Pianolessen. De Voor uwe pijnen beter dan een balsem. B. Klijn-Atgier, Maar een vorst die door vreemde troepen tegen zijn volk moet worden beschermd, maakt op de Albaneezen geen indruk. De vorst heeft blijkbaar getoond, zich niet geheel aan volk en land te kunnen geven, en daarmede is zijn troon aan 't wankelen gegaan. De vorst staat thans voor de wreede beslissing: Heengaan, of den strijd aan binden tegen 70 pCt. van zijn bevolking, de Mohsmedanen in zijn rijk. Uit de berusting, waarmee de com missie haar taak als afgedaan verklaarde, blijkt de vreeselijke waarheid, dat zij voorshands de zaak van den vorst on herroepelijk verloren acht. De correspondent van de Telegraaf seint o. a. over een arrestatie te Durazzo van den Italiaanschen professor Chinigo en den majoor Murichio: Vrijdagavond ontdekte kapitein Fabius voor de vierde maal lichtseinen, die gewisseld werden tusschen de opstan delingen en een huis te Durazzo. Kapi tein Fabius, die, in verband met dm staat van beleg, de meest uitgebreide volmachten heeft, liet het huis omsin gelen. Het was door Italianen bewoond en de binnendringende politie verrastte de verraders op heeterdaad. Nadat zij gevangen genomen waren, werd de Itali aansche consul Comte te Durazzo ge waarschuwd. Ook overste Thomson werd van het gebeurde in kennis gesteld en hand haafde de arrestatie der Italianen, hoe wel de Italiaansche consul protesteorde en op hoogen toon beweerde, dat de Italianen niet gearresteerd mochten worden. In de woning der verraders had een huiszoeking plaats; alle papieren werden in beslag genomen en het ge bouw onder politietoezicht gesteld. Tot zoover was alles tamelijk kalm afgeloopen. Maar plotseling verscheen thans de Italiaansche gezant Aliotti, die door den consul gewaarschuwd was. Aliotti verkeerde in de grootste opge wondenheid, terwijl ook bet personeel der Italiaansche legatie en de corres pondenten der Italiaansche bladen, die hem vergezelden, zich niet onbetuigd lieten. Thomson bleef te midden van al dif tumult ijskoud. Toen de gezant protes teerde en verklaarde, dat de arrestatie onwettig was, aangezien de arrestanten Italiaansche burgers waren, antwoordde Thomson, hoffelijk maar beslist, dat dit protest van den Italiaanschen gezant geheel ongegrond was, daar ook vreem delingen verplicht zijn zich aan de be palingen van den staat van beleg te houden. De arrestanten waren op heeter daad betrapt en geen protest kon hem dwingen, hen in vrijheid te stellen. Hem was opgedragen voor de veiligheid van den vorst en den staat te zorgen en dit kon hij niet, indien men verraders vrij liet rondloopen. Nieuwe pogingen van den woedenden Italiaanschen gezant, om de in vrijheids stelling der arrestanten te verkrijgen, maakten al evenmin indruk op Thomson. Deze verklaarde ten slotte, dat, zoo vaak er Italiaansche spionnen, die met de opstandelingen heulen, ontdekt zouden worden, hij tot hun arrestatie zou over gaan, zonder zich aan eenig protest te storen. Hij kon den gezant slechts de verzekering geven, dat ieder keer, dat hij onder dergelijke omstandigheden een Italiaan moest arresteeren, hij de Itali aansche legatie van het gebeurde in kennis zou stellen. Aliotti begreep ten slotte, dat er met Thomson niet viel op te schieten, en de gezant moest toezien, dat het huis van onder tot boven doorzocht werd Na afloop van dit onderzoek verzocht de Italiaansche gezant, dat de Italianen op hun eerewoord vrijgelaten zouden worden. Maar ook aan dit verzoek wilde Thomson eerst gevolg geven, toen de vorst bij monde van zijn raadsheer Feizi bey er in had toegestemd. Hoe aanmatigend de Italianen te Durazzo optreden, blijkt uit de verkla ring van Aliotti, dat bij een nieuwe arrestatie van Italiaansche burgers dui zend matrozen aan land gezet zouden worden, om de Albaneesche politie zelf te arresteeren en haar aan boord van een oorlogsschip te brengen. Thomson protesteerde kalm tegen deze snoeverij. Het spreekt van zelf, dat het gebeurde te Durazzo geweldige sensatie heeft verwekt. Algemeen keurt men echter de houding der Nederlandeche officieren goed, terwijl die der Italianen ten scherp ste gelaakt wordt. K*laatsel|fk Nieuws. IBeusden, 10 Juni. De hengelaar J. Merx had bet buiten kansje in de stadsgracht nabij de Bronsluis een reuzensnoek te vangen van niet minder dan 131/2 pond. De week begon voor enkele personen minder voorspoedig. Zondag werd bij bekkenslag bekend ge maakt, dat eene portemonnaie met circa f 7 (van een werkman) verloren was en Maandag werd op dezelfde wijze kond gedaan van het verliezen van een gouden dameshorloge met ketting. We vernamen nog niet, dat ze door een eerlijken vinder zijn terugbezorgd. Werkendam- Tot ambtenaar ter kantore van den ontvanger te Schiedam is benoemd de heer J. Cornet, alhier. De heer Cornet heeft daarom tegen lJuli a.s. ontslag aangevraagd ala ambtenaar 'ter secretarie en als administrateur der waterleiding. De collecte voor de Zending, gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opge bracht f 35.70. Bij Kon. Besl. van 3 Juni is de heer A. Sigmond, alhier, benoemd tot hoogdijk- heemraad van het waterschap hetOudlaad van Altena. „Concordia" koopt Vrijdag a.s. bij gunstig weer een concert te geven op het plein der bewaarschool. Tot voorzitter van gemelde muziekver- eeniging is gekozen de heer J. I. Bril en tot bestuursleden de heeren J. de Haas en H. J. Rensink. Vrijdag a.s. zal er eene buitengewone algemeene vergadering gehouden worden van de vereeniging „het Groene Kruis", alhier, des avonds ten 8 uur bij mej. de Wed. Wink. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Notulen. 2. Statuten wijziging wegens aansluiting bij de Ned. Centrale Vereen, tot bestrijding der tuberculose. S3rne«leii-Laiigstraat. De han del in vette kalveren gaat vlug. Vette varkens en ook biggen worden lager omgezet. Zuig- lammeren en ook nuchtere kalveren staan op hoogen prijs. Men besteedt voor vette kalveren f 0 62 I f 0.75 per KG., vette varkens f0.27 f0.29 per half KG., biggen f7 f 11 per stuk, nuchtere stierkalveren f 14 f 20, koekalveren f 18 f 30, zuiglammeren f 16 120, wol f0.85 f0.90 per KG. en jonge kuikens f0.60 a f0.70 per stuk. Uesotjeil* De voetbalvereeniging R. W. B. behaalde Zondag te 's Hertogen bosch op de medaillenwedstrijd den 2den prijs. De eerste werd wegens slecht op komen der vereenigingen nist uitgeloofd. C. Simons had Maandag het ongeluk met zijn hand onder een snijmachine te geraken, waardoor een gedeelte van zijn pink werd afgesneden. Het schuttersgilde „Crispijn en Cris- pinianus" behaalde Zondag op een concours te Loon op Zand den koningsprijs. Iter 11. Het Dag. bestuur van het waterschap „de Polder van Bern" heeft van den Minister van Waterstaat de toezegging gekregen, dat het stoomgemaal, staande in dien polder, geschikt zal worden gemaakt om in den zomer water in te malen, ter voorziening van drinkwater voor het vee. Het water zal worden opgevoerd tot 1.30 -+- N. A. P. Door bemoeiingen van hetzelfde bestuur werd het bemalingspeil in den winter verlaagd van 2.05 tot 1.75 N.A.P. Door genoemde concessies zijn de ingelanden verlost van zeer veel last en schade. Een woord van lof mag het actieve bestuur dan ook niet worden ontboden. Capelle. De schoenfabrikant A. Vos alhier, zal zijn fabriek weder uitbreiden. Werd er tot nog toe steeds met handkracht gewerkt, in 't vervolg zullen de schoenen machinaal worden gemaakt. Wel een bewijs, dat de schoenindustrie zich ook in deze gemeente nog voortdurend uitbreidt. De zarigvereeniging ,,'t R izeknopje" alhier, zal onder leiding van den heer L. A. Koole, op 5 Augustus a.s. deelnemen aan het concours te Puttershoek. Mriuimeleii. In d* maand Mei j.l. werden aan het Postkantoor alhier behan deld 47 telegrammen, waarvan 17 werden verzonden en 30 ontvangen. In de Rijks postspaarbank werd ingelegd f 1576,en terugbetaald f 2502,33. Cieerü'iiidenberg. Bij Kon. besluit van 3 Juni 1.1. is de Edelachtb. heer mr. H. Allard, burgemeester der ge meente, benoemd tot Dijkgraaf in het Be stuur van het Waterschap „de Emilia- polder." Iflcrpt. Maandagavond had ten huize van mej. E. Buijs eene vergadering plaats, die belegd was door den EdelAchtb. heer L. van Herpt, burgemeester, om met de inwoners van gedachten te wisselen over de aansluiting van onze gemeente aan de te bouwen electrische centrale. De kosten van aanleg van de geleiding is begroot voor onze gemeente op f4000, terwijl voor hen die wenschen aan te sluiten de kosten van aanleg binnenshuis voor eigen rekening komen. Nadat de gestelde vragen zooveel mogelijk waren beantwoord gaven zich een voldoend aantal particulieren op voor aansluiting, zoodat er uitzicht bestaat, dat ook onze gemeente na verloop van tijd zal kunnen genieten van de zegeningen der electriciteit. Haas en H aal Onder de gewas sen, waarop het slechte weer zijn invloed vooral heeft doen gevoelen, behoort het hooigias. Vrijdag hadden langs de Maasde eerste verpachtingen plaats. Men schat de opbrengst aan hooi i/2 a 1/3 minder dan het vorige jaar, nl. niet meer dan 7000 a 9000 pond per H.A. Er was veel kooplust. Men besteedde gemiddeld f13 a f 16 per 1000 pond op struik. Een perceel groot 4.09 HA. deed f654, een ander van 6.39 HA. f948. Over de Maas besteedt men f125 a f145 per HA. Sprang. Toen j.l. Donderdagavond het 4-jarig dochtertje van H. M. Z. alhier haar 2-jarig zusje optilde, liet ze het vallen. In bewusteloozen toestand werd het in huis gedragen. De ontboden geneesheer consta teerde hersenschudding. Heden is haar toe stand vooruitgaande. Met de voltooiing van het 4e lokaal aan het Chr. Schoolgebouw alhier, is men thans gereed en werd dit gisteren door de kinderen der 1ste klasse betrokken. §leeuw(|k. Zaterdag j.l. is door onbekende oorzaak eene schuur van den landbouwer C. v. P. afgebrand, waarin een rijtuig, een p rtij hout en riet benevens een aantal landbouwgereedschappen waren ge borgen. Niets was verzekerd. H'fjk. en Aalburg. Op het ter rein van „de Vlijt", welwi.lend afgestaan door. den heer v. d. Maaden had Zaterdag avond de huldiging plaat* door de geheele gemeente van het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" en de zangvereeniging „Crescendo" naar aanleiding van het behaal de «ucce* te Charlois. Hierbij waren tegenwoordig het dameskoor „Excelsior" uit Heusden, de zangvereeniging „Excelsior" uit Genderen en het fanfarecorps „St. Caecilia" uit Ammerzoden. Nadat „O. en U." in vereeniging met „St. Caecilia" een mar*ch had gespeeld, bracht de eerste ver eeniging hare concoursnummers ten gehoore, die met een daverend applau* door het aanwezige publiek, werden beloond. Daarna betrad de heer Zoon de tribune en bracht in een kernachtige rede hulde aan leden en directeur, den heer Baselaar uit Ammer zoden, waarna het dochtertje van den heer Z. den heer B. een gouden medaille op de borst spelde, geschonken door de ingezetenen van Wijk en Aalburg. Toen was de beurt aan „Crescendo". Ook deze vereeniging liet hare concoursnummers hooren, die ook veel bijval oogsten. De heer v. d. Maaden sprak de vereeniging daarna toe en het dochtertje van den Burgemeester spelde den direc teur, den heer Van Heijst uit Engeltn, een zilveren medaille op de berst, eveneens ge schonken door de ingezetenen. Nadat „St. Caecilia" en de zangvereeniging uit Gen- deren nog eenige nummers hadden laten hooren, werd deze genotvolle avond be sloten met een hartelijk woord van daDk aan de aanwezige vereenigingen en het te genwoordige publiek, door den heer v. d. Maaden. Afloop %ai»bestedingen. Vanwege het Ministerie van Waterstaat werd Woensdag aanbesteed het verhoogen van de Zomerkadè langs het Zuiderwinter bed van de Bergsche Maas tusschen het Capelsche Veer en den Zuiderrivierdijk bij het Keizersveer, behoorende tot de werken van de Maas enz. Minste inschrijver: A. Spek, Sliedrecht, f 4749.— Door het departement van Waterstaat is Donderdag aanbesteed het verbeteren van hoofden op het noorderstrand van het eiland Vlieland en het heratellen van stormschade aan hoofden op het strand, raming f 48.000. Laagste inschrijver, J. C. Kooijman, te Vlieland voor f51,000. Het uitdiepen van den Achterzaan te Zaandam en langs Koog-Zaandijk en Wor- merveer. Van de 9 inschrijvers was de laagste de heer A. Prins Thz., Sliedrecht, voor f153,000. De gunning is aangehouden. In het Oranjehotel te Breda werd heden 4 Juni de Algemeene Vergade- ring gehouden van de Noordbrabantsche Landbouw-Onderlinge, onder leiding van den heer C. F. Timmers. Uit het jaarverslag over 1913 blijkt, dat op 31 December 1913 waren aan gesloten 268 landbouwers. Er haddtn in 1913 plaats 79 ongevallen, waarvan 1 met doodelijken afloop, 72 die binnen 2 maanden afliepen en 6 ongevallen, die langer dan 2 maanden duurden. Als oorzaken van de ongevallen wor den genoemdvoertuigen (8), paarden (15t, waarvan 1 die den dood tengevolge had, hoornvee (3), landbouwmachines (6), val van den arbsider (12), val van een voorwerp (1), beknelling (1), krachts inspanning (9), snijdende werktuigen (10), infectie (5), oogkwetsing (3), brand wonden (3), bedrijfsziekte (1), breken van plank (1), andere oorzaken (1). In het afgeloopen jaar zijn 2 onge vallen, die een .lijvende invaliditeit tengevolge hadd*n, voorgekomen. Van de verschillende door een ongeval ge troffenen is er thans 1 nog niet geheel hersteld. In hoeverre het noodig zal zijn dat aan dezen alsnog een blijvende uit- keering verleend zal moeten worden, valt voor het oogenblik niet te zeggen. De arbeider, die tengevolge van het ongeval overleed, liet een weduwe met 4 kinderen beneden den 16-jarigen leef tijd na. De wedawe en hare kinderen ontvangen nu een jaarrente van f 2 LO. Voor dez* rente is een kapitaal van f 2744 gereserveerd. De 79 ongevallen, die door de Noord brabantsche Landbouw-Onderlinge in 1913 zijn behandeld hebben opnieuw bewezen, dat het landbouwbedrijf geens zins gevaarloos is. De getroffene knechts en de nagelaten betrekkingen van hem, die tengevolge van een ongeval over leden is, zijn, doordat de patroons lid van de Landbouw Onderlinge zijn, ge holpen. Ze hebben van de Landbouw- Onderlinge den steun gekregen, die hun anders niet zou zijn verleend, omdat voor de Landbouw Oogevallen-Verzeke- ring nog geen wet bestaat. De onkosten, die voor de patroons op deze verzekering komen, bedragen f 1.16 per f 100 jaarloon, of voor een knecht, die f 400 per jaar verdient, worden de kosten bijna 9 cent per week. Voor deze kleine uitgave worden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste ongevallen gedekt, Ter vergadering werd nog rnededee- ling gedaan, dat de ziekteverzekering voor inwonend personeel in het verslag jaar niet onbelangrijk is vooruitgegaan. Het aantal deelnemers bedroeg op 31 December 1913 104, terwijl het aantal verzekerden op dien datum bestond uit 156 inwonende meiden en knechts. De gemiddelde kosten over het boekjaar por verzekerde bedroegen slechts f 1.76. Na behandeling van verslag en balans en rekening en verantwoording werd door den heer Van Hasselt, chef van de technische afdeeling van „Centraal Be heer" een lezing gehouden over maat regelen t*pen ongevallen in den land bouw. Spreker ging na wanneer bijzondere maatregelen tegen ongevallen genomen moeten worden. Alle ongevallen voor komen zal wel niet mogelijk zijn, maar tegen bepaalde ongevallen kan men bijzondere maatregelen nemen. Aan de hand van een statistiek waar van een exemplaar, aan alle leden der vergadering werd uitgereikt, werden door spreker de gevallen aangegeven, waarin beveiliging in de eerste plaats noodig is en de maatregelen di* men daartegen zou kunnen nemen in het kort besproken. Breda, 4 Juni 1914. EturgerlUke Stand. Heusden, van 2 tot 9 Juni. Getrouwd Alexander AntoniusScha pers, 35 j. en Albertina van der Pol, •X j- Geertruidenberg, over de maand Mei Ondertrouwd: Jan B. W.Kerremans, 23 j. en Johanna P. Sweep, 21 j Adri anus Rijken, 23 j. en Jacoba A. Nuijten, 18 j. Petrua H. A. van der Ploeg, 32 j. en Ida van Gils, 30 j. Getrouwd: J. F. Hoppenbrouwer, 27 j. en A. J. Kemmeren, 24 j. J. B. W. Kerremans en J. P. Sweep A. Rijken en J A. Nuijten. Geboren Charlotta Louise, d. v. A. C. E. Brosius en E. E. Wentel; Maria Adriana Theodora, d. v. A. v. Tilburg en H. van HerpAdrianus Johannes, z. v. C. H. Krooswijk en P. A. PeetersJohanna en Francis- cus, d. en z. van F. van Gils en J. de Kievit; Anna Cornelia Josephina, d. v. J. C. van SeetersHelena Cornelia, d. v. A. v. d. Bosch en A. M. van Gin- neken Antonius, z. v. A. C. Janssen en J. M. v. d. PutMargaretha Jo hanna, d. v. S. G. Berends en J. M. StaelHubertus Jacobus Maria, z. v. P. H. A. Ummels en M. C. J. Looijen Huberdina Cornelia, d. v. F. J. Goos- een* en P. Oomes. Overleden: Joh. Vermeeren, 76 j., wedn. v. H. A. Verhaar; Hub. J. van Uijen, 4 in.Adra. T. Tak, 1 m. Dussen, over de maand Mei. Getrouwd: G. A. Staal en C. L. P. v. d. Pluijm J. A. Heijmans en J. v. d. Broek; A. Verhoeven en A. v. d. As sem J. Pellicaan en A. KantC. B. Kuipers en P. v. d. Pluijm. Geboren Christina, d. v. G. van Hees en P. Roeven Dirkje, d. v. O. de Ruijter en D. v. d. NatGerrit, z. v. H. Boenders en G. S. v. Zuijdeveld Johannes A., z. v. G. van Suijlekom en G. E. van GentMaria Ed. v. B. A. W. van Dijk en Catharina Stoop Hendrikus J., z. v. A. Pruissers en C. C. Donkersloot; Adrian is J. M. z. v. L. Mierlo en M. Verbunt; Antonia, d. v. A. Schouten. Gekomen van: Dongen, J. A. Broe ders Capelle, T. M. Middelkoop. Vertrokken naar: Waspik, P. M. Timmermans; Wormer, M. de Ruijter met gezin Gilzerijen, A. Pullens Rot terdam, J. M. v. d. Pluijm 's-Grave- moer, A. Rosenbrand Dongen, H. M. Broeders Amsterdam, M. de Bodt en echtg.Roermond, P. van Olst met gezin's-Bosch, J. J. van Dongen New-York (U. S. A.), E. C. P. v. d. Pluijm Heusden, P. Verbunt met gezin. Binnenland. Het antwoord van minister Treub op vragen, hem door het Kamerlid Duys gesteld inzake tie Rijksverzekeringsbank, heeft de meerderheid van het bestuur der R. V. B. dermate gegriefd, dat het pogingen aanwendt om minister Treub te bewegen een commissie van onder zoek te benoemen. Inderdaad bevat het antwoord van den minister sterke afkeuring van het beleid der beide oudste bestuursleden der Rijksbank en van alle hoofdambte naren, aan die instelling werkzaam. Daar de minister zich vereenigde met de rapporten van het jongste bestuurs lid, mr. Van Duijl, moet de homogeniteit in het bestuurscollege, die toch al te wenschen overliet, opnieuw ernstig ge leden hebben. Zondag 14 Juni a.s. wordt door de afdeelingen Den Haag, Rotterdam, Lei den, Schiedam, Dordrecht, Gorinchem, Delft, Voorburg en Rijswijk der Ver eeniging voor Vrouwenkiesrecht een openluchtmeeting gehouden op 't Sport terrein „Houtrust" te 's Gravenhage. Spreeksters en sprekers zijn de dames F. S. van Balen-Klaar, Den Haag; W. van Itallie-van Embden, Leiden; H. Goudsmit, Amsterdam, en de heeren H. P. Marchant en W. de Jong, led*n der Tweede Kamer. Te Groningen is, naar het N. v. d. D meldt, op 68 jarigen leeftijd na korte ongesteldheid overleden Katharina Le opold, onderwijzeres aan de Meisjes school, schrijfster van vele gedichten en vertellingen, redactrice van het Kinder tijdschrift „Ons Thuis". Een loopjongen te Haarlem is er van door gegaan met een fiets van zijn baas en f 20. In de mand van de fiets heeft hij een 12 jarig vriendje van hem mee genomen naar Antwerpen. Dat jongetje heeft hij daar aan zijn lot overgelaten; de politie heeft zich over den knaap ontfermd en hem naar Haarlem terug gezonden. Van den loopjongen zelf is nog niets bekend. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Zaterdag was de termijn verstreken, binnen welken cassatie kan worden aangeteekend van het arrest van het Haagsche Gerechtshof, waarbij de Leid- sche student G. P. van L., werd ver oordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis wegens moord op zijn verloofde. Naar men verneemt, heeft v. L. in dit arrest beru»t, en heeft ook het Open baar Ministerie geen cassatie aangetee kend, zoodat de veroordeelde in het begin van de volgende week naar de strafgevangenis te Leeuwarden zal wor den overgebracht. Wij bieden den rheumatieklijders niet aan hunne pijnen te verzachten of te stillen, wij b'.eden hun aan hen er van te verlossen. Indien gij weet, dat de rheumatische pijnen worden veroorzaakt door de tegenwoordigheid in het bloed van een vergift, genaamd „urinezuur" zult gij tot u zelf zeggen, dat, indien er een middel bestaat, dat de macht heeft dat urinezuur uit het bloed te verwijderen gij slechts dat middel hebt in te nemen om geen pijnen meer te hebben. Welnu, dat middel bestaat. Gij hebt er dikwijls over hooren praten, maar gij kent zijne wonderdadige eigenschap pen niet voldoende. Dat middel is de Pink Pillen. Anderen dan gij hebben tot hun grootste geluk en hun grootste rust, geweten dat de Pink Pillen de rheumatiek genezen. Zij hebben zich gehaast, dank zij de Pink Pillen, zich te verlossen van pijnen, die hun iederen winter het leven onmogelijk maakten. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam; voor Htu*den en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Marktberichten. 's-B*scb, 5 Juni. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 5/364 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 0.6/ tot f 0.69 per K.G. fUtterdavscbe eiereareillag, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 71,463 stuks. Hoendereieren van f 3,80f5,10 per 100 stuks. Waterhoogte Heusdeu. Hoog Water. Laag Water. 5 Juni 1.37 M. 0.58 M. -f N.A.P. 6 140 0.69 7 1 33 0.56 8 1.36 0.61 Waterhoogte Maastricht (brug) 8 Juni 0.11 M. boven 0. 9 0.14 beneden WATERHOOGTE KEULEN (11 n. v.m.) 8 Juni 2.92 M. boven 0. 9 2.85 Acivertentlën. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het onderricht geven van bovenstaande lessen. Aanbevelend, EliSUOlIT, (Hoek.) WERKENDAM. De zetting der koter it deze werk op de markt 70 ctt., in de winkelt dm 75 ett. per half kilo. Eieren f 1 05 de 26 itukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 73 et per kalf kilo en die der eieren f 1.15 de 26 ttukt. OOSTERHOUT, t Juni, Boler f 1,24 a 1,26 per Kg. Eieren f 0.16 en 0,18 de 4 ttukt BESOOIJEN9 Juni De prijt der Boter wat heden 1.24 f 1 30 per Kilo. Aangevoerd 150 K.O. Eieren 5 a 51/2 et. per stuk. GORINCHEM, 8 Juni. Op de veemarkt waren aan tevoerd 153 runderen, 21 nuchtere kalveren, 28 vette sar kent, 994 biggen, 2 tehapen en 86 lammeren. De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 280 320, kalfvaarzen f 200 a 26#, guitte vaarzen f 140 170 melkkoeien f 230 a 280 twee-en-een-halfjarige otten f a anderhalf-jarige f 00 a 000, pinken f 90 «130 gratkalveren f 00 «00 nuchtere f 18 24, tehapen f a lammeren f 9 a 16, biggen f 7 a 14 per ituk. Vette varkent 23 a 24 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe t 8 75 9,50, roode dito 8 50 9 25, witte dito f 8 75 10 00 int. rogge f 5.60 a 6 30, buitenl. dito f 6.20 6.80 gertt f 4.90 4 5.75, haver f 4.00 4.50, duivenboonen f -. a blauwe erwten f a mait, 150 pond, f 5.25 5.70, allet per heet. Boter 68 70 et. per half kilo Eieren f 1.15 a 1.20 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per ttuk. ROTTERDAM, 8 9 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 782 vette runderen, 934 magere dito, 510 vette en gratkalveren, 591 nuchtere kalveren, - tehapen of lammeren, varkent, biggen. De pry zen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 88 Te kw 68 cent, kalveren le kw. 120 ie kw 105 ct., schapen le kw. 56, 2e kw. 46 et. vette varkent 51 46 ct. licht soort 49 ct. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 67/8 en 22/16 ton f* 176 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 54 Te kw. f 50, Ze kw. f 48. Per half kilo 70 75 cent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2