Tweeduizend studenten aan de uni versiteit te Moskou zijn van de colleges uitgesloten omdat zy hun collegegeld ni*t hadden betaald. Tot nog toe placht de millionair Sja- chof de behoeftige studenten te helpen, maar nadat hij een verschil van mee ting met eeuige professoren heeft gehad, heeft hij bekend gemaakt, dat men in bet vervolg niet meer op hem hoeft te rekenen. In Duitschland bestaat volgens een telegram in een Engelsch blad groote belangstelling voor den wedstrijd die aansttande is, tusschen de Mauretania en het nieuwe stoomschip Vaterland, van de HamburgAmerika lijn, die b- ide denzelfden dag, 26 dezer, van N^w York zullen vertrekken. Er wordt druk gewed, zegt men. De Vaterlsnd is het grootste Duitsche schip heeft op hare proeftochten een snel heid van 25 knoopen bereikt. Zij ver trekt den 151en op haar eerste reis uit Europa over den Atlantischen Oceaan. Volgens telegrammen, door de regee ring ontvangen, hebben de oproerige Et>iroten, beschikkend over een groot aantal kanonnen en machinegeweren, de stad Kolonia ingenomen. Het kleine garnizoen kon tegen de bestormers geen stand houden. Volgens verdere telegrammen, in den namiddag door het commando van de gendarmerie te Durazzo ontvangen, heb ben de Epiroten na de inneming van de stad, de vrouwen en kinderen ver moord en de stad in brand gestoken. Te Durazzo heerscht groote opwin ding, daar het heet, dat de opstande lingen verder noordwaarts zullen ruk ken. Betoogers trekken door de straten en uiten vijandige kreten tegen Grie kenland. LJit Koritsa wordt aan de Kölnische Zeitung gemeld: Albaneesche gendar men onder bevel van kapitein Doorman hebben bij Taria een sterke stelling bezet ten einde den opmarsch der Epi roten, die alle dorpen in dat district in brand hebben gestoken, te stuiten. Twintigduizend boeren zijn gevlucht. Onlangs ging het gerucht, dat Teddy Roosevelt ernstig ziek zou liggen. Na derhand meldde men, dat hij geheel hersteld was. Thans blijkt, dat hij nog zoo zwak is, dat hij nauwelijks staan kan, Deze vermoeidheid is een gevolg van de door hem ondernomen expedi tie, waarbij hij o.a. 400 kilometer had af te leggen door het kreupelhout, zoo dat hij zich voortdurend een weg moest banen over dien langen afstand. Zijn negerboys weigerden op een dag hem verder te volgen, want de tocht was zwaar en de streek krioelde van de kro kodillen. Toen hij terugkeerde, waren zijn kleeren geheel aan flarden gescheurd en was zijn lichaam met wonden over dekt. Dat de expeditie geen pleizierreisje geweest is, blijkt ook uit andere ver halen. Roosevelt vertelt, dat zij een en dertig dagen achtereen opgesloten zijn geweest in rotsravijnen van 200 tot 300 meter diepte. Ze legden niet meer af dan een halven kilometer per dag en zagen al dien tijd de zon niet. Als Roosevelt toen door de koortsaanvallen was geplaagd, waaraan hij nu lijdt, was hij niet levend uit de ravijnen tevoor schijn gekomen, vertelt hij. Al dien tijd leefde de expeditie van één scheepsbe schuit per dag. In de stroomversnel lingen verloren de reizigers vijf van hun zeven kano's, waardoor zij niet ver der konden voor zij nieuwe hadden ge bouwd. Soms moesten ze door de aan houdende regens twee dagen achtereen voorttrekken voor zij een plek vonden waar ze hun tenten konden opslaan. Op andere plaatsen was het bosch zoo dicht, dat het midden op den dag wel nacht leek. Naar schatting, zullen de 40,000 menschen, die te Berlijn in de buiten gewone beffing voor het leger aange slagen zijn, ongeveer 74,235,000 mk. daarvoor opbrengen. In de Royal Academy te Londen is weder eens een schilderij beschadigd een vrouw, die in hechtenis kon ge nomen worden, zeer waarschijnlijk een kiesrechtdame, viel er met een bijl op aan. Volgens de Corriere della Sera is de Etna in volle werking. Stroomen lava v oeien langs den berg. Woensdag is otk een sterke aardschok waargenomen. De stoomboot Benjamin Noble, die met spoorrails geladen was, is naar men gelooft op de hoogte van Duluth (Min nesota) gestrand; de overblijfselen van het schip zijn aan land gespoeld. De reddingsbooten konden door den hevigen storm niet in zee gaan. Men weet niets omtrent de uit twintig personen be staande bemanning van het schip. Omtrent de uitbreiding der Turksche vloot wordt uit Konstantinopel gemeld: Volgens de bladen is het marineprogram thans opgesteld De Porte zal bij Fran- sche werven in Normandië acht ÈL tien groete en kleine torpedobooten en bij Oreusot drie onderzeebooten bestellen die binnen achttien maanden klaar moeten zijn. Het bedrag der kosten is door inza melingen van het vlootcomité bijeen gebracht. In het rapport omtrent den stand der granen in Oostenrijk, gepubliceerd door het ministerie van landbouw wordt een groote teruggang geconstateerd sedert het verschijnen van het laatste rapport. Het droge koude weer veroorzaakte aan de wintertarwe voor 1550 pCt. schade, bij de rogge 20 pCt. Ook het zomer koren ontwikkelt zich slecht. Warmere regens zijn dringend noodig. De rechter van instructie in de zaak Oaillaux-Calmette hoorde gisterenmid dag den journalist en afgevaardigde Paul Painlevé, die verklaarde uit hoogst be trouwbare bron te hebben vernomen, dat Calmette intieme brieven in zijn bezit had gehad, die hij wilde publi- ceeren. Painlevé had toen hij dat hoorde, onmiddellijk den heer Caillaux telefo nisch gewaarschuwd. I)e Tsaar van Rusland heeft 10.000 roebel gezonden ter ondersteuning van de Grieksche uitgewekenen uit Thracië. In de Vrijdag gehouden zitting van de Badensche Eerste Kamer besprak „Kommerzienrat" Strohmeyer, uit Kon- stanz, de bevaarmaking van den Rijn van Konstanz tot Straatsburg. De kos ten daarvan zullen in het geheel 70 millioen bedragen, waarvan Zwitserland een gedeelte zal moeten betalen. Minister Bodmans betoogde instem ming met het door Strohmeyer gespro kene en verklaarde, dat de uitvoering zou afhangen van het feit of Nederland zich voor de scheepvaartrechten zou verklaren. In Elzas-Lotharingen is de etemming voor h. t plan reeds eenigs- zins gunstiger. De le Meidag is in Frankrijk, Duitsch land en Italië, hoewel op vele plaatsen het werk werd neergelegd, zonder bij zondere stoornis voorbijgegaan. De rechter van instructie in de ge heimzinnige zaak Cadiou,den nog steeds onopgehelderden moord op den fabrieks eigenaar Cadiou, in een uithoek van Bretagne gepleegd, waarvan aanvanke lijk de ingenieur Pierre verdacht werd, heeft eergisteren van den kantonrechter te Landerneau het volgende telegram gekregen: „heb zoo juist een zeer be langrijk getuigenis betreffende de zaak Cadiou ontvangen, n.l. dat van juffrouw Hémery, die Cadiou en Pierre samen in den namiddag van 30 December in het bosch van la Palud heeft zien loopen." In dit bosch is, zooals men weet, later het lijk van den vermoorden Cadiou gevonden. Na ontvangst van het tele gram is de rechter van instructie ter stond naar Landernau gegaan, waar juf frouw Hémery, een waschvrouw van zestig jaar, hem verteld heeft, dat ze op 30 December, tegen drie uur 's mid dags, Cadiou met den ingenieur Pierre heeft zien loopen in h»t bosch van de Grand' Palud, waar ze hout sprokkelde. Zij heeft vervolgens den rechter van instructie in het bosch de plek gewezen, waar ze de beide mannen gezien had en waar ze bovendien ook met Cadiou gesproken had, die haar zeide, dat ze alleen het afgewaaide hout mee mocht nemen. Juffrouw Hemery zal nu met den ingeuieur Pierre, die zich nog altijd in voorloopige hechtenis bevindt, ge confronteerd worden. Na een proces van 7 uur heeft het hof van appèl te Perm de Duitsche luchtschippers Berliner, Hasse en Ni kolai, wegens het maken van platte gronden, het vervaardigen van afschrif ten, het maken van beschrijvingen vau versterkte punten, het verzamelen van inlichtingen over zaken van militairen aard, het geheimhouden van hun plaats van herkomst en het binnendringen van versterkte terreinen in Rusland, tot zes maanden cellulaire gevangenis straf veroordeeld met aftrek van 58 dagen huisarrest. De aanklacht tegen Berliner, wegens publiceering van geheime stukken in een met Rusland niet in oorlog zijnden staat, is ingetrokken. De luchtballon is ter beschikking van de regeering gesteld en de wapenen zijn aan de politie uitgeleverd. De veroordeelden blijven, totdat er een cautie van 2000 roebel voor elk wordt gesteld, in huisarrest. Een wolkbreuk heeft Vrijdag groote schade aangericht te Avesues-les-Aubert en te Quievy. Een inwoner heeft het geheele verschijnsel gevolgd en be schrijft het als volgt: Ongeveer half vier in den namiddag pakten zich aan den hemel pikzwarte wolken te zamen. Er barstte een hevig onweer los en het water viel bij stroomen neer. In minder dan geen tijd was de rivier buiten haar oevers getreden en was de straatweg overstroomd. In een fabriek, waar ruim 50 arbeiders aan het werk waren, wer den de machines plotseling stopgezet. De werklieden begrepen spoedig wat hiervan de oorzaak was en vluchtten in allerijl uit de fabriek. Men zag het water stijgen. Een groot aantal woningen, die langs de anders zoo kalme rivier gelegen waren, moesten in alle haast ontruimd worden. Eenige huizen werdeD onherstelbaar beschadigd. Waar eens een aardige villa had gestaan, vindt men thans nog slechts een puinhoop. Men schat te Avesnes-les-Aubert de schade op een millioen francs. Plaatselijk \ietius. Heuftden, 6 Mei. Aan het postkantoor Heusden en dt daaronder ressorteeren de hulppoatkantoren werd gedurende de maand April 1914, inge legd f 15782.02, terugbetaald f20977.70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5552. „Eenvoud is het kenmerk van het ware", dat heeft vermoedelijk de Kunst- blazerijSpinnerij tot devies gekozen, toen ze met haar eenvoudige tent op de Heus- densche kermis verscheen. Toch kunnen we een ieder aanraden eens te gaan zien en ongetwijfeld zal ieder vol daan terugkeeren; daarvan geven we vooraf de verzekering. Zoo zagen we in minder dan geen tijd een heel aardig schuitje maken met masten, touwwerk, tot zelfs de vlaggen en wimpels ontbraken niet. Een mooie vogel met staart werd geblazen uit een stukje glas. Ook het glasspinnen is heel aardig om te zien, een ongelooflijke draad glas wordt op een wiel gewonden en 't is zoo zacht en buigzaam als zijde. Met een vaste hand worden aller hande voorwerpen door hem vervaardigd. Het glas wordt in een petroleumvlam ge houden en met een voetblaasbalg wordt lucht geblazen, zoodat een flinke vlam wordt verkregen. We kunnen een ieder ten zeerste raden het te gaan zien. Bij het afscheid van den heer Kooi man, conducteur der brievenmalen, welke den dienst met pensioen heeft verlaten, hield de directeur van het postkantoor een hartelijke toespraak, waarin hij de trouwe plichtsbetrachting en ijver van den heer Kooiman prees, hem tevens een aandenken schenkend. Tot ons genoegen vernemen we, dat de hulpbssteller A. Bax, die reeds 3 jaar als zoodanig werkzaam was, tot brievenbe steller in deze gemeente is benoemd. Werkendam- Een houder van een muntgasmeter J. v. Dr. had zijn lamp doen afnemen en de buis laten dichtmaken met wat pik. Er moest wat aan zolder en lamp gerestaureerd worden en daardoor duurde het een paar dagen voor dat de lamp weer werd opgehangen. Zoolang hield de pikjhet echter niet uit en schoot op een nacht uit de pijp; J. v. Dr., die juist door kiespijn geplaagd werd en wakker was, moest zich het verlies van een paar centen gas getroos ten en aan het spuien. Gistermorgen werd bij het Heusden- sche veer drijvende gevondem G. van den Heuvel, die waarschijnlijk door een duize ling bevangen, bij de Hooikes te water is geraakt, waar hij wellicht van plan was een emmertje zand te halen. Naar we vernemen, heeft de versprei ding van de Emmabloem hier pl.m. f 28. opgebracht. Aiiclcl. In de plaats van den heer A. Naaijen (welke als zoodanig had bedankt) is tot hoogheemraad gekozen diens zoon, de heer D. VermeulenNaaijen. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de afgeloopen maand 60 tele grammen behandeld, terwijl vanaf de ope ning (8 April) 68 gesprekken werden ge voerd. Almkerk. In de gehouden verga deringen der anti-revolutionaire kiesver- eenigingen alhier en te Nieuwendijk, is voor de a.s. verkiezing van een lid der gemeen teraad gecandideerd de heer J. C. Ottevan- ger. Door de vrijz. de heer A. Snoek Wz. Capelle. Voor de betrekking van secretaris-ontvanger dezer gemeente hebben zich reeds drie sollicitanteu aangemeld. Voor de schietoefeningen tot verhoo ging van 's lands weerkracht, die in dez» gemeente van 15 Mei tot omstreeks 15 No vember a.s. zullen worden gehouden, hebben zich niet minder dan 60 deelnemers aan gemeld. Aan het einde der oefeningen zal een schietwedstrijd worden gehouden, waar aan zij mogen deelnemen, die gedurende gedeelte aan de oefeningen hebben deel genomen en waarvoor mooie prijzen zullen worden beschikbaar gesteld. Drimmelen. In de maand April j.l., werden aan het postkantoor alhier be handeld 45 telegrammen, waarvan 21 wer den verzonden en 24 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 1496,en terugbetaald f 3031,84. (denderen. Tot directeur der zui velfabriek „Op Hoop van Zegen" alhier is benoemd de heer K. Hornstra te Fijnaardt. 's Gravenioer- Door het hulptele graafkantoor zijn over de vorige maand behandeld 38 telegrammen, waarvan 30 verzonden en 8 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 18. Op de rijkspostspaarbank zijn 20 inlagen gedaan tot een bedrag van f 908.25 en had den 14 terugbetalingen plaats tot een bedrag van f 1397.87. Herpt- Op a.s. Donderdag 7 Mei zal de heer Snellen, Rijkstuinbouwieeraar te 's-Bosch, 's avonds te 7 uur, ten huize van mej. E. Buijs, een lezing houden over het groote nut van een groente- en fruit veiling te Vlijmen op te richten. Door de vorst van Zondagnacht zijn veel aardappelen afgevroren. Ook wordt gevreesd, dat de vorst veel schade heeft gedaan aan de bloeiende fruitboomen. Het is verbazend, zooals de rupsen huishouden in de kruisbessen. Hier en daar ziet men de bessenstruiken zoo kaal staan, als in den winter, 't Is wel jammer, daar de kruisbessen zooveel beloofden. Zondag herdachten de echtelieden Franciscus de Hart en Maria van Geffen, hun 50-jarige echtvereniging. Van alle woningen in de buurt wapperde de vlag. Talrijk waren de blijken van belangstel ling, die zij mochten ondervinden. Mochten de oudjes nog tal van jaren voor elkander worden gespaard. Hieuwend(jk. Alhier heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan. De landbouwer C. Walraven heeft 4 dagen ge slapen, nu is hij ontwaakt, natuurlijk ge heel ontsteld. Men vermoedt dat de man geheel lam is. Nederhemert. Tot poldermees ter (bestuurslid) van den buitenpolder van het Eiland Nederhemert, is door Ged. Sta ten van Gelderland herbenoemd de heer A. de Kolk, alhier. De handel in hooi wordt wat leven diger. Door den commissionair v. H. uit Hedel werd een partij gekocht tegen f 14, per 500 k.g. met bestemming Den Haag. PoetleroUen- Als eene groote zeld zaamheid mag zeker gemeld worden, dat eene driejarige merrie van den heer G. de Boef alhier twee flinke levende veulens wierp. Te verwachten is het, dat de moeder ook beiden zal groot brengen. Raamsdonk. Onder groote belang stelling vierden A. van Helvert en echtge- noote en A. Blom en echtgenoote hun zil veren huwelijksfeest. Moge de gouden brui loftskroon eenmaal hun hoofden sieren I Spaarbank postkantoor en hulpkan toren over April. Ingelegd f 13124.05. Terug betaald f 9833 88. Laatste boeknummer 5369. Aan de stoomzuivelfabriek is in April verwerkt 266.557 L. melk. Het N. O. feestcomité van 1913 houdt hedenavond bij mej. Floris een vergadering ter bespreking van eventueele feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van den Ed.Achtb. heer Burgemeester met baronesse Van Voorst tot Voorst. Het N. O. comité te R'veer vergaderde gisteravond met hetzelfde doel in „The White Lion". Sprang;. Gedurende de maand April werd op 'thulppostkantoor alhier op 'sRijks postspaarbank ingelegd f 3975,74, en terug betaald f 1756,72. De in de Koesteeg staande telefoon palen worden den laatsten tijd nogal be schadigd. In weerwil van het waakzaam oog der politie is het hun nog niet mogen gelukken de daders op te sporen. Vrijdagmorgen 1.1. is van het huis bewoond door de weduwe M. de B. een zijgevel ingestort. Gelukkig liep alles zonder ongelukken af. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. Maijers, is tot lid van het dagelij ks bestuur van het water schap „Den binnenpolder van Sprang" ge kozen de heer W. van Campen. Zaterdagmiddag werd het 7-jarig zoontje van D. Spuijbroek alhier, nabij de Molensteeg, door een met oud ijzer en vod den geladen karretje overreden. Het wiel ging het knaapje over zijn schouder. De ijlings ontboden geneesheer constateerde dat hij hevige kneuzingen aan zijn schouder had opgeloopen. Heden is zijn toestand vooruitgaande. Yrtjhoeven-CappeL Onze vroe gere plaatsgenoot A. J. de B., sinds 1 Jan. secretaris der gemeenten Ellemeet en Eiker zee, is thans aldaar ook benoemd tot bur gemeester. *W«k, Onder vele blijken van belang stelling mochten Maandag j.l. de echtelieden Abraham Sluijmers en Jozina van Wijlen, hunne 50-jarige echtvereeniging herdenken. Het aantal verhandelde telegrammen aan het hulptelefoonkantoor alhier bedroeg over de maand April 30. De nachtvorsten der laatste dagen hebben alhier op enkele plaatsen aan de vroege aardappelen veel schade berokkend. De vruchtboomen daarentegen hebben, zoo zich laat aanzien, weinig nadeel daarvan ondervonden. Zuilichem. Op de steenfabriek alhier, waar een aanvang werd gemaakt met het vormen, kreeg dehittenrijder L. zulke klap pen van een hit tegen zijne beenen, dat hij naar zijn woning moest worden vervoerd en de hulp van dokter Warnsinck uit Brakel moest worden ingeroepen. Of er beenbreuk aanwezig is kon nog niet worden vastgesteld, maar de getroffene kan thans geen van beide beenen gebruiken. In eene spoedeischende raadsvergadering te Vrijhoeven-Cappel op Maandag 4 Mei des voormiddags 11.30 ure gehouden, waren alle leden aanwezig. De notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. Aan de orde waren: 1. Ingekomen stukken: Ontvangen was een telegram van den heer A. J. de Bruijn, secretaris-ontvanger der gemeenten Ellemeet en Eikerzee, waarin hij ontslag aaavraagt als secretaris-ontvan ger van Vrijhoeven-Cappel. Dit ontslag werd hem verleend. 2. Benoeming van een Secretaris-Ont vanger. Hierover ontwikkelde zich een belang rijk gesprek. Sommigen wilden directe be noeming, anderen waren voor eene oproe ping. Na lang over en weer praten werd de kwestie in stemming gebracht en tot het laatste besloten met 4 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. om na de benoeming geen hulp ter Secretarie aan te stellen, werd door den raad goedgekeurd. Om half een sloot de voorzitter, baron Van Heeckeren, de vergadering. Rinnenlan<?. Tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, voor den verderen duur vaD de zitting, die aangevangen is op den derden Dinsdag in September 1913 is bij Koninklijk Besluit benoemd de heer J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, lid ran die Kamer. Naar wij vernemen, hebben twee offi cieren van gezondheid der Koninklijke Marine, een van welke is de officier van gezondheid 2e kl. L. J. Bullerzich bereid verklaard ter beschikking te worden gesteld van den Gouverneur- Generaal van Ned-IndiS om bij de pest- bestrijding werkzaam te zijn. Zooals bekend is, is de heer Bulier in geschrifte ernstig opgetreden tegen hen, die critiek oefenden op de voor waarden voor uitzending van geneesheer naar het pestterrein. De Dordtsche Ct. verneemt dat vol doende bijdragen of toezeggingen voor bijdragen zijn ingekomen, zoodat de tot standkoming van een waardig stand beeld daar ter plaatse voor de Gebrs. De Witt verzekerd mag worden geacht. Bij een brand, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Dieren woedde, is een 12 jarige jongen in den rook gestikt. Zijn half verkoold lijk is uit de puinhopen opgedolven. Een öjaaroudere broeder werd levensgevaarlijk gewond. Nader meldt men, dat ook de oudste zoon aan de bekomen brandwonden is overleden. Te Balgooi bij Wychen staat een oude toren, meer dan zes eeuwen oud. Laten wij hem restaureeren, zei de burgemees ter op advies van den minister in de jongste raadsvergadering. Neen, zei de raad, afbreken is veel voordeeliger. Wij kunnen onze wegen er mee verbeteren. En zoo zal het geschieden. Prozaïsch, niet waar? De vreemdeling, die lust zou gevoelsn Balgooi te bezoeken, zou er kunst en geschiedenis in letterlijken zin in het slijk vertrapt vinden. N. R. Ct. Zooals is meegedeeld, had een inwoner van Arnhem in den tuin naast het ge rechtsgebouw een orgel geplaatst, dat hij liet spelen tijdens de zittingen van de rechtbank. De gemeenteraad heeft nu een verordening aangenomen, waarbij bepaald wordt dat het is verboden bin nen een afstand van 50 M. van gebouwen waarin bijeenkomsten van krachtens wettelijk voorschrift bestaande colleges gehouden worden, gedurende den tijd van die bijeenkomsten muziek te maken of op eenige andere wijze hinderlijk gedruisch te veroorzaken, zoodanig dat het geluid tot de plaats der bijeenkomst doordringt. Op overtreding is een geldboete van f 25 of hechtenis van 6 dagen gesteld. De verordening is reeds gistermiddag afgekondigd. Naar de „Haarl. Crt." verneemt, is de zaak der overtreding van de Begra feniswet thans in handen gesteld van den ambtenaar bij het O. M. van het Kantengerecht te Haarlem ea kan de behandeling dus spoedig worden tege moet gezien. Naar aanleiding van de in verschil lenden vorm geuite vrees, dat de wet op de Ouderdomsrente van minister Treub een „strop" zou zijn voor de ge meenten, verneemt het Hbld., dat te Utrecht een berekening zou zijn ge maakt, volgens welke de voorgestelde regeling een voordeelig saldo voor die gemeente zou afwerpen, dat de gemeente dus meer zou ontvangen van het Rijk, dan het aan de rentetrekkers zou heb ben uit te betalen. En dit zal wel voor meerdere gemeenten het geval zijn. Het „N. v. d. D." schrijft: Wij hebben in ons nummer van 21 April melding gemaakt van een gevecht tusschen Montenegrijnsche troepen en Albaneezen nabij Toezi, naar hetwelk de twee Nederlandsche in Skoetari ge plaatste officieren, majoor Kroon en kapitein Fabius, in allerijl waren afge zonden, en wij hebben toen de onder stelling geopperd, dat het niet de be doeling was, dat de Nederlandsche of ficieren aan het gevecht zouden deel nemen. Dit vermoeden wordt thans be vestigd door een ons getoond particu lier schrijven uit Durazzomajoor Kroon en kapitein Fabius zijn naar het terrein van den Montenegrijnsch-Albaneeschen slag gezonden. Het doel hunner zen ding was alleen de Albaneesche bevol king, die op het door de internationale commissie aan het vorstendom toege wezen gebied woont, kalm te houden, opdat zij den Montenegrijnen, die aan deü overkant der grens met de op Mon- tenegrijnsch gebied woonachtige Alba neezen slaags waren, geen voorwendsel zou geven op het Albaneesch gebied te verschijnen. De beide Nederlandsche officieren hebben daarvoor een langen vermoeien- den tocht te paard van Skoetari naar Castrati moeten maken. Daar aange komen, hebben zij in het huis van het stamhoofd in tegenwoordigheid van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2