzie maken. De boot werker wilde echter niet getracteerd worden, hij haalde integendeel een mes uit den zak en bracht den ander een steek iu den buik toe. S. zakte in elkaar en werd door toedoen van de politie naar het Binnen Gasthuis gebracht, waar bleek dat de wond zeer gevaarlijk was. De ongelukkige is gistermorgen aan de gevolgen bezweken. II. is in hechtenis genomeu en aan de justitie overgeleverd. Beide mannen waren huisvaders en van goed middelbaren leeftijd. Sedert de vorige week Woensdag avond werd een korporaal van de Veld artillerie te Ede vermist. De man had op het bureau een briefje achter gelaten, dat hij zich in de Zeisterbos3chen van het leven zou berooveu. Hij had dit briefje vergezeld doen gaan van een schetsje waarop men het punt waarop hij zijn daad zou bedrijven, kon zien. Den volgenden dag werd onmiddellijk door verschillende militairen in de bosschen gezocht, doch men kon geen spoor van hem vinden. Zaterdagmorgen kwamen echter een paar cavalleristen melden, dat zij den voortvluchtige aan

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2