Toen de burgemeester den troonop volger welkom had geheeten en deze had geantwoord, werd het stadhuis be zichtigd, en vervolgens gaf de aarts hertog 't verlangen te kennen naar het hospitaal te rijden, om den verwonden vleugeladjudant te bezoeken. Toen de stoet op den hoek van de Frans Jozef en de Rudolfstraat was gekomen, vielen vlak achter elkaar twee revolverschoten. Het eerste, dat door de auto ging, trof de aartshertogin in de buik, het tweede doorboor le den aardshertog den hals slagader. De aardshertogin was dadelijk bewusteloos geworden en op de knieën van haar echtgenoot ineengezakt. De aartshertog verloor na enkele seconden het bewustzijn. Bij de onderhandelingen, die kolonel Philipps met de opstandelingen gevoerd heeft, hebben de opstandelingen, van wie alle leiders aanwezig waren, ver klaard, dat zij slechts over de kwesties van ondergeschikt belang wilden onder handelen, doch niet over de vraag, of de tegenwoordige vorst op den troon blijven zou of niet, omdat een niet- mahomedaansch vorst toch niet geduld kon worden. Zij voegden hieraan toe, dat zij Durazzo met het oog op de vele vreemdelingen, die zich aldaar ophiel den, niet aanvallen, doch ook de wapens niet neerleggen zouden, totdat zij hun plannen ten uitvoer zouden hebben gebracht. Bovendien verlaagden de op standelingen, dat een internationale regeering gevormd zou worden, waarin ook de Albaneezen vertegenwoordigd zouden zijn. Uit Albanië wordt gemeld: Zaterdag hebben de rebellen in een schrijven aan den vorst verzocht om, ten einde nieuwe onderhandelingen op te vatten, een afvaardiging van den vorst, alsmede een vertegenwoordiger van Engeland, dien zij kunnen ver trouwen, naar hen toe te zenden. Onder handelaars van de regeering, die zij wantrouwden, zouden zij terug sturen. In verband met deze is de te Durazzo wonende koopman Tsmael effendi naar Sjak gezonden om de opstandelingen mee te deelen dat afgevaardigden van den vorst en van den Engelschen ad miraal naar Sjak zouden gaan. Ismael is teruggekeerd met een toe stemmend antwoord en dientengevolge is overste Phillips met drogmans naar het kamp der opstandelingen te Sjak vertrokken. In Oostenrijk is het werven van vrij willigers voor Albanië van hooger hand verboden. Het verlies bij den brand te Salem (Amerika) wordt thans geraamd op 10 millioen dollar. Voor zoover bekend is, zijn vier menschen om het leven ge komen. De verzekeringsmaatschappijen, die te Hartford (Connecticut) hare hoofd kantoren hebben, schatten hare verlie zen op 1.215.000 doll., zonder de her verzekerde risico's. In de puinhopen van het door brand vernielde gedeelte van Salem zijn tot dusverie zeven lijken gevonden. Er zijn troepen aangekomen om de orde te hand haven. De fabrieksbevolking heeft na genoeg al haar have en goed in den brand verloren. Het zijn meest Polen en Canadeezen die in de leerfabrieken werken. In de Donderdag gehouden zitting der commissie van onderzoek in zake de ramp met de „Empress of Ireland" verklaarde de scheepsingenieur John Reid, dat volgens zijn meening het roer van de „Empress" niet groot genoeg Excoffon zag zijn nichtje aan en toen die hem goedkeurend toeknikte stapten zij alle drie een klein restaurant binnen, waar zij een maaltijd bestelden en dra in druk gesprek waren gewikkeld, waaruit Laborde vernam dat Excoffon niet gelukkig gehuwd was; een lichtzinnige vrouw die althans bij de herhaalde afwezigheid van haar echt genoot veel stof gaf aan de kwaadsprekend heid. Zijn nichtje Henriette d'Olgoff, had zich in oprechte genegenheid aan haar neef gehecht, zonder echter ooit de grenzen van den plicht te overschrijden. „Daar komt de post," riep Excoffon uit, „ik moet bij het inpakken wezen. Wacht mij even, ik kom terstond terug." De koerier liep haastig weg, den contro leur tegemoet, die de bestellers vergezelde, belast en beladen met zakken en kistjes van allerlei aard. De ambtenaar keek alles heel nauwkeurig na en sloot het in een groote kist, waarvan hij den sleutel in het slot omdraaide en in zijn zak stak. Aan Excoffon gaf hij de expeditielij st. De koerier spoedde zich naar zijn nichtje. „Dat is afgedaan, nu nog een kop koffie en ik ben reisvaardig." De postiljon klapte reeds met zijn zweep, een signaal dat de koerier verstond. Excoffon zag zijn nichtje veelbeteekenend aan. „Ik houd een oog in 't zeil," fluisterde zij. Excoffon drukte haar een kus op de wangen. „Dat is een afscheid zoo als het behoort," zeide Laborde „en als de burgeres mij zou willen permitteeren Henriette bloosde maar de vraag was op zoo bescheiden toon gedaan, dat zij hem de wang toestak, die hij even met zijn lippen aanraakte. Daarop stegen de beide mannen in het rijtuig, dat zich in beweging zette en zich een weg baande door de nieuwsgierige menigte. was om het schip gemakkeilijk te kunnen sturen. Hij voegde er aan toe, dat de „Storstad" naar zijn opinie slechts eeD waterdichte afdeeling van de „Empres" had ingedrukt en dat 't water in de andere deelen van het schip was gedrongen, wijl de waterdichte schotten en de luiken niet gesloten geweest waren. Een vertegenwoordiger van de firma die de „Empress" gebouwd heeft, verklaarde daarentegen, dat het roer van het schip bijzondere voordeelen had boven andere. Het getuigenverhoor was hiermede af- geloopen. Thans zijn de pleidooien be gonnen. De vlieger Basser die een nieuw vlieg record op zijn naam bracht door 18 uur en 12 min. aan een stuk te vliegen, is Dinsdagmiddag 3.40 uur opgesteg n. Na eerst over het vliegveld te Johan- nisthal te zijn gevlogen, maakte hij een overlandsvlucht naar West-Berlijn, doch zorgde steeds binnen het gezicht te blijven van de ingenieurs, die zijn vlucht moesten controleeren. Gedurende den nacht hield Landsmann op een Alba tros tweedekker hem vlieggezelschap. Om 10 uur des morgens daalde Basser. Reeds eenige dagen geleden had Bas ser het record willen verbeteren, doch hij had het in de lucht niet zoo lang kunne^n uithouden, daar de gassen van den motor hem hinderden en vergifti gingsverschijnselen veroorzaakten. Door nu de afvoerpijp voor de gassen te ver lengen werd thans dit nadeel onder vangen. Basser maakte gebruik van een nieu wen Rumpler-militair tweedekker, waar van de motor geen oogenblik haperde. Hij had niet minder dan 720 liter ben zine en 60 liter olie aan boord. De vlieger is pas 20 jaar en te Kiel ge boren. Door deze vlucht heeft hij den prijs van het nationaal vliegfonds van 10.000 mark verdiend, uitgeloofd voor den Duitschen vlieger, die het eerst het wereldrecord zou slaan. Het stond tot nu toe op naam van een Franschman. Zaterdagnacht werd te Leipzig een hevige aardschok, en een sterk onder- aardsch gedonder waargenomen. De vensters kraakten, de meubelen werden van hun plaats gerukt, de menschen uit hun slaap gewekt. Ook te Zeitz nam men 2 schokken waar. Het Zuiden van China wordt door overstroomingen geteisterd. De Pekiang en Sikiang zijn buiten haar oevers ge treden en hebben in twee districten van Kwantoeng groote verwoestingen aangericht. Duizenden menschen zijn dakloos. Ook 'tSiangdal is overstroomd. In heel het Wolga-gebied baart de tijding, dat er aan deze rivier goud zou zijn gevonden, groot opzien. De juiste ligging is in het Szamara Gouvernement, en wel het Busuluksky-gebied. Het is eenleemachtig-zandige bodem. Het goud zit betrekkelijk niet diep. Bij het in treden van zachter weer zal men tot verdere opgravingen overgaan. De gronden zijn voor een deel het eigen dom van boeren, voor een ander deel behooren zij tot de landerijen van den fiscus. Tot dusver groef men met succes over een oppervlak van 128 vierk. K.M. De tijding heeft reeds vele gelukzoekers herwaarts gebracht. Een bouwondernemer in Postodanzia (Italië), vermist sedert de begrafenis van zijn moeder, nu een dag of tien geleden, heeft men in den familiekelder dood gevonden tusschen de kisten van zijn vader en zijn moeder. Hij had zicb laten verhongeren. H. Het was den volgenden dag reeds laat in den namiddag en nog was Audebert niet terug met de paarden aan het posthuis van Lieusaint. Burger Duclos liep ongeduldig en korzelig heen en weder, toen hij in de verte twee mannen met versnelde pas zagen aankomen. Toen zij den postmeester zagen, riepen zij al van verre: „Meester Duclos, wat een ramp!" Duclos werd doodsbleek, de pijp viel uit zijn mond. „Matthieu Paulet, wat is er dan?" „Even voor de brug van Sorully, op een open plaats hebben wij de postkar gezien." „En de paarden." „Er was er maar één, juist omdat het hinnekte trok het onze aandacht." „En de postiljon." Matthieu Paulet keek zijn broeder die met hem mee was gekomen, verlegen aan „Was hij er niet bij vroeg de post meester. „Dood," zeide de broeder, „vermoord, vreeselijk om aan te zien. Alle papieren en brieven la'-en over den grond verspreid en alles was met bloed bevlekt." „Wij moeten terstond naar de gendar merie de zaak aangeven, gaat maar mede." Voor het huis van de gendarmerie gekomen, trad de postmeester de deur binnen. „Ik kom een verschrikkelijk geval aan geven, brigadier," zei Duclos. „In het bosch van Lieusant is de post overrompeld en geplunderd." De brigadier sprong op. „Wat vertel je me daar? en de pos tiljon?" „Vermoord," zei Matthieu, dat hebben wij met eigen oogen gezien." De brigadier riep: „Duvert, zadel mijn paard, wij moeten naar het bosch. De rechter van instructie moet ook gewaarschuwd worden." PIaatseIt)k*Hieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 1 Juli. Van morgen ten 4 ure werden de inwoners gewekt door het brandsignaal. In de chicho- reifabriek van den heer L. Verhoeven was door broeiing in de wortelen brand ontstaan. De brandweer, direkt aanwezig bracht een paar stralen uit op het brandende goedje; doch kon niet werkdagdig blijven optreden, zoolang de groote voorraad niet was buiten gebracht; zoodat zij, na het vuur gebluscht te hebben, de verdere beëindiging aan den eigenaar der fabriek kon overlaten. Een Heusdenaar, die als milicien van verlof per spoor terugkeerde naar 's-Bosch, vernam te Drunen dat er geen plaats in de 3e klasse was, waarom hij, met nog 12 personen, waaronder eene dame, verzocht werd in den goederenwagen plaats te nemen. Op kisten en balen gezeten werd nu de reis voortgezet. Op Feestdagen, zooals nu met een Heili gendag, volgende op een Zondag, zou de directie goed doen, met toevloed van pas sagiers rekening te houden. Werkeudaiu. Naar we vernemen, gaat de chef der gasfabriek alhier, de heer Bakker, onze gemeente metterwoon verlaten. Beneden Langstraat. Van den hooihandei is thans niet veel merkbaar, maar toch gaat de prijs van het oude hooi eenigermate omhoog. Men besteedt thans f 13,per 400 k.g. Het nieuwe gewas wordt prachtig ge wonnen. lte§o(jen. Zondag j.l. behaalde de voetbalvereeniging R. W. B. te 's Hertogen bosch den eersten prijs (een zilveren lauwer krans), terwijl 't tweede elftal dezer ver- eeniging eveneens met den eersten prijs ging strijken op de medaille wedstrijd te Baardwijk. Capelle. Dat het gevaarlijk is bij scherpe bochten of hoeken in een weg per fiets snel te rijden, ondervonden ook D. alhier en S. uit Kaatsheuvel. Toen de laatste in volle vaart de Kerksteeg kwam in rijden, kwam hij in botsing met D., die niet min der hard reed. Beide fietsen, deerlijk ge havend, waren voor de verdere reis on bruikbaar, zoodat de berijders genoodzaakt waren hun stalen ros huiswaarts te dragen. S. liep nog enkele verwondingen op, doch D. kwam met den schrik vrij. Als een zeldzaamheid mag vermeld worden, dat bij den heer W. M. alhier een perenboom aan den eenen tak nog in vollen bloei staat, terwijl aan een andere de peren reeds bijna geheel volwassen zijn. Dewerken. In verband met den looddiefstal, alhier en in Werkendam, is de opkooper G. v. D., Maandag 1.1. gevan kelijk naar 's-Bosch vervoerd, alwaar de bedrijvers van de diefstallen zich ook reeds bevinden. 's-Gravemoer. De voor eenige maanden door het bestuur der Onderlinge Veeverzekering aangekochte stamboekstier een prachtig dier vond men Zater dagmorgen dood in zijn stal. De veearts constateerde miltvuur. Het cadaver is ver brand. üerpt. Met den hooibouw gaat het dit jaar zeer voorspoedig. De weersgesteld heid werkt uitstekend mee. Men vermoedt, dat het hooi 14 dagen vroeger binnen zal zijn dan andere jaren. De prijs der nieuwe aardappelen is dalende. De kwaliteit is goed. De opbrengst valt niet mee. De late aardappelen staan voor 't meerendeel uitmuntend te velde. Met de pluk der zwarte bessen is begonnen. De opbrengst is goed. Men be taalt 22 cent per k.g. Kaatsheuvel, In onze gemeente moet de inlevering van wapens, kleer en Toen de postmeester uit het bureau van den brigadier stapte, werd hij door een menigte nieuwsgierigen omringd, die allen reeds het vreeselijk bericht hadden ver nomen en toen hij een wagentje had aan gespannen, waarin hij naar de plaats des onheils wilde rijden, met de boeren die de eerste ontdekking hadden gedaan, kwam Elisa, de jonge vrouw, met het voorkomen van een zinnelooze aansnellen en riep in zenuwachtige gejaagdheid „Neem mij mede, meester Duclos, neem mij mede, ik moet mijn ongelukkige Etienne zien." Duclos gaf toe en het viertal reed weg. Aangekomen ter plaatse waar de boeren het ééne paard gevonden hadden, ont moette de postmeester daar reeds den bri gadier met den gendarme, en één blik was genoeg om hem te doen zien, dat er een afschuwelijke misdaad bedreven was. Overal was het gras vertrapt en de grond bevlekt met bloed. De groote kist waarin alle waarden waren geborgen lag opengebroken, met het deksel half ingeslagen. Buitendien waren er onmisbare kenteekenen van een zwaren worstelstrijd. Terwijl Duclos met de gendarmes en de boeren druk bezig waren alles te onder zoeken, hoorden zij een hartverscheurenden kreet en spoedden zich naar de plaats van waar die kwam. Daar vertoonde zich een ontzettend tafreel. Op het misvormde lijk van Audebert lag Elisa in woeste stuiptrekkingen; zij kuste zijn koude lippen en riep hem met allerlei zoete namen. Met bijna bovenmenschelijke kracht ge lukte het den postmeester haar op te heffen en met een uitdrukking in de oogen als van een waanzinnige riep zij uit: „Hij is dood Vermoordvermoord 1" Daarna viel zij achterover en bleef be wusteloos in het gras liggen. De brigadier had inmiddels zijn ondejr- Teneinde te voorkomen, dat karren, finz op de fietspaden rijden, worden op verschillende plaatsen bordjes gehangen in verband met de motor- en rijwiel wet. jj_ Zaterdag werden voor 't eerst de schietoefeningen voor volksweerbaarheid gehouden in de o. 1. school te Berkdijk. Een 30-tal jongelui namen er aan deel. In 't vervolg zullen die oefeningen daar steeds op voornoemden dag plaats hebben en wel van half vijf tot half acht des avonds. Van Donderdagnacht j.l. op rijdag zijn bij C. S. alhier een 15-tal kuikens van 6 maanden oud door een hond doodge beten. Het is dus zaak een goed kippenhok te hebben en het 's avonds geregeld te sluiten, opdat men voor dergelijke schade posten bevrijd blijve. Naar we vernemen zal de R. K. Lederbewerkersbond haar schoenfabriek ge heel machinaal gaan inrichten, door 't plaatsen van een zuiggasmotor met de noodige machines. Tot nogtoe werd er alleen handwerk gemaakt. Meldden we vorige week dat de schoenfabrikant C. Vos een motor had aangeschaft, thans kunnen we mededeelen dat hij al de noodige machines heeft aan gekocht bij Robert Kiefte te Leipzig. Meeuwen. Naar wij vernemen heeft de collecte voor den Gewapenden Dienst alhier opgebracht f 2,59. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is tot doodschouw en vac cinateur benoemd de heer B. G. de Groot, arts te Dussen. Mederhemert. In de openbare te rechtzitting van den Raad van Beroep (On gevallenverzekering) te Arnhem werd de beslissing der Rijksverzekeringsbank d.d. 17 Maart jl. vernietigd en aan den steenfabrieks arbeider A. Sehreuders alhier ook na 1 Maart 1914 toegekend eene voorloopige rente van 99| ct. per werkdag, zijnde 70 pCt. van zijn dagloon. Sprang. D. van Vulpen, vóór en kele maanden gemeente-veldwachter alhier, thans Rijksveldwachter te Fijnaart zal met ingang van 11 Augustus a.s. naar Loonop- zand worden overgeplaatst. Tot volontair-onderwijzer aan de school voor „Chr. Volksonderwijs" alhier, is benoemd de heer Van den Heuvel uit Genderen. Heden 1 Juli zal hij in dienst treden. J.l. Vrijdag reed de landbouwer J. V. met zijn fiets in een diepen sloot, langs de Kleine Besoijensche oude straat. Door zekeren P. S., die achter hem aan reed, werd hij op het drooge gebracht. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. J.l. Maandag werd door den heer M. van der Bijl, student aan de Rijks-Univer siteit te Utrecht, na een 3-jarige studie met cum laude het candidaats-examen in de Natuur- en Wiskunde afgelegd. Zaltbommel. Het percentage Hoof- delijken Omslag voor deze gemeente is dit jaar bepaald op 2.5. Het vorig jaar was het 2.7. Kerknieuws. Werkendam. Door ds. De Bruine te Bunschoten, is bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. alhier. W||k. Door ds. J. G. C. Gobius du Sart, predikant der Ned. Herv. Kerk al hier, is toezegging van beroep ontvangen naar St. Johannisga en Delfstrahuizen, cl. Heerenveen. Iturgerlijke Stand. Heusden, van 23 tot 30 Juni. Overleden: Johannes Antonius, 3 j., z. v. Johannes Antonius van Baardwijk. zoek voortgezet en schudde bedenkelijk het hoofd. „Eén lijk hebben wij gevonden, maar waar is de koerier gebleven en waar is de reiziger?" Duclos had juist een zware jas van den grond opgeraapt, die met bloed bevlekt was en die hij herkende voor de manteljas van den reiziger, grijs met zwart omzoomd en hij mompelde: „Dat voorspelt niet veel goeds." É8nige stappen verder vond de brigadier een gebrokeD sabel en vroeg den postmeester of die misschien aan den postiljon had toebehoord. „Neen, Audebert had niets als een pistool en zie, daar ligt het wapen nog." „Geladen!" zei de brigadier. De roovers hebben ïun zaak ernstig opgevat. De zakken met brieven en dépêches zijn allen door snuffeld." „Dan moet burger Brunei gehaald worden," zei de brigadier, „hij is rechter van instructie in Melun, wij moeten hier volstrekt een vertegenwoordiger van de justitie hebben. Toen ter tijde waren de rechters eenigs- zins wat nu de commissarissen van politie zijn. De postmeester, die in het bosch naar zijn tweede paard had gezocht, beweerde dat buiten kijf de roovers meerdere paarden bij zich hadden gehad, want dat duidelijk de sporen zichtbaar waren van verschillende paarden die aan de boomen moesten zijn vastgebonden. „Dan moeten ze onderweg gezien zijn," merkte de brigadier op. De gendarme Duvert veroorloofde zich de opmerking, dat er in Lieusaint al ge- Bproken was over ruiters, die daar doorge reden waren en dat de hoefsmid een paard hid beslagen. „Dan moet die hoefsmid terstond hier gebraoht worden." Binnenland. In het Dordrechtsch Nieuwsblad van 5 Juni 1.1. lezen wij onder het stads nieuws: Een leerzame arond bij Br. C. lulié. Wij hebben gisteravond een bijeen komst gehad ten huize van dr. Mulié, die kortelings een nieuw Röntgen appa- iaat voor behandeling met X-stralen zich aanschafte en dit voor ons uitlegde en demonstreerde. Zeven jaren geleden begon de dokter met de Röntgenstralen-methode. Hij was de eerste en eenige geneesheer te dezer stede, die er een studie van maakte en het geleerde in prsctische toepassing bracht. Ook nu, nadat de theorieën over de verschillende electrische stralen en de inwerking van deze ook op het men- schelijk lichaam zoo enorm verbreid zijn, is dr. Mulié nog de eenige radio loog alhier. Toen hij pas begon te X-en (verkorte aanduiding van het werken met X- stralen) bestond nog niet de gemeente lijke electrische centrale en moest hij den benoodigden stroom opwekken met een gasmotor, waarop een dynamo ge koppeld was en een accumulatoren bat terij. Voor de generatie van den stroom werd een inductieklos gebezigd. Voor 't nieuwe apparaat moest des dokters huis aangesloten worden op het stedelijk kabelnet en kreeg de genees heer een stroom van 216 volt. Daar deze evenwel draaistroom was en ab soluut onbruikbaar voor X stralen, werd aan den hoofdkabel een z g. umformer gekoppeld,die den draaistroom in gelijk stroom omzette. Laatstgenoemde is de primaire stroom voor de inrichting. Waar vroeger slechts ten hoogste een sterkte van 48 volt werd verkregen, heeft de arts thans de beschikking over 210—220 volt. De door de Centrale geleverde en omgewerkte electrische energie wordt geleid naar een Rotox Intensiv Induc tor, die ze weer meedeelt aan twee hoogspanningskabels, aan de wanden geïsoleer i door zijden koord om stroom- verlies in muren te voorkomen. Van die twee kabels wordt stroom afgetakt naar de „Blende Kaste", de nieuwste Duitsche vinding van de Mij. Sanitas, die op de jongste te Berlin gehouden tentoonstelling geëxposeerd en daar door onzen stadgenoot aange schaft werd. De kast bestaat uit een vierkant houten kist met lood bekleed waarin de glazen buis wordt bevestigd, die de X-energie moet uitstralen. Zij is aan een standdaard verbonden, die ge makkelijk te verplaatsen is, terwijl de kast zelf in allerlei richtingen en hoog en laag wordt gesteld, waardoor men de lichtbron op iedere willekeurige plaats kan richten. Vroeger was de glazen buis onbe schermd en moest de radioloog, om aan de sterkte der stralen te ontkomen, die bij veelvuldig gebruik invloed op zijn lichaam uitoefenden, zich opsluiten in een met lood bekleede kast, of zich dekken door metalen of loodglas-scher men. Bovendien ondergingen een groot aantal voorwerpen in de kamer den invloed van de sterke stralen, die alleen door lood kunnen worden tegenge houden en zelfs door het ijzeren deksel eener geldkist drongen. Door de Blende-kaste wordt alle» vermeden. De radioloog blijft daarbij staan, regelt naar verkiezing den stand van de lichtuitstraling, constateert direct de inwerking op het te doorlichten of te fotografeeren lichaam, enz. Moest Het duurde niet lang of Michel Hay, de hoefsmid was ter plaatse aanwezig en werd door den brigadier ondervraagd. „Ik heb gisteren middag het paard be slagen van een ruiter die met een ander op weg was. De andere ruiter heeft zich middelerwijl bij de weduwe Tuller opge houden. Mijn buurman Alfroy, de bloemist heeft hen ook gezien en allicht nauwkeuriger gade geslagen. Want onder het werk kijk ik niet op." De brigadier schreef den naam van den bloemist op. „Dat is sterk 1" riep nu de hoefsmid en wees naar den grond waar afdrukken van hoefijzers te zien waren, „ik wil er op zweren, dat dit de afdruk is van den hoef dien ik heb beslagen; het is het rechter voorbeen en een hoef met een kogelijzer, zooals ik het sloeg." „Dat moet je aanstonds aan den rechter van instructie herhalen." Alnaarmate het bericht van de misdaad zioh verspreidde, kwamen er ook meer nieuwsgierigen naar de plek, waar de ont redderde postkar stond. Allen beijverden zich om iets te vinden, wat nieuw licht kon opsteken, maar er werd niets ontdekt, als een verzilverde spoor waarvan de ketting was gebroken. Het duurde niet lang of er hield een cabriolet stil waaruit burger Brunot stapte, de rechter van instructie uit Melun. De magistraat werd door den brigadier ingelicht omtrent alles wat er zoover ontdekt was en de beide boeren uit Savigny moe»ten hun heele relaas herhalen. De postmeester werd ook ondervraagd maar hij kon niet veel meedeelen. De sporen der wielen bewezen dat de postkar van den straatweg naar de open plek gesleept was waar zij zich nu bevond en toen waarschijnlijk geplunderd. (Wordi vervolgd.) leereoed voor de landweer plaats hebben Woensdag 8 Juli e.k., des voormiddags elf uur op het Gemeentehuis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2