Cruz geleden, op 126 gedooden en 125 gewonden. Voorts wordt bericht, dat tot dusverre 17 Amerikanen gedood en 70 gewond zijn. De Amerikanen hebben tot nu toe 7500 man in Vera Cruz ontscheept, die onmiddellijk naar Mexico zullen op rukken. Te Washington is het betrekkelijk kalm. In het congres en in de rsgee- ringsgebouwen acht men den oorlog begonnen. President Wilson handhaaft echter zijn standpunt, dat de oorlog niet begonnen is. Hij is besloten, zeer langzaam tegen Huerta op te treden. Hij gelooft, niettegenstaande de door Carranza tegen hem aangenomen hou ding, dat er nog kans bestaat, dat de rebellen gemeene zaak met hem zullen maken tegen generaal Huerta. Uit New York wordt aan het Ber liner Tageblatt geseind: Tot hulp van de vloot zal het departement van oor log binnenkort 25,000 man van de ge regelde troepen in Vera Cruz of op weg naar Mexico hebben. Het Madrileensche persverbond heeft een telegram van generaal Carranza uit Chihuahua ontvangen, dat geen twijfel laat, of de opstandelingen zullen zich met de partij van Huerta vereenigen om de indringers tot het uiterste tegen weer te bieden. Volgens de laatste volks telling wonen 16.238 Spanjaarden in Mexico, waarvan velen tegen de Ame rikanen zullen medevechten. Uit Mexico wordt geseind Voor het ministerie van buitenland- 8che zaken in Mexico hebben 2000 Japanners een betooging gehouden onder het geroep van dood aan de Jingo's. De minister dankte de betoogers van het balcon en wees op de nauwe vriend schap tusschen Mexico en Japan. Het standbeeld van George Washington is van zijn voetstuk gelicht en voor de voeten van het standbeeld van den Mextcaanscben held Benito Juarez neer- g legd Het afzenden van vrijwilligers naar Vera Cruz is begonnen. Eagle Pass is door de Mexicanen in brand gestoken. Generaal Lucio Blanco is over de Rio Grande getrokken en heeft de stad Biownsville bezet. Nogales wordt door de M'-xicanen belegerd. Bryan, de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft het telegram uit Mexico aan de Daily Tele graph, inhoudend dat Hohler, de Engel- sche zaakgelastigde, bezig is toenadering te zoeken tusschen de Ver. Staten en president Huerta, bevestigd. Do Washingtonsche correspondent der Daily Telegraph verneemt echter uit goede bron, dat de Ver. Staten geen compromis met Huerta willen en dat de zending van Hohler derhalve ver geefs zal zijn. De Köln. Ztg. verneemt uit Was hington, dat, trots het bloedvergieten te Vera Cruz, de ware oorlogsstemming in de Unie maar niet wil komen. Daar entegen begint zich een toenemende ontstemming te openbaren over Wilson's geheele politiek van „waakzaam wach ten", die volgens de publieke opinie in de V. St. veel te lang was volge houden. Vooral het indertijd openstellen van de grens der V. St. voor den uit voer van wapenen bestemd voor de Mexicaansche opstandelingen, wordt thans scherpelijk gelaakt. Ook begint het Amerikaansche publiek ongeduldig te worden over het vast houden aan de fictie dat er geen oorlog is. De New-York World houdt vol dat men wél in oorlog verkeertoorlog is een toestand, geen definitie. Vrijdag werd uit Mexico aan de N. R. Ct. gemeld ofschoon voor de geheele waarheid niet ingestaan kan worden Het wonder is volbracht. Er bestaat geen Mexicaansche revolutie meer. De natie heeft zich tot een geweldige een beid aaneengesloten. Drie jaren burger oorlog zijn vergeten en de rebellen- generalen stellen hun troepen ter be schikking der regeering; 50.000 man marcheeren naar de grenzen, die voor d« aanvallers volkomen openstaan, daar op verschillende plaatsen slechts 4000 man Amerikaansche troepen samenge trokken zijn. In den strijd legen den gemeenschappelijken vijand verdwijnt alle rassen- en klassenhaat. Indianen en blanken zijn evengeestdriftiggestemd. Voortdurend vinden in de stad geest driftige betoogingen plaats. In groote menigten trekken de lieden door de straten, volksliederen zingend. Bataljons van vrijwilligers marcheeren in vier rijen naar de kazerne, daaronder zijn 30.000 scholieren. Overal waar menschen bijeen staan, spreken redenaars tot het volk. De ministers moeten zich voort durend op de balkons van hun woningen vertonnen en men spreekt van Huerta met de grootste vereering. Fabrieken en handelshuizen geven bun arbeiders en bedienden volle vrijheid als zij in den oorlog willen en staan in voor het onderhoud van de familie. Ook groote troepen vrouwen trekken door de straten onder het geroep van leve den oorlog. 50.000 vrouwen hebben zich als soldaten aangeboden en des avonds ziet men een ongewoon tooneel. In de publieke tuinen verschijnen daar de burgerbataljons van vrijwilligers en houden daar excercitiën. Niemand had bij dit volk zooveel energie verwacht, nadat het door een vreeselijken burgeroorlog reeds zooveel geleden had De troepen van Huerta hebben Vrij dag aan de Mexicaansch-Amerikaansche grens een aanvallende houding aange nomen en vanuit Nuevo Laredo het vuur op de Amerikaansche grenswachten bij Laredo geopend. Het vuur van de Mexicanen richtte geen noemenswaar dige schade aan. Het werd door de Amerikanen uit het fort Macintosh met snelvuur beantwoord, waarop de Mexi canen zich met aanzienlijke verliezen teruggetrokken. Verscheiden Mexicanen werden bij een poging om de beide bruggen bij Laredo in de lucht te laten springen door Amerikaansche scherp schutters, die bij den toren van de brug gestationeerd waren, doodgeschoten. Op hun terugtocht staken de Mexicanen de bloeiende grensstad Nuevo Laredo in brand. Het grootste deel van de plaats, waaronder het raadhuis, een consu laatsgebouw, de schouwburg, het post kantoor en de werkplaatsen van de Mexicaansche staatsspoorwegen, zijn af gebrand. De schade bedraagt verschei dene millioenen dollars. Daniëls, minister van Marine van de Unie, schat het aantal vluchtelingen, dat in Mexico in gevaar verkeert, op 3000 a 3500. Een groot aantal van hen zitten gevangen in de consulaten en particuliere huizen, waar zij belegerd worden door opgewonden Mexicaansche benden. Montaigu, consulair agent te Cananea (het centrum der kopermijnen) heeft getelegrafeerd aan den consul te No gales dat hij alleen het consulaat moest verdedigen tegen een woedende menigte „Ik kan de vlag niet meer staande houden tot half zes," seint hij. „Hoe zal het gaan Ik weet het niet". De gouverneur van de Panama-ka- naalstrook heeft bevolen, dat de kanaal zone op voet van oorlog zal worden gebracht. Soldaten van scherpe patronen voorzien, bewaken de Miraflores en Pedro-Miguel-sluizen. Tusschen de forten aan de uitmondingen van dat kanaal zoo aan den Stillen als aan den At- lantischen Oceaan zal kustgeschut worden opgesteld. Een telegram uit Belfast meldt: De stoomboot „Fanny", die begin April een lading wapenen, bestaande uit 70,000 geweren, van een Duitsche lich ter ontscheepte, heeft thans een lading geweren overgedragen aan andere SGhe- pen, die zonder hinder konden lossen in verschillende haven van Noord-Ier- land. Terwijl in Ulster de vrijwilligers zich wapenen, tracht men in Belfast en an dere plaatsen door schijn vertooningen de aandacht der autoriteiten af te leiden. Twee honderd automobielen hebben wa penen verspreid in het binnenland. Voor eenigen tijd werd op het hoofd postkantoor te St. Petersburg een aan- geteekend pakket gestolen met een paarlencollier ter waarde van 60.000 mark. Men heeft het thans in een brievenbus teruggevonden. Vermoede lijk was het door een postambtenaar gestolen, die het collier niet kwijt kon raken en nu dtn diefstal op deze wijze ongedaan maakt. De berichten over den toestand van den Keizer van Oostenrijk luiden weinig bevredigend. De stemming onder de bevolking is daarom bijzonder gedrukt. Algemeen leest men tusschen de regels van de bulletins, dat de toestand van den keizer ongunstiger geworden is. De keizer is weer aan het hoesten en door voortduring van de ontstekings verschijnselen in de bronchiën en voor al ook door de vele alapelooze nachten, zeer verzwakt. Desniettemin is de keizer vriendelijk voor zijn omgeving en dank baar voor iedere hulp. Zulke maatre gelen in de hofhoudingen van de aarts hertogen bewijzen, dat men daar den loop van de ziekte met toenemende be zorgdheid volgt. In een officieuse mededeeling van de Russische regeering heet het, dat de geruchten over militaireovereenkomsten tusschen Engeland en Frankrijk eener- zijds, Engeland en Rusland anderzijds, niet kunnen worden tegengesproken, noch kunnen worden bevestigd, omdat dit staatsgeheimen zijn. Nochtans moet men aannemen, dat bij de levendige gedachtenwisseling tus schen de drie mogendheden, de richt snoeren voor een gemeenschappelijke landsverdediging zijn vastgesteld. Volgens berichten uit Rome zijn de Vesuvius en de Etna in werking. Prof. Malladra, de directeur van het Obser vatorium op den Vesuvius, vreest een ernstige uitbarsting. Onlangs is de zendeling pater Vin- centius uit China teruggekeerd. Te Pa rijs hield hij dezer dagen een lezing over de uitbreiding van het Christen dom in het Hemelsche Rijk, en hij gaf daarbij enkele staaltjes van den helden moed, waarmee de Chineesche marte laars strijden voor hun nieuw geloof. Het kleine dorp Tong-lu, welks 1000 inwoners allen tot het Christendom be- Jkeerd zijn, en dat 200 weerbare mannen telt, werd aangevallen door een leger van 10.000 Boxers. Twee maanden lang werd de aanval getrotseerd. Een ander dorp hebben de Boxers kunüen ver overen door met een krijgslist de weer bare mannen het dorp uit te lokken. In dien tijd viel men de vrouwen, grijs aards en kinderen aan. Den voorganger der gemeente stelde men voor de keuze, te bekeeren of zijn arm af te laten hak ken. De man stak zijn rechterhand uit met de woorden: „Sla hem af". Toen strekte hij de linkerarm uit: „Hak dezen ook af; en dan heb ik nog twee beenen. Zoolang ik leef gehoorzaam ik aan mijn God". Zijn romp stierf spoedig daarop. De veroveraars gingen op barbaarsche wijze te werk. Voor de oogen van een achtjarig kind vermoordde men zijn grootouders, zijn vader, moeder en broertjes. Toen nam men het kind mee naar den tempel, men liefkoosde het, en trachtte het van zijn geloof af te brengen. Het kind vroeg daarop een stok en sloeg daarmee een afgodsbeeld in het gezicht. „Ik wil vader en moeder volgen" riep het kind uit. Zijn wensch werd vervuld. Men kruisigde het aan de deur van de pagode, Op het vliegveld van Mailly (Frank rijk) zullen nog in den loop dezer maand de eerste proeven plaats vinden met de volgens 't systeem van majoor Dorand vervaardigde zes pantservliegtuigen. Het zijn dubbeldekkers met twee zitplaatsen het stalen pantser heeft een dikte van 2 millimeter, maar is zoo taai en sterk, dat reeds op 700 meter geen kogel er meer doorheen gaat. De motor van 85 P.K. is vooraan geplaatst en geeft de machine een snelheid van 100 kilometer per uur. Deze zes tweedekkers, door militaire technici beschouwd als de eerste ge pantserde veikenningsmachines, zullen door den kapitein Leciere, luitenant Aiguillon, de onderofficieren Saint An- dré en Gassel, en de sapeurs Gastinger en Brindejoncdes Moulinais, den wereld vermaarden vlieger, bestuurd worden. In een keet bij een in aanbouw zijnd huis te Hettstedt (Duitschland) zijn vier metselaars en drie opperlieden levend verbrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het wegwerpen van een cigaret. Niettegenstaande de beloften van den wali van Adrianopel aan den metropo liet van Euos zijn 140 Christenen ge vangen gezet of verdreven. De hoeveelheid wapenen en wapentuig, die Vrijdagnacht in Ulster is ingevoerd, wordt geschat op tusschen de 24.000 geweren met een millioen patronen en 40.000 geweren met 31/, millioen pa tronen. De liberale pers is hoogst veront waardigd en stolt in het licht, hoe nu blijkt dat de regeering niet te veel, maae te weinig militaire voorzorgen heeft getroffen Zij dringt erop aan, om alsnog krachtiger op te treden, troepen te zenden enz. Inderdaad vernemen de bladen uit Dublin, dat drie regimenten van Dublin en Curragh noordwaarts gestuurd en dat de staat van beleg af gekondigd zal worden. Men vraagt zich af, hoe 't mogelijk is dat zulke groote voorraden zonder tegenstand aan wal kunnen gebracht zijn. De N. R. Ct. schrijft hierover: De groote slag, dien de mannen van Ulster Vrijdagavond en -nacht met de lossing van de wapenen en schietvoor raad uit het sluikschip Mountjoy, anders gezegd Fanny, hebben geslagen, was, zooals reeds uit de telegrammen gebleken is, zoo goed voorbereid, dat de overheid volkomen overrompeld werd. Van Belfast tot Larne, een afstand ven 48 K.M., patrouilleerden Vrijdag avond sterke afdeelingen vrijwilligers langs de geheele kust Ook de land wegen en toepaden, die uit Glenarm, Ballymena,Ballyclareen andere plaatsen, naar Larne leiden, waren door hen af gezet. De menschen merkten dat er iets bijzonders gaande was, maar slechts weinigen, ook onder de vrijwilligers zeiven, wisten wat er gaande was. In de buurt van de haven en in de straten van Larne stonden gewapende mannen geschaard, zoo stil als soldaten die paradeeren, terwijl de officieren heen en weer liepen en op gedempten toon spraken. Om negen uur 's avonds hoorde men de machines van een stoomschip dat de Lough opvoer, De lichten aai de masten werden zichbaar en ten slotte doemde de gedaante van het geheimzin nige schip uit de duisternis op. Eenige minuten later lag het aan de kade ge meerd. Kort daarvoor was Larne van de bui tenwereld afgesloten, daar alle telegraaf- en telefoon-lijnen vernield waren. Alle voertuigen, die kwamen en gingen, werden aangehouden en alleen auto's, die van een bijzonderen pas voorzien waren ten bewijze dat zij voor het ver voer van het wapentuig dienst moesten doen, werden doorgelaten. Van alle kanten kwamen nu de auto's aanrijden. Het schip had aangelegd aan den steiger van de postboot van Stanraer, welke steiger door een hek van den openbaren weg afgesloten is. Niemand mocht het hok door, tenzij hij weer kon bewijzen, dat hij aangewezen was, om zijn diensten te verleenen. En toen nam het lossen een aanvang. De vrijwillige bootwerkers werkten als paarden. Terwijl men bezig was de wapenen aan den wal te lossen, kwam er een ander stoomschip langszij het audere liggen, en dadelijk begon men daar een gedeelte van de lading in over te laden. Het nam duizenden geweren over en stoomde daarna weg, om de geweren en munitie op een andere plaats van de kust, waar dergelijke maatregelen als te Larne genomen waren, aan wal te brengen. Zoodra een ploeg van boot werkers vermoeid was, werd zij door een versche afgelost. Toen de dag begon aan te breken, was de karwei volbracht en lichtte de Mountjoy dadelijk het anker. De politie, kustwacht en kommiezen van de in voerrechten waren tegenover de cordons van de vrijwilligers machteloos, zij wa ren een handjevol tegenover een heel leger en konden dus niets uitrichten. De gezagvoerder van het sluikschip heette, volgens de bladen, kapitein Falke, die als een onverschrokken zeevaarder geroemd wordt. Eerst hadden Noren, die het stoomschip gekocht hadden, het vervoer van het wapentuig op zich genomen. Maar op het laatste oogenblik durfden zij de verantwoordelijkheid niet aan. Daarop kocht kapitein Falke het schip op de plaats waar het lag voor een hoogereu prijs dan de Noren ervoor betaald hadden. Hij nam het besluit, om de Noorsche kust langs te varen, zoogenaamd met bestemming naar Zwe den, maar dan recht op de Ierschekust aan te houden. Zoo is het ook gebeurd. Toen kapitein Falke met zijn schip uit Larne vertrok, noodigde hij de aanwe zigen uit driemaal te juichen voorden Koning en de vrijwilligers van Ulster. Het schip, dat een gedeelte van de lading van de Mountjoy had overge nomen, stoomde nog den eigen nacht naar Donaghadee en ging daar voor de groote stoom kraan liggen. Daar wacht ten ook gewone auto's en vrachtauto's en werden 70 ton geweren en minutie onder de oogen van politie en kom miezen, die door 700 vrijwilligers in bedwang werden gehouden, gelost. De rest van zijn lading loste het schip te Bangor. In antwoord op de vraag, welke stap pen de Engelsche regeering denkt te doen in verband met de laatste gebeur tenissen in Ulster, heeft Asquith Maan dag in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regeering zonder verwijl de noodige stappen zal doen om naar aanleiding van deze ernstige en ongehoorde mis daad het gezag van de wet te hand haven, de officieren en dienaren van den koning bij de vervulling van hun plicht te beschermen en Zr. Ms onder danen het genot van hun wettelijke rechten te verzekeren. Plaatseiyk Nieuws. Heusden, 29 April. Zaterdag j.l. had het overgangsexamen op de R. N. L. alhier plaats. Van de le naar de 2e klas werden be vorderd: Ha. van Wijk, Cato Zoon, E. de Graaff, J. Hille en J. van Rijswijk, allen te Wijk en Aalburg. Niet bevorderd 1. Van de 2e naar de 3e: Chr. E. Reas en F. Straver te Heusden en J. H. Rüger te Aalst. Van de 3e naar de 4e: Adra. van Beek en Catha. van den Heuvel te Wijk en C. Zoon te Aalburg. De overigen voorwaardelijk. Terwijl nog zijn toegelaten C. van Baaien te Brakel en A. Simonie te Dussen. Voor dit jaar zijn de volgende airtjes op het carillon gezet: Geheel uur: „Wij willen Holland houen." Half uur: „Zilveren vloot." Kwartier voor en kwartier na: Fantasie. Tot voorzitter van „De Post", afd. van den Nederl. Bond van Post- en Telegraaf- beambten, is gekozen de heer G. Kuijpers te Nederhemert en zulks in plaats van den heer C. Kooijman, die als zoodanig, wegens pensioen, ontslag genomen heeft. lfVer ken dam. De kiezerslijst alhier bevat 602 namen van kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 596 voor de Provinciale Staten en 470 voor den Gemeen teraad. Morgenavond te 6 uur hoopt de ge meenteraad te vergaderen ter vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag en ter behandeling van eenige ingekomeD adressen enz. Antlel Zaterdag werd het ruim 5-jarig dochtertje van den heer G. zoodanig door een losloopende hond gebeten, dat de hulp van een dokter moest worden inge roepen. Het nieuwe leerjaar op de bijzondere school zal alhier Maandag aanvangen met een 17-tal nieuwe leerlingen. Naar we ver nemen zal nog deze week door den heer A. D. van der Schans, burgemeester der Gemeente, aan de schoolkinderen een feestje worden gegeven, ter gelegenheid zijner be noeming. De vorst van dezen nacht, heeft naar we hoorden aan de reeds zoo mooi te veld staande aardappelen, veel schade aangericht. Beneden Langstraat. Vette kalveren en ook vette varkens worden aan stationaire prijzen tamelijk vlug omgezet. Biggen, jonge lammeren en nuchtere kal veren staan op goeden prijs met vluggen handel. Men besteedt voor vette kalveren f 0.62 a f 0,74 per k.g., vette varkens f 0,28 a f 0,29 Der halve k.g., lichte export var kens f 0,29 a f 0,30, biggen f 8,—af 14,— per stuk, nuchtere kalveren f 15,a f25, en jonge lammeren f 9,a f 12, Capelle- In deze gemeente heeft zich een commissie gevormd tot het inzamelen van gelden voor een bijdrage aan het tegen den honderdsten gedenkdag van den veld slag bij Quatre-Bras, aldaar op te richten gedenkteeken. Zaterdag 25 April des voormiddags 11 uur hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig waren de Burgemeester en alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Een missive van heeren Ged. Staten ten geleide van het raadsbesluit tot vast stelling van het plan voor een geldleen ing groot f12.500, voorzien van het bewijs van goedkeuring. b. Een adres van het hoofd der school in de Kom alhier, verzoekende hem eenige schadevergoeding toe te kennen voor het, wegens het bouwen eener nieuwe school, in gebruik nemen van zijn bouwgrond. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor, een schadeloosstelling toe te kennen van 15 gulden, waartoe na eenige discussie met 5 tegen 2 stemmen besloten wordt. 2. Aanbieding gemeenteverslag 1913. Wordt voor de leden op de secretarie ter lezing gelegd. Hierna wordt nog enkele oogenblikken gediscussieerd over de afwezigheid van een raadslid in de vorige vergadering. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school in de Nieuw- straat alhier hebben zich acht sollicitanten aangemeld. De zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" is weer begonnen met het instudeeren der nummers voor het aanstaande concours te Puttershoek. Thans zal ze niet gelijk het vorige jaar in de 3e, doch in de 2e afdeeling haar krachten beproeven. Moge het haar gelukken ook dit jaar weer zegevierend uit den strijd te voorschijn te komen. Dussen. In de raadsvergadering van 23 April is met algemeene stemmen besloten aan te sluiten bij de Provinciale Noordbra- bantsche Electrische Centrale. Zeker een stap in de richting der belangen van den tegenwoordigen tijd. 's-Graventeer. Door eigenaars van gronden, gelegen onder 's-Gravemoer, Was pik, Capelle en Dongen, begrensd door de '8-Gravemoersche Vaart, het Eendennest, Eoonsche Dreef en Vogelenzang, alsook door eigenaars van gronden onder 's-Gravemoer en Waspik, gelegen in de Lage weg, zijn aan de Prov. Staten adressen verzonden tot het in het leven roepen van waterschappen al daar. llerw(jnen. Zaterdag schrokken de paarden van den heer Ver voorn voor een kruiwagen en sloegen op hol. De heer Ver voorn sprong van den wagen om de dieren te grijpen, doch dit mislukte. Een eind verder kwamen paarden en wagen in een diepe sloot terecht. Gelukkig was de heer A. Blom spoedig op de plaats desonheils; hij sneed de strengen los en met toegeschoten hulp werden de paarden nog juist bijtijds op het droge gebracht. De wagen was nog al gehavend. Raamsdonk. Bij den heer H. van Strien, ontstond een begin van brand, die echter bij afwezigheid van alle man nelijke huisgenooten, door de heeren M. Konings en D. de Bruin van R'veer op zeer kordate wijze met emmers water en dekens werd gebluscht. Naar wij vernemen ont vangen de flinke brandblusschers van de assurantiemaatschappij een prachtig souve nir voor hun ferm optreden. Sprang. Alhier doet zich aan de grens van onze gemeente in het gezin van zekeren H. C. een geval van diphteritus voor. - In de vorige week behaalde onze dorpsgenoot de heer A. J. Vos J.zn. te Maastricht zijn acte als onderwijzer. J. S. alhier, kreeg voor eenigen tijd kennis met de Baardwijksche schoone M. v. H. De trouwplannen werden reeds vastge steld, vandaar kocht S. een beste kalf koe en stalde deze bij zijn aanstaande. Nadat zij de vorige week in ondertrouw waren opgenomen, ontstond er geschil, dat zoo hoog liep, dat S. de deur werd gewezen en nog enkele schrammen op liep. Hierover natuurlijk niet erg gesticht, heeft hij met behulp der politie, na eerst nog f 25,voedergeld betaald te hebben, zijn koe teruggehaald. Van de voltrekking van hun huwelijk op a.s. Donderdag zal wel niets komen. Vröhoeven-Capelle. De o. I, school alhier, zal een paar weken gesloten zijn, omdat deze verbouwd en opgeknapt moet worden. %Yaspik. Vrijdagavond overleed al hier, de oudste inwoner dezer gemeente, de Edelachtb. heer J. H. Jockin, in den ouder dom van 94 jaren. De overledene was oud burgemeester van Hooge- en Lage Mierde. Zondag j.l. gaf de tooneelvereeniging van de drankbestrijdersvereeniging „Sint- Bartholomeus" alhier, eene uitvoering in de zaal van den heer H. van Iersel-Mon- tens. Opgevoerd werden „In den afgrond" en „Janus den Wonderdokter". De spelers gaven blijk geheel in hun rol op te gaan. De uitvoering slaagde dan ook uitstekend en ieder keerde na afloop zeer voldaan huiswaarts. n Ut C. a. Voor de te houden schietoefeningen in deze gemeente hebben zich slechts 5 personen aangemeld, zoodat er wellicht dezen zomer geene schietoefe ningen zullen worden gehouden. Voor het herhalingsonderwijs voor de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2