trale li Th. M. va» ISetft, WAALWIJK. volksdrogisterij. Goud- en Zilverwerken, Uurwerken en Naaimachines, is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van Pli. Tan Wijk, Amerikaansche Orgels, J. C. GOETHALS, Fotograaf, Albumportretten Knijfi Verwey Bouwmaterialen, Landbouwkalk, in prima kwaliteiten, tegen concurreerende prijzen. li <1 ij siro ii p, (lOOSKiV SWMKMAiY Piano- en Orgelhandel. PIANO'S in diverse stijlen en houtsoorten. HARMONIUMS voor salon-, kerk- en schoolgebruik. Repareeren Stemmen - Verhuren. Goedkoopste Aires, ook toor Reparatién. Motraie bjj bel Nieiwsblai Toor bei Land yi Hensden ei Altena Ym Zateriai 2 Mei 1314, No. 3356. Lakken, Vernissen, Kwasten, Penceelen, Goud- en Zilverbrons, Drogerijen, Sponsen, Zeemen, enz. Voor Winkeliers nog speciaal lage prijzen. Een oud adres Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. Eind Langendijk, GORINCHEM. firma Schouwenburg, Gorinchem. ilstlimalij ilers Verbreekt Uw Kluisters! Stoomboot-Maatschappij Crayon-, Kool-, Platin en Bromidevergrootingen. "Van Beek. en SolielleJienB "V erfwaren, WEGENS VERGROOTING Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, 7 Albumportretten f L-, 4 Albumportretten f 1.--, 7 Fotokaarten f 1.- Groote voorraad. Billijke prijzen. Men vrage conditie voor ruilhuur en betaling. BUITENLAND. Het nieuws uit Mexico is zeer schaarsch. Ook uit de Unie wordt zoo goed als niets vernomen. Omtrent de bemidde ling der Zuid-Amerikaansche staten is nog slechts bekend, dat de bemiddelaars hebben voorgesteld onmiddellijk een wapenstilstand tesluiten tusschen Mexico en de Unie. Wilson heeft reeds officieel toegestemd en waarschijnlijk zal ook Huerta dit wel doen. In de buitenlandsche pers treedt ten opzichte van het bemiddelingsvoorstel der Zuid-Amerikaansche staten inzake Mexico de volgende vraag op den voor grond. Zal de bemiddeling zich bepalen tot het gebeurde te Tampico (de directe aanleiding tot de vijandelijkheden) of zal ze zich uitstrekken tot het geheele vraagstuk Huerta? In beide gevallen zijn er groote moeilijkheden aan ver bonden. De „Frankfurter Zeitung" vat ze als volgt samen: Het is hoogst onwaarschijnlijk dat Wilson na bijlegging van het Tampico- geschil tot den status quo zal willen terugkeeren. Daarvoor is er'reeds te veel bloed gevloeid. Als Wilson zich na al deze krachtsinspanning dermate met een kluitje in het riet liet sturen, zou hij zich zoo vreeselijk belachelijk maken, dat hij door de woede van zijn volk van den presidentszetel zou worden weggevaagd. Met anderewoorden: Wil son kan niet terug, zonder de Mexi- eaansche kwestie geregeld te hebben. Rest de vraag: Zal Wilson kunnen toe stemmen in een oplossing die Huerta handhaaft als president? En aan de andere zijde: zal Huerta willen aftreden? Op de laatste vraag blijft een groot deel van de verwachting gevestigd. Velen hopen inderdaad, dat Huerta om der wille van den vrede zal heengaan. Dat zou inderdaad een opoffering zijn van Huerta. En niemand zou hem dan nog kunnen nageven, dat hij uit ge brek aan moed en volharding zoude zijn heengegaan na alle staaltjes van moed en fierheid, die Huerta inderdaad gegeven heeft. Wie zal Huerta moeten opvolgen? Indertijd werd verteld, dat de eenige man die sterk en wijs genoeg was om den toestand te beheerschen, Huerta was. De voormalige president Colum bia, generaal Reyes, geeft er een op lossing voor. Aan Wilson, Bryan, Huerta, Carranza, Villa en de gezanten dar Zuid- Amerikaansche republieken te Washing ton, heeft hij het volgende telegram gezonden „In het belang van Amerika en de geheele menschheid verzoek ik u drin gend ter oplossing van de Mexicaansche kwestie de hulp in te roepen van het moreele gezag van Mexico's vroegeren president Porfirio Diaz. Vorig jaar, voor den moord op Madero, heb ik hetzelfde voorgesteld en toen is mijn voorstel aanvaard door de voornaamste autori teiten in Mexico. Generaal Porfirio Diaz is sterk, zoowel moreel als physiek. Met zijn komst zal voor Mexico het uur der redding slaan." Ook de correspondent der „Kölnische Zeitung" te Washington verneemt, dat het voorstel der bemiddelaars beoogt, dat Huerta een bijeenkomst samenroept van vertegenwoordigers van alle strijden de partijen, die een neutralen voor loopigen president zullen moeten kiezen. Huerta zal echter in ieder geval moeten heengaan. Volgens dezen correspondent wordt door velen de voormalige minister van binnenlandsche zaken, Gamboaals de man van den dag genoemd. Men is echter vrijwel algemeen van meenirg, dat de toestand op het oogenblik hoogst troebel en raadselachtig is en dat de meest onverwachte dingen gebeuren kunnen. Uit Washington wordt d.d. 29 April gemeld, dat de wapenstilstand tusschen Mexico en Amerika, waarom door de Zuid-Afrikaansche gezanten gevraagd, door de Vereenigde Staten aanvaard is. D.d. 26 dezer wordt uit Tampico ge meld, dat de opstandelingen vier dagen lang de stad hebben aangevallen. Alle posities aan den benedenloop der rivier tot aan La Barro zijn door hen bezet. Tot dusver hebben de Mexicaansche re- geeringstroepen, bijgestaan door kanon- neerbooten, alle aanvallen afgeslagen. Zij zonden een officier met de witte vlag naar de opstandelingen, met het verzoek, zich met de regeeringstroepen te vereenigen tot de verdediging tegen de Amerikanen. De opstandelingen weigerden dit: maar zij verklaarden dat zij zich tegen de Amerikanen zouden verzetten indien dezen in het gebied, door de opstandelingon bezet, mochten binnenrukken. Thans hebben zoo goed als alle Ame- kanen de stad Mexico verlaten. Enkele Amerikaansche banken en handelszaken zijn nog geopend, doch de groote meerderheid is gesloten. In de Mexicaansche hoofdstad oefenen de opgeroepen vrijwilligers zich dage lijks in den wapenhandel, om, indien het ertoe mocht komen, een oprukken van de Amerikanen naar de hoofdstad te keeren. Vijf duizend Amerikanen hebben Donderdag te San Francisco in een groote bijeenkomst de Amerikaansche inne ming van Vera Cruz afgekeurd en een motie aangenomen, waarin zij de on middellijke terugtrekking der Ameri kaansche troepen eischen. Thans zijn ook bij Salina Cruz Ame rikaansche mariniers ontscheept. De Amerikaansche bevelhebber had ge dreigd, de haven te zullen beschieten, indien tegenweer geboden werd. Het aantal Nederlanders in den Staat Mexico gevestigd, wordt geschat op 40 in de stad Mexico en circa 30 in Tam pico en andere plaatsen der republiek te samen pl. m. 70. Op aandringen van den Engelscben gezant, heeft Huerta, om internationale verwikkelingen te voorkomen, er in toegestemd de petroleumterreinen bij Tampico tot onzijdig gebied te verklaren. Naar 't heet zijn ook de opstandelingen geneigd dat te doen. Deze terreinen worden in hoofdzaak geëxploiteerd door Engelsche maatschappijen en lagen reeds eenigen tijd verlaten omdat in den strijd om de stad veel kogels daarheen ver dwaalden en het personeel zich niet meer veilig voelde. De New York Herald schat de waarde der hoeveelheid petroleum die per dag nutteloos wegvloeide op 9 millioen dollar per dag. Die schatting is wellicht wat hoog, maar er blijkt toch uit, welk na deel de belangen van buitenlanders bij den huidigen stand van zaken in Mexico lijden. Hnerta bereidt een verwoeden tegen stand in de hoofdstad voor. Tal van kolounes hebben telegrafisch bevel ge kregen zich daarheen samen te trekken. De Oostenrijksehe regeering heeft bij de delegatie de gemeenschappelijke voorloopige begrooting van alle uitgaven ten bedrage van 586 millioen inge diend en vraagt bovendien een speciaal krediet van 182 millioen, waarvan 81 millioen voor het leger en 101 voor de vloot. Verder zal o.a. de eerste termijn van 45 millioen van de nieuwe buiten gewone uitgaven van 427 millioen, die over de eerstvolgende vijf jaren ver deeld worden, moeten worden beschik baar gesteld. Deze millioenen moeten hoofdzakelijk dienen voor den bouw en de uitrusting van vier slagschepen van ongeveer 24 500 ton, 6 torpedo-booten en 2 Donau-monitors, voor uitbreiding van het vloot-arsenaal en voor de ver sterkingen te Sebenico (Dalmatië). ADVERTENTIEN. N. V. Heusdensche Dienstregeling 1 lei1 Ottebrr 1914. Beseh - Heusden- (>ori nchem- Hordrecht-Rotterdam. Heusden-Cerinchem. Van Heusden naar Gorinchem: Zendag, vin. 8,nm 3,uur. .laandag, vm. 1,30, 4,5.30, 6.30, nm. 1.4,15 uur. Overige dagen vm. 6.30, nm. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zendag, vm. 10,15*, nm. 6,30* uur. laandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. B«8ch-Gorinchem. (1 April1 November). Naar 's-Bosoh. laandag. .Van Gorinchem «nm. 12.;van Heusden nm. 2.uur. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Goede Vrijdag en Hemelvaartsdag geen dienst. KXTKA VEEMBNSTs Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorcum, nm. 12 uur; van Heusden naar Gorcum nm. 1,15 uur. Heusden-Rotterdam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van Rotterdaadagelijks (behalve Zon- dag) nm. 12.45 uur, He emelvaartsdag en 2e Pinksterdag geen dienst. Hoogensteenweg, 's Hertogenbosch, is het aangewezen adres voor droge en aangemaakte Prima kwaliteiten voor laagste prijzen. van het Magazijn van is de zaak t jjdel|}k verplaatst naar de overzijde LAlVGElUIJk 186, recht tegenover de oude zaak. Horlogemaker, Goudsmid. Gorinchem. Regulateurs, Pendules, Horloges, worden tegen spotprijs opgeruimd. Goud- en Zilverwerken 10 pCt. korting. De Bank verleent Crediet aan den Middenstand en neemt gelden k deposito. Kantoor: Wilhelminastraat 4, Breda. Geopend dagelijks van 10 tot 12 uur's voorm. waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1.75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn. Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. OOK VERKRIJGBAAR: klooster ianela Paiilo, opdat gij weder als elk gezond mensch, vrij en frank wandelen en van het leven genieten kunt. Gij lijdt vreeselijk, maar dat is onnoodig. Neem het wonderbaarlijkste geneesmiddel dezer eeuw, dat duizenden asthmalijders genas. Weest niet eigenzinnig doch beproef bet. Vraagt uw kennissen, vraagt uw dokter, vraagt den duizenden genezenen en allen zullen u, als zij het goede met u voor hebben, verklaren dat gij stellig ger ezen kunt als gij de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, wilt gebruiken De verouderde slijm, welke op uw borst vastzit, zal daardoor worden opgelost, uw borst zal worden verruimd, uw ademhaling diep en vrij worden, uw hoest en benauwdheden zullen verdwijnen en weldra zult gij u als herboren en grondig genezen gevoelen. Want de Prijs per flacon van 230 gr. f 1.van 550 gr. f 2.van 1000 gr. f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van EeuwijkAalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlmkerkS van DrunenAndelJ. G. Schouten Besoijen: D. van Hel voortDrunen (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers Zoon BussenJ. J. Paesdenderen B. de GraaffGiessen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans leeuwen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.VlijmenH. v. Wordragen b. d. VenWerkendamC. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versvelt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Vughterstraat 17, Tel. 323, 's HERTOGENBOSCH. Vrijdag, vm. 8*30, nm. 3,45, 6.30 uur. Overige dagen vm. 9.nm. 3.45,6,30 u. De dienst op Zondag vangt aan vanaf 15 Juli tot 15 September. Dinsdag, Üenderdag en Vrijdag van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 7.45 u. Zaterdag, van Gorinchem vm. 6.nm. 3.30; van Heusden vm. 7.45, nm. 5.15. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm 1 van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag, van 's-Bosch 12. uur; van Heusden nm. 1.15 uur. AGENTEN te H^den J. H Tupfeer; teDordt, P. Areuout; te Rotterdam, I. D A. Schuddcboom. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. Atelier voor Fotografie. AanbevelendJ. J. van de Garde, f 1.50. is een beproefd middel tegen Asthma, Pleuris, Influenza, Bronchitis, Catarh, Slym- en Kinkhoest, heeschpijn, keelpijnden hardnekkig sten hoest, de hevigste verkoudheid en alle borst-, keel- en longaandoeningen. Voorkomt de Tering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 5