Plaatselijk üieuws. Heusden, 6 Juni. De tabaksstripperij Tan de firma Goulmy Baar, ten vorige jare, bij wijze van proef, alhier gevestigd, zal bestendigd blijven. Naar wi] vernemen zijn de daarvoor strek kende perceelen op nieuw voor 5 jaar in gehuurd. Op Donderdag 1.1. vertrok van hier de stoomboot „Stad Heusden" met circa 400 bedevaartgangers, zoo van hier als uit de omliggende plaatsen, onder leiding van heeren geestelijken, in pro'cessie naar de graven der Brielsche Martelaren. Des avonds bij aankomst stond een extra tram, met acht volgrij tuigen gereed, om vele der bezoekers naar de Langstraat te expédieeren. Reeds halden de Woudrichemsche visschers hem in hun zegen, maar de ko lossus wist te ontsnappen. Te Well dreigde op ieuw gevaar. Nogmaals probeerde hij door de zegen te komen. Te ve geefsl Hij had een lengte van 2.40 M. en een gewicht van 250 pond. Aan den afslag bracht deze steur 1187.50 op. Aan het postkantoor Heusden en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1914. inge legd f 18426 94, terugbetaald f lb825.80. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5574. Aalburg. Donderdagmorgen stortte paard en kar van den broodbakker A. V. alhier, van de aanlegplaats te Wijk in de rivier de Maas. Door spoedig toegesnelde hulp wist men beiden zonder eenig letsel op den wal te brengen. llmkerk Onze dorpsgenoot de heer M. J. Bosch is tot gemeentegeneesheer benoemd te Polsbroek. De zangvereeniging „Excelsior" alhier, wist j.l. Maandag onder leiding van den directeur de heer H. Schouten, een derde prijs in de vierde afdeeling mannenkoren te behalen, op het conconrs te Lekker kerk. Met het plukken van kruisbessen is men hier druk bezig. Daar de prijs ver laden week 10 cent per kilo was, zoo wordt nu maar 8 cent besteed. Aalst Op de terugreis van Charlois werd de motorboot „Landbouw", waarop het muziekgezelschap „Prins Hendrik" zich bevond, defect en moest de reis bij Gerin chem stop worden gezet. De reizigers waren thans gedwongen 's nachts aan boord te blijven en keerden pas 's morgens om half acht in hunne woning terug. Op het concours te Charlois heeft het fanfarecorps alhier, in de derde afdeeling een derde prijs behaald en in den marsch wedstrijd een eerste prijs. Ds. J. H. v. Paddenburg predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier heelt bedankt voor de toezegging van beroep naar Hedel. Beneden Langstraat. De wol- handel is zeer levendig. Men besteedt mo- mentueel ongewassen f 0. 85 f 0.95 per K. G. Capelle. Tweeden Pinksterdag be haalde de gemengde zangvereeniging „Hal lelujah" alhier op het concours te Baren- drecht in de eerste afdeeling den 2den prijs. Daar de eerste prijs niet werd toegekend, viel haar de hoogste onderscheiding ten deel. Een woord van hulde aan der. directeur, den heer L. Kooien en onze filicitaties aan de vereeniging zijn hier zeker niet misplaatst. Aan het station Capelle-Nieuwevaart werd den heer Kooien door het bestuur en de leden der zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" eveneens alhier gevestigd, waarvan hij ook directeur is, een prachtig bouquet aangebo den. Laten we hopen, dat ook deze vereeniging op het a.s. concours te Puttershoek over winnend uit den strijd treedt. Dat het gevaarlijk is, vooral bij don ker een rijwiel onbeheerd buiten te laten staan, ondervond ook zekere M. H. alhier. Toen hij te Meeuw-n een café was binnen gegaan om wat carbid te halen, werden beide banden zijner fiets stok gesneden. Het is te hopen dat de laffe daders spoedig in handen der politie zullen vallen en dat een flinke straf hun niet onthouden wordt. Eethen. In de plaats van den heer P. W. Boll, die niet weder in aan merking wenschte te komen, is tot lid van het waterschap „de Polder van Eethen" gekozen de heer L. A. Branderhorst, Hz. Gameren. Op het groot Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfaregezel schappen gehouden te Charlois werd in de 4e afde ling door ons Fanfare gezelschap een le prijs, een groote zilveren medaille behaald. Dat er bij ons gezelschap onder leiding van den heer K. Parren ijverig gewerkt is lijdt geen twijfel als men in aanmerking neemt dat „Prinses Juliana" in 1904 is opgericht als Harmonie, doch in Dec. 1913 samengesteld als Fanfare, dus na ongeveer een half jaar zulk een mooie overwinning mocht behalen. Wij kunnen niet nalaten directeur en leden een hartelijke geluk- wensch toe te roepen. 's Gravemoer. In de vorige maand zijn door 't hulptelegraafkantoor alhier be handeld 88 telegrammen, waarvan zijn ver zonden 26 en ontvangen 62. Het aantal telefonische gesprekken, be droeg 24. Op de rijkspostspaarbank werden 29 in bogen gedaan tot een bedrag van f 1134.40, rwijl 25 terugbetalingen plaats hadden b>t een bedrag van f 1417.50. De landweerplichtingen uit deze ge ts ente lichting 1907, moeten de onder hun b; costing zijnde rijksgoederen inleveren op 1m sdag f4 Juli, 's voormiddags 11 uur, L net pension van J. P. Borsten te Dongen. Kaatsheuvel- Deze week ismen met het leggen van de hoofdleiding aan den Loonschendijk, dienende voor de ga* verlichting, klaar gekomen. Zoodoende kunnen ook de bewoners van dit gehucht binnen enkele dagen daarvan profiteeren. Dezer dagen werd door den deurwaar der bij de wed. v. d. S. op den Loonschen dijk bealag gelegd, aangezien zij weigert belasting te betalen. Hieun°end(jk. De fanfare „Cres cendo" alhier, heeft op den 2en Pinksterdag, onder leiding van den directeur de heer J. A. Kraaienbrink, te Hendrik-Ido-Am- bacht, bij een wedstrijd van fanfarecorpsen in de derde afdesling met 80 punten een eerste prijs behaald, bestaande uit verguld zilveren medaille, terwijl ze bij de eere wedstrijd de tweede prijs behaalde, bestaan de uit zilveren lauwerkrans. In de Woensdagavond gehouden ver gadering der chr. zangvereeniging „De Lof- stem" alhier, zijn als bestuursleden gekozen H. de Hoog en M. Kant. Mederhemert. Een koopman uit Gendersn, die met glas- en aardewerk ventte, had Dinsdag een schadelijke dag. Terwijl hij zich even van den wagen verwijderde, liep de hit achteruit, waardoor het voertuig in een sloot terecht kwam. In een oogenblik was alles kort en klein. De man had een schadepost je van f40 f50. Raamsdonk. Aan de stoomzuivel- fabriek is in Mei verwerkt 2853511/a L. melk. Daar de oude Victoriakarn in de stoomzuivelfabriek alhier niet meer voldeed, heeft men thans een karnkneder merk „Astra" geplaatst, geleverd door de firma A. Lanfers te Groningen. De machine voldoet aan de moderne eischen en moet als zoodanig beschouwd worden als een flinke verbetering in de fabriek. Sprang. Gedurende de vorige maand wsrd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 2882,10 en terugbetaald f 407,40. Toen j.l. Dinsdag het 6jarig zoontje van A. v. V. koeien mee naar het weiland weg bracht, had hij, doordat een der dieren schrok, het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn linkerarm brak. Door dr. J. v. d. Meulen werd verband aangebracht. Veen. De kruisbessen, waarvoor vorige week 12 cent per K. G. werd besteed zijn thans gedaald tot 10 cent per K. G. De opbrengst valt tegen. IV|jk. en Aalburg. Tweede Pinksterdag was voor onze gemeente een ware triomfdag. Het fanfarecorps „Oefening •n Uitspanning" (dir. de heer A. Bazelaar te Ammerzoden), en de zangvereeniging „Crescendo" (directeur de heer v. Heijst te Engelen), namen deel aan den fanfare- en zangwedstrijd te Charlois, gem. Rotter dam, en beiden zijn met lauweren weerge keerd. „O. en U." nog «lecht» één jaar in de le afdeeling, heeft het durven ondernemen nu reeds zich aan een wedstrijd te wagen. Wat een durf voor zoo'n kleine schaar eenvou dige landlieden, die voor c.a. 10 jaar geen instrument kenden, die stukje voor stukje zich haast geheel uit eigen- middelen een instrument moest bij schaffen om zich een eereplaats te denken in de afdeeling „Uit muntendheid". Want hoewel men zich niet uitsprak had men zich dit tot doel gesteld, 't Leek wel een droom. En toch het is geen droom meer. O. en U. versloeg alle deel nemende vereenigingen met het hoogste aantal punten, verwierf een eersten prijs en is alzoo geplaatst in de afdeeling „Uitmun tendheid". En alsof dit nog niet genoeg ware, ook in den marsch wedstrijd behaalde zij den eersten prijs. Alzoo won O. en U. binnen de laatste elf maanden 4 eerste prijzen en een eereprijs. Maar nu onze zangvereeniging Crescendo. Hoe zou die uit het krijt treden? Nog nimmer aan een wedstrijd deelgenomen. We hoorden Rotterdammers spottend recen- ceeren: „Wat moeten die boertjes". Edoch toen ruischten de liefelijke tonen onzer zangeressen en zangers, de jury besliste: Eerste prijs met hoogst aantal punten. Wat een jubel 1 Een groote geestdriftige schare heeft de overwinnaars na midder nacht juichend ontvangen in de gemeente. Met een hartelijke toespraak, waarvan de hoofdinhoud was: „Willen is kunnen" werden zij verwelkomd. Het ligt in de bedoeling binnen kort de beide vereenigingen in eene gemeenschap pelijke uitvoering in een of anderen vorm te huldigen. Hartelijk hopen wij, dat nie mand zal achterstaan in het zedelijk? en financieel steunen onzer dochteren en zonen, die de heerlijke gaven welke in den mensch gelegd zijn, tot onze eere ver over de grenzen onzer gemeente tot uiting brachten. *W|jk. Zaterdag j .1. arriveerde alhier de nieuwe stoomboot „Beurtman II" van den heer J. Vos. De boot bezit een laadvermogen van 141 ton en is tevens ingericht voor passagiersvervoer. Het ziet er met de bieten niet heel rooskleurig uit; de meeste landbouwers zijn reeds overgegaan tot herzaaien. Het aloude gebruik van koemeiken op Tweede Pinksternacht heeft in deze ge meente weder plaats gehad. Verscheidene melksters konden morgens met ledige of half ledige emmers huiswaarts keeren. Donderdagmiddag om twee uur ont stond brand in een hooimijt, toebehoorend# aan J. van B. Het woonhuis met schuur van W. B. liep groot gevaar, doch met ver eende krachten mocht het gelukken dit perceel te behouden, daar twee brandspuiten spoedig aanwezig waren. Naar men vernee nt zou de oorzaak gevonden moeten worden in het spelen met lucifers van eenige jongens. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van deWerken en Sleeuwijk, gehouden op Dinsdag 2 Juni j.l. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Cornet. Voorzitter de heer Sigmond, burgemeester. Te half twee opent de Voorzitter de ver gadering en wordt het gebed door de* Secretaris gelezen, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken alsEene cir culaire van Ged. Staten betreffende de wer king van het station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen. Een besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van het kohier van schoolgelden over het 2e kwartaal 1914. Alsvoor tot goedkeuring van een besluit tot wijziging der begrooting 1913. Alsvoor tot goedkeuring der raadsbesluiten tot onderhandsche verhuring van gemeente eigendommen. Een staat van afrekening van de gemeente Werkendam, wegens opbrengst van verkoop van boomen van de gemeenschappelijke be graafplaats. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan den heer Baggerman te deWer ken 5 procent van het deze gemeente toe komend aandeel van die opbrengst toe te kennen, als belooning voor verrichtte werk zaamheden. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te deWerken over 1913. De rekening der Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden over 1913 en de be grooting voor 1915. Een schrijven van het gemeentebestuur van Werkendam houdend» verzoek om de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat net vervoer van faecaliën met een tank wagen des daags mag plaats hebben. Wordt besloten dit schrijven in handen te stellen van B. e* W. om daarop advies uit te brengen. Een adres van S. van de Ruit e. a. te Werkendam om eene gratificatie voor de in het afgeloopen jaa*- verleende politiehulp De Voorzitter deelt mede, dat v. d. Ruit Z.Ed. heeft verklaard dat adres in te trekken en alzoo niet te behandelen. Wordt besloten tot het doen van al- en overschrijving op de begrooting voor 1913. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over tot het vaststellen van het kohier van den hoofdelijken omslag. Kerknieuws. Andel- Door den Wel Eerw. heer v. d. Zanden, predikant bij de Ger. Gemeente alhier, is voor het beroep naar Ouderkerk a. d. IJsel bedankt. *Sleeuwök. Door den Kerkeraad der Geref. Gemeente alhier is een tweetal op gemaakt voor de beroeping van een predi kant, nl. ds. G. W. Akkerhuis te Ie^seke en ds. J. E. Westerhuis te Gramsbergen. Kprang. Naar men ons meedeelde hebben bij de verhuring de zitplaatsen in het Ned. Herv. Kerkgebouw circa f 100 minder opgebracht dan het vorige jaar. De Pinkstercollecte voor de buiten- landsche zending heeft bij de Ned. Herv. Gemeente ruim f13 en bij de Geref. Kerk circa fll opgebracht. Zuilichem. Bedankt voor 't beroep (toezegging) naar de Ned. Hervormde Ge meente te Barneveld door ds. D. Th. Keek, alhier. Itinnenland. Ilrand te Hieuwkuik. Van zeer geachte zijde ontvingen we onderstaande mededeeling (waarvoor we onzen oprechten dank betuigen) die, met het oog op den jongsten brand te Nieuw- kuik, waardoor 16 woningen werden ver woest, voor de betrokken aangrenzende gemeenten zeer belangrijk is. Red. In dit dorp (Vlijmen) ontstond den 2 Juni 1746, een felle brand, welke overmits de wind straf uit den Zuid-Oosten waaide, van huis tot huis voortgingoverslaande van Vlijmen naar Onzenoord, en van Onzen- oord naar Nieuwkuikwaardoor in dien éénen dag, in deze drie Dorpen, omtrent 300 Huizen vernield en andere zeer bescha digd werden. En, bij aldien niet een boscbje, ten westen van Nieuwkuik, den brand ge stuit hadde, zou ook 't naast daarbij lig gend dorp Drunen, in gevaar geweest zijn, dienzelfden ramp te ondergaan. Door zoo danig een ongemeenen brand, hebben deze dorpen veel van hun aanzien verloren dewijl de huizen, alhoewel weder opgetim merd, niet weder tot hun vorigen staat gebracht zijn geworden. (Vaderlandsche geographie of Nieuwe tegenwoordige Staat en Hedendaagsche his torie der Nederlanden, door W. A. Baohiene. Eerste deel, tweede stuk, bldz. 540. Amster dam 1791.) Wijlen de heer L. Pot te Elshout heeft vermaakt, vrij van successierech ten aan de N. H. Gemeente te Nieuw- Lekkerland een groot gedeelte van zij* onroerende goederen aldaar, al zijn on roerend goed te Groot-Ammers en een som van f57.000 onder verplichting tot het stichten van een kerkgebouw met consistorie te Elsnout, het inrichten van een huis tot pastorie, het aankoopen van een orgel, van twee zilveren nacht maalserviezen en van twee zilveren doopbekkens. Aan de Vereenigingen tot Stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Nieuw-Lekkerland en te Els- hout ieder f 4000. Aan de Zondagsschool te Nieuw-Lek kerland f 2000. Tot erfgenamen van zijn nalatenschap heeft hij benoemd de diaconie der N. H. Gemeente te Nieuw-Lekkerland, de Wees inrichting te Neerbosch en de Vereeni ging tot bevordering van de Inwendige Zending te Doetimhem. «iurgeriykc Stand. Werkendam, van 29 Mei tot 5 Juni. Geboren: Adriana Johanna, d. v. D. Kornet en P. J. Hoefnagel; Wilhelmina Christina, d. v. T. A. Kornet en D. Vos. Dewerken en Sleeuwijk, van 29 Mei tot 5 Juni. Getrouwd: W. Verschoor, 34 j. en H. J. van Buuren, 31 j.^ Geboren: Jan Arie, z. v. G. Pellikaan en C. Dekker. Ingekomen van Werkendam, F. Hak kers en echtg., A Visser en echtg.Breda, L. E. Kers; Almkerk, A. v. d. Stelten echtg. Vertrokken naar: Rotterdam, H. Bar- telink. Andel, over de maand Mei. Getrouwd: G. van Andel, 26 en A. C. Kramer, 26 j.; J v. d. Vliet, 29 j. en J. Heermans, 30 j. Geboren: Antonia Elisabeth, d. v. A. de Fijter en A. v. d. Lindenlevenl. kind van J. de Fijter en J. van Andel. Overleden: G. Verzijl, 5 m. Ingekomen van: Poederoijen, M. J. BokZwijndrecht, G. Branderborst Meeuwen, J. A. de Graaf en J. van Andel. Vertrokken naar: Noordwijkerhout, K. Smidt; Rotterdam, Wed. Th. Kage- ling en gezin; Hof van Delft: L. v. d. Vliet. Vrijh.-Cappel, over de maand Mei. Geboren: Alida Adriana, d. v. J. Boezer en C. Boer. Drongelen, over de maand Mei. Geboren: Joanna Goverdina, d. v. B. de Bodt en C. van Enkhuizen. Ingekomen vanRotterdam, W. van Loon en gezin; Meeuwen, J. Schoon- dermark en gezin; Waalwijk, D. A. van Berkel. Vertrokken naar: Rijswijk, A. D. van der Schans; Haarlemmermeer, H. /.tl. Beek. Nederhemert, over de maand Mei. Ondertrouwd: G. J. den Otter, 31 j. en A. Smits, 27 j. Getrouwd: W. van Leeuwen, 39 j. en J. W. Wolfers, 38 j.; A. van Ooijen, 80 j. en P. G. Oomen, 27 jH. Vos, 27 j. en B. E. Dekkers, 25 j. Geboren: Marius, t. v. L. v. d Werken en J. Bragt; levenl. kind van J. v. d. Oever en J. Brienen. Overleden: Hendriks van Dijk, 5 m. Ingekomen van: Kerxwijk, J. Keine- mans; Gorinchem, A. A. J. Baks; Poe deroijen, P. Vernooij en echtg. Vertrokken naar: Kerkwijk, J. Brug- mans: Ammerzoden, J. W. Wolfers; Poederoijen, P. G. Oomen. Sprang, over de maand Mei. Getrouwd: C. J. de Rooij, 33 j. en C. Hulst, 28 j. Geboren: Johanna Bastiana, d. v. J. M. van Pelt en J. C. van Pelt; Teuntje Leena Adriana, d. v. D. van Dongen en L. A. Frings; Jacoba Adriana, d. v. S. A. van Vuuren en G. M. Nieuwen- huizenMachiel Johannes, z.v. C. Bogers en J. E. Maijers; Christiaan Gerardus, z. v. A. Chabot en J. Frings. Overleden: B. W. v. d. Velden, lj. Almkerk, over de maand Mei. Getrouwd: A. Verweert en B. C. Roubos; J. Colijn en M. Romijn; A. van der Stelt e* D. Ippel. Geboren: Cornelis, z. v. A. Straver en D. van Oosterhout; Adriana, d. v. J. van Maastricht en A. Colijn; Johan nes, z. v. J. van Noorloos en D. van Mastrigt; Maria Petronella, d. v. M. Noorloos en A. Colijn; Teuntje Wilhel mina, d. v. G. Groenenberg en W. Smits Annigje, d. v. C. Roubos on A. van Drunen. Ingekomen vanAndel, J. A. van Andel en gezin; Dewerken c.a., J. van Burgel; Woudrichem, G. Oldenburg; Made c.a, M. J. Bakhuis en gezin; Gorinchem, H. van Wijk; Waltrop, P. Verbaten; Genderen, H. G. van der Mooren en T. Roubos; Dewerken c.a., A. Monshouwer. Vertrokken naar: Wijk, M. van Berg- eijk; Woudrichem, J. Bos; Amsterdam, L. van Berkel en gezin; Tholen, A. T. Verdick; Oud Alblas, A. Vermeulen; Dewerken c.a., J. Ouwerkerk en echtg.; Nijmegen, G. A. KeijBleskensgraaf, J. van Burgel; Arkel, A. Swart; Haar lemmermeer, D. de Cloe en gezin; Dussen, A. Bezemer en gezin, 's Gravemoer, over de maand Mei. Ondertrouwd: H. S. van der Waals, 24 j. en I. S. Pasechier, 23 j. Getrouwd: R. van Eersel, 32 j. en A. Kielen, 29 j.; P. de Viet, 28 j. en A. Borstlap, 25 j. Geboren: Dirk Hermanus, z. v. W. Dekkers en C. NederveenAdriana, d. v. M. Rosenbrand en M. SchepTheodora, d. v. W. van Dongen eu A. Rosenbrand; Wouter, z. v. C. Beunis en P. Broek mans; Pieter, z. v. K. van Raamsdonk en P. van Dongen. Overleden: L. G. Melsen, 6 m.; W. A. Beunis, 34 j.; M. Kramer, 70 j.; S. C. van Loon, 76 j., wed. van J. van Dongen. Ingekomen van: Dussen, A. Rosen brand; Schiebroek, D. J. van der Sar Dongen, P. J. van Dongen. Vertrokken naar: Prinsenhage, W. Nerrings; Loon op Zand, G. Geenen; Vrij hoe ven-Cap pel, H. A. Blok; Capelle, C. Nederveen; Waalwijk, A. C. Ophorst Hillegersberg, D. Nederveen; Bergen op Zoom, A. Borstlap. Meeuwen, over de maand Mei. Ondertrouwd: Pieter Marius Schoep, 30 j. en Pietrouella Dekker, 25 j. Geboren: Huibertje Lankhaar, d. v. M. Lankhaar en J. van Arkel. Ingekomen vanGenderen, J. H. Lankhaar; Capelle, G. Bax. Vertrokken naar: Andel, J. A. de Graaf en J. van Andel. Wijk en Aalburg, van 15 tot 30 Mei. Getrouwd: K. Blijenberg en M. van SonJ. van Son en K. BoumanJ. de Kok en A. de Kok. Ingekomen van: Veen, M. van Son en Z. Blankers; Herwijneu, W. van Rossum. Vertrokken naarVeen, M. de Gelder Sliedrecht, K. Blijenbeig; 's Bosch, A. Bouman. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 4 Juni 1914. Overtr. Trekhondenwet: R. v. T. te Dussen, f 6 subs. 3 d. Openbare dronkenschap: E. V. te Dewerken en Sleeuwijk, f 3 subs. 2 d. P. van A. te Almkerk en 4. de G. te Meeuwen, ieder f 5 subs. 3 d. Rijwiel zonder licht: A. van V. te Werkendam, f 3 of 2 d.; A. v. d. B. te Babyloniënbroek, f 5 subs. 3 d. StraatschenderijJ. Z., C. J. van R. en H. S. te Werkendam, ieder 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd. PBEDIKBEIIRTEI, 7 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. uit WerkeLdam. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm-. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. (nm. doopsbed.) Doeverennm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Kan van Oos terhout. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goris van Zevenbergen. Dussenvm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 2,30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeenvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. 2e Pinksterdag vm. ds. Van Voorst Vader. Z.z. nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. N. H. Koers van Noordwijk aan Zee. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Bosch van Almkerk. Sprang, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Woudrichem. uit Baardwijk. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en tiidig in te zenden. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 2 Juni 1.25 M. 0.41 M. N.A.P. 3 1.21 0.49 4 1.25 0.40 Waterhoogte Maastricht (brug) 4 Juni 0.30 M. beneden 0. 5 0.32 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Juni 3.38 M. boven 0. 5 3.22 Marktberichten. A it «lel. Den 17 Juni des namiddags 2 ure, zal er alhier een antirevolutionaire landdag worden gehouden. Als sprekers hopen op te treden prof. mr. P. A. Diepen horst en ds. Klomp van Wassenaar. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalstvm. 9 30 u. ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburggeen opgaaf. Almkerkvm. leesdienst, nm. ds. Boeijenga Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babyloniënbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoervm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dieast. Meeuwenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp. NederhemertNz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader, Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans Waspik, vm. 9.30 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, Wijk c.avm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN6 Juni. Of de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe f 10 00 a t 11.50, per 100 K.O. Rogge f 5 00 a ƒ6.00, Gerst f -.af-.-, Haver f a f alles per H.L. LAND VAN ALTENA. 5 Juni Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 3.75 a 4.25 Zeeuwen, 3 50 k f 3.75, Jammen f k f Hooi \e qual. f 10.00 k J 11.—2e qual.fvoor de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2