1 doelde duistere gedeelte van den weg, voelde hij eensklaps een zwaren slag tegen het achterhoofd. Door den he- vigen schok viel B. voorover langs de glooiing van het dieper onder het straat- peil gelegen onbebouwde perceel. Hij zag toen, dat een persoon op een fiets snel wegreed, en dat een tweede per soon in zijn onmiddellijke nabijheid was, wiens beenen hij trachtte te grijpen. Op hetzelfde oogenblik kreeg hij echter een tweeden slag tegen het hoofd, waar door hij zijn bewustzijn verloor. In dien toestand werd hij gevonden door een chauffeur en twee in de buurt wonende juffrouwen, nadat de be'de aanvallers gevlucht waren, hetgeen twee personen hadden gezien. Behalve een steekwonde in de borst, had B. ook sneden over een der mouwen en handen. Dat de steekwonde geen doodelijk letsel veroorzaakte, had B. te danken aan de omstandigheid, dat hij dik ge kleed was. De dienstrevolver, die naast hem werd gevonden, had B. niet uit zijn zak gehaald en kon er volgens hem ook niet uit zijn gevallen. De daders zijn nog niet gevonden. Er moet hoegenaamd geen grond be staan om aan wraakneming te denken van personen, met wie B. in de uit oefening van zijn functie in aanraking was gekomen. Het onderzoek, dat nog steeds gaande is, houdt zich vooral bezig met de vraag, of B. voor een ander is aange zien, dan wel dat hij de beide aanran ders in den weg trad op een oogenblik, dat zij weinig goeds in den zin hadden. B. heeft zijn dienst nog niet kunnen hervatten. Buitenland. Omtrent de grondverzakkingen te Parijs wordt nog gemeld dat er nog een lijk ontdekt is in de groote kuil op den hoek van de Rue du Havre, voor de Printemps. Om een denkbeeld te geven van de diepte der instortingen, zij vermeld, dat het lijk op 9 meter onder den grond gevonden is. Er zijn verder nog twee lijken opge haald uit de instorting in de Boulevard Haussmaun. De Bulgaarsche premier heeft ver klaard, dat hij met de regeeringspartij z\l streven naar de vorming van een sterk leger, dat de eenige waarborg is voor de onafhankelijkheid van Bulga rije. Met nadruk heeft spr. ontkend, dat .hij op weerwraak zint, immers juist op het oogenblik dat Bulgarije groote overwinningen had behaald, heeft hij geadviseerd vrede te sluiten met de Porte op volkomen eervolle en aan nemelijke voorwaarden voor Turkije. Zelfs Adrianopel had hij willen terug geven. Zooals de zaken nu staan is spr. een tegenstander van elke uittarting en weerwraak ten aanzien der naburige sta ten. Intusschen noemde hij den toestand op den Balkan onbestendig; het vuur zal smeulen totdat het vredesverdrag van Boekarest herzien zal zijn." De hertog van Manchester, die zich in de Vereenigde Staten bevindt, heeft bekend gemaakt, dat hij zal optreden als de „secretaris voor exploratie en geografie" van een film-trust, die kerken en scholen in de Unie, maar later die over heel de wereld, zal helpen aan films van moreele en opvoedkundige strekking. De hertog heeft zijn vermogende vrienden voor het plan weten te in teresseeren, er is reeds een bedrag van l1/* millioen gulden bijeen. Het doel is om op den duur het boekenonderwijs in tal van vakken op de scholen te vervangen door aanschouwelijk onder wijs met behulp van films. Te Minneapolis is een man aange komen, dien men de laatste der Mohi kanen zou kunnen noemen, zoo men hem niet wil vergelijken met Methusa- lem. Want deze oude Roodhuid, een maal machtig opperhoofd der Chippe wa Indianen, heeft den ongehoorden leeftijd van 128 jaar! Zijn ware naam is Wa-be ne-gew-nes, maar gemakshalve heet hij in de wandeling John Smidt. Zijn leeftijd lijkt wonderbaarlijk en men zou er niet aan gelooven, omdat hij zelf het zegt, maar uit de officieelege- gevens blijkt, dat hij werkelijk 116 jaar geleden als zoon van den toenmaligen hoofdman tot diens opvolger werd ge kozen. In dien tijd was het geheele land nog met oerwoud bedekt en de jachtvelden der roode krijgers waren ongerept. Nu had de oude heer het besluit genomen vóór zijn dood althans eenmaal de groote stad te zien op de plaats waar hij in zijn jeugd door de wildernis reed. Ongebogen door de last der jaren, kwam „John Smidt" in het midden der bleekgezichien. Nog eenmaal was hij gehuld in de schil ierachtige kleeder dracht zijner vaderen met de ge geldige vederbos op het hoofd (tot groote er gernis van den Vrouwenbond ter be strijding van het dragen afs hoofdtooi van sierveeren, digrettes, enz.Zijn perkamenten gezicht was met rimpels doorploegd, maar hij liep nog stevig ongebogen, zijn oog zag nog helder en rcherp Ook was zijn gehoor nog on verzwakt en daarom hinderde hem het geraas in de groote stad. „Te veel wa gens, veel te veel wagensklaagde hij. Natuurlijk werd het opperhoofd op Amerikaansche manier door een drom reporters geintervieuwd, maar daarbij moest e n geleider als tok dienst doen, want „John Smidt" kende maar enkele Engelsche woorden. In zijn eigen taal vertelde hij van de heldendaden van zijn stam, toen 70 jaar geleden de groote strijd was gestreden tusschende Sioux en de Chippewas. Doch reeds in 1862, bij den grooten opstand der In dianen, had hij reeds aan de zijden der blanken gestaan, omdat hij begreep dat de bleekgezichten oppermachtig waren. Al de zijnen waren reeds lang gestorven. Nu hij de groote stad gezien had, kon hij tevreden sterven. De commandanten van de bij Durazzo voor anker liggende Oostenrijksche en Italiaansche oorlogschepen zijn door hun regeeringen gemachtigd van het scheeps geschut gebruik te maken wanneer de opstandelingen de stad mochten binnen dringen. Majoor Sluys en dr. Berghausen zullen Zondagavond te Triëst en in den nacht van Maandag op Dinsdag te Durazzo aankomen. Majoor Sluys heeft, naar wij vernemen, een langdurig onderhoud met H. M. de Koningin der Nederlanden gehad over de positie der Nederlandsche officieren in Albanië. Hij acht het zoo goed als zeker dat Easad pasja den op. stand aanstookt en in geregeld contact met de opstandelingen staat. Majoor Sluys houdt den toestand in Albanië voor zeer ernstig. Dr. Berghausen keert als vrijwilliger naar Durazzo terug om geneeskundige hulp te bieden. Vrijdag heeft de mohammedaansche bevolking van Durazzo een vergadering gehouden, na afloop waarvan 4 hodzja's naar het kamp der opstandelingen bij Sjak zijn vertrokken, om uit naam der mohammedaansche bevolking van Du razzo de opstandelingen aan te manen zich te onderwerpen en de wapens neer te leggen. 's Avonds keerden de hodzja's terug met het antwoord, dat de opstandelingen bereid waren den vorst te erkennen, doch om een wapenstilstand van twee dagen verzochten. De hodzja's hebben opdracht gekregen, den opstandelingen een wapenstilstand toe te zeggen, onder beding echter dat zij gijzelaars stellen voor 't geval zij den wapenstilstand verbreken of op nieuw tegen de stad oprukken en de troepen van den vorst aanvallen. Italië schijnt zich voor te bereiden op gebeurtenissen, die wijzen op den ernst der tijden. Naar gemeld wordt is met ingang van 21 Juli de tweede ban der lichting van 1893 voor 5 maanden onder de wapenen geroepen. Een particulier telegram uit Durazzo aan de N. R. Ct. mtldt: De positie van de Nederlandsche offi cieren wordt met den dag moeilijker, in het bijzonder doordien van verschil lende zijden wordt geïntrigeerd en gepoogd om ze bij den Mbret achteruit te schuiven en hun verdienste voor het behoud van de stad ten eigen gunste te verkleinen. Algemeen betwijfelt men of liet de Nederlandsche missie nog mogelijk zal zijn om d© taak, die zij op zich genomen heeft, te volvoeren. De correspondent van de Matin te Durazzo seint dd. 21 Juni: De prins V011 Wied heeft een wapenstilstand toegestaan aan de opstandelingen zonder de Nederlandsche militaire missie te raadplegen. Dientengevolge heeft de missie verzocht te worden terug ge roepen. Naar luid van een telegram uit Du razzo aau de Secoio, zullen tijdens den wapenstilstand, die tot Dinsdag duurt, 15 vertegenwoordigers der regeering samenkomen met 15 vertegenwoordigers der opstandelingen, om te beraadslagen over een vergelijk, dat verder bloedver gieten kan voorkomen. De Nederlandsche officieren hebben volgens de Secoio te kennen gegeven, hun taak te willen neerleggen. Als zij aan dat voornemen gevolg geven, zou merkt het blad op de verwarring nog grooter worden. Het Amerikaansche stoomschip „Ma jestic" is op de Mississippi gezonken nadat het in volle vaart tegen een aan den kant staande gevangenis was gevaren. Vijf en twintig leden der be manning zijn verdronken. De regeering der Vereenigde Staten heeft de vertegenwoordigers van Huerta en van Carranza uitgenoodigd deel te nemen aan een niet-officieele conferen tie, die ten doel zal hebben den binnen- landschen vrede in Mexico te herstellen. De afgevaardigden van Huerta Leb ben te kennen gegeven, dat zij bereid zijn met de afgevaardigden van Carranza op die wijze in overleg te treden. Uit Athene wordt bericht, dat de minister van marine de reservisten van drie lichtingen onder de wapenen zal roepen, die zich Zaterdag a s. moeten aanmelden. PlaatielUk Itiieuws. Voor Dames en Kinderkleeding is de Firma Taverne en de Meere Hinthamer straat 69 Her togen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags va 1 10 tot 1 uur geopend. Neusden, 24 Juni. De Heusdensche Conservenfabriek is, na een groote rusttijd, door de nieuwe eigenaars in volle werking gesteld. Het zijn thans de doperwten, die in groote zendingen a&n- ko oen en handen vol werk geven. Heden werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf van De Haan Oerlemans alhier, een Sam breschip lang 47 M., breed 5 M., hol 2,20 M., groot 425 ton, voor den heer Corn, van Gils te Zo meren, waarna de kiel gelegd werd voor twee sleepbooten voor Hollandsche rekening. flerkendant In den laats ten tijd werd in deze en de naburige gemeente te de Werken van verschillende gebouwen lood vermist. Het is aan de politie alhier spoedig gelukt de daders te ontdekken, die nu de hun toekomende straf wel niet zullen ont gaan. Een der bedrijvers van de diefstallen behoort te deWerken en twee er van be- hooren alhier thuis. Hun leeftijd ia onge veer 18 jaar. A11 «lel- De collecte voor den gewa- penden dienst heeft in deze gemeente f 8.35 opgebracht. Bij deWrijdag gehouden verpachting van hooigras was weder veel animo en werd door de boeren sterk tegen elkaar opge boden, wat tengevolge had dat de opbreDgst f 350 hooger was dan het vorige jaar, ter wijl veel minder gras aanwezig is. Beso$jen. Een kind van B. K. al hier, had 't ongeluk op een emmer te valleD en zich zoodanig te verwonden, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Nenedea-Liangstraat. Vette kalveren houden behoorlijke vraag en goeden omzet. De handel in vette varkens en ook biggen is kalm gestemd. Nuchtere kalveren zoowel als zuiglam meren staan op goeden prijs. Men besteedt voor vette kalveren f0,60 a f 0,70 per k.g., vette varkens f 0,27 a f 0,28 perj halve k.g., nuchtere kalve eD f 16,a f 25,biggen f 7,a f 12. zuiglammeren f 16,a f 20,wol fC.85 a f 0,95 per k.g. en jonge kuikens f 0 65 a f 0,85 per stuk. Capelle. De in deze gemeente ge houden collecte ten behoeve van het op te richten gedenkteeken te Quatre-Bras, heeft opgebracht een som van f 50, Donderdagmorgen is de stoompont aan het Capelsche Veer door Thor IX, bij het draaien van deze boot, aangevaren, waardoor de machinekamer bijna geheel werd ingedrukt. Met de reservepont kon des middags het gestremd verkeer onge hinderd worden voortgezet. De schade zal ongeveer f 1000,bedragen. Zaterdagmorgen kwam de hooiwagen van den landbouwer K. uit Waspik bij het uitwijken in botsing met een woonwagen. Het paard van den wagen kwam door den schok, als ook door de gladheid der straat keien te vallen, waardoor het zich ernstig aan de knie bezeerde. Beide wagens be kwamen eenige averij, die echter spoedig hersteld was. Genderen. Behandelde telegram men gedurende de maand Mei 51, waarvan verzonden 23, ontvangen 28. Geertruitlcilberg- In de ver gadering van den Raad van j.l. Donderdag zijn herbenoemd tot leden van de commissie van beheer der gasfabr ek, de heeren M. Baaimens en S. G. Meijers, en is aan den heer H. Vonk, overeenkomstig diens ver zoek, met ingang van 16 Augustus a.s. eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. De in deze gemeente gehouden col lecte voor den gewapenden dienst heeft dit jaar f 4.66 opgebracht. Nederlieinert. Voor de betrek king van onderwijzeres aan de openbare school, hoofd de heer W. A. Leenhouts, heeft zich een 14-tal sollicitanten aange meld. Zaterdagmorgen werden van Rijks wege opmetingen gedaan voor de telefoon. De kabel zal vermoedelijk door de Afge damde Maas gelegd worden, waardoor Noord en Zuidzijde telefonisch worden verbonden. Raamsdonk sveer- De afge broken muziekkiosk van het Heereplein, heeft bij publieke verkooping f 46,72 op gebracht. Raamsdonk. Het paard van P. van Steenhoven ging op hol en rende het erf op bij J. Kamp, waar B. Langerwerf van Waspik het dier tot staan bracht. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Sleeuwyk. Vrijdag j.l. is alhier eene gemeenteraadsvergadering gehouden, waar bij 8 leden tegenwoordig weren. Afwezig waren de heeren Van der Meijden, Mons- houwer en Pruissen. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en on veranderd oedgekeurd. Van de Commissie tot wering van school verzuim te Sleeuwijk was ingekomen het verslag over 1913. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur van Dewerken en tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Kille werd benoemd H. Walraven Kz. Werd besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1913. Vervolgens werd afwijzend beschikt op een verzoek van D. den Haan te Dewerken om ontheffing van de verplichting om zijne woning te doen aansluiten aan de water leiding, wegens gemis van een ander deug delijk middel van watervoorziening. Ten slotte werd het kohier van school gelden over het 3e kwartaal 1914 vastgesteld tot een bedrag van f79.05, waarna de ver gadering werd gesloten. Sprang. Naar men ons meedeelde, znllen a.s. Zaterdag, in deze gemeente, de schietoefeningen tot verhooging van's lands weerbaarheid, onder leiding van een 1ste luitenant op de speelplaats der 0. 1. school plaats vinden. J.l. Zaterdagavond kwam de anti- rev. prop.-club „Groen van Prinsterer" al hier, onder leiding van haar Voorzitter den heer H. E. v. d. Leeden, in vergadering bijeen. Nadat de voorzitter de aanwezigen het welkom had toegeroepen en de notulen gelezen waren, verkreeg de heer J. W. Geniüt het woord, om als onderwerp ter bespreking in te leiden „De Liberale par tijen in ons land". Door de heer W. Kuij- pers werd ter bespreking ingeleid: „Art. Ill B van het antirev. program". Op beide onderwerpen volgde een geanimeerd debat. Besloten werd gedurende de zomermaanden niet te vergaderen. Na nog eenige bespre king over de te voeren propaganda, werd deze tamelijk goed bezochte vergadering, op gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd door den nachtwaker B. v. O. alhier, tegen een tuinhaag langs den straatweg nabij „de Berkhaag" een fiets gevonden. Zondagmorgen kwam de eigenaar opdagen, die na bewijs aangetoond te hebben zijn stalen ros terug kreeg. Voor den eigenaar, zekere P. K. een geluk dat ze dooi een dienaar vnn ..Hermandad" gevonden werd. In vele gevallen zou het kunnen gebeuren dat hij ze nooit weer terug had gezien. Ween. Vrijdagmiddag had aan het benedeneind op de scheiding van Andel een ernstige botsing plaats tusschen twee wiel rijders, waarbij de veldwachter van Werken dam zoodanig werd aangereden, dat hem eene wonde aan zijn hoofd en zijn been werd toegebracht. Ook de fiets bleek aan merkelijk benadeeld te zijn. De andere per soon, een reiziger van de firma Van Nolle uit Rotterdam welke de motorfiets beree^, werd aan zijne borst benadeeld. Het blijkt dus al weer duidelijk dat een waarschuwingsbord op den hoek aldaar goede diensten zou bewijzen en zal het een moeilijk geval zijn te zeggen, wie van deze botsing de schuld draagt. VrUhoeven--Cappel. Naar wij vernemen heeft onze burgemeester W. J. baron van Heeckeren van Waliën ontslag als zoodanig aangevraagd tegen half Juli. Als merkwaardigheid melden wij, dat de nieuwe secretaris J. van Voorst van Beest de jongste is van al zijn collega's hier te lande. Wij zullen dus weer een aparte burge meester krijgen. lWaipik. Ter vervulling eener vaca ture in den Raad dezer gemeente, ontstaan door het overlijden van den heer Th. C. de Bont, zal alhier op 20 Juli e.k. eene ver kiezing plaats hebben, terwijl de eventueele stemming en herstemming zullen plaats hebben, respectievelijk op 31 Juli en 13 Augustus a.s. De door het Rijk aan deze gemeente uit te betalen bijdrage, ingevolge art. 49 der wet op het lager onderwijs, bedraagt f88.65. Blurgerl(jke Itand. Heusden, van 16 tot 23 Juni. Getrouwd: Johannes Zweers, 28 j. en Jacoba Cornelia de Bruijn, 25 j. Geboren Maria Hendrika, d. v. Teunis Bouman en Kornelia Jaantje van Son; Johau, z. v. Jan Johannes van Beijnen en Fedrika Pieternella Vos. Overleden: Hendrikus Wilhelmus, 3 dagen, z. v. Cornelis van Oosterhout. Waspik, van 15 tot 31 Mei. Ondertrouwd: H. Kuijten en A. M. Hooijmaijers. Getrouwd: S. P. Schapendonk en A. M. Mateijsen. Geboren: Cornelia Elisabeth, d. v. L. Ramstijn en E. Langermans. Overleden: Huijbert Pruijssers, 72 j. Ingekomen van: Raamsdonk, G. C. Vermeeren, 0. A. Buijs en 0. M. Bax; Loonopzand, J. Verboven en gezin, A. ✓au der Schans en J. M. Ligtenberg; 's-Bosch, G. C. Berkelmans en C. Ve- rings; Dusaen, P. M. Timmers; Rotterdam, W. Hamel en A. Hamel Besoijen; B. M. VerstijnenGeertrui- denberg, C. de Graaf; Waalwijk, C. A. de Louw; Teteringen, M. de Koning; Zevenbergen, J. W. Nieuwenhuijzen Capelle, M. Suiters. Vertrokken naarRaamsdonk, J. II. de Bont, J. Pols en A. de Groot; Don gen, M. Kamp; Waalwijk, A. M. A. Kerkhof en 0. A. Hooijmaijers. Binnenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De kleine handelsvestigingen in Wooi, Ansoes en Poom op het eiland Japen in de Geelvinkbaai, zijn door een aard beving verwoest. Zondagmiddag is te Loenen a. d. Veluwe tijdens een onweder een kind door den bliksem getroffen en gedood. De moeder, die in de nabijheid vertoefde bleef geruimen tijd bewusteloos. De minister van koloniën deelt in de memorie van antwoord nopens het voorstel om inlanders op te leiden tot personeel voor de vloot mee, dat het vorig jaar door den commandant van het Nederlandscli eskader in Oost-Indië, in opdracht van den commandant der zeemacht, een onderzoek is ingesteld naar den stand van de opleiding aan boord van de „Koetei", waarbij een over het algemeen zeer gunstige indruk werd verkregen, die voldoende zekerheid heeft verschaft dat de inlandsche sche pelingen door een geregelde en stelsel matige opleiding tot bruikbare oorlogs matrozen zijn te vormen, en dat de meest ontwikkelden onder hen ook zoo ver zijn te brengen, dat zij de betrek king van seiner, van kanonnier en tor- pedist naar behooren kunnen vervullen. Omtrent den onlangs gepleegden aan slag op den Haagschen rechercheur Blondé wordt het volgende gemeld: In de Gentschestraat in Den Haag zag de rechercheur een paartje, waar van het meisje zijn aandacht trok, om dat hij daarin een dienstbode uit de buurt meende te herkennen, die bij zijn vrouw wel aan huis kwam. Op het punt, waar hem dit opviel, was 't evenwel duister, daar de lantaarn niet was ont stoken of uitgedraaid. Hij keerde om, ging een zijstraat in, maar bemerkte spoedig onder het licht van een lan taarn, dat hij zich vergist had. Op zijn schreden teruggekeerd in het bovenbe- Ontvanger geschorst. Daartoe in een spoedeischende ver gadering bijeengeroepen, heeft de ge meenteraad van Bemmel (Geld.) Zater dagmorgen, op voorstel van B. en W., den gemeenteontvanger, den heer W. M. Hermsen, geschorst, ingaande den zelfden dag, voor onbepaalden tijd en met inhouding van salaris. De reden van deze beslissing moet worden ge zocht in het feit, dat de heer W., die reeds gedurende langen tijd overhoop ligt met B. en W., herhaalde malen geweigerd heeft bescheiden (oude man daten ter inzage te geven en verder, dat hij, niettegenstaande verbod, aan slagbiljetten gebruikte, afwijkend van de door B. en W. voorgeschrevene. Zooals men zich wellicht zal herin neren, werd door den Raad eenigen tijd geleden ook reeds besloten den ontvan ger ongevraagd ontslag te verleenen, welk besluit echter door Gedeputeerde Staten werd vernietigd en dat thans bij den Raad van State in onderzoek is. Lang'j den IJsel wordt veel schade geleden van het hooge water. Veel hooi gras is onder water geloopen en veel hooi, dat gereed stond opgeladen te worden, dreef weg of werd onbereikbaar door binnenstroomend IJselwater. Op het adres voor Plaatselijke Keuze, dat thans binnenkort aan H. M. de Koningin zal worden aangeboden, zijn 670.000 handteekeningen ingekomen. 't Gebeurde in de kazerne te Assen. Een der miliciens kleedde zich met de uniform van een der sergeanten, toen twee korporaals uit Groningen, juist aangekomen, kwamen aangeloopen. Beiden, vreemd in deze kazerne, wisten niet, wat de sergeant wel met hen wilde. Ze moesten in de positie staan, opnieuw salueeren enz., totdat al de miliciens in een lachbui schoten en deze korporaals telaat vernamen, dat ze in 't ooitje waren genomen. Er werd gerapporteerd. De als ser geant rerkleede milicien kreeg 16 dagen politiekamer voor deze aardigheid. Het Correspondentiebureau meldt: Zaterdag is een buitengewone verga dering van den raad van ministers ge houden welke, naar verluidt, bijeenge roepen was in verband met de plannen tot versterking van de vloot. Op het telegram van deelneming, door de internationale commissie van toezicht in Albanië aan H. M. de Ko ningin gezonden naar aanleiding van het sneuvelen van majoor Thomson, heeft H. M. aan den voorzitter der com missie het volgende telegram gezonden: Diep getroffen door de gevoelens van deelneming, welke de internationale commissie van toezicht in Albanië mij heeft kenbaar gemaakt, verzoek ik u, mijnheer de voorzitter, de verzekering te aanvaarden van mijn oprechten dank. Bij het vergaan van de Empress of Ireland blijken te zijn omgekomen de 30-jarige vrouw en het 6 maanden oude dochtertje van den heer J. Kisch, vrot- ger te Amsterdam woonachtig, thans in betrekking bij de Canadian Pacific- lijn in Canada. De vrouw had met haar kindje de reis naar Nederland aan vaard, om bij haar schoonouders te Amsterdam de zomermaanden door te brengen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2