Zij to oopeesl waren raüaarfl, m floor de M Pillei pnezen. Pink Pillen. PI»aUolijk llfnwi. tfleuftdeo, 2 Mei. De emote Orelio, de baryton in geheel N*-d rl'iod en dsarbuiten gunstig bekend, zal DiiiS'lag a.s. in de zaal „Concordia'' optreden. Ieder die hem meermalen in opera's in vo'Ih kracht werkzaam zag, zal gaarne de man van beteekenis nogmaals willen hooren; maar ook allen, die gehoor en smaak voor muziek hebben, zullen deze gelegenheid niet ongebruikt laten voorbijgaan. De Heusdensche Harmonie onder dirpctie van den heer Spiero gaf Dinsdag 11. in de zaal „Concordia haar tweede en laatste winterconcert, waartoe de honoraire leden waren uitgenoodigd. De belangstelling w algemeen, waarbij ook vele dames en heeren uit den eersten stand werden opge merkt. Het programma, met zorg daargesteld, werd k ung afgewerkt. Bizonder kwamen uit La Pivoino", ouverture van F Frangois, „Puppchen" polka, „Un songed'or" mazurka en „de Grenadi rsmarsch" van Dunkier (turf in de ransel), waarvan enkelen op verzoek van het publiek werden herhaald. Na de pauze werd een kluchtspel gegeven van mr. Lamberts Hurrelbrinck, getiteld „Uit de kleine Republiek", dat vlug werd afgespeeld en zeer in den smaak viel. Hierin onderscheidden zich in zonderheid Madame Bloemstein en hare dochter Marieke, zoomede de President Willem Drikus Bloem stein, en de boer Conrads. De laatste bracht door zijn komische mimiek, gedurende het spel, geregeld de lachspieren in beweging. Het geheel heeft uitBtekend voldaan en wij roepen den heer directeur met zijne Harmonie en tooneellisten (dillettanten) volgaarne een tot weerziens toe. Volgens de bevolkingsregisters bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente op 1 Jan. j.l. 1881. Door den Bisschop van 's Hertogen bosch is de heer L. J. Verhoeven alhier benoemd tot kerkmeester der R. K. parochie. Werkendam- Donderdag 1.1. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Na gebed en lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, deelde de Veorz. mede, dat ingekomen was een schrijven van den heer M. J. Meijer, dat hij veihinderd was de vergadering bij te wonen en een dito van C. P. Visser, dat hij de benoeming tot ge meente-werkman niet aannam. Voor deleden werden ter visie gelegd een verslag in houdende volkshuisvesting, een dito van de commissie tot wering van schoolverzuim en een dito van de gezondheidscommissie, ge zeteld te Heusden, alle over 1913. Inge komen waren verder een schrijven van h.h. Ged. S aten, inhoudende het besluit tot goedkeuring der begrooting over 1914, in ontvangst en uitgaaf geraamd op f 31422.495 en de door B. en W. gehouden kasopname bij den Uemeente-Ontvanger, die aantoonde dat bij den Ontvanger in kas was f 5346,44, en een dito bij d n administrateur der wat- rleiding, die f 875,19 in kas had. Ver volgens werden eenige af- en overschrijvin gen op den dienst 1913, tot een bedrag van f 1014.50 toegestaan, waarna besloten werd adbaesie te betuigen aan het bekende adres der gemeente Veisen, inzake de ouderdoms wet. In vergadering met gesloten deuren werd daarna beha deld een adres van don ma chinist dei waterleiding, A. van Rijswijk, alhier, en in openbare zitting besloten het voor kennisgeving aan te nemen en verder den adressant te berichten, dat hem ontslag zal worden gegeven, indienjhij weigerachtig mocht zijn de bevelen van zijn t-uperieuren uit te voeren en na te komen hetgeen zijn instructie hem voorschrijft. Hierna werd den heer A. Roubos, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der C"inmis8ie tot wering van schoolverzuim en besloten de vergoeding aan B. Maris, op vi.orstel van den heer K. de Boon, te brengen op f 130, Voor de vacaturen inzake onderwijs, werd bt sloten op voorstel van den heer W. de Waard, een hoofd der school op te roepen voor den Biesbosch, op een tractement van f 100,hooger dan het vorige hoofd ge noot en op voorstel van den heer J. de Klerk, de toelage voor een acte Fransch, voor een op te roepen onderwijzer aan de o. 1. w. A alhier, van f 100,op f 150,te brengen. Voor beide vacaturen waren een onvoldoend aantal sollicitanten opgekomen. Besloten werd vervolgens aan de gemeente deWerken, die mede van den tankwagen gebruik maakt, te verzoeken, haar politie-, verordening zoodanig te wijzigen, dat ver voer met den wagen van de faecaliën niet in strijd is met die verordening of anders de Qoodige ontheffing voor het vervoer te verleenen. Nadat de voorzitter op de vraag van den heer De Graaf medegedeeld had, dat de Groene kruisvereeniging alhier, 4 Mei a.s. het bloempje ten bate van het fonds tot het tegengaan der tuberculose verspreiding zal ten verkoop aanbieden, waarom Z.E.A. het anderen niet had toe gestaan, werd overgegaan in zitting met gesloten deuren, tot behandeling van den hoofdelijken omslag. Vanwege de afdeeling Werkendam van „het Groene Kruis", zal Maandag 4 Mei a.s. de verkoop van de Emmabloem plaats hebben. De verkoop kon niet vroeger geschieden, daar de bloempjes te laat zijn ontvangen. Donderdag 1.1. legde de heer A. van der Bunt, alhier, met gunstig gevolg het onderwijzers xamen af. ilmkcrk Bij de herhaalde oproe- pi»g voor de betrekking van hoofd der openbare school alhier, op een jaarwedde van f 1100 met vrije woning en croote tuin, j heeft zich 1 sollicitant aangemeld. Vrtj hoeven Cappel Voor de schietoefeningen, die alhier van 15 Mei tot 15 October zullen gehouden worden, hebben z cn thans 15 personen ter Secretarie aan- g-meld. De heer v. C. uit Drongelen, is al hier aangesteld om als volontair ter ge- m een te-secretarie werkzaam te zijn. *'ClapctIIe. Onze dorpsgenoote mej. A. H. van Beek, slaagde j.l. Zaterdag te '8-Gravenhage voor het examen van onder wijzeres. Geslaagde en familie proficiat. In de Maandag j.l. gehouden verga dering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „de Oostensche en Westen- sche Buitendellen", gelegen onder de ge meenten Waspik, Capelle en Vrijhoeve-Ca- pelle, is de heer A. v. d. Born met alge- meene stemmen herbenoemd als lid van het dagelijksch bestuur, terwijl in de Dinsdag gehouden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „ten Westen der Capelsche Vaart en het Veerpad" met algemeene stemmen is herbenoemd de heer G. Vermeulen Wz. Maandagmiddag ontstond er brand in het schuurtje van den herbergier J. M. Boeser, welke evenwel door een vlug en doeltreffend optreden nog gebluscht kon worden. Toen M. van Oosterhout aan het boomsnoeien was, viel opeens de aan een stok bevestigde, doch losgeraakte snoeibijtel naar omlaag, die in zijn handpalm terecht kwam en een gapende wond veroorzaakte. Dr. Kohier verleende hulp. Rabljloiiiëiihroek. Naar wij vernemen hebben voor het herhalingson- derwijsaan meisjes, dat gedurende de zomer maanden alhier wordt gegeven, slechts 3 leerlingen zich aangemeld. li eeuwen. Maandagavond brak door onbekende oorzaak plotseling een felle brand uit in de woning vroeger bewoond door Van Nunen aan het Capelsche Veer. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat de spuit uit Babyloniënbroek, dank zij de voortvarendheid van den heer A. Straver Wzn., spoedig ter plaatse aanwezig, niet behoefde te werken, wijl gevaar voor de omgeving geheel was buitengesloten. Eetlien. Onze dorpsgenoote, mej. Nelly J. Bos, onderwijzeres te Drongelen, is benoemd tot leerares aan het handels- iDstituut „English club" te Gent, België. Mederheitiert. Het klinkerpad over den Maasdijk wordt thans tot de Rietschoot doorgetrokken. Dit is van het westelijk deel van de Bommelerwaard het laatste stuk. Een groote verbetering tot stand gekomen. WIeeuw|jk. Gedurende het belas tingjaar 19131914 zijn ter secretarie dezer gemeente 577 kostelooze weggeld-rijkaarten uitgereikt. Met genoegen deelen we mede, dat onze dorpsgenoot, de heer C. A. Klootwijk, Donderdag j .1. met gunstig gevolg het examen heelt afgelegd voor de acte lager onderwijs. lier pt- Op a.s. Zondag 3 Mei hopen de echtelieden Franciscus de Hart en Maria van Geffen hun 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De brave oudjes resp. 88 en 73 jaren oud doen nog steeds hun bezig heden. Het zal hun niet aan blijken van belangstelling en vriendschap ontbreken. n Uk C- R. Tot leden van het bestuur van het Wijkerzand, zijn Dinsdag j.l. door scfaaargerechtigden herkozen de heeren W. Blijeü berg en A. C. Bouman. Veen. Donderdagavond gaf het fan farecorps „Wilhelmina" alhier ter gelegen heid der verjaardag van prinses Juliana een concert nabij het Raadhuis. Eene tribune was daarvoor ingericht. Niettegenstaande het vrij koud was verlustigden zich groot en klein. Flink werd er gehost rondom de verlichte tent. Na afloop ging men in op tocht naar het locaal, waar de stoet werd ontbonden. Naar men verneemt heeft het fan farecorps „Wilhelmina" alhier een boot afgehuurd van de reederij De Beer te Gorinchem om op Pinkstermaandag naar het concurs te gaan, hetwelk te CharJois zal worden gehouden. Ook niet-leden kun nen van deze gelegenheid profiteeren. Het lijdt dan ook geen twijfel of dit uitstapje zal door velen worden meegemaakt. Aalst- Er is sprake dat de eigenaars van de uiterwaard „de Koewaard" onder deze gemeente, het plan zouden hebben om hierop een steenoven te bouwen. Wordt dit werkelijkheid dan is dat voor den werkman een goed vooruitzicht. Sprang. J.l. Maandagavond kwam de anti-rev. propagandaclub „Groen van Prinsterer" alhier in vergadering bijeen. Door het lid W. M. Dalmaijer werd art. lila van het anti-rev. program ter bespreking inge leid, handelend over „Het Goddelijk Gezag der Heilige Schrift ook voor het Staatkundig terrein." Op deze inleiding volgde een levendige discussie. De heer Bos, secretaris van het N. O. G. afd. Waalwijk, welke met den voorzitter der club de heer H. E. v. d. Leeden, in „de Echo van het Zuiden" een polemiek had gevoerd en tot bijwoning dezer vergadering was uitgenoodigd, was niet aanwezig. Naar men ons mededeelde werd bij zekere R. alhier uit een geldbeursje, liggende in een naaikistje en staande op den schoor steenmantel, het geld weggenomen. Dit geschiedde onderwijl zijn vrouw bij 't huis de kinderen ging zoeken. Tot op heden bleef de dief onbekend. Itaamsdonk. De 6 jarig N. Norbert, viel in de volle haven, doch werd gelukkig door den heer J. Snijders met een reddings boei gered. Gisteren werd van onzen dorpsgenoot A. Kommers, die verleden week door een auto werd overreden, den rechterarm ge amputeerd. Het armen brood is hedenmiddag aan genomen door P. van Arendonk voor het Dorp en J. Simonis voor het Veer. Raamsdonksveer. Door den heer J. Leenhouwers te Zevenbergscben hoek, is bij onderhandsche aanbesteding aange nomen het verbouwen van een café voor den heer J. van Aalst met belendend meubel magazijn voor den heer Th. Simonis. Door een noodlottig toeval viel een paard van den heer A. P. de Reyer, in de haven alhier. Men liet het dier achter een. roeiboot naar 't eind der haven zwemmen, waar het gemakkelijk op den kant werd gebracht. kaatsheuvel. Deze week is de woning van J. IJ., totaal afgebrand. Enkele meubels werden gered. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. M. v. R. is door de politie naar 's Bosch overgebracht om daar zes weken gevangenisstral te ondergaan, die hij nog te goed had. Dezer dagen stierf bij de wed. De Kort een beste koe. na drie dagen te voren een kalf ter wereld gebracht te hebben. Het cadaver is door den veearts afgekeurd en vernietigd geworden. De looierij van C. P. Verschuren te Loon-op-Zand zal aanmerkelijk uitgebreid worden. De verkoop der Emmabloem heeft in onze gemeente f 117.29 opgebracht. De Chr. school aan den Loonschendijk bloeit. Er hebben zich tegen 1 Mei a.s. weer 40 nieuwe leerlingen aangemeld. Genderen Verleden week werd alhier gehouden de jaarvergadering van de onderlinge paardenverzekering„Onderlingen Steun" uitgaande van de afdeeling „Heus den" der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw. Met een woord van welkom opent de Voorzitter de heer D. van Buuren de vergadering. Na goedkeuring van de notulen der vorige vergadering, wordt door den Secretaris-Penningmeester de heer C. J. Branderhorst rekening en verantwoording gedaan, waaruit blijkt dat 1913 sluit met een goed slot van f 846,23. De commissie van onderzoek bestaande uit de heeren S. van Gorkum en W. Lank- haar, stellen na hun arbeid voor, deze re kening goed te keuren, waarna de Voor zitter den Penningmeester dankt voor zijn richtig en correct beheer, en de commissie voor hurne moeite. Alsnu wordt door den Secretaris verslag uitgebracht over den toestand der vereeni- ging in 't afgeloopen jaar, waaruit o.m. wordt vernomen, dat de verzekering zich langzamerhand uitbreidt. Met een premie betaling van 1^ pet. kon in 1913 overge houden worden een bedrag van f 510.27. Aantal deelnemers bedraagt 35, verzekerd werden 175 paarden voor een bedrag van f 51140. Met een krachtige opwekking aan de landbouwers-paardenhouders om, waar toch zooveel minder betaald behoeft te worden dan bij speculatieve verzekeringen en „Onderlinge Steun" de percentageproef met zustervereenigen kan doorstaan, met een breede schare zich in hun belang in 't bijzonder, en dat van den landbouw in 't land van Heusden en Altena in 't al gemeen, bij de verzekering aan te sluiten, eindigt de Secretaris zijn verslag. De Voor zitter zegt den Secretaris hartelijk dank voor zijn keurir verslag en legt nu de vraag in het midden neer, aangezien de proeftijd van 2 jaren is verstreken, of de verzekering zal voortgezet worden. Eenparig wordt besloten voort te gaan. Statuten, waarop koninklijke goedkeuring zal ge vraagd worden en huishoudelijk reglement worden vastgesteld. Na nog enkele bespre kingen rakende de verzekering, sluit de Voorzitter met dank voor 't aangenaam samenzijn de vergadering. Het bestuur der anti-rev. kiesvereeni- ging „Vreest God, Eert den Koning," voor Genderen en Omstreken, werd j.l. Maandag- avor d samengesteld als volgt: Ds. J. Klomp te Meeuwen, voorzitter; H. den Broeder, hoofd der Chr. school te Genderen, secretaris; Friedli. deurwaarder te Heusden, penningmeester; C. J. Bran derhorst en B. de Graaff te Genderen, E. Sluijmers te Wijk en E. de Graaff te Aal burg, leden. Raadsvergadering, gehouden te Sprang den 27 April 1914. Tegenwoordig zijn alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan dat de in de vorige vergadering genomen besluiten zijn goedgekeurd en dat de kas bij den ontvanger is opgenomen en in orde bevonden. Aangeboden wordt het gemeenteverslag en het verslag der volkshuisvesting, beide over 1913. Besloten wordt deze verslagen ter secretarie ter lezing neder te leggen. Voorts wordt met algemeene stemmen besloten een tijdelijke geldleening aan te gaan van f1000 tegen een rente van 4£ pCt. Het geld is aangeboden door de coöperatieve stoomzuivelfabriek „deToekomst" te Capelle. Gebrek aan kasgeld maakt deze leening noodzakelijk. Ook wordt nog besloten het jachtrecht publiek te verpachten voor den tijd van 4 jaren. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheim comité ter behandeling hoofdelijken omslag. kerknieuws. Neclerhemert. De weleerw. heer ds. P. J. F. van Voorst Vader, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, ontving toezegging van beroep naar Bennebroek. *Andel- Op het tweetal voor predikant bij de Geref. kerk te Ouderkerk a d. IJsel is o. m. geplaatst ds. Van def Zanden, alhier. Russen. Tot blijdschap der Geref. gemeente alhier heeft haar geachte leeraar ds. G. M. van Rennes voor het beroep der gemeente te Vorden bedankt. NieuwendOk. Door den kerkeraad der Geref. kerk alhier zijn van al de predi kanten die deze gemeente gediend hebben, als ds. G. F. Gezelle Meerburg, H. Doskes, H. Bavinck, D. K. Wielinga, K. van Goor en J. A. Goedbloed, levensgroots portretten vervaardigd, die thans zijn opgehangen in de kelkeraadskamer. Binnenland. Een verslaggever van het „Hbld." heeft in verband met de staking te Zaandam, een onderhoud gehad met verschillende personen, aldaar. Zoo o. a. ook met den burgemeester, den heer K. ter Laan. De verslaggever beschrijft Jit intervieuw aldus: „Hedenmorgen had ik een onderhoud met den burgemeester, den heer K. ter Laan. Hoewel ik over de staking zelf weinig nieuws van Zijn Edelachtbare mocht vernemen, was het gesprek toch interessant genoeg om hier weer te geven. Onmiddellijk na mijn binnenkomen richtte Zijn Edelachtb. 't woord tot mij „Wat voert u hierheen? Komt u mij soms verontschuldigingen aanbieden?" „Ik u verontschuldigingen aanbieden? Waarvoor? Ik kwam over de staking spreken." „U is toch dezelfde die bij de onder wijszaak hier was en daarover geschre- /en heeft?" „Ja, het is zoo. Maar wat zou dat? Ik kan even goed aan u vragen om mij verontschuldigingen aan te biedeD voor de wijze, waarop u die zaak toegelicht heeft 1" „Toen had u bij mij behooreu te komen. Wanneer het „Handelsblad" een fatsoenlijk verslaggever zendt zal ik hem ontvangen, zelfs al komt hij van het „Handelsblad". „Dat is een lompheid, die niets ter zake doet. Ik zou met een zelfde ge meenplaats kunnen antwoorden, dat wanneer hier een fatsoenlijk burgemees ter zat, hij mij wel zou ontvangen. Maar nu ik hier ben, wil ik u wel vertellen dat ik destijds niet alleen aan de woning van den heer Duys ben geweest, maar ook hier op het stadhuis, waar echter, midden op den dag, noch u, noch de heer Duys was. Zelfs heb ik getracht aan het Centraal-Station den heer Duys op te vangen. Het Kamerlid Otto ont moette ik daar nog en vroeg aan hem naar Du/s „Dan had u met de publicatie moeten wachten tot u mij gesproken had." „Dat is Uw meening. Maar u is mis schien een goed burgemeester van Zaan dam, maar voor hoofdredacteur van het „Handelsblad" deugt U voorloopig niet. De vraag of het stuk, waarin de feiten juist waren vermeld, met of zonder Uw beschouwing zou worden geplaatst moest beantwoord worden door mijn hoofd redacteur in overleg mei mij. Maar daar over kom ik niet praten. Ik wilde U alleen vragen of U mij het een en ander van de staking, en wat daarmede samen hangt, wilt vertellen." „Als het „Handelsblad" een fatsoen lijk man vindt 1" „Dan kom ik wel terug als hier weer een fatsoenlijk burgemeester zit!" „Bunjour I" „Burgemeester, ik kan niet zeggen, 't is me aangenaam geweest „U is tocb oprecht!" „Zoo, vindt u? 't Beste dan!" De heer Ter Laan zeide niets meer. Heel hoog echter tilde hij mijn visite kaartje op, scheurde het theatraal in tweeën en liet de stukken in de prul- Iemand wapperen. De landbouwkamer te Stettin orga niseert een gezelschapsreis van Porn- mersche boeren naar Nederlaud in de eerste helft van Juli. Het plan is, na eerst een paar dagen in Oost-Friesland en het land van Jever te hebben door gebracht, naar de Groningsche veenko loniën te gaan, ter bezichtiging van den verbouw van aardappelen. Van daar gaat de reis naar Den Hnag, van waar uit het Westland wordt bezocht. De be doeling is hier den verbouw vau groen ten, ooft en bloemen, alsmede bet vei lingwezen te bezien. Een uitstapje naar Delft en Amsterdam staan mede op het programma. Zijn de geneesmiddelen die u aange prezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem van daag nog de Pink Pillen, dezen zullen u niet te leur stellen. Zij zuiveren en verrijken het bloed, geven krachten, wekken de eetlust op, ver sterken de maag, regelen en vergemak kelijken de spijsvertering. Zij zijn kracht dadig en dus om deze reden een goed koop geneesmiddel. Het is het genees middel dat de grootste regelmatigheid in zijne uitslagen aanwijst. Over geheel de wereld hebben zij verkregen en ver krijgen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard; en zij hebben in heel wat gevallen een bewondering gewekt die met een werkelijke verwondering ge paard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Afloop laiibestediiigeii. Het provinciaal bestuur van Noord-Hol land heeft Donderdag aanbesteed het maken van verdedigingswerken langs de Noord zeekust in Njord-Holland, in twee per- ceelen. Minste voor het le perceel J. v. d. Plas, te Hardinxveld met 192.850 en voor het 2e perceel dezelfde met f86.550. l'HERIR REURTE V 3 Mei. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 geen dienst, nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit 's-Gravemoer, doopsbediening. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. de heer Fossen uit 's-Bosch. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer Nomes, propnt. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer J. H. Verhaar, geestelijk verzorger te Rotter dam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. jHeesbeen, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Z.z. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. J. Dekker van Nieuw-Vennep. Pouderoijengeen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. Van Rennes uit Dussen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. bius du Sart, H.H. Correspondenten worden "•wSfr beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral fuist en in te zenden. Slarktbericliten. Meuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 3A7Q eieren. PIANO3 KUNSTSPELenELECTRPIANO'S, VLEUGELSisHET ADRES fl^-KESSELS'KON.FABRIEK. TILBURG I/RAAGT CATALOGUS 00K TERMIJNBETALING Heusdenvm. 10 en nm 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Padden burg. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. Drimmelen, vm. 10 u. ds. James van Lage Zwaluwe. Dussen, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderenvm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Blankhardt uit Bab. Broek. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. vm. bed. H. A. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Visch uit Sleeuwijk. Veenvm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- Wijk c.avm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN2 Mei. Op de graanmarkt besteedt m<n voor: Tarwe f 8 50 a t 10.80, per 100 K.O. Rogge 5 00 a f6 00 Gerst f af—., Haver f 5. a 6 alles per H L LAND VAN ALTENA. 1 Mei Aardaptpelen. Vroege f f Blauwe f 2.75 k 3.Zeeuwen. 3 af 3 50. Jammen f af.. Hooi lf qual. f 9 00 b f 10. Ie qual. (voorde pers) t 8 <J 9 00 Klaver hooi f 11.- a f 12.Wil ttroo f 9 00 a f 10 00 Geel dito f 8 1/9. Vette kalveren tot et. per Kalf kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 k 26 ets. zwaardere 23 24 et Boter f 0 70 k 0.80 per Kalf K.G Eieren f 0 80 i f 0 95 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op ie markt f 0.72>/2 in de winkels dus f 0 77 '/2 Per kilo Eieren f 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.45. MABE-DBIMMELEN, 29 April Ter veematkt wa- r-n aang vo.rd 123 stuks hoornvee, - schapen eu 113 biggen. Men besteedde voor vetvee 68 a 76 c p. Kg Kalf- koeien f 250 a 305, Munt gen f 160 a 215 Kalf- vaarzen f 190 a 285, Hokkelingen f 80 120, Schapen f Biggen 9 00 a 13 50. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe ƒ7.80 a 8,60 Haver f 4,a 4.70 Garst 4.70 i 5. per H.L Boter f 0.65 «ƒ0.70 per half K G Eieren f 0 8a f 0.95 per 26 stuks Biggen ƒ7 50 a 14,00 Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f <.00 .0 per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2