een revolverschot te lossen, maar een'haald en gevangen genomen. Men'ver- epsnt grewp zijn hand en de kogel vloog den misdadiger in het hoofd. Hij is in hut hospitaal overleden. E-n 2')-jarige visscher te Graudenz (West Pruisen) is onder verdenking zich aan spionnage te hebben schuldig ge maakt iu hechtenis genomen. Hij had in zijn bezit een door een buitenlandsch st«f. fficier opgemaakt boek, waarin hij ze!f afstanden moest invullen en een d>* >r de betrokken regeering op een valschen naam verstrekte pas. Suffragettes hebben Zondagnacht de tritiuues van het terrein der harddra verijen te Birmingham in brand ge stoken. De tribunes werden geheel ver- nield. De schade is aanzienlijk. Naar de Tribuna uit Napels verneemt, zijn zestig menschen gevangen genomen, verdacht van oplichterij. Door het voor wenden van verwondingen of het op zettelijk toebrengen daarvan om werk lieden ongeschikt te maken voor arbeid, zijn ongevallen-premies tot een bedrag van drie millioin lire onwettig ver kregen. Onder de verdachten bevinden zich advocaten en geneesheeien. Uit Friedricbshafen wordt van 16 dezer gemeld Het nieuwe militair luchtschip L III waarin zich zeventien personen be vonden, heeft een hoogtetocht van 3l/s uur gedaan, waarbij het een record hoogte van 3125 meter bereikte. De koning van Zweden heeft een oekase onderteekend, waarbij alle per sonen, ook buitenlanders, die tot 26 Oct. Idl3 wegens spionnage, majesteitschen nis, beleediging van afgevaardigden der Skoespjtina of van autoriteiten waren aangeklaagd of veroordeeld, begenadigd worden. Den 26en Mei zullen van New-York de drie snelst varende poststoomschepen naar Europa vertrekken. De „Vaterland" vim de Hamburg Amerikalijn vertrekt om 10 uur's mor gens. Bij de proefvaart heeft dit schip een snelheid van 25,4 zeemijlen in het uur tegen een wind van sterkte 4 en van meer dan 26 zeemijlen bij de vaart met den wind bereikt. Het stoomschip „Ktiser Wilhelm der Grosse" van den Nord-deutschen Lloyd vertrekt om 1 uur 's nachts. Het legt gemiddeld 221/, zee mijlen in het uur af; de „Mauretauia" van de Cunard-lijn vertrekt om 6 uur 's avonds en bereikt een snelheid van 24' s,-25 zeemijlen in bet uur. De drie stoomschepen zullen bij de reis vau den 26 Mei van New-York post voor Europa aan boord hebben. Men is in spanning, welke van hen bij d^ze gelegenheid tiet snelste postver voer zal uitvoeren. Drie Milaneesche toeristen zijn bij de beklimming van de zuidelijke Grigna M een ravijn gevallen, waar huu ver minkte lijken zijn gevonden. In een beestenspel te Posen wilde Vrijdagochtend een 18-jarige bediende een beer, tegen het verbod van den eigenaar, africhten. Hij wilde het dier op een ton laten loopen, toen het hem plotseling aanviel en vreeselijk verba- vende. Een kunstenmaker loste tal van schoten op den beer, maar het gelukte niet, het slachtoffer te bevrijden. Ster vende is de jonge man naar het zieken huis overgebracht. In het dorp Simlje bij Mostar (Oos t* ij rijk-Hongarije) hebben 20 Servische boeren, gewapend met zeisen en bijlen, de mobammedaansche dorpsbewoners overvallen. Een mohammedaan is ge dood, drie zijn er levensgevaarlijk en vijf zwaar gewond. De mohammedanen uit den omtrek zijn opgewonden. De mobammedaansche afgevaardigden heb ben zich tot de regeering gewend. Volgens de Tagl. Rundschau, staal het nu vast dat de buitengewone heffing voor de Duitsche legerwet 1200 millioen mk zal opbrengen. Men weet, dat de belasting in drie jaarlijksche termijnen hetaald zal worden. Het blad verzekert, dat de regeering er echter niet aan denkt de 20 pCt. die de heffing boven de raming van 1 milliard oplevert, bij den derden termijn in mindering te brengen. In het Toerjangebied (het zuid-ooste lijk gedeelte van den Kaukasus) is een epidemie uitgebroken, waarvan het karakter nog onderzocht wordt. Het schijnt echter longenpest te zijn. In den loop van één dag zijn 18 sterfge vallen voorgekomen. De correspondent van de N. R. Ct. te Berlijn seint het volgende bericht uit de Vossische Zeitung Aau de Saksisch Boheemsche grens hebben Oostenrijksche douanen twee sacharine-smokkelaars gepakt. Twee Hollanders trachtten van Neubisch 80 p<md sacharine over de grens te smokke len. De Oostenrijksche beambten waren hun op het spoor gekomen en zetten hen in automobielen achterna. In Hiël- gendorf werden de Nederlanders inge- moedt, dat daar in de buurt nog meer smokkelaars uit Nederland zijn, zoodat de grenzen scherp bewaakt worden. Te Hirschberg in Silezië heeft dr. Timme, een leeraar van de hoogere- burgerschool, zijn vrouw, die aan een on- geneeselijke ziekte leed en vreeselijke pijn te verduren had, op haar herhaald dringend verlangen doodgeschoten.Daar na joeg hij zichzelf een kogel door het hoofd. Hij zelf werd ernstig gewond, maar is nog in leven. Als hij van zijn wonden opkomt, zal hij in elk geval het gebruik van zijn oogen moeten missen. De Amerikaanschedouanekotter Sene ca meldt dradeloos over Sable Island, dat hij de derde boot van de Columbian heeft opgepikt. Vier man werden er levend in aangetroffen, onder wie de eerste officier. Elf mau waren van uitput ting bezweken en overboord gezet. De Columbian is den 3en dezer op zee verbrand. Door het landgerecht te Leipzig is in een interessante zaak vonnis ge veld. De rentenierster Pauline Petersen te Leipzig had voor eenigen tijd wegens belastingontduiking gedurende meer dere jaren van de belastingautoriteiten aanzegging gekregen een boete van 4000 Mark te moeten betalen. De veroordeelde was daartegen in verzet gekomen en wilde een rechterlijke brslissing uitlokken, en zoodoende vermindering van straf ver krijgen. Haar pogingen hadden echter een tegenovergesteld resultaat, want het gerechtshof veroordeelde haar niet tot 4000, maar tot 16.000 Mark boete, daar het hof gebleken was, dat ze zich bij do aangifte van de legerbelasting niet min der dan 400. 000 Mark „vergist" had. Naar dr. Theodor Herzog aan de Vos sische Zeitung meedeelt, heeft hij uit Vera Cruz della Sierra vau Erland baron Nordenskjold, wiens expeditie men ver loren waande, een brief van den 21sten Maart ontvangen, houdende bericht dat Nordenskjold te Trinidad in het Boli- viaansche departement Beni was aange komen. Tengevolge van de aardbeving en de nog voortdurende uitbarsting van den Etna leven een millioen menschen, om en bij deu vuurspuwenden berg op Si cilië, nog steeds in een staat van op winding. Geheele dorpen kampeeren in de open lucht. Te Giarre, een plaatsje aan zee, vluchtte Woensdagnacht de geheele bevolking uit de huizen de straat op en naar buiten, om daar in groepen den nacht door te brengen.In de laatste dagen zijn 15 aardschokjes waargenomen. Plaatselijk Nieuws. ISeusden, 20 Mei. Met het oog op den grooten brand te Nieuwkuik op Maandag 1.1., trok het te meer de at'tentie dat heden, onder toezicht van de nieuwbenoemde brandmeesters, de eerste beproeving plaats vond. Deze beproevingen worden niet alleen gehouden om na te gaan of de brandweer middelen in goeden staat zijn, maar tevens om na te gaan of er voldoende materieel aanwezig is, om de verst verwijderde punten bij brand te kunnen bereiken. Zoowel het eene als het andere voldeed aan de gestelde verwachting. Laat ons hopen, dat het niet spoedig proefondervindelijk zal moeten be wezen worden. Werkendam. Morgenavond te 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de WelEerw. heer L. J. S. Crousaz, predikant te Maassluis, om te spreken over Chr. Volksonderwijs. Beneden-Langstraat Ten gevolge van het schrale weder wordt de handel in hooi eenigszins vlugger en gaat de prijs van het goede hooi omhoog. Men besteedt voor eerste kwaliteit f 11 a f 12, mindere soorten f 9 a f 10 en schraal pers- hooi f 6 a f 8, alles per 500 k.g. Capelle. Donderdagmiddag brak de ijzeren wiek van den graanmolen van E. Mouthaan middendoor. De materieele schade wordt op ongeveer 600 gulden geschat. On Ier het laden van melkbussen brak Vrijdagmorgen de buikriem van het paar dentuig van den melkrijder A. Konings, waardoor de kar achterover Bloeg en een gedeelte melk op den grond verloren ging. Zaterdagmiddag ongeveer 12 uur ont stond brand in de schuur van den land bouwer A. Verhoeven op de Hoogevaart. In een oogwenk stond het met riet bedekte perceel in lichte laaie. Weldra deelden de vlammen zich mede aan een hooimijt, die eveneens in vlammen opging. Door het krachtig optreden van het per soneel en het spoedig aanwezig zijn der brandweer wist men het woonhuis en de stallen te behouden. Ruim 15.000 K.G. hooi is verbrand. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De Weleerw. heer Brummelkamp, predikant der Geref. Gemeente alhier, die sinds Februari wegens ziekte zijn ambt niet kon waarnemen, is verleden week naar Gelderland vertrokken tot herstel zijner gezondheid. Een spoedige genezing zij hem toegewenscht. Zaterdag jl. des voormiddags te 11 uur hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Tegenwoordig waren alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Adres van H. S. v. d. Waale, verzoekende afgchrijving in den H. O. Wordt gunstig beschikt. 2. Benoeming onderwijzer aan de O. L. school in de Nieuwstraat. Wordt tot stem ming overgegaan. De uitslag is, dat Jan Bos 6 en D. Vos 1 stem verkregen heeft, zoodat is benoemd de heer Jan Bo» te Almelo. Tevens wordt bepaald, dat de benoemde binnen deze gemeente moet wonen. 3. Vaststelling staat verleende ontheffingen van den Hoofd. Omslag. Wordt vastgesteld tot een bedrag van f 33.54J. 4. Alsvoor van de honienbelasting. Wordt vastgesteld tot een bedrag van f0.75. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangen le, sluit de Voorzitter de vergadering. l>ussen. Zondagmorgen werd alhier aan de papierfabriek door acht werklieden het werk neergelegd; reden is meer loon voor den Zondagaar beid. 't Zijn de ketel- schoonmakers die meer geld voor hun vuil werk wenschten. De heer J. Paes alhier, welke enkele dagen geleden bij ongeluk tegen een takje van een takkenbos stiet, zal daardoor het licht van zijn rechteroog voorgoed moeten missen. Zondag kwam het dochtertje ran F. Hakkel alhier onder het schommelen met haar been in een hooivork terecht, welke dwars door haar kuit drong. 'l Gravemoer. De groote hooi- grasverpachtingen van Armen en Gemeen ten, zullen gehouden worden op Maandag 8 Juni in het Café van A. van der Dussen, des middags om 2 uur. De op 15 Mei van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente, bevat 190 namen van kiezers voor den Gemeenteraad en 193 voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten. Herpt. Op Donderdag 21 Mei a.s., zal door de Handboogscbutterij „Ons Ge noegen" alhier het jaarlijks feest van Ko- ningschieten gehouden worden. Om circa 4 uur zal door het bestuur Keizer en Koning van hunne woningen worden afgehaald. De kroning van den nieuwen koning zal circa 8 uur plaats hebben. Bij gunstig weer staat dus den leden van „Ons Genoegen" weder om een plezierigen avond te wachten. Het vroeg uitgezaaide bietenzaad, komt maar slecht op, zoodat overzaaiïng bij sommigen niet onmogelijk zal zijn. Verondersteld wordt, dat het zaad door het aanhoudend koude weder verkild is. Het is dan ook te hopen, niet alleen voor de bieten, maar voor alle gewassen, dat we spoedig een mildere weergesteldheid krijgen. Vr|fhoeven-C»ppel- De heer J. Bos alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school in de Nieuwstraat te Capelle. U'aspik. Het bedrag, door het Rijk aan deze gemeente over 1914 uit te keeren, iDgevolge art. 1 der wet op de finantieele verhouding tusschen Rijk #n gemeente, be draagt f 2434.93f. Door den Raad dezer gemeente is in beginsel besloten over te gaan tot het aan schaffen van een motorbrandspuit. Het door den Raad dezer gemeente vastgesteld kohier van der; hoofdelijken omslag bedraagt in totaal f 4850.58. Raadsvergadering gehouden te Sprang den 14 Mei 1914, nam. 7,30 uur. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ter tafel komt een schrijven van Ged. Staten, waarin verzocht wordt in het be sluit tot tijdelijke geldleening, de aflossing voor te schrijven ten laste van den dienst van 1914, vóór 1 Juli 1915. Aldus wordt besloten. Voorts wordt besloten om van Wethou der Strayers te leenen een bedrag van hoogstens f300 k 4 pCt. ter bestrijding der kosten van vernieuwing torenuurwerk en luidinrichting klokken. Als gevolg van voorafgaande besluiten wordt de begrooting voor 1914 gewijzigd. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1914 wordt vastgesteld op een bedrag van f 1699,73. Voorts wordt besloten met f50 te ver- hoogen de jaarwedde van de onderwijzeres, die van af 1 Mei verplicht is ondeiwijsin de nuttige handwerken te geven buiten de gewone lesuren. Hierna wordt de vergadering gesloten. Groote brand te Nieuwkuik. Men seint ons uit Nieuwkuik: Maandagmorgen om ongeveer half acht brak een ernstige brand uit bij bakker Gerrit De Jong alhier. Door den wind aangewakkerd werden de belen dende woningen door de vlammen mede aangetast, en sloegen die ook over op de huizen staande aan de overzijde van den weg. Het geheele dorp was aanstonds op de been om hulp te verleenen. Spoedig was de brandweer in werking, alsmede die der gemeenten Haarsteeg, Vlijmen en Heusden. De gemeentelijke autoriteiten van Nieuwkuik, eu de burgemeesters der genoemde gemeenten waren mede op de plaats des onheils. Niettegenstaande de krachtige hulp en het flink optreden der brandweer kou niet worden verhoed dat op het oogenblik reeds elf huizen en schuren in asch zijn gelegd. Het zijn alle flinke woningen die een prooi der vlammen zijn geworden. De brand duurt nog voort. Onze speciale berichtgever meldt ons nog: Een verschrikkelijke ramp heeft hedenmorgen de kom der schoone ge meente Nieuwkuik als het ware in eeue ruïne herschapen. Er heeft een geweldige brand gewoed, waarbij elf woonhuizen, met bijgebouw de schuren, meestal flinke kapitale boer derijen, een prooi der vlammen zijn geworden. Ten half acht werd brand ontdekt in het woonhuis van den heer G. de Jongh, bakker en caféhouder, en in minder dan geen tijd stond deze woning in lichte laaie. Onmiddellijk verspreid den de vonken, opgejaagd door den vrij sterken wind, zich naar alle zijden, en bijna op hetzelfde moment vatten de rieten daken van de belendende wonin gen van de heeren G. van Drunen en J. van Loon, links en rechts van het brandende perceel gelegen, vlam. De brandweer rukte spoedig met alle beschikbaar materieel aan en kon bare werkzaamheden slechts aanvangen met de andere perceelen te beschermen, 't Mocht echter niet baten; de rieten daken vatten zoo spoedig vlam door de rondvliegende vonken, dat het hopeloos werk bleek. Het tegenover gelegen huis van mej. de Wed. J. De Hoog had inmiddels ook reeds vlam gevat en thans was het een ware vuurzee. Dikke rookwolken belem merden bijna alle bezigheden, terwijl de hitte ook verschrikkelijk was. Intusschen was om hulp getelegra feerd naar Vlijmen, Drunen en Haar steeg en van deze plaatsen rukten ook weldra de brandspuiten, met de heeren Burgemeesters aan het hoofd, op het hooren des onheils aan. De huizen van Jan van Engelen, A. v. d. Oord, A. v. d. Lee, C. v. Buul, mej. wed. M. v. Wijk en den heer G. de Hoog, N. F. v. d. Braad, vatten suc cessievelijk vuur, en met groote inspan ning der samenwerkende brandweer mannen, aangevoerd door hunne leiders, mocht het gelukken het huis van den heer J. Samuels te behouden; was zulks niet het geval geweest, dan ware de ramp voorzeker niet te overzien geweest, Zeer verdienstelijk en onverschrok ken werkte aan dat huis aan 't blus- schingswerk mede, een bakkersknecht, een weesjongen, die zoodra het dak op een gedeelte had vlam gevat, het vuur doofde en dan weer naar een andere zijde zich spoedde. Het huis van den heer F. Kolsters was voorzeker een prooi der vlammen geworden, zoo niet de heeren De Wit uit Drunen, Van Beurden uit Vlijmen en Merkx uit Nieuwkuik zich zoo kra nig hadden gedragen en met tact en moed het blusschingswerk hadden ver richt. Een woord van lof komt voorzeker toe aan de brandweer der verschillende gemeenten, die hulp verleenden had zij niet zoo met volharding gewerkt dan was meer dan de halve gemeente een prooi der vlammen geworden van het vernielende elementde straat is meer dan 15 meter breed. Het heerenhuis van den heer Mol- Pauwels werd gespaard door het vuur wijl het met pannen was gedekt alle verbrande huizen hadden rieten daken evenzoo het huis van den heer H. Dries- sen, dat met veel inspanning aan het verwoestende element werd onttrokken. Omstreeks elf uur kou men zeggen, dat het vuur in zijn voortgang was ge stuit. Van de inboedels der verbrande per ceelen is nog veel gered kunnen worden, behalve van de belendende perceelen, terwijl ook geen vee is omgekomen, daar dit in de wei was De schade door den brand veroorzaakt wordt grootendeels door assuraniie gedekt. Verschillende maatschappijen zijn er bij betrokken: de 's Hertogonbossche Brandwaarborg Maatschappij de Utrechtsche Brandver zekering-Maatschappij, de Maatschappij A. G. Bruxelles en niet het minst de Boerenbond. De bewoner van het huis waar de brand uitbrak en waar ook reeds meer malen brand ontstond werd op het gemeentehuis aan een streng verhoor onderworpen. Zoodra het verontrustende bericht van den brand bekend werd stroomden drommen van nieuwsgierigen te zamen. Alle mogelijke voertuigen brachten be zoekers aan de anders zoo vreedzaam stille gemeente, welke vreedzaamheid echter had plaats gemaakt voor groote onrust en medelijden met de getroffen gezinnen, die thans met hetgeen nog van hun huis-inboedels was gered in 'n nabijzijnde weide waren neergehurkt. De burgemeester van Nieuwkuik de EdelAchtb. heer G. J. van den Broek, was ondanks zijn op het oogenblik zieke- lijken toestand mede op het terrein aanwezig, terwijl ook meerdere autori teiten en de Eerw. geestelijkheid alles in 't werk stelden om behulpzaam te zijn. Er was een voortreffelijke samen werking, waaraan het voorzeker is te danken, dat de brand, die toch al zoo'n geweldigen omgang heeft, nog niet meer rampen heeft veroorzaakt. Teen wij hedenmiddag het terrein verlieten moest de brandweer nog voort durend in actie zyn om opvlammende hooimijten en puinhoopen te bespuiten. Overgenomen uit de Prov. N.-BCU van 18 Mei. Binnenland. We hebben indertijd melding gemaakt van het adres inzake „Vogelverdelgii'g" en het aantal adhesie-betuigiDgen door den heer J. H. Jurriaanse te Rotterdam aan de Tweede Kamer gezonden. Thans zond genoemde heer weer een aantal handteekeningen in. Het aantal van 30.013 is thans bereikt. De Boskoopsche WoniDgbouwverewni' ging vraagt aan den gemeenteraad een voorschot van f 300 000 voor den bouw van 108 arbeiderswoningen. Naar de N. Gron. Ct. verneemt, heeft ds. ten Broek te Groningen in de laatste weken ongeveer f 6500 a f 7000 ont vangen voor het te bouwen kolonie huis op de strafkolonie voor ontslagen gevangenen en landloopers te Tinaarlo. Onder deze giften is er een van N.N. uit een plaatsje in Holland van f3000. De heer J. B., fabrikant te Dussel- dorp, tijdelijk in hotel Coomans alhier vertoevende, is Zaterdag hier ter stede in aanraking gekomen met den makelaar M. H. V., uit de Rodenrijschestraat, wien hij een chèque, groot f 27.500, op de Nederl. Handel-Maatschappij, in de Boompjes alhier, ter inning gaf. De makelai r heeft het geld geïnd en is met de noorderzon verdwenen, zonder aan den Duitscher iets af te dragen. Het Vad. verneemt uit Winterswijk De man met de wichelroede heeft te Winterswijk gelijk gehad. Op het slacht- h ris hier had hij water aangewezen op een diepte van 25 cot circa 40 M. Heden morgen is op ruim 39 meter water ge vonden onder de leemlaag, die toen doorboord bleek. De beide deserteurs, die de vorige week van de instructie-compagnie te Schoonhoven ontvluchtten, zijn door de marechaussee naar Dordrecht overge bracht. Ze hadden het weten te breugen tot Hamburg, waar zij wegens gebrek aan indentiteitsbewijzen werden aange houden. Door Duitsche gendarmen wer den zij vervolgens naar Oldenzaal ge transporteerd en vandaar aan den gar- nizoens-commandant te Deventer over gegeven. Een inspecteur vau de recherche heeft in een hotel te Rotterdam den 29-ja- rigen Duitscher E. L. aangehouden, die voorgeeft chef de bureau te zijn van een finantieele instelling te Wiesbaden. Bij een fabrikant alhier trachte hij eenige obligatiën van de Gewerkschaft Ber liner Kohlenwerke, tot een bedrag van 20,000 mark ie gelde te maken. Dit kwam dien fabrikant eeuigzius verdacht voor, waarom hij de politie waar schuwde. Bij aanhouding bleek de Duitscher E. L. in het bezit te zijn van 173 obli gatiën van 1000 en 500 mark der Ge werkschaft Berliner Kohlenwerke, een nominale waarde van 108,000 mark vertegenwoordigde. Telegrafisch heeft thans de justitie te Wiesbaden de aanhouding van dezen Duitscher verzocht, die sedert een paar dagen op het hoofdbureau van politie op het Haagscheveer vertoeft tot verder onderzoek. Zijn uitlevering zal worden aange vraagd, in verband waarmede hij heden ter beschikking der justitie alhier ge steld wordt. Als een bewijs, hoe de schapenfokkerij op Texel op groote schaal gedreven wordt, diene, dat dit jaar van de ruim 25.000 stuks schapen, 40 a 41 duizend lammeren geteeld, zijn. Daarvan zijn 25 k 35 duizend voor den uitvoer bestemd. De fokkers houden 5 6 duizend voor het bedrijf, bestemd om de plaats der oude schapen in te nemen, waarvan jaarlijks in Juli eu Augustus een 5de deel aan de markt wordt gebracht. De prijzen der lammeren zijn hoog. Ge middeld rekent men op een ontvangst van 15 16 gulden per stuk. Zonder overdrijving kan men de totale-ont- vangst der lammeren op f 500 000, die der wol op f 100 000 en die van de oude schapen mede op f 100.000 stellen. Uit een en ander blijkt wel welk een be langrijk middel van bestaan de schapen fokkerij op Texel is. Naar het Hbld. meldt, zal Jan Olie slagers op 31 Mei en 1 Juoi a.s., in Amsterdam vliegen op de landerijen bij Rozenoord, aan den Amsteldijk. Hij zal dan het nieuwste op het gebied der moderne vliegkunst te zien geven. Te Deil (Geldorl.) is Maandag bij het aanmaken van een fornuis brand ont staan bij den kleermaker Boudewijn. Door den feilen Noordoosten wind sloeg de brand over op de 7 met riet gedekte woningen van A. Hakkerl, H. de Graaf, O. Kreling, P. de Heus, J. van Haaften, W. Key, A. Ganzeman, W. Boskaljon, J. Boskaljon en R. de Jong. Boven dien gingen 4 hooibergen, de meeste inboedels en 3 geiten verloren. Van drie der armste gezinnen was niets ver zekerd. Johannes G. Ligtvoefc, koopman te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2